Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Autós topik autósoknak

• Please log in to reply
10349 válasz erre a témára

#21 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 december 07 - 09:38

a görögök érdekesek :) mennek ész nélkül ,mint a hülye,de ha te állsz a stop-nál,megálnak és intenek,hogy gyere kifele .) a vicc jutott eszembe a tuti sofőrről,aki a zöldnél satut nyom, de a pirosakon átment :) egyébként érdekes jelenség,de működik és senki nem dudál,hogy a miacsöcs van.

ami még durvább volt, keróvál bármilyen szituációban voltunk, megálltak,intettek,menjünk és integettek, hogy "hajrá!". itthon ilyet keveset lehet látni :)

• 0

#22 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 december 07 - 09:18

Nyíregyháza dettó, azt várják a zöldnél, hogy mikor lesz sárga és lehet nyomni egy satut, hogy nehogy véletlenül a sárgán menjen át. Debrecenben a két sávos körforgalom sem semmi a 33-as felé, ott is történnek érdekes dolgok :D.

:D jártam sűrűn Nyiregyen is meló ügyben. eggen,bár oda mindig a hivatali járművel mentem,ami egy sima astra kombi,de még ahhoz az autóhoz is elég necces volt a forgalom dinamikája. de mintha debrecen rosszabb lenne, a debreceni 33-as körforgó meg maga a csoda, ez valóban így van :D ott azért észnél kell lenni,mert pikk-pakk felraknak,vagy a barom a lkülsőben haladva akar bemenni az Auchan fele,ellenben a belsőből is enged kisorolni Hortobágy irányába. na,abból lehetnek galibák .) egyébként ott régen nem lehetett belülről kimenni,csak a külsőből,de megváltoztatták valamikor.

• 0

#23 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 09:08

hu, de komolyan vettetek.  

3000rpm kb. 105 km/h-nal a fordulat, nyilvan eleg sokszor van fölötte.  de 4000 rpm fölött mar tenyleg ritkan van nalam.

ugye ez olyan Honda motor, aminek 2800rpm-nel van nyomatek maximuma

szerintem a 6ezres motorfékre reagált Vinkler is. én igen :) mivel nekem többnyire japán autóim vannak és a mostani is 7500ig forog és 3000-nél még csak 70-80al döcögök, tudom milyen pörgetni :) de 1-ben 6ezren motorfék azt nem tudom,én nem tenném, vagyis még sose próbáltam :) inkább fékezgetnék 2-3motorfékkel. azért ekkora fordulaton ilyen erőhatásoknak kitenni  a motort lehet hosszútávon neccesebb,mint 5évente betétet, esetleg tárcsát cserélni. persze szerintem :)

• 0

#24 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.961 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 19:54

megtudnátok Debrecenben... szerintem az össze hülyét ide lapátolták össze,már aki vezet :D bááár, Miskolc se sokkal jobb. ott aztán tudják,hogy kell városban 30al tötyögni :) mi azért járunk eger felől a bükkbe,mert a miksolciak kikészítettek :D

de vidéken megtanulnátok  a kutyafittyet :D lámpánál nem sárga-zöldre indul a sor,hanem egymás seggét bámulják, nem a lámpát,így mindenkinek lesz egy nem is kevés fáziskésése s ahol átférne 10autó,átmegy 4 vagy 5... piroshoz gurulnak,azt lexarják,hogy Te mondjuk haladnál,mert a kanyarodóknak zöldje van,de még a gurulóstól nem tudsz kisorolni. Aztán, ha az egyenes sávban már áll valaki,nem sorol be mögé,hanem beáll az egyenes-jobb sávba és ha kiegészítő jobbos lámpa zöld lesz,persze,hogy nem tudsz elmenni,mert egyenesen megy,de nem állt be másodiknak,mert hogy néz már az ki,hogy nem elől áll. itt vannak ám idióták,nem kevés. körforgalom,... pfuuuhhhHHHHHHH. az még egy csoda. még nem sikerült beemelni,hogy az a lényege, odaértek 4-en a 4 bejárathoz,egyszerre bementek és haladtok. itt ha szembe bejön valaki, az okos akkor is megvárja,hogy elmenjen. ezeket azért egyszer bedobnám a Klarkon, szerintem még este ott állnának,de a körforgalomba nem sikerülne bejutni,nemhogy onnan ki is :)

Nyíregyháza dettó, azt várják a zöldnél, hogy mikor lesz sárga és lehet nyomni egy satut, hogy nehogy véletlenül a sárgán menjen át. Debrecenben a két sávos körforgalom sem semmi a 33-as felé, ott is történnek érdekes dolgok :D.

• 0

#25 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 18:50

hu, de komolyan vettetek.  

3000rpm kb. 105 km/h-nal a fordulat, nyilvan eleg sokszor van fölötte.  de 4000 rpm fölött mar tenyleg ritkan van nalam.

ugye ez olyan Honda motor, aminek 2800rpm-nel van nyomatek maximuma

• 0

#26 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 15:56

gazadassal ritkan.

Katschberg-röl lefele 1es motorfekkel: 6000 rpm es neha igy is bele kell fekezni

ehh....

• 0

#27 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.349 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 december 06 - 15:45

gazadassal ritkan.

Katschberg-röl lefele 1es motorfekkel: 6000 rpm es neha igy is bele kell fekezni

Uh!

Hát, te tudod...  gondolkodik.gif

• 0

#28 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 15:44

Volt egyáltalán olyan hogy a motor fordulatszáma 3 ezer főlé ment?  :rolleyes:

gazadassal ritkan.

• 0

#29 nemtomm

nemtomm

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.687 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:44

na, akkor megnezem, nem feher e a gep, mert - ha karikirozva is - kicsit magamra ismerek :-))

a garazsba pl. ugy tolom be a gepet (mert mig nyilik a kapu, leallitom a motort - persze gurulva erek oda, naná)

Volt egyáltalán olyan hogy a motor fordulatszáma 3 ezer főlé ment?  :rolleyes:

• 0

#30 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:25

ezt érdemes elolvasni :) főleg az autótárolás része lesz érdekes :)

http://hulyevel.blog...21/apam_a_hulye

• 0

#31 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:22

Pedig azt hitem. Te jutottál eszembe azonnal. Nem feltétlen totymorgott. Óra szerint ment 48-cal, az még nem baj, viszont ahogy pirosra váltott a lámpa a katonai főiskola előtt, mi kb. a kormányhivatalnál jártunk, amikor is kivette üresbe és szépen elgurult volna a lámpáig, de szerintem nem tudott volna. Ezzel sem lett volna baj, de olyan messze voltunk, hogy a lámpa előtt vagy 50 méterrel már alig 15-20-al gurult, szerintem el sem jutott volna a lámpáig, de mindegy is, mert már bőven zöldre váltott, mire én odaértem, a Jazzes, meg mögöttem 30-40 méterre volt. Kímélte a fékeket, na! :D

debreceni volt :D

• 0

#32 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:21

nem.

miert ? egy olyan szokott idegesitöen totyorogni elötted ?

..en azokat szoktam nem erteni, akik a szentendrei 11-es szakasz rengeteg lampajanal keptelenek a zöld hullamra: nyomjak-fekeznek-megallnak-nyomjak-fekeznek-megallnak ;  en meg "totyorogva" epp jokor erek oda, es ha nem allt be elem, akkor huss, elgurulok mellette, mire eszvesztetten gazt ad, hogy fekezhessen :-)

megtudnátok Debrecenben... szerintem az össze hülyét ide lapátolták össze,már aki vezet :D bááár, Miskolc se sokkal jobb. ott aztán tudják,hogy kell városban 30al tötyögni :) mi azért járunk eger felől a bükkbe,mert a miksolciak kikészítettek :D

de vidéken megtanulnátok  a kutyafittyet :D lámpánál nem sárga-zöldre indul a sor,hanem egymás seggét bámulják, nem a lámpát,így mindenkinek lesz egy nem is kevés fáziskésése s ahol átférne 10autó,átmegy 4 vagy 5... piroshoz gurulnak,azt lexarják,hogy Te mondjuk haladnál,mert a kanyarodóknak zöldje van,de még a gurulóstól nem tudsz kisorolni. Aztán, ha az egyenes sávban már áll valaki,nem sorol be mögé,hanem beáll az egyenes-jobb sávba és ha kiegészítő jobbos lámpa zöld lesz,persze,hogy nem tudsz elmenni,mert egyenesen megy,de nem állt be másodiknak,mert hogy néz már az ki,hogy nem elől áll. itt vannak ám idióták,nem kevés. körforgalom,... pfuuuhhhHHHHHHH. az még egy csoda. még nem sikerült beemelni,hogy az a lényege, odaértek 4-en a 4 bejárathoz,egyszerre bementek és haladtok. itt ha szembe bejön valaki, az okos akkor is megvárja,hogy elmenjen. ezeket azért egyszer bedobnám a Klarkon, szerintem még este ott állnának,de a körforgalomba nem sikerülne bejutni,nemhogy onnan ki is :)

• 0

#33 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:11

Pedig azt hitem. Te jutottál eszembe azonnal. Nem feltétlen totymorgott. Óra szerint ment 48-cal, az még nem baj, viszont ahogy pirosra váltott a lámpa a katonai főiskola előtt, mi kb. a kormányhivatalnál jártunk, amikor is kivette üresbe és szépen elgurult volna a lámpáig, de szerintem nem tudott volna. Ezzel sem lett volna baj, de olyan messze voltunk, hogy a lámpa előtt vagy 50 méterrel már alig 15-20-al gurult, szerintem el sem jutott volna a lámpáig, de mindegy is, mert már bőven zöldre váltott, mire én odaértem, a Jazzes, meg mögöttem 30-40 méterre volt. Kímélte a fékeket, na! :D

na, akkor megnezem, nem feher e a gep, mert - ha karikirozva is - kicsit magamra ismerek :-))

a garazsba pl. ugy tolom be a gepet (mert mig nyilik a kapu, leallitom a motort - persze gurulva erek oda, naná)

• 0

#34 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:03

nem.

..en azokat szoktam nem erteni, akik a szentendrei 11-es szakasz rengeteg lampajanal keptelenek a zöld hullamra: nyomjak-fekeznek-megallnak-nyomjak-fekeznek-megallnak ;  en meg "totyorogva" epp jokor erek oda, es ha nem allt be elem, akkor huss, elgurulok mellette, mire eszvesztetten gazt ad, hogy fekezhessen :-)

• 1

#35 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 12:57

Mondd, hogy nem fehér Jazz-ed van!? :D

nem.

• 0

#36 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 12:46

Már megint a Jazzeseket cseszteted, ráadásul a fehéreket.  :D

Csak hogy bedöntsem a rögzült elképzelésedet: nekem még sohasem sikerült a gyári adatot produkálni a nehéz talpammal.

Neked üldözési mániád van! :) Tegnap Szentendrén mosolyogtam egy fehér Jazz-esen, azért kérdeztem. :)

• 0

#37 bitrograde

bitrograde

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 442 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 12:38

Már megint a Jazzeseket cseszteted, ráadásul a fehéreket.  :D

Csak hogy bedöntsem a rögzült elképzelésedet: nekem még sohasem sikerült a gyári adatot produkálni a nehéz talpammal.

• 0

#38 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 11:38

ki hogyan hajtja :-)

a vezetesi mod a legnagyobb hatasu a fogyasztasra, akár duplaja is lehet 2 extremnek egymashoz kepest. erröl nem a gyarak, nem a norma tehet.

en meg mindegyikkel böven, nagyjabol 1 liter/100km-rel alatta vagyok (a nalam töltött teljes elete sorani atlag)  pl. Jazz 1.2i-DSi vel eddig 4.45 l/100km a 138e km atlaga (ebböl kitalalhato: nem varosi hasznalat, nem nyomom a gazt, fogyira igen erösen figyelve menes, utiterv, ...)

persze a normafogyasztas mint neve is mutatja: egy norma szerint igaz, elö van irva a sebesseg minden masdpercben (+/- 1km/h-val kell tartani), stb.

• 0

#39 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 11:11

Nekem még soha egyetlen autóm sem tudta, megközelíteni sem a gyárilag megadott értéket. Talán a Corolla TS-em és a Honda Jazz volt a 2 legjobb.

ki hogyan hajtja :-)

a vezetesi mod a legnagyobb hatasu a fogyasztasra, akár duplaja is lehet 2 extremnek egymashoz kepest. erröl nem a gyarak, nem a norma tehet.

en meg mindegyikkel böven, nagyjabol 1 liter/100km-rel alatta vagyok (a nalam töltött teljes elete sorani atlag)  pl. Jazz 1.2i-DSi vel eddig 4.45 l/100km a 138e km atlaga (ebböl kitalalhato: nem varosi hasznalat, nem nyomom a gazt, fogyira igen erösen figyelve menes, utiterv, ...)

persze a normafogyasztas mint neve is mutatja: egy norma szerint igaz, elö van irva a sebesseg minden masdpercben (+/- 1km/h-val kell tartani), stb.

pl.: http://totalcar.hu/m...iklus_szerint/

• 0

#40 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 10:49

Nekem még soha egyetlen autóm sem tudta, megközelíteni sem a gyárilag megadott értéket. Talán a Corolla TS-em és a Honda Jazz volt a 2 legjobb.

nekem túl sok autóm nem volt,de ami volt is általában kisfogyasztású, pl daihatsuk. pl a Gran move kevesebbet evett, mint a specifikáció, de vélhetően ilyenből van kevesebb. most,hogy akrtuális egy kisfogyasztású autó beszerzése,nézegetem az adatokat,de elég vad számokat lehet látni itt-ott, amin azért a szalonban is vigyorognak néha :)

Corolla TS... nem gatyázol,mindent kipróbáltál,amit én csak nézegettem :D :smile32:

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

1 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Arany Kutya