Jump to content
AVX Café Rebat
MoBBo

Autós topik autósoknak

Recommended Posts

A remeny hal meg utoljara. Hiaba vannak meg autokereskedok akik el is akarnak adni autokat. Ma a mazdaban voltam es erdekes modon nem kell se afat se regadot letetbe helyeznem sot a Z rendszamot is intezik igaz egy ugynokon keresztul nemi koltseggel de nem kell plusz koroket futni. Ebbol is latszik, hogy nem mindenkinek van eladoi venaja. A Skodanal egy fiatal 35 koruli ferfi ertekesitonek meg van mit tanulnia egy nyugdijas 60 koruli holgytol...gratulalok mazda obuda!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
12 minutes ago, komarfamily said:

A remeny hal meg utoljara. Hiaba vannak meg autokereskedok akik el is akarnak adni autokat. Ma a mazdaban voltam es erdekes modon nem kell se afat se regadot letetbe helyeznem sot a Z rendszamot is intezik igaz egy ugynokon keresztul nemi koltseggel de nem kell plusz koroket futni. Ebbol is latszik, hogy nem mindenkinek van eladoi venaja. A Skodanal egy fiatal 35 koruli ferfi ertekesitonek meg van mit tanulnia egy nyugdijas 60 koruli holgytol...gratulalok mazda obuda!

Akkor Mazda6 lett a befutó?

2.5 aut?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Meg egyezkedunk de eddig minden ebbe az iranyba mutat. Ha addig apukam meggondolja magat es megis akar egy autot akkar lehet, hogy cx5 lesz belol de ha rajtam mulik akkor valszeg 6 es a 2.5 sem kizert mivel eleg jo aron adjak

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
9 hours ago, komarfamily said:

ennyi.  örülök, hogy van ilyen, es hogy Te igy reagalsz ra.   ahol nincs teljesitmeny, ott ne legyen "jutalom" sem. ha ez kereskedöi nemtörödömseg vagy egyeb, akkor is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy régi-régi tévhitet szeretnék eloszlatni.
A szervizben napi szinten kérdezik az ügyfelek, hogy "nagyon fekete volt az olaj?"
A válasz: Igen, és tessék neki örülni.
Miért is.
Az olajba óhatatlanul minden dugattyús motornál égéstermék jut át a gyűrűk mellett,
ez természetes jelenség. Ha egy olaj jól teljesít, ezt a kokszos mutrát gyűjti, és lebegteti.
Ha valami legalja olaj (például a Castrol, amivel konkrétan ez a tapasztalatunk, hogy vastag
 kokszot telepít a motor belsejébe, de az ügyfél nagy örömére tiszta a nívópálca sok kilométeren át)
 az nem hordozza az égésmaradványokat, hanem kipakolja.
Tehát a fekete olaj jó, tessék örülni neki, mert a retket így lehet leengedni vele.
A csatolt képen egy kezdetek óta, ügyfél által hozott (a fent említett márkájú)  olajjal okozott
motorkokszosodás. Semmilyen más márkás olajjal nem tapasztaltunk ilyen kicsapódást.

800x450.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Én benzinkúton dolgoztam 12évig a hamisitás miatt nem szerettük a fent emlitett olajat .Amit nagyon felkapottá tesz a kereslet azt koppintják pl Ariel stb

én mindig total elf stb illetve omo vagy valami nemanyira felkapot terméket használok .Tudnál ajánlani valami olajat esetleg amivel meg vagy elégedve?

Ford cmax mk2 1.6 tdci pdf start stop,  olaj spec:WSS M2C913 D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

De amúgy mindegy csak csússzon. A számok stimmeljenek a gyári ajánlással. Túlmisztifikált az olajkérdés, mint hifiben a kábelezés.  :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én évek óta Motult és Mobil 1-et használok. Nincs velük baj.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
22 hours ago, Lemmy9 said:

A csatolt képen egy kezdetek óta, ügyfél által hozott (a fent említett márkájú)  olajjal okozott
motorkokszosodás.

Mennyi km után lett ilyen? És mondjuk ez után más olaj használatával csökkenthető ez a hatás (tehát hogy más olaj utána összeszedi a koszt)?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

150000-es szeriz volt. Az ott marad míg forog a föld. Max. generálnál elmossa a gépműhely. :) Amúgy a fent írt benzikúti olajkicserélés Tescosra is lehet valós sztori. Biztos van  márkának jó olaja, de az olcsóbbak sajnos... 

A sokéves tapasztalatunk ez,  amit írtam. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt