Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Diy kávédarálók

• Please log in to reply
1336 válasz erre a témára

#1 Kukutyin

Kukutyin

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 21:00

A fordított hajtás sajnos nem úgy működik, hogy lenne értelme bármiféle folytatásnak.(Gyors fordulatszámnál csak újraindítgatással ürül ki a kávé.) A meglévő három példány használatban van, elfogadhatóan működnek ezzel a kis kényelmetlenséggel. Az egyik közülük nálam üzemel, nincs is más darálóm.

Ahogy korábban írtam, ugyanezzel a műszaki tartalommal meg lehet csinálni a hagyományos hajtást is, vagyis a belső kúpos kést forgatni. Ehhez csak a fejet kell újragyártani. A rajzok megvannak, egyenlőre a gyártási kapacitás hiányzik. Bár kíváncsi vagyok, hogy működne a készülék ezzel a módosítással, de így már sajnos semmi eredeti nincs benne. (Bizonyos szerkezeti elemei, például a drótcsapágy mondjuk éppenséggel az, de ez nem egy látványos dolog.) Eredetiség híján a jelentős konkurencia közepette már szerintem piacra vinni nem lehet.

Sajnálom! :(

Nagyon vártam a bevezetését!

Amennyiben a 3 példányból egy eladásra kerülne, én jelentkeznék!

• 0

#2 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.885 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 28 - 18:44

Egy példány nálam van napi használatban, nagy megelégedéssel használom. Az hogy újra kell indítani minimális kényelmetlenség, amit a többi funkció bőven ellensúlyoz. Pl a mágneses állítható portafilter tartó nagyon jó, ezt nem láttam azóta sem máshol. Robosztus, stabil darab, ennyi anyagból sok piaci kijön :). Csendben jegyzem meg, a mostani hoston bemutatott darálók legalább ennyi hátránnyal kerültek piacra, sőt ;).
  • 0

#3 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva
  • Interests:Combat kávédaráló

Elküldve: 2017 november 27 - 20:35

Szia!

Hogy haladnak a tesztelések, munkálatok?

A fordított hajtás sajnos nem úgy működik, hogy lenne értelme bármiféle folytatásnak.(Gyors fordulatszámnál csak újraindítgatással ürül ki a kávé.) A meglévő három példány használatban van, elfogadhatóan működnek ezzel a kis kényelmetlenséggel. Az egyik közülük nálam üzemel, nincs is más darálóm.

Ahogy korábban írtam, ugyanezzel a műszaki tartalommal meg lehet csinálni a hagyományos hajtást is, vagyis a belső kúpos kést forgatni. Ehhez csak a fejet kell újragyártani. A rajzok megvannak, egyenlőre a gyártási kapacitás hiányzik. Bár kíváncsi vagyok, hogy működne a készülék ezzel a módosítással, de így már sajnos semmi eredeti nincs benne. (Bizonyos szerkezeti elemei, például a drótcsapágy mondjuk éppenséggel az, de ez nem egy látványos dolog.) Eredetiség híján a jelentős konkurencia közepette már szerintem piacra vinni nem lehet.

• 0

#4 Kukutyin

Kukutyin

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 27 - 19:30

Leült ez a rovat, esemény híján nem volt miről beszámolni. Eddig.

De most úgy érzem, újra helyzet van, lehetőség további keverésre.

Az előzményekről csak annyit, hogy műszakilag rendben van a készülék, folyamatosan használva is megbízhatóan működik, a finomság állítás pontos és stabil, kényelmesen, könnyen kezelhető.  Továbbá remek, hogy pillanatok alatt totál tisztára takarítható a gép, az újabb darálásba 0 régi kávé keveredik. Ez az a tulajdonsága, ami miatt nem cserélném le egyetlen iparira sem. (Ahogy a Strietmant sem más kávéfőzőre. Nekem itt is a legfontosabb, hogy mindig friss vízzel készül a kávé a kazánmentes felépítése miatt.)

De fél év folyamatos használat után azt kell mondjam, ez a fordított hajtás nem jött be. Nagyon nem oké, hogy feltapad a kávé, és emiatt újra kell indítgatni a teljes kiürüléshez. A legnagyobb fordulaton 4 - 5-ször. Ez nagyon nem elegáns, és szerintem az őrlemény minőségének sem tesz jót. Szóval azt gondolom, így nincs miért folytatni a projektet. A 3 kisérleti darab használható, megszokható, de semmi több.

Viszont állandóan ott motoszkált bennem, hogy jó lenne úgy meghajtani a belső kést, (vagyis visszatérni az eredeti hagyományos daráló felálláshoz), hogy a mostani kialakítás, vagyis a fej átjárhatósága, tisztíthatósága, egyszerűsége  ne változzon. Tehát tengely kinövesztés alul vagy felül szóba sem jöhet. De akkor hogy viszem így be a hajtást? Elég reménytelennek tűnt a dolog.

Sokára, (pontosbban tegnapra)  esett le a tantusz, hogy a küllők, amik tartják, pozícionálják a belső kést, a külső hengeres házba vannak hegesztve, tehát valójában ez is egy nagy átmérőjű hengeres darab. Ami a jelenlegi verzióban áll, de ha átméretezem, ksiebbre veszem, a külső hengeres palástjára rátehetem a fogaskerék koszorút. Tök ugyanúgy, ahogy most a külső kés perselyén van a fogazás. Vagyis csak annyi történik, hogy megcserélem a fejben a forgó - és álló egységet, áttolom a drótcsapágyat a belső kúpos kést tartó gyűrűhöz, ez fog forogni, a külső kést befoglaló perselyt meg egyszerűen a házba csavarozom.

Szemre szinte semmi nem változik. Ami feltűnő, hogy most a küllők is forogni fognak. 

A finomság állítás annyira bejött, hogy ezt meghagyom ugyanígy, de mutató persze nem lesz (hiszen az is forogna). Egy recés gombbal lehetne tekerni az állító menetet.

Most épp a részletrajz készül, tehát a próbadarab még odébb van. De úgy tűnik, lesz kapacitás, hogy a belátható közeljövőben összejöjjön.

Hogy mi sül ki belőle, azt még nem tudom, de legalább a lehetőségét megadom, hogy kiderüljön. Ennyi még benne kell legyen a pakliban.

Szia!

Hogy haladnak a tesztelések, munkálatok?

• 0

#5 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.217 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 június 20 - 21:00

http://www.avx.hu/fo...-karbantartása/

• 0

#6 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 218 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 10:50

Most, hogy kiderült, hogy ugyanúgy forgathatom akár a belső- akár a külső kést, ebben a konstrukcióban ennek se lenne akadálya, ha mindkettőt csapágyaznám. A hajtóműben vannak ellentétes irányban forgó fogaskerekek, tehát a behajtást kell eszerint kialakítani.

De hogy fokozzam a dolgot, forgathatom a két kést egyirányban is, és így játszadozva kicsit a fogaskerekek darab és fogszámával, összehozható egy mondjuk negyedóránként egyet forduló daráló is.

És az egészet felrakhatnád egy forgó alapra és már a látványtól is tengeribeteg lesz mindenki. :D

Amúgy próba képpen lehet érdemes lenne megnézni a szembe forgó késeket ha a konstrukcióban benne van a lehetőség, ilyet szerintem még nem csinált senki.

• 0

#7 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 08:08

Innen mar csak egy lepes lenne ha egymassal szembe forognanak a kesek! :D

Most, hogy kiderült, hogy ugyanúgy forgathatom akár a belső- akár a külső kést, ebben a konstrukcióban ennek se lenne akadálya, ha mindkettőt csapágyaznám. A hajtóműben vannak ellentétes irányban forgó fogaskerekek, tehát a behajtást kell eszerint kialakítani.

De hogy fokozzam a dolgot, forgathatom a két kést egyirányban is, és így játszadozva kicsit a fogaskerekek darab és fogszámával, összehozható egy mondjuk negyedóránként egyet forduló daráló is.

• 0

#8 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 16:37

így legalább elvileg jobban kitolhatóak lesznek a sebesség határok, nem?

Lehet, hogy igen. A késméret ugyan nem változik, de tény, hogy a kisebb rádiuszu belső késsel valamivel nagyobb nyomaték adódik a roppantó zónában. De ha nem muszáj, nem centizném ki a nyomaték határra a készüléket. Jobb a békesség, a felező áttétellel nagyon stabil a működés az elegendő teljesítmény tartalék miatt.

• 0

#9 FaemaFun

FaemaFun

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 440 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi - Whisky - Kávé - Real Life

Elküldve: 2017 április 26 - 15:58

Arra én is kiváncsi lennék hogy ha szembe forogna a kés milyen őrleményt produkálna!

Már vagy 2 éve kitaláltam és csináltam skiccet. : ) Sajnos senki nem vállalta be a gyártható terv elkészítését.. 

• 0

#10 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 226 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 11:53

Viccet felre teve kivancsian varom mi lesz belole. .

Arra én is kiváncsi lennék hogy ha szembe forogna a kés milyen őrleményt produkálna!
  • 0

#11 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 10:11

Szerintem meg a forgo mutatos allitas sem elvetendo otlet, iszonyat menon nezne ki a kis ablakon keresztul.

A logikus (és szokásos) megoldás a finomság állításra, amikor a belső kúpos kés forog, hogy a külső gyűrűs kés perselye menetes, és ezt forgatva változik a résméret. Persze bállítás után rögzíteni kell valahogy, mert enélkül darálás közben a fellépő forgatónyomaték elfordítaná. (Lásd HG1).

Nálam a nagy fejnél erre a kivitelre nem tudok igazán elegáns szerkezetet összehozni, ezért elég egyedi módon marad a jelenlegi, nagyon jól működő kivitel, hogy a rugóval előfeszített belső kést mozgatom egy, a tengelyén átvezetett menetes orsóval. Ahogy korábban írtam erről, ezt nem kell rögzíteni, mert a kávé forgató nyomatékát a kés retesze veszi fel, a belső állító mechanizmusra nem hat. Most, hogy forogni fog a kés, azért van egy "apró" változás az eddigiekhez képest. Az, hogy indításnál, megállításnál a belső állító orsót a surlódó nyomaték hozza forgásba, tehát elvileg ez a tehetetlensége révén, ha könnyen forog, el tud állítódni. Ezért nem lehet ilyen asszimetrikus mutató, mert ez jelentősen felerősítené ezt a hatást. De két vékonyabb pálcát szimmetrikusan kilógatva azért talán be lehet rakni.

• 0

#12 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 820 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 08:47

Sajnálom. Igen menő volt ez a külső kès forgatás. Bár így legalább elvileg jobban kitolhatóak lesznek a sebesség határok, nem?
  • 0

#13 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.003 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 08:24

Az előzményekről csak annyit, hogy műszakilag rendben van a készülék, folyamatosan használva is megbízhatóan működik, a finomság állítás pontos és stabil, kényelmesen, könnyen kezelhető.  Továbbá remek, hogy pillanatok alatt totál tisztára takarítható a gép, az újabb darálásba 0 régi kávé keveredik. Ez az a tulajdonsága, ami miatt nem cserélném le egyetlen iparira sem. (Ahogy a Strietmant sem más kávéfőzőre. Nekem itt is a legfontosabb, hogy mindig friss vízzel készül a kávé a kazánmentes felépítése miatt.)

De fél év folyamatos használat után azt kell mondjam, ez a fordított hajtás nem jött be. Nagyon nem oké, hogy feltapad a kávé, és emiatt újra kell indítgatni a teljes kiürüléshez. A legnagyobb fordulaton 4 - 5-ször. Ez nagyon nem elegáns, és szerintem az őrlemény minőségének sem tesz jót. Szóval azt gondolom, így nincs miért folytatni a projektet. A 3 kisérleti darab használható, megszokható, de semmi több.

Viszont állandóan ott motoszkált bennem, hogy jó lenne úgy meghajtani a belső kést, (vagyis visszatérni az eredeti hagyományos daráló felálláshoz), hogy a mostani kialakítás, vagyis a fej átjárhatósága, tisztíthatósága, egyszerűsége  ne változzon. Tehát tengely kinövesztés alul vagy felül szóba sem jöhet. De akkor hogy viszem így be a hajtást? Elég reménytelennek tűnt a dolog.

Sokára, (pontosbban tegnapra)  esett le a tantusz, hogy a küllők, amik tartják, pozícionálják a belső kést, a külső hengeres házba vannak hegesztve, tehát valójában ez is egy nagy átmérőjű hengeres darab. Ami a jelenlegi verzióban áll, de ha átméretezem, ksiebbre veszem, a külső hengeres palástjára rátehetem a fogaskerék koszorút. Tök ugyanúgy, ahogy most a külső kés perselyén van a fogazás. Vagyis csak annyi történik, hogy megcserélem a fejben a forgó - és álló egységet, áttolom a drótcsapágyat a belső kúpos kést tartó gyűrűhöz, ez fog forogni, a külső kést befoglaló perselyt meg egyszerűen a házba csavarozom.

Szemre szinte semmi nem változik. Ami feltűnő, hogy most a küllők is forogni fognak. 

A finomság állítás annyira bejött, hogy ezt meghagyom ugyanígy, de mutató persze nem lesz (hiszen az is forogna). Egy recés gombbal lehetne tekerni az állító menetet.

Most épp a részletrajz készül, tehát a próbadarab még odébb van. De úgy tűnik, lesz kapacitás, hogy a belátható közeljövőben összejöjjön.

Hogy mi sül ki belőle, azt még nem tudom, de legalább a lehetőségét megadom, hogy kiderüljön. Ennyi még benne kell legyen a pakliban.

Bevallom csak második olvasásra értettem meg (nagyrészt) amit tervezel. Látványnak nem lesz utolsó az biztos, a többit meg majd az idő eldönti.

• 0

#14 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 218 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 07:35

Az előzményekről csak annyit, hogy műszakilag rendben van a készülék, folyamatosan használva is megbízhatóan működik, a finomság állítás pontos és stabil, kényelmesen, könnyen kezelhető. Továbbá remek, hogy pillanatok alatt totál tisztára takarítható a gép, az újabb darálásba 0 régi kávé keveredik. Ez az a tulajdonsága, ami miatt nem cserélném le egyetlen iparira sem. (Ahogy a Strietmant sem más kávéfőzőre. Nekem itt is a legfontosabb, hogy mindig friss vízzel készül a kávé a kazánmentes felépítése miatt.)

Viszont állandóan ott motoszkált bennem, hogy jó lenne úgy meghajtani a belső kést, (vagyis visszatérni az eredeti hagyományos daráló felálláshoz), hogy a mostani kialakítás, vagyis a fej átjárhatósága, tisztíthatósága, egyszerűsége ne változzon. Tehát tengely kinövesztés alul vagy felül szóba sem jöhet. De akkor hogy viszem így be a hajtást? Elég reménytelennek tűnt a dolog.

Sokára, (pontosbban tegnapra) esett le a tantusz, hogy a küllők, amik tartják, pozícionálják a belső kést, a külső hengeres házba vannak hegesztve, tehát valójában ez is egy nagy átmérőjű hengeres darab. Ami a jelenlegi verzióban áll, de ha átméretezem, ksiebbre veszem, a külső hengeres palástjára rátehetem a fogaskerék koszorút. Tök ugyanúgy, ahogy most a külső kés perselyén van a fogazás. Vagyis csak annyi történik, hogy megcserélem a fejben a forgó - és álló egységet, áttolom a drótcsapágyat a belső kúpos kést tartó gyűrűhöz, ez fog forogni, a külső kést befoglaló perselyt meg egyszerűen a házba csavarozom.

Viccet felre teve kivancsian varom mi lesz belole. Szerintem meg a forgo mutatos allitas sem elvetendo otlet, iszonyat menon nezne ki a kis ablakon keresztul.
  • 0

#15 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 25 - 20:05

• 1

#16 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 11:06

Jól értem, nem lesz magasabb fordulatszámú verzió?

A Mazzer 3 fázisú késsel biztos nem, mert ehhez nagyobb, erősebb motor kellene, de már most is egy bivaly nagy darab van beépítve, újabbat nem keresünk. Viszont szóba jöhet az egyfázisú Mazzer, vagy a Compak K10 kés, mert ezeket elvinné a jelenlegi motor a nagyobb fordulaton is. Kérdés, megéri-e még ez a keverés?

• 0

#17 Kukutyin

Kukutyin

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 14:29

Most éppen egy sikertelen kitérő lassítja tovább az amúgy sem vágtató bizniszt. Próbáltuk a nagyobb fordulatszámot, (a felező áttétel elhagyásával), de így nincs elég nyomaték tartalék, nálam egyszer elakadt a daráló. Úgyhogy marad ami már működik, de még egy kijelzős intelligensebb elektronikával kicsicsázzuk.
Egyébként a stabil, vagyis felező áttételes verzió az eddigi tapasztalat alapján megbízhatóan működik, tehát a konstrukció bevált.

Jól értem, nem lesz magasabb fordulatszámú verzió?
  • 0

#18 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.217 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 február 04 - 21:52

de még egy kijelzős intelligensebb elektronikával kicsicsázzuk.

Nem csicsázás. Az EG1-nél 50 fordulat eltérés is totál megváltoztatja az örleményt.

Kell hozzá.

• 0

#19 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.657 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 21:28

Hogyan halad a projekt?

Most éppen egy sikertelen kitérő lassítja tovább az amúgy sem vágtató bizniszt. Próbáltuk a nagyobb fordulatszámot, (a felező áttétel elhagyásával), de így nincs elég nyomaték tartalék, nálam egyszer elakadt a daráló. Úgyhogy marad ami már működik, de még egy kijelzős intelligensebb elektronikával kicsicsázzuk.

Egyébként a stabil, vagyis felező áttételes verzió az eddigi tapasztalat alapján megbízhatóan működik, tehát a konstrukció bevált.

• 0

#20 Kukutyin

Kukutyin

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 21:12

Hogyan halad a projekt?
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó