Jump to content
AVX Café Rebat
Sami

Arcam készülékek

Recommended Posts

Guest vplaca

Van egy 1984-es Arcam Alpha erősítőm. Jelenleg a nappaliban használom. Az évek során meg lett tuningolva. Cserélve lettek a végfoktranzisztorok, a kondik, a hangfalcsatik, kapott egy pár minőségibb rca aljzatot + belső kábelezést hozzá.

Sok integrálttal összehasonlítottam már, 250ezerig nem nagyon tudtam lecserélni. Hallgattam Exposure, Myryad, Music Hall, Marantz, Cambridge erősítőket, de valahogy mindig jobban tetszett az Arcam. Van benn valami zeneiség, amit több erősítőből is hiányoltam. Nagyon nyugodt, lágy hang.

Ellenben - egyszer hozzámkerült letét ellenében egy FMJ A32-es integrált. 2 hétig hitegettem magam, hogy ez de jó. OIyan tiszta magasakat azóta sem hallottam sehol, a térleképezése valami eszméletlen jó volt, szinte nem voltak falai a szobámnak, de valahogy a zeneiég hiányzott belőle. A hegedű nagyon sima volt rajt, mintha gépzsírral lekenték volna a vonót :D Visszakötöttem a régi kis Arcam-om, összeesettebb lett a hang, de újra zenét hallgattam, nem pedig a technikát..

Szerintem jó még az Arcam Alpha One is..

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Van egy 1984-es Arcam Alpha erősítőm. Jelenleg a nappaliban használom. Az évek során meg lett tuningolva. Cserélve lettek a végfoktranzisztorok, a kondik, a hangfalcsatik, kapott egy pár minőségibb rca aljzatot + belső kábelezést hozzá.

Sok integrálttal összehasonlítottam már, 250ezerig nem nagyon tudtam lecserélni. Hallgattam Exposure, Myryad, Music Hall, Marantz, Cambridge erősítőket, de valahogy mindig jobban tetszett az Arcam. Van benn valami zeneiség, amit több erősítőből is hiányoltam. Nagyon nyugodt, lágy hang.

Ellenben - egyszer hozzámkerült letét ellenében egy FMJ A32-es integrált. 2 hétig hitegettem magam, hogy ez de jó. OIyan tiszta magasakat azóta sem hallottam sehol, a térleképezése valami eszméletlen jó volt, szinte nem voltak falai a szobámnak, de valahogy a zeneiég hiányzott belőle. A hegedű nagyon sima volt rajt, mintha gépzsírral lekenték volna a vonót :D Visszakötöttem a régi kis Arcam-om, összeesettebb lett a hang, de újra zenét hallgattam, nem pedig a technikát..

Nekem Arcam Alpha 7 cd+ Arcam Alpha 7 amp combom van és valami fenomenális élményt ad annyita zene amit hallgatok sokszor az az érzésem hogy bakelit et hallgatok nem is cd t

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A sima 7-esben PCM1710 van a 7SE-ben pedig PCM 1716.

A Háth Izsák által használt FMJ CD23T dcsRing dacját nagyon sokan dícsérik, nyilván ő sem véletlenül fektetett be abba a gépbe.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nálam egy Alpha 10-es integrált, egy Alpha 10P végfok, egy Alpha 7SE és egy FMJ CD23T CD-játszó szolgál.

Ez a CD23 a barátomé volt, nekem is nagyon tetszett...

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A sima 7-esben PCM1710 van a 7SE-ben pedig PCM 1716.

A Háth Izsák által használt FMJ CD23T dcsRing dacját nagyon sokan dícsérik, nyilván ő sem véletlenül fektetett be abba a gépbe.

Ez milyen furcsa elvileg ugye amelyik cd ben nem 1541 van az nem is szólhatna jól, de néha még is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ez milyen furcsa elvileg ugye amelyik cd ben nem 1541 van az nem is szólhatna jól, de néha még is.

Azért bőven van élet a TDA 1541 után is... :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ilyet csak venni akartam, nekem 7SE volt. Na az is nagyon jó gép. 

A 7SE-re emlékszem, csak már nem jutott eszembe, hogy sikerült-e a csere a 23-ra, vagy csak terv maradt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Van, de megfelelő körítéssel tényleg az egyik legjobb hangú tud lenni.

Ez megcáfolhatatlan tény. :smile32:

Philips rulez. (az Arcam topikban, jöhetnek a kövek) :kapdelm:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hasonló az Arcam Alpha 5 + cd lejátszóm is. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem is volt pár Arcam cuccom,s nagyon szerettem mindet. Hosszabb távon hallgattam 7SE lejátszót, majd 8SE-t. Mindkettő nagyon zenei hangú, a tápkábelre rendkívül érzékeny darabok. A 8SE amúgy jóval jobb hangú, mint a 7SE.

Sajnos nem megfelelő környezetben- kábelek, erősítő- elég gyengén is tud szólni egy Arcam cd játszó, így esetleg a túl gyors konzekvencia az is lehet, hogy az Arcam nem jó, de ez nem igaz.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nekem is volt pár Arcam cuccom,s nagyon szerettem mindet. Hosszabb távon hallgattam 7SE lejátszót, majd 8SE-t. Mindkettő nagyon zenei hangú, a tápkábelre rendkívül érzékeny darabok. A 8SE amúgy jóval jobb hangú, mint a 7SE.

Sajnos nem megfelelő környezetben- kábelek, erősítő- elég gyengén is tud szólni egy Arcam cd játszó, így esetleg a túl gyors konzekvencia az is lehet, hogy az Arcam nem jó, de ez nem igaz.

Én is ezt tapasztaltam. Hirdettem egy ideig az Arcam Alpha 5+ cd lejátszót, majd mivel nem volt komoly érdeklődés még mélyen nyomott árért sem, úgy döntöttem megtartom, mert annál azért többet ér, mint amiért legutóbb hirdettem. Aztán kapott egy Fapaci Luxor ic kábelt és egy Bodor hálózati kábelt, és mint ha nem is ugyanaz a lejátszó lett volna mint korábban. Most már nagyon örülök, hogy nem kelt el. :) 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én is ezt tapasztaltam. Hirdettem egy ideig az Arcam Alpha 5+ cd lejátszót, majd mivel nem volt komoly érdeklődés még mélyen nyomott árért sem, úgy döntöttem megtartom, mert annál azért többet ér, mint amiért legutóbb hirdettem. Aztán kapott egy Fapaci Luxor ic kábelt és egy Bodor hálózati kábelt, és mint ha nem is ugyanaz a lejátszó lett volna mint korábban. Most már nagyon örülök, hogy nem kelt el. :)

Laci!Most akartam megvenni! :D

Viccet félre,annyiért(40)ért jól tetted,hogy nem adtad el..

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest blaci7114

Pedig amikor levitted az árát variztam rajta,hogy megveszem.

Nálam egy Alpha 9 erősítő és egy Alpha 8se cd lejátszó zenélget.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt