Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Sonus Faber

• Please log in to reply
142 válasz erre a témára

#1 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.535 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 30 - 13:41

Szia!

A gyártók általánosságban a kosár méretét adják meg és nem a membrán felületét, a membrán valós mérete pedig a fizikai kialakítástól függ.

Üdv

Helló! Senki nem tudja rá a választ? Miért nem 180mm átmérőjű hangszóró van a Sonus faber Venere 2.5-ben? Akitől vettem nem tud erről a bakiról semmit.

• 3

#2 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.981 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2018 január 30 - 08:46

Helló! Senki nem tudja rá a választ? Miért nem 180mm átmérőjű hangszóró van a Sonus faber Venere 2.5-ben? Akitől vettem nem tud erről a bakiról semmit.

Erre talán a gyártó tudna számodra is kielégítő választ adni. gondolkodik.gif

• 0

#3 Linn

Linn

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 772 Hozzászólás:
  • Interests:Hanglemezgyűjtés zenehallgatás céljából!

Elküldve: 2018 január 30 - 08:38

• 0

#4 karak001

karak001

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 16:32

Egy észrevétel: a Venere 2.5 -ben miért 145mm átmérőjű hangszóró van 180mm -es helyett? Talán rosszul mérem? Egyéb hangszórónál

nincs ilyen mérési problémám. Köszönöm.

Ugyanez a helyzet a Chameleonnál is. A gyártó honlapján pedig 18 cm van írva. Elég szép kozmetikázásnak tűnik. gondolkodik.gif

• 0

#5 gabika1969

gabika1969

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 25 - 09:41

Egy észrevétel: a Venere 2.5 -ben miért 145mm átmérőjű hangszóró van 180mm -es helyett? Talán rosszul mérem? Egyéb hangszórónál

Na ez érdekes....jó kérdés....talán a többi része takarva van? gondolkodik.gif

• 0

#6 Linn

Linn

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 772 Hozzászólás:
  • Interests:Hanglemezgyűjtés zenehallgatás céljából!

Elküldve: 2018 január 25 - 08:59

• 1

#7 SZL0926

SZL0926

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 28 - 13:42

Egyetértek és ezért engem áttettek az off-ba. :angry:

• 0

#8 sandornagy

sandornagy

Újonc fórumos

• Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 25 - 17:05

Meddig lovagoltok még ezen,engedjétek már el a témát.....

Részemről ennyi volt  :tutiok:

• 0

#9 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.535 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 25 - 15:59

leborulok.gif  :D

• 0

#10 lacee

lacee

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 623 Hozzászólás:
  • Interests:Zene,Forma 1,Műszaki dolgok,Sport,kertészkedés.

Elküldve: 2017 december 25 - 09:39

• 1

#11 sandornagy

sandornagy

Újonc fórumos

• Pipa
  • 26 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 25 - 08:43

Jól értem, elmentél a boltba a saját cuccal meghallgatni, tesztelni, majd megvetted használtan? gondolkodik.gif

Nem jól érted! Időrend: 

1) Megtetszik neki a Sonus Faber Venere (teljes joggal)

2) Codi ad neki egy visszautasíthatlan ajánlatot - ÉS MOST: NEM CODINÁL VAGY MAGÁNÁL PRÓBÁLJA KI A SAJÁT ERŐSÍTŐJÉVEL (biztos a nagy távolság miatt, vagyis utazásra nem költünk....) HANEM:

3) Bekéri magát az Audiophile-hoz és két órát dolgoztatja őket

4) Megveszi Codi-tól -- szép köszönet a szalonnak itt a fórumon (mint más területen boltos, el tudom képzelni mennyire boldogok tőle)

5) Ezt itt megírja ebben a szösszenetben, majd

6) az azóta ezt az esettanulmányt szóvátevőket 'helyre teszi' vagy inkább kiosztja alábbi hozzászólásában.

Naná, hogy a szokásos magamutogatós szöveg a végén a nekem mim van, neked meg mid nincs ... Szegény ember!

Szerkesztve sandornagy által: 2017 december 25 - 08:45

• 0

#12 gabika1969

gabika1969

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 24 - 23:58

Történetesen éppen én is a helyszínen voltam. Nyilván kereskedőként egyikünknek sem okoz boldogságot, ha a vevő hallgatózni eljön, de nem nálunk vásárol. Abszolút korrektül kezelték a helyzetet a fiúk, és valóban a jövőbe fektettek. Az ügyfél saját erősítője (Rotel, ha jól emlékszem) nem igazán volt azonos szinten a Sonus Faberekkel, lesz ebből még erősítő vásárlás. 

Kösz Alto! :D

Miután elmentél a boltból kérdeztem, ez a korrekt Úr a Bartimexben fut? Válasz: Ő maga a Bartimex! :smile32: Gratula...

Mindenkinek Boldog Karácsonyt  és Boldog Újévet kívánok!

Üdv

Szerkesztve gabika1969 által: 2017 december 25 - 00:06

• 0

#13 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.360 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 24 - 17:50

Szerintem korrekt volt a bolt részéről, hogy lehetőséget biztosított a dologra.

Elképzelhető, hogy volt egy lyukas órájuk... és oda betették, mert ez több pénzükbe nem került.

Másrészt meg szerintem egy jó kereskedő hosszútávra kell, hogy tervezzen (bármennyire is nehéz ezt a mai gazdasági környezetben és 5Ft-ért bármit tipusú konkurenciával szemben). Ők most a csak hallgatózóból egy jövőbeli lehetséges vevőt csináltak, jó eséllyel ha tényleg meglesz egy új hangfal ára a zsebében azt tőlük veszi meg. (még az is lehet, hogy a hallgatózó fórumtárs előre elmondta a boltnak, mi a célja... említette is, hogy vásárolt már náluk korábban ezt azt).

Történetesen éppen én is a helyszínen voltam. Nyilván kereskedőként egyikünknek sem okoz boldogságot, ha a vevő hallgatózni eljön, de nem nálunk vásárol. Abszolút korrektül kezelték a helyzetet a fiúk, és valóban a jövőbe fektettek. Az ügyfél saját erősítője (Rotel, ha jól emlékszem) nem igazán volt azonos szinten a Sonus Faberekkel, lesz ebből még erősítő vásárlás. 

• 2

#14 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.535 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 12:55

Ismét meghallgatható üzletünkben az iL-Cremonese

Csatolt képek:

• Sonus-faber-Il.cremonese-doboz.jpg
  • Sonus-faber-Il.cremonese-bontas.jpg
  • Sonus-faber-Il.cremonese-bontas-2.jpg
  • Sonus-faber-Il.cremonese-bontas-3.jpg

• 1

#15 gabika1969

gabika1969

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 12:29

Most kihez szoltal Gabor?
Magyarazatnak nem tudom hova tenni, mert semmit nem magyaraz meg, eleg nagy zagyvasagnak tunik se eleje, se vege, se ertelme.

Természetesen nem Neked Viktor! :) De Te már ismered a részleteket, köszi a megértést...Mindenkinek jó zenehallgatást!
  • 0

#16 aeternum

aeternum

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 529 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 09:33

Ez ugy gaz ahogy van. A vilag ninden tajan pofatlansag a neve. Dicsekedni vele, emellett masokat degradalni meg masra is vall.

Hiaba nyomogatod a Nagy Piros Minuszt. Ettől nem leszel jobb.
  • 0

#17 aeternum

aeternum

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 529 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 23:07

Ez ugy gaz ahogy van. A vilag ninden tajan pofatlansag a neve. Dicsekedni vele, emellett masokat degradalni meg masra is vall.
  • 1

#18 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.072 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 december 15 - 21:40

Most kihez szoltal Gabor?
Magyarazatnak nem tudom hova tenni, mert semmit nem magyaraz meg, eleg nagy zagyvasagnak tunik se eleje, se vege, se ertelme.
  • 0

#19 gabika1969

gabika1969

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 21:26

Na, úgy látom csak sikerült megmozgatni a topikot...Mit is mondjak, talán csak egy megjegyzés aztán tényleg megyek tovább...a szalonok majd biztosan úgy fogják ezután alakítani az üzletpolitikájukat, ahogy Ti ketten gondoljátok és a jövőben őrt állítanak a bejárat elé. Nyilván, engem sem kellett volna beengedniük, mert segítséget kértem. Meg, majd persze pld. Song is vagy bárki az elvárásaitoknak megfelelően ad fel hirdetést a jövőben csak hogy nektek tetsszen. Mondom mindezt annak tudatában, hogy gondolom, illetve látom, hogy csak savanyú a szőlő, mert ilyen dobozokról egyelőre csak álmodtok. Én maradtam a márkánál és ez most csak két front, amihez még jól jön majd a többi is vagy valami más. Nyugodjatok meg, az Audiophile nem szorul a védelmetekre és nincs szükség ekkora térdeplős hajlongásra sem. Ahelyett meg lehet mutatni! A bukszát a hónalj alá és sipirc a szalon, vegyetek valamit! Ja! Tényleg! Ti keményebben adjátok...a Hifibarlangba jártok és ezt itt a Sonus topikban még le is írjátok...gratula!
Most már - mivel látom furdalt a kíváncsiság - töredelmesen bevallom, hogy szóltam Nekik, van egy kedvező ajánlatom és nem azért, hogy megpróbáljak kialkudni egy 40%-os engedményt, pusztán a szakértelmüket kértem. A hozzászólással meg nem "dobolni" akartam, hanem megköszönni a lehetőséget. Nem vagyunk "haverok" bár, én megtisztelve érezném magam, ha a barátjuknak fogadnának, ami rátok...hát...nem is tudom...

Ejnye, ejnye fiúk! !baby.gif Na gyorsan a boltba, kérjetek egy kis kedvezményt!

Üdv mindenkinek!

Bocsánat a moderátoroktól, ha túlmentem, kérem töröljék a hozzászólást!

• 0

#20 kargidje

kargidje

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 743 Hozzászólás:
  • Interests:gitározás, test(sz)építés, mountain bike + ó.úti, death/gore/grind/djent/math/progressive/thrash/black/gothic/post-rock + sok más műfaj, filmek ...

Elküldve: 2017 december 15 - 17:26

Szerintem korrekt volt a bolt részéről, hogy lehetőséget biztosított a dologra.

Elképzelhető, hogy volt egy lyukas órájuk... és oda betették, mert ez több pénzükbe nem került.

Másrészt meg szerintem egy jó kereskedő hosszútávra kell, hogy tervezzen (bármennyire is nehéz ezt a mai gazdasági környezetben és 5Ft-ért bármit tipusú konkurenciával szemben). Ők most a csak hallgatózóból egy jövőbeli lehetséges vevőt csináltak, jó eséllyel ha tényleg meglesz egy új hangfal ára a zsebében azt tőlük veszi meg. (még az is lehet, hogy a hallgatózó fórumtárs előre elmondta a boltnak, mi a célja... említette is, hogy vásárolt már náluk korábban ezt azt).

"Szerintem korrekt volt a bolt részéről" - Ez tuti!!! Nem is emiatt vakartam a fejem.

Ezzel mit tervezett a bolt hosszútávra??? Megvette a hangfalat használtan, biztos pár nap múlva megy, vesz valami több százezres terméket a boltban. Szerintem a köv. 1 évben a környékére sem megy.

Lehet haverok, de azért így nagy dobra verni, ráadásul a kereskedő topikjában, nézzétek milyen jófej voltam, frankón kihasználtam őket.

Még ha a sajátjában írta volna.

kíváncsi lennék mit mondott a boltban:

- Szasztok, jöttem meghallgatni a Venere-t, gondoltam kipróbálom, mielőtt megvenném máshol.

leborulunk.gif  a korrekt kereskedőnek!

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó