Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kávés Hírek, Érdekességek.

• Please log in to reply
903 válasz erre a témára

#1 hifis

hifis

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.661 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva
  • Interests:Combat kávédaráló

Elküldve: 2017 december 17 - 11:42

A facebook oldalamra bejönnek az Interesting Engineering weblap üzenetei, innen kaptam hírt egy ügyes kis kávés kütyüről, aminek utánanézve legnagyobb meglepetésemre kiderült, ez egy magyar fejlesztés.

8000Ft-ért szerintem megéri megvenni annak, aki a tejkiöntést nem akarja nagyon erőltetni, de el akarja a vendégeit kábítani. Nekem például azért is, mert szerintem a tejes kávé jobb megkeverve, ezért nem is erőltettem eddig a mintaöntés megtanulását. Ezzel a kis eszközzel már nem is fogom:

http://www.cinnibird.com/hu.html

• 1

#2 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.904 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 16 - 14:47

Mindmeghalunk
https://www.agrarsze...n.9435.html?amp

Teljes fejetlenség. Ezek a kutatások arra jók, hogy a kutatóknak munkát adjanak. Mindeközben azért vannak valós problémák, hamár műanyag:
https://www.theguard...d-study-reveals
  • 0

#3 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 09:52

Mindmeghalunk
https://www.agrarsze...n.9435.html?amp
  • 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.581 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 december 12 - 12:50

https://wmn.hu/wmn-l...-kave-nyomaban-

• 0

#5 Mate1988

Mate1988

Újonc fórumos

• Pipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 22:42

Én csak itthon készítettem, viszont az elavult régi szar e61 fejes la scala-val... biztos azért lett jó :D

Amivel nekem készítették az - talán egy '67-es - Faema e61, Mazzer Super Jolly combo, gondolom ezt hozza a La Scalád is, bár nem tudom, pontosan milyen típus (butterfly?), valamint az örlőd is titok maradt. Az én szettem meg teljesen más irány. Félreértés elkerülése végett, semmi cinikusság nincs abban, amit írtam. Nekem egyszerűem nem jött be, akkor már inkább egy Don Cortez :-)
  • 0

#6 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 19:28

Én is ittam már tőle kávét és háááát.... nem volt jó. Aztán adtam neki több esélyt (vendéglátó egységben) , ittam ristrettot, espressot, cappucinot, de sehogy sem jött be. Hoztak nekem kóstolóba, elkészítettem itthon is, az sem győzött meg, sem espresso, sem cappucino formájában. Nekem úgy tűnik, egész egyszerűen jobb a marketing, mint maga a termék.  gondolkodik.gif  Nagyon is egyetértek abban, hogy nagy duma meg fellengzős mondatok vannak, de mögötte csak egy gyenge végtermék, elavult pörkölővel.

Én csak itthon készítettem, viszont az elavult régi szar e61 fejes la scala-val... biztos azért lett jó :D

• 0

#7 Mate1988

Mate1988

Újonc fórumos

• Pipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 14:59

Na ja, simán postázott egy éve pörkölt kávét, reklamációkra meg nem válaszol (nem saját sztori, de okom sincs benne kételkedni). Szokásos olasz hozzáállás, nagy duma, fellengzős mondatok, mögötte meg minimum hiányos tartalom. 

Én is ittam már tőle kávét és háááát.... nem volt jó. Aztán adtam neki több esélyt (vendéglátó egységben) , ittam ristrettot, espressot, cappucinot, de sehogy sem jött be. Hoztak nekem kóstolóba, elkészítettem itthon is, az sem győzött meg, sem espresso, sem cappucino formájában. Nekem úgy tűnik, egész egyszerűen jobb a marketing, mint maga a termék.  gondolkodik.gif  Nagyon is egyetértek abban, hogy nagy duma meg fellengzős mondatok vannak, de mögötte csak egy gyenge végtermék, elavult pörkölővel.

• 0

#8 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 237 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 05 - 14:15

Starbucks Roastery Shanghai - azért ezt szépen megcsinálták ! :)

https://www.facebook...62910350387482/

Csatolt képek:

• 1C896B35-272B-4866-88AB-44FCA24D5221.jpeg

• 0

#9 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 12:44

Gondolom nem, de arról vsz tud, hogy döglik x mázsa kávé a raktárban. Ha nem is tudja, ha ennyire előtérbe kerül valaki arca egy vállalkozás kapcsán, akkor a kellemetlen helyzeteket is hozzá társítják.

Ja ja, ismerős.  :D

• 0

#10 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.026 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 12:39

Gondolom nem ő postázta.

Gondolom nem, de arról vsz tud, hogy döglik x mázsa kávé a raktárban. Ha nem is tudja, ha ennyire előtérbe kerül valaki arca egy vállalkozás kapcsán, akkor a kellemetlen helyzeteket is hozzá társítják.

• 0

#11 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 11:29

Na ja, simán postázott egy éve pörkölt kávét, reklamációkra meg nem válaszol (nem saját sztori, de okom sincs benne kételkedni). Szokásos olasz hozzáállás, nagy duma, fellengzős mondatok, mögötte meg minimum hiányos tartalom. 

Gondolom nem ő postázta.

• 0

#12 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.026 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 07:18

Jó fazon lehet.

• 0

#13 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 484 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 11:14

Jó fazon lehet.

Volt már itthon kávéja (haha fuck the system), elég jó volt, kb az olasz vonal csúcsa számomra.

• 0

#14 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 10:50

Jó fazon lehet.

• 0

#15 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 915 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 02 - 07:36

http://www.origo.hu/...-mesterrel.html

• 0

#16 stereofan

stereofan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 23 - 09:14

Sosem találná ki, kik vitték sikerre a koffeinmentes kávét

• 0

#17 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 02 - 10:41

Rekordot döntött a világ kávéexportja (ProfitLine)A 2016/17-es idényben rekordot döntött a világ kávéexportja, az importőr országokban pedig 8 éves csúcsra emelkedtek a készletek - mutatják a Nemzetközi Kávészervezet (ICO) adatai.

• 0

#18 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.130 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 23:03

faßa, Kenyát is dél-amerikainak titulálták a cikkben...

a szokás- hatalom a kávézásban is,  hiába mutatom, kóstoltatom ismerőseimmel a jóféle kávét, fölhörpintik, megdicsérik, de hogy változtatna a beidegződött  (rossz) kávékészítési és beszerzési szokásain, no azt nem. És még csak nem is az anyagiak miatt... Max tízből egy ember...

• 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.581 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 09:12

Érdekes statisztika:

http://termekmix.hu/...ni-kornyezetben

Kávéházi élmény otthoni környezetben

A GfK Consumer Panel 2015 júliusa és 2016 júniusa közötti vizsgálatából kiderül, hogy egy magyar fogyasztó évente mintegy 11 852 forintot költ kávéra. A magyar felnőttek 85%-a kávéfogyasztónak vallja magát, többségük előnyben részesíti a klasszikus pörkölt kávét. A megkérdezettek 65 százaléka őrölt, pörkölt, 14 százaléka instant, 26 százaléka pedig 3in1 változatot iszik (utóbbi is in­stant kávé cukorral és tejporral).

» Miben különbözik az új Omnia Barista a már ismert Omnia termékektől?

A Jacobs Douwe Egbertsnél igyekszünk minden fogyasztói igényt kielégíteni, ezért széles a termékpalettánk. Az Omnia brand lassan 50 éves születésnapját ünnepeli, és ez idő alatt tömérdek fejlesztésen vagyunk túl, mind ízvilágban, mind arculatban. Az Omnia Classic a karakteres íz kedvelőinek legjobb választása, a tavaly bevezetett Espresso a testes, olaszos pörkölésű kávé szerelmeseinek lett kifejlesztve, míg a Silk egy selymesebb kávéélményt nyújt, és van koffeinmentes Omnia kávénk is a palettán, az Evening. Idén az Omnia GOLD mellett még egy új terméket sikerült bevezetnünk a piacra: az Omnia BARISTA-t, melyre méltán büszkék vagyunk. A legszembetűnőbb különbség az összetétele, amely 100% tiszta minőségi arabica kávé, s pörkölési paraméterei is az aromák megőrzése érdekében kíméletesebbek. Ezáltal tán a legaromásabb, leg­gyümölcsösebb kávénkat sikerült megalkotni a palettán.

» Milyen fejlesztésekkel érték el a Barista végső ízét?

Cégünk nagyon széles portfólióval rendelkezik szerte a világban, és ennek jelentős százaléka tiszta arabica. Kávé­szakértőink és termékfejlesztőink a magyar marketing csapat­tal szorosan együttműködve alakították ki (véleményünk és a kutatások szerint is) a magyar ízlésnek legjobban tetsző Omnia Barista prémium kávét, amely a tudatosan csak arabica kávét fogyasztó vásárlók elvárásainak is maximálisan eleget tesz. Az őrölt-pörkölt kávéknál már jól bevált vákuumcsomagolást alkalmazzuk, ami a legjobban képes megőrizni a frissen pörkölt kávé aromáját. Az új termék csomagolástervezésénél is igyekeztünk az egyszerű, tiszta, elegáns és egyértelmű kommunikációra, hiszen ez a termék önmagáért beszél. Sugárzik belőle a kifinomultság és a minőség.

» Mely fogyasztói célcsoport számára kínálják az Omnia Baristát?

Ahány ember, annyi ízlés és elvárás van a kávékkal szemben, célunk, hogy minél többen megismerjék újdonságainkat, kortól, nemtől, foglalkozástól és lakhelytől függetlenül. Az Omnia Baristát mindenkinek ajánljuk; akik magasabb minőségű őrölt-pörkölt kávéfogyasztók, akik keresik az arabica gazdag, gyümölcsös ízvilágát vagy akik elérhető áron szeretnének hozzájutni 100% arabica kávéhoz. Szerencsére főleg a fiatal, 20-as, 30-as korosztály fogékony a kávétrendekre és kipróbálják az újdonságokat a piacon. Ezzel a termékkel igazi kávéházi élményben lehet részünk akkor is, ha csupán egy kotyogós kávéfőzőnk van otthon.

» Mire érdemes figyelni a kávékóstolás során?

A kávékóstolás során rendkívül fontos az első benyomás, vagyis a lefőzött kávé illata, aromája. Mikor már kortyolunk is belőle figyeljünk az illat és az íz összhangjára.

» Milyen kiszerelésben és megjelenésben lesz kapható az Omnia Barista?

Az Omnia Barista egyelőre 225 grammos kiszerelésben kapható.

Csatolt képek:

• coffee.jpg

• 0

#20 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 833 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 12 - 18:33

Nemrég találtam rá erre a Kávésdoboz nevű vlog-ra. 

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó