Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Elektromos Kávédarálók

• Please log in to reply
2065 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 108.626 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 szeptember 30 - 10:03

Imádom, mikor félrevezetik az érdeklődőket:

"Számításaim szerint alaphangon 15e a diffi,"

Jó lenne inkább a tényeket leírni:

https://graef.hu/web...-702-kavedaralo-31800 Ft + 

• Házhozszállítás futárszolgálattal (990 Ft) =32790 Ft

Lelit 43MMI

Lelit Fred PL043MMI daráló +AVX kávé 5000 Ft értékben -44990 Ft

Kávé nélkül 39990 Ft ingyenes szállítással, tehát az árkülönbség:7200 Ft

Már a múltkor is írtam, hogy a 702-es itthoni ára jóval magasabb, mint a német ár:

https://www.idealo.d...-702-graef.html

77,46 EUR*311=24090 Ft

Lelit ára ugyanitt:

https://www.idealo.d...3mmi-lelit.html

185 EUR*311=57535 Ft

Gondolom ebből elég jól látszik melyiknek jobb a hazai ára.

A múltkor Ebay-en használtan láttam 50 EUR-ért 702-est és 120 EUR-ért Lelitet, szóval a használt árak is arányosak.

• 0

#2 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 20:54

Jött ma 3 darab Eureka Mignon, fekete színben. 

Jó hogy írod, mert elfelejtettem berakni.

Eureka Mignon Kávédaráló-fekete

• 0

#3 BURN28

BURN28

Nincs visszaút

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:
  • Interests:Pszichológia, informatika és kávé.

Elküldve: 2017 szeptember 11 - 20:49

Jött ma 3 darab Eureka Mignon, fekete színben. Ez még egy olyan őrlő, amiben megbízok, mert kb. annyi elektronika van benne, mint a Kinuban  :D. Az Antique-ban használtunk egy ilyet, olyan mindenes őrlőnek. Konkrétan pofozgattuk (jó, nem vagyok rá büszke, otthonra van azért szofisztikáltabb módszer is), mert valamennyi őrleményt természetesen ez is betárol. Tette a dolgát. Fokozatmentes, így nincs olyan, hogy két fokozat között lenne a megfelelő beállítás (teszteltük is, mert az adagos kávékat ezzel őröltük, sajnos a koncepció szerint volt lehetőség kávét választani). Amellett, hogy presszó-őrlő főként, nekem filterben is nagyon tetszett. Meglehetősen konzisztens az őrleménye. Sokáig ezen filóztam a Home Vario helyett otthonra is, csak utóbbiból jött egy jó állapotú szembe az utcán és nem lehetett kitérni (ugyanitt ez hamarosan eladó). Ami talán a legjobb a Mignonban az pont ez, hogy alkalmas az egy adagos őrlésre (akármennyire ellenzem ezt a módszert a legtöbb őrlőnél). Bár előbbinél néha jobb belátásra kell bírni, hogy minden kihulljon. Pici, otthoni őrlő, esetleg koffeinmentesnek, vagy 2. kávéhoz jó kávézókban, akár egy Mazzer Mini. Nálunk nem füstölt el, ami azt illeti még mindig működik (2 kávézót járt meg, mint 1. és 2. őrlő, tehát olyan 5 évig állt szolgálatban), manapság meg a kotyogót eteti. Ez a legöregebb. De dolgoztam két vadonatújjal is még a Flat Whiteban, ott egyébként csak kettő ilyen volt és kitartottak. Amennyiben nem cserélték ki az antisztatikus rácsot valami új csodára, akkor nem is tart vissza sok őrleményt. Karbaőrlős, így nem kell kattogtatni össze-vissza. Bár a Flat White nem most volt, ha jól emlékszem egészen jól be lehetett lőni az időzítőt is a kívánt mennyiségre, de erre ne vegyen senki lottót most így hirtelen (eleve a kávétól is függ).  

• 1

#4 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 20:38

Mazzer nem tartotta meg a naked kart, rozsdamentes lemezbol keszitettem egy kis kartarto fulet... kovetkezo lepes a motortakaro lemez lesz. 

attachicon.gifIMG_2017-09-10_17-17-49.JPG

Nagy ötlet.  :smile32:

• 0

#5 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 10 - 18:44

Mazzer nem tartotta meg a naked kart, rozsdamentes lemezbol keszitettem egy kis kartarto fulet... kovetkezo lepes a motortakaro lemez lesz. 

IMG_2017-09-10_17-17-49.JPG

• 0

#6 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 03 - 17:43

Egymilliónégyé' télleg drága egy picit  :D

Hú bakkar valóban. Szerintem kínai darálót 140-ért sem tudnánk eladni, még ha jó lenne akkor sem.

• 0

#7 giotto14

giotto14

Ex zolio

• PipaPipa
  • 746 Hozzászólás:
  • Interests:Kávézás, hifi, filmek

Elküldve: 2017 szeptember 03 - 16:25

Kb 1400000 Ft lenne az ára, de túl nagy mennyiséget kellene megvenni belőle.

Egymilliónégyé' télleg drága egy picit  :D

• 0

#8 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 03 - 15:19

Látom picit felkapták a Heycafe darálókat.

2 éve tárgyaltam a céggel. 

Az árak alapján nem láttam benne túl nagy fantáziát.

A motor elég komolynak tűnt, de a túl sok műanyag alkatrész nem annyira.

http://heycafe.com/g...d-grinders.html

Még megvan az árlistám tőlük.

Ez érdekes lehetett volna, ha jobb lett volna az ára:

HC-600 ODG

Kb 140000 Ft lenne az ára, de túl nagy mennyiséget kellene megvenni belőle.

Csatolt képek:

• heycafe.jpg
  • hey-cafe-600.png

• 0

#9 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 21:03

Green Plantation - Sierra Morena (Guatemala)

CoffeeLab - Maya (Guatemala) 

Az előbbi filterben egészen kellemes, de ez most egy presszó teszt lesz, ezért olyan kávét kerestünk, ami ebben az elkészítési módban is élvezhető. Utóbbit még másban nem próbáltam.

A két kávé ami szerepelni fog pedig más pörkölőktől került ki. És nem, nem kell megijedni, nem Guatemala teszt lesz.

Képek:

Csatolt képek:

• 7f1d0961d93484c942f37b87809d96be.jpg
  • adff073c4c008f38f7406db05e129fe2.jpg

• 0

#10 BURN28

BURN28

Nincs visszaút

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 20:53

Nyugodtan rakd be, hogy melyik az ami nem lesz.

Ebből is látható, hogy mi sosem arra játszunk, hogy mindenáron nyerjünk.

Green Plantation - Sierra Morena (Guatemala)

CoffeeLab - Maya (Guatemala) 

Az előbbi filterben egészen kellemes, de ez most egy presszó teszt lesz, ezért olyan kávét kerestünk, ami ebben az elkészítési módban is élvezhető. Utóbbit még másban nem próbáltam.

A két kávé ami szerepelni fog pedig más pörkölőktől került ki. És nem, nem kell megijedni, nem Guatemala teszt lesz.

• 0

#11 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 20:43

Ezek közül kettő tényleg jó, nem véletlenül lett a másik kettő kihagyva.

Nyugodtan rakd be, hogy melyik az ami nem lesz.

Ebből is látható, hogy mi sosem arra játszunk, hogy mindenáron nyerjünk.

• 0

#12 BURN28

BURN28

Nincs visszaút

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 20:38

A filterpörkölésű Colonnával elért sikerek után már várom az újabb szívatós kávékat :) Azért remélhetőleg a babok belseje nem maradt zöld. Mikor várható a teszt kezdete ha lehet már tudni?

Ezek közül kettő tényleg jó, nem véletlenül lett a másik kettő kihagyva. Sajnos világosabb pörkölésnél sok a teljesen ihatatlan tétel. Nem tudom mit élveznek rajta. Volt olyan, ahol (nem ennél a 4 tételnél) az Eureka kései már cincogtak és még akkor is 22 gramm kellett a 17 grammos (kicsi overdose) kosárba. Ekkor produkált normálishoz közelinek nevezhető lefolyást, 95 fokon. A végeredmény persze még így is ihatatlan lett. És az újhullámos világ egyik legmenőbb pörkölőjéről van szó (és annak 4 kávéjáról, szóval nem egyedi dolog volt és nem csak én voltam ezen a véleményen). Semmi más nem volt csak sav. Ami számomra még egy rossz kávét jelez, ha tejben ilyen jellegtelen tejcsokis íze van. Tucat ízű. 

Szerencsére azért nem mindenki viszi ennyire túlzásba a világosságot. Vannak nagyon jó tételek és pörkölők. De páran túlértelmezték a mutassuk meg a babok eredeti karakterét. Pár embernél szerintem alig van különbség a zöldkávé és a pörkölt között. Eladhatnák nyersen is. Megspórolnának egy csomó költséget. 

Szerkesztve BURN28 által: 2017 augusztus 22 - 20:39

• 0

#13 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 20:10

A filterpörkölésű Colonnával elért sikerek után már várom az újabb szívatós kávékat :) Azért remélhetőleg a babok belseje nem maradt zöld. Mikor várható a teszt kezdete ha lehet már tudni?

Szeptember 10 körül.

• 0

#14 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 19:59

• 0

#15 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 19:49

Lesz a teszten ezekből a világos pörkölésű "csodákból"?

aha

• 0

#16 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 19:35

Mostanában a filterkávé mellé "kicsit" az espresso világába is kitekintünk a cégnél.

Az igazat megvallva a Mazzer ZM nekem nagyon bejön idáig espressora. Ráadásul nemrég érkezett 4 meglehetősen világos pörkölésű kávé (Tonino 120+). Ezek általában az őrlőknek kihívást jelentenek, mert néha már a kések egymásban forognak és még mindig átzuhan a kávé. Ezt ahhoz lehet kötni, hogy nem olyan törékeny a babok szerkezete/nem annyira porózusak és így nem keletkezik annyi fine sem, ami elállná a víz útját. Éppen ezért, a világosabb pörkölés kisebb szemcseméretet igényel. Eleve a benne lévő oldható anyagokat sem olyan könnyű kioldani, mint a sötétebb pörkölésből. Ezért több oldható felület is kell (ismét visszatérünk a finomabb szemcseméret iránti igényhez), mint a sötétebbnél. És akkor még bejön a képletbe a világos pörkölésnél a magasabb csapolási hőmérséklet is, szintén utóbb említett okból. 

Itt nem tapasztalom, hogy elfogyna az állítási lehetőség. Sőt már befullad vele a Shot Brewer és még mindig lehet finomítani. Az espresso állás (ami jelen esetben az összezárástól visszafelé a 3-as fokozat körül van), meglehetősen tág tartományban mozog. Hogy mennyire precíziós, finoman hangolható szerkezet a ZM? Az összezárástól 4 teljes fordulat visszafelé a 18 grammos V60 őrlemény, ami nagyjából a konyhasónak felel meg. Úgyhogy lehet a kávékkal játszani. 

Nem tudtam, hogy a 16 grammos Reneka kosár mennyire fog jól szuperálni extrém-világosan pörkölt kávékkal, de 17,5 grammal (ami belül van a 10%-os tűréshatáron) remekül operál. Hőfok-ügyileg ezek a kávék 92-től 95-ig érzik jól magukat (ez nyilván gépenként eltér, összehasonlítani a Shot Brewert és a Linea Classicot tudom, ezek nagyjából megegyeznek). Itt lehet megtalálni az édes tartományt, amivel a kávé nem keserű és nem is savanyú. A savak azért persze jelen vannak. 

Úgy tűnik most ez az első számú, mindenes őrlő a bemutatóban. Majd a Kinu M47-et is vallatom picit a közeljövőben espresso-val. Amit idáig mutatott azzal én teljesen elégedett voltam. 

Lesz a teszten ezekből a világos pörkölésű "csodákból"?

• 0

#17 BURN28

BURN28

Nincs visszaút

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 112 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 18:22

Mostanában a filterkávé mellé "kicsit" az espresso világába is kitekintünk a cégnél.

Az igazat megvallva a Mazzer ZM nekem nagyon bejön idáig espressora. Ráadásul nemrég érkezett 4 meglehetősen világos pörkölésű kávé (Tonino 120+). Ezek általában az őrlőknek kihívást jelentenek, mert néha már a kések egymásban forognak és még mindig átzuhan a kávé. Ezt ahhoz lehet kötni, hogy nem olyan törékeny a babok szerkezete/nem annyira porózusak és így nem keletkezik annyi fine sem, ami elállná a víz útját. Éppen ezért, a világosabb pörkölés kisebb szemcseméretet igényel. Eleve a benne lévő oldható anyagokat sem olyan könnyű kioldani, mint a sötétebb pörkölésből. Ezért több oldható felület is kell (ismét visszatérünk a finomabb szemcseméret iránti igényhez), mint a sötétebbnél. És akkor még bejön a képletbe a világos pörkölésnél a magasabb csapolási hőmérséklet is, szintén utóbb említett okból. 

Itt nem tapasztalom, hogy elfogyna az állítási lehetőség. Sőt már befullad vele a Shot Brewer és még mindig lehet finomítani. Az espresso állás (ami jelen esetben az összezárástól visszafelé a 3-as fokozat körül van), meglehetősen tág tartományban mozog. Hogy mennyire precíziós, finoman hangolható szerkezet a ZM? Az összezárástól 4 teljes fordulat visszafelé a 18 grammos V60 őrlemény, ami nagyjából a konyhasónak felel meg. Úgyhogy lehet a kávékkal játszani. 

Nem tudtam, hogy a 16 grammos Reneka kosár mennyire fog jól szuperálni extrém-világosan pörkölt kávékkal, de 17,5 grammal (ami belül van a 10%-os tűréshatáron) remekül operál. Hőfok-ügyileg ezek a kávék 92-től 95-ig érzik jól magukat (ez nyilván gépenként eltér, összehasonlítani a Shot Brewert és a Linea Classicot tudom, ezek nagyjából megegyeznek). Itt lehet megtalálni az édes tartományt, amivel a kávé nem keserű és nem is savanyú. A savak azért persze jelen vannak. 

Úgy tűnik most ez az első számú, mindenes őrlő a bemutatóban. Majd a Kinu M47-et is vallatom picit a közeljövőben espresso-val. Amit idáig mutatott azzal én teljesen elégedett voltam. 

• 1

#18 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 195 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 06:10

Nem, de előbb menjen el a másik daráló...
Tegyek bele gyárit, vagy egy utángyártottal is élvezhető lesz?

12e Ft egy gyari kes a majorba. En nem gondolkoznek utangyartotton. Tul sok mulik a kesen egy daralonal es ez mar nem jelentos a daralo arahoz kepest. Otthoni kornyezetben gyakorlatilag elnyuhetetlen lesz a gyari kes.
  • 1

#19 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 377 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 19:34

Az nem akkora gond.

Nem, de előbb menjen el a másik daráló...

Tegyek bele gyárit, vagy egy utángyártottal is élvezhető lesz?

• 0

#20 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.626 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 17 - 19:29

MAzzerben kell kést cserélni :)

Az nem akkora gond.