Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Elektromos Kávédarálók

• Please log in to reply
1998 válasz erre a témára

#1 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 21 - 17:40

Ebből arra következtetek, hogy az Eureka jobb daráló, a Baratza pedig a szolgáltatásokban nyújt többet csak. Az angol cikkekben a Settet nagyon dícsérik. 

Az Eurekat nem ismerem, a Baratzaban rengeteg a műanyag alkatrész, és sok a hasznos funkció, a retenció is vsz kissebb. Valaki talán ír az Eurekarol is.

• 0

#2 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.617 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, zenék gyűjtése, antropológia, politológia, természetjárás, s METÁL!

Elküldve: 2017 április 21 - 14:13

Ha sok fajta kávét szeretnél inni és sűrűn váltogatva akkor a Sette, amúgy az Eureka :)

Ebből arra következtetek, hogy az Eureka jobb daráló, a Baratza pedig a szolgáltatásokban nyújt többet csak. Az angol cikkekben a Settet nagyon dícsérik. 

• 0

#3 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 186 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:41

Ha sok fajta kávét szeretnél inni és sűrűn váltogatva akkor a Sette, amúgy az Eureka :)

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet. Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.
Ami a lényeges, hogy kevés helyet foglaljon, s jó minőséget produkáljon az áráért.
Ami tetszik: Eureka Mignon újonnan, Mahlkönig Vario használtan, olcsóbb Cunilok a méret miatt (bár külsőre annyira nem tetszenek).
Valami más javaslat esetleg?

• 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.050 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 április 21 - 07:48

Értem. S a Baratza Sette 270 jó választás lehet a Mignonhoz képest?

Szerintem az is jó választás.

• 0

#5 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.617 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, zenék gyűjtése, antropológia, politológia, természetjárás, s METÁL!

Elküldve: 2017 április 21 - 07:40

A Vario-t nem eröltetném. Jövő héten jön egy sárga Mignon. A piros már előre elkelt.

Értem. S a Baratza Sette 270 jó választás lehet a Mignonhoz képest?

• 0

#6 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 18:53

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet.  Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.

Ami a lényeges, hogy kevés helyet foglaljon, s jó minőséget produkáljon az áráért. 

Ami tetszik: Eureka Mignon újonnan, Mahlkönig Vario használtan, olcsóbb Cunilok a méret miatt (bár külsőre annyira nem tetszenek). 

A Vario-t nem eröltetném. Jövő héten jön egy sárga Mignon. A piros már előre elkelt.

• 0

#7 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.617 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 17:52

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet.  Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.

• 0

#8 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 05 - 05:16

Lesz a mérleges Baratza 270W-ből is a jövőhéten. 149900 Ft lesz az ára Bruttó.

Csatolt képek:

• 7a05c2b7441334161e47653dd5e84e2b.jpg
  • 68f8802bacee7f68dd010cac8e20836b.jpg
  • 600ca3c75f0762f7de8fd3ec32a19f5e.jpg
  • 4250b8c13bb7339f5c05348f0b54d7ee.jpg
  • 5514b44aca261081a7c98b24e9a47734.jpg
  • 9478e486036cbfd7073387063c87f9a2.jpg
  • f927bd76d7928ae90fbddf824fe2a3cb.jpg

• 0

#9 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 08:30

A wdt elhagyhatósága és az 1g-nyi retenció között direkt összefüggés van. Ahogy leveszed a késtartót látszik, hogy egy kis résben gyűl a kávé, és onnan lefelé tolja ki az őrleményt. Ez elhagyható lett volna, de direkt karbaőrlésnél így elmaradt az őrlemény minőséga a várttól. Már be volt csomagolva, mikor olvastam, így nem próbáltam (meg nem is hittem nagyon).

• 0

#10 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 303 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 07:29

Ma mar beallt ugy hogy kiad magabol mindent, lehet van valamk pango. Viszont Katoci a kerdesedre megadom a valaszt en eddig direkt egyszer sem wdt-ztem csak kocogtatva igazitottam az orlemenyt es tomoritettem.
Es fullosan lejott, csatorna spricc mentesen az a kave amivel a graefnel trukkozni extran wdt-zni es tenyleg nagyon figyelni kell. Sztem ez a szebb szemcsemeretnek es a szinte 0 rognek tudhato be.
Erdekes meg hogy ket kulonbozo kv ami a graefon 2 allassal masabbat ker itt ugyanazon a fokozaton viszonylag tok jol jon le. Izben talan egy picivel tobb sav jelent meg egy costaricain igy fentebb kellett tenni a hot. Ez lehet hogy a jobb extrakcio jele
Nekem eddig nagyon meggyozo.

Szerkesztve szabiakos által: 2017 április 04 - 07:32

• 0

#11 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 06:45

Baratza Sette 270 második rész.

Közel egy hónap alatt valamennyire tisztult a kép, azért nyitott kérdés akad bőven. A Vario önelállítódósgondjai ezen rövid időszak alatt nálam nem jelentkeztek. Ha beállítottam valahová, ott is maradt, igaz nem volt gyakori váltás filter/espresso állítás között, ezt remélhetőleg megnézi majd Szabiákos. Amit szintén nem próbáltam, az a wdt nélküli tömörítés (annyira a rutin része lett a wdt, hogy eszembe sem jutott, míg rá nem kérdezett valaki, de akkor már el volt csomagolva). A három előre programozott idő jól jöhet, ha olyan helyen szolgál a gép, ahol szimpla/dupla espresso és filter is megy, de számomra sokkal jobb lett volna ha van a kar által kapcsolt mikrokapcsoló, de ez sajnos kimaradt. Többször visszanézve, kitakarítva a pangó őrlemény 1g körül mozog, ez viszont állandóan cserélődik, nincs beragad, avasodik, de legalább nem jön ki csak szétszedéskor jellegű pangó őrlemény. Az az 1g viszont a szokásos módszerekkel nem csalogatható ki. Pofozgatás, kocogtatás teljesen hatástalan, egyedül a belső kés és késtartó rész kivétele (kb 5 másodperc) után lehet ettől megszabadulni, de egyrészt ízbeli eltérést én nem éreztem napi kétszeri használat mellett, és a műanyag késtartó sem hiszem, hogy díjjazná a tekergetést napi szinten. Ha nem szerelgetjük a kést, akkor napi rutinban teljesen jól használható, pofozás nélkül, 1g retencióval ami bemegy annyi jön ki, fölösleges mérgetni az őrleményt darálás után is. 

Végül pár szó a lényegről:nem vizsgáltam mikroszkóp alatt az őrleményt, és Kruve szitasor sem volt kéznél (Béla ha van türelmed belőhetnéd az EG1, HG1, Sette triót, akár valamelyik ismert mazzerrel kiegészítve ugyanolyan lefolyásra, ugyanazon a gépen, és pár szitálást a Kruve sorral), de kellően egyenletesnek tűnt az őrlemény, a próbált közepes pörkölésű kávékkal pedig többnyire állta a sarat a HG1el, csak a kis kúposokra jellemző enyhe kesű utóízárulkodott néha. Ezt többnyire keresni kellett, de előfordult, hogy egyáltalán nem éreztem, de az is, hogy egyértelműen jelen volt a kávé elfogyasztása után (emlékei szerint a Catler és az Imat is ugyanezzel küzdött).

Összességében jó kis darálónak bizonyult, a többi kis kúposhoz képest inkább designban, munkameneteben hoz eltérést (varázslat nélkül is elfogadható pangó őrlemény mennyiség), hogy ez megéri-e a kért felárat mindenki döntse el maga. Ha gyakran kell állítani a szemcseméretet a változó kávékészítési módok miatt akkor akár ajánlott is lehet, hiszen egy Iberitalt, Lelit Fredet sokat kell tekerni ehhez, ami előbb utóbb eléri a felhasználó tolerancia küszöbét. A kis szetténél ez egy mozdulat. Igazán ez a könnyű állíthatóság, és a kevés pangó őrlemény amivel többet nyújt a fel pénzért kapható darálóknál. (mondhatni egy javított Vario, kúpos késsel).

• 0

#12 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 03 - 21:40

Katocitól átkerült hozzám a Sette:

Első tapasztalatok: Marha gyors és nem rögösít, igazából picit csalódott vagyok, hogy néha azért marad benne 0.5-1g. Az hittem ez max 0.5 lesz de reménykedtem a 0.0-ba
Viszont baromi jó az hogy kimérem beledobom és 5mp alatt kijön a dupla a karba, feltekerem és nem kell semmi vudu rögtelenítés stb és ígyis jó kv jön. Ami a graeffel sokkal több idő és macera, sepregetni paskolni aztán átönteni a karba a kis edényből tölcsérrel és a hústűvel szarakodni. Egy alátéttel működik a presszó és az FP is, amihez a graefból ki kell szednem egy álátétet ( persze lusta vagyok így inkább kicsit szarabb) MAx course-ra állítva viszont elég nagyot szor a szemcseméret.
Ízről nem tudok még nyilatkozni, mivel nem rég váltottam az oscárrol nordára. Az biztos hogy a norda és vagy a sette így vagy 2 kategóriát javít a kvimon.

Az EG1-ben is bennemarad legalább annyi, szóval emiatt nem kell lepontozni.

• 0

#13 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 303 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 03 - 19:57

Katocitól átkerült hozzám a Sette:

Első tapasztalatok: Marha gyors és nem rögösít, igazából picit csalódott vagyok, hogy néha azért marad benne 0.5-1g. Az hittem ez max 0.5 lesz de reménykedtem a 0.0-ba
Viszont baromi jó az hogy kimérem beledobom és 5mp alatt kijön a dupla a karba, feltekerem és nem kell semmi vudu rögtelenítés stb és ígyis jó kv jön. Ami a graeffel sokkal több idő és macera, sepregetni paskolni aztán átönteni a karba a kis edényből tölcsérrel és a hústűvel szarakodni. Egy alátéttel működik a presszó és az FP is, amihez a graefból ki kell szednem egy álátétet ( persze lusta vagyok így inkább kicsit szarabb) MAx course-ra állítva viszont elég nagyot szor a szemcseméret.
Ízről nem tudok még nyilatkozni, mivel nem rég váltottam az oscárrol nordára. Az biztos hogy a norda és vagy a sette így vagy 2 kategóriát javít a kvimon.

• 0

#14 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 02 - 21:54

• 0

#15 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 20:41

Köszönöm a sok segítő szándékot! Én is valami ilyesmire jutottam magamban. Síktárcsás gépben gondolkodok a továbbiakban. Már az olcsóbb Cunill is az, sőt kisebb is valamelyest. Az csak szolgáltatásban tér el a drágábbtól, vagy az őrlemény minősége is jobb? Illetve az Eureka Mignon is tetszik.

Amikor azt írtam, hogy a síktárcsás más világ nem úgy értettem, hogy jobb. Csak más. Érdemes utánaolvasni melyik milyen ízekethoz ki, és annak függvényében dönteni, hogy te mit szeretsz.

• 0

#16 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 18:06

Köszönöm a sok segítő szándékot! Én is valami ilyesmire jutottam magamban. Síktárcsás gépben gondolkodok a továbbiakban. Már az olcsóbb Cunill is az, sőt kisebb is valamelyest. Az csak szolgáltatásban tér el a drágábbtól, vagy az őrlemény minősége is jobb? Illetve az Eureka Mignon is tetszik.

Nagyobb a kés a drágábbikban és hallkabb is.

• 0

#17 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.617 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 18:03

Az igazság, hogy a kúposok világában elég kicsi a különbség az egyes kiskúposok között. Imat, Catler, Sette stb végeredményt tekintve egyremegy. Az említett Cunill síktárcsás, az más világ, de a Graefet másik kiskúposra szerintem nem éri megy cserélni ha csak a végeredményt nézzük. 1g-ot a Sette is elnyel (rohaggyonmeg :rolleyes: ).

• 0

#18 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 16:58

Már azt hittem elvitték tőled a darálót.

Lassan vissza kellene majd küldeni, vagy hozza vissza Ákos haverja, miután kipróbálták.

Én is azt hittem, hogy legkésöőőbb ma elviszik, de nem történt meg, Yeeah hívott párszor, de valami közbejött neki. Legközelebb meg hétfőn járok a fővárosban, hétfő délután leszek mobilis. 

• 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 30 - 06:07

KB ugyanaz minőségre a két örlemény. Mondjuk ez nem tudom melyiknek jobb :D

A Baratza szolgáltatása lényegesen több. Sokan fizetnek ezért is többet. Lásd Lelit Victoria. Az sem készít jobb kávét a + 60000 Ft-ért, mégis sokkal többet adunk el belőle, mint a Gildaból.

• 0

#20 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 303 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 29 - 22:46

Este játszadoztam agy egyik Bratza 270-nel.

Írtó könnyű kiszedni a belső kúpos kést. Takarítás szempontjából csillagos ötös.

Daráltam vele pár adagot, de kávét nem készítettem.

Csinálok az örleményről mikroszkópikus képet.

Ebben a kés tökéletes állapotú. A programozás is tök jól működik.

A második mikroszkópos képen a Lelit örlemény látható.

Csináltam képet a Maragogype kávé szemről is.

KB ugyanaz minőségre a két örlemény. Mondjuk ez nem tudom melyiknek jobb :D

Szerkesztve szabiakos által: 2017 március 29 - 22:47

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó