Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Elektromos Kávédarálók

• Please log in to reply
2005 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.493 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 június 16 - 11:26

Láttunk pár új típusú darálót is a kiállításon:

Csatolt képek:

• 20170615_115054.jpg
  • 20170615_115141.jpg
  • 20170615_115203.jpg
  • 20170615_115210.jpg

• 0

#2 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 12 - 20:51

Jön egy ilyen is a héten:

Hario - V60 Electric Coffee Grinder -58990 Ft

Szállítással együtt.

Csatolt képek:

• 0fef9ccbe836b925e01b4852b96eefad.jpg
  • 9f582112d6e1a9ae710c2e3c25f926ee.jpg
  • 98277cb995ba3d4b93e781c2b4dbfcc4.jpg
  • 855123e9051c7bdc8ed4687d8572ca51.jpg

• 0

#3 KAL

KAL

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 09:15

Egy hétig volt lehetőségem kipróbálni egy Atom-ot. Soha nem hallottam még ilyen halk darálót, inkább csak úgy zümmög. Eléggé gyors is (8,2mp/18g), csak minimálisan rögösít és egyáltalán nem szemetel mellé. Nagyon jól jön a munkaterületet megvilágító LED fény. Az nagyon érdekelt volna (de nem szedtem szét), hogy hogyan néz ki egy olyan kés, ami eszpresszóhoz és filterhez is alkalmas, mert - és ez lehet, hogy csak beállítási kérdés - a jelenlegi Mignonnal valamivel jobb, zamatosabb volt az íze a kávénak. Szóval összességében elégedett voltam, egyetlen egy gond van csak vele, hogy a feleségemtől nem kaptam meg a hatósági engedélyt a beszerzésre, mert nagy.

• 0

#4 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 12 - 12:24

igen, azt olvastam, nagyon érdekelnének tartós tapasztalatok, meg igen, a  mérleg funkió, amitől azt várná az ember, hogy eggyel több hely marad a kávészentélyben (ami ugyebár maximális méretében a Feleség Általi Elfogadhatóság korlátai közé van jellemzően szorítva).

A beépített mérleggel csak akkor érsz el bármit is, ha tele tartod a babtartályt, ami nem annyira javasolt otthon. Adagonként kimérve daráláshoz nem sok értelme van. Ráadásul a kész ital méréséhez amúgy is jól jön egy pontos mérleg.

• 0

#5 dr.Astic

dr.Astic

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 135 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 12 - 11:55

Csak a sima 270-el, arról írtam is korábban. A W mérleg funkciója számomra haszontalan.

igen, azt olvastam, nagyon érdekelnének tartós tapasztalatok, meg igen, a  mérleg funkió, amitől azt várná az ember, hogy eggyel több hely marad a kávészentélyben (ami ugyebár maximális méretében a Feleség Általi Elfogadhatóság korlátai közé van jellemzően szorítva).

• 0

#6 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 12 - 10:09

Van már valakinek személyes tapasztalata a Sette 270W-vel?

Csak a sima 270-el, arról írtam is korábban. A W mérleg funkciója számomra haszontalan.

• 0

#7 dr.Astic

dr.Astic

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 135 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 12 - 09:31

Van már valakinek személyes tapasztalata a Sette 270W-vel?

• 0

#8 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 17:40

Ebből arra következtetek, hogy az Eureka jobb daráló, a Baratza pedig a szolgáltatásokban nyújt többet csak. Az angol cikkekben a Settet nagyon dícsérik. 

Az Eurekat nem ismerem, a Baratzaban rengeteg a műanyag alkatrész, és sok a hasznos funkció, a retenció is vsz kissebb. Valaki talán ír az Eurekarol is.

• 0

#9 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.617 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, zenék gyűjtése, antropológia, politológia, természetjárás, s METÁL!

Elküldve: 2017 április 21 - 14:13

Ha sok fajta kávét szeretnél inni és sűrűn váltogatva akkor a Sette, amúgy az Eureka :)

Ebből arra következtetek, hogy az Eureka jobb daráló, a Baratza pedig a szolgáltatásokban nyújt többet csak. Az angol cikkekben a Settet nagyon dícsérik. 

• 0

#10 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 199 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 12:41

Ha sok fajta kávét szeretnél inni és sűrűn váltogatva akkor a Sette, amúgy az Eureka :)

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet. Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.
Ami a lényeges, hogy kevés helyet foglaljon, s jó minőséget produkáljon az áráért.
Ami tetszik: Eureka Mignon újonnan, Mahlkönig Vario használtan, olcsóbb Cunilok a méret miatt (bár külsőre annyira nem tetszenek).
Valami más javaslat esetleg?

• 0

#11 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 07:48

Értem. S a Baratza Sette 270 jó választás lehet a Mignonhoz képest?

Szerintem az is jó választás.

• 0

#12 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.617 Hozzászólás:
  • Interests:házimozi, hifi, zenék gyűjtése, antropológia, politológia, természetjárás, s METÁL!

Elküldve: 2017 április 21 - 07:40

A Vario-t nem eröltetném. Jövő héten jön egy sárga Mignon. A piros már előre elkelt.

Értem. S a Baratza Sette 270 jó választás lehet a Mignonhoz képest?

• 0

#13 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 18:53

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet.  Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.

Ami a lényeges, hogy kevés helyet foglaljon, s jó minőséget produkáljon az áráért. 

Ami tetszik: Eureka Mignon újonnan, Mahlkönig Vario használtan, olcsóbb Cunilok a méret miatt (bár külsőre annyira nem tetszenek). 

A Vario-t nem eröltetném. Jövő héten jön egy sárga Mignon. A piros már előre elkelt.

• 0

#14 BÓTAJÓZSEF

BÓTAJÓZSEF

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.617 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 17:52

1 hónapja olvasgatok darálók után, de lassan (jövő hónap elején) szeretnék vásárolni már egy új gépet.  Minél többet olvasok, annál bizonytalanabb vagyok.

• 0

#15 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 05 - 05:16

Lesz a mérleges Baratza 270W-ből is a jövőhéten. 149900 Ft lesz az ára Bruttó.

Csatolt képek:

• 7a05c2b7441334161e47653dd5e84e2b.jpg
  • 68f8802bacee7f68dd010cac8e20836b.jpg
  • 600ca3c75f0762f7de8fd3ec32a19f5e.jpg
  • 4250b8c13bb7339f5c05348f0b54d7ee.jpg
  • 5514b44aca261081a7c98b24e9a47734.jpg
  • 9478e486036cbfd7073387063c87f9a2.jpg
  • f927bd76d7928ae90fbddf824fe2a3cb.jpg

• 0

#16 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 08:30

A wdt elhagyhatósága és az 1g-nyi retenció között direkt összefüggés van. Ahogy leveszed a késtartót látszik, hogy egy kis résben gyűl a kávé, és onnan lefelé tolja ki az őrleményt. Ez elhagyható lett volna, de direkt karbaőrlésnél így elmaradt az őrlemény minőséga a várttól. Már be volt csomagolva, mikor olvastam, így nem próbáltam (meg nem is hittem nagyon).

• 0

#17 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 364 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 07:29

Ma mar beallt ugy hogy kiad magabol mindent, lehet van valamk pango. Viszont Katoci a kerdesedre megadom a valaszt en eddig direkt egyszer sem wdt-ztem csak kocogtatva igazitottam az orlemenyt es tomoritettem.
Es fullosan lejott, csatorna spricc mentesen az a kave amivel a graefnel trukkozni extran wdt-zni es tenyleg nagyon figyelni kell. Sztem ez a szebb szemcsemeretnek es a szinte 0 rognek tudhato be.
Erdekes meg hogy ket kulonbozo kv ami a graefon 2 allassal masabbat ker itt ugyanazon a fokozaton viszonylag tok jol jon le. Izben talan egy picivel tobb sav jelent meg egy costaricain igy fentebb kellett tenni a hot. Ez lehet hogy a jobb extrakcio jele
Nekem eddig nagyon meggyozo.

Szerkesztve szabiakos által: 2017 április 04 - 07:32

• 0

#18 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 04 - 06:45

Baratza Sette 270 második rész.

Közel egy hónap alatt valamennyire tisztult a kép, azért nyitott kérdés akad bőven. A Vario önelállítódósgondjai ezen rövid időszak alatt nálam nem jelentkeztek. Ha beállítottam valahová, ott is maradt, igaz nem volt gyakori váltás filter/espresso állítás között, ezt remélhetőleg megnézi majd Szabiákos. Amit szintén nem próbáltam, az a wdt nélküli tömörítés (annyira a rutin része lett a wdt, hogy eszembe sem jutott, míg rá nem kérdezett valaki, de akkor már el volt csomagolva). A három előre programozott idő jól jöhet, ha olyan helyen szolgál a gép, ahol szimpla/dupla espresso és filter is megy, de számomra sokkal jobb lett volna ha van a kar által kapcsolt mikrokapcsoló, de ez sajnos kimaradt. Többször visszanézve, kitakarítva a pangó őrlemény 1g körül mozog, ez viszont állandóan cserélődik, nincs beragad, avasodik, de legalább nem jön ki csak szétszedéskor jellegű pangó őrlemény. Az az 1g viszont a szokásos módszerekkel nem csalogatható ki. Pofozgatás, kocogtatás teljesen hatástalan, egyedül a belső kés és késtartó rész kivétele (kb 5 másodperc) után lehet ettől megszabadulni, de egyrészt ízbeli eltérést én nem éreztem napi kétszeri használat mellett, és a műanyag késtartó sem hiszem, hogy díjjazná a tekergetést napi szinten. Ha nem szerelgetjük a kést, akkor napi rutinban teljesen jól használható, pofozás nélkül, 1g retencióval ami bemegy annyi jön ki, fölösleges mérgetni az őrleményt darálás után is. 

Végül pár szó a lényegről:nem vizsgáltam mikroszkóp alatt az őrleményt, és Kruve szitasor sem volt kéznél (Béla ha van türelmed belőhetnéd az EG1, HG1, Sette triót, akár valamelyik ismert mazzerrel kiegészítve ugyanolyan lefolyásra, ugyanazon a gépen, és pár szitálást a Kruve sorral), de kellően egyenletesnek tűnt az őrlemény, a próbált közepes pörkölésű kávékkal pedig többnyire állta a sarat a HG1el, csak a kis kúposokra jellemző enyhe kesű utóízárulkodott néha. Ezt többnyire keresni kellett, de előfordult, hogy egyáltalán nem éreztem, de az is, hogy egyértelműen jelen volt a kávé elfogyasztása után (emlékei szerint a Catler és az Imat is ugyanezzel küzdött).

Összességében jó kis darálónak bizonyult, a többi kis kúposhoz képest inkább designban, munkameneteben hoz eltérést (varázslat nélkül is elfogadható pangó őrlemény mennyiség), hogy ez megéri-e a kért felárat mindenki döntse el maga. Ha gyakran kell állítani a szemcseméretet a változó kávékészítési módok miatt akkor akár ajánlott is lehet, hiszen egy Iberitalt, Lelit Fredet sokat kell tekerni ehhez, ami előbb utóbb eléri a felhasználó tolerancia küszöbét. A kis szetténél ez egy mozdulat. Igazán ez a könnyű állíthatóság, és a kevés pangó őrlemény amivel többet nyújt a fel pénzért kapható darálóknál. (mondhatni egy javított Vario, kúpos késsel).

• 0

#19 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 03 - 21:40

Katocitól átkerült hozzám a Sette:

Első tapasztalatok: Marha gyors és nem rögösít, igazából picit csalódott vagyok, hogy néha azért marad benne 0.5-1g. Az hittem ez max 0.5 lesz de reménykedtem a 0.0-ba
Viszont baromi jó az hogy kimérem beledobom és 5mp alatt kijön a dupla a karba, feltekerem és nem kell semmi vudu rögtelenítés stb és ígyis jó kv jön. Ami a graeffel sokkal több idő és macera, sepregetni paskolni aztán átönteni a karba a kis edényből tölcsérrel és a hústűvel szarakodni. Egy alátéttel működik a presszó és az FP is, amihez a graefból ki kell szednem egy álátétet ( persze lusta vagyok így inkább kicsit szarabb) MAx course-ra állítva viszont elég nagyot szor a szemcseméret.
Ízről nem tudok még nyilatkozni, mivel nem rég váltottam az oscárrol nordára. Az biztos hogy a norda és vagy a sette így vagy 2 kategóriát javít a kvimon.

Az EG1-ben is bennemarad legalább annyi, szóval emiatt nem kell lepontozni.

• 0

#20 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 364 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 03 - 19:57

Katocitól átkerült hozzám a Sette:

Első tapasztalatok: Marha gyors és nem rögösít, igazából picit csalódott vagyok, hogy néha azért marad benne 0.5-1g. Az hittem ez max 0.5 lesz de reménykedtem a 0.0-ba
Viszont baromi jó az hogy kimérem beledobom és 5mp alatt kijön a dupla a karba, feltekerem és nem kell semmi vudu rögtelenítés stb és ígyis jó kv jön. Ami a graeffel sokkal több idő és macera, sepregetni paskolni aztán átönteni a karba a kis edényből tölcsérrel és a hústűvel szarakodni. Egy alátéttel működik a presszó és az FP is, amihez a graefból ki kell szednem egy álátétet ( persze lusta vagyok így inkább kicsit szarabb) MAx course-ra állítva viszont elég nagyot szor a szemcseméret.
Ízről nem tudok még nyilatkozni, mivel nem rég váltottam az oscárrol nordára. Az biztos hogy a norda és vagy a sette így vagy 2 kategóriát javít a kvimon.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó