Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
2368 válasz erre a témára

#1341 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.627 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2016 november 24 - 17:18

Lesz majd olyan teszt is, mikor előre megmondom, hogy mik a tesztalanyok, de ti nem fogjátok csak a végén megtudni.

Ekkor max 4 típus lesz.

Olyat is csinálunk majd, hogy együtt alakítunk ki egy blendet közösen.

Köldök 3-4 féle variációt és ti szavaztok, hogy melyik legyen.

Egy ilyen 10-12 tagú tesztelő csapat véleményét már figyelembe lehet venni.

Sokféle gépparkon sokféle vélemény jelenik majd meg.

Az eddigi privátban elküldött beírások alapján senkiről sem merném azt írni, hogy amatőr szintű tesztelés.

• 0

#1342 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 24 - 16:27

Elsőre tényleg sok volt ez a 11 féle, de szerintem a beállításokkal nem sokat kellett vacakolni.

Ahogy olvasom, az 1-2-es kávé beállítása volt a megszokottól eltérő.

Jaja nagyjából nekem sikerült 3.-ra beállítani a kvkat, aztán volt pár aminél még kellett játszadozni a hővel. Vagyis mikor megvolt a korrekt lefolyás mindig kísérleteztem, minek mi a legjobb. Volt amit mellélőttem és az utolsó előtti adagra sikerült igazán jó hőt belőni. De szerintem nem volt vészes. Nekem legalábbis. Valahogy féltem, mert a saját kvimat sokkal nehezebben szoktam belőni :D nem is értettem

Általánosságban a picit savasabb blendeknél a VST az egyszerűbb csokisaknál az IMS hozta a jobb eredményt

Szerkesztve szabiakos által: 2016 november 24 - 16:31

• 0

#1343 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 24 - 13:08

En meg kozben nezegettem a 10-11-et. Kicsit modositgattam meg oket de mostmar kesz vagyok. 11-bol van mar csak egy nagyon keves

Elsőre tényleg sok volt ez a 11 féle, de szerintem a beállításokkal nem sokat kellett vacakolni.

Ahogy olvasom, az 1-2-es kávé beállítása volt a megszokottól eltérő.

• 0

#1344 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 24 - 12:56

En meg kozben nezegettem a 10-11-et. Kicsit modositgattam meg oket de mostmar kesz vagyok. 11-bol van mar csak egy nagyon keves
  • 0

#1345 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 24 - 08:42

A 8-ast kóstolgatom, holnap jön a 9-es.

Ok, látom belehúztál te is.

• 0

#1346 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.669 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2016 november 24 - 06:40

A 8-ast kóstolgatom, holnap jön a 9-es.

• 0

#1347 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.905 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 23 - 22:05

Kinek mennyi van még hátra a tesztekből?

Mikor legyen a következő kör?
Mint írtam, 6-7 féle lenne legközelebb.

A 6-ost faggatom. Holnap már a 7es jön.
  • 0

#1348 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 23 - 20:33

Kinek mennyi van még hátra a tesztekből?

Mikor legyen a következő kör?

Mint írtam, 6-7 féle lenne legközelebb.

• 0

#1349 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 20:56

Jó ez így. Ugyanazon szóbeli kategórián belül árnyalatnyi különbségek is lehetnek. Pl az 1-2 közül egyik sem iható, de az első rosszabb :)

Szerintem is jó lenne így, de mivel még nem tart mindenki a végén, még van idő agyalni ezen.

• 0

#1350 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.905 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 18:53

Jó ez így. Ugyanazon szóbeli kategórián belül árnyalatnyi különbségek is lehetnek. Pl az 1-2 közül egyik sem iható, de az első rosszabb :)

OK, majd szövegesen árnyalok. :D

• 0

#1351 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.033 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 18:26

Ez nem rossz. Én lehet szétbontanám jobban, hogy minden számhoz tartozzon valamilyen szöveg, de így sem rossz.

• 0

#1352 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 15:58

Szerintem kimber pontrendszere még a legjobb. Én egy picit belemódosítanék, a vízválasztó miatt:

És hangsúlyozottan az A/R blendre vonatkozóan:

1-2: ez borzalmas, egy kortyot sem bírok meginni 

3-4: nagyon gyenge, lenyelem, de nem kell több 

5: határesetes, már iható, de nem fog meg különösebben, hó végi beugrónak rövid ideig el tudom képzelni kis cukorral

6: itt kezdődik a "jó kv kategória" vagy a közepestől jobb

7-8: kifejezetten kellemes,  bármikor vennék belőle

9-10: prémium kategória az A/R blendek között

Ez nem rossz. Én lehet szétbontanám jobban, hogy minden számhoz tartozzon valamilyen szöveg, de így sem rossz.

• 0

#1353 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 13:54

Szerintem kimber pontrendszere még a legjobb. Én egy picit belemódosítanék, a vízválasztó miatt:

És hangsúlyozottan az A/R blendre vonatkozóan:

1-2: ez borzalmas, egy kortyot sem bírok meginni 

3-4: nagyon gyenge, lenyelem, de nem kell több 

5: határesetes, már iható, de nem fog meg különösebben, hó végi beugrónak rövid ideig el tudom képzelni kis cukorral

6: itt kezdődik a "jó kv kategória" vagy a közepestől jobb

7-8: kifejezetten kellemes,  bármikor vennék belőle

9-10: prémium kategória az A/R blendek között

Szerkesztve szabiakos által: 2016 november 21 - 13:59

• 0

#1354 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 13:44

Azért szerintem ez nem reális pontozás a 10-nek 5 a közepe és a nevében is benne van, hogy egy "közepes"az 5-ös akkor az átlag iható hogy lehetne 7-8? 8 már igen közel van a 10-hez ami meg a csúcs, a 8 már egy erőteljesen jó.

Szerintem ha az egyes minta 1-es az a fúj undorító kategória, a kettes kicsivel jobb, de még közel nem a 3mas már a még nem annyira iható de közeli, a 4-es mondjuk cukorral elmegy, az 5-ös meg egy tök átlag közepes klasszik blend és akkor a 6tól lehetne mondani, hogy na nem rossz stb

Ami fontos, hogy kategóriánként kell tesztelni és pontozni is.

Mi külön csináljunk kategóriát: Robusztás blendek, 100% Arabica Blendek, 100% Arabica kávék, Farmszelektált kávék és Specialty kávék. 

Kb így képzelem el a tesztjeinket. A kategóriák még változhatnak menet közben.

Ha később tesztelünk kávékat, akkor ezekbe a csoportokba fogjuk berakni.

Koffeinmentes tesztet egyelőre nem tervezek.

• 0

#1355 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 390 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 13:37

A pontozásra akartam kitérni a gondolatmenettel. Nálam mondjuk az a blend lehetne 1, ehez képest lehetne elhelyezni a többit, miszerint alkalmanként megveszed, akár szívesen meg is iszod (mondjuk 5 felett).

Ha viszont az 1-es minta az 1 pont és a max 10, akkor az átlag iható is kb 7-8 nál kellene kezdődjön, szóval nem lesz lineáris a pontozás.

Vagy simán lehet azt hogy amitől rosszul vagy 1pont, 2pont amit megittál, de többet nem akarsz, és 3-tól igazi lineáris rendszert vezetünk be.

Végül is mindegy, a végére úgyis odaírom melyik milyen, csak nehogy a végén valakibe felmerüljön hogy az 1-, és mondjuk az 5 pont között mindössze 4 pont van, nem, azok dimenzió különbségek.

Azért szerintem ez nem reális pontozás a 10-nek 5 a közepe és a nevében is benne van, hogy egy "közepes"az 5-ös akkor az átlag iható hogy lehetne 7-8? 8 már igen közel van a 10-hez ami meg a csúcs, a 8 már egy erőteljesen jó.

1-es az a fúj undorító kategória, a kettes kicsivel jobb, de még közel nem a 3mas már a még nem annyira iható de közeli, a 4-es mondjuk 2 cukorral koffein adagnak elmegy, az 5-ös meg egy tök átlag közepes klasszik blend és akkor a 6tól lehetne mondani, hogy na nem rossz, 7es mondjuk egy jó 8-9-10 meg már kb tök szubjektív kinek mi a csúcs. Szerintem ezt a legnehezebb belőni. Mondjuk nagy kérdés, hogy van e egyáltalán 10-es

Meg, hogy mi a 10-es

Szerkesztve szabiakos által: 2016 november 21 - 13:43

• 0

#1356 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 12:14

A 3-as

attachicon.gifszemek.jpg

attachicon.gifkave.jpg

Ma már a 6-os jön, most talán lesz időm bepótolni az elmaradt képeket. Szerencsére 3-as után kellemesebb vizekre eveztünk. Nagyon kíváncsi leszek mit hoz a jövő.

Hétvégén Black Sheep blendet ittam vendéglátóban (más nem volt). A pörkölő amúgy sem tartozik a kedvenceim közé, a blend is felejthető volt, de az eddigiekhez képest lényegesen jobb kategória. Miközben iszogattam azon gondolkoztam hogy ennél azért kell lennie jobbnak már a csomagban is. Se nem érdekes se nem jó volt, inkább olyan ami után nem akarsz azonnal meginni fél liter vizet, nem zavar különösebben.

A pontozásra akartam kitérni a gondolatmenettel. Nálam mondjuk az a blend lehetne 1, ehez képest lehetne elhelyezni a többit, miszerint alkalmanként megveszed, akár szívesen meg is iszod (mondjuk 5 felett).

Ha viszont az 1-es minta az 1 pont és a max 10, akkor az átlag iható is kb 7-8 nál kellene kezdődjön, szóval nem lesz lineáris a pontozás.

Vagy simán lehet azt hogy amitől rosszul vagy 1pont, 2pont amit megittál, de többet nem akarsz, és 3-tól igazi lineáris rendszert vezetünk be.

Végül is mindegy, a végére úgyis odaírom melyik milyen, csak nehogy a végén valakibe felmerüljön hogy az 1-, és mondjuk az 5 pont között mindössze 4 pont van, nem, azok dimenzió különbségek.

A pontozást jó lenne előre eldünteni.

Szerintem nagyon jó lenne, ha a pontokhoz tartozna egy kis szöveg.

Pl 1-soha többé  :D

• 0

#1357 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.905 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 12:05

A 3-as

szemek.jpg

kave.jpg

Ma már a 6-os jön, most talán lesz időm bepótolni az elmaradt képeket. Szerencsére 3-as után kellemesebb vizekre eveztünk. Nagyon kíváncsi leszek mit hoz a jövő.

Hétvégén Black Sheep blendet ittam vendéglátóban (más nem volt). A pörkölő amúgy sem tartozik a kedvenceim közé, a blend is felejthető volt, de az eddigiekhez képest lényegesen jobb kategória. Miközben iszogattam azon gondolkoztam hogy ennél azért kell lennie jobbnak már a csomagban is. Se nem érdekes se nem jó volt, inkább olyan ami után nem akarsz azonnal meginni fél liter vizet, nem zavar különösebben.

• 0

#1358 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.033 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 07:17

Ha nem lesztek meg időben, akkor tolódik januárra.

Nem arról van szó, hogy megleszek-e hane arról, hogy nem leszek itthon December egy részében, az ünnepek alatt meg a Jézuska által hozott kávékülönlegességet innám inkább, mint csokis arabikát. Persze ha meglesz a többség, akkor hajrá, olyan úgy sincs, hogy mindenkinek jó legyen.

• 0

#1359 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.627 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 21 - 00:41

Januárról volt szó. Jó ha Decemberre végigérek ezekkel, Decemberben biztosan nem szeretnék tesztelni. Bocsánat, de kihagyom ezt a kört, ha ilyen gyorsan jön.

Ha nem lesztek meg időben, akkor tolódik januárra.

• 0

#1360 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.033 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 20 - 21:13

No akkor most pár hét szünet és kb december közepén küldeném az újabb adagot, ha a többiek is végeznek addig.

A következő már nem lesz nagy büntetés, megígérem. :D

Januárról volt szó. Jó ha Decemberre végigérek ezekkel, Decemberben biztosan nem szeretnék tesztelni. Bocsánat, de kihagyom ezt a kört, ha ilyen gyorsan jön.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó