Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1909 válasz erre a témára

#1341 5381

5381

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 281 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2015 április 09 - 14:58

Ha már posztoltam, mivel pont kijött a lépés, délelőtt elkészült Chemexben a Guatemala SHB Atitlán 1784 - Tamarindo.

Itt a képe:

attachicon.gifChemex_tamarind.jpg

Nagyon finom lett. Almás, almabefőttes, barackos illat. Csipkebogyó lekvár, sárgabarack, almás chutney a főbb ízjegyek. Szóval ezért jó a filter, ilyen gazdag ízvilág ugyanennek az alapanyagnak a presszó párjából nehezen hozható össze. Persze annak is megvan a maga szépsége.

Na egyszer beszerzek már egy ilyen Chemexet is. Ez a kávé hidegen is nagyon finom, Iwaki csepegtetőben.

• 0

#1342 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.051 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2015 április 06 - 19:26

Most pöriztem le 4 adagot a Gene géppel.

Csináltam egy nagyon különleges Blendet.

Ezt a nevet adtam neki:Blue Cubeth

Gondolom nem nehéz kitalálni, hogy melyik 3 kávé elegye.

Pár nap óta ezt iszogatom.

Mostanra sikerült mindent jól beállítanom.

Isteni ez a kávé.

Mivel 50%-ban tartalmaz Cuba Cristal-t főleg ennek kellene dominálnia, de nem így van.

Isteni mogyorós ízt hoztam össze, egy kis gyümölcsös beütéssel.

A jövőben is fogok kávékat kevergetni, mert megéri.

Eladni nem lehetne szerintem ezt a keveréket, mert elég drága lenne.

• 0

#1343 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 19:33

Meddig "pihenteted"? 1-2 hét?

Áh dehogy.

Van hogy másnap megkóstolom, ha kifogyott minden.

3-4 napot szoktam pihentetni, de mivel mostanában a nagyobb pörkölőmet használom, így van hogy csak 2-3 hét múlva kerül rá a sor.

Havi 3-4 Kg fogy nálunk, de vinni szoktam a bemutatóba is.

• 0

#1344 selmer

selmer

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 19:31

Erre a kérdésre nehéz válaszolni, mert kb 1 órája pörköltem.

A színe az szép.

Ilyen:

A kép nem lett túl jó, mert borús volt az idő az udvaron.

Meddig "pihenteted"? 1-2 hét?

• 0

#1345 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 17:18

... és jó lett? :)

Erre a kérdésre nehéz válaszolni, mert kb 1 órája pörköltem.

A színe az szép.

Ilyen:

A kép nem lett túl jó, mert borús volt az idő az udvaron.

Csatolt képek:

• pörk 002.JPG

• 0

#1346 selmer

selmer

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 17:16

Az utolsót magamnak.

... és jó lett? :)

• 0

#1347 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 15:51

• 0

#1348 blaze73

blaze73

Nincs visszaút

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 április 02 - 12:27

Ezt én is kipróbálom holnap.

Lepörkölöm 50-50%-os arányban.

Szívem szerint egy kis Blue Mountain-t is raknék hozzá. :D

Caffé Carraro : Don Cortez Decaffeinated

Pár napja bontottam, 2014.11.27-i pörkölés, fél kilós kiszerelés.
Ami érdekes, hogy a Carraro weboldalán, sőt sehol nem találtam róla infót, képet. Lehet annyira új termék, nem tudom n1.gif

92-98 fok között dolgoztam vele (PID) és középen 94 lett a legjobb Nekem: a klasszikus vonalat erősíti, mint testvére a "normál" Don Cortez is. Masszívan étcsokis, kakaós nápolyis, korty végén mandula aromával.
Utóíze hosszan kitart és kakaós, enyhén dohányos jellegű.

A klasszik vonalat kedvelőknek mindenképpen érdemes próbálni, praktikus, hogy fél kilós kiszerelésben van.

Szekszárdról a Kávé Háza-ból van, a Carraro forgalmazójától lehet beszerezni. (Tóth Sándor, Carraro-Lucky Cap)30893_dc0.thumb.jpg30893_dc1.thumb.jpg(telefonos, vakus képek!)

• 0

#1349 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 31 - 13:22

Na ezt én is kipróbálom kíváncsiságból 1 vegyes darálás erejéig mindenképp. Ugyan pörkölni nem tudok, de épp ma jött egy zacsi BWF, kubaiból pedig van még egy kis maradékom. :smile52:

Ezt én is kipróbálom holnap.

Lepörkölöm 50-50%-os arányban.

Szívem szerint egy kis Blue Mountain-t is raknék hozzá. :D

• 0

#1350 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 703 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 31 - 13:20

Nem igazán vagyok híve a kutyulgatásnak, de a legutóbbi pörköléskor volt egy kis maradék Cuba Crystal Mountain és Ethiopia BWF kávém és az egyszerű reprodukálhatóság kedvéért fele-fele arányban öntöttem össze és pörköltem meg. Féltem, hogy talán nem lesz egyenletes, de a félelmem alaptalan volt. Eleve hasonló karakterű szerintem a két kávé, harmonikus, bársonyos ízvilág, hasonló cukortartalommal, kéz a kézben kezdték el az első reccsenést, és ugyanúgy tartották a szünetet is a második előtt. Ürítettem is rögtön, nagyon egységes, tejcsoki barna színű lett, a babok formája alapján szépen megkülönböztethetőek a keverék összetevői. Hogy ízre milyen? Ma reggel kipróbáltam...A feleségemmel tökéletes szinkronban dobtuk a hátast, földet érés előtt össze is kacsintottunk, hát ez igen jó lett. 

Részletesebb ízélmény-beszámoló kicsit később, még kóstolgatok egy 4-5 adagot, hogy összeálljanak a fejemben a megfelelő szavak.

Aki tudja, mindenképpen próbálja ki!  36_1_11.gif

Na ezt én is kipróbálom kíváncsiságból 1 vegyes darálás erejéig mindenképp. Ugyan pörkölni nem tudok, de épp ma jött egy zacsi BWF, kubaiból pedig van még egy kis maradékom. :smile52:

• 0

#1351 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 10:48

Nem igazán vagyok híve a kutyulgatásnak, de a legutóbbi pörköléskor volt egy kis maradék Cuba Crystal Mountain és Ethiopia BWF kávém és az egyszerű reprodukálhatóság kedvéért fele-fele arányban öntöttem össze és pörköltem meg. Féltem, hogy talán nem lesz egyenletes, de a félelmem alaptalan volt. Eleve hasonló karakterű szerintem a két kávé, harmonikus, bársonyos ízvilág, hasonló cukortartalommal, kéz a kézben kezdték el az első reccsenést, és ugyanúgy tartották a szünetet is a második előtt. Ürítettem is rögtön, nagyon egységes, tejcsoki barna színű lett, a babok formája alapján szépen megkülönböztethetőek a keverék összetevői. Hogy ízre milyen? Ma reggel kipróbáltam...A feleségemmel tökéletes szinkronban dobtuk a hátast, földet érés előtt össze is kacsintottunk, hát ez igen jó lett. 

Részletesebb ízélmény-beszámoló kicsit később, még kóstolgatok egy 4-5 adagot, hogy összeálljanak a fejemben a megfelelő szavak.

Szuper. Így kell ezt csinálni.

Habár a világ legjobb kávéiból kevesen csinálnak Blendet, de ebben pont ez a nagyon jó.

Aki saját magának pörköl, mindent kipróbálhat.

• 0

#1352 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.729 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 10:14

A barista versenyekre kivétel nélkül az összes gyártó beadja a headmachine-t amiből a zsűri kiválasztja a legjobbat. ennyi. nincs itt semmi más semmi konspiráció. dolgozz a legjobb gépen. a legtöbb versenyző eleve hasonló kategóriás gépen dolgozik és mindenkinek felüdülés h olyan dolgozhat amin előtte még nem. ilyen pl angliában az lsm opera vagy a wbc-n a va388 black eagle. de tavaly pl a simonelli volt a győztes.

igazság szerint ezt a zsákos fűszerőrlőt én nem nagyon értettem, h mire gondolsz.

ez az egész nem kritika volt feléd, csak reakció amiket írtál. bízom benne h nem bántottalak meg.

Most Dublinra pl. szabályváltozás van, amely érinti az őrlőket is. Mostantól mindenki köteles K30-on őrölni. Ez anyagi szempontból jó hiszen nem kell költséges felszerelést utaztatni. De pl. abban most teljesen biztos vagyok, (mivel k30-k10 teszten túl vagyok) hogy pl. a Combat Roburral jobb őrlemény készíthető mint a k30-al. Ez versenykörnyezetben új dimenziókat nyitna. Értem én hogy ez nem fér bele a biznisz modellbe, mert csak az a gyártó jöhet aki ad egy zsák pénzt a rendezvényre, csak jelen modellben azt gondolom hogy így nem igazán éri meg fejleszteni a gyártóknak. A wbc versenyek meg csendben ellaposodnak, holott innen kellene jönniük az új elképzeléseknek, irányoknak. Elmúlt években kínjukba mást se mesélnek, minthogy őrzött egyedileg nevelt kávécserjén nő a hiperkávé, és Marinéni keze által fejt válogatott tehéntejből a latte. Ami érdekes, és akár lehet hogy így van, de ebből a szakma semmit nem tud profitálni.

EK43 a zsákos fűszerőrlő. Újra mondom örömmel veszem az építő észrevételeket, én is azért írom be a sajátjaimat, mert több álláspontot megismerve (esetek többségében sokszor ugyanaz máshogy leírva) szerintem mindenki profitál.

• 0

#1353 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.729 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 09:54

hosszú válasz több reagálás.

maxi respect néked asgard több szempontból is. a géped, tapasztalatod tudásod mindezt megköveteli. de.

underdeveloped:

a kivonatolás során elősször a savas majd a keserű ízek oldódnak mivel a savas ízekért felelős szerves savak könnyebben oldódnak mint a többszörösen összetett megpörkölt cukor molekulái. ezt most nagyon lerövidítettem.

a táblázatunkban az underdeveloped jelentése itt perpill a savas ízt jelenti, ami az alulkivonatolt underextractad kv jellemzője. a kettő egymás következménye ha nem is szinonimája de erős kontextusban állnak egymással

a tds azt fogja nekem megmutatni hogy az adott savas, azaz underdev tartományban enyhén, elviselhető, vagy erősen savas lesz e. és vitába szállok mert ezt nagyon könnyű kivitelezni

alacsony hőmérséklettel

nagy szemcsemérettel

nem megfelelő tampernyomással (ami lehet kevésbé tamperrel nyomott, vagy a statikus tamper használata)

nem megfelelő adagolással.

ezek bármelyike egyenként alulkivonatolást, többségében savas ízt okoz.

ha ehhez még hozzájön a nem megfelelő víznyomás mondjuk vízkövesedés vagy dugulás miatt akkor eleve kevesebb víz fogja a pogit érni úgyhogy még inkább ez a hatás fog érvényesülni.

és baristaként ez ellen úgy teszek h figyelek, és kostolok. ha változik az idő és hamarabb jön le a kv, akkor kostólok nézem a zaccot h mennyire nedves pl, és már állítok is azonnal.

ennyi.

Részben egyetértek. Én pörkölési szempontból írtam a postot, sajnos ugyanaz az "underdeveloped" fogalom van mind az alulpörkölt kávéra, mind az általad kifejtett kávékészítési hibára. Kettő közt talán ott az összefüggés, hogy rossz alapanyagból ha akarsz se tudsz jó kávét, míg fordítva könnyű - ezt írtam körbe hosszan a posztban.

Hogy mi ennek a következménye szerintem az alábbi tábla jól szemlélteti:

espressochem.png

Viszont a TDS nem az oldat savasságát mutatja - azt pH mérővel lehet megállapítani - hanem a szárazanyag tartalmat próbálja megsaccolni. Azaz hogy mennyi kávéanyagot old bele a víz a csészénkbe. Azt zárójelbe írjuk csak le, hiszen ezzel egy eljárást kérdőjeleznénk meg, hogy a mérhető anyagok csak töredéke annak ami alapján felépül az ízélmény - többnyire illatanyagok alapján. Azért írom a megsaccolást, mert mérni költséges módon lehet. A gond itt az hogy a VST műszer sem jó mérési módszerét tekintve, a com100 még rosszabb. A semminél nyilván jobb. Én jelenleg kóstolok, de az csak a finomhangolásban segít, a durva beállítást méréssel szoktam.

Ugye itt jön képbe a TDS duplapúp, amikor mint kiderült egyes kávék a hivatalos alulextraktált tartományban jók. Ezért mondom hogy szerintem nem egy tartomány van amibe bele kellene gyömöszölni a kávékat, hanem minden kávénak egyedi, persze ezekből lehet értelmes  néhány csoportot csinálni. (Raoék most kettőnél járnak, de lesz ez még több is szerintem.)

• 0

#1354 Begicafe

Begicafe

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.431 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé, fotó, zene

Elküldve: 2015 március 29 - 09:20

• 1

#1355 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:
  • Interests:KV!!!!!

Elküldve: 2015 március 29 - 00:36

...De nekem pl. kemény átverés, hogy barista versenyen csak a szponzorok gépein lehet csuklózni, és a végén kínjukban zsákos fűszerőrlőkről bizonygatják hogy az milyen jó - valami meghökkentőt mégiscsak kell mondani.

A barista versenyekre kivétel nélkül az összes gyártó beadja a headmachine-t amiből a zsűri kiválasztja a legjobbat. ennyi. nincs itt semmi más semmi konspiráció. dolgozz a legjobb gépen. a legtöbb versenyző eleve hasonló kategóriás gépen dolgozik és mindenkinek felüdülés h olyan dolgozhat amin előtte még nem. ilyen pl angliában az lsm opera vagy a wbc-n a va388 black eagle. de tavaly pl a simonelli volt a győztes.

igazság szerint ezt a zsákos fűszerőrlőt én nem nagyon értettem, h mire gondolsz.

ez az egész nem kritika volt feléd, csak reakció amiket írtál. bízom benne h nem bántottalak meg.

• 0

#1356 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 00:31

A legutolsó téma nagyon érdekes. Szerintem a következő években pont ezen gondolat körül fogok körülnézni. Ma azt gondolom hogy az nem lehetséges, hogy pörkölőként előrukkolsz egy magas minőségű kávéval, és azt bármelyik gépen ugyanúgy le lehet főzni. Továbbmegyek. Szerintem pörkölőként nem kávét hanem fogyasztási élményt kell adni. Azt meg csak a "recepttel" együtt lehet. És itt a recept része a teljes elkészítés, az őrlés, és a főzés. Teljesen egyetértek hogy profilt kell adni. Sőt továbbmegyek. Őrlőt - vagy őrlőket is. Profilt, javasolt eszközparkot, konkrét előkészítési, elkészítési eljárást. Tudom ez a gondolat nem illik bele az általános business modellbe. Ebből sose lesz francishe. Más logika, más gondolat mint a most általános, de mások is gondolkodnak így. Talán mindennek megvan a helye, a piac eldönti.

...

Kv-t nem főzünk hanem készítünk, azaz a törököt főzzük, de itt most nem erről beszélünk.

az vendéglátós őrlők nagy része eleve szór. a kések kopásával tudjuk h ez a szórás növekszik. viszont ez olyan minimális arányban mozdít el minket azon az ominózus görbén hogy finomhangolással, azaz idővel ez kompenzálható.

továbbra is tartom magam az elméletemhez, h igenis a készítési profilt kellene átadni, mert a pörkölő/kereskedőnek az érdeke h az adott kv-t eladja és a legjobbat hozzák ki belőle minél több helyen, mert így jut több megrendeléshez.

a többi sztem tényleg mellékes. gyakorlattal tudással ugyanaz kihozható különböző gépeken.

ha nem tudok nyomást állítani menet közben akkor fix nyomással fogok játszani.

ha nem tudok hőmérséklet görbét állítani és programozni akkor fixxel megyek

de ezek mind állíthatóak és a tudás ott van h ezt tudom kivitelezni

a modern nyomás hőmérséklet vízhozam állítások azért jöttek létre és építették be a gépekbe h a barista dolgát megkönnyítsék a godshot létrehozásának utján. nincs itt semmi franchise gondolat. tudja mindenki h a barista a legjobbra törekszik és a legtöbbet akarja kihozni a gépből.

• 0

#1357 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 00:21

...

Az őrlőt abban a kontextusban írtam, hogy a korszerűbbek elektronikusan össze vannak kötve a főzővel, és annak eredménye alapján folyamatosan utánállítják magukat. Ennek hiányában marad amit leírtál hogy kézzel utána állítod. És itt az első gond. Szerintem kevés olyan hely van ahol ezzel egyáltalán foglalkoznak. Olyan finom állíthatóságot amit jelenleg a Combat tud én más őrlőnél még nem tapasztaltam. Ez momentán ebben a kérdésben gyenge vigasz, mivel szerintem a Combat nem való nagy forgalmú környezetbe. Itt pusztán egy elméleti párhuzam volt, hogy milyen jó lenne ha a nagy gépeken is ilyen jól lehetne állítani a finomságot.

...

Az h össze van kötve az őrlővel egy dolog, de neked valamelyik gépen állítnod kell a pr-t. az h ez a kvgép vagy az örlő már lassan mindegy. mint utoljára írtam NEM ENGEDIK A BARISTÁT vagy nem tudja h mit állítson.

a preciztásra reagálva tényleg szuper h ilyen finoman tudsz állítani és már jelenleg is elérhető a technológia, de jelen esetben egy ezred mp állítási lehetőség és fokozatmentesség majdnem tökéletes kombót eredményez hozzáértő kezekben.

kvzóban azért kicsit más a helyzet mint itthon. pro és kontra egyaránt. itthon a godshotra törekszünk kvzoban meg egy magas minőségre amit fennt lehet tartani.

ezért jó a refméter mert az egyes szabályozható paraméterek standardba foglalása ezt eredményezi és csak finomhangolásra van napközben szükség.

a szomorú tény h mindez tényleg kevés helyen valósul meg.

• 0

#1358 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 29 - 00:04

Szerintem jelen esetben az "underdeveloped", és "underextracted" fogalmak közti különbség a lényeges. Az "underdeveloped"-ért a pörkölő a felelős. Ilyenkor van az hogy adott EBF mellett nem tudod elérni az elméletileg lehetséges legmagasabb TDS-t. Ez nyilván végsősoron "underextracted" végeredményhez vezet, csak ennek kezelésére baristaként semmit nem tudsz tenni. Itt az alapanyag a felelős.

hosszú válasz több reagálás.

maxi respect néked asgard több szempontból is. a géped, tapasztalatod tudásod mindezt megköveteli. de.

underdeveloped:

a kivonatolás során elősször a savas majd a keserű ízek oldódnak mivel a savas ízekért felelős szerves savak könnyebben oldódnak mint a többszörösen összetett megpörkölt cukor molekulái. ezt most nagyon lerövidítettem.

a táblázatunkban az underdeveloped jelentése itt perpill a savas ízt jelenti, ami az alulkivonatolt underextractad kv jellemzője. a kettő egymás következménye ha nem is szinonimája de erős kontextusban állnak egymással

a tds azt fogja nekem megmutatni hogy az adott savas, azaz underdev tartományban enyhén, elviselhető, vagy erősen savas lesz e. és vitába szállok mert ezt nagyon könnyű kivitelezni

alacsony hőmérséklettel

nagy szemcsemérettel

nem megfelelő tampernyomással (ami lehet kevésbé tamperrel nyomott, vagy a statikus tamper használata)

nem megfelelő adagolással.

ezek bármelyike egyenként alulkivonatolást, többségében savas ízt okoz.

ha ehhez még hozzájön a nem megfelelő víznyomás mondjuk vízkövesedés vagy dugulás miatt akkor eleve kevesebb víz fogja a pogit érni úgyhogy még inkább ez a hatás fog érvényesülni.

és baristaként ez ellen úgy teszek h figyelek, és kostolok. ha változik az idő és hamarabb jön le a kv, akkor kostólok nézem a zaccot h mennyire nedves pl, és már állítok is azonnal.

ennyi.

• 0

#1359 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 28 - 23:21

Nagyon azon gondolkoztam h a következő lépcső a butterfly fejlesztésénél a vibrapumpa rota pumpára cserélése. mivel sokan megcsinálták gondoltam ez tök jó és akkor ez nekem is kell. birka módjára követtem a nyájat. duplán ironikus, de megtartom a kommentet magamnak :D

expolygon pumpa + motor durván 50e ft!!!! kell az nekem? hát ennyiért azért nem. igy utána olvastam h miért és jobb a rota mint a vibra

vannak sokan akik értik az angelus nyelvet ők simán el is olvashatják

Akik viszont nem azoknak gyorsba fordítom.

vibrációs pumpákat elsősorban a tartályos gépekbe szerelnek.

előnyei:

képes kivenni a vizet a tartályból károsodás nélkül

kevésbé hajlamos a vizkövesedésre

olcsó cserélni

kicsi

40 shot/napig van tervezve

a beépített előáztatás, mivel kb 4-7 mp kell hogy a teljes nyomás a rendelkezésre álljon

a pumpa nyomás után állítható a túlnyomás szeleppel (opv)

hátrány: hangos ha utántölti a boylert

rota

többnyire direkt bekötésű gépeknél használják. tartályosoknál fennáll a szárazonfutás veszélye, mivel pumpa hamarabb kiszipantja a vizet  a tartályból, hogy a kvgép leállna

előnyei:

csendesebb

azonnal rendelkezésre áll a nyomás

a motor külön van a pumpától

a nyomás a beépített szeleppel állítható (nem kell OPV!!!)

hátrány:

hangos, ha a víznyomás alacsony

hamarabb tönkremegy a kettős funkció ellátása miatt, ki kell szivattyúzni egyrészt a tartályból a vizet és át kell nyomni a kvn

hogy miért használnak a vendéglátós gépekben rotát? a válasz egyszerű: a lefőzőtt kv mennyisége miatt. 100, 200, 1000 l/ó telj is lehetnek ezért több kv-t tudnak elkészíteni naponta

Ez a cikk fordítása és nem az én véleményem. az enyém is hasonló de néhány szempontból azért különbözik. a lényeg a mennyiségen és a csendességen van. de egyet értek a rizikóval is, bár az is igaz h felső kategóriás gépekben azért hamarabb leáll a sziv minth elfogyna a víz.

viszont nem fogom kicserélni és játszani fogok ezzel a előáztatás funkcióval is. :D

eddig nem értettem h miért csak 7-9mpnél kezdett jönni a kv, amikor a stradan megszoktam a 4-5mp-t. úgyhogy ismét tanultam vmit :D

• 0

#1360 debsa

debsa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 154 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 március 28 - 22:10

Néhány tisztázásra váló dolog:

én is örülök h itt lehetek, és akár hiszitek, akár nem de nekem ez egy szuper tanuló szoba, mivel én is tanulok.

az hogy eldöntöttem h barista leszek és a suli után nem sokkal fel is vettek bécsbe, egy óriási szerencse volt.

az h ott olyan környezetben dolgoztam, ahol az anyagi feltételek adottak voltak mind gép mind hozzáállás szempontjából szintén szerencse.

tény h mikor odakerültem már láttam működés közben jó pár jó gépet, voltam jó nevű helyeken (my little melbourne, tamp&pull, mantra, madal, espresso embassy, kelet) láttam jó gépeket, de azzal is tisztában voltam, h NEM ENGEDIK A BARISTÁT a legtöbb helyen h ÁTÁLLÍTSA a gépeket

a stradat én sem állítgattam már csak amiatt sem hogy manuál volt, annyit tudtam vele játszani h nem teljesen nyitottam ki a kart.

tény h elvárták tőlünk a tökéletes espresso-t és a kollégáim el is mondták h hogyan állítsak, de azt h mikor mit azt már nekem kellett kitapasztalni

sajnos úgy alakult h eljöttem a boltból az inkorrekt viselkedésük miatt, ezért újra munka keresési fázisba értem.

ami megdöbbentő számomra, h még ausztriában sem keresik a baristát. a kv készítő kollégák általában pultusok és megnyomják a gombot. örlőhöz senki sem nyúl

én a tökéletességre törekszem, ezért lógok ennyit a fórumon, itt és több külföldin is, mert érdekel ez a világ és a saját gépem fejlésztése kapcsán új és újabb aspektusokban látom uazt a problémát és megoldást. ezekből tanulok és szívom magamba mint őrölt kv a vizet e szűrőben :D

asgardnak teljesen igaza van, mint már korábban mondtam nem engedik és nem is tudják hogy mikor hogyan és mit állítsanak.

dehát ez van.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó