Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1636 válasz erre a témára

#41 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106.216 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 február 05 - 22:08

Az 5ös nálam azért kapott jó pontot, mert a sok próbálkozásból egyszer sikerült valami fergetegeset húzni.

8as nekem nagyon furi volt.. Illata, íze miatt hamar feladtam, nem gondoltam h ennyi van benne.

Katocinál szerintem a géppel van a gond.

Annak a nagyon régi Olympiának szerintem a gyári szűrői már nem az igaziak.

Én megnéztem az enyémen a felsőszűrőt, de az is eléggé siralmasan néz ki.

Most vettem ezt a régi Faemát. Ennél sem az igazi már a felsőszűrő:

Csatolt képek:

• DSC_6939.JPG

• 0

#42 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 22:02

Az 5ös nálam azért kapott jó pontot, mert a sok próbálkozásból egyszer sikerült valami fergetegeset húzni.

8as nekem nagyon furi volt.. Illata, íze miatt hamar feladtam, nem gondoltam h ennyi van benne.
  • 0

#43 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:57

A 4-esből én is.

Nekem is az ízlett jobban.

Világosabb volt a pöri is.

3, Carraro Don Cortez 100% A--84 City--12000 Ft/kg

7, Pascucci Golden Sack  96% A --88 City--8880 Ft/kg

• 0

#44 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.592 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 február 05 - 21:51

Gondolom elhiszed, hogy nem az volt a cél, hogy ez legyen.

Amint megjöttek a kávék, már küldtem is nektek. Én is utólag teszteltem a többségét.
Olyanokat akartam összeválogatni, amire a legtöbben szavaztak a Korzós szavazáson.

Én egyébként ebből a kettőből szívesen innék bármikor:
4,Pasc[/size]ucci Golden Sack -----------130/85 Pont-66%[/size]
5,[/size]Carraro Don Cortez----------------130/82 Pont-63%[/size]

A 4-esből én is.
  • 0

#45 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:46

Bár az is meglepő, hogy a nagy nevek mennyire keszerepelnek.

Gondolom elhiszed, hogy nem az volt a cél, hogy ez legyen.

Amint megjöttek a kávék, már küldtem is nektek. Én is utólag teszteltem a többségét.

Olyanokat akartam összeválogatni, amire a legtöbben szavaztak a Korzós szavazáson.

Én egyébként ebből a kettőből szívesen innék bármikor:

4,Pascucci Golden Sack -----------130/85 Pont-66%

5,Carraro Don Cortez----------------130/82 Pont-63%

• 0

#46 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:44

Pénteken hoztam haza egy nagyon világos pörkölésű kávét:

Colombia Cundinamarca Hamburgi pörkölésű Kávé 

Tonino színkód:117

Ez valami álom finom.

A darálót jóval finomabbra kellett állítanom. A hőfokot felvittem 94 fokra. 

Egyre jobban csípem ezeket a kávékat, de előtte meg a 85% Arabica tartalmú új Gold blendet kóstolgattam.

Az is nagyon ízlett. Az is eléggé világos pörkölésű.

Lehet ez is leszerepelt volna a teszten.

AVX KV Mix Premium Gold-85 Pörkölt Kávé 250 g

• 0

#47 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.592 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:42

Na pont ezt akartam kipróbálni ebben a tesztben és még azt is bevállaltam, hogy bedobtam a mi kávénkat erre a célra.

Az már látszik, hogy nekünk nem a specialty vonalat kell tesztelnünk, de nem is ez volt a cél.
Mi az átlagtól egy kategóriával feljebb lévé kávé vásárlóknak készítjük ezt a teszteket, akik nem olcsó darált kávékat vesznek, hanem már esetleg kóstoltak többféle országból származó kávékat is.
Az a célunk, hogy akik olvassák a teszteket rájőjjenek, hogy ne a márkaneveket figyelje csak.

Pont azt akartam mondani, hogy szuper, hogy ennyiféle berendezés, ember és szokás tesztel. Egy egyszerű felhasználó szerény parkja mit sem tud kezdeni a brutál hardverrel rendelkező expertek által evégzett tesztekben kihozott győztesekkell. Bár az is meglepő, hogy a nagy nevek mennyire keszerepelnek.
  • 0

#48 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:38

Szerintem, ha rendesen el tudom készíteni a 8-ast, akkor az a másik kedvencem. Komoly illatok és ízek kerültek elő, de valahogy az én belépő cuccaimmal nem kaptam egy egységes ízvilágot.

Na pont ezt akartam kipróbálni ebben a tesztben és még azt is bevállaltam, hogy bedobtam a mi kávénkat erre a célra.

Az már látszik, hogy nekünk nem a specialty vonalat kell tesztelnünk, de nem is ez volt a cél.

Mi az átlagtól egy kategóriával feljebb lévé kávé vásárlóknak készítjük ezt a teszteket, akik nem olcsó darált kávékat vesznek, hanem már esetleg kóstoltak többféle országból származó kávékat is.

Az a célunk, hogy akik olvassák a teszteket rájőjjenek, hogy ne a márkaneveket figyelje csak.

• 0

#49 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:34

Kimber:

4./  A negyedik csomagban árnyalatnyiival sötétebb pörkölést kapott, ami az ízében is megnyilvánul. Erőteljesen gyümölcsös hatású, arról beszélgettünk a párommal, hogy aszalt áfonyás, vagy meggyes utóíz érhető tetten. Nekem ez már túl savas és a selymesebb kávékat jobban szeretem, de ettől még ez egy igen jó kávé.   

Pont: 8
8./ A nyolcadik csomag a hetedikhez hasonlóan elég gyümölcsös ízvilágú, nekem már túl savanyú, szinte ihatatlan számomra. Ha valakinek ez a jó kávé lelke rajta...  :)
Pont: 5

Boller + Asgard
4.- es

Boller

4-daralva eddigieknél jobb szagú, "egyszerű" savak. Finomabb daralas, több hő kéne talán, de elfogyott.

Asgard

Megjöttünk a kellemes világba. A minta már őrléskor komplex virágos, mézes, fűszeres illatokkal köszön be. A sokat ígérő kezdet után a folytatás is hasonlóképpen alakul, mandarinos csoki kerül a csészébe csipetnyi édesfűszerrel megbolondítva. Lehet belőle sűrű anyagot is kreálni, nekem leginkább kicsit hosszabban ízlett elég hálás alapanyag, lehet „gyötörni”. Hosszabb csapolással teljesen helyre állt az egyensúly szép balanszos kávé lett.

T: 117

17,5 -> 42 40mp (5 mp előáztatással) 92C

7 pont.

8.-as

Asgard

Nagyon kerek kávé. Elsőre citrusos illat, kicsit óvatosan vártam mi lesz ebből. A várakozásnak megfelelően grapefruitos, de édeskés ízvilág. Megindult a szokásos játék, és nagyon szép kávé keveredett. Ezt már SO technikákkal, és profilokkal kellett elkészíteni ízében is ezt hozza. Az illatélmény marad, viszont az ízélményben összeállítható egy olyan rafinált citrusos, csokis, egyúttal mézes, szegfűszeges ízvilág ami a legjobbak sajátja. Mindez kerek savakkal, és testtel.

17,5 -> 40 40 mp (10 mp előáztatással!) 93C

10 pont

• 0

#50 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:32

Katoci:

4. kávé

Ha röviden szeretném jellemezni, akkor csak annyit írnék "Na végre" 

A zacskót kibontva szép egyenletes kp barnára pörkölt szemek, kellemes gyümölcsös illat. Így már a kezdetektől sokat vártam ettől a kávétól, de az elején csalódás volt. Nem volt rossz, de valahogy nem volt az igazi, míg ki nem próbáltam a szokásosnál lényegesen magasabb hőfokon, ott aztán kinyílt szépen, átlagosnál kicsit finomabbra darálva. Maga a kávé elképesztően gyümölcsös, komplex, mondhatni benne van egy egész gyümölcskosár. Talán a mazsola lenne az, ami elsőre beugrik róla. Gyanítom, hogy van benne nem kevés kolumbiai kávé, ezeket az ízeket leginkább a kolumbiai kávéknál éreztem. Lecsengésében egy mogyorós, csonthéjas íz van masszívan jelen, ami mondhatni kerekké teszi az egészet. 1:2 arányban volt nálam a legjobb, de kicsit hosszabbra engedve is élvezhető, rövidebbre véve viszont már túl tömény számomra. Pontszám 9

8. Kávé

Szép világosbarna pörkölés, bontás után minimális illat érezhető csak. A darálóval, hőfokkal bárhova mentem, kezdetben crema nélküli fekete leves jött, majd a végén jelent meg egy kevés vajszínű vékony crema. A lefolyás viszonylag gyorsan egyenetlen, táncoló lett, feneketlen karral bármit tettem beterítette a konyhapultot annyira spriccelt szanaszét. Az íze is testetlen, savanyú lett, de a háttérben felsejlett némi gyümölcsös, barackos íz, de csak halványan a harsány citromlé mögött. Az illat és a rejtett ízjegyek miatt szinte biztos vagyok benne, hogy ez a kávé sokkal jobb volt fénykorában, vsz. jelentős mennyiségben tartalmaz etióp kávét, de jelen formájában értékelhetetlen (és ihatatlan is). Pontszám: döglöttnek tűnt, de mivel mindenki áradozott róla visszaküldtem a szervezőnek, aki szép lefolyás mellett finom kávét kapott, így a hiba valahol nálam lehetett, de nem találtam meg, így sajnos pont sem jár

azazati:
4.számú zacskó
Világosabb és friss pörkölésnek tűnik, olajkiválást sehol nem láttam rajta.
Friss pörkölésre utaló vad, savas íz, ezt én pihentetném még... Az adag legvégére tudtam csepegős lefolyással értékelhetőt készíteni és felfedezni ígéretes ízeket.
6 pont
8. számú zacskó
Világos pörkölés, feltűnően sok peaberry szem.
A 6. számú kávéval karöltve ez a kettő a kedvencem a csoportból!
Talán ez még a 6-ostól is intenzívebb gyümölcsbomba.
9 pont

Vinkler:
4.     Minta

Közepesen pörkölt versenyző, eltérő méretű szemekkel, kellemes illatokkal. Itt is könnyű dolgom volt az őrlőbeállítással és itt is a 8-as fokozat lett a befutó. Elkészítve kellemes citrusokkal egyáltalán nem tolakodó, kifejezetten frissítő, kellemes kávé lett a végeredmény. Tejjel egész jó elegyet képez, de a citrusos jelleg karakteresebben megmarad, mint az előző kávé esetében. Ez is az ajánlott kategóriába esik, vásárolnám.

Pontszám: 8

8.     Minta

Kibontva a mintát kellemes illat fogadott. A kávészemek mérete viszont iszonyatos mértékben változó. közepes pörkölésű eltérő szemek. Az őrlőbeállítás is elég nehézkesen ment, végül a 6-os fokozat lett a befutó. A presszó íz világa meglepett, hirtelen nem is tudtam mit írni rá, lehet, hogy PID-del érdemes lenne eljátszani még vele. Tejjel is kellemes elegyet alkot. Sajnos nagyon kevés időm volt erre a mintára, így hirtelen ennyi tudok róla mondani csak, azonban az előzőhöz viszonyítva kifejezett felüdülés! J

Pontszám: 8.

AVX Gergő:

4.enyhén gyümölcsös, vanillia, marzipán
 világosabb pörkölés francia -
 ajánlott : eszpresszó , cappuccino, filter 
 pont: 8 pont
8. mogyorós, fűszeres, enyhén gyümölcsös
 világosabb pörkölés francia -
 ajánlott : eszpresszó , cappuccino, filter 
 pont: 8 pont 

Bajnokpityu:

4

93 fok, közepesen durva őrlemény, gyors lefolyás: rossz értelemben vett citromlé, erősen savas. Ittam már savasabbat, de ez nekem már sok, alig emlékeztet KVra. Biztos jobb lenne komolyabb gépparkkal, de nekem sok örömem nem volt benne. Majd finomabb őrléssel, magasabb hőfokon helyrebillentem, reményeim szerint.

A bab illatában is érezni, hogy jóval nyersebb pörkölés, mint az előzőek.

Finom-közepes őrlés, 105 fok 28mp lefolyás. Sokkal jobb, de még finomabbra kell őrölni legközelebb. Mogyorós citromos kicsi narancsos beütéssel.

105 fok, finom őrlés. Kezd komplexebb ízeket adni. Így már egészen tetszetős. Sok-sok gyümi, továbbra is inkább savanykás, de ettől még egészen kerek. Néhanapján jó ilyet is inni.

109fok, extra finom őrlés,19g, erős tamper: most is citrusosan, narancsosan gyümis, de jól csinálja. Ez, vagy az előző beállítás volt a legjobb. Őrlést hagyom így, jó lassan, csöpögősen indul, ez áll neki jól, esetleg hőfokon állítgatok még, és rövidebb shotot próbálok. 6os értékelést adok neki. Majorom még nem kaptam kézhez, azzal összejönne szerintem a 7es. Jollynál jobb őrlő kell a gyümis KVkhoz.

6 pont

8

80- 110fok kazánhőfokot végig próbáltam, finom őrleménnyel, 20g került a 16grammos renekába. Feltűnik némi KV íz, de alapvetően savas citrom, élvezhetetlen. A 3 főzésből 3 lefolyóban végezte. Vagy a KV alulpörkölt, vagy én vagyok kevés hozzá. Ez az első ilyen a 8ból, hogy tippem sincs, mivel lehet kihozni belőle a legjobbat.

3pontot adnék neki, mert érzem, hogy ha beraknám a pörkölőbe még 2percre, remek KV lenne. Ha a konkrét KVt értékelem, akkor 2 pont.

• 0

#51 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.592 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:26

Elemezzük már ki ezt a két kávét.
8, AVX KV Mix Diamond  Bécsi -----10-10-8-5-X-9-8-8-2-5-10-9-7----120/91 Pont-76%
4, AVX KV Mix Diamond  Francia-6-9-6-10-9-6-8-8-6-8-7-9-9--130/101 Pont-78%[/size]

Még nem néztem át, hogy ki hogyan pontozta egymáshoz képest ezt a két majdnem egyforma kávét.[/size]
A pörkölési szint között pici különbség volt, de mint látható, ez pont elég volt ahhoz, hogy pár gépnek feladja a leckét.[/size]

Szerintem, ha rendesen el tudom készíteni a 8-ast, akkor az a másik kedvencem. Komoly illatok és ízek kerültek elő, de valahogy az én belépő cuccaimmal nem kaptam egy egységes ízvilágot.

• 0

#52 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:25

Szabiakos:

4. tesztminta

Végre megint egy  szép világosabb pörkölésű minta következett.  Nagyon kellemes illata volt a baboknak, és azok szépen egységesen lettek pörkölve. Fő vivőjegyei a csokoládés, mogyorós ízek erőteljes gyömölcsös citrusos lecsengéssel. Utoíze tiszta viszonylag gyorsabban lecsengő, kellemes ízt hagy a szájban.

pont: 10/9

8:

Nekem ez volt a kedvenc kávém ebben a körben. Hibátlan szemek, nagyon szép egységes a pörkölés. (Tippre van benne afrikai kávé talán kenyai vagy etióp) Sajnos eléggé mellélőtem az elején a daráló  beállítással, mert extra finomat kért így keveset tudtam belőle fogyasztani. De azok a shotok eszméleteln komplexek voltak. Nagyon finom bogyós gyümölcsös-boros savassága volt, önmagában is nagyon édes, ahogy megittam kedvem támadt újjabbat húzni.

pont: 10/10

Pi61:

4.

Elsőre nagyon savasnak, még tejjel is ihatatlannak találtam. Sok próbálkozás után, kiderült, hogy az eddigi legmagasabb, a gyáriéval megegyező hőmérsékleten adja a legjobb főzetet: Citrusos, pörkölt magvas ízek, akár egy müzli. Nagyon szűk hőmérsékleti sávban kaptam belőle ihatót. Emiatt  Pont: 6

8.

Ez kellemes kv illatú, enyhén savanykás, csokoládés utóízzel. Pont: 8

GAgyiXyXy

4-es minta

2017. január 23. Kinyílik a 4-es, eddig a legfinomabb, de nem erős illat, gyönyörű, egyenletes világos pörkölés. A babok gyönyörűek, sehol egy törött, egy férges, pedig jól átnéztem, mert nem hittem a szememnek. Az egész olyan harmónikus kinézetre, a babok fajtái csak méret és forma alapján különíthetőek el, de alig észrevehetően. Ez kinézetre is prémium kávé. Na nézzük mit tud.

Elsőre 17g próbálok belepasszírozni a kosárba, kicsit túl toltam, alig akar megindulni, vékonyan csordogál, de sokáig folyik, 50mp az 50ml. Belekóstotlam, sajna megy a csapba. Mérges vagyok magamra. 16g-vel már jól működik, nálam a 25+ mp és 30ml nyerő az ízlelőbimbóimnak. Alatta nekem tömény. Ez így jól sikerült, szép, testes crema. Erőteljes, de nem bántó savasság az elején, ami ha tartom a nyelvem elején érdekes édesség jelenik meg mellette. Érzem én ezt a komplexitást, de nem ájulok el tőle. Ehhez én kevés vagyok, ez a kávé (még) nem nekem való, mert nem tudom értékelni. Egyszerű ember vagyon én kéremszépen. Mindennek ellenére ez a kávé kiemelkedik a többi (előző 3) közül. Látom, érzem, ízlelem benne a lehetőséget, ez egy brutál jó kávé lehet. Próbálok egy szimplát is, hátha az érthetőbb lesz számomra. Ez így, mintha más kávét innék. Olyan erőteljes meggy ízt produkál az egyébként nem túl szép lefolyás, hogy csuda. Ezt duplával újrahozom, lazítok a darálón, még jobban figyelek a tömörítésnél. Így már ízlik, érezhetően csökkent a savassága, és egyértelműen meggy íz. De crema nem sok, nem szép. Húztam még egy duplát, 16,5g, hajszálnyit eresztek a darálón. Fel is írom. Így finom. Enyhe mérgezést kaptam azt hiszem, de megérte.

10pont

8-as minta

2017. január 31. Nagyon kellemes illata van nyitáskor, amit sajna nem ismerek fel. Szaglászom, de nem megy. Ez egy olyan világos pörkölés, amelyeben úgy látom, hogy a különböző babfajták is más árnyalatúak. Ez egy turbómix. Az illata az nagyon ott van. Első csapolást kicsit túltoltam, túl lassúra sikeredett, nem is lett szép. Azért belekóstoltam, grrrr. Bármit csinálok, olyan az íze mintha ecetfa terméséből lenne. Bántóan savanyú, ihatatlan.

Béla ez a 8-as nagyon kitol velem. Reggel a 7-ből ittam egy istenit, azóta most az előbb sikerült lazábbra, hosszabra engedve inniom a 8-asból, de azt is szégyen szemre egy cukorral. Viszont így az őrült svanyú íz átment valami gyümölcsbe, amit nem tudok mi lehet, így iható. Számomra ez a kakukktojás. Mit csinálok rosszul? Hűtő/fűtőcsapoltam is, mindent próbáltam, dez savanyú. Szimplákat is próbáltam, semmi.

Mostmár segíthetsz, ma ellőttem az összes kávét, egy duplára való még van ebből. Csinálom a pontozást. Lehet nagyon mellélövök, de a véleményem nem változik ez irányba. Az egyszerű kávék valók nekem na.

5pont

• 0

#53 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:23

Spencer hill:

4.

Kibontás után nagyon bizalomgerjesztő szemeket láttam a zacskóban. Ez már egy jóval világosabb és egységesebb pörkölés, mint az eddigiek. A szemek nagyságrendileg egyméretűek. Illatában nem mutat sok izgalmat, kissé száraz füstös volt az első benyomásom, talán gabonás illatok közé tudnám sorolni.

Ez egy kellően testes ital, ami kezdetben egyszerűbb íz világot mutat, majd a végén jön elő a citrusosság, amit én grapefruitnak éreztem. Van az utóízében egy kis fanyarság, de nem kellemetlen. A kész italt szagolgatva nem mutatkozik meg a gyümölcsös jelleg. Nem rejt különösebb izgalmakat ez a kávé, aki kicsit ismerkedne a csokis világon kívüli kávékkal, annak ez egy jó kezdés lehet. Kipróbáltam rövidebbre véve is (kb. 25 gramm ital), úgy is finoman hozta a fanyar citrusosságot, nekem így ízlett a legjobban. Az értékelésem vegyes a pontszámhoz képest. Magamat tekintve egyszer jó volt elfogyasztani, de legközelebb nem választanám. Ha egy kicsit kívülről tekintem a dolgot, akkor ez egy jó nyitás lehet egy más íz világ felé aki még nem próbálta, így ajándék gyanánt jó lehet.

8.

Az utolsó tasak felbontása után látva, hogy ismét egy világos pörkölést látok, elkezdtem hosszasan a zacskó tartalmának illatát magamba szippantani. Elképesztően jó illata volt. Gazdag fűszeres, gyógynövényes illat fogadott. Elsőre, ami valahogy határozottan beugrott az a kamilla. Ez a későbbi nyitogatások után sajnos elillant és maradt a többi. Szép megjelenésű, határozottan világos egyenletes pörkölésű kávé, hibás szem nélkül. Szemek méretét tekintve az apróbbak közül való. Csapolás után a kész ital illatában már a gyümölcsök domináltak. Nagyon komplex, intenzív bogyós gyümölcsös ízek tomboltak a számban, a háttérben a azért fellelhetőek voltak a gyógynövényes íz jegyek is. Nagyon kellemes, izgalmas kávé. Rövidebbre véve a csapolást sem csorbult semmit az élvezhetősége, tömény íz orgia. Feleségemet kétszer is megkóstoltattam ezzel a kávéval, és mindkétszer elismerően bólogatott, úgy, hogy Ő alapvetően nem kávézik. Ezt a kávét az elejétől a végéig nagyon élveztem. Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi ez.

10 pont

• 0

#54 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 21:17

Elemezzük már ki ezt a két kávét.

8, AVX KV Mix Diamond  Bécsi -----10-10-8-5-X-9-8-8-2-5-10-9-7----120/91 Pont-76%

4, AVX KV Mix Diamond  Francia-6-9-6-10-9-6-8-8-6-8-7-9-9--130/101 Pont-78%

Még nem néztem át, hogy ki hogyan pontozta egymáshoz képest ezt a két majdnem egyforma kávét.

A pörkölési szint között pici különbség volt, de mint látható, ez pont elég volt ahhoz, hogy pár gépnek feladja a leckét.

Wolfy999:

4.

Egyenletes és elég világos pörkölés.

Jól elkészítve nagyon kellemes édes, gyümölcsös ízvilágot kapunk, de ha nem jól bánunk vele, akkor könnyen grapefruit íz lesz belőle. Hosszabbra engedve, nálam 2,5-szörös arány mellett 30 másodperc körüli lefolyással lett a legjobb 94 fokos fejhővel. Elég finomra kellett őrölni, úgyhogy gyengébb darálóhoz nem ajánlom. Még hosszabbra engedve is közepesen testes tudott maradni.

9 pont, nem kezdőnek való kávé, de tényleg jót lehet belőle készíteni.

8,

Egész világos pörkölés, kicsi és közepes szemek.

Sajnos mire sorra került nálam ez a minta is kezdett kicsit döglődni, így biztosan nem sikerült kihoznom belőle a maximumot. Határozottan gyümölcsös ízvilágú, bár ez már a külseje alapján is borítékolható volt. Igyekeztem sokféle beállítással menteni a menthetőt, így talán cseresznyés és narancsos ízjegyeket tudtam előcsalni. Nem igazán lett testes az ital.

7 pont, szerintem ígéretes, nagyon kíváncsi lennék frissen mit lehetett volna kihozni belőle.

• 0

#55 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 15:16

Köszi. Én benne vagyok :)

Esetleg elgondolkodhatnank valami leegyszerusitett barista score sheet-es pontozason

Utana nezek egy kicsit ennek aztan bedobomi ide
  • 0

#56 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 15:07

Akkor én tuttira kimaradok?

Még nem biztos.

Ha tudok szerezni több kávét, akkor nem.

3 kilókat túl drága lenne nekünk megfinanszírozni. Amiket kiválasztottam, azok közül 3 eléggé drága, de ilyen is kell.

A következő körben 5-15000 Ft-os kávék lesznek/kg.

Átlagban 8-9000 Ft/ra jön ki egy kiló. 6-7 típus lesz. 21 kiló kávé nem két fillér + még el is kell küldenünk.

Ha a fele összejön ingyen, akkor 20 főre felnyomkuk a létszámot.

Az a célom, hogy a létszám folyamatosan emelkedjen.

Mint írtam, még az is lehet, hogy lesz majd olyan valaki, aki kevesebb kávét kap. Így is lehet növelni a létszámot.

• 0

#57 GAgyiXyXy

GAgyiXyXy

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 14:55

Akkor én tuttira kimaradok?

• 0

#58 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 13:32

Már elkezdtem szervezni a harmadik kört.

Ebben Brazil 100% Arabica kávék lennének.

Át kell azt gobdolnom, hogy mennyire duzzasszuk fel a tesztelő csapatot.

A költsége sem mindegy.

13 + saját részre kb 140 g*14= 2kg szükséges.

Ha 20-an tesztelnének, akkor viszont már 3kg kellene.

Ha a kávék felét ingyen kapnánk, akkor ez nem lenne gond, de pl a mostani körben is nagyrészét mi fizettük.

16kg kávé ára kb 120000 Ft+ a postaköltség, szóval nem egy olcsó szórakozás.

Az lenne a cél, hogy a jövőben egyre több forgalmazó ráeszmélne erre, hogy ez az a hely, ahol tényleg csalás nélkül tesztelnék a kávéikat.

Mielőtt megveszem a kiszemelt kávékat, írni fogok pár forgalmazónak.

Ettől függetlenül mindig lesznek olyan kávék, amik nem hazai pörkölők kávéi lesznek.

3 biztosan ilyen lesz a következő körben. Szükség van nagy nevekre, hogy lehessen mihez hasonlítani a többit.

Mostani körben kifejezetten úgy válogattam, hogy kik szerepeltek jól a korzós szavazós szavazáson.

Szinte mind a TOP10-ben volt, kivéve a Diamond.

Szóval a lényeg, hogy lehet limitálom a tesztelők számát 13-ban.

Lennének fix emberek és lennének mindig beugrók.

Őket szeretném felkérni, hogy legyenek a fő csapat tagok:

Asgard

boller

kimber
Katoci
szabiakos
Wolfy999---ebben a körben kimarad
bajnokpityu
Begi123 
spencer hill
Vinkler

Újak:
Gravity
davidoff83
bluesfan
mikee70

Ha kapunk több kávét, akkor előre megírom, hogy hányan jelentkezhetnek pluszban.

Sosem szeretnénk pénzért teszteltetni, max a kávékat fogadjuk el, de ha elolvassa bárki is a teszteredményeket, láthatja, hogy mi nem garantálhatjuk azt, hogy jól szerepel a kávéja.

A lényeg, hogy a következő körben ők tesztelnének.

Ha valaki lemondja, akkor jöhet helyette más.

Még az is lehet, hogy időnként a beugrók csak kevesebb csomagot kapnak.

Pl ha 3 cég felajánl 3-3kg kávét, akkor mi is melléteszünk a sajátunkból + 1 kilót és ekkor a beugró + emberek csak ezeket tesztelik. Nem kell mindig mindenkinek minden kávét tesztelni.

Most is volt olyan, hogy van aki nem tesztelt le 1-1 kávét. Ilyenkor kevesebb számmal osztjuk az összpontszámot.

A pontozást biztosan lehetne változtatni, de nem tudok a jelenleginél jobbat. Szerintem a mostani két tesztelés eléggé egységes volt. Ha van valakinek jobb ötlete, akkor változtassunk, de a pontszámokhoz ragaszkodok. 

Még a hifiben is pontoznak, pedig ott nehezebb dolguk van a tesztelőknek.

Igazából az egész tesztelés célja mi is volt?

Az hogy a vásárlóink ne fizetett teszteléseket olvassanak, amit megrendelésre végeztek.

A vásárlók jelen pillanatban sehol sem találnának ettől hitelesebb tesztelést azokról a kávékról, amiket mi teszteltünk közösen.

Az AVX kávékról hol lehetne olvasni? Moxxa kávékat ki tesztelt előttünk?

Ki az aki le merte írni előttünk, hogy az Illy nem is akkora szám, vagy a Pellini?

Én egy az egyben másolom be a nekünk beküldött teszteredményeket.

Még összesítést sem csináltam, csak a végeredményt közöltem. A jövőben is így teszek majd.

Sokan fogják majd bírálni ezt a kezdeményezésünket, de jelenleg ettől sehol sincs hitelesebb, ami valóban a vásárlóknak szól és nem a megrendelők érdekeit képviseli.

A multik szinte mindent lenyúlnak, mint ahogy a Nespresso is ezt teszi.

Már több kávés rendezvény főszponzora ő volt.

Én biztosan nem vennék részt olyan rendezvényen, ahol ők ottvannak.

Lehet emiatt sosem állítunk ki a Kávébazáron sem, pedig talán ott jó lenne.

http://gastro.hu/Hir...-randevuja-5302

http://sziget.hu/gou...y/entry-ticket?

Minden Gourmet belépőjegy tartalmaz egy...

csésze Nespresso kávét

(naponta az első ötszáz vendég számára)

• 0

#59 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 19:58

:D  Feltűnt a tesztekből, hogy nagyon sokaknak tetszik a világos pörkölés, 

Mikor jelentkeztek, több mint a fele olyan volt, akit előtte vagy nem ismertem, vagy sosem vett tőlünk semmit, tehát nem tudhattam milyen kávékat szeret.

Azt viszont észrevettem, hogy a vásárlóim folyamatosan kezdenek áttérni a világosabb pörkölésűekhez.

Ezzel én is ugyanígy voltam.

• 0

#60 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.216 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 19:35

U.I. így, hogy leírtam egyre jobb ötletnek tűnik. 

Sajnos azt nem engedhetjük meg magunknak, hogy 150-200000 Ft-ért vásároljunk ennyi drága mintát, de nyitott kapukat döngettek.

A Moxxa is megvolt.

Hadd ne áruljak el részleteket a következő tesztalanyokról. :D

Annyit elárulhatok, hogy lesznek érdekességek.

Nekünk akkor éri meg ez a teszt, ha sokan beszélnek róla.

A ti feladatotok, hogy népszerűtsítsétek, mert nálunk nincsenek szponzorok.

Most ahogy nézem felkerült sok helyre. Csak a fb oldalunkon közel 600-an látták eddig.

Az lenne a jó, ha többen megosztanátok.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó