Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1909 válasz erre a témára

#41 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.050 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 április 14 - 15:40

Egy páran tényleg jól mellélőttek:

4,India Robusta Monsooned AA:7-5-2-1-0-1-2-0-5-1-5-1-2-32pont

A többi kávénál nincs ekkora szórás.

A mienknél 5-9-ig pontoztak.

Én 7-et adtam erre a kávéra.

6,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulp. N.:7-8-8-7-5-5-9-7-8-6-7-7-6-90pont

Itt az én pontozásom:

1,Hasbean Brazil Fazenda Cachoeira Da Grama-11700 FT/KG--T114--7 pont

2,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg--T-96--8pont
3,Five Elephant:Brazil Fazenda Ambiental Fortaleza:-13500 Ft/kg-T-112--10pont
4,India Robusta Monsooned AA  -3490 Ft--T=114 --0 pont

5,Marila Coffee Brazil-4550 Ft/kg--T-105--2pont
6,Brazil Pico Mirante Pulped Nat. Yellow Bourbon:-7990 -T-103--7pont
7,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg T-122--4 pont
8,AVX Café Brazil Santos-4990 Ft T-104  --3pont

• 0

#42 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 15:38

Itt jól lehet látni ki hogyan értékelt:

Egy páran tényleg jól mellélőttek:

• 0

#43 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 15:37

Nálam a 4-es nél nem volt rosszabb.

Itt jól lehet látni ki hogyan értékelt:

1,Hasbean Brazil Fazenda Cach. Da Gr.:8-8-8-9-8-7-10-9-7-7-8-9-4-102pont
2,Kapuciner-Brazil Pereira:7-7-7-4-7-8-8-6-6-9-7-5-5-96pont
3,Five Elephant:Brazil Fazenda Fort.:9-7-7-9-8-9-8-8-6-10-7-5-8-101pont

5,Marila Coffee Brazil:6-6-8-3-2-3-5-5-8-5-8-6-7-72pont
6,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulp. N.:7-8-8-7-5-5-9-7-8-6-7-7-6-90pont
7,Semiramis Brazil Santos:9-7-8-6-3-8-8-6-5-8-9-7-8-92pont
8,AVX Café Brazil Santos:10-8-8-8-7-5-8-5-6-4-6-3-4-82pont

• 0

#44 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 15:34

Lehet en nem ertek valamit, de mar ketten is azt emelitek ki hogy a 4-es kave miert szerepelt jol nalam.

"4-es kave:

Szinre halvanyabb volt mint a 3-as, a zacskobol markans illat csapott meg, valami nem szokvanyos. A 3-as kave utani beallitasokkal extra gyors lefolyasa volt, tobbszori allitgatas utan finomra es finomabbra veve az orlemenyt 4 masodpercnel indult meg 28 alatt 32g jott le. tomeny crema, izre bantoan kesernyes. Ettol fuggetlenul tettem egy probat 90 fokon is, es a kesernyes iz csokkent meglepetesemre. Tovabbra is crema folyam, aranylag gyorsan meg a jo finom beallitas ellenere is.

Flat whitenak nem allt jol, nagyon kesernyes.

10/3"

Ebbol melyik az a resz ami szerint ez jol szerepelt?

az ize bantoan kesernyes, vagy a Flat Whitenak nem allt jol, kesernyes az ami nektek pozitiv?

10/3-al nem mondanam ertekeles szerint se jonak.

Ha pedig az a meglepo hogy volt 10/1 -is az meg hat mit mondjak meg ennel is rosszabb volt. 10/3 es a 10/1 en azt gondolom mindketto eleg gyenge csak az egyik katasztrofa a masik meg nem esik jol.

G.

Tényleg nincs gond, hogy melyikre hány pontot adtál, de azt ugye elhiszed, hogy nem véletlenül küldtem a mi kávénkból azt, amit küldtem.

Előtte összehasonlítottam azokkal, amiket a legjobbnak tartottam.

Nálam a hármas volt a csúcs és a kettes, de a mi kávénk sem maradt el nagyon.

A Minaval nagyon jól ki tudtam belőlük szedni minden ízt, amit akartam.

Egy komolyabb gépparkkal ez a Brazil Natural Pico M. Y. Bourbon  iszonyat finom tud lenni.

Brazil Nat. São Francisco ugyanannyiba kerül. Ebből hatalmas mennyiségben adunk el, de én direkt a másikat választottam, mert szerintem finomabb.

Mivel János pörköli ezt is, szóval elég fura, hogy a 2-es nálad 8 pontot kapott, ez meg 2 pontot. A 4-est kifejezetten szívatás céljából raktam be. Én az első kóstolás után frászt kaptam tőle.

Beszélhetünk ízlésekről, de ez egy picit más. a 7-es és 8-as nekem sem ízlett, de a 3-as kávé nagyon nagyon nem 4 pontot ért.

A János féle kávé ehhez hasonlított a legjobban. Volt egy különleges savassága, ami isteni volt a számomra. Ha az 1-esből lett volna több mintám, lehet abból is többet tudtam volna kihozni.

• 0

#45 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.918 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 április 14 - 15:27

Lehet en nem ertek valamit, de mar ketten is azt emelitek ki hogy a 4-es kave miert szerepelt jol nalam.

"4-es kave:
Szinre halvanyabb volt mint a 3-as, a zacskobol markans illat csapott meg, valami nem szokvanyos. A 3-as kave utani beallitasokkal extra gyors lefolyasa volt, tobbszori allitgatas utan finomra es finomabbra veve az orlemenyt 4 masodpercnel indult meg 28 alatt 32g jott le. tomeny crema, izre bantoan kesernyes. Ettol fuggetlenul tettem egy probat 90 fokon is, es a kesernyes iz csokkent meglepetesemre. Tovabbra is crema folyam, aranylag gyorsan meg a jo finom beallitas ellenere is.
10/3"

az ize bantoan kesernyes, vagy a Flat Whitenak nem allt jol, kesernyes az ami nektek pozitiv?
Ha pedig az a meglepo hogy volt 10/1 -is az meg hat mit mondjak meg ennel is rosszabb volt. 10/3 es a 10/1 en azt gondolom mindketto eleg gyenge csak az egyik katasztrofa a masik meg nem esik jol.
G.

Nálam a 4-es nél nem volt rosszabb.
  • 0

#46 Gravity

Gravity

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 15:11

Ha nem is az etikus a legmegfelelőbb szó rá, de olyan támadási felületet ad, amit érthető, hogy nem akar a szervező felvállalni. A kialakult sorrendet érdemben meg nem nagyon befolyásolná. Legtöbbünket csak a 4. Viszonylagos jó helyezése ért el, mert az szinte mindenkinél ihatatlan lett, de hát ízlések és pofonok :). Mivel a savas, gyümölcsös kávékat nem szereted, így részben érthető. Amit nem értek, hogy miért nem próbálkoztál magasabb hőfokkal, ha savanyúnak érezted.

"4-es kave:

10/3"

G.

• 0

#47 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 12:16

Ha nem is az etikus a legmegfelelőbb szó rá, de olyan támadási felületet ad, amit érthető, hogy nem akar a szervező felvállalni. 

Isten ments, hogy miután kihírdettem a végeredményt, utólag átírjam.

Több napig vártam, hogy mindenki elküldje az összesítőket. 

Legközelebb beírok majd egy végső határidőt és utána berakom a végeredményeket.

Hál istennek most is jelentkeztek többen, szóval nem kell könyörögnünk, hogy ugyan hadd teszteljen már valaki.

Szerintem ez egy jó móka, de tanulságos is.

Emlékezz a Moxxa esetre. Azóta sem olvastam, hogy bárki rendelt volna tőlük.

Nekem most az 5 Elephant és János kávéja nagyon ízlett. Megkóstoltam a mienket is ezek mellett. Nálam minimális volt közöttük a különbség. Nekem könnyebb volt, mert tudtam mit iszok. a Brazil Pico Mirante egy nagyon jó kávé. Ráadásul János nem is pörkölte túl sötétre.

A Semiramis kávé meg túl világos volt. Nekem nagyon nem jött be. Amit Dávid pörkölt, az sem. Azt tényleg csak poénból raktuk be, miután megjött a Semiramistól. A mienk nagyobb szemű, jobb alapanyag volt, árban meg kb a harmadába kerül. János nagyon szépen lepörkölte ezt a Santost. Sajnos akkor még nem volt nála a friss szállítmány. 18-as méretű, ami a legjobb a forgalmazóknál.

• 0

#48 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 761 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 09:43

Nem tudom miert nem etikus, ahogy irtam fel se neztem a forumra, a vegeredmenyt sem neztem meg ertelemszeruen csak lattam hogy posztoltal Facen, azert jottem ide a forumra egybol.

4-es tul jol szerepelt? Mihez kepest? Egyreszt 10/3 as ertekelessel mitol lenne jo? Egyebkent meg hogy valszoljam ezt meg oszinten? Nekem ezek voltak az eszreveteleim, nekem igy izlettek ahogy leirtam es a 8 kozott nalam ez a sorrend nem tulmisztifikalva, hanem csak az izjegyeket nezve. 

Ha nem is az etikus a legmegfelelőbb szó rá, de olyan támadási felületet ad, amit érthető, hogy nem akar a szervező felvállalni. A kialakult sorrendet érdemben meg nem nagyon befolyásolná. Legtöbbünket csak a 4. Viszonylagos jó helyezése ért el, mert az szinte mindenkinél ihatatlan lett, de hát ízlések és pofonok :). Mivel a savas, gyümölcsös kávékat nem szereted, így részben érthető. Amit nem értek, hogy miért nem próbálkoztál magasabb hőfokkal, ha savanyúnak érezted.

• 0

#49 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 08:43

Aki nalam gyozott a 2-es kave 10/8 tala naz egyetlen amit magmanak is vennek a tobbi az alapjan amit lattam, ereztem, kostoltam beloluk felejtos mind.

No akkor jövő héten akár rendelhetsz is ebből a brazilból tőlünk is. A pörkölő mester is ugyanaz.

• 0

#50 Gravity

Gravity

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 08:40

Leírtam melyekhez képest.

Ha ezt így gondolná mindenki, akkor a jobb minőségű brazil kávékat nem lenne értelme tartani.

A Kapucziner brazil viszont nekem is nagyon ízlett.

Emiatt rendeltem 2 zsákkal. Jövő héten már lehet is belőle rendelni.

Nálam a 3-as volt a favorit. A 4-es az büntetés volt szó szerint. Az 5-ös egy olcsó tömeg kávé, azt sem vennék többször, de még az is ihatóbb volt a 4-estől. A 7-es és a 8-as szerepelt még nálam leghátul, de van aki meg arra adott 10 pontot.

Most voltak kiugróan nagy különbségek a pontozások között, de ezért jó, hogy ilyen sokan tesztelnek.

Mar bocsanat ez nem igy gondolna kerdes szerintem. Ez az en izvilagom, ezek a kavek ebben a sorrendben izlettek fuggetlenul hogy 50 ezer Ft vagy 1 Ft. Pont ezert vakteszt nem? Itt csak az szamit izlik e vagy sem. Egyebkent ha osszesegeben nezzuk nem veletlen kaptak ilyen gyenge pontokat a 10-es skalan kapott szam onmagaban is jelzo. Aki nalam gyozott a 2-es kave 10/8 tala naz egyetlen amit magmanak is vennek a tobbi az alapjan amit lattam, ereztem, kostoltam beloluk felejtos mind.

Szerkesztve Gravity által: 2017 április 14 - 08:40

• 0

#51 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 08:22

Jah, fura eredmény. Kinek, mi, ugye... :)

Nincs is ezzel semmi baj.

Mindenesetre jó lenne  betartani a 30 napot. A mostani eléggé elhúzódott.

6-7 kávé lesz legközelebb. Kell ennyi, hogy érdekes lehessel.

Mindig rakok be egy szívatós kávét :D , szóval igazából már csak 6 marad, annyi meg kell.

• 0

#52 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 08:19

4-es tul jol szerepelt? Mihez kepest? 

Leírtam melyekhez képest.

Ha ezt így gondolná mindenki, akkor a jobb minőségű brazil kávékat nem lenne értelme tartani.

A Kapucziner brazil viszont nekem is nagyon ízlett.

Emiatt rendeltem 2 zsákkal. Jövő héten már lehet is belőle rendelni.

Nálam a 3-as volt a favorit. A 4-es az büntetés volt szó szerint. Az 5-ös egy olcsó tömeg kávé, azt sem vennék többször, de még az is ihatóbb volt a 4-estől. A 7-es és a 8-as szerepelt még nálam leghátul, de van aki meg arra adott 10 pontot.

Most voltak kiugróan nagy különbségek a pontozások között, de ezért jó, hogy ilyen sokan tesztelnek.

• 0

#53 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.918 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 április 14 - 08:12

Nem tudom miert nem etikus, ahogy irtam fel se neztem a forumra, a vegeredmenyt sem neztem meg ertelemszeruen csak lattam hogy posztoltal Facen, azert jottem ide a forumra egybol.
4-es tul jol szerepelt? Mihez kepest? Egyreszt 10/3 as ertekelessel mitol lenne jo? Egyebkent meg hogy valszoljam ezt meg oszinten? Nekem ezek voltak az eszreveteleim, nekem igy izlettek ahogy leirtam es a 8 kozott nalam ez a sorrend nem tulmisztifikalva, hanem csak az izjegyeket nezve.

Eléggé érdekes végeredmény jött ki  gondolkodik.gif
4-es kave:-10/3
6-os kave:-10/2
7-es kave:-10/1
8-as kave:-10/3

Jah, fura eredmény. Kinek, mi, ugye... :)
  • 0

#54 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:39

A csapat összeállt a következő körre.

Asgard-

kimber-

Katoci-
szabiakos-
bajnokpityu-
Begi123-
spencer hill-
Vinkler--
bluesfan-

Toobee

Wolfy999-

mdav88

olaszpresszo.hu

excalibur38

Várom azon forgalmazók, hazai pörkölők jelentkezését is, akik részt kívánnak venni a tesztelésen.  A tesztelés ingyenes.

No akkor május elején startolna a következő kör, melyben kolumbiai kávék lesznek.

• 0

#55 Gravity

Gravity

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:38

Már nem lenne etikus a többi közé rakni, de ide beraktam. Az elején írtam, hogy 1 hónap van a tesztre. Én 11-én írtam, hogy kellene a tesztelésről az összesítő. Nincs semmi gond. Az a lényeg, hogy elküldted. A végeredményt már beírtam több helyre, azon már nem szeretnék változtatni. A 4-es nálad picit túl jól szerepelt pár lényegesen jobb kávéhoz képest. Ennek mi lehetett az oka?

• 0

#56 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:33

Bela!

Elkuldtem az en tesztelesem es osszefoglalom is.

Sajnalom hogy nem kerestetek meg, se emailon se mashol. en szandekosan fel sem jottem a forumra az elmult 1 honapban mert a teszt elso napjan volt valaki aki elkezdett ide velemenyeket irogatni es ez engem nagyon zavart. egy vakteszt kozben a nyilt forumra elkezdeni megirni sajat velemenyt szerintem nem jo otlet. Katocival beszeltem parszor (konkretumok nelkul) o tudta hol tartok idoben a tesztelessel, de se o se te nem jeleztetek hogy mikorra kene. Ma felneztem, mert meglattam Facebookon hogy kesz es kint vanna kaz eredmenyek...... es Lattam 2 napja irtal te is itt levelet.

A tesztem ott van mar nalad, kerlek tedd bele!

Koszonom a lehetoseget, erdekes elmeny volt.

Már nem lenne etikus a többi közé rakni, de ide beraktam. Az elején írtam, hogy 1 hónap van a tesztre. Én 11-én írtam, hogy kellene a tesztelésről az összesítő. Nincs semmi gond. Az a lényeg, hogy elküldted. A végeredményt már beírtam több helyre, azon már nem szeretnék változtatni. A 4-es nálad picit túl jól szerepelt pár lényegesen jobb kávéhoz képest. Ennek mi lehetett az oka?

• 0

#57 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:29

Eléggé érdekes végeredmény jött ki  gondolkodik.gif

4-es kave:-10/3

6-os kave:-10/2

7-es kave:-10/1

8-as kave:-10/3

• 0

#58 Gravity

Gravity

Újonc fórumos

• Pipa
  • 34 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:21

Bela!

Elkuldtem az en tesztelesem es osszefoglalom is.

Sajnalom hogy nem kerestetek meg, se emailon se mashol. en szandekosan fel sem jottem a forumra az elmult 1 honapban mert a teszt elso napjan volt valaki aki elkezdett ide velemenyeket irogatni es ez engem nagyon zavart. egy vakteszt kozben a nyilt forumra elkezdeni megirni sajat velemenyt szerintem nem jo otlet. Katocival beszeltem parszor (konkretumok nelkul) o tudta hol tartok idoben a tesztelessel, de se o se te nem jeleztetek hogy mikorra kene. Ma felneztem, mert meglattam Facebookon hogy kesz es kint vanna kaz eredmenyek...... es Lattam 2 napja irtal te is itt levelet.

A tesztem ott van mar nalad, kerlek tedd bele!

Koszonom a lehetoseget, erdekes elmeny volt.

• 0

#59 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:20

Késve érkezett az utolsó tesztértékelés.

Ezt már nem rakom be a többi közé.

Nem volna etikus.

Alabb az en tesztem, eszreveteleim.

Altalanossagban:

A gepem, Lelit Anna + Lelit Fred orlo. Nagysagrendileg masfel eve kavezom ezen a home barista vonalon es elvezettel kostolgatom a kulonfele kavekat.

Azt gondolom azt a vonalat kepviselem aki nem megy bele annak vizsgalgatasaba hogyan nez ki egy kaveszem es nem akar "okos" lenni es nem fogom a "borospoharat sem a feny fele tartani" ugyanakkor erdekel a minosegi kave, a jo iz, a home baristaskodas. Fokent Flat whiteot es espressot iszom, illetve felesegem espresszot iszik hideg vizzel felontve.

Akkor a teszt, en magam nem jottem fel a forumra, mert meg a legelejen lattam, hogy valaki elkezdett irogatni velemenyeket meg az elso napokban es ez szerintem nem csak illluziorombolo de nem is jo egy vakteszt kozepen, igy ugy dontottem hogy addig fel sem nezek. Sajnos nem ertesitettetek igy csak most tudom kuldeni az eredmenyeim.

A sorrend az a sorrend ahogyan a zacskokat megbontottam. Minden kavet egysegesen 16g duplaszurovel kezdtem tesztelni es onnan mozdultam el.

3-as kave:

Az elso csapolas12 masodpercnel indult meg es 27 alatt 37g jott le 85 fokos PID-el, elegge savas ize volt, de a lefolyas miatt nem tulajdonitottam nagy jelentosget meg neki.

2-3 orlo allitas utan 28 masodperces lefolyassal, 7 masodpercnel indult meg 39g  kavval allitottam be. Crema szep es egyenletes volt. Ize sokat nem valtozott savasnak ereztem.

90 fokos PID-el is csapoltam egyet ugyanazon beallitasokkal, de az izeben jelentos valtozast nem ereztem. 

Flat whitenak kiprobalva 90 fokon 30 masodperces lefolyassal, 35g-al hozott egy erdekes utoizt, de nem kerult a kedvencek koze.

10/4 ponttal zart.

4-es kave:

10/3

1-es kave:

A 4-es kave beallitasaival folytatva, 90 fokrol inditottam. Gyakorlatilag meg sem indult a kave, tulsagosan finom volt az orlemeny.10 allitasnyival durvabbra kellett vennem, igy 6 secnel megindultes 30 alatt 29g jott le. Crema normal volt, szine szep egyenletes. Ize erdekes volt keveredett a savas es a csokis izvilag. Crema talan az elozonel picit vilagosabb nem annyira mogyorobarna. Jellemzoen savas izzel indul es eroteljes csokis utoizzel zar.

86 fokra raktam a PID-et es 17g kavet tettem bele, mert a 16-al kevesnek ereztem. Picit modositottam a lefolyason es 40 alatt 30g ot csapoltam most. Ize hasonlo volt.

Flat whitenak jobban allt mint a megelozoek.

10/5

2-es kave:

Az 1-es kave beallitasaval 85 fokon 25 masodperc alatt 40g jott le, igy eleg kozel alltak egymashoz orlemeny szinten. Nagyon szep mogyorobarna crema, egynemu. Ize elsore kellemes, szamomra vilagosabb porkolesnek tunt.

Finomitva az orlemenyt 90 fokos PID-el is probaltam29 masodperc 36g csapolassal, az ize hatarozottan jobban izlett.

Flat whitenak messze a legjobban allt eddig, eszpresszoban is. Nem ereztem extra kiugronak a masfel eves kavetapasztalatom alapjan de a listabol egyelore o volt az elen.

10/8

5-os kave:

A megelozo 2-es kave beallitasaival tul finomnak bizonyult. Sotetebb porkolesnek lattam, 5 allitassal jottem durvabb orlemeny iranyba es igy 35 masodperc alatt 30g-ot kaptam. Crema feheres volt, ize inkabb semleges enyhen kesernyes lecsengessel.

Meg kettovel durvabb orlemeny es 29 masodperc, 35g. Es ugyanezzel a beallitassal 85 fokon is megneztem, Ennel a kavenal tapasztatam egyedul hogy (pedig csak kostoltam a fozeteket nem ittam meg a teljes duplat soha) hogy fejbevagott a kave es teljsen kotyagos lettem tole.

90 fokon mar kifejezetten kesernyes volt, nem kellemes.

10/2

6-os kave:

5-el megegyezo beallitasok, meg sem indult. vilagosabbnak tunt egyebkent mint a megelozo.

6 allitasnyival durvabb orlemeny 26 masodperc 42g mersekelt crema.

Meg kettovel durvabb durvabb orlemeny igy 28 alatt 36g jott le. Crema normalis, semleges izvilag minimalis savas kozeggel.

86 fokon is probaltam28 masodperc 32g lefolyas. Erezhetoen savasabb izu lett vagy inkabb savanyu, nem votl kellemes.

10/2

7-es kave:

Vilagos porkolesnek tunt, 6-sal megegyezo beallitasokkal 10 masodpercnel indult meg es 39 alatt 30g jott le.Elegge ksernyes izvilagot hozott, normal de szep cremaval.

4-el allitasnyival durvabb orlemeny 31 masodperc 30g lefolyas, crema picit feheredett. Izre kifejezetten kellemetlen, banto eros savanyu.

elmentme extrem iranyba is 94 fok az ize maradt banto kategoriaban.

10/1

8-as kave:

Kettovel finomabbra vettem az orlemenyt mint a 7-esnel igy 27 masodperc alatt 35g jott le. Crema vekony, izre semleges se nem savas se nem kesernyes.

Flat whitenak nem rossz de hianyzik belole valami es inkabb kesernyes izvilagba hajlik.

A 16g kevesnek tunt igy 18g-al probalkoztma tovabb, ez talan picit sok lett neki 86 fokon is erezhetoen kesernyesebb lett, nem allt jol neki.

10/3

Nagyon koszonom a lehetoseget, erdekes elmeny volt!

Gravity

• 0

#60 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.050 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 07:16

Ok.