Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
2038 válasz erre a témára

#21 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.507 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 június 17 - 14:40

Nagyon jó kis sorozat volt ez is. Élvezet olvasni, hogy kire milyen hatással voltak a kávék. A Doubleshot-ról régebbi de annál jobb emlékeim vannak, amit ez a teszt csak tovább erősített bennem. A Maragogype meg egyszerűen zseniális kávé. Lehet, hogy kirívó vagyok a két 10 pontommal, de ebben a kategóriában úgy éreztem, hogy nagyobb mértékben dönt a személyes ízlésem. A két kiválasztottam nem egy kategória, viszont a maguk területén számomra a legjobbat adták. A Honduras-nál meg egyértelműen a pörkölési szint döntött. Utána olvasva azért izgalmas kávé ez is.

Egy kis mellékes gondolatként szerintem ez a 6 féle kávé sokkal könnyebben kezelhető volt, mint a 8. Még a kevesebbet is el tudom képzeni. Na jó, azért négy alá nem vinném. ;)  

Szerintem is jó a 6 féle kávé. Ennyi szerintem érdekessé is tehető mindig egy kakukktojással és akkor már csak 5 féle marad.

Írtam még az elején Ákosnak, hogy lehet a gépparkja időnként gondot okozhat egy-két kávénál. Be is jött, hogy mi hárman tök más eredményre jutottuznk 1-2 kávé esetén, mint mások. A Mina-val is sokat kell játszadozni, mire ki tudom hozni a maximumot egy kávéból és én ráadásul még azt is tudom mit tesztelek. Vettem a kiállításon egy Guatemalai kávét. Kevesebb, mint fél fok kellett ahhoz, hogy azt mondjam rá, na ez az. 93,5 fokon sem ízlett, meg 92,5 fokon sem. 93-on már egész jó volt, de 92,8 fok lett az igazi.

• 0

#22 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 760 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 14:16

Nagyon jó kis sorozat volt ez is. Élvezet olvasni, hogy kire milyen hatással voltak a kávék. A Doubleshot-ról régebbi de annál jobb emlékeim vannak, amit ez a teszt csak tovább erősített bennem. A Maragogype meg egyszerűen zseniális kávé. Lehet, hogy kirívó vagyok a két 10 pontommal, de ebben a kategóriában úgy éreztem, hogy nagyobb mértékben dönt a személyes ízlésem. A két kiválasztottam nem egy kategória, viszont a maguk területén számomra a legjobbat adták. A Honduras-nál meg egyértelműen a pörkölési szint döntött. Utána olvasva azért izgalmas kávé ez is.

Egy kis mellékes gondolatként szerintem ez a 6 féle kávé sokkal könnyebben kezelhető volt, mint a 8. Még a kevesebbet is el tudom képzeni. Na jó, azért négy alá nem vinném. ;)  

• 0

#23 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 368 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 12:38

Ha majd elkészül a pörkölő üzemünk, kíváncsi leszek a véleményetekre.
Lehet lesz olyan teszt, ahol csak a mi kávéinkból lesz 2-3 típus, de különbféleképpen pörkölve.
Szerintem ez is érdekes lehet.

Na ez jol hangzik sztem jo otlet lenne
  • 0

#24 mikee70

mikee70

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 47 Hozzászólás:
  • Interests:bor+kávé

Elküldve: 2017 június 17 - 11:04

A 2-nél és a a 4-nél bennem is felmerült, hogy a Cundinamarca és a Maragogype, főleg a 2-es volt ismerős, mert abból már rendeltem és pörköltem is.

Úgy tűnik, most is sikerült jól belőni a pontokat.

A pontozásnál néha úgy tűnt, hogy szűk a 10-es skála, mert a 7 pontosok között volt olyan, ami erős hetes volt, de mégsem 8 pont és volt olyan is, ami gyengébb, de a 6 pont túl alacsony lett volna.

A használt pontrendszerből igazán az utolsó kettő jön szoba és a 7-8 pontnál van olyan eset, hogy jól jönne a 7,5 vagy 8,5 vagy a 7+ és 7- illetve a 8+ és 8- kategória.

Figyelembe véve a pontozási kategóriákat, meglep, hogy 2-3-4 pontokat is adtak, mert rosszul belőve sem mondható, hogy borzalmas, már csak az alapanyag minősége miatt sem. Lehet, hogy az értékelésnél érdemes lenne a legkisebb és legmagasabb pontokat kivenni és úgy összesíteni.

1-2 ez borzalmas, egy kortyot se bírok meginni 

3-4 nagyon gyenge, lenyelem, de nem kell több

5-6 határeset, már iható, de nem fog meg különösen 

7-8 kifejezetten kellemes, bármikor vennénk belőle

9-10 prémium kategória, ajándéknak is választanám 

• 0

#25 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.507 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:48

Azért nagyon nem mindegy, hogy melyik az az olcsó kávé. Ez a honduraszi igencsak finom volt.

Most is vettünk pár nagyon jó kávét kedvező áron.

Pénteken landolt 251 zsák kávé a raktárban.

A jövőben, ha elkészül a pörkölő üzem, az árak nagyon nagyon versenyképesek lesznek.

Jött egy PNG kávé, mely 90%-ban ugyanaz, mint a Blue Mountain, csak az ára nem.

Ebből is jött 20 zsákkal.

• 0

#26 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 725 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:41

A Honduras kávéra voltam kíváncsi, hogy ki az aki kiszúrja. Talán Asgardnak sikerült egyedül.

Az is nagyon érdekelt, hogy egy olcsó kávé hogyan teljesít a duplájába kerülőkhöz képest.

Azért nagyon nem mindegy, hogy melyik az az olcsó kávé. Ez a honduraszi igencsak finom volt.

• 0

#27 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.507 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:02

A szemek mérete miatt simán rámondtam, hogy ez Maragogype. Azonban amikor összehasonlítottam az otthon levő, ugyan olyan típussal, teljesen más illatok és aromák voltak tapasztalhatók, mint a tesztalanynál, így elbizonytalanodtam. Azonos módon elkészítve sokkal ütősebb volt a produktum is, mint a mintánál. Azt gondoltam, hogy itt van a csavar és esetleg egy máshonnan származó fajtát tettél be a körbe.

A Honduras kávéra voltam kíváncsi, hogy ki az aki kiszúrja. Talán Asgardnak sikerült egyedül.

Az is nagyon érdekelt, hogy egy olcsó kávé hogyan teljesít a duplájába kerülőkhöz képest.

Az már látszik, hogy a pörkölés legalább annyire fontos, mint a nyerskávé típusa.

Ha majd elkészül a pörkölő üzemünk, kíváncsi leszek a véleményetekre.

Lehet lesz olyan teszt, ahol csak a mi kávéinkból lesz 2-3 típus, de különbféleképpen pörkölve.

Szerintem ez is érdekes lehet. 

• 0

#28 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.507 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 09:00

Igen, sajnos ebben a körben csak a 4-est tudtam 2 helyen tesztelni, a többit itthon ellőtem.

Legközelebb maradtok 13-an, így több mintát tudok küldeni.

150g jut majd mindenkinek.

• 0

#29 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 725 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 08:48

Nekem a 4-es lett a második, de volt aki ezt is nagyon lehúzta, de volt aki erre adott a legtöbb pontot.

A kávészemek mérete miatt nem volt nehéz kitalálni, hogy ez egy Maragogype típus.

A szemek mérete miatt simán rámondtam, hogy ez Maragogype. Azonban amikor összehasonlítottam az otthon levő, ugyan olyan típussal, teljesen más illatok és aromák voltak tapasztalhatók, mint a tesztalanynál, így elbizonytalanodtam. Azonos módon elkészítve sokkal ütősebb volt a produktum is, mint a mintánál. Azt gondoltam, hogy itt van a csavar és esetleg egy máshonnan származó fajtát tettél be a körbe.

• 0

#30 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.168 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 június 17 - 05:55

130-150g esetén jó ha egy gépparkon belövi az ember.

Igen, sajnos ebben a körben csak a 4-est tudtam 2 helyen tesztelni, a többit itthon ellőtem.
  • 0

#31 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 04:43

Az nagyon jó, hogy két helyen tudod tesztelni.

130-150g esetén jó ha egy gépparkon belövi az ember. 

• 0

#32 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.507 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 22:16

Itthon cm90 van, de nagyon sokat szívok vele. Az üzletben egy Mazzer Luigi van. Ég és föld...

Az nagyon jó, hogy két helyen tudod tesztelni.

• 0

#33 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:55

Nekem esku semmi bajom vele, a fokozatokon kivul sztem tok jo, de csak a 702. A tobbi nem mert sok a pango

Itthon cm90 van, de nagyon sokat szívok vele. Az üzletben egy Mazzer Luigi van. Ég és föld...
  • 0

#34 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:52

Nagyon szencedős volt ez a teszt, de a költözés ellenére sem akartam kimaradni. A 3. versenyző végig jó közepes volt, majd az utolsó adag villantott egy nagyot. Sajnos nem volt több, így megkaota a max pontot. A 2. kávé meg ma délután alakított hasonlót, talán hamar leírtam, de a kis mennyiség miatt a nyomásprofillal játszani nem akartam a teszt alatt, de a maradékokat is felhasználom. Egy kissé elnyújtott fordított V profillal nagyon jó volt az eredmény, még egy adagnyi van, reggel megpróbálom újból.

Nálam is volt ami elfogyott, mire kezdett igazán jó lenni.
  • 0

#35 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 819 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:49

Erdekes milyen elterok a velemenyek. Pl ami nekem egyaltalan nem jott be mas egy nyomasprofillal tokjot hozott ki belole

Meg tok durva hogy nekem a best a 5-os volt, csak arra adtam 10p-t, a negyes meg nem igazan jott be es tobben is mind kettore max pontot adtak vagy kozel maxot (9-10 )

Nagyon szencedős volt ez a teszt, de a költözés ellenére sem akartam kimaradni. A 3. versenyző végig jó közepes volt, majd az utolsó adag villantott egy nagyot. Sajnos nem volt több, így megkaota a max pontot. A 2. kávé meg ma délután alakított hasonlót, talán hamar leírtam, de a kis mennyiség miatt a nyomásprofillal játszani nem akartam a teszt alatt, de a maradékokat is felhasználom. Egy kissé elnyújtott fordított V profillal nagyon jó volt az eredmény, még egy adagnyi van, reggel megpróbálom újból.

• 0

#36 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 368 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:34

Lehet a Graef a hibás :), nálam is az szolgál és eleg vacak kavét tudtam húzni a 2-es ből, bár nálam a 4-es lett a favorit.
Azt megszoktam már, hogy nagyon kevés helyen tudok jobb kávét inni, mint otthon.

Nekem esku semmi bajom vele, a fokozatokon kivul sztem tok jo, de csak a 702. A tobbi nem mert sok a pango
  • 0

#37 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:25

Hat szerintem az izeket kellene valahogy Beloni. Mondjuk nekem a 2-es az ertelmezhetetlen kategoria. Egyszeruen nem tudom mar jo izzel inni a porkolt izu, fustosebb kvt akarmi is legyen.
De kozben meg elhiszem hogy a SB-vel ebbol is ki lehet jot hozni. Olvastam mar vagy hallottam h a profillal gyumis izt is ki lehet hozni egy sotetebb kvbol.
Lehet irni, hogy a graef szar, meg gyenge ide. De akkor az 1-es es az 5os mintahoz miert nem az? Az 5-osnel konkretan nem hittem el hogy ezt en foztem otthon annyira jo volt. Akkor csak nem lehet egy sotet kvhoz mint a 2-es gyenge orlo.
Biztos h a nyomasprofillal van valami
WOC-on siman ittam 1-2 helyen szarabb presszot mint amit en otthon keszitek a gepparkommal pedig volt ot la marzocco gep meg bitang compak orlo

Lehet a Graef a hibás :), nálam is az szolgál és eleg vacak kavét tudtam húzni a 2-es ből, bár nálam a 4-es lett a favorit.
Azt megszoktam már, hogy nagyon kevés helyen tudok jobb kávét inni, mint otthon.
  • 0

#38 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 368 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:08

Ezt néztem én is, vajon sztenderdizálhatóak-e géppark függvényében az eredmények? Az a baj hogy a gépparkok talán a bemutatkozásnál vannak. Meg pl nekem is van 3 - kérdés melyiket használom. Ezért is írtam oda a teszt elejére mit használtam most.

Hat szerintem az izeket kellene valahogy Beloni. Mondjuk nekem a 2-es az ertelmezhetetlen kategoria. Egyszeruen nem tudom mar jo izzel inni a porkolt izu, fustosebb kvt akarmi is legyen.
De kozben meg elhiszem hogy a SB-vel ebbol is ki lehet jot hozni. Olvastam mar vagy hallottam h a profillal gyumis izt is ki lehet hozni egy sotetebb kvbol.
Lehet irni, hogy a graef szar, meg gyenge ide. De akkor az 1-es es az 5os mintahoz miert nem az? Az 5-osnel konkretan nem hittem el hogy ezt en foztem otthon annyira jo volt. Akkor csak nem lehet egy sotet kvhoz mint a 2-es gyenge orlo.
Biztos h a nyomasprofillal van valami

WOC-on siman ittam 1-2 helyen szarabb presszot mint amit en otthon keszitek a gepparkommal pedig volt ot la marzocco gep meg bitang compak orlo

Szerkesztve szabiakos által: 2017 június 16 - 21:13

• 0

#39 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.775 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 21:00

Erdekes milyen elterok a velemenyek. Pl ami nekem egyaltalan nem jott be mas egy nyomasprofillal tokjot hozott ki belole

Ezt néztem én is, vajon sztenderdizálhatóak-e géppark függvényében az eredmények? Az a baj hogy a gépparkok talán a bemutatkozásnál vannak. Meg pl nekem is van 3 - kérdés melyiket használom. Ezért is írtam oda a teszt elejére mit használtam most.
  • 0

#40 szabiakos

szabiakos

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 368 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 16 - 20:54

Meg tok durva hogy nekem a best a 5-os volt, csak arra adtam 10p-t, a negyes meg nem igazan jott be es tobben is mind kettore max pontot adtak vagy kozel maxot (9-10 )

Szerkesztve szabiakos által: 2017 június 16 - 21:04

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó