Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
2218 válasz erre a témára

#21 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.546 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2017 október 18 - 08:15

Köszi az eddigi teszteléseket.

Remélem lesz még újra spécibb masinád.

Apropó megjött a spéci felsőszűrő a brikkába. Megnéztem az én olasz kotyogósomat, abban is alu felsőszűrő van, szóval lehet megéri kicserélni erre.

Ok, köszi, akkor küldj egyet, én is kipróbálom. (2 személyes az olasz brikkám)

• 0

#22 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 108.637 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 október 18 - 07:34

Köszönöm, hogy részt vehettem az eddigi tesztelésekben, sok jó kávét megismerhettem. Azonban már egy ideje kizárólag kotyogósokon iszunk otthon kávét, és a cukrot is elhagytuk a kávéból, így viszont nem túl markáns különbségeket érzek a különféle kávékban, ezért lemondtam a következő tesztekről. Ha egyszer visszatérünk a presszókávé fogyasztásra, és lesz megint egy rendes kávégépem újra nyitott vagyok a tesztekre, addig azonban örömmel átengedem a lehetőséget másoknak. 

Nekem érdekes módon pont az AVX Gold ízlett a Brikkával, lehet ez sem véletlen, hogy kotyogóssal pont a kakukktojás kávé jött be legjobban. 

Köszi az eddigi teszteléseket.

Remélem lesz még újra spécibb masinád.

Apropó megjött a spéci felsőszűrő a brikkába. Megnéztem az én olasz kotyogósomat, abban is alu felsőszűrő van, szóval lehet megéri kicserélni erre.

• 0

#23 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.803 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 október 18 - 07:25

Köszönöm, hogy részt vehettem az eddigi tesztelésekben, sok jó kávét megismerhettem. Azonban már egy ideje kizárólag kotyogósokon iszunk otthon kávét, és a cukrot is elhagytuk a kávéból, így viszont nem túl markáns különbségeket érzek a különféle kávékban, ezért lemondtam a következő tesztekről. Ha egyszer visszatérünk a presszókávé fogyasztásra, és lesz megint egy rendes kávégépem újra nyitott vagyok a tesztekre, addig azonban örömmel átengedem a lehetőséget másoknak. 

Nekem érdekes módon pont az AVX Gold ízlett a Brikkával, lehet ez sem véletlen, hogy kotyogóssal pont a kakukktojás kávé jött be legjobban. 

Cukrot egyáltalán nem teszek a kávéba, csak akkor egy keveset, ha tejjel fogyasztom.

• 0

#24 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • 6.546 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2017 október 18 - 07:23

• 0

#25 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.637 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 17 - 12:21

A Pacific csak kilós csomagolásban olcsó, a Burn féle meg nem kapható.

Kapható még, csak ezt János pörkölte. Akkor épp nem volt belőle és Tibi gyorsan pörkölt két adagot.

Guatemala Huehuetenango Joya G. Pörkölt Kávé 250 g

Legközelebb viszont már az újabb Huehue lesz. Ez az utolsó eresztés.

• 0

#26 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 941 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 17 - 12:16

Tegnap nem voltam gép előtt, ez annyi előnnyel járt, hogy így egyben végig lehetett olvasni a teszteléseket. Szerintem ebben a körben már elég erős lett, és szorossá vált a mezőny. Köszönöm a válogatást, és a részvételi lehetőséget.

Két meglepetés volt számomra a körben:

Guatemala Huehuetenango - BURN28

Costa Rica - Pacificcafé

Mindkét kávét nagyon jól sikerült elkapni a pörkölőknek, és kedvező áron erős darabok. Persze a többi is finom volt (szórtuk is a pontokat bőven), de ott már az ár alapján valahogy várná is az ember. Érdekes hogy hasonló árkategóriában milyen szépen együtt futnak a komolyabb darabok (AVX - Five Elephant). Érdekes még hogy az Avx Gold sok helyen hogy állta a sarat a komoly SO-kal.  

A Pacific csak kilós csomagolásban olcsó, a Burn féle meg nem kapható. Ha lesz új Guatemalai kávé avx-nél Burn által pörkölve akkor viszont ártól függetlenül megér majd egy próbát. Ez volt az első teszt ahol ennyire egyedül pontoztam, de nálam a két Guatemala mindent vitt (igaz a Paljocé főnixként éledt fel, már kezdtem feladni, hogy megszabadulok a keserű utóíztől amit többen említettetek, amikor egyszer csak sikerült).

• 0

#27 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.833 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 17 - 11:12

Tegnap nem voltam gép előtt, ez annyi előnnyel járt, hogy így egyben végig lehetett olvasni a teszteléseket. Szerintem ebben a körben már elég erős lett, és szorossá vált a mezőny. Köszönöm a válogatást, és a részvételi lehetőséget.

Két meglepetés volt számomra a körben:

Guatemala Huehuetenango - BURN28

Costa Rica - Pacificcafé

Mindkét kávét nagyon jól sikerült elkapni a pörkölőknek, és kedvező áron erős darabok. Persze a többi is finom volt (szórtuk is a pontokat bőven), de ott már az ár alapján valahogy várná is az ember. Érdekes hogy hasonló árkategóriában milyen szépen együtt futnak a komolyabb darabok (AVX - Five Elephant). Érdekes még hogy az Avx Gold sok helyen hogy állta a sarat a komoly SO-kal.  

Szerkesztve Asgard által: 2017 október 17 - 11:14

• 0

#28 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.251 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 20:44

Teljesen egyértelmű, hogy kereskedelmi szempontból pár hobbista egyéni ízlésének képtelenség rentábilisan megfelelni, és egy szélesebb réteget szeretnél a minőségibb kávézás irányába terelni.

PY-nek az előző körben a guetamala san miguelje szerintem nagyon odatette volna magát, ha szerepel. Tőle az az egyik kedvencem.

Nekem ez is bejött. Gratulálok hozzá.

Többiekhez hasonlóan, én is köszönöm a lehetőséget.

Más: Amikor kóstolgatok, le szoktam irni, milyen setuppal készül. Az elején még azt is irtam, hogy 7.8as őrlőállás. Javarészt magamnak, hogy másnap tudjam hol tartottam. (nem tudok napi 2duplánál többet inni napokon keresztül) Egyesével minden italnál. Ez érdekelhet valakit? Mivel láttam, hogy általában nem írtátok, vagy max 1 setupot irtatok le, ezért én is kitöröltem a szövegből, lévén hosszú lenne.

• 0

#29 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.803 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 október 16 - 20:33

Bizony nagyon köszi a lehetőseget, hogy kinyílik a világ olyan kávékra is, amiket lehet, hogy magamtól nem biztos, hogy választanék. Ráadasul tényleg izgalmas olvasni a többiek veleményét is.
  • 0

#30 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.637 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 20:26

PY-nek az előző körben a guetamala san miguelje szerintem nagyon odatette volna magát, ha szerepel. Tőle az az egyik kedvencem.

Azt akartunk venni, de nem volt neki. Picit jobban odafigyelhetne az oldalára.

• 0

#31 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 789 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 20:15

Mindig izgalmas dolog olvasni a többiek értékelését. Egyrészt jó látni ha valakivel hasonlókat éreztünk egymástól függetlenül, másrészt izgalmas látni, hogy tényleg hányfélék vagyunk ízlés tekintetében. 

Az első és az ötös számú kávé volt nekem a két legjobban tetsző kávé. Bár nem lett ebben a körben egy sem tesztgyőztes nálam, de ez betudható annak, hogy mostanság elkényeztettem magam jobbnál jobb kávékkal.

Nagyon jó dolog ennyiféle kávéval megismerkedni, köszönöm, hogy ismét részt vehettem benne. 

• 0

#32 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 378 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 19:53

Ha beindul a saját pörkölés, szeretnénk egy szintet ugrani feljebb mi is. Mivel már beszállítunk a Mediamarktba, így a fogyás is növekedni fog, ami azzal jár, hogy sűrűbben szerezzük be az egyre frissebb nyerskávékat. Tervezzük, hogy a specialty vonalat is erősítjük majd valamennyire, de mi elsősorban a jövőben is a hagyományos ízvilágot fogjuk képviselni piacképes árakon.

Teljesen egyértelmű, hogy kereskedelmi szempontból pár hobbista egyéni ízlésének képtelenség rentábilisan megfelelni, és egy szélesebb réteget szeretnél a minőségibb kávézás irányába terelni.

• 0

#33 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 854 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 18:35

Köszönöm a lehetőséget.

Volt egy kis betegség, meg egy gepcsere is meg ez közben, de azért sikerült az helyen kezelni a dolgot, és a kialakult végeredmény kb tükrözi a saját sorrendemet. Középmezőnyben van pár eltérés, de ez már az ízlés dolga.

Várom a következő lehetőséget.

A sorrendet nekem is sikerült majdnem pontosan a végeredménynek megfelelően eltrafálnom.

Jó kis teszt volt, jó kávékkal. Örülök, hogy részt vehettem benne.

• 0

#34 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.637 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:32

Köszönöm a lehetőséget.

Volt egy kis betegség, meg egy gepcsere is meg ez közben, de azért sikerült az helyen kezelni a dolgot, és a kialakult végeredmény kb tükrözi a saját sorrendemet. Középmezőnyben van pár eltérés, de ez már az ízlés dolga.

Ha beindul a saját pörkölés, szeretnénk egy szintet ugrani feljebb mi is. Mivel már beszállítunk a Mediamarktba, így a fogyás is növekedni fog, ami azzal jár, hogy sűrűbben szerezzük be az egyre frissebb nyerskávékat. Tervezzük, hogy a specialty vonalat is erősítjük majd valamennyire, de mi elsősorban a jövőben is a hagyományos ízvilágot fogjuk képviselni piacképes árakon.

• 0

#35 mdav88

mdav88

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 378 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:29

Köszönöm a lehetőséget.

• 0

#36 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.637 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:16

Akkor nekem nagyon az alja juthatott.....mert az nem így nézett ki :)

Semmi jelentősége nincs.

Tényleg kizárólag poénnak szántuk.

Ha annyira rá akartunk volna menni a győzelemre, akkor a teljesen friss kávékat raktuk volna be.

Ez egy jó móka, egy kis tapasztalatszerzés. Legalább ilyenkor pár napig van miről beszélni és páran legalább megismertek pár újabb kávét.

A következő teszten Kimber kiszáll a körből ( már most sem akart részt venni benne), így ha van kedve visszajöhet a csapatba szabiakos

A többieket nem szeretném lecserélni. Szerintem jó kis csapat verbuválódott össze.

A következő kör lehetne egy fokkal kölönlegesebb.

Még agyalok, hogy mi legyen. 

• 0

#37 GAgyiXyXy

GAgyiXyXy

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 73 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:07

Spancer képei is nagyon jók, sőt.

Ezek a kettesről készültek

Akkor nekem nagyon az alja juthatott.....mert az nem így nézett ki :)

• 0

#38 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 108.637 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 17:07

Végeredmény 

1. Costa Rica - Pacificcafé (120) -7500 Ft/kg----------------------9-9-10-9-7-10-5-9-7-9-9-9=102 pont-1

2. Guatemala Huehuetenango - BURN28 (110)-6490 Ft-------6-6-8-10-8-9-5-6-6-8-6-7=85 pont-5

3. Guatemala Huehuetenango  - PallYotz(108)-9652 Ft--------8-5-7-9-8-6-6-7-7-7-8-9=89 pont-4

4. AVX Gold - AVX (109)-5290 Ft-------------------------------------9-4-6-8-8-8-8-6-6-3-6-9=79 pont-6

5. Nicaragua La Rua Maragogype - AVX (102)-8990 Ft---------6-8-5-7-7-9-5-8-10-9-8-10=92 pont-2

6. El Salvador Finca El Majahual-Five Elephant (117)-8500Ft-8-7-9-7-8-8-7-7-6-7-8-10=92 pont-2

Végeredmény:

1. Costa Rica - Pacificcafé (120) -7500 Ft/kg--102 pont

2. Nicaragua La Rua Maragogype - AVX (102)-8990 Ft--92 pont

2. El Salvador Finca El Majahual-Five Elephant (117)-8500Ft--92 pont

4. Guatemala Huehuetenango  - PallYotz(108)-9652 Ft--89 pont

5. Guatemala Huehuetenango - BURN28 (110)-6490 Ft--85 pont

6.  AVX Gold - AVX (109)-5290 Ft--79 pont

• 0

#39 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC