Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
2372 válasz erre a témára

#21 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 109.913 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 december 16 - 20:49

Egy kis háttérinfo a 2-es ről.
http://www.interamer...kanda-ndaroini/

Egy picit reménykedtem, hogy ezzel a kávéval akár nyerhetünk is, de nem így lett.

A sorban ez volt szerintem a legkülönlegesebb és árban is a legdrágább típus.

Az első helyen végzett kávé ára szerintem lényegesen olcsóbb lehet.

1, Johan & Nyström-Kenya AB- 113 pont

Az AB besorolás nem mondható nagyon jónak.

Ettől függetlenül nekem is nagyon ízlett.

• 0

#22 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 20:47

Köszi.

Ezeket Tibi írta be a kávéról:

Régió: Nyeri (Gikanda Ndaro farm)

Tengerszint feletti magasság: 1700 méter

Fajta: Ruiru11, SL28, SL34

Pörkölési szint: Bécsi

Feldolgozási mód: Mosott

Ízjegyek: Balanszos kávé a grapefruit és vanília ízjegyeivel. 

Ajánlott elkészítési módok: eszpresszó, filteres eszközök

Ndaroini állomás Nyeri régióban található, a Kenya hegység déli lábánál. Az állomás része a gikandai termelő közösségnek, amely nagyjából 900 kistermelőt foglal magába. Gikanda szövetkezetet 1996-ban alapították és napjainkban 3152 tagot számlál. Demográfiai viszonyokat tekintve a termelők 33%-a nő, akik 312 hektár földön gazdálkodnak. A szövetkezet évi 1 és 2 millió kilogramm közötti kávé előállítására képes, ez azonban nagyban függ a klimatikus viszonyoktól, betegségektől és egyéb környezeti tényezőktől. Ez a fő bevételi forrás, azonban a területen más növényeket is termesztenek, mint például a banán, kukorica.

A hegységben kávétermesztéshez ideálisak a csapadékviszonyok. A magas tengerszint feletti magasságnak köszönhetően a szemek lassan érnek be, sokkal ízgazdagabbak lesznek, mint alacsonyabban termő társaik. Ehhez nagyobb tömörség is párosul. A cserjék ráadásul gazdag vulkanikus talajban nevelkednek. Termésüket mosott eljárással dolgozzák fel, melyhez a vizet a helyi folyóból nyerik. Az állomást elhagyva, a feldolgozott kávét „afrikai ágyon” szárítják. 

Az évről-évre növekvő eladásokból nem csak a kávéfarmok profitáltak, hanem az egész közösség. A farmok építésénél helyi anyagokat használnak fel, erősítve a többi helyi gazdaságot. A növekvő bevételekből fejlesztik az infrastruktúrát, aminek köszönhetően évről-évre magasabb minőségű terményt tudnak előállítani.

Gyümölcsös kávé a grapefruit és vanília ízjegyeivel. Rendkívül édes, balanszos italt lehet belőle készíteni.

• 0

#23 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.912 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 20:42

• 0

#24 mikee70

mikee70

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 53 Hozzászólás:
  • Interests:bor+kávé

Elküldve: 2017 december 16 - 10:11

Nálam is az 1-es volt a legjobb és sikerült a kakukktojást is kiszúrni.

Pontozásban néha szűk a 10 pontos rendszer, mert volt 8 pontos, 7 pontos, de hova tegyem azt ami nincs olyan jó, mint a 8 pontos, de a 7 -esnél jobb.....

Nagyon jó kör volt, köszönöm, hogy a részese lehettem.

Finom kávékban gazdag Karácsonyi Ünnepeket mindenkinek.

• 0

#25 GAgyiXyXy

GAgyiXyXy

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 106 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé, fotó, iot, zene, sok minden és nem ebben a sorrendben :)

Elküldve: 2017 december 16 - 09:47

A ti kenyaitok viszont erősen ott volt az élmezőnyben a tesztelt fajták között.

Egyébként tényleg nagyon jó kör volt, az első négy kávé mindegyike bajnok volt nálam.

Az az igazság, hogy nekem az ízlett a legjobban, minden íz megvolt, mint az 1-ben, de valahogy finoman oszlott el, nem olyan harsányan, mellbevágóan. Egyszóval egyensúlyban volt.

De ez a kör tényleg remek volt. Sok ilyet :)

• 0

#26 mdav88

mdav88

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 09:14

Szeretném megköszönni a részvételi lehetőséget. Kiváló tételek kóstolására kaptam lehetőséget.
  • 0

#27 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 09:02

Az nekem is jobban ízlett.

A ti kenyaitok viszont erősen ott volt az élmezőnyben a tesztelt fajták között.

Egyébként tényleg nagyon jó kör volt, az első négy kávé mindegyike bajnok volt nálam.

Szerkesztve bluesfan által: 2017 december 16 - 09:04

• 0

#28 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 08:57

Amikor Még Ethiop Bale Wild Forest néven futott egy kávé, nekünk nagy kedvenc volt. Az biztos, hogy ez nem ugyanaz, mert vettem már ebből is és nem volt bejövős.

Az nekem is jobban ízlett.

• 0

#29 bluesfan

bluesfan

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 08:55

Az 5-öst picit világosabbra pörkölve, meglepetést okozhatott volna.

Amikor Még Ethiop Bale Wild Forest néven futott egy kávé, az nekünk nagy kedvenc volt. Az biztos, hogy ez nem ugyanaz, mert vettem már ebből is és nem volt bejövős. Mondjuk ennyire gyengének azt sem éreztem, mint itt a tesztkörben.

Szerkesztve bluesfan által: 2017 december 16 - 08:57

• 0

#30 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 08:24

Nekem tetszett, ill. az 1-es, az is finom volt. Az 5-ös kilógott a sorból.

Az 5-öst picit világosabbra pörkölve, meglepetést okozhatott volna.

Kapuciner 0,5 ponttal elverte a mi kávénkat, hát így jártunk. :D

Tényleg erős mezőny volt.

• 0

#31 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 08:22

Sorrend:

1, Johan & Nyström-Kenya AB- 113 pont

2, Kapuciner Kenya AA Baragwi- 101,5 pont

3, AVX-Kenya AA Top Gikinda Ndaro-101 pont

4, Java Coffee Kenya Kiamabara AA- 95 pont

5, Bonanza Coffee Kenya Chinga AB -94 pont

6, AVX-Ethiopia Bale Forest -78 pont

• 0

#32 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.047 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 20:41

Akkor nagyjából hasonlóak lesznek az értékelések. Az 5 nálam is kilógott, sajnos azt nem egyeztettük, hogy a kakukktojásnál mi legyen. Én a kenyaiakhoz képest pontoztam, persze kiugrott hogy nem az. De lehetne azt is, hogy nem a kenyaiakhoz képest ponttozzuk csak magában.
Nálam még a Kapucziner maradt el az élmezőnytől. A többi mind top, komoly mezőny. Nálam a prímet a Fram Farm vitte, igaz filter pöri, de szép volt presszóban is. Nagyon finom kör volt!
Tanulságos a kenyai osztályozás szempontjából hogy nekem egy AB ízlett a legjobban.

Pedig a Kapuczinert jól beállítva egy kifejezetten egyensúlyban lévő kávét kaptam. Bár bontáskor még jó volt, bontás után pár nap alatt bedöglött, ennek ellenére nálam ő a max pontos. Ebben a tesztben az 5. versenyző kivételével mindegyik adott annyi savat, amennyi nekem kellett, így az ízek egyensúlya egy kicsit nagyobb súlyban esett a latba. A Nordic vonal egyébként sem kedvencem presszóra, és a kenyai kávéknál már-már túl savas tud lenni nekem, így ugrott a dobogó csúcsa. Coffee shotnak jók voltak, de ahhoz az otthoni gépek a legtöbb embernek nem adottak (a Strietman bőven jó volt rá, csak erő kellett a módosított karral egymás után 3 kávét lehúzni :) )

• 0

#33 horvath73

horvath73

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 83 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 16:24

Az 5-öt én is kiszúrtam.
Mi a helyzet a 6-al? Nálam érződött, hogy van benne spiritusz, de nem jött elő nálam. Mintha döglött lett volna. Persze mindez a többihez képest. Mert mindegyik szuper kávé volt.

Nekem tetszett, ill. az 1-es, az is finom volt. Az 5-ös kilógott a sorból.
  • 0

#34 mdav88

mdav88

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 15:41

Akkor nagyjából hasonlóak lesznek az értékelések. Az 5 nálam is kilógott, sajnos azt nem egyeztettük, hogy a kakukktojásnál mi legyen. Én a kenyaiakhoz képest pontoztam, persze kiugrott hogy nem az. De lehetne azt is, hogy nem a kenyaiakhoz képest ponttozzuk csak magában.
Nálam még a Kapucziner maradt el az élmezőnytől. A többi mind top, komoly mezőny. Nálam a prímet a Fram Farm vitte, igaz filter pöri, de szép volt presszóban is. Nagyon finom kör volt!
Tanulságos a kenyai osztályozás szempontjából hogy nekem egy AB ízlett a legjobban.

A Fram Farm volt az első 10pontos kávém.

• 0

#35 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.999 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 december 15 - 15:19

Akkor tényleg nagon hasonló lesz a vélemény. :)
  • 0

#36 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.912 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 15:15

• 0

#37 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.999 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 december 15 - 14:48

Az 5. azért nem 9-10 nálam. A többi befért volna 8 fölé

Az nálam sem, viszont az első 3 nálam max pontot ért. :)
  • 0

#38 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.047 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 12:38

nekem mindegyik bejött, mind a 6ot szivesen innám újra, meg újra. Aránylag nehéz volt pontoznom, mert az eredeti skála szerint 9nél rosszabbat nem érdemelt volna egyik se. Vagy a géppark érett össze, vagy mákom volt, vagy ennyire szuperek voltak ezek a kvk. Végre ittam "édes" citromízű kv-t itthon is.

köszönöm a lehetőséget, élmény volt.

Az 5. azért nem 9-10 nálam. A többi befért volna 8 fölé 

• 0

#39 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 109.913 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 11:10

nekem mindegyik bejött, mind a 6ot szivesen innám újra, meg újra. Aránylag nehéz volt pontoznom, mert az eredeti skála szerint 9nél rosszabbat nem érdemelt volna egyik se. Vagy a géppark érett össze, vagy mákom volt, vagy ennyire szuperek voltak ezek a kvk. Végre ittam "édes" citromízű kv-t itthon is.

Amint láthattátok sok olyan kávét is berakunk a tesztkávék közé, amiket csak kevesen ismernek, de ebben pont ez a jó.

Több magyar pörkölős cég is elzárkózott a teszttől, de sebaj, nekik ott a "profi korzós" csapat.

Mi megyünk a saját utunkon tovább.

Este ha lesz időm, berakom az értékeléseket. Most nagyon elvagyok havazva. Megyek is ki a céghez.

• 0

#40 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.277 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 11:07

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó