Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1909 válasz erre a témára

#21 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.051 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2017 április 16 - 11:17

Bélának abban igaza van hogy T-122 színvilágú kávé  kételyeket ébreszthet.  Én még ilyenből nem láttam megfelelően kifejlett kávébabokat.

Mikor megjött, akkor rákóstoltam. Nekem nagyon nem ízlett. Poénból raktuk be Dávid pörkölésést, ami még ráadásul el is volt cseszve.

Teljesen egyetértek abban, hogy óvatosan kell kezelni a teszteket is. Nekünk elsősorban a vásárlóknak kell megfelelnünk. A Brazil kávékat az átlag vásárlók veszik, de már az is nagy dolog, hogy nem a megszokott olasz pörkölésű blendeket vásárolják.

Azok pörkölési szintje 82-86-os. 

Nekem tényleg fura, hogy a ti kávétokból csak kevesen tudták kihozni a maximumot, pedig az tényleg isteni jó kávé. Nem véletlenül rendeltem azonnal 2 zsákkal belőle. Volt egy különleges édes, savanyú íze, amit nem tudtam beazonosítani, de nagyon ízlett.

• 0

#22 Kapucziner

Kapucziner

Isten Hozott! :)

• Mokka Mester
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 11:01

Én is úgy érzem, ahhoz képest, hogy az első tesztem volt, teljesen jól pontoztam. Nem mertem a 4-est lejjebb pontozni (5 pontot adtam), nehogy lehurrogjanak a "nagyok", 

Sajnos az újabb tesztelési körből kimaradtam, de remélem hogy még részt vehetek teszteken.

Az előbbi hozzászólásodban felvetődött hogy mi alapján pörkölünk. Természetesen figyelembe vesszük a vevők igényét, azon kívül természetesen a szakmai szempontokat. Arra figyelünk hogy pörkölt kávéinknál a kioldódás jó legyen, ne legyenek alulfejlett kávészemek. Brazil kávét elsősorban eszpresszó alapanyagául használnak, ezért eszpresszó szintre is pörköltem. Nem vagyok híve Hasbean által használt omni roast pörkölésnek. Külön pörkölök a filteres kávékhoz és külön  az eszpresszóhoz. Nagyon szívesen megnéztem volna kivonatolását. Bélának abban igaza van hogy T-122 színvilágú kávé  kételyeket ébreszthet.  Én még ilyenből nem láttam megfelelően kifejlett kávébabokat.

• 0

#23 Kapucziner

Kapucziner

Isten Hozott! :)

• Mokka Mester
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 10:43

Én is úgy érzem, ahhoz képest, hogy az első tesztem volt, teljesen jól pontoztam. Nem mertem a 4-est lejjebb pontozni (5 pontot adtam), nehogy lehurrogjanak a "nagyok", 

Sajnos az újabb tesztelési körből kimaradtam, de remélem hogy még részt vehetek teszteken.

• 0

#24 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 09:53

Szerintem te jól eltaláltad a kávékat.

Megígérem, ha valaki lemondja, téged raklak vissza először.

1)    Világosabb pörkölés, 90 C: közepes test, vékonyabb crema, enyhén savas, gyümölcsös-tejcsokis jegyek. 8 pont

2)    Sötétebb pörkölés. Eleinte nagyon gyors volt a lefolyás, de megfelelő beállítással sikerült egészen jó kávét húzni belőle: közepesnél nagyobb test és crema, enyhe sav, étcsokis jegyek.

7 pont

3)    Világosabb pörkölés, vastagabb crema, közepesnél magasabb savasság. 7 pont

4)    Kilóg a sorból, lehet, hogy koffeinmentes. Robusztás bevillanások. 5 pont

5)    Sötétebb pörkölés, vékony test, kevés crema, egyszerű ízvilág, inkább tejjel vagy capuccinonak. 6 pont

6)    Sötétebb pörkölés, étcsokis-mogyorós jegyek, jó test és crema, finom savak, tiszta íz. 8 pont

7)    Világosabb pörkölés. Közepesnél nagyobb test és crema, kevés sav. Mogyorós ízjegy, szájban hosszú. 7 pont

8)    Sötétebb pörkölés. Közepes test és crema. Étcsokis, enyhén savas. 8 pont

Most nézet miket írtál a pörkölésről.

Én megmértem mindegyiket:

1,Hasbean Brazil Fazenda Cachoeira Da Grama-11700 FT/KG--T114-

2,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg--T-96-
3,Five Elephant:Brazil Fazenda Ambiental Fortaleza:-13500 Ft/kg-T-112-
4,India Robusta Monsooned AA  -3490 Ft--T=114 

5,Marila Coffee Brazil-4550 Ft/kg--T-105-
6,Brazil Pico Mirante Pulped Nat. Yellow Bourbon:-7990 -T-103-
7,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg T-122-
8,AVX Café Brazil Santos-4990 Ft T-104  -

A legvilágosabb a Semiramis volt. T=122

A legsötétebb pedig a Kapuciner:T=96

A többi szinte egyforma. A 6-as pörkölése 103-as. Ez teljesen ideális ennek a kávénak.

A 8-as fele világosabb, másik fele sötétebb volt, mert két adag lett összekeverve.

Egyébként most már én is kíváncsi vagyok erre a Santosra hogy milyen, ha rendesen le van pörkölve.

Jövő héten hozok haza egy zacsival. A mi kisebb gépünkkel nem lehet olyan jól pörkölni, mint a nagy Probattal.

• 0

#25 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 09:00

Szerintem te jól eltaláltad a kávékat.

Megígérem, ha valaki lemondja, téged raklak vissza először.

1)    Világosabb pörkölés, 90 C: közepes test, vékonyabb crema, enyhén savas, gyümölcsös-tejcsokis jegyek. 8 pont

2)    Sötétebb pörkölés. Eleinte nagyon gyors volt a lefolyás, de megfelelő beállítással sikerült egészen jó kávét húzni belőle: közepesnél nagyobb test és crema, enyhe sav, étcsokis jegyek.

7 pont

3)    Világosabb pörkölés, vastagabb crema, közepesnél magasabb savasság. 7 pont

4)    Kilóg a sorból, lehet, hogy koffeinmentes. Robusztás bevillanások. 5 pont

5)    Sötétebb pörkölés, vékony test, kevés crema, egyszerű ízvilág, inkább tejjel vagy capuccinonak. 6 pont

6)    Sötétebb pörkölés, étcsokis-mogyorós jegyek, jó test és crema, finom savak, tiszta íz. 8 pont

7)    Világosabb pörkölés. Közepesnél nagyobb test és crema, kevés sav. Mogyorós ízjegy, szájban hosszú. 7 pont

8)    Sötétebb pörkölés. Közepes test és crema. Étcsokis, enyhén savas. 8 pont

• 0

#26 mikee70

mikee70

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 43 Hozzászólás:
  • Interests:bor+kávé

Elküldve: 2017 április 16 - 08:33

Mondjuk valóban szinte filozófiai kérdés, hogy amikor valaki beállítja a pörkölőt, akkor olyanra állítsa, amilyennek neki tetszik, vagy amilyen ízűnek a szakma szerint kellene lennie.

Egyébként tökre örülök, hogy a hardcore KVsokhoz most közelebb voltam (max 2 pont volt a difi), és a leírásokból is vissza tudtam emlékezni az ízekre. A múltkor a nagyon világos AVXes pörkölés nem jött össze, most már sztem összejönne. Tudom nem az a célja a tesznek, hogy én legyek tapasztaltabb, de mindenesetre élveztem ezt a kört is. Köszönöm.

Egyébként lehet 0 pontot is adni?

Szerkesztve mikee70 által: 2017 április 16 - 08:33

• 0

#27 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 10:23

:)

Hát igen....a statisztika már csak ilyen :) Lehet csűrni, csavarni, játszani a számokkal. :)

Politikai értelemben ilyen a sorrend :)

Béla!  A következőre lehet még jelentkezni?

Nem az volt a cél, hogy a mienk nyerjen, de az tény, hogy az ár/érték arány a legfontosabb a vásárlóknál.

Bele sem merek gondolni mi lett volna, ha nem egy elcseszett házipörkölésű Santost raktunk volna be.

A mostani csapat már megvan.

Megpróbálunk mindig új embereket is hívni a stabil 9-10 fő mellé.

Ha visszamondja valaki, akkor is már van több új jelentkező.

• 0

#28 GAgyiXyXy

GAgyiXyXy

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 10:05

Csináltam egy ilyet is:

Nézzük a végeredményt az ár/érték szempontjából is.

A Hasbean-hez viszonyitva a többit.

Kb ez lenne a sorrend:

1,AVX Café Brazil Santos-4990 Ft /kg-63,1%
57%-kal olcsóbb és 20%-kal kapott kevesebb pontot

2,Marila Coffee Brazil-4550 Ft/kg-55,4%

61%-kal olcsóbb és 30%-kal kapott kevesebb pontot

3,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg-73,9%:

32%-kal olcsóbb és 5,8%-kal kapott kevesebb pontot

4,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulped Nat. Yellow Bourbon:-7990 Ft/kg-69,3%

32%-kal olcsóbb és 12%-kal kapott kevesebb pontot

5,Hasbean Brazil Fazenda Cachoeira Da Grama-11700 Ft/kg-78,5%

6,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg-70,8%:

4%-kal olcsóbb és 10%-kal kapott kevesebb pontot

7,Five Elephant:Brazil Fazenda Ambiental Fortaleza:-13500 Ft/kg-77,7%:

15,4%-kal drágább és 1%-kal kapott kevesebb pontot

:)

Hát igen....a statisztika már csak ilyen :) Lehet csűrni, csavarni, játszani a számokkal. :)

Politikai értelemben ilyen a sorrend :)

Béla!  A következőre lehet még jelentkezni?

• 0

#29 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 09:26

Csináltam egy ilyet is:

Nézzük a végeredményt az ár/érték szempontjából is.

A Hasbean-hez viszonyitva a többit.

Kb ez lenne a sorrend:

1,AVX Café Brazil Santos-4990 Ft /kg-63,1%
57%-kal olcsóbb és 20%-kal kapott kevesebb pontot

2,Marila Coffee Brazil-4550 Ft/kg-55,4%

61%-kal olcsóbb és 30%-kal kapott kevesebb pontot

3,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg-73,9%:

32%-kal olcsóbb és 5,8%-kal kapott kevesebb pontot

4,AVX Café-Brazil Pico Mirante Pulped Nat. Yellow Bourbon:-7990 Ft/kg-69,3%

32%-kal olcsóbb és 12%-kal kapott kevesebb pontot

5,Hasbean Brazil Fazenda Cachoeira Da Grama-11700 Ft/kg-78,5%

6,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg-70,8%:

4%-kal olcsóbb és 10%-kal kapott kevesebb pontot

7,Five Elephant:Brazil Fazenda Ambiental Fortaleza:-13500 Ft/kg-77,7%:

15,4%-kal drágább és 1%-kal kapott kevesebb pontot

• 0

#30 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 15 - 03:30

Lehet - vagy inkabb a többit kellet volna +1 ponttal többre venni. 7 tényleg világos volt, látszik is a leírásból. Azon variáltam hogy valahogy visszajöjjön hogy míg az arabica kör egy részét nem szívesen kóstolnám újra, most még az 5-6 pontosak is teljesen korrektek voltak. "Ha ilyet adnának bármelyik kávézóban boldog lennék." De tény hogy nem arányos a pont.

Elég vicces, hogy eddig elsősorban csak a multis kávék szerepeltek le annyira.

• 0

#31 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.729 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 23:29

Szerintem ezeket kissé túl pontoztad: 5-7-8
Nálam ezek sokkal rosszabbul szerepeltek.
A 8-as pörkölése el volt cseszve. A 7-es szintén. Iszonyat világosra volt pörkölve.
Az 5-ös meg egy olcsó tömeg kávé.

Lehet - vagy inkabb a többit kellet volna +1 ponttal többre venni. 7 tényleg világos volt, látszik is a leírásból. Azon variáltam hogy valahogy visszajöjjön hogy míg az arabica kör egy részét nem szívesen kóstolnám újra, most még az 5-6 pontosak is teljesen korrektek voltak. "Ha ilyet adnának bármelyik kávézóban boldog lennék." De tény hogy nem arányos a pont.
  • 0

#32 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 22:11

Érdekes lett a teszt, utólag nézve a vakteszt azért egyértelmű eredményt adott. Visszanéztem az értékeléseim.
A HB, és Five Elephant 9, és 8 pontja papírforma, be is húzták az x-et.
Nekem kellemes meglepi Avx pico mirante, 7 pontot adtam rá, ebben a mezőnyben ez nagyon jó eredmény.
A negatív meglepi nekem most a Kapucziner volt, nem éreztem benne most 6 pontnál többet.
A robis kávé nagyon robis volt, a robis körben lehet jó lett volna, azért írtam hogy az első körbe kellene megnézni.
Többi nálam korrekt iható jó kávék ahogy írtam, az 5-6 pontok ebben a mezőnyben kezelendőek.
Érdekes még az ár per érték. Nálam így a győztes az Avx pico mirante, sereghajtó a semiramis. 5-6 pontra értékelt kávék nagyjából ugyanaz az árkategória így nézve reális az árazás.

Szerintem ezeket kissé túl pontoztad: 5-7-8

Nálam ezek sokkal rosszabbul szerepeltek.

A 8-as pörkölése el volt cseszve. A 7-es szintén. Iszonyat világosra volt pörkölve.

Az 5-ös meg egy olcsó tömeg kávé.

• 0

#33 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 22:09

Érdekes lett a teszt, utólag nézve a vakteszt azért egyértelmű eredményt adott. Visszanéztem az értékeléseim.

Bemásolom ide a tied:

1es

9pont

Erős kezdés, nagyszerű kávé. Száraz illata nekem nagyon összetett, kellemesen játszik benne minden. Ez nálam SO kategória, nagyon szépet lehet vele készíteni. Ezek azok a kávék amiknél lehet írni mindenféle ízjegyeket, hogy aki megkóstolja addig facsarja míg rá nem talál (vagy legalábbis elhiteti magával). Én ezt most tudatosan nem teszem. Tényleg jó kávé, érdemes kipróbálni (ezt is). Több gépen kipróbáltam mindenhol máshogy volt szép.

k10 Achille, alacsonyabb hőfok, 50mp shot 20/40

2es

6 pont

Ugyancsak kellemes, déligyümölcs illat. Leőrölve a kávét kellemes illat lengi be a levegőt. Elsőre a csoki ugrik be, majd egy kis karamell, de mindjárt jön a déligyümölcs, én mangóra gyanakszom. Lefőzve a kávét a kávé illataromája vékonyodik. A csoki kakaóba vált, a várt édesgyümölcs vékony meggybe. Enyhén már keseredik is a vége, de lazábban meg vékony. Szereti ha nem forszírozott csapolást kap, Creminával szépen ment, szerintem risztrettóba még szebb lehet.

Major Cremina 16/28, 30mp

3as

8 pont

Megmaradt az előző kellemes déligyümölcsös illat. De itt már fűszeres, vaníliás alapra kerülnek a trópusi gyümölcsök, és a mangó helyett már egy egész gyümölcskosár ígéretet lehet érezni. És itt ez nemcsak ígéret kitart a csészében is. Kellemes mangós íz, de van enyhe édes sav - ananász képében, mindez finom prémium kakaóval körítve. Szereti ha sűrű, de kiváló kávé!

Major Cremina 16/24, 30mp

4-es 0 pont

5ös

5 pont

A kihívások kávéja. Ezzel eljátszottam míg valami nekem kedveset sikerült előcsalni. A legjobb hosszú lefolyással, alacsony nyomáson egy tömény bonbonmeggyes ital lett. Nagyon vigyázni kell, kis erőltetésre, vagy egy hangyányit magasabb hőmérsékletre egyből keseredik, de óvatosan finoman kezelve kellemes ital.

ShotBrewer 17,5/34, 45mp 6baron

6os

7 pont

Az őrlemény  csokis, már olajosba hajló sűrű illattal köszönt. Tömény cukor, hőmérséklettől függően karamell vagy törökméz. Az édes alapba csoki keveredik, finom fűszerekkel megszórva. Önmagában is nagyon kellemes ezt az egyet megkóstoltam flat whiteként, olyan amire gondoltam. Ha tejes italt szeretnék inni, biztos ezt az alapanyagot választanám, kiváló volt. Feleségem a sort végig tesztelte velem csak ő tejes italként itta a kávékat, ő is erre szavazott mint legjobb. De sajnos én presszóban tesztelem finom volt de nem a kör legjobbja J.

k10 Achille, alacsonyabb hőfok, 40mp shot 20/40

7es

6 pont

Kupaktanács az illat felett mindenki ismeri de mi is ez? Majd egyszerre ugrik be a mogyorós nápolyi. Kihívásos kávé nehéz jól kioldani, könnyen alacsony a tds, vékony a kávé. Ízében is ez visszaköszön kicsit üres, nem váltja be az illat ígéretét.

ShotBrewer 17,5/34, 24mp golden profil

8as

5 pont

A kör végére olyan mintha a sor is elfáradt volna. A kávé illata számomra nem volt igazán emlékezetes, vagy csak megteltem a sok szép emlékkel. Csapolva kicsit vékony a kávé, hiányzik a test, és a sav is billen. Édesség van, de inkább medvecukor. Gyerekkoromban se volt a kedvencem. Nem rossz ital, egyáltalán nem, sőt a prémium világba belépőnek talán még jobb mint néhány másik a sorban, de ez itt most az én szubjektív tesztelésem.

ShotBrewer 17,5/34, 28mp golden profil

Összegzésül látni hogy kiváló sor volt a 9-7 pontosakat szívesen újra innám bármikor. A 6 pontosak korrektek, nekem kicsit vékonyak, lehet valaki viszont pont ezért fogja szeretni. Az 5ösök korrekt kávék, de nálam nem emlékezetesek. Ha ilyet adnának bármelyik kávézóban boldog lennék.

• 0

#34 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 22:01

Nekem kellemes meglepi Avx pico mirante, 7 pontot adtam rá, ebben a mezőnyben ez nagyon jó eredmény.
A negatív meglepi nekem most a Kapucziner volt, nem éreztem benne most 6 pontnál többet.
A robis kávé nagyon robis volt, a robis körben lehet jó lett volna, azért írtam hogy az első körbe kellene megnézni.
Többi nálam korrekt iható jó kávék ahogy írtam, az 5-6 pontok ebben a mezőnyben kezelendőek.
Érdekes még az ár per érték. Nálam így a győztes az Avx pico mirante, sereghajtó a semiramis. 5-6 pontra értékelt kávék nagyjából ugyanaz az árkategória így nézve reális az árazás.

Nálam János kávéja jobban szerepelt. Először azt hittem, hogy rakott hozzá egy kis etiópot, de mikor megkóstoltam a hármast, abban is hasonló ízeket véltem felfedezni.

Vegyél egyszer a mi Brazil Pereira kávénkból és pörköld le.

Brazil Fazenda Isidro Pereira Y. B. Nyerskávé 

Én most ezt iszogatom:

Brazil Obata Fazenda da Lagoa Estate Nyerskávé 

Ezt Dávid pörkölte. Van egy különleges mangós íze. Ilyet nem éreztem a többinél.

• 0

#35 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.729 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 21:33

Szerkesztve Asgard által: 2017 április 14 - 21:40

• 0

#36 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 20:13

Persze hogy lehet.

• 0

#37 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.924 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 április 14 - 19:10

Mondjuk valóban szinte filozófiai kérdés, hogy amikor valaki beállítja a pörkölőt, akkor olyanra állítsa, amilyennek neki tetszik, vagy amilyen ízűnek a szakma szerint kellene lennie.

Egyébként tökre örülök, hogy a hardcore KVsokhoz most közelebb voltam (max 2 pont volt a difi), és a leírásokból is vissza tudtam emlékezni az ízekre. A múltkor a nagyon világos AVXes pörkölés nem jött össze, most már sztem összejönne. Tudom nem az a célja a tesznek, hogy én legyek tapasztaltabb, de mindenesetre élveztem ezt a kört is. Köszönöm.

Lehet. Most nagyon jószívű voltam, no de legközelebb... :)
Ez a kör jó volt!
  • 0

#38 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.219 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 18:53

• 0

#39 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 763 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 18:19

Lehet en nem ertek valamit, de mar ketten is azt emelitek ki hogy a 4-es kave miert szerepelt jol nalam.

"4-es kave:

Szinre halvanyabb volt mint a 3-as, a zacskobol markans illat csapott meg, valami nem szokvanyos. A 3-as kave utani beallitasokkal extra gyors lefolyasa volt, tobbszori allitgatas utan finomra es finomabbra veve az orlemenyt 4 masodpercnel indult meg 28 alatt 32g jott le. tomeny crema, izre bantoan kesernyes. Ettol fuggetlenul tettem egy probat 90 fokon is, es a kesernyes iz csokkent meglepetesemre. Tovabbra is crema folyam, aranylag gyorsan meg a jo finom beallitas ellenere is.

Flat whitenak nem allt jol, nagyon kesernyes.

10/3"

Ebbol melyik az a resz ami szerint ez jol szerepelt?

az ize bantoan kesernyes, vagy a Flat Whitenak nem allt jol, kesernyes az ami nektek pozitiv?

10/3-al nem mondanam ertekeles szerint se jonak.

Ha pedig az a meglepo hogy volt 10/1 -is az meg hat mit mondjak meg ennel is rosszabb volt. 10/3 es a 10/1 en azt gondolom mindketto eleg gyenge csak az egyik katasztrofa a masik meg nem esik jol.

G.

Relatív jó eredményről írtam. Az a kávé gyakorlatilag ihatatlan, mégsem végzett az utolsó helyen. De ne kritikának (főleg nem rosszindulatú kritikának) vedd amit írtunk, az egész lényege, hogy kitárgyaljuk az eredményeket.

Az 1. kávéból tudtam olyant készíteni ami úgy maradt csokis, hogy a magamfajta 3rd wave huszár számára is élvezhető maradt. Ha választanom kéne, hogy egy olaszos kávékhoz szokott embert mivel próbálok "téríteni" az lenne az első választás. Semmiképp sem a nem régen vásárolt északi cuccok :) (köszi az ajándék kávét)

• 0

#40 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 107.051 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 14 - 15:49

Ha a János kávéja picit világosabb lett volna, akkor ez a csapat több pontot adott volna rá.

A vevők viszont kevésbé díjazták volna.

Ez nálunk is nagy dilemme, mert a brazil kávékat általában nem az ínyencek veszik, szóval direkt nem pörköltetjük túl világosra.

2,Kapuciner-Brazil Pereira -8000 Ft/kg--T-96--8pont

7,Semiramis Brazil Santos-11230 Ft/kg T-122--4 pont

Képek:2-6-7

Csatolt képek:

• 2.jpg
  • 6.jpg
  • 7.jpg

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó