Jump to content
AVX Café Rebat

Recommended Posts

A Victoria, mikor nálam volt, ha jól emlékszem 102-103 körül működött rendesen. Biztos elég olyan alacsony hőfok?

Jobb, ha tőlen nem is kérdezel hőfokokat, mert én totál más rendszerű gépet használok. Annál kb ennyire kellene állítani.

Végigteszteltem szinte mindegyik brazilt. 93 főlé egyikkel sem kellett menni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem hiszem, hogy nagy bemutatkozast kellene irnom, a kaves multam gyakorlatilag kozkincs :)

La Scala Eroica & Mazzer SJ

Az új tesztelőktől kellene egy rövid bemutatkozás:

Milyen gépparkkal fogják tesztelni, mik voltak előtte, általában milyen kávékat szoktatok inni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem hiszem, hogy nagy bemutatkozast kellene irnom, a kaves multam gyakorlatilag kozkincs :)

La Scala Eroica & Mazzer SJ

Mindenki írt a múltkori tesztelés során egy kis bemutatkozót.

Olyanok is olvasni fogják, akik nem biztos, hogy ismernek.

Ez egy jó kis páros. Kíváncsi vagyok a tesztelés eredményére.

Igazából ez csak egy jó játék.

A csapat összetétele nagyon vegyes, de ez benne a jó.

Vannak profibbak és vannak amatőr szintű tesztelők.

Ettől függetlenül a múltkori tesztelés végeredménye hasonló volt szinte mindenkinél. Csak a nagyon világos kávék miatt volt egy kis gond 2-3 helyen, de ennyi bőven belefér.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Már agyalok, hogy mi legyen a következő tesztben.

Lehet, hogy kolumbiai kávék lesznek.

Ezek között is hatalmas a szórás.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Már agyalok, hogy mi legyen a következő tesztben.

Lehet, hogy kolumbiai kávék lesznek.

Ezek között is hatalmas a szórás.

Salvador?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tegnap hozzánk is megérkezett a tesztcsomag, amit ezúttal is köszönök szépen.

A műkedvelő amatőrök táborát erősítem a tesztelők csapatában. A kávézást komolyabban bő 2 éve kezdtem, amikor is a feleségemmel elhatároztuk, hogy karácsonyra meglepjük magunkat egy AVX kávécsomaggal, amiben 3 féle kávé volt található. Most már tudom, hogy ez nem volt egy gyenge kezdés, hiszen a kávék között a nepáli mellett etióp BWF is megtalálható volt, mindkettő a mai napig nagy kedvencünk.

Mivel ekkor még nem volt megfelelő jártasságom a témában, sem valamire való kávéfőzőnk, vettem egy Poemia modellt, ami nem is hozott annyira vállalhatatlan eredményt. A gondom ezzel a géppel inkább a sok műanyag alkatrész és a jó csapolás esetlegessége volt. Néhány hónap használat után határoztam el, hogy a jobb eredmény érdekében komolyabb gépre váltok. A Béla ezidőtájt kezdte forgalmazni a Lelit gépeket, amelyikből az Anna tesztpéldánya végül nálam ragadt, mivel nagyon megszerettük. Na itt volt érezhető egy komolyabb változás az előállított produktum minőségében. Ekkor már megvolt az Iberital őrlő, amit egy RR45 követett. Bő egy év múlva kizárólag az ipari szabvány nyújtotta lehetőségek kiaknázása miatt léptem feljebb egy Gilda modellre márkán belül, amit jelenleg egy Fiorenzato F4E Nano lát el őrölt alapanyaggal.

A műhelyemben sem lehetek kávé nélkül, itt kb. 1 évig Brikkát használtam egy Obel Junior őrlővel. A Brikkát nemrég egy Bacchi váltotta, ami legalább akkora minőségi ugrást hozott, mint korábban a Poemia után az Anna.

A küldött kávékat igyekszem majd mindkét géppel(Gilda, Bacchi) tesztelni az árnyaltabb kép kialakításának érdekében.

Röviden? ennyi.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A kettes kávé is elég kellemes, nem olyan izgalmas mint az első de remélem ettől rosszabb nem lesz ebben a körben :D

Az egyest próbálgattam tegnap, kifelyetetten kellemes, ugyanakkor ízig-vérig Brazil kávé. Eddig a legfinomabb az egyik legrondább csapolás volt, ezért gondolom van még tartalék. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A kettes kávé is elég kellemes, nem olyan izgalmas mint az első de remélem ettől rosszabb nem lesz ebben a körben :D

:fekverohog:

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem tudom de brutál nagy szemű. Aki jártas a Brazil világban tuti tudja mi ez

Na akkor én csak a végén tudom meg :). A hazai Brazil kávé kínálatot nem ismerem kicsit sem (a külföldit sem)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na akkor én csak a végén tudom meg :). A hazai Brazil kávé kínálatot nem ismerem kicsit sem (a külföldit sem)

Most lesz rá lehetőséged.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Hat en sem nagyon.

Ez a kettes kozepes pori. Semmi extra. Klasszikus izek, de sokkal komolyabb kv mint az elozo korben a paratlan szamu sotetebbek. Jo kezdo kv lehet mert a legelso 20mp-es csapolassal, es jol beallitva 30mp-es csapolassal +3mp eloaztatassal sem volt rossz, annyi hogy eleg alacsony hot ker nalam 85

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy kérdésem lenne. Ezekkel a  teszt  közbeni véleményekkel, nem ártotok a vakteszt hitelességének?

Na és akkor mi van, ha esetleg telefonálnak egymásnak? Azt hogyan ellenőrízzem?

Ne vegyük már ezt ennyire véresen komolyan.

Nincs megfelelési kényszer senki felé.

Itt nincsenek fizetett megrendelők.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egy kérdésem lenne. Ezekkel a  teszt  közbeni véleményekkel, nem ártotok a vakteszt hitelességének?

Pontokról nem volt szó. Gyártókról se, és árakról se. Nekem most se, múltkor se volt fogalmam arról, h melyik zacskóban mi van. Olyan se, hogy x jobban tetszett, mint y.

Az az infó, hogy 54 fokon volt vkinél egy KV  néhány fölös körtől menti meg a többieket, akik 172fokon próbálkoznak. Annyira nem sok a zacskó KV, hogy hőfokonként, ricninként végigpróbálgassa mindenki a mátrixot, hogy melyik illik éppen a saját izléséhez. 

Az meg épp téves eredménytől mentett volna meg a múltkor, ha beirta volna valaki, hogy a múltkori 8as xy setuppal volt neki a legjobb. 3at főztem, és feladtam, mondván ebben biztos csak ennyi van..

Nomeg basszus, ez egy jó játék. Ha megvitatnánk előre a pontokat, akkor az olyan, mintha cheatkóddal nyomnám végig a doomot. Elvenné a játék élményét.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Pontokról nem volt szó. Gyártókról se, és árakról se. Nekem most se, múltkor se volt fogalmam arról, h melyik zacskóban mi van. Olyan se, hogy x jobban tetszett, mint y.

Az az infó, hogy 54 fokon volt vkinél egy KV  néhány fölös körtől menti meg a többieket, akik 172fokon próbálkoznak. Annyira nem sok a zacskó KV, hogy hőfokonként, ricninként végigpróbálgassa mindenki a mátrixot, hogy melyik illik éppen a saját izléséhez. 

Az meg épp téves eredménytől mentett volna meg a múltkor, ha beirta volna valaki, hogy a múltkori 8as xy setuppal volt neki a legjobb. 3at főztem, és feladtam, mondván ebben biztos csak ennyi van..

Nomeg basszus, ez egy jó játék. Ha megvitatnánk előre a pontokat, akkor az olyan, mintha cheatkóddal nyomnám végig a doomot. Elvenné a játék élményét.

Már gondoltam rá, hogy annyi segítséget adhatnék, hogy beírom a Tonino színkódokat, de aztán nem tettem, pedig lehet két adag felesleges kiöntést lehetne vele megspórolni.

Az is igaz, hogy szemre is lehet jól látni, hogy mennyire sötét a pörkölés, szóval inkább elvetettem én is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na és akkor mi van, ha esetleg telefonálnak egymásnak? Azt hogyan ellenőrízzem?

Ne vegyük már ezt ennyire véresen komolyan.

Nincs megfelelési kényszer senki felé.

Itt nincsenek fizetett megrendelők.

Ebben teljesen igazad van, de én például nem szeretném, hogy befolyásoljon mások véleménye. Én pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e a tesztben Sao Francisco, és ha igen, rájövök-e, melyik az. Jó móka ez, de nem szeretném, ha más lelőlé a poént idő előtt. Csupán a játék kedvéért. Akkor inkább nem olvasom a teszt végéig ezt a topikot. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ebben teljesen igazad van, de én például nem szeretném, hogy befolyásoljon mások véleménye. Én pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e a tesztben Sao Francisco, és ha igen, rájövök-e, melyik az. Jó móka ez, de nem szeretném, ha más lelőlé a poént idő előtt. Csupán a játék kedvéért. Akkor inkább nem olvasom a teszt végéig ezt a topikot. 

Szerintem sem érdemes mindent kitárgyalni, ebben egyetértek veled.

Ákos már csak ilyen kotyogós.  :D

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Annyiban igaz ez hogy ha arrol nyilatkoznank hogy egyik jobb a masiknal, vagy nyilvanosan ertekelnenk nem lenne korrekt.

De hogy melyik kávé hogy jó nem haszontalan kitárgyalni. Az előző körben nagyon jó kávékat többen lepontoztak vagy nem értékeltek. Azt nem tudom hogy ennek géppark, vagy tapasztalat hiány az oka, de lehet segítene ha beírnánk hogy lehet mégiscsak korrektül elkészíteni. Aztán hogy ezután az eredmény ízlik vagy nem, illetve hogy mennyire, az maradjon titok a közös értékelésig.

Konkrét tesztben az is igaz hogy brazil arabicaval mellélőni nem könnyű. Mondjuk itt érdemes lenne külön tejes értékelést is tartani aki úgy szereti.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azzal szerintem nem lőjük le a poént, ha esetleg segítjük egymást olyan tapasztalatokkal, hogy egyik, vagy másik csomag milyen hőfokon vált be (már akinél van erre lehetőség). Ezzel még nem áruljuk el, hogy az adott csomag hogy szerepelt, nem befolyásoljuk egymást, mert véleményt nem írunk a kávéról. Meg amúgy sem tudja senki, hogy mi van a csomagban. 

Én közben a második csomagot kezdtem, és már látom, hogy ebben a sorozatban nem babra megy a játék, eddig mindkettő elég ígéretes. :) 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azzal szerintem nem lőjük le a poént, ha esetleg segítjük egymást olyan tapasztalatokkal, hogy egyik, vagy másik csomag milyen hőfokon vált be (már akinél van erre lehetőség).

Én is hasonlóra gondoltam.

Ha akarjátok, akkor annyit tudnék segíteni, hogy megadom a Tonino színkódokat az összes kávénál.

Igazából szemre is látszik, de az csalóka.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt