Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1636 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 106.212 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: Tegnap, 18:29

13 fős teszt csapat vak tesztben minősített 8 féle kávét. Nagy örömünkre Kapucziner Specialitás blendünk ismét kiválóan szerepelt, teszt győztes lett.
http://www.avx.hu/forum/index.php…

Csatolt képek:

• 16730414_10154677658203381_5324240523355084296_n.jpg

• 0

#2 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 22:34

Oke. Koszi :)

Megrendeltem az összeset.

Lesz egy érdekes kávé is köztük. :D

• 0

#3 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 19:33

Sajnos mostanában eléggé elhavaztam más területen. Fórumozni sem volt sok időm, de ettől függetlenül jövő héten elindítom a vásárlást és ahogy ígértük, március első hetében elküldjük a csomagokat.
6-7 féle kávé lenne és 14 tesztelő.
3 kiló kávékra most nem tudok áldozni.

Oke. Koszi :)
  • 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 18:21

Bela mikor indul pontosan a teszt?
Csak hogy mennyire vasaroljunk be kaveval

Sajnos mostanában eléggé elhavaztam más területen. Fórumozni sem volt sok időm, de ettől függetlenül jövő héten elindítom a vásárlást és ahogy ígértük, március első hetében elküldjük a csomagokat.

6-7 féle kávé lenne és 14 tesztelő.

3 kiló kávékra most nem tudok áldozni.

• 0

#5 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 17 - 17:36

Bela mikor indul pontosan a teszt?
Csak hogy mennyire vasaroljunk be kaveval
  • 0

#6 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 694 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 12:11

Régen volt biológia óra, én még így tanultam. Googlen úgy láttam, finomodott az ábra. Pl. elől nem csak édeset érzünk. De elég sokáig tanitották így, hogy azért legyen valami alapja.

Nekem csatornásodás nélkül 3 próba alatt is csak ecetescitrom lett. Rendeltem pár karszűrőt (reneka mellé IMS competitiont, és VST-t), tegnap este megcsináltam a fordulatszám-szabályozót a Majorra. Megnézem mit tudok ezekkel elérni, aztán újra nekiállok. Statisztika alapján nem létezik, hogy ez ennyit tudjon. Ezeket megvettem volna előbb utóbb, de a kudarc felgyorsította a gurulást a lejtőn.

Gratulálok a Major fejlesztéséhez én is :smile32: . 600-as fordulat körül volt nekem az igazi, de nyilván ez egyéni. Lehet, hogy neked más lesz a jó. 

• 0

#7 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 06:51

Régen volt biológia óra, én még így tanultam. Googlen úgy láttam, finomodott az ábra. Pl. elől nem csak édeset érzünk. De elég sokáig tanitották így, hogy azért legyen valami alapja.

Nekem csatornásodás nélkül 3 próba alatt is csak ecetescitrom lett. Rendeltem pár karszűrőt (reneka mellé IMS competitiont, és VST-t), tegnap este megcsináltam a fordulatszám-szabályozót a Majorra. Megnézem mit tudok ezekkel elérni, aztán újra nekiállok. Statisztika alapján nem létezik, hogy ez ennyit tudjon. Ezeket megvettem volna előbb utóbb, de a kudarc felgyorsította a gurulást a lejtőn.

Még én is így tanultam :), de azóta ez megőlt. Aztán lehet pár év múlva előkerül megint. Egy idősebb kollégám mondta, hogy mikor ő volt fiatal még kellett 10 év, míg valamiről bebizonyították, hogy az ellenkezője igaz. Ma már sokszor egy év sem kell hozzá :) Nyilván van benne egy kis sarkítás, de valóságtartalma is van. Gratula a fejlesztett Majorhoz.

Szerkesztve Katoci által: 2017 február 07 - 06:52

• 0

#8 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 06:44

• 0

#9 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 07 - 06:30

De jó, hogy beraktad ezt a képet.  :tutiok:

Kár, hogy azóta megdőlt :) van némi különbség az ízlelőbimbók csoportosulásában ízek szerint, de az egyénenkénti variabilitás nagy. De ezzel, hogy rosszul emlékezetz Kimber már ok. A nyolcast nem volt nehéz savanyúnak elkészíteni (nekem is csak úgy sikerült  gondolkodik.gif , igaz a nyitott kar miatt láttam, hogy csacsatornásodik ezerrel. 

Más: takarítás előtt 3-ból 3 rossz kávét készítettem a Gardelliből. Ma reggel nulla csatorna, igaz féloldalasra tömörítettem félálomban, de a különbség nyilvánvaló.

• 0

#10 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 21:41

az másik ízlelő terület, a citromot meg a kinint azért könnyű megkülönböztetni.

Pedig jol irta Katoci. Van ilyen

Szerkesztve szabiakos által: 2017 február 06 - 21:41

• 0

#11 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.156 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2017 február 06 - 21:02

Én mindegyikből eltettem egy-egy adagot az eredményhirdetés utánra, hogy ennek tudtában felülvizsgáljam a korábbi ítéleteim, és most a 7-es csomagból sikerült egy nagyon finomat főznöm, már nem volt ihatatlanul savanyú. Úgy látszik jót tett a kávénak egy kis levegőzés, vagy csak lehet, hogy hosszabb ideig melegítettem a kávéfőzőt, ahogy tanácsolták, nem tudom, de sikerült kiküszöbölni a savasságot. :)

Igazatok van, a 8-as volt a savanyú, én kevertem össze őket. A 7-esel semmi baj nem volt, csak rosszul emlékeztem, de most elolvastam újra mit írtam. :) 

• 0

#12 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:29

Csak azt irtam, hogy szerettem volna belőle valami savasságot kihozni, de nem sikerült. Egyébként jó KV volt, szerintem is. Vagy a reneka bánik megbocsájtóan a túlpörkölt dolgokkal, fene tudja.

Inkább arra tippelek, hogy nem sikerült ugyanúgy elkészíteni az italt. És ha pl csatornásodik, akkor az felborít mindent.

De jó, hogy beraktad ezt a képet.  :tutiok:

• 0

#13 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:19

Sokaknak nehéz elkülöníteni a tiszta savanyú és tiszta keserű ízt. 

erzek11b.jpg

Csak azt irtam, hogy szerettem volna belőle valami savasságot kihozni, de nem sikerült. Egyébként jó KV volt, szerintem is. Vagy a reneka bánik megbocsájtóan a túlpörkölt dolgokkal, fene tudja.

Inkább arra tippelek, hogy nem sikerült ugyanúgy elkészíteni az italt. És ha pl csatornásodik, akkor az felborít mindent.

Szerkesztve bajnokpityu által: 2017 február 06 - 20:20

• 0

#14 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:15

Gagyixy pont fordítva érezte, ő (és más is) a 8-ast érezte savanyúnak, ezzel pedig nekem semmi bajom nem volt. Én a 4-essel kínlódtam. Ezért nem értem.

Nálam a 3, 7 jól szerepelt, 7-esre 10-est adtam. A világosabb pörkölésekre meg kell még érnem :)

Most brazil kávék lesznek.

Limitálnom kellett a tesztelők számát, de ha lesz elegendő kávé, akkor felnyomjuk 20-ig a létszámot.

Lesz pár olyan, amit nagyon drágán mérnek. Ennyit nem tudunk bevállalni.

Összesen kb 21 kiló kávé.

• 0

#15 pi61

pi61

Törzsvendég

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.776 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:12

Gagyixy pont fordítva érezte, ő (és más is) a 8-ast érezte savanyúnak, ezzel pedig nekem semmi bajom nem volt. Én a 4-essel kínlódtam. Ezért nem értem.

Nálam a 3, 7 jól szerepelt, 7-esre 10-est adtam. A világosabb pörkölésekre meg kell még érnem :)

• 0

#16 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:07

Hetesből savanyú? Az kemény. Köze nem volt annak a kávénak a savakhoz. Sokaknak nehéz elkülöníteni a tiszta savanyú és tiszta keserű ízt. Vagy ez van, vagy más a kávé, de a hetesből nem lehet ihatatlanul savanyút húzni, max ihatatlanul keserűt.

Egyébként világosabb volt, mint a másik kettő:

7, Pascucci Golden Sack  96% A --88 City--8880 Ft/kg

1, Illy   100% A--86 City--12000 Ft/kg

3, Carraro Don Cortez 100% A--84 City--12000 Ft/kg

• 0

#17 Katoci

Katoci

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 667 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 20:03

Illatra, izre még emlékszem. Szinre nem. a 8as a legvilágosabb kellett legyen. A színt nem néztem, úgy voltam vele, hogy A ne befolyásoljon a szemek mérete, nem akarom látni, B mértétek műszerrel, a kalibrált monitorom többet csal. 7esből hogy sikerült másnak savat kihozni? ez volt nekem is a célom, de nem igazán jött össze.

Hetesből savanyú? Az kemény. Köze nem volt annak a kávénak a savakhoz. Sokaknak nehéz elkülöníteni a tiszta savanyú és tiszta keserű ízt. Vagy ez van, vagy más a kávé, de a hetesből nem lehet ihatatlanul savanyút húzni, max ihatatlanul keserűt.

• 0

#18 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 19:53

Illatra, izre még emlékszem. Szinre nem. a 8as a legvilágosabb kellett legyen. A színt nem néztem, úgy voltam vele, hogy A ne befolyásoljon a szemek mérete, nem akarom látni, B mértétek műszerrel, a kalibrált monitorom többet csal. 7esből hogy sikerült másnak savat kihozni? ez volt nekem is a célom, de nem igazán jött össze.

A 7-es nekem is ízlett.

Nálam inkább csak csokis volt. Játszadoztam a hőmérséklettel, de csokibombának nagyon jó választás.

• 0

#19 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.211 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 19:50

Szerkesztve bajnokpityu által: 2017 február 06 - 19:51

• 0

#20 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 106.212 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 06 - 19:46

Nálam a 8as mindenképp világosabb pöri volt, mint a 4es.

a 7es a kakaóbomba volt nálam is.

Tényleg a színét meg lehetett volna nézni.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó