Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Szemes kávé tesztek

• Please log in to reply
1396 válasz erre a témára

#1 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 105.768 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: Tegnap, 22:15

De sok értelme nem is lenne összehasnlítani egy A-R blendet egy 100% A blenddel, nem?

Vagy mondok mást, egy a-r blendet majd ha lesz egy speciality kávéval

Pontosan emiatt vannak a csoport tesztek.

Mindig is így szeretném, mert még a végén az jönne ki, hogy a Pacific Rome a világ legjobb kávéja. :D

• 0

#2 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 120 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:57

Ok, csak mondjuk az akkori 7 pontos és a mostani 7 pontos között, vagy összesítve mondjuk 56 és a mostani 56 pontos között lehet ég és föld, de pontszámban megegyeznek, ez nem zavaró? 

Csak kérdezem...

De sok értelme nem is lenne összehasnlítani egy A-R blendet egy 100% A blenddel, nem?

Vagy mondok mást, egy a-r blendet majd ha lesz egy speciality kávéval

Szerkesztve szabiakos által: Tegnap, 21:57

• 0

#3 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:36

Ahogy én látom úgyse lesz tökéletesen egyforma tesztcsapat, tehát mindig lesznek új arcok, akinek semmit nem mond, hogy mi volt az előzőben az 5 pontos.

Magam részéről teljesen jónak találtam az 5x2 minőségi kategóriát szövegesen alátámasztva, és be is tudtam sorolni az eddigi KVkat.

Nomeg nemtom ki hogy van ezzel, de nekem az izmemóriám nem jó több hónapos időtávon, hogy az előző tesztből a 4. KV 3 pont volt, akkor ez most 2 ponttal többet ér.

Szerintem úgy jó, ahogy van, ahogy ki volt hirdetve, szövegekkel, számokkal. Van értelme is, meg is lehet határozni a pontokat, ennyi sztem elég, tekintve, hogy 14 vélemény átlaga lesz a végeredmény.

Utolsó indokom meg, a többség már leírta a véleményét, pontszámát, menet közben átkonvertálni necces.

Szerintem is jó, ahogy van.

Valóban változni fog a csapat is.

Az a lényeg, hogy mindig egy kategóriát teszteljünk egyszerre.

Próbálom mindig úgy összeállítani, hogy érdekes legyen és egy kis huncutság is legyen benne.

1 valaki eltalálta melyik a kakukktojás, de nem mondom meg, hogy kicsoda. :D

• 0

#4 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:34

Ok, csak mondjuk az akkori 7 pontos és a mostani 7 pontos között, vagy összesítve mondjuk 56 és a mostani 56 pontos között lehet ég és föld, de pontszámban megegyeznek, ez nem zavaró? 

Csak kérdezem...

Az nem baj.

Az egy másik csoport teszt volt. 

Utólag azon már nem lehet változtatni.

Én úgy pontoznám ezt a 8-at, hogy megnézném melyik volt a leggyengébb, de azért valamennyire tekintettel lennék a múltkoriakra is.

Ami már elfogadható, arra 5 pontot adnék.

Valahogy pontozni kell. Ha legközelebb a világ legjobb kávéit teszteljük, akkor meg ezeket kellene módosítani.

A végén nem fogom pontok szerint sorba rakni az összes  kávét, hanem meghagyom a csoportokat és azon belül lesznek sorrendek.

Autóknál is van sokféle kategória, de azon belül mégis csak lehet pontozni a különféle típusokat.

Ott is minden kategóriát külön pontoznak.

• 0

#5 bajnokpityu

bajnokpityu

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.199 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:33

Csak kérdezem...

Ahogy én látom úgyse lesz tökéletesen egyforma tesztcsapat, tehát mindig lesznek új arcok, akinek semmit nem mond, hogy mi volt az előzőben az 5 pontos.

Magam részéről teljesen jónak találtam az 5x2 minőségi kategóriát szövegesen alátámasztva, és be is tudtam sorolni az eddigi KVkat.

Nomeg nemtom ki hogy van ezzel, de nekem az izmemóriám nem jó több hónapos időtávon, hogy az előző tesztből a 4. KV 3 pont volt, akkor ez most 2 ponttal többet ér.

Szerintem úgy jó, ahogy van, ahogy ki volt hirdetve, szövegekkel, számokkal. Van értelme is, meg is lehet határozni a pontokat, ennyi sztem elég, tekintve, hogy 14 vélemény átlaga lesz a végeredmény.

Utolsó indokom meg, a többség már leírta a véleményét, pontszámát, menet közben átkonvertálni necces.

• 0

#6 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.374 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: Tegnap, 17:40

Csak kérdezem...

• 0

#7 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 120 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:24

Én ezt teljesen függetlenül kezeltem az előző teszt eredményeitől. Ez egy más kategória, de nyílván itt is lehet egyéni ízlés szerint akár ihatatlan eredmény. Az elején megállapodott pontrendszer szerint pontoztam, a szöveget meg vegyítettem úgy ahogy éreztem. Nálam is volt iható, de többet nem vennék eredmény. Vagy "egész jó, magamnak nem vennék, mert annyira nem az én világom, de ajándékba ismerkedni egy új ízzel viszont jó". Sarkosan semmi képpen nem lehet kezelni a pontozáshoz tartozó szöveget.

Pontosan. Nem lehet összehasonlítani a két tesztet. De ott is meg volt beszélve, hogy kizárólag az A/R blendekre való tekintetteé pontozunk, nem a saját ízlésünk szerint, mert gondolom akkor nem lett volna 10 pontos egyik sem.

• 0

#8 spencer hill

spencer hill

Fórumlakó

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 650 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:20

Én ezt teljesen függetlenül kezeltem az előző teszt eredményeitől. Ez egy más kategória, de nyílván itt is lehet egyéni ízlés szerint akár ihatatlan eredmény. Az elején megállapodott pontrendszer szerint pontoztam, a szöveget meg vegyítettem úgy ahogy éreztem. Nálam is volt iható, de többet nem vennék eredmény. Vagy "egész jó, magamnak nem vennék, mert annyira nem az én világom, de ajándékba ismerkedni egy új ízzel viszont jó". Sarkosan semmi képpen nem lehet kezelni a pontozáshoz tartozó szöveget.
  • 0

#9 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 113 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:42

5-ös az nálam egy már iható,de magamnak nem venném kategória. Nekem azért van ilyen.

ezzel én is így voltam  :tutiok:

• 0

#10 szabiakos

szabiakos

Nincs visszaút

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 120 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 16:11

A pontozásomnál figyelembe vettem, hogy ezek már minőségi kávék és az 1-10 való pontozásnál 1-5 való pontnak nem láttam értelmét hiszen azok már rossz, ihatatlan kategória lett volna. A kávét pontozásánál egymáshoz is viszonyítottam.

5-ös az nálam egy már iható,de magamnak nem venném kategória. Nekem azért van ilyen.

• 0

#11 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:25

Én ugyan nem vetem részt az előző teszten, de ahogy olvasom nagy volt a szórás. A pontozást ezt csak annyiban érinti, hogy, úgy lenne korrekt, ha azokhoz is viszonyítva pontoznánk, így viszont kialakulhat az, hogy mind 9-10 pontos lesz. Ha viszont egymáshoz és az egyéni ízlésünkhöz viszonyítjuk, akkor  amostani körben egy 5-ös a valóságban sokkal jobb, mint az elsőben egy 5-ös, vagy 6-os akár. Szóval nehéz kérdés.

Az nem baj, mert ez más kávé kategória.

Mindig egy kategóriát tesztelünk, szóval ez most a 100% Arabica.

Ha mindegyik megüti a közepes szintet, akkor logikus, hogy minimum 5 pontot érdemes rá adni.

• 0

#12 AVX-Gergő

AVX-Gergő

avx

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 113 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:53

A pontozásomnál figyelembe vettem, hogy ezek már minőségi kávék és az 1-10 való pontozásnál 1-5 való pontnak nem láttam értelmét hiszen azok már rossz, ihatatlan kategória lett volna. A kávét pontozásánál egymáshoz is viszonyítottam.
  • 0

#13 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.374 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: Tegnap, 11:38

Gergő a múltkori alapján pontozott.

Ha valami nagyon nem ízlett, akkor lepontozta, de ha valami közepes volt, arra 5 pontot adott, szóval nem kötelező 1-5-ig is pontozni, ha megüti a közepes szintet.

Én ugyan nem vetem részt az előző teszten, de ahogy olvasom nagy volt a szórás. A pontozást ezt csak annyiban érinti, hogy, úgy lenne korrekt, ha azokhoz is viszonyítva pontoznánk, így viszont kialakulhat az, hogy mind 9-10 pontos lesz. Ha viszont egymáshoz és az egyéni ízlésünkhöz viszonyítjuk, akkor  amostani körben egy 5-ös a valóságban sokkal jobb, mint az elsőben egy 5-ös, vagy 6-os akár. Szóval nehéz kérdés.

• 0

#14 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:22

Hétvégére felépültem, örömmel hallom hogy már nincsenek rossz kávék, újra nagy elánnal vetem bele magam a tesztelésbe. Szerintem nem fog összezavarni hogy csak jó kávékat kell tesztelni sőt :D! A pontrendszerrel kapcsolatban írtam korábban, szerintem a régi most semmire se lesz jó, gondolom, hogy az előző más liga. Itt annyit érdemes tenni hogy vagy széthúzzuk, azaz a szett legjobbja a 10, a leggyengébb az 1 közte a többi. Valószínűleg a mostani 1 valahol az előző 8-9 környékén kell legyen - ez csak tipp mindjárt kóstolok is! :) Vagy a korábbi pontozás alapján osztunk, gondolom akkor több egyforma pont kellene hogy legyen.

Gergő a múltkori alapján pontozott.

Ha valami nagyon nem ízlett, akkor lepontozta, de ha valami közepes volt, arra 5 pontot adott, szóval nem kötelező 1-5-ig is pontozni, ha megüti a közepes szintet.

• 0

#15 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:20

Igen, szerintem is hagyjuk ennél a sorozatnál az előző szériánál használt kategóriákat, és csak simán a számokra koncentráljunk. Sajnos nagyon szofisztikált véleményeket ezúttal nem tudok adni, inkább csak azt tudom megállapítani, hogy ízlik-e az adott csomag, vagy sem. Nincsenek már rossz kávék, ez jó is, és rossz is a tesztelőknek. :)

Jelenleg az 5-ös csomagnál tartok, január végére kényelmesen végzek. 

OK, akkor csak pontok lesznek.

• 0

#16 Asgard

Asgard

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipa
  • 1.657 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:54

Igen, szerintem is hagyjuk ennél a sorozatnál az előző szériánál használt kategóriákat, és csak simán a számokra koncentráljunk. Sajnos nagyon szofisztikált véleményeket ezúttal nem tudok adni, inkább csak azt tudom megállapítani, hogy ízlik-e az adott csomag, vagy sem. Nincsenek már rossz kávék, ez jó is, és rossz is a tesztelőknek. :)

Hétvégére felépültem, örömmel hallom hogy már nincsenek rossz kávék, újra nagy elánnal vetem bele magam a tesztelésbe. Szerintem nem fog összezavarni hogy csak jó kávékat kell tesztelni sőt :D! A pontrendszerrel kapcsolatban írtam korábban, szerintem a régi most semmire se lesz jó, gondolom, hogy az előző más liga. Itt annyit érdemes tenni hogy vagy széthúzzuk, azaz a szett legjobbja a 10, a leggyengébb az 1 közte a többi. Valószínűleg a mostani 1 valahol az előző 8-9 környékén kell legyen - ez csak tipp mindjárt kóstolok is! :) Vagy a korábbi pontozás alapján osztunk, gondolom akkor több egyforma pont kellene hogy legyen.

• 0

#17 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • 6.109 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: Tegnap, 09:39

• 0

#18 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:13

En az 5-osnel jarok, de fel kell porgetnem egy kicsit, mert jovo penteken elutazom, ugyhogy addig vegeznem kene. Szerintem ez siman meglesz.

Szerintem is.

• 0

#19 Wolfy999

Wolfy999

Lefelé a lejtőn

• Mokka Mester
  • PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:18

En az 5-osnel jarok, de fel kell porgetnem egy kicsit, mert jovo penteken elutazom, ugyhogy addig vegeznem kene. Szerintem ez siman meglesz.

Igazából azt terveztük, hogy január végig mindenki végez, ami szerintem össze is jöhet.

• 0

#20 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • 105.768 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 16 - 20:20

Bocs de nem vagyok rutinos tesztelő, így kb, 2 fajta után mindig visszatérek pár napra az általam ismert kávéhoz.

A következő körben már rutinosabb leszel.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó