Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Diy csöves erősitő épités

• Please log in to reply
1072 válasz erre a témára

#1 dys-cus

dys-cus

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 515 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Csöves dolgok, DIY

Elküldve: 2017 június 26 - 17:25

Hú ez válasz nem sajnáltad az időt rám hálásan köszönöm!Látszik a szakértelem.De én ehhez nem értek a saját melómban jó vagyok én is de ez nekem sok.
Most jön a lényeg ki tudja ezt nekem megcsinálni?Martfűn lakom Sopronba nem akarok kocsizni vagy nagyon messzire.

Dyscus kollega megcsinálja szaxerűen, ha írsz neki magánban. Hisz PP erősítőket készít. Ráadásul nincs messze sem, és szinte minmdig otthon van. Csak holnap nem, ezért lehet, csak holnapután válaszol.

• 0

#2 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 15:25

A csövek nagyon kényesek a tápindításra, vagyis előbb álljon fel a fűtés, feszültség-biasz és után az anód táp. Ettől mennek leggyakrabban az örök-mezőre, ha semmi erre utaló megoldás nincs bennük, miközben a maximális teljesítményre és feszültségre vannak kényszerítve.
Ha ez lenne a kapcsolása, akkor látszik, semmi anódtáp késleltetés nincs benne, félvezetős egyenirányítóval túl gyorsan áll fel az anód fesz. Csekély mértékű anódfelállás késleltetés okozhat, ha L1 fojtó és C3 elkó közé beteszel egy 5ohm/5W kerámia huzal ellenállást és esetleg növeled a C3 kapacitás nagyságát, vagy teszel mellé még egy elkót, pl 330uF/450V.
A kapcsrajzon látható az ajánlott munkapont, R28-R29-en kell mérni 0,3VDC-t, ezzel kb 12W az anóddisszipáció, ez biztonságosnak tűnik. LVR1-LVR2-LVR3-LVR4 potikkal tudod beállítani. A rajzon mutatnak munkaponti rácsfeszültséget, de nem arra kell törekedni, az anód áramot kell 30-30mA-re állítani, R28-R29-en mérve. Ha kisebb áramot állítasz be, R28-R29-en pl 0,28V, azzal közelebb mégy a B osztályhoz, persze marad AB-ben még így is, de biztonságot és élettartamot is növelsz. A hangminőség is változhat egy kevéssé, full A osztály ennek az erősítőnek túlzás, nem érdemes arra törekedni.
Ha csövet vásárolsz, akkor mindenképpen párban vegyél, és cseréld ki mindkettőt. A kivett, de még működőt tedd el, kidobni még nem érdemes.
Ja, és még annyit, a munkapont a csöveknél az első 500órában változik, a párban vett csövek is elmászhatnak egymástól. ez igaz az újonnan vett gyári állapotra is. Ott nem járatták a csöveket 500órán át. Tehát többször érdemes ellenőrizni, utánállítani.

Hú ez válasz nem sajnáltad az időt rám hálásan köszönöm!Látszik a szakértelem.De én ehhez nem értek a saját melómban jó vagyok én is de ez nekem sok.
Most jön a lényeg ki tudja ezt nekem megcsinálni?Martfűn lakom Sopronba nem akarok kocsizni vagy nagyon messzire.
  • 0

#3 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.779 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 13:49

Cayin Kínai gyári EL34.

Nem régi erősítő talán 100 üzemórával így nem tudom a munkapontok feszkók és (kapacitások) már elállítódtak e .Vagy ha kimegy egy végcső elállítódik minden?

Az előfok csöveket kicseréltem már Tungsramokra 1966 gyártásúakra hatalmas javulás lett a jutalma. :)

A csövek nagyon kényesek a tápindításra, vagyis előbb álljon fel a fűtés, feszültség-biasz és után az anód táp. Ettől mennek leggyakrabban az örök-mezőre, ha semmi erre utaló megoldás nincs bennük, miközben a maximális teljesítményre és feszültségre vannak kényszerítve.
Ha ez lenne a kapcsolása, akkor látszik, semmi anódtáp késleltetés nincs benne, félvezetős egyenirányítóval túl gyorsan áll fel az anód fesz. Csekély mértékű anódfelállás késleltetés okozhat, ha L1 fojtó és C3 elkó közé beteszel egy 5ohm/5W kerámia huzal ellenállást és esetleg növeled a C3 kapacitás nagyságát, vagy teszel mellé még egy elkót, pl 330uF/450V.
A kapcsrajzon látható az ajánlott munkapont, R28-R29-en kell mérni 0,3VDC-t, ezzel kb 12W az anóddisszipáció, ez biztonságosnak tűnik. LVR1-LVR2-LVR3-LVR4 potikkal tudod beállítani. A rajzon mutatnak munkaponti rácsfeszültséget, de nem arra kell törekedni, az anód áramot kell 30-30mA-re állítani, R28-R29-en mérve. Ha kisebb áramot állítasz be, R28-R29-en pl 0,28V, azzal közelebb mégy a B osztályhoz, persze marad AB-ben még így is, de biztonságot és élettartamot is növelsz. A hangminőség is változhat egy kevéssé, full A osztály ennek az erősítőnek túlzás, nem érdemes arra törekedni.

Ha csövet vásárolsz, akkor mindenképpen párban vegyél, és cseréld ki mindkettőt. A kivett, de még működőt tedd el, kidobni még nem érdemes.
Ja, és még annyit, a munkapont a csöveknél az első 500órában változik, a párban vett csövek is elmászhatnak egymástól. ez igaz az újonnan vett gyári állapotra is. Ott nem járatták a csöveket 500órán át. Tehát többször érdemes ellenőrizni, utánállítani.

Csatolt képek:

• 22_cayin_mt-35.jpg

Szerkesztve istvan01 által: 2017 június 26 - 13:54

• 1

#4 CHZ

CHZ

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 78 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 13:38

Tisztelt  fórumozók.

Segítséget szeretnék kérni és tanácsot.

Van nekem egy Cayin MT35  csöves erősítőm,nagy megelégedésemre és az  el34 gyári csőből az egyik bekapcsolás után kb 10 -15 mp múlva elkezdett villogni erős fénnyel alúl és a hangfal erősen sercegett kissebb pukk is volt.(nem nagy hangerőn).Azonnal kikapcsoltam,és kihúztam belőle mindent.

A cső szerintem KO.

TUNG-SOL EL34B  https://www.muziker....CFUXcGQodK0wCjA

lenne a kiszemelt utód 9090FT darabja vagy valami hasonló árú.A  B jelzés zavar bele lehet e tenni ettől vagy csak sima EL34 mehet bele?

JJ EL34 (6CA7) végfok pentóda  5 000 Ft
Gyártó:
JJ Electronic

Itt viszont L betű is szerepel

https://www.flexmode...-vegfok-pentoda

Az előfok csövek 1 db.12AX7 Tungsram és 2 db.12AU7 Tungsram

Tanácsot kérek most mitévő legyek.Vagy vásárlási ötletet.

Párban érdemes cserélned és munkapont beállítását is meg kell csinálnod.

• 0

#5 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:53

Cayin Kínai gyári EL34.
Nem régi erősítő talán 100 üzemórával így nem tudom a munkapontok feszkók és (kapacitások) már elállítódtak e .Vagy ha kimegy egy végcső elállítódik minden?
Az előfok csöveket kicseréltem már Tungsramokra 1966 gyártásúakra hatalmas javulás lett a jutalma. :)

Ha ilyen fiatal, akkor már csak azért is átnézném, mem valami hiba miatt romlott- e el.
Munkapontokat mindenképp ellenőrizni kell!
Na látod, ha a Tungsramok komoly javulást hoztak, a jó csövek még további lépés. Végcsöveknél ugyanez a helyzet. Csak kicsit drágábban. Nemrég kínai csövek helyett tettem usa csöveket. Drága volt , de imádja a gazdája az új erősítőjét!
  • 0

#6 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:41

Szerintem jobban jársz ha veszel egy normális hangú cd játszót. Ne dac-ra költsd azt a pénzt.

Köszi  már árulom.  :)

• 0

#7 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:40

De azok milyen csövek? Kínai vagy orosz vagy micsoda?
A munkapontokat sem árt utánaállítani.
Esetleg precízebbek a többi feszültséget is ellenőrzik. Alkatrészeket szemrevételezik , kapacitásokat megmérik.

Cayin Kínai gyári EL34.

• 0

#8 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:21

Mint írtam Cayin gyári EL34 ment ki.A javítást nem értem régi csövek ki újak be és bekapcs vagy tévedek?

De azok milyen csövek? Kínai vagy orosz vagy micsoda?
A munkapontokat sem árt utánaállítani.
Esetleg precízebbek a többi feszültséget is ellenőrzik. Alkatrészeket szemrevételezik , kapacitásokat megmérik.

Szerkesztve SoundMania által: 2017 június 26 - 12:24

• 0

#9 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:20

DENON DCD 1420. Triangle Antal 30th Anniversary Edition
audioquest silver speaker cable
Cayin MT35 csöves erősítő
Siltech 4/24 összekötő

Szerintem jobban jársz ha veszel egy normális hangú cd játszót. Ne dac-ra költsd azt a pénzt.
  • 0

#10 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:14

Milyen cső az ami tönkrement?
Mennyit bírt ki? Úgy hallottam a JJ- k hamar sunnyadt hangúak lesznek. Oroszok nem hosszú élettartamúak meg nem túl jó a hangjuk sem. Csakúgy mint a kínaiak.
Ilyenkor meg szoktam kérdezni , számoljunk -e?
Pl egyik ismerősömnél 1,5-2 év alatt 3 db végcső ment ki. Ez kb 35-40 ezer javítással. ( nagyon olcsón számolfam a javítást) szóval 2 ev 40000, 1 év 20000. Egy igazàn jó hangú és hosszú élettartamú csőszett kb 250000 körül meglehet , ez vagy 10+ évig elmegy szinte biztosan. Na most akkor mi a drága? Ráadásul sokszorosan jobb hangot hallgathat addig a tulajdonos.
Szerintem nem kérdés a választás. De mindenki döntsön maga.

Mint írtam Cayin gyári EL34 ment ki.A javítást nem értem  régi csövek ki újak be és bekapcs  vagy tévedek?

• 0

#11 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:08

Mihez szeretnéd? Érdemes egyáltalán?

DENON DCD 1420.   

Triangle Antal 30th Anniversary Edition 

audioquest silver speaker cable

Cayin MT35 csöves erősítő

Siltech 4/24 összekötő

• 0

#12 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:01

Tisztelt fórumozók.
Van nekem egy Cayin MT35 csöves erősítőm,nagy megelégedésemre és az el34 gyári csőből az egyik bekapcsolás után kb 10 -15 mp múlva elkezdett villogni erős fénnyel alúl és a hangfal erősen sercegett kissebb pukk is volt.(nem nagy hangerőn).Azonnal kikapcsoltam,és kihúztam belőle mindent.
A cső szerintem KO.
TUNG-SOL EL34B https://www.muziker....CFUXcGQodK0wCjA
lenne a kiszemelt utód 9090FT darabja vagy valami hasonló árú.A B jelzés zavar bele lehet e tenni ettől vagy csak sima EL34 mehet bele?
JJ EL34 (6CA7) végfok pentóda 5 000 Ft

Gyártó:

JJ Electronic

Milyen cső az ami tönkrement?
Mennyit bírt ki? Úgy hallottam a JJ- k hamar sunnyadt hangúak lesznek. Oroszok nem hosszú élettartamúak meg nem túl jó a hangjuk sem. Csakúgy mint a kínaiak.
Ilyenkor meg szoktam kérdezni , számoljunk -e?
Pl egyik ismerősömnél 1,5-2 év alatt 3 db végcső ment ki. Ez kb 35-40 ezer javítással. ( nagyon olcsón számolfam a javítást) szóval 2 ev 40000, 1 év 20000. Egy igazàn jó hangú és hosszú élettartamú csőszett kb 250000 körül meglehet , ez vagy 10+ évig elmegy szinte biztosan. Na most akkor mi a drága? Ráadásul sokszorosan jobb hangot hallgathat addig a tulajdonos.
Szerintem nem kérdés a választás. De mindenki döntsön maga.
  • 0

#13 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 10:54

Tisztelt  fórumozók.

Van nekem egy Cayin MT35  csöves erősítőm,nagy megelégedésemre és az  el34 gyári csőből az egyik bekapcsolás után kb 10 -15 mp múlva elkezdett villogni erős fénnyel alúl és a hangfal erősen sercegett kissebb pukk is volt.(nem nagy hangerőn).Azonnal kikapcsoltam,és kihúztam belőle mindent.

A cső szerintem KO.

TUNG-SOL EL34B  https://www.muziker....CFUXcGQodK0wCjA

lenne a kiszemelt utód 9090FT darabja vagy valami hasonló árú.A  B jelzés zavar bele lehet e tenni ettől vagy csak sima EL34 mehet bele?

JJ EL34 (6CA7) végfok pentóda  5 000 Ft
Gyártó:
JJ Electronic

• 0

#14 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 19:53

Köszönöm a figyelmeteket,és a hozzászólásokat.
  • 0

#15 dys-cus

dys-cus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 515 Hozzászólás:
  • Interests:Csöves dolgok, DIY

Elküldve: 2017 június 22 - 17:09

Megéápíthető egy kínai alapra nem NOS csővel, és úgy, hogy a munkabért óránkánt kemény 50 magyar forintal számolom. No de idióta nem vagyok. Műltkor összeszámiltam a saját AD1865-ös DAC-om AN DAC4 koppincs amúgy. Gondolkodnék rajta, hogy 350-ért elvállalnám-e az elkészítést.

• 0

#16 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.779 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 16:24

Csak a munkadíjra szánja a 60e-t, gondolom.... Vagy nem?  gondolkodik.gif

talán egy pár NOS csőre? Ja, nem biztos, arra nem elég. :quetionmark:

Nekem egy pár végcső DHT négyszer ennyibe van, igaz nem NOS és teljesítmény cső.

• 0

#17 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.563 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 június 22 - 14:31

Ahhoz hogy 60 000 Ft-ból jó dac-ot építsen valaki tényleg MÁGUSNAK kell lennie ! Vagy VARÁZSLÓNAK!! :nonononono:  :nonononono:  leborulok.gif

Csak a munkadíjra szánja a 60e-t, gondolom.... Vagy nem?  gondolkodik.gif

• 0

#18 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 614 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 14:15

Sziasztok.
A mágusok közt van valaki aki építene csöves dac-ot.kb60000ft szánok rá.

Ahhoz hogy 60 000 Ft-ból jó dac-ot építsen valaki tényleg MÁGUSNAK kell lennie ! Vagy VARÁZSLÓNAK!! :nonononono:  :nonononono:  leborulok.gif

• 0

#19 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.740 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 07:39

Sziasztok.

Mihez szeretnéd? Érdemes egyáltalán?
  • 0

#20 harcsapapa

harcsapapa

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 158 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 07:22

Sziasztok.
  • 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 2 vendég, 0 anonim felhasználó