Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Jbl

• Please log in to reply
5056 válasz erre a témára

#1 wittao

wittao

Beszóló

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.068 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2018 február 14 - 00:15

Nos az olvasottak miatt, ma félretettem mindent és betettem a JBL-eket, akik pihentek az elmúlt időszakban.

Meghajtás ezúttal Marantz PM14 (pedig említettem, hogy csövivel jobbak szerintem, de most még azt is kábelezgetni már nem volt energiám).

Hans Zimmer prágai koncertje, számolgattam a hangszereket, zenészek sorait... nagyjából 3-4 sort lehetett felfedezni a hangképben mélységében. Ebből 2 a hangfalak mögötti térben, az első a hangfalak vonalában, kicsit előttük. És ez egy L86, szóval bőven felülmúlható hangfal a JBL-ek között szinte bárhová nyúlva.

4.jpg

Ja és mindezt egy fos elhelyezéssel, akkusztikailag kezeletlen helyen (persze pár elnyelőt kipakoltam az elsődleges reflexiós pontokba, de mindenféle mérés nélkül, tehát majdnem nem létezőnek vehető).

Nem hallottatok ott be valamit Tonyánál? Minden cső bent volt az erősítőjében? :D :D

• 0

#2 tonya

tonya

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 650 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 20:16

:rolleyes: a meghallgatás nálam történt, a korrektség kedvéért nem JBL L100-as volt az egyik doboz pár hanem L110, a másik doboz típus stimmel, azért én ezt a térleképezést nem éreztem annyira borzasztónak (más sem aki még hallotta ezt az összeállítást, itt nemcsak Wittao fórumtársra gondolok), na de nem vagyunk egyformák, kinek mi a fontos, nekem speciel az is, hogy ha hallgatom a kedvenc albumaimat, amelyek közül elég sok jazz klubokban, élő koncerten lett felvéve, legyen egy olyan érzésem mintha ott ülnék a közönség között és ezt szerintem, azért ezek a dobozok hozzák, jól vagy rosszul azt mindenki döntse el saját maga, azért én szoktam figyelni a vendégeim lábát, ha jár a ritmusra akkor talán már a hallgatható kategóriába sorolható a rendszerem. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy ezek nem csúcs kategóriás dobozok, vannak jobbak tőlük ( még talán nekem is )

• 0

#3 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 18:45

Èn ezèrt is hagytam a JBL vonalat.
Amelyik meg is tudja szolgáltatni a tèr információt realisztikus annak(vagyis próbálja leutánozni) azok nem ebben a kategóriában keresendő.
Volt már szó a JBL ek tèrábrázolásárol korábban ès ott sok infó van.
Tudom azt is hogy sok dologgal lehet manipulálni a "tèr" megjelenitèst.De igen föleg ha valaki jó dobozokat hallgat annak ez féltünik.De valaki meg meg van gyözödve hogy ez az igazi ahogy a JBL tálalja.
Ès emiatt lehetnek ekkora eltèrèsek.
Hogy hol az igazság? Talán sehol.

Én 3 JBL-el éltem hosszabb eövidebb ideig,illetve a 4429-et sokat hallgattam.
De egyiknél sem fedeztem fel ezt a tér misztikumot.
De a hangszerek pozicionálása kegyetlen pontos és stabil volt.
A legtöbb “térmester” hangfalnál ez nincs
  • 1

#4 Larko

Larko

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 260 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 18:32

Èn ezèrt is hagytam a JBL vonalat.
Amelyik meg is tudja szolgáltatni a tèr információt realisztikus annak(vagyis próbálja leutánozni) azok nem ebben a kategóriában keresendő.
Volt már szó a JBL ek tèrábrázolásárol korábban ès ott sok infó van.
Tudom azt is hogy sok dologgal lehet manipulálni a "tèr" megjelenitèst.De igen föleg ha valaki jó dobozokat hallgat annak ez féltünik.De valaki meg meg van gyözödve hogy ez az igazi ahogy a JBL tálalja.
Ès emiatt lehetnek ekkora eltèrèsek.
Hogy hol az igazság? Talán sehol.
  • 0

#5 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.960 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2018 február 13 - 16:50

Vagy az a valóság,hogy ilyen “tér” nincs is.

Ez egy provokatív, vagy költői kérdés, kijelentés?
A választ, szerintem magad is tudod...
  • 0

#6 supravox

supravox

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 841 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 16:18

Vagy az a valóság,hogy ilyen “tér” nincs is.
  • 0

#7 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 14:07

Ok, én csak úgy értettem mintha azt írtad volna mondjuk falra vannak tolva, közel vannak egymáshoz stb. és ez okozza a problémát. Igazából olyan tér van ott, hogy fel lehetne vonalazni kis futsal pályának :D

Mert részben azt is írtam. Sokan esnek abba a hibába, hogy áá, ez stúdió monitor, biztos jó bezsúfolva egy beépített szekrényben is.
Ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy a papír magasos jbl-ek szerintem térábrázolásban nem túl jók. Nem véletlenül nem vettem, pedig meghallgattam párat.
  • 0

#8 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.068 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 14:03

Ok, a körülötte lévő tér csak egy fontos paraméter. Alapból a az ilyen jellegű “térprobléma”, elhelyezési, akusztikai problémákra utal.

Ok, én csak úgy értettem mintha azt írtad volna mondjuk falra vannak tolva, közel vannak egymáshoz stb. és ez okozza a problémát. Igazából olyan tér van ott, hogy fel lehetne vonalazni kis futsal pályának :D

• 0

#9 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 14:01

Van egy tippem, hol történt a hallgatózás :)
Szerintem ott kellően nagy tér áll rendelkezésre minden irányban.
Én hallottam ott az L110-eket, a tér ilyen jellegű megfeszülésére nem emlékszem. Szerintem a nyulak tehetnek róla... :D

Ok, a körülötte lévő tér csak egy fontos paraméter. Alapból a az ilyen jellegű “térprobléma”, elhelyezési, akusztikai problémákra utal.
  • 0

#10 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.068 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 13:55

Van egy tippem, hol történt a hallgatózás :)

Szerintem ott kellően nagy tér áll rendelkezésre minden irányban.

Én hallottam ott az L110-eket, a tér ilyen jellegű megfeszülésére nem emlékszem. Szerintem a nyulak tehetnek róla... :D

• 0

#11 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 13:47

a múlt héten volt alkalmam meghallgatni ugyanabban a rendszerben JBL 4311B-t és L100-at. nagyon precíz, gyors, ritmikus dobozok, elképesztő hangulatot tudnak csinálni. de. de! a sztereó tér nagyon furcsa: nincs. illetve úgy nincs, ahogy megszoktam, nálam rá tudok mutatni az énekesre, a dobra, gitárra, stb. itt viszont olyan volt, minta egy kifeszített 2d vásznon szólna a zene, kicsit két oldalasan a sugárzók irányából. értem és tudom, hogy a 4311B közeltéri stúdió monitor (nem közeltérben hallgattuk). de az L100 is ezt csinálta, bár egy nagyon picit már jobban ábrázolta a sztereo teret. minden JBL (szándékosan) ilyen? az otthonra szántak is? ez nekem nagyon nem a megszokott dolog, hiányzott a varázslatból a színpad...

Szerintem nem mindegyik, illetve ahogy észrevettem a papír magasosakra igazabb, mint a többire. A másik észrevételem pedig az, hogy ezek a monitorok igenis igénylik a teret maguk körül. Ha be vannak zárva, megdöglik a tér is sajna.
  • 0

#12 greenbio

greenbio

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.141 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, természet, gasztro+bor

Elküldve: 2018 február 13 - 13:43

a múlt héten volt alkalmam meghallgatni ugyanabban a rendszerben JBL 4311B-t és L100-at. nagyon precíz, gyors, ritmikus dobozok, elképesztő hangulatot tudnak csinálni. de. de! a sztereó tér nagyon furcsa: nincs. illetve úgy nincs, ahogy megszoktam, nálam rá tudok mutatni az énekesre, a dobra, gitárra, stb. itt viszont olyan volt, minta egy kifeszített 2d vásznon szólna a zene, kicsit két oldalasan a sugárzók irányából. értem és tudom, hogy a 4311B közeltéri stúdió monitor (nem közeltérben hallgattuk). de az L100 is ezt csinálta, bár egy nagyon picit már jobban ábrázolta a sztereo teret. minden JBL (szándékosan) ilyen? az otthonra szántak is? ez nekem nagyon nem a megszokott dolog, hiányzott a varázslatból a színpad...

• 0

#13 Tctronic

Tctronic

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 582 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 18:31

Hét végén volt kellő időm és összehallgattam őket. Nehéz véleményt mondani. A TAD berillium membránja a JBL 2441 alnico mágnese ellen. Sokáig hallgattam a komplett JBL DIY hangfalat (2226, 2441+2397,077), ebbe a hangfalba került a TAD 4002. Amikor először beraktam a TAD-ot meglepődtem, nem tetszett. Lehet pontosan be kellett állítani a hangváltó L-padját, az volt a baj, lehet csak megszokta a fülem a JBL-t nem tudom. Idő kellett  amíg a fülem is átállt. A véleményem pár nap után: a TAD nagyon realisztikus, részletező, egyenletesen jól teljesít mindenen. Zenén, filmen, TV-n. Kicsit steril, de lehet ez a valóság?  JBL 2441: zenén (főleg hangszeresen) nagyon jó. Zenei. Lehet nem olyan steril,kicsit idealizál (?), de szép. Viszont elektronikus zenén, filmen, TV-n gyengébb. Nem olyan részletező, de nem kell nagy különbségekre gondolni. Igazán kíváncsi lennék a JBL berillium membránnal mit mutatna. (létezik hozzá).  Szóval a kettő között nem volt olyan nagy eltérés. A TAD nagy hangerőn is nagyon részletező, szinte semmi torzítás. Igazi PA. A JBL kicsit gyengébb, de szerintem csak a membrán miatt van. Mindkettő nagyon jó, másért jó. Tényleg csak ízlés dolga... (ja igen 800Hz-8Kh-ig üzemeltek)

Csatolt képek:

• WP_20180208_18_12_10_Pro.jpg
  • WP_20180208_18_12_06_Pro.jpg
  • WP_20180208_18_11_58_Pro.jpg
  • WP_20180208_18_11_43_Pro.jpg
  • WP_20180208_18_11_31_Pro.jpg

• 2

#14 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.068 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 15:38

Régen minden jobb volt... :)

attachicon.gif7DE2D25F-C36F-42F4-B126-1B4AC61DAF74.jpeg

Már a múlt se a régi :D

• 0

#15 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 15:08

Régen minden jobb volt... :)

7DE2D25F-C36F-42F4-B126-1B4AC61DAF74.jpeg
  • 0

#16 Tctronic

Tctronic

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 582 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 19:23

Valaki tudja esetleg hogy a videon bal oldalon lathato kisebb dobozoknak mi a szamuk?

JBL L 19 (?)

• 0

#17 kempi

kempi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 363 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi, zenehallgatás, főzés

Elküldve: 2018 február 03 - 13:59

Megérdeklődtem a most hirdetett JBL 4343 rendelési költségeit. A 990.000 JPY kb 2.300.000 Ft. A szállítás, vám, áfa, vámkezelés kicsivel többre jött ki, mint 1.400.000 Ft, azaz a japcsikhoz viszonyítva több, mint 60%-kal vehető meg idehaza. Így sajnos nem opció. Majd, ha belépnek az ajropúnióba.

Valaki tudja esetleg hogy a videon bal oldalon lathato kisebb dobozoknak mi a szamuk?
  • 0

#18 Marc

Marc

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 243 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 10:23

Az én kedvencem ez. Hogy van hogy még egy szaros laptopon is érezhető hogy bitang jó a hangja.

Megérdeklődtem a most hirdetett JBL 4343 rendelési költségeit. A 990.000 JPY kb 2.300.000 Ft. A szállítás, vám, áfa, vámkezelés kicsivel többre jött ki, mint 1.400.000 Ft, azaz a japcsikhoz viszonyítva több, mint 60%-kal vehető meg idehaza. Így sajnos nem opció. Majd, ha belépnek az ajropúnióba.

Szerkesztve Marc által: 2018 február 03 - 10:24

• 1

#19 kempi

kempi

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 363 Hozzászólás:
  • Interests:Hifi, zenehallgatás, főzés

Elküldve: 2018 január 18 - 06:38

Eredeti kábelével, és talán egyetlen pici makula van rajta, igaz? Amúgy hibátlan, jól sejtem?

Nincs rajta nagy serules, es kabel is volt hozza. Miert kerdezed?
  • 0

#20 wwwolfman

wwwolfman

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 468 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 18 - 00:21

Hogy erted, helyileg? Szegeden volt

Eredeti kábelével, és talán egyetlen pici makula van rajta, igaz? Amúgy hibátlan, jól sejtem?
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó