Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Bodor Audio Classic Hangsugárzók

• Please log in to reply
148 válasz erre a témára

#41 Klang

Klang

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.299 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2013 november 26 - 20:18

Annyit mondjatok még el, hogy mi a valós érzékenység? Klang két mérésén különböző érzékenység olvasható ki. Az egyiken 87dB körüli, ami sztm a valós. A másikon 90dB látszik. Gyanítom, hogy a baffle step kompenzáció miatt a 87dB az igaz.

A 90dB a  valós érték. A 87 db a jelenlegi felállásban mért,vagyis a keresztben van .  Létezik egy  mérés 2kHz-ig ott jobban látható,majd a Bege felteszi ha úgy gondolja. A hallgatási pozicióban (2,5 méterre van a doboztól  a mikrofon ) is  90dB -t mértem.

A mostani  felállásban nem is lehetne ilyen távolságról mérni ,nincs annyi hely. A kettő együtt összehasonlitó mérést is keresztben követtem el  ezért is nem egyforma a mélyátvitele a két doboznak. A jobboldali közelebb van a szobában a sarokhoz ill a kijárathoz.

Üdv Klang

• 2

#42 Quadlipi

Quadlipi

Fórumegér

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 856 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 19:02

Annyit mondjatok még el, hogy mi a valós érzékenység? Klang két mérésén különböző érzékenység olvasható ki. Az egyiken 87dB körüli, ami sztm a valós. A másikon 90dB látszik. Gyanítom, hogy a baffle step kompenzáció miatt a 87dB az igaz.

• 0

#43 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 16:06

Egy kis specifikáció.

Gondolom a hangszórókat, már sokan felismerték, meg talán már beszéltem is róla, de azért elmondom.

Mélyhangszóró:     SEAS CA22RNX

Középhangszóró:   SEAS ER15RLY

Magashangszóró:  SEAS 27TDC

Hogy miért pont ezek, az az én megfontolásom alapján történt. Kéretik úgy kezelni! :)

A doboz bassreflex rendszerű, belső Helmholz rezonátorral.

Működésmód: Qb3. Annak ellenére, hogy a hangszóró inkább B4-et feltételez.

Térfogat : Vb:60L.

Soros ellenállás: 0,2Ohm.

Veszteség: Ql7

Rezonancia frekvencia - Fb:30Hz.

IHA térfogat: 15L. Körfrekvencia: 90Hz. Nyereség, Q10 esetén: -8dB.

A középhangszóró zárt dobozban.

Qtc: 0,577

Lineár fázisú frekvenciaváltó.

Keresztezési frekvenciák: 380Hz/3,2kHz.

• 0

#44 Quadlipi

Quadlipi

Fórumegér

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 856 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 12:54

Ezt eddig is tudtuk! :)

Nem tudtuk, csak sejtettük! Most már biztos is! :D
  • 0

#45 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 12:50

Jó füle van Kalminak!

Ezt eddig is tudtuk! :)

• 0

#46 violin

violin

D.I.Y.-er....

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.366 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 09:27

Jó füle van Kalminak!

Ráadásul rögtön kettő...... :rolleyes:

• 1

#47 Quadlipi

Quadlipi

Fórumegér

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 856 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 09:12

Frekvencia függő ellenállás.

classic imp.jpg

Az imp. menet nagyon szép!
  • 1

#48 Quadlipi

Quadlipi

Fórumegér

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 856 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:53

Hallgatási pozíció.

classic freki hallgatasi pozicióban.jpg

Jó füle van Kalminak!
  • 0

#49 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:24

Két doboz.

classic kettő együtt.jpg

A dobozok hallgatási pozíciójából.

• 0

#50 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:21

Hallgatási pozíció.

classic freki hallgatasi pozicióban.jpg

• 0

#51 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:20

Frekvencia függő ellenállás.

classic imp.jpg

• 0

#52 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:19

Harmonikusok.

classic torzitás.jpg

• 0

#53 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 26 - 08:17

Mérések.

Átvitel on-axis, off axis30°

Elforgatás 30 fokba.jpg

• 1

#54 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.836 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 25 - 20:29

Klang kolléga a mai nap időt,  fáradságot nem kímélve, elvégezte a megfelelő méréseket.

Hamarosan feltöltjük a kapott eredményeket. 

• 1

#55 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 25 - 12:58

Nem értem ezt a mélymizériát, komolyan.

Nincs ezzel semmi baj. Mindenki, úgyis a saját preferenciái szerint ítél. Nekem is sokat formálódik a véleményem. Sokat kell menni, hallgatni, hogy kialakuljon az emberben egy idő után, hogy mi is az, amivel már együtt tud "élni". Én is voltam úgy, hogy nem tudtam volna mást hallgatni, csak sztatikust. Abból is csak a Logant. Egyenlőre elmúlt. Aztán ki tudja! Tökéletes, úgysem lesz soha semmi!

Annak viszont örülök, hogy vannak akik elmennek meghallgatni.

• 2

#56 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 25 - 12:38

Már kétszer voltam Ferinél, de az előző alkalommal többet beszélgettem, mint hallgatóztam és első alkalommal olyan lemezek forogtak, amiket nem ismerek és annyira nem álltak közel hozzám, nem szerettem volna véleményt írni. Múlt pénteken reggel meghallgattam párszor egyetlen dalt a saját rendszeremen. Majd délután Ferinél ugyan azt a dalt, arról a lemezről. Talán valamennyire még a fülemben volt, de nem szeretnék A-B tesztről beszélni.

Nem értem ezt a mélymizériát, komolyan. Az biztos, hogy a mély nem terpeszkedik el a teljes hangképen, ami igen nagy pozitívum, de amikor megpendül egy nagybőgő húr, akkor fejlámpával kell levilágítani, hogy vajon ez most hány méterről tört elő. A mélyátvitel nagyon tiszta, kontrollált, pontosan beazonosítható a hangszer, nem egy terjengős mélymassza nulla információval. Nem mintha meg lehetne ítélni egy hangfal jóságát abból, hogy kilóra mennyi benne a mély. Bár igaz, hogy én is a nagy membránok és az állódobozok felé húzok, bár néha elképesztő dolgokat lehet hallani pici polcsugárzókból is. Szemre ebben a dobozban is van sok-sok liter és membrán is tisztességes. Nekem – talán – azért is fontos, mert többet hallgatok esete zenét és alacsonyabb hangerőn is fontos, hogy jól szóljon a hangdoboz, nem csak kihajtva. Azt gondolom, hogy a mélyhiány a kiállításon tapasztaltak miatt fogalmazódtak meg.

A felbontásra biztosan nem lehet panasz, részletgazdag. Az előző látogatásomkor éreztem középmagas kiemelést, de múlt pénteken egyáltalán nem tapasztaltam hasonlót. Gondolom bejáratódtak a hangváltóban az alkatrészek vagy valami más oka lehetett.  A térleképzés pontos. Élvezetes volt azt a pár dalt meghallgatni.

• 4

#57 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 24 - 14:26

Elküldve 2013 november 16 - 08:57

Tisztelt Gábor!

Remélem nem érezte negatív kritikának amit írtam a hangsugárzórol. Inkább a vélemenyem leírása volt a cél és nem kritika megfogalmazása.
Ahogy írtam is, a hangsugárzó a kiállításhoz képest tapasztalt hanghoz viszonyítva sokat nőtt a szememben.
Igazából a mélyeket leszámítva még tetszetősnek is mondhatnám - csak én egyre inkább eltávolodóban vagyok a direkt sugárzóktól már (inkább sztatikus, omni falakat kedvelem, vagy a régebbi "stílusú" angol direkt sugárzókat - azoknak minden hibájával egyetemben).
Nem tudom pontosan megfogalmazni azt amit a mély hangok kapcsán megjegyeztem (nem vagyok szakma béli). Lehet a szoba mérete okozta, de kényelmetlenül éreztem magam olykor miattuk. Fárasztottak zene hallgatás közben.
Ami viszont mindenképpen pozitívum a sugárzókkal kapcsolatban az a tér amit tapasztaltam a hallgatás közben. Ezt álló sugárzókkal az általam eddig hallott egyéb sugárzók alapján nehéz elérni.

Összességében gratulálok az alkotásához, nemigen tudnak hazánkban sokan ilyen sugárzót alkotni.
(Amennyiben úgy ítéli akkor bármelyik topicban idézhet a levelemből, hogy ott is jobban érthető legyen a véleményem.)

Hogy ne csak a "csöpögősek" legyenek! 

Még egyszer, köszönöm!

• 1

#58 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.836 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 24 - 12:57

DeGe:

Elküldve: 2013 november 13 - 18:13

Kedves Uraim!

Ma nekem is sikerült meghallgattam azokat a bizonyos hangfalakat illetve komplett rendszert és bizony csak gratulálni tudok hozzá!

Jó régen volt már amikor hasonlóan éreztem a mostanihoz, hogy haza kellene küldeni a Bodor Ferit, bezárkozni és egy éjszakát ott tölteni a kedvenc lemezeimmel, élvezni a zenehallgatás örömét, újra felfedezni a lemezen megbújó részleteket és azt a hihetetlen jelenlét érzetet ami most ott hallható!

Szerintem ez egy nagyon-nagyon jól sikerült rendszer, szinte tökéletes hanggal (már persze ha van ilyen, hiszen mindannyiunk preferenciája más-más). 

Sajnos a múltbeli tapasztalatokból kiindulva nem nagyon szoktam forumokba hozzá szólni a topikokhoz, de úgy érzem most igazán megérdemli a Bodoraudio egész csapata a nagy dicséretet az igazán jól sikerült hangért, hiszen ez az amiért mindannyian hallgatjuk a zenét.

Mégegyszer gratulálok és így tovább reméljük még sokáig hallhatjuk/élvezhetjük ezeket a nagyszerű eszközöket!

Aki csak teheti menjen el és hallgassa meg biztosan nem fogja megbánni!   :D  :D  :D

• 0

#59 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.836 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 24 - 12:56

Big Foot:

Elküldve: 2013 november 12 - 21:55

A kiállításra nem sikerült eljutnom (talán jobb is), de Ferihez ma igen (úgy adtam át a "stafétabotot" Kalminak). Erről a nagy Classic állóhangfalról (bocsánat, hangsugárzóról) csak a legjobbakat tudom mondani, még most is a hatása alatt vagyok. Mindenféle zenével, stílussal csodálatosan muzsikált, finoman, érzelmesen, mégis határozottan, ha kell(ett) akkor erőteljesen (jól oda...ott  :rolleyes: ). Hallgattunk valamilyen orgonajátékot is, hát az tényleg mennyei volt, mintha egy templomba lettünk volna. De több énekes is, akiket hallgattunk is (volt női és férfi előadó egyaránt), hihetetlen jelenérzettel énekeltek ott nekünk, a színpad közepén. Fantasztikus a térleképezés is, nyilván ebben benne van az új akusztikai elrendezés. Ez az a hangfal, amire vágyik az ember, hogy újra meghallgassa, ne adj isten kettesbe legyen vele... Szerintem akit érdekel, vagy megalapozott véleményt kíván kialakítani róla, az így, ebben a környezetben hallgassa meg, garantálom leesik az álla.

ui: péntek du újra eljövök megfülelni, ha időmbe belefér   leborulunk.gif

• 0

#60 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.836 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 24 - 12:55

Néhány hozzászólást áthozok a másik topikból.

Kalmi:

Elküldve: 2013 november 12 - 19:42

Ma voltam meghallgatni az új Classic dobozokat. Kíváncsi voltam, mert a kiállítás alapján, csak rosszat tudtam volna én is mondani, viszont azok között a körülmények között nem lehet korrekt véleményt alkotni. Ismerem Bege hozzáállását és szakértelmét, és még ha alapvetően kicsit más is az elképzelésünk a jó hangról, azt tudom, hogy ő enyhén szólva nem szokott hallgathatatlan hangdobozokat készíteni.

Örömmel tapasztaltam, hogy Feriék megfogadták a tanácsomat a keresztbe elrendezésről és leesett a tantusz, hogy hosszában az a szoba azokkal az akusztikai megoldásokkal úgy nem jó. Ehhez speciel mérés sem igazán kell, (nem önfényezésből mondom) egy általam jól ismert hangdobozt hallgatva kb 5 perc után megmondtam... csak nem értem ez miért nem tűnt fel eddig a sok sok klubbnapon... na mind1.

A lényeg hogy igencsak korrektül szólnak az új dobozok. Nem csak jobban, mint a kiállításon, hanem szinte hibátlanul! Most nem túlzás jön, és semmiféle anyagi érdekem nincs az új Classic dobozokkal kapcsolatban, de ha ilyen hangot tudtak volna kint összehozni a kiállításon, akkor ez a legtöbb ember számára ez a szoba lett volna a show egyik legjobbja! Széles színpad, a zene nem csak a két doboz között szól, hanem kilép a szobába!Rendkívül tiszta a hang, és tényleg érzelmesen zenél a doboz. Tonálisan nekem kicsit több mély és kevesebb magas hang lett volna megfelelő, de ez a váltó és a doboz hangolásával majdnem tökéletesen orvosolható. Hozzáteszem, lehet hogy az én aktív dobozokhoz szokott elkurvult fülem miatt van.

Ezek a SEAS közép kategóriás hangszórói, de így is jóval magasabb minőségű driverek, mint amiket az átlag közönség megszokott millió alatti kategóriában! Bege kihozott mindent amit lehetett ebből a konstrukcióból, és nekem tetszik, pedig ez kevés passzív dobozzal van így mostanság. 

Aki ténylegesen értékelhető véleményt szeretne alkotni ezekről a hangfalakról, az menjen el, és hallgassa meg most! Mert a kiállítás alapján nem ítélhető meg! A kiállításon az a szoba el lett cseszve. Nem csak egy-két dolog, hanem sokminden! Mindenki levonja belőle magának a következtetéseket, egy dolog azonban biztos, a Classic dobozok jók lettek!  

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó