Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Bodor Audio Classic Hangsugárzók

• Please log in to reply
148 válasz erre a témára

#1 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2014 június 12 - 20:49

Ne tartson vissza semmi.
  • 0

#2 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 12 - 16:56

Nagyon szeretném már meghallgatni.
  • 0

#3 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 12 - 12:08

Komolyabb hangsugárzóban gondolkodóknak feltétlen ajánlom egy fülelésre a jelenleg futó classic hangsugárzónkat. 

• 0

#4 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 június 11 - 14:01

A nyár beállta akciós árakat hozott a Bodor Audio háza táján.

Egyedi árakkal várunk minden kedves érdeklődőt.

• 0

#5 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 január 09 - 10:46

Jó sokat késik, a Classic 10 bemutatása!  sad.gif De még olyan nem lesz, amilyet gondoltunk, addig nincs értelme! :)

Az első változathoz képest, az újnak, "szélesebb" tartományban kell működnie. Ezért aztán, más a működésmódja is. Mivel ez egy kicsi hangszóró, ezért a reflexcsövön kiáramló összetevő nagyobb hangsúlyt kap. Ebből következik, hogy a hangszóró SD felületéhez, már-már irreálisan nagy At felület kell. Ez aztán a problémák sokaságát hozza magával, aminek főbb csapásvonalait már sikerül kordában tartani. A legnagyobb gondot, a nagy cső, nagy rezonanciája okozza, ami aztán agyon is csapta az egész produkciót. Így néz ki:

Rez.png

Azon kell ténykedni, hogy ez javuljon, a cső méreteinek a változtatása nélkül!

Classic10 reflex.png

Jelen esetben, ilyenre módosult a helyzet. Itt együtt látható a régi, és a mentesített változat, a hangszóró saját frekvencia menetével, csillapítás nélkül. Ezen még mindig melózni kell, egy kicsit. Egyenlőre itt tart a dolog. :)

• 2

#6 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 december 10 - 13:07

Kezdem megszokni az új dobozunk hangját, mégis rendszeresen rácsodálkozom milyen hihetetlen simasággal tud megszólalni egy jó zene anyaggal.

Jó volt a nagy felbontású zene anyag erre a célra is.

• 0

#7 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.050 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2013 november 30 - 15:44

Érdekes lenne ezt a hangszórót megmérni, és az adatokat összehasonlítani.

A jövőben több ilyen témájú találkozót szeretnék összehozni nálunk.

http://www.jblpro.co...JBL.LSR6332.pdf

El kell jönni hozzánk és mérje meg valaki.

Nekem csak mérlegem van. :D

• 0

#8 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.258 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 29 - 17:24

Igen, ez valóban egy nagyon jó hangsugárzó.

off vége

Ki a gyártó, és melyik doboza ez ?

• 0

#9 Bodoraudio

Bodoraudio

Hazajáró lélek

• _BDR
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 29 - 13:57

Érdekes lenne ezt a hangszórót megmérni, és az adatokat összehasonlítani.

A jövőben több ilyen témájú találkozót szeretnék összehozni nálunk.

http://www.jblpro.co...JBL.LSR6332.pdf

• 2

#10 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 29 - 10:32

Úgy érzem át kéne terelni egy másik topicba ezt a mérés szálat. Három dolog miatt, akiket érdekel a mérés nem fognak rátalálni a topic címe miatt, akiket a Bodor Audio Classic hangsugárzók érdekelnek nem biztos, hogy át akarják rágni magukat ezeken az oldalakon. És látva az aktivitást nagyon terjedelmes iromány lesz a végén aminek abszolút van helye. Nem utolsó sorban tartsuk tiszteletben a topic tulajdonost, nevet adott a témának ezzel meghatározta a tárgykört.

Igyekszem én is csak témába vágó dolgokról írni, miután lezárásként válaszolok. A mérésekkel foglalkozó topicban, ahol szakemberek is hozzászólnak nagyon szívesen olvasgatok majd.

Korrekt mérési eredmények (specifikáció alapján) sokmindent meg lehet mondani és jósolni.

Persze rögtön adódik a kérdés, hogy akkor mégis mi a korrekt? Itt egy jó példa: http://www.jblpro.co...JBL.LSR6332.pdf

A JBL-nél erősen különválik a consumer és a pro audio, a link is a pro oldalra mutat. Ezeket a berendezéseket ritkán használják home környezetben. Természetesen aki hangosítással foglalkozik annak fontosak a feltüntetett mérések.

Sajnos pont az a probléma, hogy a gyártók nem közölnek korrekt mérési adatokat, ezért az ember csak a fülére hagyatkozhat ami pedig - mint említettem - könnyen megvezethető!

Én ezt nem tartom gondnak, ha valaki az otthonába keres akusztikai berendezést. Az élő zenét nem fogjuk tudni tökéletesen reprodukálni még pár évig biztosan nem, valamennyit a legdrágább vagy legjobb készülékek is csalnak. Valamilyen kompromisszum mindegyikben van. Minden gyártó mást és mást gondol a jó hangról, de már a lemez felvételénél óriási adathalmazt veszítünk, ami nagy valószínűséggel érzékelhető. Már a mikrofonok elhelyezésénél, a sávok rögzítésénél és a masterelésnél belenyúlunk és megváltoztatjuk a hangot. Aztán gyártásba kerül, ahol ismét torzulhat az eredeti élmény. Azt lehet olvasni, hogy egy német, magyar, amerikai vagy japán lemez másként szól. Utána vegyük a millió akusztikai környezetet ahová a sok-sok ezer féle berendezést különböző brandek keverésével megtöltik a zenekedvelők, amiket nagyon sok féle módon el lehet helyezni, több lehallgató pontja lehet egy szobának és még csak a felszínt kapargattam, mindegyik témáról vaskos irodalmat készítettek az elmúlt 60 évben a világban.

Azt gondolom, hogy egy audio berendezésnek be kell töltenie a funkcióját, jól és hallgathatóan, de mindenekelőtt nekem tetszően kell szólnia, ha magamnak választottam. Mindenki megköti a kompromisszumokat, nem egyformán toleráljuk a hibákat. Valószínűleg az is dönt, hogy agyunk milyen hibát/hibákat tud kis erőforrással javítani, még testi adottságaink is – két fül közötti távolság, fülek felülete, fülek mérete, belső fül felépítése és koponyához viszonyított szöge - valahol előrevetíthetik, hogy milyet fogunk választani. És változik/változhat az ízlésünk menet közben és nem csak zenei, hanem a jó hangról alkotott képünk is formálódik. Ezek a gondolatok már jócskán túlmutatnak Bege topicján és most én is szétoffolom.

Ez bizony nagyon jó hangsugárzó lehet, az elhelyezésre a mélyfrekis átvitel miatt, azért figyelni kell, ha ez esetleg a saját hangsugárzód. 

Igen, ez valóban egy nagyon jó hangsugárzó.

off vége

• 2

#11 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.921 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 29 - 08:15

Jól írod, ez nem a hangosítós világ.

Maradunk a földön a többi adudiós cég között.

Ráadásul össze vissza 3-4 kartárs "lovagol" a témán.

Jó téma ki is fogjuk tárgyalni, de szakmai oldalról alaposan megtámasztva.

Akár egy előadással fűszerezve.

Úgy van értelme.

remelem nem csak 3-4 kartárs lovagol :-)

en mint laikus / erdeklödö / sok merest mar atnezö  zeneszeretökent ...na jo, nem lovagolok, de nagyon örülök az utobbi 3-4 oldal sok ertelmesen diszkutalo hozzaszolasanak, KÖSZÖNÖM talan az eddigi legjobb 3-4 oldal az avx-en !

es bizony tenyleg jo lenne egy HiFi Klub-on hallgatni több szakertö, merest vegzö, evvel sokat foglalkozo kartars kerekasztalbeszelgeteset, tovabbvivö diszkussziojat !

termeszetesen meghallgatas alapjan valasztunk (en utobbi 17 evben legalabbis igy tettem hangsugarzo eseten) ...viszont igy lemaradunk esetleges "jo kinalatrol", mert nem tudjuk meghallgatni. pl. ilyen esetben is segit ha ismert meres es azok relevans interpretacioja; ez nyilvan - mint minden mas - sok szinten üzhetö;     ezert is fontos a meres es annak interpretacioja (..szerintem sok zenehallgatonak, keszülekkeresönek is)

• 3

#12 muv.imi

muv.imi

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.258 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 29 - 07:25

Kíváncsivá tettetek! Az lenne a kérdésem, hogy a becsatolt képeken látható mérések alapján milyen lehet a vizsgált hangdoboz? Csak ez a pár kép volt. Legalább annyit, hogy jó hallgatni vagy nem.

Képek:

1.       frekvencia impedancia változások

2.       1/3-oktáv válasz, térben átlagolt válaszidő

3.       55μs egyirányú négyszögletes impulzus a magassugárzó tengelyen, impulzus válasz magassugárzó tengelyen (5ms időablak)

4.       lépés válasz magassugárzó tengelyen (5ms időablak)

5.       visszhangmentes válasz magassugárzó tengelyen

Megállapítható egyáltalán valami? Releváns mérések egy hangdoboz vizsgálatánál?

Ez bizony nagyon jó hangsugárzó lehet, az elhelyezésre a mélyfrekis átvitel miatt, azért figyelni kell, ha ez esetleg a saját hangsugárzód. 

• 0

#13 lamalas

lamalas

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.587 Hozzászólás:
  • Interests:Sokminden ;-)

Elküldve: 2013 november 28 - 21:59

A Lamalas biztos nem, de én igen!  :D

Akkor vedd meg Béla LSR6332-es monitorjait, én majd jól kölcsönkérem tőled, megméricskélem és meghallgatom mert nagyon kiváncsi vagyok már egy pár ilyen hangsugárzóra ;)

• 0

#14 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2013 november 28 - 21:55

Köszönöm a figyelmeztetést.

Lehet hogy 5-15 méterre felfüggeszve kedvezőbb az akusztikus környezet -de azért még van! A vlágűrben lenne független az akusztikus környzettől,igaz meg se szólalna annyira független lenne. :rolleyes:

Sajnálom, hogy a kérdésemből ez lett, komolyan érdekelt volna a válaszod.

• 0

#15 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2013 november 28 - 21:51

- Nincs elég infó, - az a baj.

- Nem jól mérted, - az a baj.

- Csilingel a magas, - az a baj.

- Nem húsos a közepe, - az a baj.

- Túl sok a mélye, - az a baj,

- Csak középről jó, - az a baj.

Ilyenek vagyunk. Na, ez a baj... 

- Ha írunk - az a baj.

- Ha nem írunk - az a baj.

Ők ilyenek. Na, ez a baj... azaz hogy a valódi, tartalmas beszélgetésre nincs igény.

• 1

#16 lamalas

lamalas

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.587 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 28 - 21:45

...

mint vásárló teszek a mérésre.

Csak a hang, kinézet, marketing alapján döntök…

Sajnos ezzel szinte mindenki így van. Az emberek a fülükön kívül a szemükkel is hallanak (és a hifisek is mert ők is emberek)! Az egész hifis világ erre épül. Jó marketinggel, jó kinézettel, hasbaakasztó hifis dumával bármit el lehet adni.

• 1

#17 lamalas

lamalas

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.587 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 28 - 21:38

...Azt gondolom, hogy a gyártóknak a fejlesztés során fontosak a mérési adatok, mérés és meghallgatás szorosan összefonódik a fejlesztés során. ...

Ezt jól gondolod. De nem csak a fejlesztés során lényegesek a mérési adatok hanem a specifikációban is jó lenne közzétenni azokat az adatokat amik fontosak.

A fogyasztóknak/zenefogyasztóknak vagy legalábbis az olyan laikusnak, mint nekem nem mond sokat a részletes mérési jegyzőkönyv.

A felhasználó szempontjából is fontos kellene hogy legyen a részletes, jó specifikáció, mert ez alapján el lehet dönteni egy hangsugárzó kvalitását. Nem azt, hogy tetszeni fog-e a hangja vagy sem, hanem azt, hogy valójában mire képes az adott hangsugárzó! Mennyire színez, mennyire transzparens. Mit várhatunk pl. a mélytartományban megfelelő elhelyezéssel, stb. stb. A gyártónak/kereskedőnek tudni kellene értelmezni a mérési eredményeket és érthetően elmagyarázni a vásárlónak. Melyik ábrán mit lát, melyik miért fontos, stb.

Én csak meghallgatom.

Nagyon jól teszed. A puding próbája az evés. Csakhogy a probléma ott kezdődik, hogy a hallásunk rendkívüli módon megvezethető. Erre épül sajnos a hifis világ nagy része.

Két nagyon hasonló mérési eredmény alapján elmondható, hogy hasonlóan szól a két doboz? Meg lehet ítélni, hogy jó vagy nem a doboz előadása? Színezett, részletező, jó ritmuskövető, jó tere van, zenei reprodukcióra képes van benne „lélek”? (szándékosan nem írtam, hogy dinamikus)

Korrekt mérési eredmények (specifikáció alapján) sokmindent meg lehet mondani és jósolni.
Persze rögtön adódik a kérdés, hogy akkor mégis mi a korrekt? Itt egy jó példa: http://www.jblpro.co...JBL.LSR6332.pdf

Akik nem értenek angolul azoknak a 2. oldalon lévő keretes irományt lefordítottam (elnézést a nem túl jó fordításért, nem vagyok szakfordító).

Lineáris térbeli (frekvencia) válasz méréstechnikák

Mindannyian tudjuk, hogy számos hangsugárzó hasonló mérési eredményekkel rendelkezik, mégis másként szól. A JBL (a cég neve most számunkra teljesen lényegtelen infó – lamalas kommentje) megalkotta azt a specifikációs technikát ami túlmutat a szimpla tengelyirányú átvitelmérésen. Ez a technika azt mutatja meg hogy fog valójában szólni a hangsugárzó a szobádban.

Más gyártók szimpla, egyetlen pontból mért tengelyirányú mérési eredményeket használnak. Ezzel szemben a JBL egy gömb mentén minden irányból megméri a (monitor) hangsugárzókat hogy a teljes, helyiségbe lesugárzott teljesítményt figyelembe vegye. Ez az adatmennyiség 1296 szorosát jelenti a szimpla tengelyirányú mérési adatmennyiségnek. Hetvenkét méréssel a hallgató által hallott teljes hangteret modellezhetjük, így a hallgatási pozícióba optimalizálni lehet az átvitelt. Ezzel a módszerrel könnyedén detektálhatók olyan hibák (pl. rezonanciák, gyenge/rossz irányítottság, egyéb tengelyen kívüli színezettség) amelyek a szokásos spektrális simítással - amit más gyártók használnak - rejtve maradnának.

A mellékelt ábrán látható mérési eredmények mutatják a JBL filozófiáját.

1. Tengelyirányú frekiválasz

2. Térbeli átlagolt frekiválasz +/- 30 fokos vízszintes és +/- 15 fokos függőleges átlagolással

3. Első visszaverődési pontok hangteljesítmény válasza

4. Teljes lesugárzott hangteljesítmény válasza

5. Tengelyirányú irányítottság indexe

6. Első visszaverődési pontok irányítottság indexe

Ez csak a jéghegy csúcsa, emögött nagyon hosszú és komoly kutatás áll ami még manapság is folytatódik. A JBL-hez (+ Harmanhoz) mint márkához, céghez, cégcsoporthoz semmi közöm, soha egyetlen terméket nem vásároltam tőlük, nem kereskedtem velük. stb. Ezt csak azért írom nehogy valakinek eszébe jusson, hogy persze a lamalas biztos JBL vagy Harman fan ...

Az biztos, hogy vásárláskor nem befolyásolna, ha tetszik a doboz előadása, hogy csúnya a mérési eredmény, illetve azért nem választanék egy dobozt sem mert példás a grafikon.

Pedig pont az lenne a jó ha a specifikáció azt a szerepet töltené be, hogy előzetesen kiszűrjed azokat a hangsugárzókat amiknek már a mérési eredményei sem jók. Ezek azok a hangsugárzók ugyanis amik nagyon megosztják az embereket. Általában csak bizonyos zenei stílusokra ajánlják, néha csak meghatározott kiegészítőkkel, meghatározott helyekre, stb. Azok a hangsugárzók amik mérve jók sokaknak tetszenek. Ezeket érdemes megfülelni és amelyik tetszik azt megvenni, hazavinni. Sajnos pont az a probléma, hogy a gyártók nem közölnek korrekt mérési adatokat, ezért az ember csak a fülére hagyatkozhat ami pedig - mint említettem - könnyen megvezethető! Természetesen mindez csak akkor igaz, ha valakinek az a célja, hogy az otthoni rendszere transzparens legyen, ne színezzen. Mert ha valaki a színezett hangot kedveli akkor az egész mérésesdinek semmi értelme nincs. Az ilyen embernek az ezeréves fából és alkatrészekből, "ős hifin" nevelkedett, mester-szaki által épített hangsugárzó lesz az ász.

Elnézést a hosszas iromány miatt, de ha már belejöttem .... :)

• 1

#18 csövi

csövi

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.304 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Foto...

Elküldve: 2013 november 28 - 20:50

Jók a mérések 

…,de

mint vásárló teszek a mérésre.

Csak a hang, kinézet, marketing alapján döntök…

• 5

#19 Klang

Klang

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.299 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 28 - 20:22

Néha érdemes kinézni az ablakon, elkerülendő látóterünk beszűkülését. A hangosító iparban szinte kizárólag ilyen mérési adatokat közölnek (szabadtéren 5-15 méter magasan felfüggesztve a hangsugárzót), nem ritkán 5-10 oldalon részletezve, több tucatnyi ábrával szemléltetve. Igen, tudom, ez itt most nem az a világ, de hangsugárzókról van szó mindkettőnél.

Köszönöm a figyelmeztetést.

Lehet hogy 5-15 méterre felfüggeszve kedvezőbb az akusztikus környezet -de azért még van! A vlágűrben lenne független az akusztikus környzettől,igaz meg se szólalna annyira független lenne. :rolleyes:

• 3

#20 bege

bege

• Gyártó
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2013 november 28 - 18:41

Ha kötözködésnek vetted, nem annak szántam. Bocsánat, nem állt szándékomban megbántani!

Ne viccelj! Semmi személyes.
  • 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó