Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Ion Systems termékek

• Please log in to reply
137 válasz erre a témára

#1 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 31 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:zene, filmek, MTB, órák, Subaru, IDPA

Elküldve: 2018 február 12 - 22:36

Mintegy 1600 db Ion System erősítőt adtam/adtunk el 1988-1992 között Az egyik legmegbízhatóbb készülék volt az ez idő alatt forgalmazott NAD,Creek,Audiolab,Incatech,Arcam,Cyrus,Onix,Exposure, stb. erősítők mellett. Abszolút nem volt és ma sem hajlamos a leégésre. Minden hozzám került darab esetében vagy egyértelmű volt a kimeneti rövid zár, vagy (sajnos) valamiféle modifikáció.
Sőt, az Ion működési jellegéből következően az évek során a munkapontja "leül", azaz megfutás helyett inkább még kevésbé műxik, inkább csak elkezd torzan szólni. (néhány évente be kell állítani.

Ami a szervizt illeti, megcsinálni bármit meglehet. Valóban nem atomfizika, sőt. Ám attól, hogy valami egyszerű, még nem feltétlenül primitív is. Azonban az Ion Systems lelke egy olyan alkatrész, ami bizonyíthatóan beszerezhetetlen, sőt raktáron (maradékban) sincs senkinek. Ez pedig a Philips darlington végtranzisztor. Lehet helyettesíteni, működő erősítőt építeni, de pótolni nem lehet, a kapott eredmény el fog maradni a várttól.
Kb. mondjuk olyan a különbség, mintha valaki egy 6L6GC végcsőre tervezett erősítőt a cső hiányában EL34-gyel pótolna. Tranzisztoros példánál maradva, mint a Hiraga MC. Az eredeti 2SC1775A(E) tranzisztoron kívül számos más félvezetővel megépíthető, csak köze nem lesz az eredetihez. Működni fog, de azt amiért szerettük, már nem fogja hozni. 

Értem, köszönöm, hasznos válasz volt, így már teljesen érthető. :tutiok:  

• 0

#2 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 11 - 11:15

a többi Ion típus is hasonló bajoktól szenvedett sad.gif . ugyanakkor pl. Krähling Zoli :smile32: (Soner Audio) tuttira meg tudja javítani bármelyik Ion-t (is), nem űrtechnikával és egyedi alkatrészekkel dolgoztak :ohnoohnoohno:

hogy magamat idézzem, megjavítást írtam - a megbízhatóságról pedig anno Laci bácsi mondta, amit írtam leborulok.gif

Szerkesztve trane által: 2018 február 11 - 11:15

• 0

#3 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 11 - 10:01

Olvastam, hogy az Ion Obelisk 3-as végfok része hajlamos a leégésre. 

Ez csak az Obelisk 3-ra jellemző vagy másik típusokra is?

Ha Zsolték már nem javítják ezeket, máshol még megtudják menteni adott esetben ezeket az erősítőket?

Mintegy 1600 db Ion System erősítőt adtam/adtunk el 1988-1992 között Az egyik legmegbízhatóbb készülék volt az ez idő alatt forgalmazott NAD,Creek,Audiolab,Incatech,Arcam,Cyrus,Onix,Exposure, stb. erősítők mellett. Abszolút nem volt és ma sem hajlamos a leégésre. Minden hozzám került darab esetében vagy egyértelmű volt a kimeneti rövid zár, vagy (sajnos) valamiféle modifikáció.
Sőt, az Ion működési jellegéből következően az évek során a munkapontja "leül", azaz megfutás helyett inkább még kevésbé műxik, inkább csak elkezd torzan szólni. (néhány évente be kell állítani.

Ami a szervizt illeti, megcsinálni bármit meglehet. Valóban nem atomfizika, sőt. Ám attól, hogy valami egyszerű, még nem feltétlenül primitív is. Azonban az Ion Systems lelke egy olyan alkatrész, ami bizonyíthatóan beszerezhetetlen, sőt raktáron (maradékban) sincs senkinek. Ez pedig a Philips darlington végtranzisztor. Lehet helyettesíteni, működő erősítőt építeni, de pótolni nem lehet, a kapott eredmény el fog maradni a várttól.
Kb. mondjuk olyan a különbség, mintha valaki egy 6L6GC végcsőre tervezett erősítőt a cső hiányában EL34-gyel pótolna. Tranzisztoros példánál maradva, mint a Hiraga MC. Az eredeti 2SC1775A(E) tranzisztoron kívül számos más félvezetővel megépíthető, csak köze nem lesz az eredetihez. Működni fog, de azt amiért szerettük, már nem fogja hozni. 

• 2

#4 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 22:36

a többi Ion típus is hasonló bajoktól szenvedett sad.gif . ugyanakkor pl. Krähling Zoli :smile32: (Soner Audio) tuttira meg tudja javítani bármelyik Ion-t (is), nem űrtechnikával és egyedi alkatrészekkel dolgoztak :ohnoohnoohno:

Ok, köszönöm a választ. 

• 0

#5 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 15:16

Ha Zsolték már nem javítják ezeket, máshol még megtudják menteni adott esetben ezeket az erősítőket?

• 1

#6 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 13:13

• 0

#7 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 709 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 20 - 10:45

2014-ben sikerült egy különleges, első-szériás Obelisk 3X/X-PAK1-re szert tennem, s most ismét fölbukkant egy ilyen páros :rolleyes: > http://www.ebay.co.u...MMAAOSw7cxZmX5P

És a szomszédban is felbukkant egy ! 

http://apro.hifipiac...phono-val,36122

• 0

#8 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 709 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 14 - 09:33

Csökkent az ára 96GBP-t...

A hiányzó nyomógombokat talán Zsoltnál lehetne pótolni  :smile32:

GBP 495.00...

• 0

#9 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 709 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 02 - 04:46

ja, és ez sem egy utolsó szet :smile53: - sőt! ;peace; > http://www.ebay.co.u...LYAAOSwe9dZnBrd

Csökkent az ára 96GBP-t...

A hiányzó nyomógombokat talán Zsoltnál lehetne pótolni  :smile32:

• 0

#10 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 17:01

ja, és ez sem egy utolsó szet :smile53: - sőt! ;peace; > http://www.ebay.co.u...LYAAOSwe9dZnBrd

• 0

#11 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 16:59

2014-ben sikerült egy különleges, első-szériás Obelisk 3X/X-PAK1-re szert tennem, s most ismét fölbukkant egy ilyen páros :rolleyes: > http://www.ebay.co.u...MMAAOSw7cxZmX5P

• 0

#12 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 augusztus 29 - 17:44

Indul a CSEREAKCIÓ! 
Szeptember elsejétől beindul a Zsolt Audio készülék csereakciója! 
Első ajánlat: 
Hozd vissza bármely 1986 után, a Zsolt Audiotól, vagy azon keresztül (East End Audio) vásárolt erősítőd és azt a néhai teljes vételáron - méghozzá devizában meghatározott értékén! - beszámítjuk egy Heed elektronikába! 
Példa:
Ion System Obelisk 1 integrált erősítő vételára 1987-ben 215Ł, ez mai kurzuson 80000,-HUF. Teljesen mindegy, hogy működőképes vagy sem, mi beszámítjuk! Ennyiért! De ezt a példát követve egy néhai Ion System Nexus elő/végfok páros vagy egy szintén néhai Exposure erősítő mennyit is érhet..?! Keressetek bátran, most itt az alkalom egy egyedülálló lehetőségre! Egyetlen korlát van, a beszámítandó készülék és a kiválasztott készülék minimum kétszeres (egy a kettőhöz) árkülönbséggel kell rendelkezzen! 
Az akció 2016 december 31-ig tart!
zsoltaudio@gmail.com
+36209568007

keszulekcsere.jpg

Szerkesztve Huszti Zsolt által: 2016 augusztus 29 - 17:58

• 6

#13 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 660 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2016 július 13 - 20:06

Bizony az eddigiek jó példát jelentenek sok "percemberke" számára tisztességből és hosszútávú gondolkodásból.
  • 0

#14 TurboSteve

TurboSteve

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 709 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 július 10 - 21:49

Hát ez tényleg nem jó hír , de hát nem meglepő . Remélem a Nexusom kibírja a második 25 évet is .
  • 0

#15 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.229 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 július 05 - 15:37

Kedves Ion Tulajdonosok!

Kellemetlen hírt kell bejelentenem.
Számost okból kifolyólag a jövőben már nem tudjuk vállalni az Ion Systems készülékek szervizelését.
- az utolsó eladott készülék is elmúlt 25 éves, azaz egy szervizelés gyakorlatilag egy teljes újraépítést jelent. 
- az eredeti félvezetők (teljesítmény tranzisztorok) utolsó, féltve őrzött darabjai is elfogytak
- a terméket értő és szerviztapasztalattal rendelkező utolsó kollégánk (is) nyugdíjba vonult
Jegyzem meg, eddig is csak egyfajta "szívességi" alapon működött a dolog, hiszen jogfolytonosságról eleve szó sem volt, de mára olyannyira elfogytak a feltételek, hogy korrekt szervizelést e termékek tekintetében végezni nem tudunk, másmilyent pedig nem szeretnénk. 

Tudom, a hír sok Ion Systems tulajdonos számára több, mint kellemetlen, ezért a következő időszakban egy olyan egyszeri (korlátozott idejű) akciót tervezünk, ami talán megoldja újabb évtized(ek)re a problémájukat. Ez egyfajta "termékcsere" program lesz, a részletek hamarosan!

Üdvözlettel:
Huszti Zsolt
Heed Audio

Szerkesztve Huszti Zsolt által: 2016 július 05 - 15:37

• 1

#16 gabesz24

gabesz24

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 18 - 18:42

Szívesen!

:rolleyes:

• 0

#17 Guest_Gulka_*

Guest_Gulka_*
  • X

Elküldve: 2015 szeptember 18 - 17:24

Köszönöm szépen a segítségedet! Jól kötöttem be a hangszórókábelt.

Dactilus nagyon megtréfált a bemenettel. :smile51:   Minden rendben már.... :smile32:

• 0

#18 gabesz24

gabesz24

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 szeptember 18 - 15:24

Ha az aux bemenetet használod, az aux és a tuner kapcsoló legyen egyszerre benyomva.

A hangsugárzó bekötés: felső sor hangsugárzó kimenet piros - fekete bal csatorna

alsó sor hangsugárzó kimenet piros - fekete jobb csatorna

post-27260-0-85994000-1428858330.jpgphoto1-1.jpg

• 1

#19 Guest_Gulka_*

Guest_Gulka_*
  • X

Elküldve: 2015 szeptember 18 - 14:50

Segítséget szeretnék kérni az ION Obelisk 2 hangszóróbekötésében.

Sajnos teljesen némák a hangdobozok. Bárhogy kötögetem nincs hang. Aux/cd bemenetet használom.

Hogy kapcsoljam az előlapi gombokat? (Régen a tuner és az aux cd gomb volt benyomva és szólt)

Nem emlékszem a hangszórókábel bekötésre. Tud valaki segíateni?

• 0

#20 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 május 25 - 17:56

Köszönöm a konstruktív hozzászólásokat, a kérdés megoldódott , a két panel egyforma. A Nexus egyértelmű előrelépés .

Így 26 évi házasság után , érdemei elismerése mellett az Obelisk 3 eladó sorba kerül 75000Ft-os áron. (Ha lesz egy kis időm , felteszem az apróhirdetőbe is )

akkor mégsem a 'kis' fonó panel volt az SP1-ben? :rolleyes:

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó