Jump to content
AVX Café Rebat
KÉTBÉ

Tüű Károly - hangsugárzók

Recommended Posts

Kicsit közelebbről: a Mester és alkotásai  :D

(és igen, az ott a földön jobbra egy DBX BX-3, csak úgy...)

post-32397-0-12446700-1508269156_thumb.jpg

post-32397-0-63433000-1508269191_thumb.jpg

post-32397-0-38302100-1508269208_thumb.jpg

• Upvote 3

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönet nyílvánítás

Az volt a tervem, hogy B rendszerem fejlesztem. Sikerült beszereznem meghallgatás nélkül a polc sugárzókat. Wharfedale Pacific Evo 10

Kicsit tesztelgettem, az egyik oldal magasa nem tetszett. A forumos vélemények alapján felhívtam Károlyt, aki másnap fogadott is.

Bekõtötte rendszerébe, és hamar rávilágított, hogy azért fura kicsit, mert nem szól a magassugárzó, viszont a mélyközépből szól egy kis magas. Átkötötte saját állványosát, ámulat, hogy szól és teljes kudarc hogy ehhez a hanghoz képest mit vettem.

Megnyugtatott, hogy biztos javítható, de érdemes lenne tuningolni, mert hall benne potenciát. Két nap mulva hívott, hogy szól a magas megálljon, vagy mehet a tuning az kb még három nap. Természetesen kértem.

Amikor készen lett, jó pár számot meghalgattunk különböző stílusokban, nem akartam hinni a fülemnek, hogy ilyen jól sikerült. A hangok helyükre kerültek, nagyon energikus és élethűen közvetít. Gratulálok, nagyon szép munka!

Következő kérdés csak az volt, otthon saját rendszeremben milyen lesz. Erről annyit, hogy két napig csak az A rendszer álló hangfalával hasónlítgattam, és maradt a nappaliban a kis Evo.

Károly, engem meggyőztél. Biztos vagyok benne, hogy ismét bejelentkezek, egy kábel tesztre vagy átviszem az álló hangfalakat.

Köszönöm még egyszer! Kellemes ünnepeket kívánok!

• Upvote 5

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Köszönöm a beszámolókat. A bemutatótermem fotóin látható dobozok természetesen mindenféle kötöttség nélkül Budapest mellett Érden

- meg és össze hallgathatók (saját dobozod is hozhatod ha igazán kiváncsi vagy a különbségre), valamint

- megvásárolhatók.

Csak az érdekesség végett mostanában több szubláda javításával és tuningjával is megtaláltak a fórumról, érdemes ez ügyben is érdeklődni.

A telefonos bejelentkezés preferált: +36702813249

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia.

B&w 602 s2 magassugárzójában szeretném a ferrofluidot kicserélni vagy pótolni. Lenne véletlen eladód esetleg vagy ismersz megbízható helyet ahonnan beszerezhetek valami minőségibb adagot? 

Köszönettel. 

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Szia.

B&w 602 s2 magassugárzójában szeretném a ferrofluidot kicserélni vagy pótolni. Lenne véletlen eladód esetleg vagy ismersz megbízható helyet ahonnan beszerezhetek valami minőségibb adagot? 

Köszönettel. 

Hívd fel inkább, gyorsabb lesz: +36702813249

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ma végre fel tudtam vinni a dobozaimat a Mesterhez. ( Isophon Avalon ). Eddig sem volt rossz, de hallva  több általa készült ,tuningolt hangfalat szerintem jogosan vagyok optimista az eredménnyel kapcsolatban.

Később, beszámolok a kapott hangról.

Üdv Mindenkinek !

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv ! 

Tegnap hazahoztam a dobozokat. Sok minden változott,a tuninggal,de ami a legmeghatározóbb az a tér. Eddig elég kétoldalas volt,néha gombócos,most pedig széles színpad jelenik meg, előre és hátra is nyitott, aminek van magassága is. A mélye több lett, de megfogottabb, kottázhatóbb.Az énekhangok nyitottabbak, érthetöbbek,a magasak tisztábbak ,artikuláltak. Teljesen egységes a hangkép, mégis ,mindenből több van.Hozzáteszem ,hogy itthon a magasak kicsit mintha vágva lennének,( Károlynál hallottakhoz képest )Valószínű az erősítő ,vagy a kábelek belerondítanak kicsit .

A kapott hanggal abszolút elégedett vagyok, szerintem hangfal cserével jóval magasabb összegért kaptam volna hasonlót.

post-19860-0-28780100-1520154030_thumb.jpg

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Próbából felvittem Károlyhoz a saját hangfal kábeleimet, és az erősítőmet. Bekötöttük a drótokat és egyértelművé vált ,hogy itt a hiba.  A magasak cincogtak , nem volt húsa, sem kiterjedése Karcsiéhoz képest. Az erősítőt nem is próbáltuk, annyira egyértelmű volt a különbség.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Próbából felvittem Károlyhoz a saját hangfal kábeleimet, és az erősítőmet. Bekötöttük a drótokat és egyértelművé vált ,hogy itt a hiba.  A magasak cincogtak , nem volt húsa, sem kiterjedése Karcsiéhoz képest. Az erősítőt nem is próbáltuk, annyira egyértelmű volt a különbség.

Gratulálok, ez az igazi hifizés (alapja).

Itt sokan csak ködöt boxolnak, cserélgetnek össze-vissza dolgokat, hátha ...

(Még véletlenül sem hallgatnak össze dolgokat, inkább olvasnak valami önjelölt megmondóembertől valami nagyon okosat... :-)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Károlyt ismét megbíztam egy munkával.

Nagyon furdalt a kíváncsiság, hogy mit lehetne kihozni a Castle Knight 4-esemből.

Szerintem sikerült a maximumot. Külsőleg a reflex nyílás meg lett növelve, réz távtartókkal, ami a márka jellel összhangban van. Belső változtatásokról csak sejtésem van. A gyári hang és a kapott között nagyon pozítív a változás.

Hétvégén lehetőségem volt egy komoly rendszerben, kb kétszer drágább neves hangfallal összehasonlítani. (Szándékosan nem írok gyártót, nem szeretnék vitát indítani)

A mély hangokban erősebb volt a másik (talán a nagyobb méretű doboz és nagyobb hangszórók), de a Knight ott is helyt állt és precízebbnek tünt. A részletek megmutatásában, térképzésben viszont sokkal jobbat mutatott.

Vendéglátom is meglepődött a tuningolt dobozokon.

Köszönöm a mesteri munkád Károly!

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt