Jump to content
AVX Café Rebat
KÉTBÉ

Tüű Károly - hangsugárzók

Recommended Posts

Ideje lenne nekem is meghallgatnom, hogy milyen munkát végzett.

Vártam, hogy ittlegyen a nagy Harbeth,de sajnos az még mindig késik.

Ha megjön, akkor csinálunk egy találkozót és Karcsi dobozát is megfüleljük.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Érdekelne a véleményed a harbertel szemben.

Hátfőn utazok kínába.

Utána megejtjük.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Múlthét pénteken hifiklub alkalmából nálunk járt Karcsi és elhozta az egyik dobozát, lipi meg jól lefotózta. :D

hangfaltunning a nickneve Karcsinak.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves Fórumtársak!

Azoknak akiknek a nevem még ismeretlen, írtam néhány sort magamról:

A zenéhez és az audio-hoz való viszonyom az alábbiak határozták meg:

Több évig dobosként zenéltem. Saját hangfalam elkészítésének hangváltója kapcsán ismerkedtem meg Bese Attilával a '80-as évek közepén, akivel később közös céget alapítottunk.

20 éves kutatás-fejlesztési időszakom sok olyan problémát vetett fel, melyekkel úgymond a "nagy gyártók" nem is számoltak, vagy elsiklottak mellette.

Véleményem szerint a műszaki megoldások mellett konkrétan az auditív szempontok hanyagolódtak el. Saját fejlesztés eredményeinek köszönhetően e területen - kedvező áron - igen jó minőséget lehet elérni hangfalak és kábelek terén: 

hangszóró modifikáció (javítás), belső kábelezés, hangváltó, hangdoboz gyártás (tervezés), hálózati-, hangfal- és interkonnekt kábelek területén tevékenykedek.

A RÉSZLETEK JELLEMZŐI

1. HANGSZÓRÓ-MODIFIKÁCIÓ révén sokkal jobb hangzás érhető el. A gyári hangszórók kisebb-nagyobb részleteiben nem mindig optimálisak.

membrán impregnálás: kötöttebb elemi szálak, merevebb membrán

membrán felületi kezelés: perciális torzítások csillapítása

membrán modifikáció v. csere: a felfüggesztés engedékenysége érdekében

- porvédő modifikáció v. csere: középhangok optimalizálása a tisztaság és egyenletes hangzás érdekében

2. BELSŐ KÁBELEZÉS

Eltérően a megszokottól, nem egységes kábelstruktúrát alkalmazok. 

Magas sugárzó: az arra jellemző átvitelt optimalizáló kábelt alkalmazok.

Mélyközép: hibrid kábel alkalmazása, mely kedvező ezen oktávok átvitelére.

Mélykábel: mely mélyhangok átvitelét veszi figyelembe.

3. HANGVÁLTÓ

Alapvetően 6 dB érzékenységű, vagyis elsőrendű. Az alkatrészek, a felépítés, a kompenzálások mindig egyedi megoldást igényelnek. A váltó mindig hangszóró-függő. 

A váltó több olyan megoldást tartalmaz, melyet más gyártó - köszönhetően a saját fejlesztéseknek - nem ismer.

4. HANGDOBOZ (gyártás)

A kellő merevség alapvető tétel, vastag falvastagság és optimalizált merevítőbordák jellemzőek. Minden esetbenreflex-elv (nem bassz-reflex!) érvényesül annak érdekében, mély/mélyközép hangsugárzó a legoptimálisabb légoszlopra támaszkodva tulajdonságai legjavát adja. Mindezt saját fejlesztésű reflex-elv támasztja alá.

Külső megjelenés: alapvetően az akusztikus követelmények figyelembe vételével történik. A dekor-megjelenés / kivitel pénztárcafüggő, természetesen az egyedi igények figyelembe vételére is van lehetőség.

Hangdoboz-tervezés és hangváltó terv is igényelhető. Ha valaki úgy gondolja, hogy hangdobozát saját maga kivitelezi / kivitelezteti, lehetőség van arra, hogy annak tervezésében is segítséget nyújtsak. Jelenleg is több hangfal kerül bemutatásra, gyári építettet és saját gyártásút is kínálok 200 - 850 ezer HUF között.

ÖSSZEGZÉS: a hangszóró modifikáció, a sajátos belső kábelezés, a speciális hangváltó és hangdoboz együttese a szokásostól eltérően, nemcsak jó tonalitást mutat, hanem - a finom részleteknek köszönhetően /fázishelyesség stb./ - a zenében rejlő olyan térbeli dimenziókat mutat meg, mely a hallgatót szokatlan hangélményben részesíti.

Konklúzió: úgy gondolom, azért figyelemre méltó az ajánlat, mert a fent vázolt műszaki megoldások - mint beruházás - nem igényelnek milliós tételeket, viszont elérhető áron nagyon magas hangminőség kapható.

A hangdobozok a Bodor Audio bemutatótermében hallgathatóak meg /Bp.14.Ker.Tábornok.Utca.3

Telefonon kérhető bővebb információ, felvilágosítás a témában, ill. előzetes bejelentkezés meghallgatásra H-V: 06702813249

Fórumtársi üdvözlettel:

Tüű Károly

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv!

Ez hogy értelmezendő? gondolkodik.gif

Mindezt saját fejlesztésű reflex-elv támasztja alá.

Részletekbe nem mennék bele engedelmeddel.

Hosszú évek alatt jutottam ahhoz a megoldás sorozathoz ami miatt mondom azt hogy saját fejlesztésű reflex elv.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest gaborka8X8

Részletekbe nem mennék bele engedelmeddel.

Hosszú évek alatt jutottam ahhoz a megoldás sorozathoz ami miatt mondom azt hogy saját fejlesztésű reflex elv.

.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Nem ködösítek, csak annyi munkaórám van benne..............

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest AA HG

3. HANGVÁLTÓ

Alapvetően 6 dB érzékenységű, vagyis elsőrendű.

A hangváltónak meredeksége van, nem érzékenysége és az 6dB/oktáv, ha elsőfokú. Vagyis 20dB/dekád.

Egy lineáris hálózatban egy RC, RL tag van, akkor elsőfokó az átvitel. Ez határozza meg az átviteli karakterisztikát, ami csak ideális esetben valósul meg.

Vagyis soha.

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Igazad van Gábor, de ettől még szólhat szépen a Hangfal.

Mint kereskedő te is találkoztál már számos "tökéletes" mérnöki munkával megtervezett készülékkel amik csak nem akartak szépen zenélni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Igazad van Gábor, de ettől még szólhat szépen a Hangfal.

Mint kereskedő te is találkoztál már számos "tökéletes" mérnöki munkával megtervezett készülékkel amik csak nem akartak szépen zenélni.

Én egy kissé (?) kellemetlen, szkeptikus ember vagyok.

Az nem világos itt előttem, hogy ha adott néhány relatíve egyszerű eljárás, amivel lehet javítani a hallható hangon, és nem is különösebben drága, akkor mi érdeke a nagy gyártóknak, akik akár 50-70 éve is hangsugárzókra specialázálódtak, nem fölhasználni ezen trükköket? gondolkodik.gif

Egyébként nagyon szép munkák és bizonyára szépen szólnak!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kedves AA HG!

Valóban elsőrendű Butterworth váltó 6dB/oktáv feszültség esésű vagyis meredekségű hangváltóként fogalmazzuk meg.

Elnézést a nyelvtani hibáért.

Üdv:

Tűű Károly.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az nem világos itt előttem, hogy ha adott néhány relatíve egyszerű eljárás, amivel lehet javítani a hallható hangon, és nem is különösebben drága, akkor mi érdeke a nagy gyártóknak, akik akár 50-70 éve is hangsugárzókra specialázálódtak, nem fölhasználni ezen trükköket? gondolkodik.gif

Komoly gyártók tudnak igazi remekművet alkotni,(gyártani),csak fizesd meg.

Találkoztam már én is nagy nevü gyártónak termékével,és a kapott hang kuka volt...ár/érték arányban.

Az a doboz amit árulnak 100.000-ért,abban kb 10.000-20.000-forintnyi összeg van így attól nem is szabad csodát várni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Előszór is köszönöm. leborulok.gif

Remélem személyesen is lesz alkalmam bemutatni neked mit is tudnak ezek a dobozkák.

Az egyszerűnek jelzett eljárások mögött, hosszú évtizedes kutató és fejlesztés áll.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Jövő hét pénteken lesz a bodor audio-ban hifiklub ahol a Karcsi dobozait is meg lehet hallgatni. 36_1_11.gif

A főfogás, fűszeres vaddisznó, Tüű Karcsi módra. Kevésbé szoktam – kézzel enni társaságban - tapogatni a dobozokat, és ezért nincs is összehasonlításom, de ezekből a kabinetekből tényleg sugárzik valami erőteljes masszívság….. A „tapogatás” eredménye: nem igazán rezeg a sem a tarja, sem a farja’, izmos egyed. A belsőség Audax (asszem’) hangszórók, kétutas rendszerben, egyedi basszreflex megoldással. És megszólalni is tud, háttérből az új fejlesztésű Bodor erősítőkkel megtámogatva részletes, erőteljes, dinamikus és engem a klasszikus nagyzenekari előadása kifejezetten fellelkesített. Egyszóval „Tutti” – de ezt inkább a tegnap jelenlévők érthetik.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv a hangtársaknak!

Rövid határidővel vállalok hangszóró javítást, hangfal felújítást, átalakítást./kábelezés,csillapító anyag, hangváltó/.

Budapesten a Bodor audio bemutató termében történik az átvétel/átadás.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv a hangtársaknak!

Rövid határidővel vállalok hangszóró javítást, hangfal felújítást, átalakítást./kábelezés,csillapító anyag, hangváltó/.

Ha minden igaz a héten megérkezik a Harbeth 40.1-es dobozunk.

Utána szegeden lesz egy tesztelés, ahol azt a donozt is meghallgatjuk, amin idáig hárman is dolgoztak.

Pagrus-Klang-Tű Karcsi.

Még én sem hallgattam meg, de állítólag sokkal jobb, mint a régebbi állapotában.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv a hangtársaknak!

Nekem volt Tüű Karcsi által gyártott hangfalam egy kísérleti modell .....4-5 száz ezer forintos használt hangfalra próbáltam lecserélni JBL 250 TI ,vulkán mk 4 nem sikerült ......csak egy másik magyar gyártmány tetszett jobban ,,,,)))BEAG hec 90....felújítva na ez többe került...

• Upvote 2

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom ezt a finoman átépített hangfalat.

Remek kis három utas doboz, kivalló térleképzéssel  bír.

Alkalmas bármely műfaj megszólaltatására.

Impedancia:6 Ohm

Terhelhetősége:70w

Meghallgatható a Bodor Audio bemutatótermében.

post-31942-0-31745500-1368021916_thumb.jpg

post-31942-0-85407100-1368021931_thumb.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom ezt a finoman átépített hangfalat.

Remek kis három utas doboz, kivalló térleképzéssel  bír.

Alkalmas bármely műfaj megszólaltatására.

Impedancia:6 Ohm

Terhelhetősége:70w

Meghallgatható a Bodor Audio bemutatótermében.

Szia Karcsi!

Ezt már nézegettem! Kérdezni is akartam, hogy mi is ez pontosan, csak aztán elmaradt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt