Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Tüű Károly - Hangfalak

• Please log in to reply
469 válasz erre a témára

#1 tanczi

tanczi

empirikus hifista - nem elméleti v. ócsároló pköszörű

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.072 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:A hifin és a boron kívül, szerinted?

Bor-gasztro, hifi, ping-pong, sakk, bicikli.
    Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2017 március 22 - 21:34

Olvasgatom a bejegyzéseket és felébredt bennem a szakmai kíváncsiság. leborulok.gif

Esetleg valaki tudna közzétenni méréseket (előtte-utána) a jobbított hangsugárzókról, az átalakított dobozok konstrukcióit és a hozzá tartozó hangszóró típusokat is? (a váltó tervek lennének a non plus ultra)

Vélhetően más DIY-es kollégát(kat) is érdekelne.

Köszönöm. gondolkodik.gif

Szintén egy vélemény:

1. a mérések a Tüű hangfalaknál (mint ahogy más doboznál) sem mutatják meg a lényeget, csak egyfajta közelítő leírást adnak valamiről, ami alapján az még összességében kb. lehet tök szar v. jó is. 

(A mérés után az lehet a következő kíváncsiskodó lépcsőfok, hogy mivel / hogyan történt a mérés, és az mennyire szakmai...)

2. a korábban, általa készített hangfalam anno megmérettem, mert egy kritikus tömegnek éppen ez volt akkoriban a legnagyobb baja. 

A mérés után, az adatok publikálását követően már nem a mérés hiánya volt a probléma, hanem találtak más beleköthetőt éppen (hangfal színe, külsejének nem tetszése, "ott van a grafikonon egy pukli he-he" stb. konstruktív hozzászólások).

3. Tüű Úr nem szokta részletesen megosztani az általa végzett hangszóró-modifikáció, doboz ki- vagy átalakítás, esetleges váltókészítés szakmai részleteit.

Ő a tudását és szakértelmét a hangfalakba csomagolja, melyeket bárki élvezhet otthonában - vagy meghallgathat nála.

E topikban is olvasható, hogy pár ember ezzel a folyamattal így nagyon elégedett.

Ha őszintén érdekel munkássága és az általa készített dobozok hangja, javaslom, látogass el hozzá Érdre, és hallgasd meg 1-2 dobozát.

Adatlapján megtalálható elérhetősége, telefonon érdemes hívni.

(Ha a mérés szerinted fontosabb a hangfalak hangjának valós megtapasztalásánál, és "anélkül egy tapodtat sem", akkor el kell engedni ezt a "szakmai kíváncsiságot", vagy más felé kell vele célozni, ahol van mérés.)

Sok sikert!

• 2

#2 Ugrifules

Ugrifules

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 22 - 21:23

T. Ugrifüles

Sajnálom, hogy Tüű Úr forumját széttrollkodod a személyeskedéseddel.
Nem ugrik be, hogy miért vetted magadra a válasz jogát egy egyszerű kérdésre, ami nem feléd irányult, és amire érezhetően semmilyen választ sem tudnál adni, még ha akarnál sem.
Ha érdemi hozzászólásod nincs, kérlek ne minősíts és sértegess másokat.

Lám-lám, a tények makacs dolgok ! Láthatóan nem bírod, ha szembesülsz velük és zavarttá válsz....

• 0

#3 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.759 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 10:56

T. Ugrifüles

Nem ugrik be, hogy miért vetted magadra a válasz jogát egy egyszerű kérdésre, ami nem feléd irányult, és amire érezhetően semmilyen választ sem tudnál adni, még ha akarnál sem.

Arról nem beszélve, hogy semmi sértőt nem írtál. Tüű úrnak nincs rosszabb, mint egy ilyen (stílusú) "reklám". Biztos hálás lesz érte.

Szerkesztve Speedy Gonzales által: 2017 március 21 - 10:56

• 0

#4 cooler-mg

cooler-mg

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 101 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 21 - 10:51

T. Ugrifüles

Szerintem ezt a választ senkitől sem fogod megkapni, és ezt TE nagyon is jól tudod; ellenben kiváncsiskodni, másolgatni, koppintgatni, okoskodni, kicsit provokálgatni, na azt láthatóan nagyon szeretnél. Érdemi hozzáadott értéked nem igazán látható.

Ide úgy látom azok írnak, akik vettek a Károlytól ilyen hangfalakat és a tapasztalataikat megosztják.

Nos ebbe a kategóriába láthatóan nem tartozol bele.

Kb. ennyi...

• 0

#5 Ugrifules

Ugrifules

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 22:01

Kibeszélt itt másolásról? Ki akarna 30 éves hangsugárzókat másolni?  :)

Ha valaki másolni akar, akkor pici fáradtsággal neves High-End gyártók sugárzói teljes dokumentációját megtalálhatja vagy felkeresi pl. Troel Gravesen oldalát, ahol minden mérés publikált. De ha jobban körül nézünk még a magyar oldalakon is találhatóak leírások......

Egyszerű szakmai kíváncsiság vezérel, hogy Tüű Úr leborulok.gif milyen módon formázza a sugárzókat.

Bár vélhetően a választ nem egy prókátortól (fogadott vagy fogadatlan???) fogom megkapni :D

Szerintem ezt a választ senkitől sem fogod megkapni, és ezt TE nagyon is jól tudod; ellenben kiváncsiskodni, másolgatni, koppintgatni, okoskodni, kicsit provokálgatni, na azt láthatóan nagyon szeretnél. Érdemi hozzáadott értéked nem igazán látható.

Ide úgy látom azok írnak, akik vettek a Károlytól ilyen hangfalakat és a tapasztalataikat megosztják.

Nos ebbe a kategóriába láthatóan nem tartozol bele.

Kb. ennyi...

• 0

#6 cooler-mg

cooler-mg

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 101 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 18:23

Kibeszélt itt másolásról? Ki akarna 30 éves hangsugárzókat másolni?  :)

Ha valaki másolni akar, akkor pici fáradtsággal neves High-End gyártók sugárzói teljes dokumentációját megtalálhatja vagy felkeresi pl. Troel Gravesen oldalát, ahol minden mérés publikált. De ha jobban körül nézünk még a magyar oldalakon is találhatóak leírások......

Egyszerű szakmai kíváncsiság vezérel, hogy Tüű Úr leborulok.gif milyen módon formázza a sugárzókat.

Bár vélhetően a választ nem egy prókátortól (fogadott vagy fogadatlan???) fogom megkapni :D

Mi az hogy ? Azt tuti elhiszem, hogy nagyon is érdekelne !!! :smile32:
Már általános iskolában is nagy probléma, hogy a gyengébb képességű diákok a padtársukról próbálják lemásolni a dolgozatot. :D

Szerkesztve cooler-mg által: 2017 március 20 - 18:23

• 0

#7 Ugrifules

Ugrifules

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 17:14

Olvasgatom a bejegyzéseket és felébredt bennem a szakmai kíváncsiság. leborulok.gif

Esetleg valaki tudna közzétenni méréseket (előtte-utána) a jobbított hangsugárzókról, az átalakított dobozok konstrukcióit és a hozzá tartozó hangszóró típusokat is? (a váltó tervek lennének a non plus ultra)

Mi az hogy ? Azt tuti elhiszem, hogy nagyon is érdekelne !!! :smile32:
Már általános iskolában is nagy probléma, hogy a gyengébb képességű diákok a padtársukról próbálják lemásolni a dolgozatot. :D

• 0

#8 cooler-mg

cooler-mg

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 101 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 16:30

• 0

#9 Ugrifules

Ugrifules

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 15:39

Örülök, hogy ilyen sokaknak tetszik a Károly-féle hangfal átalakítás :rolleyes:

Nekem id az ő általa gyártott egyedi dobozon szól a zene és teljesen elégedett vagyok vele. :smile32:  Igen komoly gyártmányok megfordultak nálam egy-két tesztre, de csúnyán elvéreztek a Tüű dobozzal történt összehasonlítás során....

És mekkora is ez a különbség ?

Leírni nem egyszerű, de próbáljuk meg... mondjuk akkora, hogy egy igen drága széria doboz (márkát direkt nem irok) használata során két CD játszó között elenyészű különbség volt. Az erősitő egy Onkyo 3390+5590 elő-végfok. Majd a Tüü dobozzal a jobb CD játszó előnye feltárultak, a gyengébb CD játszóval szemben.

Hasonló összehasonlítás, mintha valaki egy átlagos katódsugárcsöves vagy egy nagyon komoly szuper-HD TV-n akarná két videómagnó képét összehasonlitani. Értelemszerűen a szuper HD TV felbontása és képminősége jó lehetőséget adna erre.

Szerkesztve Ugrifules által: 2017 március 20 - 15:41

• 1

#10 Ugrifules

Ugrifules

• Pipa
  • 21 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 13:28

Örülök, hogy ilyen sokaknak tetszik a Károly-féle hangfal átalakítás :rolleyes:

Nekem id az ő általa gyártott egyedi dobozon szól a zene és teljesen elégedett vagyok vele. :smile32:  Igen komoly gyártmányok megfordultak nálam egy-két tesztre, de csúnyán elvéreztek a Tüű dobozzal történt összehasonlítás során....

• 2

#11 Dzsonikes

Dzsonikes

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 597 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 06 - 15:56

Én egy kicsit széjelebb húznám és jobban el a faltól!

:D  :rolleyes:  :D

Gratulálok, gyönyörű! A hangja is biztosan hasonlóan nagyszabású!

"Tüű Mester" és "Fakopáncs Mester" a lehető legjobb párosítás!

leborulok.gif

Köszönöm Olly Szakkoléga Úr a méltatást.Fakopáncs Mester,Tüű Mester és a Scanspeak triumvirátus ,mint bebizonyosodott nagy dolgokra képes!!!

Szerintem ebben a "hallgató pozicióban" is hozná kvalitásait...

Fantasztikusan zenei doboz kerekedett belőle,mintha egy vonósugarat is beépítettek volna,ami mindig ott tart ha megszólal.. .

• 0

#12 Olly

Olly

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 106 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Csillagászat, Régészet, Sci-Fi, meg minden.

Elküldve: 2017 március 03 - 18:22

Én egy kicsit széjelebb húznám és jobban el a faltól!

:D  :rolleyes:  :D

Gratulálok, gyönyörű! A hangja is biztosan hasonlóan nagyszabású!

"Tüű Mester" és "Fakopáncs Mester" a lehető legjobb párosítás!

leborulok.gif

• 3

#13 Dzsonikes

Dzsonikes

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 597 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 03 - 11:45

Hosszas vívódás ,hogy kivel csináltassak hangváltót Scanspeak drivereimhez,amit szakértő körökben kétséges vállalkozásnak minősítettek... Tüű Mesternél történt hallgatózás után,tudatosodott bennem,igen ezt hangot kerestem,nem volt kétséges a feladattal megbízott Mester személye

Tüű Mester nagyon kitett magáért röpke 1 hét alatt elérte,hogy a munkásságát elismerők táborához tartozzak.Maradandót alkotott,számomra mindenféleképpen!!!

Nehéz leírni azt a varázslatot ami ott tart a szobában ,miközben hömpölyög a zene,ezt hallani kell!! Minden egyes eddig hallott zeneszámot,ill.ez idáig nem hallgatott (mivel nem kötött le) újra hallgatok és nem tudok betelni a hallottaktól.

Egy szóval,hangfal kérdésben révbe értem Tüű Károlynak köszönhetően.

Még egyszer KÖSZÖNÖM !

Csatolt képek:

• DSC05683.JPG
  • DSC05714.JPG
  • DSC05708.JPG
  • DSC05691.JPG

• 3

#14 frankoo

frankoo

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 469 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 05 - 20:19

Picit megkésve, de itt is szeretném megköszönni Tüű Károlynak a MESTERNEK, hogy egy teljesen reménytelen helyzetet megoldva, első pillantásra borzasztó konstrukciójú de számomra kedves és gyönyörű vintage hangsugárzóból kihozta a lehetetlent és most életükben először ZENÉLNEK a dobozok!!!

Nem volt egyszerű dolga Károlynak, de maximálisan elégedett vagyok a munkájával :) az időfaktorral, a hozzáállásával!

Mindenkinek csak ajánlani tudom!  leborulok.gif

Csatolt képek:

• 2dt7ubl.jpg

• 1

#15 Hombolom

Hombolom

Újonc fórumos

• Pipa
  • 38 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 09 - 13:23

Köszönöm Tüű Mesternek ismét a gyors, végletekig precíz munkát, amellyel szép, új peremeket kapott a megroggyant Vifák.15896099_1309281292461884_19824647614670

Piega sugárzók ismét kirobbanó formában, lehet mindent újra hallgatni :)

• 1

#16 hangfaltunning

hangfaltunning

Kezdő Fórumlakó

• hangfaltunning
  • PipaPipa
  • 416 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE mindenek előtt - és normális emberekkel történő baráti eszmecsere.
    Tel: +36702813249

Elküldve: 2016 december 18 - 20:35

Kérem a tisztelt érdeklődőket hogy telefonon hívjatok, ne üzenetet írjatok, ritkán vagyon online.

Ez igaz akár javításra, modifikációra, meghallgatásos bejelentkezésre is.

Köszi.

+36702813249

• 0

#17 hangfaltunning

hangfaltunning

Kezdő Fórumlakó

• hangfaltunning
  • PipaPipa
  • 416 Hozzászólás:
  • Interests:A ZENE mindenek előtt - és normális emberekkel történő baráti eszmecsere.
    Tel: +36702813249

Elküldve: 2016 november 26 - 21:39

Zenekari, ill. koncert-cuccok (hangfal, erősítő, gitár erősítő) javítását, tuningját is vállalom, ha valaki nem tudná.

Kérem, telefonon érdeklődjetek.

• 0

#18 4you

4you

Deep Sound

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.017 Hozzászólás:
  • Interests:Jó zenék,jó rendszerek.

Elküldve: 2016 november 05 - 08:06

Szeretnék csatlakozni azokhoz a szerencsésekhez, akik otthonukban élvezhetik Károly hozzáértő, szenvedélyes és tulajdonképpen leginkább önzetlen szakértelmének eredményét - a zenéből fakadó boldogságot.

A fórumon vettem az alant látható monitort, amiből Károly varázsolt csodadobozt.

Mindenkinek javaslom - csak a fülének higgyen, az összes marketing, teszt, stb. nem pótolja a tapasztalatot. Sok kifizetett pénz pedig még kevésbé.

Olvastam én is a személye körüli adok-kapok véleményeket - de az mind csak vízgereblyézés. A zene nem írott műfaj, tessék elmenni, szemet behunyni és aztán beszélni.

Magam részéről köszönöm és jó szívvel ajánlom!

post-36895-0-77949100-1470568084.jpg

Szép ez a doboz nagyon, és biztos vagyok, hogy nagyon jól szól, gratula!

• 2

#19 mediterra

mediterra

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 november 04 - 11:14

Szeretnék csatlakozni azokhoz a szerencsésekhez, akik otthonukban élvezhetik Károly hozzáértő, szenvedélyes és tulajdonképpen leginkább önzetlen szakértelmének eredményét - a zenéből fakadó boldogságot.

A fórumon vettem az alant látható monitort, amiből Károly varázsolt csodadobozt.

Mindenkinek javaslom - csak a fülének higgyen, az összes marketing, teszt, stb. nem pótolja a tapasztalatot. Sok kifizetett pénz pedig még kevésbé.

Olvastam én is a személye körüli adok-kapok véleményeket - de az mind csak vízgereblyézés. A zene nem írott műfaj, tessék elmenni, szemet behunyni és aztán beszélni.

Magam részéről köszönöm és jó szívvel ajánlom!

post-36895-0-77949100-1470568084.jpg

• 6

#20 susuka999

susuka999

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 164 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 szeptember 06 - 23:20

.

Valoban Károly mindig felül mulja önmagát