Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Sztereó erősitők

• Please log in to reply
16944 válasz erre a témára

#1 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.200 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: Tegnap, 19:25

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtti írásomat kiegészíteném annyival, hogy lenne lehetőségem Harman Kardon erősítők közül az alábbi két típust HK3700, HK3770 kedvezményesen megvenni (50-60.000) és arra lennék kíváncsi, hogy milyen használt erősítő jöhetne számításba ebben az árkategóriában, ami jobb lenne számomra a HK-ok helyett.

Ahogy írtam első körben Phonar P30s frontok lennének rá kötve és számomra fontos a dinamikus, feszes mély tartomány. Ahogy olvastam a HK ilyen téren inkább visszafogottabbak......bár ez nem tudom mennyire valós.

Illetve ebben a kategóriában egy sztereó erősítő valós alternatíva lehet a házimozi erősítő (Onkyo TX-NR906) mögött végfogként? Vagy nem kapnék "jobb" dinamikusabb hangzást?

Köszi

Az Onkyo után kötve egy 50-60-e ft-os integrált vagy végfok nem gondolom hogy hozna változást ill megváltást.
Az említett Onkyo nem annyira dinamikátlan és nem is annyira gyenge.

Nekem Phonar Vol.2 volt, szerettem, dinamikis volt, én összevetném a Jbl dobozaidat a P30-al!
A 3700 ill 3770-est nem ismerem, nem tudom mennyire kiforrott ill jó a HK digitális vonala.
Viszont az említett árban nem lehet nagyon bukni rajta ha minden rendben vele, egy próbát megér a hálóba.

Szerkesztve Doky által: Tegnap, 19:35

• 0

#2 Pityke78

Pityke78

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 279 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:47

Sziasztok!

Az alábbi szituációban szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket.

Van egy házimozi rendszerem, ami az alábbi komponensekből áll.

Erősítő: Onkyo TX-NR906

Front: JBL Studio 290 (8 Ohm)

Center: JBL Studio 520C

Sub: JAMO E8SUB.5

Surround: Wharfedale WH-2

Kábelezés: sima, normál, mezei hangfalkábel

Igazából annyi problémám van a rendszerrel, hogy nincs elég dinamikus mély tartomány, ami adódhat akár abból is, hogy a szoba kb 6 méteres belmagassággal rendelkezik, ami nem túl ideális.....

Van egy régi Phonar P30s frontom is, ami most nincs használva, de arra gondoltam, hogy a hálóban egy sztereo erősítővel újra életet lehelek beléjük. :)

A kérdésem az lenne, hogy milyen használt sztereo erősítővel lenne érdemes próbálkoznom, ami adott esetben megfelelő dinamikával, feszes mély tartománnyal rendelkezik és még próba képen a házimozi rendszerhez is tudnám használni végfokként a házimozi erősítő után.

Vagy ne akarjak egy seggel két lovat megülni? :D

Amúgy árkategóriában olyan 30-40.000 HUF-ra gondoltam a használt sztereó erősítő tekintetében.

Köszi

Sziasztok!

Pár nappal ezelőtti írásomat kiegészíteném annyival, hogy lenne lehetőségem Harman Kardon erősítők közül az alábbi két típust HK3700, HK3770 kedvezményesen megvenni (50-60.000) és arra lennék kíváncsi, hogy milyen használt erősítő jöhetne számításba ebben az árkategóriában, ami jobb lenne számomra a HK-ok helyett.

Ahogy írtam első körben Phonar P30s frontok lennének rá kötve és számomra fontos a dinamikus, feszes mély tartomány. Ahogy olvastam a HK ilyen téren inkább visszafogottabbak......bár ez nem tudom mennyire valós.

Illetve ebben a kategóriában egy sztereó erősítő valós alternatíva lehet a házimozi erősítő (Onkyo TX-NR906) mögött végfogként? Vagy nem kapnék "jobb" dinamikusabb hangzást?

Köszi

• 0

#3 ktamas

ktamas

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 24 - 15:04

Ezek az új keletű AA meg Ca egyszerübb erősítők de mèg lehetne sorolni a márkákat elèg kiábrándítoan szolnak.
Csak jó a marketing meg a hangzatos nèv.
Igazán jó gèpeket lehet használtan venni ezekhez kèpest.
Csak most nem menö a règebbi komersz gèpek garmadája. Mert az embereknek az egzotikus nevek kellennek mert úgy gondolják azok jobbak.
Megnèznèk egy kèt arcot aki a mostani kis MF M3i meg hasonló társaival hallgatoznak egy öreg Nad, vagy hasonló gèp 2hetes használata után mit választana.
Az AA -nak se sok jó erősítője van.
Alapból ki hagynám a számításból.

Larko kollega sommás véleményéhez egy kis kiegészítés. A magam részéről másfél éve használok  egy AA x-i120-as erősítőt. Ez az 1000 Euro sávban mozgott mikor még a palettán volt. Az utódját  már feljebb árazták. Tehát nyugodtan tehetjük az egyszerűbb  kategóriába, noha  310E Ft nálunk nem számit kevésnek, de erről  nem a nyugati piac tehet.  :rolleyes:   Na szóval, megvásárlása óta az alábbi hangfalakkal hallgattam: KEFQ300, Dynaudio Excite monitor és  álló doboza,  AA saját álló doboza, illetve Focal Chorus és Focal Aria álló doboz. A hallgatott zenék a jazz triótól, a Pink Floydon át ,  Holst-ig. Az erősítő vígan, erőlködés mentesen kiszolgálja a 2000-2500 Euro-s dobozokat, hosszan hallgatható , teres, mind széltében , mind mélységében. Igaz a lejátszó partnere egy Linn CD lejátszó és szereti a minőségi tápkábelt. És még valami: ezért az ár ért agy komplett DAC és egy egészen jól használható Phono is van benne amit napi szinten használok.

A vásárlása előtt volt szerencsém a kisebb testvérét ( x-i90) is saját környezetemben meghallgatni , szerintem annak is teljesen vállalható hangja van.  Bár érezhető a teljesítmény különbség főleg komplex, ” energia igényes” zenéken. És ma 2017-ben véleményem szerint nem 20-30 éves erősítőkhöz kellene hasonlítani egy mai készüléket, mert az nem vezet sehová. Mondom ezt úgy hogy magam is tulaja voltam anno egy NAD „menőmanónak” .

• 0

#4 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 23 - 14:54

Ezek az új keletű AA meg Ca egyszerübb erősítők de mèg lehetne sorolni a márkákat elèg kiábrándítoan szolnak.
Csak most nem menö a règebbi komersz gèpek garmadája. Mert az embereknek az egzotikus nevek kellennek mert úgy gondolják azok jobbak.
Megnèznèk egy kèt arcot aki a mostani kis MF M3i meg hasonló társaival hallgatoznak egy öreg Nad, vagy hasonló gèp 2hetes használata után mit választana.

Az Advance Acousticnak szerintem általában elég jó erősítői vannak, kétségtelen azonban, hogy az előző szériából a legkisebb model az X-i60 valóban nem sikerült túl jól.

Ellennben hallgasd meg egyszer az új Smart szériából a Smart AX1-t. Brutál jó kis erősítő, főleg ezen az áron.

• 1

#5 Larko

Larko

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 181 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 23 - 05:33

• 0

#6 tonya

tonya

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 449 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 13:42

Kiegészíteném a sort az ION Obelisk erősítőivel, esetleg a fele áron kapható NAD 3020-al.

De akár a vintage vonal is szóba jöhet, akár egy receiver, akár egy "sima" integrált képében. Akkoriban még általában nagy gondot fordítottak a beépített phono szekció minőségére, hiszen a lemezjátszó volt az elsődleges forrás készülék. ;)

Ez így van, ha a kolléga gondolja és tudja hozni a dobozait akár meg is hallgathatja nálam a NAD3020 erősítő kivételével bármelyik itt felsorolt erősítővel (Cyrrus, MF B1, Kenwood , Ion),még lemezjátszó is akad hozzá. ;)

• 4

#7 bitrate

bitrate

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 13:40

Szerintem egy régebbi angol erősítő illene a dobozhoz, Cyrus Twoo, Musical Fidelity A1, B1, Kenwood 3020 SE .

A felsoroltak közül valószínűleg az MF A1 lenne a legjobb választás, ha illeszkedik a hangfalhoz.

• 0

#8 goodman

goodman

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.656 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 12:14

Szerintem egy régebbi angol erősítő illene a dobozhoz, Cyrus Twoo, Musical Fidelity A1, B1, Kenwood 3020 SE .

Kiegészíteném a sort az ION Obelisk erősítőivel, esetleg a fele áron kapható NAD 3020-al.

De akár a vintage vonal is szóba jöhet, akár egy receiver, akár egy "sima" integrált képében. Akkoriban még általában nagy gondot fordítottak a beépített phono szekció minőségére, hiszen a lemezjátszó volt az elsődleges forrás készülék. ;)

• 0

#9 tonya

tonya

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 449 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 11:19

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen erősítők után nézzek olyan 60e Ft körül ? RIAA legyen benne lehetőleg mivel az elsődleges forrás egy MM hangszedős lemezjátszó. Második az számítógép vagy cd.

A lemezek minőségi kiadványok. Zene:jazz, rock, pop és "modern" zene.

Hangfal jelenleg B&W DM 110i(tuningolt váltóval és belső kábelezéssel).

• 0

#10 Junkie2

Junkie2

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 22 - 10:52

Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen erősítők után nézzek olyan 60e Ft körül ? RIAA legyen benne lehetőleg mivel az elsődleges forrás egy MM hangszedős lemezjátszó. Második az számítógép vagy cd.

A lemezek minőségi kiadványok. Zene:jazz, rock, pop és "modern" zene.

Hangfal jelenleg B&W DM 110i(tuningolt váltóval és belső kábelezéssel).

Szerkesztve Junkie2 által: 2017 június 22 - 10:57

• 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.298 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 június 21 - 11:19

Igazából annyi problémám van a rendszerrel, hogy nincs elég dinamikus mély tartomány...

A kérdésem az lenne, hogy milyen használt sztereo erősítővel lenne érdemes próbálkoznom, ami adott esetben megfelelő dinamikával, feszes mély tartománnyal rendelkezik...

Ezek a jellemzők általában szorosabban kapcsolódnak az akusztikához, mint az erősítő képességeihez.

• 0

#12 Pityke78

Pityke78

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 279 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 10:12

Sziasztok!

Az alábbi szituációban szeretném kikérni a tanácsotokat, véleményeteket.

Van egy házimozi rendszerem, ami az alábbi komponensekből áll.

Erősítő: Onkyo TX-NR906

Front: JBL Studio 290 (8 Ohm)

Center: JBL Studio 520C

Sub: JAMO E8SUB.5

Surround: Wharfedale WH-2

Kábelezés: sima, normál, mezei hangfalkábel

Igazából annyi problémám van a rendszerrel, hogy nincs elég dinamikus mély tartomány, ami adódhat akár abból is, hogy a szoba kb 6 méteres belmagassággal rendelkezik, ami nem túl ideális.....

Van egy régi Phonar P30s frontom is, ami most nincs használva, de arra gondoltam, hogy a hálóban egy sztereo erősítővel újra életet lehelek beléjük. :)

A kérdésem az lenne, hogy milyen használt sztereo erősítővel lenne érdemes próbálkoznom, ami adott esetben megfelelő dinamikával, feszes mély tartománnyal rendelkezik és még próba képen a házimozi rendszerhez is tudnám használni végfokként a házimozi erősítő után.

Vagy ne akarjak egy seggel két lovat megülni? :D

Amúgy árkategóriában olyan 30-40.000 HUF-ra gondoltam a használt sztereó erősítő tekintetében.

Köszi

Szerkesztve Pityke78 által: 2017 június 21 - 10:13

• 0

#13 Zozi

Zozi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.618 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 20 - 10:49

Szia! Nekem Vincent SV-129 van. Elképesztő dinamikája van, szerintem bármilyen hangfalat meghajt. Annyit kell tudni róla, hogy a hangerő emelésekor már nagyon az elején hangosan szól, utána kiteljesedik. Az erősítőhöz minimum 25 nm-es szoba javasolt. Többféle hangfalkábelt kipróbáltam, nálam Fapaci új Luxor sorozatú, tömör vezetőjű hangfalkábele vált be leginkább. A tápkábelem is Luxor hozzá.

Köszi!

• 0

#14 Polimer78

Polimer78

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 68 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 20 - 08:04

Sziasztok!

Közel azonos áron melyik sztereo erősítő lenne jó választás?

LINN Majik I (az első széria)

LINN Intek

Vincent SV121

Vincent SV129

Egy primare spa22-öm volt, de atmos miatt eladtam és most szeretnék az új AVR mellé egy sztereo erősítőt vásárolni próbaképp, ami eléri a primare szintjét...

HTPC forrás, PPA V2 kártyával win10+j.river+fidelizer

DSPeaker Antimode 2.0 DualCore DAC+Raumprocesszor

Elac FS267 dobozok

Előre is kösz a válaszokat.

Szia! Nekem Vincent SV-129 van. Elképesztő dinamikája van, szerintem bármilyen hangfalat meghajt. Annyit kell tudni róla, hogy a hangerő emelésekor már nagyon az elején hangosan szól, utána kiteljesedik. Az erősítőhöz minimum 25 nm-es szoba javasolt. Többféle hangfalkábelt kipróbáltam, nálam Fapaci új Luxor sorozatú, tömör vezetőjű hangfalkábele vált be leginkább. A tápkábelem is Luxor hozzá.

Szerkesztve Polimer78 által: 2017 június 20 - 08:06

• 0

#15 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.200 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 20:30

nekem volt CA 540A v2-m; egyertelmüen gyengebb volt a szinten sajat tulajdon (azaz hosszu együtteles, hallgatasi lehetöseg)  Rotel RA-935BX, Kenwood KA-3020SE, Jungson JA-66R, Creek EVO, Dunaudio Evergreen A30 -nal

masik gyenge erösitöm, ami volt: AA X-i60

Adott árban én a Rotel-t vállasztanám (igaz hogy kicsit puha, visszafogott a mélye, de zenél!), de a CA 540A sem rossz... csak más, mások az erényei!
Mindenki másravágyik, mindenkinek más kell!
  • 0

#16 Pell

Pell

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 20:03

Értem!köszönöm a segítséget!akkor szétnézek a használtak között

• 0

#17 Zozi

Zozi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.618 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 18:18

Sziasztok!

Közel azonos áron melyik sztereo erősítő lenne jó választás?

LINN Majik I (az első széria)

LINN Intek

Vincent SV121

Vincent SV129

Egy primare spa22-öm volt, de atmos miatt eladtam és most szeretnék az új AVR mellé egy sztereo erősítőt vásárolni próbaképp, ami eléri a primare szintjét...

HTPC forrás, PPA V2 kártyával win10+j.river+fidelizer

DSPeaker Antimode 2.0 DualCore DAC+Raumprocesszor

Elac FS267 dobozok

Előre is kösz a válaszokat.

• 0

#18 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 10:37

nekem volt CA 540A v2-m; egyertelmüen gyengebb volt a szinten sajat tulajdon (azaz hosszu együtteles, hallgatasi lehetöseg)  Rotel RA-935BX, Kenwood KA-3020SE, Jungson JA-66R, Creek EVO, Dunaudio Evergreen A30 -nal

masik gyenge erösitöm, ami volt: AA X-i60

• 0

#19 goodman

goodman

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.656 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 09:37

Sziasztok !szeretnék venni erősítőt.Teljesen kezdő vagyok.újat szeretnék viszont sajnos 50 ezernél nem szeretnék többet költeni rá.ami ebben az árban szóba jöhetne az a cambridge audio topaz am5(2x25w)ezt kicsit gyengének gondolom.néztem még a Sony str-dh130(2x90w)a hangfalaim tannoy mercury m2..szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni?

Dokyval egyetértve, én is azt javaslom, hogy a használt erősítők között nézelődj. Az általad megadott ársávban a jelenlegi új készülékeknél komolyabb és minőségibb erősítők kaphatók. Akár a Doky által ajánlottak. ;) 

• 0

#20 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.200 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 17 - 21:12

Sziasztok !szeretnék venni erősítőt.Teljesen kezdő vagyok.újat szeretnék viszont sajnos 50 ezernél nem szeretnék többet költeni rá.ami ebben az árban szóba jöhetne az a cambridge audio topaz am5(2x25w)ezt kicsit gyengének gondolom.néztem még a Sony str-dh130(2x90w)a hangfalaim tannoy mercury m2..szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni?

Üdv!

Félre ne érts, de én a helyedben nem fizetnék azért hogy én bonthassam ki a dobozt!
Használtban is ki lehet fogni fél/1 éves vasakat (éppen azért mert valaki megveszi és hamar rájön hogy adott összegért jobbat kap használtan, akár garival is.)!

Mekkora szoba, milyen zenék mennek?
A kis Tannoy jó dobozka!

30 körül kapsz Denon PMA500AE(510AE), 40 körül CA 540A-t és hasonlóakat!
Amivel mimdenképpen jobban jársz!
  • 1

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

2 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó

Majik, elektrorudi