Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Sztereó erősitők

• Please log in to reply
16891 válasz erre a témára

#1 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.074 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 április 21 - 18:35

Nem kérdezel hülyeségeket, csak annyira ízlés és egyéni szimpátiák kérdése, hogy nem nagyon lehet jobb tanácsot adni annál, hogy próbáld ki.

Pontosan.
  • 0

#2 Viktoria

Viktoria

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 09:51

Köszönöm a javaslatokat.

A DAC-al most DAColnék. Popcorn H. A-410-esem van, abban állítólag egész türhető a DAC. Porfogók a CD-k, DVD-k, ezért be fogom másolni őket a PH-ba,  úgyhogy onnan akarok majd zenét hallgatni. Van egy pár Phonar Monitor II. bookshelf dobozom. Első körben azokat fogom használni, aztán majd valami nagyobbra váltok. 

Igazából a Popcornnak van hálózati rádió menüje, onnan lehet veszteségmentes  zenéket hallgatni.  Szóval digitalizálódok. Ez van. Ezért néztem a Quad Vena-t, vagy a CA CXA60-at. Természetesen minden véleményt elolvasok, és megszívlelek. 

Hogy hallgatni el tudok.-e menni, az kérdéses. Azt sem tudom, hova érdemes menni Pesten. Időm meg pont nincs rá. Ezért is kérdezek itt. Hülyeségeket.... :D

Nem kérdezel hülyeségeket, csak annyira ízlés és egyéni szimpátiák kérdése, hogy nem nagyon lehet jobb tanácsot adni annál, hogy próbáld ki.

• 1

#3 Sunders

Sunders

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:
  • Interests:Mit is írhatnék? Mondjuk: fapapucs!

Elküldve: 2017 április 20 - 23:18

Pár dolog már szóba került.

Az nem hogy eddig mi volt, mit hallottál (mi tetszett, mi nem, és miért)?

De pl ami nagyon fontos, mekkora teret kellene betölteni, mennyire ideális az akusztika (mennyire czillapított), milyen dobozt hajtana ill milyet fog hajtani?

A Nad-ok jók (a 356 inkább az erőre megy rá), semleges karakter, nem válogatós, szerethető hang!

Az Arcam-ok (nagy általánosságban) azért már kicsit (mindenben) több mint a Nad de szintén szerethető kiegyensúlyozott hang!

Lehetne sorolni a végtelenségig a márkákat, modelleket...

200-ig elég sok minden belefér árban!

Forrás figyelembe vétele (dvd, hálózatos zene) esetében lehet érdemes lenne egy dac belekalkulálását is megfontolni!

Érdemesebb használtban keresgélni mert 30-50 %-al olcsóbban megvan a projekt!

Ha teheted akkor menj hallgatózni!

Köszönöm a javaslatokat.

A DAC-al most DAColnék. Popcorn H. A-410-esem van, abban állítólag egész türhető a DAC. Porfogók a CD-k, DVD-k, ezért be fogom másolni őket a PH-ba,  úgyhogy onnan akarok majd zenét hallgatni. Van egy pár Phonar Monitor II. bookshelf dobozom. Első körben azokat fogom használni, aztán majd valami nagyobbra váltok. 

Igazából a Popcornnak van hálózati rádió menüje, onnan lehet veszteségmentes  zenéket hallgatni.  Szóval digitalizálódok. Ez van. Ezért néztem a Quad Vena-t, vagy a CA CXA60-at. Természetesen minden véleményt elolvasok, és megszívlelek. 

Hogy hallgatni el tudok.-e menni, az kérdéses. Azt sem tudom, hova érdemes menni Pesten. Időm meg pont nincs rá. Ezért is kérdezek itt. Hülyeségeket.... :D

• 0

#4 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 900 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 április 20 - 21:02

Arcam A29, egészen közel a kerethez...

Hallottam az A22-et unokatesómnál, nagyon tisztességes lineáris hang..

http://www.ebay.de/i...sd=252873769100

Üdv.

Imi

Szevasztok!

Sztereo erősítőt vennék, viszont több jelölt is van. Néztem CA CXA60-at, Quad Vena-t, Audio Analogue Crescendo-t, meg esetleg Arcam A29-et. Meg minden egyéb mást is..... :)

Várom elfogulatlan (és elfogult) ötleteiteket!

KÖSZ!

• 0

#5 Lancer 2015

Lancer 2015

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 101 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 20:21

Üdv Mindenkinek!

Szeretném a segítségeteket,véleményeteket kérni.

Sztereó erősítő és cd lejátszó vásárlásán gondolkodom egy ideje,már el is kezdtem a keresgélést s le is szűkítettem a kört.

A választásom egy marantz pm 17 mk 2-re és a hozzávaló lejátszóra esett.

Azonban mostanában nem láttam 17 mk2 -est eladni így nem tudom,hogy jelen korunkban mi az a korrekt ár amit képviselhet.

Kilátásba került egy ilyen "kombó" és szeretném megtalálni azt az árat ami az eladónak is megfelelő és nekem is.

Ebben kérném a segítségeteket,hogy mi az a reális piaci ár értük.

Válaszotokat előre is köszönöm!

További szép estét/napot!

• 0

#6 Doky

Doky

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.074 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, film, túrázás-biciklizés, és imádok a barátaimmal lenni... ;)

Elküldve: 2017 április 20 - 17:49

DAC mellékes. A NAD látótérben van. Nagyjából az Audio A-al egy árban jönne ki használtan. Arcam A29-re vadászok, de az még használtan is horror.  Hát, a NAD-on "nadon" gondolkodom. Egyiket sem hallottam még sajnos, viszont a monitor polcsugárzókat majd nagyobbra akarom cserélni. Zene meg jön CD-ről, DVD-ről (koncert) és egy jó nagy része hálózati lejátszóról. Stílus? Mindenféle. Úgyhogy nem olyat keresek ó, ami pl. jazzra van kihegyezve, és nem bírja mondjuk trash metált. :) Juteszembe: most pl. végtelenítve hallgatjuk egy bizonyos Disney rajzfilm zenéjét a netről. Ilyen napok is vannak, ha a gyerekek már nem akarnak több Rammsteint... :D

A Quad Vena? Az nem OK?  Ismeri valaki?

Pár dolog már szóba került.

Az nem hogy eddig mi volt, mit hallottál (mi tetszett, mi nem, és miért)?

De pl ami nagyon fontos, mekkora teret kellene betölteni, mennyire ideális az akusztika (mennyire czillapított), milyen dobozt hajtana ill milyet fog hajtani?

A Nad-ok jók (a 356 inkább az erőre megy rá), semleges karakter, nem válogatós, szerethető hang!

Az Arcam-ok (nagy általánosságban) azért már kicsit (mindenben) több mint a Nad de szintén szerethető kiegyensúlyozott hang!

Lehetne sorolni a végtelenségig a márkákat, modelleket...

200-ig elég sok minden belefér árban!

Forrás figyelembe vétele (dvd, hálózatos zene) esetében lehet érdemes lenne egy dac belekalkulálását is megfontolni!

Érdemesebb használtban keresgélni mert 30-50 %-al olcsóbban megvan a projekt!

Ha teheted akkor menj hallgatózni!

• 0

#7 ZZZolika

ZZZolika

• Pipa
  • 22 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 13:31

DAC mellékes. A NAD látótérben van. Nagyjából az Audio A-al egy árban jönne ki használtan. Arcam A29-re vadászok, de az még használtan is horror.  Hát, a NAD-on "nadon" gondolkodom. Egyiket sem hallottam még sajnos, viszont a monitor polcsugárzókat majd nagyobbra akarom cserélni. Zene meg jön CD-ről, DVD-ről (koncert) és egy jó nagy része hálózati lejátszóról. Stílus? Mindenféle. Úgyhogy nem olyat keresek ó, ami pl. jazzra van kihegyezve, és nem bírja mondjuk trash metált. :) Juteszembe: most pl. végtelenítve hallgatjuk egy bizonyos Disney rajzfilm zenéjét a netről. Ilyen napok is vannak, ha a gyerekek már nem akarnak több Rammsteint... :D

Hm,.. ez alapján nagyon is NAD :) Abban van boogie és erő is mondjuk AC/DC-n, de látatlanba még a Disney-vel is elboldogulhat :) 2x80W-os nad lóerő még a szomszédoknak is elég élményt tud okozni :P 

De mindenképp hallgasd meg olyan árkategóriás hangfallal amivel párosítod majd később. 

• 0

#8 ttamas

ttamas

Újonc fórumos

• Pipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 12:52

Üdvözlet!

Ha én keresnék hifi komponenst és Bp.-n laknék körbenéznék a szaküzletekben és meghallgatnék jó pár készüléket.Valószínűnek tartom többet segítene mint itt tanácsokat kérni.Mivel itt mindenkinek mások az elvárásai a jó hangot illetően és senki nem ismeri a környezetet ahova kerülne.Látatlanban Marantz PM 7005-öt ajánlom.Bartimex Audionál akcióban 219990 ft. Remélem ezzel tudtam valamit segíteni.

Tisztelettel:Tamás

• 0

#9 Sunders

Sunders

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 12:47

Ha fontos a DAC akkor CXA ha nem akkor inkább az Audio Analogue így látatlanba de utóbbi több mint 200e... esetleg NAD (C356BEE) közel ehhez az árszínvonalon? 

DAC mellékes. A NAD látótérben van. Nagyjából az Audio A-al egy árban jönne ki használtan. Arcam A29-re vadászok, de az még használtan is horror.  Hát, a NAD-on "nadon" gondolkodom. Egyiket sem hallottam még sajnos, viszont a monitor polcsugárzókat majd nagyobbra akarom cserélni. Zene meg jön CD-ről, DVD-ről (koncert) és egy jó nagy része hálózati lejátszóról. Stílus? Mindenféle. Úgyhogy nem olyat keresek ó, ami pl. jazzra van kihegyezve, és nem bírja mondjuk trash metált. :) Juteszembe: most pl. végtelenítve hallgatjuk egy bizonyos Disney rajzfilm zenéjét a netről. Ilyen napok is vannak, ha a gyerekek már nem akarnak több Rammsteint...:D

• 0

#10 ZZZolika

ZZZolika

• Pipa
  • 22 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 11:05

Szevasztok!

Sztereo erősítőt vennék, viszont több jelölt is van. Néztem CA CXA60-at, Quad Vena-t, Audio Analogue Crescendo-t, meg esetleg Arcam A29-et. Meg minden egyéb mást is..... :)

KÖSZ!

Ha fontos a DAC akkor CXA ha nem akkor inkább az Audio Analogue így látatlanba de utóbbi több mint 200e... esetleg NAD (C356BEE) közel ehhez az árszínvonalon? 

• 0

#11 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • 10.595 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 április 20 - 09:44

Hát mennyi legyen? Kérem alássan! 200e

Még valami, ami megkönnyítheti a keresést:milyen környezetbe? (Cd/Lp/PC/hangsugárzók)

• 0

#12 Sunders

Sunders

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 09:29

Hát mennyi legyen? Kérem alássan! 200e

Szerkesztve Sunders által: 2017 április 20 - 09:30

• 0

#13 Viktoria

Viktoria

• Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 08:44

Szevasztok!

KÖSZ!

Mennyi a keret?

• 0

#14 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 április 20 - 08:27

Szevasztok!

KÖSZ!

Én csak elfogultat tudnék... ;) :D 

• 1

#15 Sunders

Sunders

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 64 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 23:48

Szevasztok!

KÖSZ!

• 0

#16 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 18 - 22:38

Az előfokomon 5 bemenet van és kellene még kettő. Az működik hogy passziv előfokon keresztül csatlakozok a jelenlegi előfokhoz?

Az extra új két készülék a passzív előfokra csatlakozok ennek kimenete pedig a jelenlegi aktív előfokba?

Tuti működik, de valóban 3 bemenet kell legyen rajta, hogy plusz kettőt kapj.

• 0

#17 adamo3

adamo3

Újonc fórumos

• Pipa
  • 25 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 14:33

Szerintem működhet. Csak hárm bemenet kell a passzív előfokra,nem kettő.

Szerkesztve adamo3 által: 2017 április 16 - 14:35

• 0

#18 redbulova

redbulova

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 71 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 16 - 12:58

Az előfokomon 5 bemenet van és kellene még kettő. Az működik hogy passziv előfokon keresztül csatlakozok a jelenlegi előfokhoz?

Az extra új két készülék a passzív előfokra csatlakozok ennek kimenete pedig a jelenlegi aktív előfokba?

• 0

#19 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.044 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 16:33

Gyárilag ELNA van benne, de szerencsére kiderült, hogy csak a műanyag, a kondi fém része nem puklis. Csak én nem szeretem piszkutálni elvittem hozzáértőbb ismerőshöz. Más rossz derült ki, de szerencsére megkaptam rá a választ, hogy még sincs akkor baj, csak DC balansz hangolás kell, mert a jobb hangfal kimenetre 8v egyenfeszültség megy ki.

A 8V DC az nagyon sok, komolyabb problémára utal.

• 0

#20 TMP

TMP

Újonc fórumos

• Pipa
  • 40 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 14:07

Gyárilag ELNA van benne, de szerencsére kiderült, hogy csak a műanyag, a kondi fém része nem puklis. Csak én nem szeretem piszkutálni elvittem hozzáértőbb ismerőshöz. Más rossz derült ki, de szerencsére megkaptam rá a választ, hogy még sincs akkor baj, csak DC balansz hangolás kell, mert a jobb hangfal kimenetre 8v egyenfeszültség megy ki.

Igen van néhány típus aminél csak a műanyag púposodik, bepánikoltatja az embert aztán kiderül, hogy csak vaklárma... :rolleyes:

Az a 8 volt viszont nagyon soknak tűnik. Annyit nem lehet kompenzálni, az már valami alkatrészprobléma, lehet hogy csak 0,8 volt...

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó