Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Sztereó erősitők

• Please log in to reply
17463 válasz erre a témára

#1 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 616 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 00:05

Jo napot, van egy olyan gondom, hogy vettem egy masik Crown vegfokot es annyi a gondom vele, ha becsengetnek akkor amig nyomjak a csengot addig erosen bug a hangfalbol, mindha zavarna az aramkort. Erre van valamilyen megoldas, hogy ezt ne csinalja? Esetleg lehet a foldelessel valami gond? Az ezelotti szinten Crown vegfoknal ezt nem csinalta.

húzd ki  a csengőt!!  Zene hallgatás közben ne zavarjanak már :D

• 0

#2 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 14:47

Jo napot, van egy olyan gondom, hogy vettem egy masik Crown vegfokot es annyi a gondom vele, ha becsengetnek akkor amig nyomjak a csengot addig erosen bug a hangfalbol, mindha zavarna az aramkort. Erre van valamilyen megoldas, hogy ezt ne csinalja? Esetleg lehet a foldelessel valami gond? Az ezelotti szinten Crown vegfoknal ezt nem csinalta.

• 0

#3 goran

goran

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 16:00

Sziasztok,

mit ajánlanátok nekem ha feljebb ugranék a Jungsonról (JA66R)?

Íme a jelenlegi felállás, hozzájuk keresnék sztereó erősítőt!

Marantz CD 6000 OSE LE - CAV DP880A (Hivox)

Köszönöm előre is a segítséget!

goran

• 0

#4 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:
  • Interests:zene, filmek, MTB, órák, Subaru, IDPA

Elküldve: 2018 február 10 - 22:31

Heed C100, igen kiváló előfok és használtan ettől nem sokkal drágábban néha előfordul itt is. 

Köszönöm a válaszokat. Még keresgélek akkor tovább... A régebbi Heed C100-at is rárakom a listámra :)

Még arra gondoltam, hogy keresek esetleg egy Ion Obelisk 3-at vagy Ion Obelisk 3X X-Pak kombót, azokon ha jól tudom van PRE out és végfoknak is bemenet.

Így tudnám más végfokokkal is használni. Árban pedig egész jó.

Erről mi a vélemény?

• 0

#5 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.064 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 20:40

Heed C100, igen kiváló előfok és használtan ettől nem sokkal drágábban néha előfordul itt is. 

50-60e Ft-ből lehetne már találni egy használt de normális előerősítőt?

Vannak régebbi típusok amiket érdemes keresni?

• 1

#6 s4tch

s4tch

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 501 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 19:46

nad 160a-val esetleg van valakinek tapasztalata?
  • 0

#7 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 12:21

keret Ft?

50-60e Ft-ből lehetne már találni egy használt de normális előerősítőt?

Vannak régebbi típusok amiket érdemes keresni?

• 0

#8 SZL0926

SZL0926

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 168 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 09 - 15:02

Tanácsot szeretnék kérni:

Keresek használt sztereo előerősítőt:

phono, line in, esetleg füles erősítővel

Eddig ilyeneket találtam használtan:

Nakamichi 410

https://www.radiomus...lifier_410.html

Onkyo Integra P-3060

http://audio-databas...grap-306-e.html

Ezek közül melyiket ajánlanátok?

Van olyan klasszikus darab, ami megfizethető és akár itt az apróhírdetések között is fel szokott bukkanni?

Köszönöm szépen!

keret Ft?

• 0

#9 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.197 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 08 - 22:02

Nakamichi 410

Onkyo Integra P-3060

Van olyan klasszikus darab, ami megfizethető és akár itt az apróhírdetések között is fel szokott bukkanni?

Köszönöm szépen!

Keress tovább...

• 1

#10 BLX

BLX

Újonc fórumos

• Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 08 - 18:25

Nakamichi 410

Onkyo Integra P-3060

Köszönöm szépen!

• 0

#11 4429

4429

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 14:58

egy új erősítő vásárlásán gondolkodom, de ha ez ugyanaz a társaság, akkor inkább hanyagolnám őket

• 0

#12 tonya

tonya

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 651 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 14:54

Sziasztok!

Valamikor a 2000-es évek elején volt szélhámos cég az Oktogonnál. A villamosmegállóval szemben, egy régi bérház udvarában működtek, és Octogon A. volt a nevük. Nem tudja valaki, hogy akik most működnek hasonló névvel, azok ugyan azok, vagy egy másik csapat? Mert nem túl jó tapasztalattal váltam el tőlük.

Ez hogyan kapcsolódik a sztereó erősítők témaköréhez ? gondolkodik.gif

• 0

#13 4429

4429

• Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 03 - 14:33

Sziasztok!

Valamikor a 2000-es évek elején volt szélhámos cég az Oktogonnál. A villamosmegállóval szemben, egy régi bérház udvarában működtek, és Octogon A. volt a nevük. Nem tudja valaki, hogy akik most működnek hasonló névvel, azok ugyan azok, vagy egy másik csapat? Mert nem túl jó tapasztalattal váltam el tőlük.

• 0

#14 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 920 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők és lemezjátszók

Elküldve: 2018 január 28 - 13:02

Arrafelé nagyon hódít a DIY. :D  Azért egy összehasonlító tesztre kíváncsi lennék az eredeti és a replica között.

Szerintem ez nem annyira replika. Én a "Mark Levison"-t néztem meg, és az RCA-aljzatok mérete alapján úgy tűnik, egy pici erősítőeől van szó, az ML térfogatának talán negyedéről.

• 0

#15 frei34

frei34

• Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 28 - 11:48

Átmásoltam ide, mert nagyon eldugott helyen van..

HoriTon:

Már régen volt hozzászólás a topikban, ezért úgy gondoltam, hogy kicsit felpörgetem. Okot adott az írásra az, hogy Feri barátunkhoz új lakók érkeztek, 2db Godina Audio monó előerősítők személyében, valamint elkészült a módosított Marantz cd játszó is. Mindig is nagy tisztelettel és figyelemmel kísértem Godina úr munkásságát, ezért is nagy örömömre szolgált Feri meghívása. Ezúton köszönet

érte.:-) Előre bocsájtom, hogy írásom nem lesz elfogulatlan, mivel én is rendelkezem Godina termékkel, egy Dac-al, aminek a hangját nagyon kedvelem. TDA1543-as chipre épült, ami talán a 1541-es egyszerűbb változata. Véleményem szerint, ezekkel az ic-el lehet a legjobban megközelíteni az analógos hangzást. Szóval mire megérkeztem, haladtunk fel a szobába és a résre nyitott ajtón hallatszott, hogy a zenészek már hangolnak. Belépve a helyiségbe a Godinák méltóságteljesen a szépségükkel tüntettek a polcon. A megjelenésük vonzata a tekintetet. Egyszóval, gyönyörűek! Tökéletes méretarányok, a végletekig precíz megmunkálás a fánál és a fémnél egyaránt. A nemes anyagok felhasználása, aranyozott forgatógombok, polírozott ház a fabetétek színezése felületkezelése,mind arra utal, hogy művészileg 

megkomponált tárgyakkal állók szemben! Az biztos, hogy nem egy hétköznapi, egy tucat megjelenésűek ezek a dísztárgyak. A Godinák Pro-jekt LP-t B&W MPA-1-es mono blokkokat, átalakított Marantz cd játszót és ML Montage hangfalakat szolgáltak ki. Amikor helyet foglaltunk és a cd-n felcsendült a zene, egyszerre ismerősnek tűntek a hallottak. Barátságos a hangzás, sehol semmilyen felkeményedés, vagy ellágyulás nem volt tapasztalható. Számomra tetsző volt a hangzási balansz, mivel a magas és a mély hangokat sem hangsúlyozta túl a rendszer. Nagyon természetesen volt a zene. Egymás után kerültek fel a cd lemezek a játszóba (Leonard C. Tátrai Band. Szabó G. Mizrab.stb) és mindegyiknél megfigyelhető volt ugyan az a kellemes hangzás. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy valamilyen mézes-mázas bevonattal a zenét meghamisította. Nagyon élethűek és természetesek voltak a hangszerek és ez elsősorban a Godina előfokaink volt köszönhető. Tesztünk első részében a módosított Marantz cd játékost hallgattuk meg, ami mechanikailag teljesen megújult. Új házat kapott 5mm vastag acéllemezből. Az eleje pedig polírozott rozsdamentes acéllemezből készült. A cd lemezt a tetején lévő nyíláson kell berakni. A mechanika alatt 5cm vastag mdf lap van 3db rúgón áll. Az átalakítást takiszer-el csinálták Jadis cd futó mintájára. Nagyon stabilan áll a kb.40kg-val az állítható kúpokon. Ez a játszó is nagyon jól sikerült és a Feri elmondása szerint, lényegesen jobb az eredeti alap géphez képest. Kis idő elteltével a Takiszer is megérkezett aki szintén elismerően nyilatkozott a Godina előerősítőkről. A szeánszot tovább folytattuk LP vonalon. Mind a két mono Godina előerősítő rendelkezik phono bemenettel. Ha jól értettem, az előfokok tranzisztoros és ic-s felépítésűek. A pro-ject lemezjátszóban valamelyik alap micro benz hangszedő van. A jelet az lp-ből az előfokba Madrigal ezüst kábel viszi. A lemezek Szabó G. Mini Bartók acoustic.; Cesaria Evora; Pink floyd; Körössy J.stb. Az analóg forrást hallgatva, egy szintet emelkedett a megszólalás. A zene minden hallható tartományában még jobb lett! Nagyfokú természetesség, ritmust játszó képesség, kiteljesedett hangszer hangok, jó felbontás és a cd-nél tapasztalt kellemes hangzás itt is tetten érhető volt.
A hallottak alapján úgy gondolom, hogy a vendéglátóknak ezek az előerősítők már a végállomás lehet, mivel szvsz. nagyon nehezen lehet azokat überelni.
Nagy gratula Godina Istvánnak!:-)

Csatolt képek:

27394408_934395190041408_106935415_n.jpg

27534910_934394996708094_1584581942_o.jpg

27535214_934394893374771_1191539864_o.jpg

27400280_934394843374776_1875668445_n.jpg

27479277_934394813374779_2140214451_o.jpg

27394384_934394756708118_889016759_n.jpg

• 0

#16 Tctronic

Tctronic

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 582 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 14:29

Egyébként én úgy látom egyre jobbak már másolás szintjén is (20-30 év gyakorlat azért megteszi a hatását :) ), de már a saját márkás termékeikben is vannak egészen jó minőségü cuccaik.

Ettől függetlenül úgy gondolom mind az ML mind az Accuphase összehasonlításban találnánk "némi" különbséget :D

Igen, valóban sokat fejlődtek, és a nagy márkák is gyártatnak arra felé szép számmal (főleg ha csak az alkatrészeket nézzük). Ezért is megérne egy misét az összehasonlító teszt... Bár ezt ők már biztosan elvégezték. És ha "ugyanolyan" lett volna a kapott hang, már biztosan a Youtubon meg minden fórumokon fent lenne....

Azt mondják, hogy a Kínai vagy megveszi, vagy ellopja, vagy lemásolja. Másrészről meg ahogy a mondás mondja "Ami nem kínai, az nem is eredeti" :D

• 0

#17 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.077 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2018 január 27 - 12:20

Arrafelé nagyon hódít a DIY. :D  Azért egy összehasonlító tesztre kíváncsi lennék az eredeti és a replica között.

Egyébként én úgy látom egyre jobbak már másolás szintjén is (20-30 év gyakorlat azért megteszi a hatását :) ), de már a saját márkás termékeikben is vannak egészen jó minőségü cuccaik.

Ettől függetlenül úgy gondolom mind az ML mind az Accuphase összehasonlításban találnánk "némi" különbséget :D

• 0

#18 Tctronic

Tctronic

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 582 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 12:11

• 0

#19 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.077 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 23:03

Na megegy:
https://m.aliexpress...2441707991.html
  • 0

#20 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.077 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 26 - 22:49

Ez kemeny azert szerintem :
https://m.aliexpress....25e70657hDBT2W

A szoveg is ami mellette van, mit javitottunk stb.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó