Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Naim készülékek

• Please log in to reply
2085 válasz erre a témára

#1 mitsudriver

mitsudriver

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 70 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 július 16 - 07:30

Köszönöm, tökéletes!

Nem forrasztok így tuti vinnem kell valahová ahol megcsinálják..

• 0

#2 karlosz

karlosz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:
  • Location:Borsod megye GPS: Latitude: 48.087612 Longitude: 21.129918

Elküldve: 2017 július 12 - 14:10

Erre gondolsz?

http://www.hifigear....n-banana-plugs/

• 1

#3 mitsudriver

mitsudriver

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 70 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 12 - 12:08

Jelentem végigolvastam:)

NAC A5 kábelre gyári csati felszereléséről nincs valahol videó? Lehet én vagyok béna (biztos) de túl kicsi a csavar belül amibe fogatni kellene... Bármilyen tippnek örülnék!

• 0

#4 hukkle

hukkle

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 494 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2017 május 04 - 10:20

Köszönöm!

• 0

#5 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.027 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 02 - 14:32

Köszi, tényleg. Talán a px táp volt említve valamelyik naim tápegység kapcsán. Valaki nem emlékszik pontosabban? Nem akarnék dezinformálni.

Bármelyik Heed tápegység (Q-PSU, PX, Pi) használható lenne a Naim tápok kiváltására, csak egy speciális kábel kérdése a dolog. Ellenben ilyen kábelt mi nem csinálunk, merthogy nincs hozzá csatlakozónk. Továbbá a hagyományos Naim bekötés sem alkalmazható, ergo csak ott működik a dolog, ahol a Naim tápkábel egyben NEM az IC kábel is!

• 2

#6 hukkle

hukkle

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 494 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 02 - 13:19

Köszi, tényleg. Talán a px táp volt említve valamelyik naim tápegység kapcsán. Valaki nem emlékszik pontosabban? Nem akarnék dezinformálni.

Szerkesztve hukkle által: 2017 május 02 - 13:19

• 0

#7 gyuszmo

gyuszmo

Hazajáró lélek

• Moderátor
  • 3.190 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 01 - 19:33

Szerintem Zsolt (Heed Audio) blogján olvashattál, ami sajnos már nincs meg.

OFF:

Naim Heed külső tápegység egyenértékűség kapcsán mintha olvastam volna anno egy-két gondolatot, de sehogy se jut eszembe hol. Esetleg valaki tudna segíteni? 

• 0

#8 hukkle

hukkle

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 494 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 18:40

OFF:

Naim Heed külső tápegység egyenértékűség kapcsán mintha olvastam volna anno egy-két gondolatot, de sehogy se jut eszembe hol. Esetleg valaki tudna segíteni? 

• 0

#9 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.032 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 09:59

...Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet....

ez egy szep "bizonyitek" arra, hogy nincs mas megoldas: meg kell hallgatni, mert ugyanazt a dolgot / hangot egesz maskepp iteljük meg.

(egyeb D2 tapasztalatok kicsit attetelesen "igazoljak": egyiknek tetszik, masiknak nem - ott még lehet mas-mas körülmenyekre fogni)

• 0

#10 karlosz

karlosz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 940 Hozzászólás:
  • Location:Borsod megye GPS: Latitude: 48.087612 Longitude: 21.129918

Elküldve: 2017 április 26 - 20:30

Szia,
A Penna-Poornal hallottam a UnitiLite-ot Focal Aria 948-cal. Nagyon-nagyon jol szolt, ehhez persze a Penna meghallgato helyisege is hozzatette a magaet. A nevezett elo-vegfok kombo ennel komolyabb kategoria, szerintem jol kijonne az Ariaval.
En most egy NAC82-NAP250DR osszeallitast hallgatok HiCap-pal, B&W Matrix 803-akat hajtok vele, es nem kivanom a tovabblepest :).
Becsben Neat hangsugarzokkal hallottam NAP250DR-t az SX5i -vel,es a Statementet az Ultimatum XL10-zel, hibatlan produkcio volt az is.

:smile53:

• 0

#11 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 174 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 19:29

Gianni köszönöm a részletes hozzászólást! Minden észrevétel hasznos lesz számomra és úgy látom van még hová fejlődni Naim téren is. 
Akinek még van véleménye ne tartsa magában! :D

Szia,
A Penna-Poornal hallottam a UnitiLite-ot Focal Aria 948-cal. Nagyon-nagyon jol szolt, ehhez persze a Penna meghallgato helyisege is hozzatette a magaet. A nevezett elo-vegfok kombo ennel komolyabb kategoria, szerintem jol kijonne az Ariaval.
En most egy NAC82-NAP250DR osszeallitast hallgatok HiCap-pal, B&W Matrix 803-akat hajtok vele, es nem kivanom a tovabblepest :).
Becsben Neat hangsugarzokkal hallottam NAP250DR-t az SX5i -vel,es a Statementet az Ultimatum XL10-zel, hibatlan produkcio volt az is.
  • 1

#12 suprnova

suprnova

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.922 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 11:15

Én SuperUnitivel (80W/ch) hallgattam 2évig a D2-őt, barokk zenétől a Motörheadig mindent és imádtam. A Response One nálam leszerepelt, próbálkozott ő, de 20nm-en kevés volt. Atacama HMS 1.1 állványokon "mozdony"homokkal teletöltve hallgatóztam, NAC A5 kábelekkel. ProAc Studio 130-asaim is voltak, na az, tényleg "buta" hang :) .

• 0

#13 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.277 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 április 26 - 09:57

Ami Naim-re vonatkozik az is megy az OFF-ba?

Dehogy! Csak, ami totál nem ide tartozik.
Bár lehet érdemes lenne meghagyni... Majd eldöntjük a végén.
  • 0

#14 gianni321

gianni321

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.951 Hozzászólás:
  • Interests:Országúti bringa

Elküldve: 2017 április 26 - 09:47

További OFF :D (ha vége a témának kitakarítom a naim topicot)

Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet.

Nálam az eddig hallott ProAc-ok küzül 3 tetszett. A Response One, a D25 és a D80.
Más kérdés, hogy (eddig) nem vettem ProAc-ot valamiért. A D25-ön gondolkodtam, de vegül arra jutottam, hogy nem tudnám elhelyezni, így kihagytam, sztem minimum 30 nm ( vagy nyagyobb) jól csillapított helyiség igénye van.

Ami Naim-re vonatkozik az is megy az OFF-ba?

Szerkesztve gianni321 által: 2017 április 26 - 09:47

• 0

#15 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.277 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 09:44

Még egy OFF.

A D2 nekem sem jött be. Nem írok jelzőket, hogy milyennek hallottam, mert biztosan háború lenne belőle. :D
Huszti Zsolt viszont teljesen más véleménnyel volt róla. Nagyon tetszett a D2-ről az írása. Próbáltam volna most megkeresni, de sajnos nem találom.

További OFF :D (ha vége a témának kitakarítom a naim topicot)

Én pontosan ugyan AZT a D2-t hallottam többször is, többféle erősítéssel, sehogy sem volt az igazi. Volt jobb, meg rosszabb, de sosem ütötte meg azt a szintet.

Nálam az eddig hallott ProAc-ok küzül 3 tetszett. A Response One, a D25 és a D80.
Más kérdés, hogy (eddig) nem vettem ProAc-ot valamiért. A D25-ön gondolkodtam, de vegül arra jutottam, hogy nem tudnám elhelyezni, így kihagytam, sztem minimum 30 nm ( vagy nyagyobb) jól csillapított helyiség igénye van.
  • 0

#16 gianni321

gianni321

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.951 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 09:36

Off
A D2 nekem sem jött be, egy kicsit sem.

Még egy OFF.

A D2 nekem sem jött be. Nem írok jelzőket, hogy milyennek hallottam, mert biztosan háború lenne belőle.  :D

Huszti Zsolt viszont teljesen más véleménnyel volt róla. Nagyon tetszett a D2-ről az írása. Próbáltam volna most megkeresni, de sajnos nem találom.

Szerkesztve gianni321 által: 2017 április 26 - 09:37

• 0

#17 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.277 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 09:27

nekem ProAc D2-vel volt probalkozasom (több helyszinen is), de nem nyert meg, pedig meg akartam venni.  nem vont be a zenebe, nem volt elegge elö, talán nyüzsgöbb hangot szeretek.
nyilvan masnak meg bejön a ProAc, bejön a D2 (is)

Naim es rock: epp 20 eve probaltam Naim rendszert (Becsben, ott is lakva, szinten több helyszinen), Judas Priest-en igen jo volt*, mas, szelidebb zeneken nem nyügözött le

*: annyira, hogy felidezödött most is, lesz is ma is teriteken az a zene

Off
A D2 nekem sem jött be, egy kicsit sem.
  • 0

#18 gianni321

gianni321

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.951 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 09:20

Ok, ne vedd támadásnak kérlek, csak próbálom megfejteni, mivel nekem teljesen más tapasztalatom van a D25-tel. Írtam korábban, hogy nem vagyok nagy ProAc fun, ezt továbbra is fenntartom, nincs eladó D25-öm sem, nem akarom védeni a bundér becsületét csupán érdekel a miért, ha már felmerült a téma. Én azt vettem észre, hogy a D25 elég háklis a hajtásra, az elektronika minősége és teljesítménye sem mindegy, hasonlóan a Dynaudiohoz. A magasa nem érte el a Dynok minőségét, mikor hallottam, de rossznak sem mondtam volna. Nagyon áradt belőle a zene a magas cizellálásra és a mélytartományra külön oda sem figyeltem, engem elvitt zenehallgatásba a dolog. Csupán ezért kérdezősködtem és próbálom az okokat megfejteni, nálad miért szerepelt le, és amit levontam eddig az az, hogy lehet nem volt szerencsés az a naim elektromika azzal a hangsugárzóval.
Ok ne rágjuk itt továbba a témát, látom amúgy sem akarod, meg ez itt amúgy is off.

:)  Nem vettem támadásnak, viszont ettől többet érdemben nem is igazán tudok hozzátenni a témához. Az első alkalommal a haveromnál engem is elvitt a zenehallgásba, pont azzal, hogy kerek egészet tesz az ember elé. És igen, én is éreztem, hogy csak úgy folyik belőle a zene. Mondom mégegyszer, ugyanazzal az erősítő párossal, ami nekem is volt akkor, tehát NAC202 NAP200. A hajtást én is észrevettem, hogy kell neki az energia, angol fórumokon utána olvasva több helyen többen leírták, hogy a D25-höz inkább egy NAP250 való.

Nagyjából egyet beszélünk, csak kicsit másképp mondjuk. Ha az alapján kellett volna döntenem, hogy milyennek hallottam a haveromnál, simán megvettem volna, csak utána még volt időm kielemezni. Igaz, csak egy rendszerben. Nem próbáltam csövessel és combosabb integrálttal sem. Lehet egy Bladelius-szal, vagy combosabb Hegel-lel teljesen más eredényre jutottam volna, dehát ez mégiscsak a Naim topik..!?!  :D

Egyébként ez a hajtás kérdés is nagyon furcsa, meg összetett nekem. Amikor megvolt a 202-200 páros, és már a WB Arc is itt volt, bizony gyakran éreztem azt, hogy ide nagyobb végfok kell, mert egész egyszerűen elfogy, pedig az Arc elé nem kell erőmű. Aztán bekerült a HiCap és ahogy megnövekedett a hangtömeg  úgy ez az érzés szépen elhalványodott. Nem tűnt el teljesen, de kellően halvány volt ahhoz, hogy jó időre ne foglalkozzak vele. Aztán megérkezett a 282-es előfok. Rettenetes nagy várokázásokkal néztem elé és a bekötése után nagyon hirtelen egy olyan hifis univerzumban találtam magam, aminek a létezéséről sem tudtam. De nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a 282-es annyival tisztább, és talán nagyobb jelet ad ki magából, hogy a bekötése után - persze HiCap-pel meg Napsc-vel - teljesen biztos voltam benne, hogy ide teljesen felesleges a NAP250. Aztán lehet, hogy tévedek, ennek már nem jártama  végére.

Annyit még a 202-200-HiCap témához, hogy nagyon jól érezték magukat az Oyaide MTS 4e elosztóval. Egy barátomtól kaptam kölcsön, és a bekötése után mégegyszer annyi súly és sebesség költözött a rendszerbe, mint a HiCap bekötése után.  Olyan fürgeséggel pattogtak ki a hangfalból a hangok, amit most, hogy már visszaadtam az elosztót, a 120 wattos csöves végfokomból sem sikerült még előcsalogatni.

Szerkesztve gianni321 által: 2017 április 26 - 09:23

• 1

#19 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • 6.453 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2017 április 26 - 09:02

Ha ezt leírtam, részemről lezártam a D25 témát.  :)

Számomra a buta hang kidolgozatlan, egyhangjegyű, ha úgy tetszik monokróm, minden rétegződéstől, textúrától mentes, gombócos mély és magastartományt és információszegény középtartományt jelent. Nincsenek meg az adott előadóra jellemző árnyalatok, színek, kissé minden fakó és kissé mindent egyformán csinál. Ez a hifi része, de ez csak az egyik oldala a történetnek szerintem.

Ettől függetlenül a buta hang is lehet élvezetes. Egy barátom LP-s rendszerében ugyanazzal a 202-200 párossal nagyon jól muzsikált. Saját rendszerben is voltak vele örömteli percek a buta hang ellenére is, vagy talán épp az által. Ennek a miértjét nehezebben tudnám összefogni, azért megpróbálom, úgyis adódna a kérdés. Azt a produkciót amit az ember elé tár, jól összefogottan teszi, nincsenek kilógó részletek, egy kerek, zenei egészet tesz eléd. Nem bonyolódik olyan dolgokba, ami nem az ő terepe. Át tudja adni a zene sodrását, ezzel be is von a zenei történésekbe. Tehát van benne zene, de nem a felbontása és ezzel együtt a sokszínűsége által, hanem az összefogott kerek, ha úgy tetszik koherenciája  által. 

És akkor írok még a körülményekről is, mert így kerek és korrekt a dolog: 

"Rendes" rendszerben nem próbáltam, csak Naim-ben. Nem próbáltam bikábelezve - állítólag úgy sokkal jobb - és nem volt meg hozzá az eredeti gyári jumper sem. Ahogy azt kell, a magassugárzó termináljába dugtam a hangfalkábelt. Volt már olyan egy Spendor esetében, hogy a jumper hiányától teljesen felborult a zene egysége. Ennek fényében a szavaimat arra a konkrét D25-re tessenek értelmezni. Használtan került hozzám, az előéletéről  keveset tudtam, volt-e belepiszkálva vagy sem, be volt-e járatva vagy sem, stb.  De mint ahogy írtam is a vitaindító hozzászólásomban: "amikor nálam járt a D25" 

Korábban a Cary Sli80-as erősítőmmel jártam hasonlóan. Az addig használt KT120-as csövek helyére kölcsönkaptam egy garntúra TungSol 6550-et. A csere után jelentősen leegyszerűsödött - ha úgy tetszik lebutult - a hang és mégis azt vettem észre, hogy a RHCP Californication albumára léggitározva ugrálok a nappali közepén... Szóval attól, hogy buta, még lehet élvezetes.... !thumbup.gif

Köszönöm a választ, engem hangfaltól függetlenül is érdekelt, hogy mit értesz  buta hangnak, de jól leírtad.  

• 0

#20 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.032 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 09:00

nekem ProAc D2-vel volt probalkozasom (több helyszinen is), de nem nyert meg, pedig meg akartam venni.  nem vont be a zenebe, nem volt elegge elö, talán nyüzsgöbb hangot szeretek.

nyilvan masnak meg bejön a ProAc, bejön a D2 (is)

Naim es rock: epp 20 eve probaltam Naim rendszert (Becsben, ott is lakva, szinten több helyszinen), Judas Priest-en igen jo volt*, mas, szelidebb zeneken nem nyügözött le

*: annyira, hogy felidezödött most is, lesz is ma is teriteken az a zene

Szerkesztve avl2 által: 2017 április 26 - 09:01

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó