Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Htpc (Home Theatre PC)

• Please log in to reply
11435 válasz erre a témára

#1 TSanyi

TSanyi

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 166 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 18:13

Sziasztok!

Érdekelne e véleményetek!

Szeretnék majd médialejátszót vagy esetleg HTPC-t. Bár nem tudom nekem való-e? Ugyanis nem vagyok egy számítógép zseni, és nem perverzióm a programozás, állítgatás.

Ha lenne HTPC-m azt szeretném ha úgy működne mint egy médialejátszó, DVD, stb.

Nem akarnék vele internetezni, játszani, csupán fim lejátszásra lenne, esetleg filmletöltésre, ha ez bonyolítja nagyon, akkor ez sem feltétlen.

Esetleg 4k UHD Bluray lemez lejátszás.

Filmek borítókép, információ megjelenítése (Jukebox ).

NAS-ról képes legyen lejátszani.

Beépített merevlemez, a NAS késöbb lenne csak.

Most még componens videó kimenet, meg audio kimenet RCA-n.

Későbbiekhez persze HDMI kimenet, USB, (de gondolom ezek alapok).

Távirányító.

Nem tudom ezek mennyiből jönnének ki, illetve képben-hangban veri-e pl. a DUNE-t?

Pl. Antec Fusion 430-asba belfér-e, vagy ez már őskövület, felejtős? Nem ragaszkodom ehhez, hirtelen ezt a házat találtam jópofának, ennyi.

Gomdolom processzorként ezek nem működnek, pláne nem Atomos-osként?

Köszi előre is a válaszokat!

Üdv.!

Sanyi

• 0

#2 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Ma, 12:27

Sajnos a driver sem segitett es barmilyen TV-es beallitas sem. :( Meg a lejatszot kiprobalom.

Megoldodott, koszonom a segitseget.  :tutiok:

• 0

#3 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 15 - 10:47

Ugy orulok a windows 10-nek mert mar nem kell a driver-eket leszedni de most kiprobalom hatha az. :)

Sajnos a driver sem segitett es barmilyen TV-es beallitas sem. :( Meg a lejatszot kiprobalom.

• 0

#4 Cinemadness

Cinemadness

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 16:26

Én úgy látom, a jelenlegi modern iGPU megoldásokkal elérhető beállításoknál (nálam NGU Sharp low, esetleg medium) magasabb szinthez jóval erősebb vas kell, a szintugráshoz nem lesz elég néhány %-os gyorsulás. Hogy a jelenlegi szint 10 vagy 15 msec rendertime alatt jön létre, az már mindegy, a High beállításhoz már 100+ msec kell (legalábbis nálam slideshow az eredmény).

hát az új amd apu esetén nem néhány %, hanem többszörös a gyorsulás. Legalábbis játékokban. Majdnem elérik egy Rx550-es vga szintjét. Hogy ebből madvr alatt mennyi fog látszódni, majd kiderül.

Ha csak arról szólna, hogy 1080p>1080p NGU Sharp Medium-ról High megvan vagy nincs. Egyébként meglehet, de nem ez a lényeg (A10 30 ms alatt volt mediummal). Ha tudunk adni nekik legalább 2GB ramot, UHD>FHD SDR lehet jelentősebb változás, továbbá interlaced koncerteket is lehet picit jobb minőségben nézni, esetleg 3D-t is, ahogy SD>HD felskálázást szintén. HD>UHD nehéz dió és bonyolult kérdés. Nálam az RX 580-at  (8GB VRAM) is meg lehet vele borítani, de az asztali HE-nek nevezett lejátszók szintjét azért jóval átugorhatjuk a kis APU-kkal. Kaby Lake G asztali szerű megoldás nyilván már elég lehetne korrekt minősítésnek UHD-ben is. 

Szóval tudnék vele játszani, pontosabban kísérletezni :-). Persze jogos kérdés, hogy a mai modern alacsony RN tápok mellett miért akarna valaki videófilként VGA nélkül mozizni. Mindig lesz rá igény, nem beszélve öszvér Audio/HTPC-ről, ahol esetleg a filmes részleget kimaxolná valaki.

• 0

#5 feherlaci

feherlaci

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.501 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 14:42

Ugy orulok a windows 10-nek mert mar nem kell a driver-eket leszedni de most kiprobalom hatha az. :)

Oprendszer újra telepítés, R9 270-es kártya: ha a W10 szedi le a drivert van 3D. Ha manuálisan frissítem a legújabbra nincs 3D.   

• 0

#6 -KP-

-KP-

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.061 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2018 február 13 - 14:34

Én úgy látom, a jelenlegi modern iGPU megoldásokkal elérhető beállításoknál (nálam NGU Sharp low, esetleg medium) magasabb szinthez jóval erősebb vas kell, a szintugráshoz nem lesz elég néhány %-os gyorsulás. Hogy a jelenlegi szint 10 vagy 15 msec rendertime alatt jön létre, az már mindegy, a High beállításhoz már 100+ msec kell (legalábbis nálam slideshow az eredmény).

hát az új amd apu esetén nem néhány %, hanem többszörös a gyorsulás. Legalábbis játékokban. Majdnem elérik egy Rx550-es vga szintjét. Hogy ebből madvr alatt mennyi fog látszódni, majd kiderül.

• 0

#7 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.878 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 február 13 - 14:11

Hogy a nyers erőtöbblet miként jelenik meg madvr alatt, azt konkrét tesztekkel lehet vizsgálni.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 február 13 - 14:13

• 0

#8 -KP-

-KP-

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.061 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 13:10

1 nappal az asztali verziók megjelenése után ami már látszik. Kb kétszer erősebb IGP-ben korábbi népszerű HTPC alapanyagoknál, mint A8-7600 és A10 78xx APU-k, az Intel i7 8700-nál 2-3-szor. Ellenben ennek jelenleg még ára van. Kihajtott GPU-val a felsoroltakat passzívan is lehetett üzemeltetni, a 2200 és 2400G-t egész biztosan nem. Jó hír lehet, hogy némi tuninggal a kisebbik simán elérheti a nagyobbik szintjét, továbbá későbbiekben érkeznek 35W TDP verziók, annak minden előnyével hőtermelésre értve is.

Hogy a nyers erőtöbblet miként jelenik meg madvr alatt, azt konkrét tesztekkel lehet vizsgálni. Jelenlegi és jövőben érkező natív 2.x HDMI alaplappal kíváncsi leszek HD>UHD felskálázáskor meddig ér a takaró, ahogy mit tud ma 2160p HDR > 1080p SDR tekintetében. Utóbbira erősen igény mutatkozik, ahogy VGA nélküli komoly tudású ( UHD) HTPC-re is. Jelenleg ez a 2 iGPU-s eszköz lehet, ami madvr alól megközelítheti egy dedikált RX 550 szintjét, de tápellátásban 150 Wattal kell számolni.

azt se felejtsd el, hogy ctdp-s a procik. Biosból állítható a max. tdp keret állítható és le lehet vinni akár 45W-ra is 65W-ról... Amúgy nagyon kíváncsi vagyok, főleg a kisebb modell tűnik szimpinek így elsőre...

Szerkesztve -KP- által: 2018 február 13 - 13:17

• 0

#9 Cinemadness

Cinemadness

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 13 - 12:34

Bátortalanoknak itt is lesz a ZOTAC AMD Ryzen 3 2200G és Ryzen 5 2400G procival készre szerelt barebone gépe.

https://prohardver.h...atongo_res.html

1 nappal az asztali verziók megjelenése után ami már látszik. Kb kétszer erősebb IGP-ben korábbi népszerű HTPC alapanyagoknál, mint A8-7600 és A10 78xx APU-k, az Intel i7 8700-nál 2-3-szor. Ellenben ennek jelenleg még ára van. Kihajtott GPU-val a felsoroltakat passzívan is lehetett üzemeltetni, a 2200 és 2400G-t egész biztosan nem. Jó hír lehet, hogy némi tuninggal a kisebbik simán elérheti a nagyobbik szintjét, továbbá későbbiekben érkeznek 35W TDP verziók, annak minden előnyével hőtermelésre értve is.

Hogy a nyers erőtöbblet miként jelenik meg madvr alatt, azt konkrét tesztekkel lehet vizsgálni. Jelenlegi és jövőben érkező natív 2.x HDMI alaplappal kíváncsi leszek HD>UHD felskálázáskor meddig ér a takaró, ahogy mit tud ma 2160p HDR > 1080p SDR tekintetében. Utóbbira erősen igény mutatkozik, ahogy VGA nélküli komoly tudású ( UHD) HTPC-re is. Jelenleg ez a 2 iGPU-s eszköz lehet, ami madvr alól megközelítheti egy dedikált RX 550 szintjét, de tápellátásban 150 Wattal kell számolni.

• 0

#10 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 14:27

JAJ!! az sosem jó.. szed csak le ,sztem meglesz a probléma.. Sőt, inkább az intel oldaláról szedd le. ne az alaplap gyártója oldaláról..

• 0

#11 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 13:29

Drivert kulon nem huztam le az alaplapra hanem ra biztam a win10-re az ujitast.

JAJ!! az sosem jó.. szed csak le ,sztem meglesz a probléma.. Sőt, inkább az intel oldaláról szedd le. ne az alaplap gyártója oldaláról..

Szerkesztve Fish által: 2018 február 12 - 13:30

• 0

#12 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 12:57

Akkor driver probléma is lehet .. gondolkodik.gif

Drivert kulon nem huztam le az alaplapra hanem ra biztam a win10-re az ujitast.

• 0

#13 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 12:56

Próbáld meg egy vga kártyával, vagy másik szoftverrel.

Sajnos vga kartyat nem lehet belerakni mert linearis tapegyseg van benne pont erre a komponensekre fejlesztve. A szoftware-t meg nagyon megkedveltem de probakeppen kiprobalom masikkal. Remeltem, hogy valaki mar talalkozott ilyennel es tudja ra a valaszt. :(

• 0

#14 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 12:55

Sajnos egyik modszer sem hozott eredmenyt es tovabbra is ugral a kep. :(

Akkor driver probléma is lehet .. gondolkodik.gif

• 1

#15 -KP-

-KP-

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.061 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 12:24

Próbáld meg egy vga kártyával, vagy másik szoftverrel.

• 1

#16 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.562 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 12 - 09:05

Szerintem ellenőrizd, hogy a TV-n nincs-e beállítva a dinamikus kontraszt. Merthogy az tudja a háttérvilágítást hozzáigazítani a bejövő kép világossági szintjéhez.

Hdmi kabel is lehet,csak egy otlet!

• 0

#17 viragok

viragok

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 11 - 11:02

[quote name="Cinemadness" post="2219459" timestamp="1518259057"]Normál nézési távolságról nem fogod látni, de a 103-as Oppo-nak sajnos rosszabb képminősége lesz. - hogy miért, nemrég egy másik topikban leírtam. Ha nagyítóval szeretsz képminőséget vizsgálni, vagy óriási vásznad van, amit közelről nézel, akkor én nem cserélnék. Ha családi és kényelmi szempontok miatt cserélnél, továbbá tévétek van, amit nem 1,5 méterről néztek színteret vizsgálva filmnézés helyett, akkor egész nyugodtan lehet Oppózni is. HDMI bitstream alól mozin túl nagy hangminőség eltéréseket ne várj, de igényektől és rendszertől függően bizony lehet és van is különbség.

Köszi a véleményt. Időközben arra jutottam én is,hogy marad a htpc.

Szerkesztve viragok által: 2018 február 11 - 11:03

• 0

#18 Cinemadness

Cinemadness

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 12:13

Szerintem ellenőrizd, hogy a TV-n nincs-e beállítva a dinamikus kontraszt. Merthogy az tudja a háttérvilágítást hozzáigazítani a bejövő kép világossági szintjéhez.

Sőt, EVR-nél működni fognak az Intel image enhancement beállításai, mint adaptív kontraszt/contrast enhancement, ezeket és a további képrontókat is ki kéne kapcsolni, hogy még véletlenül se okozzanak hasonló problémákat.

• 0

#19 Cinemadness

Cinemadness

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 140 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 11:37

Sziasztok!
Egy htpc-t használok kodival alap beállításon madvr nélkül vetítővel.
A család igényli a borítós válogatást a filmeknél. De én kiváncsi lennék, hogy ennél mennyivel érhető el jobb kép- és hangminőség egy oppo 103d-vel. Főleg filmek, a hang hdmi-n, a sztereó csak másodlagos. Ott gondolom jelentős a különbség
Tapasztaltabbak véleményére lennék kiváncsi, hogy bele vágjak-e.
Üdv

Normál nézési távolságról nem fogod látni, de a 103-as Oppo-nak sajnos rosszabb képminősége lesz. - hogy miért, nemrég egy másik topikban leírtam. Ha nagyítóval szeretsz képminőséget vizsgálni, vagy óriási vásznad van, amit közelről nézel, akkor én nem cserélnék. Ha családi és kényelmi szempontok miatt cserélnél, továbbá tévétek van, amit nem 1,5 méterről néztek színteret vizsgálva filmnézés helyett, akkor egész nyugodtan lehet Oppózni is. HDMI bitstream alól mozin túl nagy hangminőség eltéréseket ne várj, de igényektől és rendszertől függően bizony lehet és van is különbség. 

• 0

#20 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 08 - 19:19

Hdmi kabel is lehet,csak egy otlet!
  • 1

4 felhasználó olvassa ezt a témát.