Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Cambridge Audio

• Please log in to reply
158 válasz erre a témára

#1 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 18:56

Szia

A C.A erősítőn csak az általad megadott helyen lehet állítani hangképet. Sajnos ez az erősítő még nem tudja kikapcsolt állapotban átengedni a HDMI jelet , csak az új CXR sorozat tudja ezt a funkciót.

Sziasztok!

Vettem egy 751r erősítőt.CAV MD-EX3 hangfallal használom.Ugyanez a hangfal Harmann-Kardon 760-al hallgatva sokkal több magas volt benne,mint a Cambridge erősítővel.A kérdésem az lenne,hogy a treble és a bass 10dB kiemelésen kívül van-e még hangszín állítási lehetőség,vagy fogadjam el ilyennek?Illetve a másik kérdésem az lenne,kikapcsolt állapotban nem engedi át a HDMI jelet az erősítő?Akárhogy próbálom nem jön át rajta hang mikor csak a blu-ray-t akarom a TV-vel használni.

Köszönöm szépen a választ!

üdv János

• 1

#2 rockerjani

rockerjani

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 31 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:06

Sziasztok!

Vettem egy 751r erősítőt.CAV MD-EX3 hangfallal használom.Ugyanez a hangfal Harmann-Kardon 760-al hallgatva sokkal több magas volt benne,mint a Cambridge erősítővel.A kérdésem az lenne,hogy a treble és a bass 10dB kiemelésen kívül van-e még hangszín állítási lehetőség,vagy fogadjam el ilyennek?Illetve a másik kérdésem az lenne,kikapcsolt állapotban nem engedi át a HDMI jelet az erősítő?Akárhogy próbálom nem jön át rajta hang mikor csak a blu-ray-t akarom a TV-vel használni.

Köszönöm szépen a választ!

üdv János

• 0

#3 kukulec

kukulec

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 08:43

Megkérdezhetem hogy miért ezt az erősítőt választottad? Esetleg többet is meghallgattál, mielőtt ezt választottad?

Több erősítőt is meghallgattam már, de ezt a gépet közvetlenül összehasonlítottuk a szalonban két másikkal: Marantz PM8005 és Primare i22. Előbbit inkább felejtsük el. Utóbbi lágyabb, valamivel precízebb, kimértebb hangzású, kicsit nagyobb felbontással. A CXA80 viszont testes, dinamikus hangot ad, betölti a teret. Ez ízlés dolga. Stabilan hoz egy nagyon jó szintet, hosszan hallgatható, remek basszussal, tiszta középpel és nem fárasztó magasakkal. Továbbá van benne egy remek DAC; USB kábelen azt használom a PC-ből jövő zenére. Napi legalább 3 órát megy, minden jól szól rajta. Egy-két klasszikus zenénél érezni, hogy lehetne ott egy fokkal levegősebb, dúsabb a magas tartomány, de ezt tudjuk be annak, hogy előtte Pioneer A-30 erősítővel hajtottam a hangfalaimat, ami  felső tartományban kicsit kiemelt. A lényeg, hogy nagyon könnyen szolgálja ki a hangfalaimat, és érezni, hogy van benne kakaó, a ráírt teljesítményt bármikor tudja torzítás nélkül.

• 0

#4 Lela

Lela

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 55 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 03 - 08:04

Hello, en Elac FS 147-tel hallgatom, es nagyon szepen szolnak. De hallottam mas, nagyobb Elac hangszorokkal is, es mindenhol ugyanazt a dinamikus hangzast produkalta.

Megkérdezhetem hogy miért ezt az erősítőt választottad? Esetleg többet is meghallgattál, mielőtt ezt választottad?

• 0

#5 kukulec

kukulec

• Pipa
  • 8 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 02 - 21:05

Van valakinek ilyen (CXA-80)erősítője? Feltettem már a hangsugárzó topicban is a kérdést, de senki nem tudott hozzá hangsugárzót ajánlani a listából. Egyáltalán milyen kategóriás hangfalat érdemes ehhez az erősítőhöz választani?

Hello, en Elac FS 147-tel hallgatom, es nagyon szepen szolnak. De hallottam mas, nagyobb Elac hangszorokkal is, es mindenhol ugyanazt a dinamikus hangzast produkalta.

• 0

#6 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 31 - 22:08

Szia

Amível nálunk érdemes kipróbálni

ELAC Uni-Fi FS U5 slim

ELAC 247.3

ELAC FS 78

ELAC FS 197

ELAC FS 217

Sonus Faber Principia 5

Sonus Faber Principa 7

Sonus Faber Chameleon T

Sonus Faber Venere 2.5

Van valakinek ilyen (CXA-80)erősítője? Feltettem már a hangsugárzó topicban is a kérdést, de senki nem tudott hozzá hangsugárzót ajánlani a listából. Egyáltalán milyen kategóriás hangfalat érdemes ehhez az erősítőhöz választani?

• 0

#7 Lela

Lela

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 55 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 31 - 16:30

Akció

Csak erősítő + CXN együtt történő vásárlása esetén van a kedvezmény!

CXA60 + CXN : 540.000Ft helyett 479.900Ft

CXA80 + CXN : 600.000Ft helyett 539.900Ft

Akció

• 0

#8 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 11 - 11:49

Akció

Csatolt képek:

• Cambridge-audio_CXA60_Sztereó-erős
  • Cambridge-audio_CXA60_Sztereó-erős
  • Cambridge-audio_CXA80_Sztereó-erős
  • Cambridge-audio_CXA80_Sztereó-erős
  • Cambridge-audio_CXN_hálózati-lejátszo (2).jpg

• 0

#9 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 02 - 10:17

Ment PÜ

Kedves Cambridge Audio, tudnak valami okosat mondani  a problémámra? Mivel probálkozzak még?

• 0

#10 allein

allein

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 163 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 01 - 17:34

Íme a fejlemények, copy paste egy másik fórumról. Javasolnak esetleg valami más beállítást a SUB hátulján? Annyi módosítás van, hogy az AVR menüjén belül a FRONT hangszorókat small-ra állítottam.

Üdvözletem. AVR volt a magyar forgalmazónál, mindent rendben találtak. Factory reset is történt, SUB-ot visszakapcsolták. Korábban kikapcsoltam a menüben mert nem használtam. Tegnap hazahoztam az AVR-t, minden kábelt a helyére csatlakoztattam és a SUB kap jelet és meg is szólal, ekkor még nem tekertem lejebb a SUB-on a hangerőt. Annyi változást történt az AVR menüben, hogy a frontokat visszaraktam Large-ról small-ra, mivel most már van SUB. Tegnap kicsit tesztelgettem, AVR-en feljebb tekerve a hangerőt túl erősnek találtam a SUB-ot így a SUB-on lejebb tekertem a hangerőt. Mai napon ismét az van, hogy a SUB nem veszi a jelet, gyanítom, hogy összefüggésben lesz azzal, hogy állítottam a SUB-on a hangerőt, próbáltam feljebb tekerni a hangerőt, SUB nem veszi a jelet. Mit javasoltok, mi az amit rosszul csinálok? Azt is mondta valaki korábban, hogy a SUB-on ne álltsak a hangerőn, csak az AVR-en. Nem igazán értem mi történik  :) KÉP a mostani SUB beállításról.

Kedves Cambridge Audio, tudnak valami okosat mondani  a problémámra? Mivel probálkozzak még?

• 0

#11 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 január 01 - 15:02

Köszönjük!

Búék mindenkinek  ;peace;

• 0

#12 allein

allein

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 163 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 31 - 19:54

Búék mindenkinek  ;peace;

• 0

#13 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 31 - 10:49

B.U.É.K 2017!

Csatolt képek:

• BUEK2017.jpg

• 0

#14 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 22 - 10:03

Szia

A hangszedő pontos típusát kell megtudni vásárlás előtt. A CP2 mindkét típust kezeli.

Szia!

Nagyon amatőr kérdésem van:honnan és miből állapítom meg,hogy MM vagy MC a hangszedőm?Van egy 351R erősítőm,rá kellene kötnöm a lemezjátszóm,de fogalmam sincs melyiket vegyem,CP1,CP2....köszi a választ!

Szerkesztve Steinhart által: 2016 december 22 - 10:03

• 0

#15 mezoli

mezoli

• Pipa
  • 23 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 16:27

Szia!

Nagyon amatőr kérdésem van:honnan és miből állapítom meg,hogy MM vagy MC a hangszedőm?Van egy 351R erősítőm,rá kellene kötnöm a lemezjátszóm,de fogalmam sincs melyiket vegyem,CP1,CP2....köszi a választ!

• 0

#16 allein

allein

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 163 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 20 - 13:16

Igen

10-14h között

Íme a fejlemények, copy paste egy másik fórumról. Javasolnak esetleg valami más beállítást a SUB hátulján? Annyi módosítás van, hogy az AVR menüjén belül a FRONT hangszorókat small-ra állítottam.

Üdvözletem. AVR volt a magyar forgalmazónál, mindent rendben találtak. Factory reset is történt, SUB-ot visszakapcsolták. Korábban kikapcsoltam a menüben mert nem használtam. Tegnap hazahoztam az AVR-t, minden kábelt a helyére csatlakoztattam és a SUB kap jelet és meg is szólal, ekkor még nem tekertem lejebb a SUB-on a hangerőt. Annyi változást történt az AVR menüben, hogy a frontokat visszaraktam Large-ról small-ra, mivel most már van SUB. Tegnap kicsit tesztelgettem, AVR-en feljebb tekerve a hangerőt túl erősnek találtam a SUB-ot így a SUB-on lejebb tekertem a hangerőt. Mai napon ismét az van, hogy a SUB nem veszi a jelet, gyanítom, hogy összefüggésben lesz azzal, hogy állítottam a SUB-on a hangerőt, próbáltam feljebb tekerni a hangerőt, SUB nem veszi a jelet. Mit javasoltok, mi az amit rosszul csinálok? Azt is mondta valaki korábban, hogy a SUB-on ne álltsak a hangerőn, csak az AVR-en. Nem igazán értem mi történik  :) KÉP a mostani SUB beállításról.

• 0

#17 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 15 - 14:13

A Cambridge Audio Importőreként természetesen van belőlük.

http://www.audiophil...hono_eloerosito

http://www.audiophil...hono_eloerosito

http://www.audiophil...ono_eloerosito_

Mármint nektek van eladó a fentiek közül? Ha igen, melyik, és mennyiért?

• 0

#18 szabinho

szabinho

Újonc fórumos

• Pipa
  • 33 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 14 - 19:35

Nagyon szépen köszi!

Mármint nektek van eladó a fentiek közül? Ha igen, melyik, és mennyiért?

• 0

#19 szabinho

szabinho

Újonc fórumos

• Pipa
  • 33 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 14 - 19:34

Szia kell egy Phono előerősítő Cambridge Audio CP1, CP2 vagy van még 651P phono erősítőnk.

Nagyon szépen köszi!

• 0

#20 Steinhart

Steinhart

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.310 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 12 - 07:15

Szia kell egy Phono előerősítő Cambridge Audio CP1, CP2 vagy van még 651P phono erősítőnk.

Üdv, egy jó ismerősöm a Taya DP 510-es lemezjátszóját (Taya MM 115-ös hangszedővel) egy Cambridge Azur 540A erősítővel szeretné használni. A jelek alapján (vékony nahg, nem szól a basszus, egyébként is halk) nincs se phono card az erősítőben/höz, sem pedig előerősítővel nem rendelkezik. Mit javasoltok ebben az esetben, mi a legköltségkímélő megoldás, hogy szóljon a rendszer?

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó