Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Csevegő

általános témák

• Please log in to reply
1638 válasz erre a témára

#1 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 április 27 - 20:52

Nem készített még senki sem 3D-s látványvideót a különböző frekvenciák keltette hullámokról?? Biztos lehetne modellezni, akár változtatható szobamérettel, akár több frekvencia tartományban.

(A DC-s topikban belinkelt képről jutott eszembe) 

Vannak ilyen szemléltető eszközeim, az előadáson bevetem őket.

• 0

#2 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.195 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 április 27 - 19:42

Nem készített még senki sem 3D-s látványvideót a különböző frekvenciák keltette hullámokról?? Biztos lehetne modellezni, akár változtatható szobamérettel, akár több frekvencia tartományban.

(A DC-s topikban belinkelt képről jutott eszembe) 

• 1

#3 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 959 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 20:16

Igazad lehet. Lassan tényleg el kell gondolkodnom rajta, hogy megosszak néhány információt. :)

Most akkor igazam volt vagy nem tévedtem?  :D

• 0

#4 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 946 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 19:18

Crown XLS végfok, ahogy én láttam:

Pro

- színezetlen, nagy dinamikával megáldott, neutrális hang

- nagyon jó ár-érték arány

- nyílt, nagy dinamika tartománnyal

- automatikusan működő hőmérséklet vezérelt ventilátor kapcsolás

- pehelykönnyű

- kis méretű

- nagy teljesítmény

- híd bekötési lehetőség (pld. subwoofer részére)

- pc-ről "megszólítható"

- állítíható LPF, HPF, valamint band pass filter van benne

- RCA-n kívül szimmetrikus XLR bemenet is

- átlagos illetve az átlagosnál gyengébb kimeneti feszültségű elektronikákhoz is illeszthető (menüből állítható)

- előlapi LED visszajelzés teljesen kikapcsolható

- sorba köthető jelátvitel egyikről a másikra

- banándugós vagy akár speakon hangsugárzó csatlakoztathatóság

- rackbe szerelhető (ami ha rendelkezésre áll, baromi jól mutat ott)

Kontra

- csúnya (más szóval: ipari) kinézet

- ha bekapcsol a venti, a megszokottnál zajosabb lehet (mi akárhogy nyomtuk, nem kapcsoltak be a ventik, ezért a feltételes mód)

- vezérlésbe iktatása bonyolultabb a kelleténél (külön kis relékapcsoló szerkezettel megy csak)

- ha ilyen nem áll rendelkezésre, akkor csak az előlapi power gombbal lehet be-kikapcsolni, jelre nem éled fel

- rackbe szerelhető (ami ha nincs, hülyén néz ki a széleken lévő csavarlukak)

Utánaolvasva az látható, rengetegen, a legnagyobb megelégedettséggel használják otthon minőségi sztereó zenehallgatásra vagy akár házimozira. Más kérdés, hogy aki 50e dolláros hangsugárzókat tart otthon, annál megmosolyogtató látványt nyújthat egy ilyen, tehát kicsit presztizs is, ki mit társít mivel, mert mi van, ha átjön a haver...)

Szóba jöhető alternatívák: Behringer, QSC

Milyen végfokokkal van "pariban": 1M HUF-ig szinte bármilyen analóggal össze lehetne mérni. Lehet, hogy némelyiktől kikapna, ezt nem tudom, mert ekkora tapasztalatom nincs, de pld. az Anthem MCA 225 sztereó analóg végfoka mellett sem vallana szégyent (2x225W, 2500 EUR). A PVA sorozatot egyértelműen megveri (2x125W, 1500 EUR).

:smile32:

Az új XLS-en van állítólag trigger bemenet is (AUX).

Szerk: bocs, tényleg kell relé, mert az 1 és 2 pin-eket kell rövidre zárni..., nem 12V bemenet.

xls_drivecore_2_rear_panel_1.jpg

Szerkesztve t97eat által: 2017 április 23 - 19:22

• 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 19:17

Ezt láthatóan nem lehet elégszer hangsúlyozni,mondjuk megértem ha belefáradtál már. :)
De nem is erre akartam célozni,ha nem arra hogy sokszor nem is kábelbajuk van a hozzád és más kábelfaragókhoz fordulóknak,ha nem egyértelműen más,és egy rövid kérdez felelek erre jó eséllyel fényt is tudna deríteni.
Persze van aki tudja hogy mit akar,neki mehet a melyiket kéri kérdés.
Tudom hogy ezzel meló van,és van akinek nem is lehet segíteni mert annyira önfejű,de azért próbálkozni érdemes.

Álszentség lenne azt állítanom, hogy nem akarom eladni a kábeleimet, de nem ritka, hogy valakit lebeszélek a vásárlásról, látva rendszere elemeit és a szobája állapotát. Ahhoz azonban kevés vagyok, hogy trendeket megfordítsak. A többség úgyis mindig elhiszi, hogy az új hangformátumok, a modernebb erősítők elhozzák a megváltást. Kell néhány csalódás hozzá, hogy ezekről leszokjon az ember, de néhányaknál ez soha nem következik be. Ők a kereskedők kedvencei, mert bármikor bármit el lehet adni nekik szinte bármennyiért, akár a család kajapénzének kárára is. Itt a fórumon is vannak jó néhányan, akik már egy ház árát ölték készülékekbe, kábelekbe és még mindig elégedetlenek.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 23 - 19:20

• 1

#6 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 19:07

Egyébként egyre jobban meg vagyok győződve, hogy nem kell félni a PA végfokoktól otthon sem.

Amint írtam, az XTi 4002-ast hallottam, az tényleg túlzás otthonra, de az 1002, 2002 szerintem otthoni környezetbe is passzol (mármint a teljesítménye alapján). Ráadásul ez ugye még AB osztály (ellentétben az XLS-sel, ami meg D osztály), csak a tápja kapcsolóüzemű. Állítólag emiatt a hangminősége is jobb az XTi-nek (nem saját vélemény, ezt csak olvastam). Majd igyekszem meghallgatni egyszerre mindkettőt.

Amit tapasztaltam, az az erőteljes, de nyugodt, tiszta és neutrális hang, emellett transzparens, széles színpad. Na és az a gyors, feszes mély...

Meg kell mondjam, hogy mikor megláttam, mi van bekötve, megmosolyogtam a rendszert, de az arcomra fagyott a mosoly, amint meghallottam, hogy mit is tud. Azt gondoltam, hogy erős lesz, de azt, hogy "jól" is szól, azt nem gondoltam. Hát..., engem meggyőzött.

Teljesen rendben van az XTi sorozat, igényesebb otthoni rendszerekbe is bőven befér a hangja alapján. Nagyon érezhető, ha egy erősítőnek vannak tartalékai, nem komprimálja a dinamikát. Nem egy stadionba való kütyü, inkább diszkókba, klubokba viszik, 1-2 ezer főig elég. Persze az XTi-nél van feljebb a Crown-nál házon belül is, az i-Tech néhányak szerint a világ legjobb PA erősítője jelenleg, szóval nagyon tud valamit a cég. Kár, hogy már nem sokáig húzzák, kénytelenek lemenni az alsó szegmensbe, mert felső szinten már nincs szükség a termékeikre.

Ha megnézzük 300e forintért mit adnak a HiFi és házimozi szakáruházak, szerintem gyorsan eldől a kérdés, legalábbis az én szempontjaim szerint. Nehezen feledem barátaim arcát, mikor erősítő gyorstesztek után bekötöttem pár percre a Crown végfokot. Volt, aki azt mondta fájdalmasan, hogy ha ezzel kezdem, nem is kellett volna meghallgatni a többit, tehát elcsesztünk az életünkből fél napot.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 23 - 19:20

• 1

#7 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 946 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 19:00

...1M HUF-ig szinte bármilyen analóggal össze lehetne mérni...

Ez itt a lényeg... szvsz.

• 0

#8 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:55

OK, akkor most veselkedj neki és számold meg, az AVX elmúlt 15 évében hányszor nyilvánultam meg kábeles témában és hányszor írtam le, hogy a kábeleket nem szabad túlbecsülni! Várom a megfejtést. A nyereményed egy teljesen ingyen feltehető kérdés és extrákkal bővített válasz lesz.

Olyan kérdésekre továbbra sem válaszolok, hogy "Hello milyen hangja van a kábeleidnek?" Mert erre nincs épeszű válaszom.

Ezt láthatóan nem lehet elégszer hangsúlyozni,mondjuk megértem ha belefáradtál már.:)
De nem is erre akartam célozni,ha nem arra hogy sokszor nem is kábelbajuk van a hozzád és más kábelfaragókhoz fordulóknak,ha nem egyértelműen más,és egy rövid kérdez felelek erre jó eséllyel fényt is tudna deríteni.
Persze van aki tudja hogy mit akar,neki mehet a melyiket kéri kérdés.
Tudom hogy ezzel meló van,és van akinek nem is lehet segíteni mert annyira önfejű,de azért próbálkozni érdemes.
  • 0

#9 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 946 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:47

Egyébként egyre jobban meg vagyok győződve, hogy nem kell félni a PA végfokoktól otthon sem.

Amint írtam, az XTi 4002-ast hallottam, az tényleg túlzás otthonra, de az 1002, 2002 szerintem otthoni környezetbe is passzol (mármint a teljesítménye alapján). Ráadásul ez ugye még AB osztály (ellentétben az XLS-sel, ami meg D osztály), csak a tápja kapcsolóüzemű. Állítólag emiatt a hangminősége is jobb az XTi-nek (nem saját vélemény, ezt csak olvastam). Majd igyekszem meghallgatni egyszerre mindkettőt.

Amit tapasztaltam, az az erőteljes, de nyugodt, tiszta és neutrális hang, emellett transzparens, széles színpad. Na és az a gyors, feszes mély...

Meg kell mondjam, hogy mikor megláttam, mi van bekötve, megmosolyogtam a rendszert, de az arcomra fagyott a mosoly, amint meghallottam, hogy mit is tud. Azt gondoltam, hogy erős lesz, de azt, hogy "jól" is szól, azt nem gondoltam. Hát..., engem meggyőzött.

Szerkesztve t97eat által: 2017 április 23 - 18:51

• 0

#10 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:24

Jajj, mit tettem... :D

Soha nem bocsátom meg! :)

• 1

#11 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:23

Erről eszembe jutott egy korábbi hozzászólásod,miszerint nem mondok semmit,egyik kezemben a kábel,a másikban a pénz,melyiket kéred? Így is lehet,meg úgy is hogy kérdezel ha hozzád fordulnak,és ezzel segítesz nekik. Nagyon sokan olyasmit várnak el pl a drótoktól,amit azok nem tudnak teljesíteni.Egy két kérdésre kapott válasszal sok esetben megkímélhetnéd a láthatóan eltévedt lelkes de tapasztalatlan hifiseket a további zsákutcáktól. Időnként hasznosabb lenne a saját véleményt is közölni,ne fogd vissza magad. :)

OK, akkor most veselkedj neki és számold meg, az AVX elmúlt 15 évében hányszor nyilvánultam meg kábeles témában és hányszor írtam le, hogy a kábeleket nem szabad túlbecsülni! Várom a megfejtést. A nyereményed egy teljesen ingyen feltehető kérdés és extrákkal bővített válasz lesz.

Olyan kérdésekre továbbra sem válaszolok, hogy "Hello milyen hangja van a kábeleidnek?" Mert erre nincs épeszű válaszom.

• 0

#12 t97eat

t97eat

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 946 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:13

Jajj, mit tettem... :D

• 1

#13 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 18:06

Remélem, értelek. Te is próbálj érteni engem! A kábelek és a PA erősítő ugyanaz az az eset: soha senkinek nem fogom megmondani, mit vegyen és befolyásolni sem szeretném önmagamtól a saját véleményemmel.

Erről eszembe jutott egy korábbi hozzászólásod,miszerint nem mondok semmit,egyik kezemben a kábel,a másikban a pénz,melyiket kéred?
Így is lehet,meg úgy is hogy kérdezel ha hozzád fordulnak,és ezzel segítesz nekik.
Nagyon sokan olyasmit várnak el pl a drótoktól,amit azok nem tudnak teljesíteni.Egy két kérdésre kapott válasszal sok esetben megkímélhetnéd a láthatóan eltévedt lelkes de tapasztalatlan hifiseket a további zsákutcáktól.
Időnként hasznosabb lenne a saját véleményt is közölni,ne fogd vissza magad.:)
  • 0

#14 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 17:32

"nincs közöd"? Úgy érted, amihez anyagi érdeked nem fűződik vagy amihez nem értesz vagy amilyen beszélgetésben "neked nem osztottak lapot"?

Jaj, ne csináld még Te is, Iván! Te magad írtad, hogy "közöm nincs hozzájuk", én csak idéztelek. Ma mindenkinek nehéz napja van? :)

A részedről említett és tőlem elvárt megosztásokról jutott eszembe, hogy ránézzek az audio blogom statisztikáira:

Oldalmegjelenítések száma ma 176
Oldalmegjelenítések száma tegnap 189
Oldalmegjelenítések száma az elmúlt hónapban 6322
Oldalmegjelenítési előzmények (összes) 349 510

Igazad lehet. Lassan tényleg el kell gondolkodnom rajta, hogy megosszak néhány információt. :)

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 23 - 17:34

• 1

#15 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 959 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 17:16

Jó Neked, hogy olyasmire is van időd, amihez nincs közöd. :)

"nincs közöd"? Úgy érted, amihez anyagi érdeked nem fűződik vagy amihez nem értesz vagy amilyen beszélgetésben "neked nem osztottak lapot"?

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 április 23 - 17:17

• 0

#16 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 16:51

"Ahogy én láttam". Nem spec sheet vagy marketing, hisz, ahogy írtam, közöm nincs hozzájuk. Arra próbáltam rávilágítani, ha egy ilyet hazavisz és beköt valaki, mire számíthat vagy tudja hova "tenni" a konzumer dolgaihoz mérten. Lehet vele vitába szállni, lehet egyetérteni, de én legalább megosztottam. :D

Jó Neked, hogy olyasmire is van időd, amihez nincs közöd. :)

• 0

#17 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 959 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 16:44

Az általad ide elkövetett műszaki leírásra gondoltam. Vagy ez egy példa akart lenni az általad korrektnek gondolt beszámolóra?

"Ahogy én láttam". Nem spec sheet vagy marketing, hisz, ahogy írtam, közöm nincs hozzájuk. Arra próbáltam rávilágítani, ha egy ilyet hazavisz és beköt valaki, mire számíthat vagy tudja hova "tenni" a konzumer dolgaihoz mérten. Lehet vele vitába szállni, lehet egyetérteni, de én legalább megosztottam. :D

Baromi jó (s persze elfogult) kereskedő lehetek, ha azt sugallom, lehet, hogy nem is érdemes 800e-t kiadni a DC-ben egy Anthemért, mikor 125e Ft-ért megvehet az ember egy Crown-t egy másik cégtől...

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 április 23 - 16:51

• 2

#18 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 16:31

Általad vagy általam? Mert hogy mi sem a múltban nem forgalmaztunk, sem jelenleg nem forgalmazunk, s a jövőben sem készülünk ilyet forgalmazni.  

Amúgy pedig hogyne kérdezett volna rá konkrétan. Idézem: "Én hallgattam minap egy pró végfok (Crown XTI 4002) + B&W polchangfal osszeállítást..." Más kérdés, hogy te nem konkrétan erre reagáltál, hanem a PSA-val kezdted a választ. Az meg, hogy miben mi van, honnan kéne akár neki, akár nekem tudni? Néma gyereknek az anyja v... a f...át. Való igaz, nem csak őt érdekelte volna a (részletesebb) válasz, hanem engem is, mert mostanában sokat olvasgattam róluk. De hát hozzád tényleg harapófogó kell...   :D 

Az általad ide elkövetett műszaki leírásra gondoltam. Vagy ez egy példa akart lenni az általad korrektnek gondolt beszámolóra? Akkor ebben nem értünk egyet, mert egy készülék technikai jellemzőinek felsorolása a marketingesek és a prospektusok feladata. Csak emiatt szerintem felesleges cikket írni, maximum a híroldalakon menne el, amiből milliónyi működik a Neten, de ez már egy másik szakma. Nekem nincs késztetésem vetekedni a Google keresővel.

Te látsz a fórumtárstól idézett mondat végén kérdőjelet? :) Ő hallgatott valamit. Erre nekem reagálnom kellene? Hogy a Crown PSA erősítő hogy néz ki és hogy nem azonos a 40 évvel fiatalabb XTi típussal, az elég jól kiderül a cikkemből, amit a kérdező saját bevallása szerint olvasott. De ha ez nem elég, a Google igen gyorsan kidobja a választ. Ha maradt benned konkrét kérdés, szívesen megválaszolom, ha tudom, csak kérlek, tedd is fel, mert anélkül nem megy!

Egyébként nem mostanában adtatok át egy moziszobát, amiben PA erősítők lettek telepítve?

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 23 - 16:49

• 0

#19 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 16:23

Nem és nem. Visszanéztem, hogy mire írt Doky. Szerintem ő arra a mondatodra írt és értett egyet veled, hogy a saját kábeleidet sem szoktad jellemezni. Erre írta, hogy ez neki szimpatikus és elkezdte elemezni egy másik kábelgyártó hozzáállását, ami a kábeleivel együtt, neki nem vált be. (Megjegyzem ezekkel a gondolatokkal teljesen egyetértek én is). De itt most a PA végfokokról volt szó, nem kábelekről. Talán így érted, hogy mire akartam kilyukadni, mikor dokyt említettem.

Remélem, értelek. Te is próbálj érteni engem! A kábelek és a PA erősítő ugyanaz az az eset: soha senkinek nem fogom megmondani, mit vegyen és befolyásolni sem szeretném önmagamtól a saját véleményemmel. Az általam példaképként tekintett szakemberek mindannyian így állnak hozzá és én inkább követem őket, mint légből kapott fórumos "elvárásoknak" feleljek meg. És itt most teljesen mindegy, hogy én kábelt, vagy bármi mást gyártok-e. Nem véletlen, hogy a cikkeimet nem a fórumra írom, hanem privát oldalakra, ott csak az olvassa őket, akit érdekel. Ha valakit érdekel és képes normálisan kérdezni (legalább hogy megértsem, mit akar), bizonyos esetben én mit tennék a helyében, azt elmondom, ha tudom (sokszor fogalmam sincs), de szakmai kérdésekben nem vitatkozom laikusokkal. Azon meg nem kellene megsértődni, ha azt írom, egy hobbi nem való mindenkinek, pláne ha az illetőnél láthatóan sok szívással jár az ügymenet (lásd korábbi példámat!). Ez egy privát vélemény, nincs benne semmi kötelezvény. Meglepő, miken fenn tudtok akadni.

• 1

#20 Hiccusz

Hiccusz

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 959 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 23 - 16:22

Nem biztos, hogy az én topikom a legjobb felület kereskedelmi marketing tevékenységhez.

Általad vagy általam? Mert hogy mi sem a múltban nem forgalmaztunk, sem jelenleg nem forgalmazunk, s a jövőben sem készülünk ilyet forgalmazni. 

Amúgy pedig hogyne kérdezett volna rá konkrétan. Idézem: "Én hallgattam minap egy pró végfok (Crown XTI 4002) + B&W polchangfal osszeállítást..." Más kérdés, hogy te nem konkrétan erre reagáltál, hanem a PSA-val kezdted a választ. Az meg, hogy miben mi van, honnan kéne akár neki, akár nekem tudni? Néma gyereknek az anyja v... a f...át. Való igaz, nem csak őt érdekelte volna a (részletesebb) válasz, hanem engem is, mert mostanában sokat olvasgattam róluk. De hát hozzád tényleg harapófogó kell...  :D 

Szerkesztve Hiccusz által: 2017 április 23 - 16:30

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó