Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Csevegő

általános témák

• Please log in to reply
1707 válasz erre a témára

#1 mylord

mylord

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 945 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 július 18 - 21:50

http://ear.hu/?p=4419
  • 1

#2 mylord

mylord

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 945 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 18 - 21:48

Az elektroncső műkődési elve hasonló - függetlenül az árától. A MIG-es csövet használja a BAT és az Almarro is. Eredetileg a japánok kapták fel. Ott szált le a MIG. Bővebben Ear blogjában.
  • 0

#3 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 18 - 21:23

A 6c33c csövet eredetileg MIG vadászgépek navigációs rendszerében használták,mert bírta gamma sugárzást. Szerintem kibírja a mikrohullámot is.

És a McIntosh meg ilyesmi drága erősítőkben is "MiG-es" csövek vannak?

Szerintem azok azért jóval érzékenyebb csövek lehetnek, bár ennyire nem értek hozzá...

• 0

#4 mylord

mylord

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 945 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 18 - 20:24

Rudolf mikrohullámú tanulmányai kapcsán merült fel bennem, hogy a hifi készülékekre (gondolok a drága, csöves dolgokra elsősorban) van valami káros hatása?
?

A 6c33c csövet eredetileg MIG vadászgépek navigációs rendszerében használták,mert bírta gamma sugárzást. Szerintem kibírja a mikrohullámot is.
  • 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.596 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 július 17 - 21:05

Pár napja a londoni Hyde Parkban Green Day koncert előtt a 65 ezer fős közönség és egy egy dal, ami évtizedek múltán is működik, hat, él. Libabőr.

• 3

#6 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.596 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 12:05

Hulladékgazdálkodásban dolgozom, én csinálom a gumiőrletet a magyar lapgyártók egy részének, majd abból készítenek különböző préstermékeket.

Ja hát úgy könnyű!

• 0

#7 wittao

wittao

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 183 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 július 17 - 11:42

Belső csillapításra akkor lesz igazán alkalmas a gumi, ha porózus, nyitott szerkezetű. A sima felületű lemezek sem haszontalanok, de kevésbé hatékonyak, inkább rezgéscsillapításra, tömegnövelésre jók.

Préselt gumilapból tervezem. Hulladékgazdálkodásban dolgozom, én csinálom a gumiőrletet a magyar lapgyártók egy részének, majd abból készítenek különböző préstermékeket.

Szállítunk olyan gyártóknak is alapanyagot, akik műszaki gumitermékeket gyártanak (ez már gumi-gumi, nem pedig őrlet összepréselve).

Próbálok szerezni több fajtát, és tesztelgetek kicsit.

• 1

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.596 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 09:44

Koszonom szepen a valaszodat, van nehany gumilapom idehaza, akkor elkezdek probalkozni veluk (20mm-esek). A melyeket szeretnem megfogni kicsit, lehet egymasra teszek tobbet, hogy 80-100mm vastagsagot elerjek.

Belső csillapításra akkor lesz igazán alkalmas a gumi, ha porózus, nyitott szerkezetű. A sima felületű lemezek sem haszontalanok, de kevésbé hatékonyak, inkább rezgéscsillapításra, tömegnövelésre jók.

• 0

#9 wittao

wittao

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 183 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 17 - 08:22

Koszonom szepen a valaszodat, van nehany gumilapom idehaza, akkor elkezdek probalkozni veluk (20mm-esek).

A melyeket szeretnem megfogni kicsit, lehet egymasra teszek tobbet, hogy 80-100mm vastagsagot elerjek.

Ha erdekes lehet nektek, beszamolok az eredmenyrol.

Udv,
W
  • 0

#10 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.596 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 15:06

Hello! Nem ritkák a gumilapok az akusztikai piacon, de a szokványos anyagokhoz képest drágábbak, így inkább stúdiókba, intézményekbe építik be, otthonra sokaknak már drágák. Sűrűsége miatt a préselt, vulkanizált gumi granulátum igen jó hanggátló anyag, de basszushullámok csillapítására is alkalmas. Én elég gyakran ajánlok ilyesmit házimozi, zenehallgató szobák padlójára, vagy rejtett fali burkolatként. Némelyik ipari gumilapnak erős szaga van, de kibontás után pár nap múlva ez elmúlik. A komolyabbaknak nincs semmi zavaró szaga.

Néhány hete egy nagy TV stúdió hangfelmondó szobáit szigeteltük Ecorubber gumilapokkal, rendkívül jó hanggátlást értünk el velük, ami ilyen feladatnál kritikus fontosságú paraméter.

• 0

#11 wittao

wittao

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 183 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 16 - 10:28

Udv Fapaci,

szeretnem kerni a szakmai velemenyedet a kovetkezovel kapcsolatban:
ahogy nezem az akusztikai termekeket, nagyon keves kozottuk a gumibol keszult, neha vagyes prestermek elofordul (epulet fodemek kopogas elleni hangszigetelesenel), de ennel tobb nem.
Probaltam utanakeresni szakmai akusztikai anyagoknak de nem nagyon talaltam ilyesmit.
A gumi anyagsurusege miatt "tul suru" akisztikai alkalmazasokhoz?
Gondoltam pl. basszuscsapdara alkalmazhato lenne.
Vannak/voltak esetleg ilyen iranyu kiserletezesek? Te probaltad valahol alkalmazni?
Belterben esetleg gondot okozhat a "szaghatasa", mert a gumi tovabb tartja a szagat mint a muanyagok, esetleg ez a gond? ( bar ez kikuszobolheto).
Koszonom elore is,
Udv,
W
  • 0

#12 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 13 - 12:58

A kérdésedre a választ nem tudom, viszont jártam én is abban az üzletben és nem tudtam eldönteni, hogy az az ember egy zseni vagy egy bolond :)

Én is így vagyok vele :-)
Amúgy az osztrák MM hivatalos szervizese is...

Szerkesztve svedmalac által: 2017 július 13 - 12:59

• 0

#13 Cutler

Cutler

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.714 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 13 - 08:59

Csak mivel említésre került a mikrohullám, de velem meg nem hajlandó tárgyalni, gondoltam hátha van valakinek véleménye ezzel kapcsolatban. Az említett úr elküld mindenkit a fenébe, ha mobillal megy az üzletbe, föleg meghallgatásra. Hosszasan ecsetelte a hátrányokat, a csövekre gyakorolt hatását, stb. Ha nincs vélemény, akkor oké, csak ennél sokkal komolyabb témában is születtek válaszok...

A kérdésedre a választ nem tudom, viszont jártam én is abban az üzletben és nem tudtam eldönteni, hogy az az ember egy zseni vagy egy bolond :)

Szerkesztve Cutler által: 2017 július 13 - 09:00

• 0

#14 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 13 - 00:24

Csak mivel említésre került a mikrohullám, de velem meg nem hajlandó tárgyalni, gondoltam hátha van valakinek véleménye ezzel kapcsolatban. Az említett úr elküld mindenkit a fenébe, ha mobillal megy az üzletbe, föleg meghallgatásra. Hosszasan ecsetelte a hátrányokat, a csövekre gyakorolt hatását, stb. Ha nincs vélemény, akkor oké, csak ennél sokkal komolyabb témában is születtek válaszok...
  • 0

#15 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 13 - 00:09

Sajnos nem tudom megmondani, Rudolfnak milyen hatása van a készülékekre.

Ezt nem is vártam

Szerkesztve svedmalac által: 2017 július 13 - 00:23

• 0

#16 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.596 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 12 - 23:04

Rudolf mikrohullámú tanulmányai kapcsán merült fel bennem, hogy a hifi készülékekre (gondolok a drága, csöves dolgokra elsősorban) van valami káros hatása?

Sajnos nem tudom megmondani, Rudolfnak milyen hatása van a készülékekre.

• 0

#17 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 12 - 22:13

Ez nem sok...
  • 0

#18 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.460 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 11 - 18:57

Itt Szhelyen van egy komoly emberke több többmilliós cuccal a boltjában és utálja, kitiltja a mobilt használókat, szeánszok alatt meg végképp (épp a mikrohullámokra hivatkozva)...

Erről van valami tapasztalat?

• 0

#19 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.896 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 20:20

Ez igaz. De mindenki előtt adott volt a lehetőség, hogy milyen útra lép. Én fél év alatt letértem a fejlesztői pályáról, mert el kellett tartanom a családom és nem voltam hajlandó napi 3 órát tömegközlekedni úgy, hogy közben otthon a feleségem és az egy éves lányom vár. Így átmentem egy termelő vállalathoz termelés irányítónak, ami 10 percre volt tőlünk busszal. Ja, kétszer annyi fizetésért, mint a Távlati Fejlesztési Főosztályon fejlesztő mérnökként. De a lehetőség adott volt. Ma pedig ez még inkább így van. Aki tehetséges és kellően kalandvágyó, az elmegy a Szilikon Völgybe.  Kinek mi a fontosabb az életében. Nekem a családom, annak létbiztonsága fontosabb volt, mint a szakmai karrierem. És ez a mai napig így van és egy csöppet sem bánom.

Ha már Szilikon Völgy ... egyik legsumákabb tankörtársunk, aki minden esetben, minden tárgyból a legkevesebb energiával való megúszásra játszott, komolyan alig érdekelték az alap elméleti és szak tárgyak, a megúszó diploma után kb fél évvel disszidált, (akkor még ez annak számított), elvergődött a Szilikon Völgyig, és beolvadt a szilikonos fejlesztő cégek egyikébe, majd másikba. Az erősen húzó környezet azért hatott rá, és ha összehasonlítjuk az itthon maradat és elhelyezkedett tankör társakkal, tanult(?)-szakmai szinten ő emelkedett legmagasabbra. Még mindig kint van, jelenleg MAxLinear 2003-ban alapított céget boldogítja.

• 0

#20 LIMAR

LIMAR

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 118 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 10 - 09:59

Pont a villamosmérnöki képzettség, villamos egyetem tanultak a leggyorsabban avuló tudás az elmúlt 30-40 évben.Talán még az informatikásoké sem változik olyan mélységben, szélességben mint a villanyászoké, azon belül is elektronikával, mikroelektronikával foglalkozóké.

Ez igaz. De mindenki előtt adott volt a lehetőség, hogy milyen útra lép. Én fél év alatt letértem a fejlesztői pályáról, mert el kellett tartanom a családom és nem voltam hajlandó napi 3 órát tömegközlekedni úgy, hogy közben otthon a feleségem és az egy éves lányom vár. Így átmentem egy termelő vállalathoz termelés irányítónak, ami 10 percre volt tőlünk busszal. Ja, kétszer annyi fizetésért, mint a Távlati Fejlesztési Főosztályon fejlesztő mérnökként. De a lehetőség adott volt. Ma pedig ez még inkább így van. Aki tehetséges és kellően kalandvágyó, az elmegy a Szilikon Völgybe.  Kinek mi a fontosabb az életében. Nekem a családom, annak létbiztonsága fontosabb volt, mint a szakmai karrierem. És ez a mai napig így van és egy csöppet sem bánom.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó