Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Csevegő

általános témák

• Please log in to reply
1767 válasz erre a témára

#1 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.088 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: 2017 október 21 - 19:45

a 75 ohmot egyebkent hogy kell erteni ?  mindegy, hogy milyen frekvencian, mekkora kapacitiv resszel ?  van erröl valami jo es laikusnak erthetö iras ?

ez esetben hullámimpedanciáról beszélünk...

http://wiki.ham.hu/i....php/Tápvonalak

• 0

#2 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.197 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 10:18

a 75 ohmot egyebkent hogy kell erteni ?  mindegy, hogy milyen frekvencian, mekkora kapacitiv resszel ?  van erröl valami jo es laikusnak erthetö iras ?

• 0

#3 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 07:33

Feltételezem, digitális S/PDIF összeköttetésről van szó. 75 ohmos koax lenne az igazi, azon belül (hullámimpedancia ide vagy oda) mindegyik működni fog, ha sikerül BNC dugót krimpelni rájuk, csak némelyik kicsit érzékenyebb lesz a környezeti problémákra és a kábelhosszra.

Igen, legalább ennyire sokismeretlenes :-)))

Csak akkor ér valamit az egész 75Ohmos hókuszopókusz, ha minden aljzat 75 Ohmos, meg a kábel is, meg a forraszanyag is, meg minden. Asszem csak a WBT gyárt ilyet, ha még egyáltalán, persze, lehet, h vastagon tévedek. :-))) 

• 0

#4 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.888 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 október 19 - 23:25

Feltételezem, digitális S/PDIF összeköttetésről van szó. 75 ohmos koax lenne az igazi, azon belül (hullámimpedancia ide vagy oda) mindegyik működni fog, ha sikerül BNC dugót krimpelni rájuk, csak némelyik kicsit érzékenyebb lesz a környezeti problémákra és a kábelhosszra.

• 1

#5 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 18:49

Következőt kéne megcsevegni:

Egy komponensnek BNC kimenete van, az utána következőnek RCA bemenete. Közéjük kéne egy kábel, famaci, írjál majd valamit, ha meguntad a ronda máltai nőket. (Voltam, láttam, elmenekültem.) 

Valakinek tapasztalata ebben az ügyben esetleg?

(Alapvetően az érdekelne, h inkább koax vagy litze vagy multicore vagy milyen architekturájú kábel jó ide a tapasztalat szerint. Elméletet köszönöm, ahhoz annyit, h a dongó nem tud repülni.)

Szerkesztve lehoako által: 2017 október 19 - 18:52

• 0

#6 irishcream

irishcream

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.107 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 17:27

Az újabb Kígyó gyorsan megérkezett. Már első ránézésre és tapintásra is nagyon tetszik.

Köszönöm.

• 0

#7 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 15:40

Repartidor-84239.gif

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 október 16 - 15:42

• 0

#8 irishcream

irishcream

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.107 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 15:03

:ccard:

• 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 15:49

Most már végig működik a folyamat :rolleyes: , azaz FL és FR csatorna REW filtercsoportját is be tudom olvasni a Rephase-be, ott rendbe tudom rakni, de a kérdés, hogy a Rephase-ben milyen formátumot generáljak a Jriver-nek (txt, waw)? 

A másik gondom az, hogy a Rephase-be vagy a FL vagy a FR szűrőcsoportját tudom beimportálni a REW-ből, azaz amikor generálok egy finomhangolt szűrőt a Jriver-nek, az vagy csak a FL-re vagy a FR-ra fog vonatkozni. Hogyan lehet a FL és FR finomhangolt szűrőjét együtt beadni a Jriver-nek?

Előre is köszönöm a választ!

Wave impulzus file-t kell generálnod és azt bevinni a jRiverbe. Nem javaslom, hogy eltérő szűrőket alkalmazz a front csatornákon. Ha nagyon eltérnek a görbék, akkor célszerű átlagolni őket, de a nagy különbségék akusztikai hibákat, aszimmetrikus elrendezést jeleznek, amit nem érdemes EQ-val masszírozni.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 október 15 - 15:49

• 1

#10 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 október 15 - 13:44

Most már végig működik a folyamat :rolleyes: , azaz FL és FR csatorna REW filtercsoportját is be tudom olvasni a Rephase-be, ott rendbe tudom rakni, de a kérdés, hogy a Rephase-ben milyen formátumot generáljak a Jriver-nek (txt, waw)? 

A másik gondom az, hogy a Rephase-be vagy a FL vagy a FR szűrőcsoportját tudom beimportálni a REW-ből, azaz amikor generálok egy finomhangolt szűrőt a Jriver-nek, az vagy csak a FL-re vagy a FR-ra fog vonatkozni. Hogyan lehet a FL és FR finomhangolt szűrőjét együtt beadni a Jriver-nek?

Előre is köszönöm a választ!

• 0

#11 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 23:38

Ha a REW EQ típusát átállítod rePhase-re, kinyílik a világ előtted.

Köszi, közben a Convolution ablakot is megtaláltam a JRiver-ben...:-)
  • 0

#12 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 14 - 19:04

Ha a REW EQ típusát átállítod rePhase-re, kinyílik a világ előtted.

• 0

#13 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 459 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 11 - 13:54

Szia,

Valamelyik fórumon kérdeztem a Rephase + Room Eq használatáról, amire ez a választ jött tőled:

"RePhase-ben a Paragraphic Gain EQ ablakban Tools/Import REW filter, itt tudod betölteni a REW által létrehozott XML EQ szűrőcsoportot. Fázishangolás után létre kell hoznod egy impulzus modellt az Impulse Settings ablakban (Generate), a jRiver ezt fogadja el a Convolution ablak Filter sorában és realtime "ráhúzza" minden kijátszott anyagra. Hajrá!"

2 kérdésem lenne:
- a Room EQ-bol csak txt file-t lehet exportálni a rephase meg csak XML fogad. Az Excel-be kell beolvasni/másolni a txt file adatait és XML-t menteni?
- Hol talalom a Jriver-ben a Convolution ablakot? (mindenhol kerestem de nem találtam)?

Előre is köszönöm!
  • 0

#14 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 07 - 22:22

Kicsit azért reménykedem, hogy a műveltség fokmérője nem egy focista nevének helyes kiejtése.

• 4

#15 svedmalac

svedmalac

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.493 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 06 - 23:40

Gundel Takács Gábor allegóriája Hazánk szellemi állapotának és igényének a nívóra. Kulturális és színvonalbéli húgyfolt.

Az egyik foci EBről is ő tudósított, nem Faragó Ricsi, és fél meccsen keresztül Arbeólázott, noha a közismert játékos neve (Arbeloa) nagy betűkkel volt a mezére írva. Szünetben szóltak neki, hogy figyeljen már oda, mert már botrányos.

Amíg nálunk befolyásos 30-as mérnök ír ma pl. olyat, hogy "levegő pisztojjal", addig ezen ne is akadj fenn...

Kb. napi három ilyet olvasok műszakjelentésekben, de már nincs pofám privátban javítgatni a hülyeséget, mert nekem égő...

Lassan úgy érzem magam, mint egy csendőr, a végén még ezért leszek kirúgva  :D

• 0

#16 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.692 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 06 - 13:49

Akkor ezzel azt akarod sugallni, hogy a te véleményedre sem feltétlenül kellene hallgatnunk, elfogadnunk?  :rolleyes: Végül is ezen a fórumon te is inkább a "hatalmasok" táborába tartozol, akinek a véleményére, tanácsaira sokan vakon hagyatkoznak  :D Ez a Gundel Takács Gábor, a táskás műsor vezetője lenne?  Ha igen, akkor ő milyen területen lenne a te kedves kollégád?

Gundel Takács Gábor allegóriája Hazánk szellemi állapotának és igényének a nívóra. Kulturális és színvonalbéli húgyfolt.

Az egyik foci EBről is ő tudósított, nem Faragó Ricsi, és fél meccsen keresztül Arbeólázott, noha a közismert játékos neve (Arbeloa) nagy betűkkel volt a mezére írva. Szünetben szóltak neki, hogy figyeljen már oda, mert már botrányos.

• 0

#17 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 05 - 16:33

Október 23-án persze más is történni fog, ezek között ott lesz a Special Providence új albumának megjelenése is. Ebből ma kaptunk egy új kis kóstolót:

• 0

#18 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 05 - 14:56

Október 23-án East koncert az Arénában. Ez már önmagában is rendkívül vonzó történés számomra, kevés hazai rockzenekar volt hatással rám az elmúlt 30 évben. Intelligencia, alázat, precizitás, kreativitás, emberség.  És most itt van egy Móczán Péter interjú is, ami szintén rendkívüli, mert Péter nagyon ritkán nyilatkozik a médiának.

East2013.M%C3%B3cz%C3%A1nP%C3%A9ter.jpg

• 0

#19 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.427 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 október 04 - 12:57

Az elmúlt években sokszor tettem fel magamnak e kérdéseket...

E szerint kéne tekintenünk hobbinkra, összeállítani és használni rendszerünk. Ha ezt sikerül betartani, sokkal boldogabbak lehetünk.
59D4E3C0-B022-4B2B-B6F0-095564C74A02.png
  • 0

#20 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 04 - 09:36

Rendbe kell tenni az akusztikát, azt egyből lelassul a bogár. :)

Ez valóban be szokott válni, de komolyabb eseteknél az akusztikai sem segít.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 október 04 - 09:56

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó