Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Lemezjátszó

• Please log in to reply
19507 válasz erre a témára

#1 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.149 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Audio
    Planetológia

Elküldve: Tegnap, 23:12

Ez megy csakhogynem az egész fórumon. Uber alles módban nyomják sokan.
  • 0

#2 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.149 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: Tegnap, 23:06

Sokan még nem, de nagyon valószínűnek tartom, hogy mindenki nem is fog, extrém nagy tömegű öntvény tányéron LP-t hallani/hallgatni - majdnem mindegy milyen típusú, de természetes csúcs hajtással. A többi meg csakhogynem lényegtelen...Egy közép kategóriás európai hifit, a mennyekbe repít. A tulajdonosa meg nem ér rá semmire, mert inkább zenét vadászik a neten és nem posztol.
Ui: természetesen alu ötvözet az anyag

Szerkesztve Voyager által: Tegnap, 23:18

• 0

#3 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.149 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: Tegnap, 22:52

Üveg tányéron hasalt el a funk firm. Itt a fórumon is volt írva,hogy nem túl jó kombó. Akkor már sajna meg volt rendelve. Talán nem annyira alap a rendszerem,hogy itt szűk keresztmetszet lett volna valami egyéb.

Az alap Tabriz karkábel se rossz egyébként, én inkább azt mondanám hogy az ezüst karkábel a leginkább megfontolandó.

Mert annyit javít, hogy minden pici lemezpiszkot és pickupbeállítási figyelmetlenséget az arcba tol.

Nem véletlen, hogy csak nagyon felső kategóriában széria.

Ez a tipikusan sound magatartás. :) Nem pont éppen tapasztalatokra hagyatkozva mondok véleményt. Otthonról nyomok majd egy pluszt erre! Jó lenne mindig ilyet olvasni.
  • 0

#4 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: Tegnap, 22:27

Üveg tányéron hasalt el a funk firm. Itt a fórumon is volt írva,hogy nem túl jó kombó. Akkor már sajna meg volt rendelve. Talán nem annyira alap a rendszerem,hogy itt szűk keresztmetszet lett volna valami egyéb.

Az alap Tabriz karkábel se rossz egyébként, én inkább azt mondanám hogy az ezüst karkábel a leginkább megfontolandó.

Mert annyit javít, hogy minden pici lemezpiszkot és pickupbeállítási figyelmetlenséget az arcba tol.

Nem véletlen, hogy csak nagyon felső kategóriában széria.

Elég sokféle és azonosíthatatlan kábellel szerelték a Roksan karokat. Valószínűleg az Artemizekre kerültek a jobbak.
Milyen anyagú a lemeztányérod?
Jó termék a Funk firm, csak a helyét kell eltalálni. Nem mindenhol működik jól. Illetve olyan mint a felsőkategóriás holmik. Megfelelő környezetben tudja megmutatni csak igazán mitől jó.

• 0

#5 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.311 Hozzászólás:
  • Interests:Vintage bicaj

Elküldve: Tegnap, 19:26

Mondjuk a hangra gyakorolt hatásukat lehetne, pl melyik hozott nagyobb (és persze pozitív ) változást
Amúgy valóban az almát a répával hasonlítani mindkettő megterem a kertben ... :)

És még vegyíteni is lehet őket. :)

• 0

#6 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.311 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:24

Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?

Esetleg ez? https://www.audiophi...zmoso-folyadek/

Én is ilyet használok. Bevált. 

• 0

#7 lacy

lacy

fórumagár

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.384 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:23

Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani? :)

.

Mondjuk a hangra gyakorolt hatásukat lehetne, pl melyik hozott nagyobb (és persze pozitív ) változást
Amúgy valóban az almát a répával hasonlítani mindkettő megterem a kertben ... :)

• 0

#8 Voyager

Voyager

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.149 Hozzászólás:
    Planetológia

Elküldve: Tegnap, 18:39

Szükségem lenne lemezmosó folyadékra vákuumos mosóhoz (most nem tudok kotyvasztani magamnak). Kapható itthon olyan, amit érdemes használni/kipróbálni?

Esetleg ez? https://www.audiophi...zmoso-folyadek/

Szerkesztve Voyager által: Tegnap, 18:49

• 0

#9 Indy

Indy

Hosszútávú zenehallgató

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.311 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:16

Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.

Ezt nem értem. Karkábelt alátéthez hasonlítani? :)

Mondjatok nehéz SME shelleket. 20g +. Köszönöm.
  • 0

#10 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.372 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:04

Roksan tabriz külső karkábelét cseréltem le Kácsa gyàrtmànyú kábelre. Még bejáratás alatt van,de pozitív véleménnyel vagyok róla. Furutech, Audioquest, Neotech alapanyagokból készült. Józan áron lehet megvenni. Érezherően jobb, mint a Funk Firm Achromat, ami szerintem túlárazott termék.

Elég sokféle és azonosíthatatlan kábellel szerelték a Roksan karokat. Valószínűleg az Artemizekre kerültek a jobbak.
Milyen anyagú a lemeztányérod?
Jó termék a Funk firm, csak a helyét kell eltalálni. Nem mindenhol működik jól. Illetve olyan mint a felsőkategóriás holmik. Megfelelő környezetben tudja megmutatni csak igazán mitől jó.
  • 0

#11 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 591 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: Tegnap, 17:18

• 0

#12 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.327 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 november 17 - 18:55

Na, jahh... az "isteneknek" könnyű  :D

Hol vagyok én azokhoz?  gondolkodik.gif

• 0

#13 peterson

peterson

Improvizatív

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.088 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 17 - 18:52

Minek?  ;)

Na, jahh... az "isteneknek" könnyű  :D

• 0

#14 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.327 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 november 17 - 18:43

Ennek nem itt a helye! 

Minek?  ;)

• 0

#15 peterson

peterson

Improvizatív

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.088 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 17 - 17:29

Ortofon OM 10  hangszedő 

Ennek nem itt a helye! Van adás-vétel rovat s abban: http://www.avx.hu/fo...ok-kiegészitők/

• 0

#16 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 17 - 08:32

Ezt már nevezem!

bármi hülyén hangzik,ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsó rendszer. bár lehet az sokat segített az olcsóságán,hogy én intéztem a phonot, mint merlin audio ex demo unit. áá,igen,.. a phono az nem túl olcsó, na jó, az avantagrde-ok se. de a lemezjátszó nem volt sokba túlzottan- bőven megállt az itt említett 400 alatt, kis szerencsével. módosítok,sok drága rendszerhez képest ez egy okosan átgondolt és relatíve olcsón megúszott rendszer :) de pl shigarak itulajoknak tipp lehet,hogy át kell kábelezni. lényegesen jobb lett a shiga phono átkábelezve kondo ezüsttel,aztán a power humpty tápegységgel egy teljesen más világba lépett.

Szerkesztve revox által: 2017 november 17 - 08:32

• 0

#17 Kvaterka

Kvaterka

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 150 Hozzászólás:
  • Interests:Szőlő,bor és még a Teremtő nagy áldásai/zene,íjászat.állattartás,stb/

Elküldve: 2017 november 16 - 15:40

na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz :)

Ezt már nevezem!

• 0

#18 korsi

korsi

Újonc fórumos

• Pipa
  • 49 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 16 - 13:08

Sziasztok,

Köszönöm előre is, és várom!

Korsi

• 0

#19 revox

revox

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 16 - 10:11

na,megtaláltam... haverom Elite Rockja. Merlin tápegység, Excalibur kar, ezüsttel átkábelezve, ami AN QSSC-vel fut az ezüsttel átkábelezett 47 Lab Shigaraki pohonba,de itt még van egy csavar,mert nem a Shigaraki tápegysége adja alá a kraftot, hanem a Phono Cube nagy, Power Humpty tápegyságe(hengertáp a képen). HANA SL hangszedő, avantgarde acoustuc erősítő és hangsugárzó és lehet mosolyogni, kb egy életre elég lesz :)

hana_elite_rock2.jpg

• 0

#20 revox

revox

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 16 - 09:28

http://www.avx.hu/fo...-ii-rega-rb250/

a magamét azért nem mondom,mert lövésem sincs,eladjam,vagy sem(meg ha felhívok 1-2embert, kb másnap viszik,csak még meditálok,karostól adjam el vagy csak a futóművet. 2 van), de nyilván az lenne a legjobb ;peace;

de ha találsz valahol towshend Avalont, vagy Elite Rockot, azok elég jó gyaluk. Csontos Elite Rockja még ott volt asszem a 2005-ös High End Shown,amikor volt vagy 15-20éves. én adtam el 2008. környékén,makulátlan állapotban és persze jó hanggal. két Avantgarde Tölcsért használó ismerősömnek is van és persze nekem is volt. Ezek azért megszórják a front-ot. a Townshendekbe nem tudtak belekötni,max jobbat lehetett venni, többszörös áron. nekem és haveromnak is van másik gyaluja mellette. nekem egy Opera lp5,neki egy TW Acustic. de azok nem ez a kategória. nekem a townshend a hétköznapi,az opera a ünnepnapi :)

• 0

2 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó

Bing (1)