Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kábelezzünk

• Please log in to reply
19211 válasz erre a témára

#1 csupafül

csupafül

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 467 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 23:53

Nem veszek! Nem vagy túl barátságos vagy kiszagoltad, hogy focizok :D ? És igen, vannak nekem tetsző tuti jó kábeleim és ragaszkodom hozzájuk, mindjárt ilyen pl. diginek az Ákos Aurája (de pl. a Human Audio nagy digi kábele is szenzációs szerintem). Az RG6-os drótot hallgatni helyette kb. fél percig lehet....

Attól függetlenül, hogy a Tabla közkedvelt cucc, én nem használnám Diamond vagy más hasonló kategóriájú USB kábel tesztjéhez sem. Amit csinálsz, már bocs, de csak időpocséklás. A Tabla a  .... turbózott verziója, a maga korlátaival akksi ide- vagy oda. Én a helyedben akkor inkább egy nívósabb átalakítót keresnék/vennék, feltéve ha a rendszered többi eleme is alkalmas a befogadására. A diy kolbászokról pedig már elhangzott a lényeg, megfelelő tudású rendszerben, megfelelő tudású GYÁRI kábel mellett van csak értelme az egész tesztelgetésnek, utóbbi kitétel igazságát a két  vélemény csodálatosan tükrözi.

Köszcsi, díjazom, h jót akarsz nekem. Minden hardvernek megvannak a korlátai, valóban.

Te majd veszel 10x annyiért, amit akarsz, és bekötöd tutti jó kábellel, 10x annyiért, mint nálam az összes. Örülök annak, amim van, nem kívánkozom Fülcsútra.  :smile32:

Szerkesztve csupafül által: Ma, 00:07

• 0

#2 Thunder

Thunder

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.266 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: Tegnap, 22:38

Persze, arra hajtok. Meg mégegy tápkábelbeégetőre:

Hoppá! Mik ki nem derülnek :D :P

De az igazi profik így csinálják ;)
AAEAAQAAAAAAAAwJAAAAJDJlODZmNzVjLTZkZjEt

Szerkesztve Thunder által: Tegnap, 22:39

• 0

#3 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 9.819 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Tegnap, 22:23

Egymondatos egyszmájlisokból lesz meg a tízezer? :-)))))

Ördögfióka... :-)))

Persze, arra hajtok. Meg mégegy tápkábelbeégetőre:
Ducab-fire-testing-lab.jpg
  • 1

#4 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 517 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 22:20

A tökéletes, mindenhova jó kábel. Huuu, csak kapkodom a fejem... Előbb kellett volna megtudnom. :D

nem tökéletest mondtam, de mi a francnak kiprobálni 8-10 neve sincs vagy igencsak túlárazott kábelt mikor a Furutech árban  nem rossz.

Mondhattam volna Audio Note-ot vagy Audiquest-et is tök mindegy arra is huhogtok. 

De nyugottan költsél el pár ezer fontot kábelekre aztán majd mi féláron megveszük.

két kábelt hozott fel a már meglévő Furutech dugóihoz, biztos az is szar,persze, gondoltam akkor már jobban jár a Furutech-el.

• 0

#5 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 400 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:33

A tökéletes, mindenhova jó kábel. Huuu, csak kapkodom a fejem... Előbb kellett volna megtudnom. :D

Ezek szerint te nem Furutech kábelt használsz. 100-as zsepid van? :)

• 0

#6 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.026 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:27

Miért kellene több kábelel szenvednie??? egyszer kell meg venni a jó kábelt, amire a Furutech teljesen jó választás, mert semleges nagyon gyors és tiszta hangja van. nincs semmi kiemelése se mélyben se magasban. Olcsóbb rendszerben is hoz javulást és árban sem vészes.
Aztán ha valami nem úgy szól ahogy kell akkor nem a kábelben kell keressni a hibát.

Szerkesztve audioline által: Tegnap, 21:28

• 0

#7 audioline

audioline

Törzsgárda

• V.I.P.
  • 5.026 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:24

:D
  • 0

#8 aeternum

aeternum

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 473 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:21

Majd simul ahogy jár.
Pfff komolyan sírok...hozom is a 100-as zsepit.

Mindig ezek a könnyek, Sir. Higgye el a kábeleknek lelke van.
  • 0

#9 Thunder

Thunder

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.266 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 21:08

Fúúúú leírhatatlan volt a változás! :D

Annyira pici volt?  :P

• 0

#10 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 517 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:40

Nagyon jó kezdeményezés! Forrásba/előfokba lesz, vagy nagy teljesítményű és áramfelvételű végfokba? 

Az a Furutech dugó az a (G) vagy az ®? Sima aranyozott vagy ródiumos?

Furutech kábeleket nem javasolnék, se a ródiumos IEC-csatit első projektnek, mert rögtön az erdő közepén találod Magad. Túl sok lesz az ismeretlen.

Sztem kezdd egy sima, nagyon jó minőségű réz villásdugó-IEC-dugó párossal, (IeGo például, vagy Oyaide, bár nemtom, mit lehet kapni Svédbe'...).

Madzagnak meg minél többmindent próbálj ki, vastag rezet, vékony ezüstöt, vastag ezüstöt, stb. Én a Hificollective-ről szoktam Duelund-ezüstvezetőt rendelni, ha van csupasz, annál jobb, vastag szilikoncsőbe vele és már okés is!

Persze, ez szigorúan az én véleményem, de ha már elkezded a DIY-t, haladj nyugodtan és rendszerezd a tapasztalataidat, ha lehet, mindig csak egy dolgon változtass és merj hinni a fülednek!

Az út a cél. Sok szerit!!! :-)

Miért kellene több kábelel szenvednie???   egyszer kell meg venni a jó kábelt, amire a Furutech teljesen jó választás, mert semleges nagyon gyors és tiszta hangja van. nincs semmi kiemelése se mélyben se magasban.   Olcsóbb rendszerben is hoz javulást és árban sem vészes.  

Aztán ha valami nem úgy szól ahogy kell akkor nem a kábelben kell keressni a hibát.

http://www.hifi-advi...-38-connectors/

itt van néhány kábel teszt elég jól irja le az észrevételeit.  érdemes át olvasni

http://www.audiodrom...utech-powerflux

• 0

#11 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:12

• 1

#12 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • 9.819 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:07

El ne kezdd, dezorientálod szegény ovisokat... :-))) Inkább emlékezz a homokcsillapított Habiánkra, mekkorát hozott a tüskéken álló Ferrari DACon! :-)

• 0

#13 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 20:01

Elhiszem! Nagyon irigylem a DIY skacokat, annyira szeretnem megtanulni en is. Egyik legnagyobb DIY oldalon biztattak, de be kell latnom, hogy nem fer bele az idombe, pedig kielhetnem a kiserletezos, butykolos, hifibuzi vagyaimat, es valoszinuleg sokkal olcsobban is ki tudnek jonni, meg a sok veletlen elegetett cuccot beleszamitva is. Ez a tuningolas meg talan menne nekem is. A kesz kitek osszerakasa nem akkora orom.

Csak hogy visszakanyarodjak a topik eredeti temajahoz, most egy referencia tapkabelt akarok osszerakni, ami nyilvan nem kihivas muszakilag, de a HTPC utan az elso sajat butykolos cucc lenne.

Adott egy Furutech FI-E38 dugo

Masik vegere amit kineztem hozza:  Furutech FI-11-R IEC

Zsinornak nem tudok donteni, vagy Furutech FP-TCS31 PC-TripleC vagy ACROLINK 7N-P4030 II

Nagyon jó kezdeményezés! Forrásba/előfokba lesz, vagy nagy teljesítményű és áramfelvételű végfokba? 

Az a Furutech dugó az a (G) vagy az ®? Sima aranyozott vagy ródiumos?

Furutech kábeleket nem javasolnék, se a ródiumos IEC-csatit első projektnek, mert rögtön az erdő közepén találod Magad. Túl sok lesz az ismeretlen.

Sztem kezdd egy sima, nagyon jó minőségű réz villásdugó-IEC-dugó párossal, (IeGo például, vagy Oyaide, bár nemtom, mit lehet kapni Svédbe'...).

Madzagnak meg minél többmindent próbálj ki, vastag rezet, vékony ezüstöt, vastag ezüstöt, stb. Én a Hificollective-ről szoktam Duelund-ezüstvezetőt rendelni, ha van csupasz, annál jobb, vastag szilikoncsőbe vele és már okés is!

Persze, ez szigorúan az én véleményem, de ha már elkezded a DIY-t, haladj nyugodtan és rendszerezd a tapasztalataidat, ha lehet, mindig csak egy dolgon változtass és merj hinni a fülednek!

Az út a cél. Sok szerit!!! :-)

• 0

#14 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:47

Majd simul ahogy jár.

El ne kezdd, dezorientálod szegény ovisokat... :-))) Inkább emlékezz a homokcsillapított Habiánkra, mekkorát hozott a tüskéken álló Ferrari DACon! :-)

• 0

#15 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • 9.819 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:17

Köszönöm Thündér, már járatom is! :-))) :smile53:

Egyelőre itthon talált RCA-dugókat kapott, még ki se hűlt rajta a cin, így talán picit kiemel középben, meg szöszög, de majd simul, ahogy jár. A Vx-től egyelőre messze van, túl transzparens a rendszerem, bakker, csak a baj van vele...  :smile51:

attachicon.gifIMG_20171117_174613.jpg

Majd simul ahogy jár.
  • 0

#16 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 518 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:14

ez csak az amit hirtelen össze válogattam éjfél után 15 óra gürizés után :D

Amúgy a digitális jel átvitelről és a táp fontosságáról egy audio forumon tájékozodtam én is, Ecdesigns ( http://www.diyaudio....g-tda1541a.html )10-en éven keresztül kisérletezgetett a tda1541-el, mára saját dacot gyárt.  abban az egy topikban mindent el lehet tanulni ami kell a digitális lejátszáshoz.   A revox cd-ém is az ő ötletei alapján lett "tuningolva"  gondolhatod fölöslegessen nem barmolok szét egy vintage cuccot.  Jól is szól az 14 bit :D   

Elhiszem! Nagyon irigylem a DIY skacokat, annyira szeretnem megtanulni en is. Egyik legnagyobb DIY oldalon biztattak, de be kell latnom, hogy nem fer bele az idombe, pedig kielhetnem a kiserletezos, butykolos, hifibuzi vagyaimat, es valoszinuleg sokkal olcsobban is ki tudnek jonni, meg a sok veletlen elegetett cuccot beleszamitva is. Ez a tuningolas meg talan menne nekem is. A kesz kitek osszerakasa nem akkora orom.

Csak hogy visszakanyarodjak a topik eredeti temajahoz, most egy referencia tapkabelt akarok osszerakni, ami nyilvan nem kihivas muszakilag, de a HTPC utan az elso sajat butykolos cucc lenne.

Adott egy Furutech FI-E38 dugo

Masik vegere amit kineztem hozza:  Furutech FI-11-R IEC

Zsinornak nem tudok donteni, vagy Furutech FP-TCS31 PC-TripleC vagy ACROLINK 7N-P4030 II

• 1

#17 earforce

earforce

fülforma

• V.I.P.
  • 9.819 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 19:14

Ettől függetlenül a nyomtató kábel , és az Entreq Apolló hangja közt pont annyi különbség van, mint a J Astra, és a Huracan közt. :)

Atayuristen. El se kezdtem de már most kiszállok.
Tényleg vakteszteljetek.
  • 0

#18 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.841 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 18:16

Ennél kicsit összetettebb lesz a cucc :)

Most nézem, hogy "Silver-plated copper-clad steel" a vezető anyaga, jelentsen ez bármit is :D

Aluminium mindenesetre nincs benne, rosszul emlékeztem.
http://www.commscope...ls.aspx?id=6050

Köszönöm Thündér, már járatom is! :-))) :smile53:

Egyelőre itthon talált RCA-dugókat kapott, még ki se hűlt rajta a cin, így talán picit kiemel középben, meg szöszög, de majd simul, ahogy jár. A Vx-től egyelőre messze van, túl transzparens a rendszerem, bakker, csak a baj van vele...  :smile51:

IMG_20171117_174613.jpg

Szerkesztve lehoako által: Tegnap, 18:19

• 1

#19 kaboca36

kaboca36

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 517 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 17:40

Huhh! Ez hiánypótló volt, köszi! Mindig is érdekelt a tudományos háttere, de eddig csak innen/onnan osszeollozott infokbol próbáltam eligazodni. Kell idő, mire ezt feldolgozom.

ez csak az amit hirtelen össze válogattam éjfél után 15 óra gürizés után :D  

Amúgy a digitális jel átvitelről és a táp fontosságáról egy audio forumon tájékozodtam én is, Ecdesigns ( http://www.diyaudio....g-tda1541a.html )10-en éven keresztül kisérletezgetett a tda1541-el, mára saját dacot gyárt.  abban az egy topikban mindent el lehet tanulni ami kell a digitális lejátszáshoz.   A revox cd-ém is az ő ötletei alapján lett "tuningolva"  gondolhatod fölöslegessen nem barmolok szét egy vintage cuccot.  Jól is szól az 14 bit :D   

• 1

#20 Tom40

Tom40

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 518 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:10

Tájékozodni kellene mielött mindenki nyomja a süket dumát. Olyan nincs hogy 0 meg 1 oszt jó van...

Huhh! Ez hiánypótló volt, köszi! Mindig is érdekelt a tudományos háttere, de eddig csak innen/onnan osszeollozott infokbol próbáltam eligazodni. Kell idő, mire ezt feldolgozom.
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó