Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Kábelezzünk

• Please log in to reply
18684 válasz erre a témára

#1 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.835 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 június 26 - 16:41

Vegyük észre, hogy az elmúlt 5 évben 30-50 %-ot csökkent a réz, az  arany és az ezüst világpiaci ára! Nyilván mindannyian észrevettük, a nagy kábelgyárak mennyire lekövették ezt a változást a saját áraikkal...

alapanyag árcsökkenésnél fegyelmezetten összekacsintanak.

áremelésnél meg azonnal emelik a raktáron régóta fekvő készlet árát is.

• 0

#2 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.835 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 16:39

biztos hogy a 4N-nek is ez a jelen tőzsdei ára:
http://silverprice.o...e-per-kilo.html

továbbra is kétlem, hogy ez a tőzsdei ezüst ár 4N lenne.
Normál esetben létezik Fine silver(99,9%), Britania silver(95.84%), The French 1st alloy (95%), sterling silver alloy (92.5%), Coin silver(90%), Scandinavian silver (83%), German silver (80% vagy 83.5%)
akkor a tőzsdei melyikre vonatkozik?

• 0

#3 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.434 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 június 26 - 16:38

Vegyük észre, hogy az elmúlt 5 évben 30-50 %-ot csökkent a réz, az  arany és az ezüst világpiaci ára! Nyilván mindannyian észrevettük, a nagy kábelgyárak mennyire lekövették ezt a változást a saját áraikkal...

• 0

#4 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.835 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 16:07

Az ezüst jelenlegi ára (99,99% tisztaságú) 148Ft/g. Sűrűsége 10,49g/cm3. Bárki kiszámolhatja ebből, hogy egy 1 méter hosszú, 1mm átmérőjű tömör ezüst szál (huzal) ára megközelítő pontossággal 780Ft. 

• 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.434 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 június 26 - 15:18

Az ezüst jelenlegi ára (99,99% tisztaságú) 148Ft/g. Sűrűsége 10,49g/cm3. Bárki kiszámolhatja ebből, hogy egy 1 méter hosszú, 1mm átmérőjű tömör ezüst szál (huzal) ára megközelítő pontossággal 780Ft. 

Ez a száraz tény. Erre az összegre jön még némi kezelési, húzási, lágyítási, meg akármilyen fura díj, amitől 30-40-50 %-kal drágább lesz a kész huzal, de annyiért tényleg sok helyen meg is lehet venni. Persze az Audiophil és High End boltokban simán elkérnek sokszor többet is érte. Alapanyag után kutatva volt szerencsém azoktól a beszállítóktól árlistát kapni, akik kiszolgálják az ismert webáruházakat. Hát a 3-4x szorzó nem is mondható ritkaságnak.

Ismét eszembe jut Cables mester kijelentése, miszerint mindenki abból készít kábelt, amit be tud szerezni. Csak hát némi nyelvtudással és rámenősséggel bármit be lehet szerezni. Persze aki csak a szomszéd ház sarkáig hajlandó elmenni, annak nyilván erősen korlátoltak a fejlesztési lehetőségei.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 június 26 - 15:27

• 2

#6 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.027 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 15:08

Olyan ezüstről nem tudok hazai forgalomban,Zsolt...9.25-ös van forgalomban

Valamikor volt 9.75-ös is de már nincs....

Én pusztán csak a legdrágábban elérhető (egyébként a 9,25-ös is 138 forint, tehát szinte nincs különbség) alapanyagár infót adtam. Sokan gondolják az ezüstről, hogy drága alapanyag, pedig egyáltalán nem az. A többi részébe a beszélgetésnek a legcsekélyebb mértékben sem kívántam (és nem is kívánok) beleszólni. 

• 4

#7 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 15:07

Gratulálok akkor használd egészséggel! leborulunk.gif

• 0

#8 Meridián

Meridián

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.009 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 15:05

Olyan ezüstről nem tudok hazai forgalomban,Zsolt...9.25-ös van forgalomban

Valamikor volt 9.75-ös is de már nincs....

Szerkesztve Meridián által: 2017 június 26 - 15:06

• 0

#9 Huszti Zsolt

Huszti Zsolt

Törzsvendég

• Heed
  • PipaPipaPipa
  • 1.027 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 14:59

• 2

#10 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 14:48

Szerintem....egyszerű a képlet...kérjél Szabitól....vizsgáltasd be

és mindenki megnyugszik.....Jó Zene hallgatást mindenkinek! :D

Nem kell itt megnyugodni szerintem senkinek!! :D Aki két lábbal áll a földön és nyitott szemmel jár az tudja hogy ezüstöt ennyi pénzért nem lehet venni!! De biztos velem van a gond mert drágábban veszem! Mint sok egyéb más alkatrészt is!! Én hülye veszem a drága kondikat és ellenállásokat mikor itthon is lehet kapni 20 Ft-ért!! Sajnos a Magyar emberek többségével ez a gond hogy nem látnak az orruknál tovább el vagyunk halmozva silányabbnál silányabb alkatrészekkel,ami már kicsit jobb minőség az nem a mi pénztárcánkhoz van méretezve,ezért nem is ismerjük csak csodálkozunk hogy mitől 400 Ft egy kondenzátor mikor a Lomexban van 5 Ft-ért is!

• 0

#11 Meridián

Meridián

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.009 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 14:28

Szerintem....egyszerű a képlet...kérjél Szabitól....vizsgáltasd be

és mindenki megnyugszik.....Jó Zene hallgatást mindenkinek! :D

• 0

#12 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 14:26

fm szerintem folyóméter

Bocsi ! Igen ezt benéztem! olcsóbb is mint 750 Ft!! 

• 0

#13 béres jános

béres jános

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 693 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 14:19

Keress rá a kábel apróban és készíts interjút néhány felhasználóval. :) Lemaradtál, van ilyen. Az ezüstnek kikiáltott "valami"-ből készült kábelek 10-ből 9 emberkénél beváltak. Van még új a nap alatt. Nahát...

Nem maradtam le semmiről!!! Egy szóval sem vitattam a kábel hangra gyakorolt hatását! Sem pozitív sem negatív értelemben nem tudok a hangról nyilatkozni!! Az ára pedig nem is 750 Ft hanem kevesebb,Ami biztos hogy ennyi pénzért ezüst kábelt nem veszel!! Szálljunk már le a földre!! Ettől függetlenül persze lehet jó kábel! De ígérem ha hozzájutok egy darabhoz beviszem a munkahelyemre és ott megtudják mondani hogy %-osan milyen ötvözőket tartalmaz! leborulunk.gif

• 0

#14 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.877 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:55

Jól teszed. Miért generálnánk vitát? :)

Hátha annyira felverné a kábeleid árát, hogy érdemes lenne eladni. :)
  • 0

#15 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:32

Meg sem merem kérdezni miket hagyott maga mögött ez a nagyon jó silver cable.

Jól teszed. Miért generálnánk vitát? :)
  • 0

#16 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.877 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:16

Pontosan ez történt. A maradékot aztán eladtam. :) Természetesen spejzoltam 50-50 métert...

Meg sem merem kérdezni miket hagyott maga mögött ez a nagyon jó silver cable.
  • 0

#17 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 12:09

750m mem nagy mennyiség. Nem gondolom, hogy túl sokan jutottak hozzá. De ha olyan jó volt meg miért adtad el? Ilyen kincstől nem szabadul meg az ember. Vagy elmegy baráti körben.

Pontosan ez történt. Önmagam és a baráti kör jóllakatása után a maradékot eladtam. :) Természetesen spejzoltam 50-50 métert...

Szerkesztve audioline által: 2017 június 26 - 12:15

• 0

#18 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.877 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 11:45

Egyetlen kész darabot sem készítettem másoknak. Hozzájutottam egy elfekvő készlethez. Nálam bevált, ezért folyóméterben árultam lelkes DIYereknek. Jelenleg nincs. Elfogyott. Ha botrányosan hitvány lett volna, valószínűleg nem megy el c.a 750m. Aki vette a fáradságot és ilyen-olyan átmérőben/hosszban kipróbálta, tudott jót összehozni belőle. Privátban mentek a tapasztalatok és a segítségnyújtás, hogy hova hány szálból fonva vált be stb, stb.

Az "Én" kábelemet jellemezted, amit mint kiderült nem is tőlem vettél. Ki tudja, tulajdonképpen kinek a kábele fordult meg nálad, ill. hova és miként próbáltad..., de talán nincs is jelentősége. Lapozzunk.

750m mem nagy mennyiség. Nem gondolom, hogy túl sokan jutottak hozzá. De ha olyan jó volt meg miért adtad el? Ilyen kincstől nem szabadul meg az ember. Vagy elmegy baráti körben.
Eddig egyetlen egy diy kábellel voltam elégedett azok közül amit hallottam. Valhalla egyik hálózatijával.( ezt az egy termekét hallottam csak)
  • 0

#19 sz0989

sz0989

Újonc fórumos

• Pipa
  • 47 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 11:25

Egyetlen kész darabot sem készítettem másoknak. Hozzájutottam egy elfekvő készlethez. Nálam bevált, ezért folyóméterben árultam lelkes DIYereknek. Jelenleg nincs. Elfogyott. Ha botrányosan hitvány lett volna, valószínűleg nem megy el c.a 750m. Aki vette a fáradságot és ilyen-olyan átmérőben/hosszban kipróbálta, tudott jót összehozni belőle. Privátban mentek a tapasztalatok és a segítségnyújtás, hogy hova hány szálból fonva vált be stb, stb.

Az "Én" kábelemet jellemezted, amit mint kiderült nem is tőlem vettél. Ki tudja, tulajdonképpen kinek a kábele fordult meg nálad, ill. hova és miként próbáltad..., de talán nincs is jelentősége. Lapozzunk.

Azért most megnyugodtam egy kicsit, hogy nem rontom senki bizniszét, hiszen már elfogyott az a 750m, ami egyszer volt, és már soha többé nem lesz.

Én csak leírtam, hogy milyen "szokott" lenni az olcsó ezüst kábelek hangja. A tiéd biztosan más volt, majd támogatólag hozzászól néhány vásárlód.

Az a bajom, hogy olyasmiről beszélünk, ami tulajdonképpen nincs, de az tutira jó volt. Nem igazán segíti azt a kedves fórumozót, aki MOST szeretne pl egy IC kábelt venni. A tiédből már nincs, de vegyen valaki mástól "olcsó" ezüstből készített kábelt, mert azt olvasta, hogy az ilyesmi 10-ből 9-nek beválik? Én csak fel hívtam a figyelmet arra, hogy nagyon ritkán sikerül olcsón igazán jót összehozni. Az is lehet, hogy csak én sajnálom az időt a hosszas kísérletezésre, és inkább megveszem az ismert gyárit, akár súlyos tízezrekért, és addig is élvezem a zenehallgatást. Ezt mindenki eldöntheti saját magának.

• 0

#20 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.636 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 26 - 11:00

Most már emlékszem, hogy nem tőled vettem, hanem egy másik "olcsó ezüst" kábelt áruló fickótól, akinek szintén tele van dicsérő jelzőkkel az oldala.
Elsőre nekem fel sem tűnt, hogy készíted, és árulod ezeket a kábeleket, csak hozzászóltam ahhoz az állításodhoz, hogy 10-ből 9-nek megfelel az olcsó ezüst is.
A topik címe: Kábelezzünk. Hol máshol írhatnám le a véleményemet arról, amit megtapasztaltam az olcsó, drága, és még drágább ezüst kábelek terén?

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó