Jump to content
AVX Café Rebat
csu2

Sacd Extractor Gui

Recommended Posts

Sziasztok!

Unaloműzésként készítettem egy programot, ami a "hivatalos" (sacd_extractor.exe)

ps3-al rippelt sacd lemezképfájlokat kezeli (információ, trackek, teljes lemezkép kimásolás (dsd, dst) formátumba. Akinek van kedve megnézni, tesztelni, segíteni jobbá teeni, dobjon magánba egy üzenetet, és elküldöm a programot. A program teljes egészében az "sacd_extractor.exe" programra épül, tulajdonképpen egy grafikus felület hozzá. (windóz alapú, megy xp,vista,win7,x64,x86) Természetesen ingyen! Üdv!

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Természetesen a végeredmény .flac állományok, viszont

ahoz kell egy dsd2pcm koverter. A "Weiss Saracon"

szoftvert ajánlom hozzá, nagyon jó hangminőséggel

konvertál! A legvégén természetesen flac 2.0 a .wav

fájlokra és kész! Nagyon jó nagyfelbontású anyagot

lehet vele készíteni. Üdv!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Biztató kezdet! :)

Írtam egy PM-et, lévén én is behatóan foglalkozom a témával, pár gyalog aknán már túl vagyok.

Azt biztos tudod, hogy van újabb verziója az SACD Extract-nak, a 0.3.6-osnál jár.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Írtam egy PM-et, lévén én is behatóan foglalkozom a témával, pár gyalog aknán már túl vagyok.

Azt biztos tudod, hogy van újabb verziója az SACD Extract-nak, a 0.3.6-osnál jár.

Üdv újra itt.

Van újabb DAC?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azt használom. Csak hogy ide felférjen upx-el összetömörítettem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Na ez az egy nem jutott eszembe, csak azt láttam, hogy kisebb, mint az új. :)

Béla, készülőben van, pontosabban terv alatt.

Egyébként meg szoktam bekukkantani, csak épp nem szószátyárkodom, ha nem muszáj. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Egyébként meg szoktam bekukkantani, csak épp nem szószátyárkodom, ha nem muszáj. :)

Ok.

Átírtam a neved.

Volt egy régi nem aktív tag,aki miatt nem tudtál "ü" betűt használni.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

És mi újság a sok-sok éve igért AD-digikábel- DA megoldással?(Tán hififalván volt ígéret.)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Akvapark, ezt most tőlem kérded?

Biztos, hogy jól emlékszel és én igértem ilyesmit?

Azzal a DAC-kal mi lett,amit nyugaton akartatok árulni?

Volt megrendelés?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azzal a DAC-kal mi lett,amit nyugaton akartatok árulni?

Volt megrendelés?

Sajnos, már ami a nyugaton értékesítést illeti, még mielőtt nyélbe ütöttük volna a dolgot, a partnerünk váratlanul elhunyt. :(

Így a külhoni értékesítés nem, de a hazai működik. Most egy új verzión töröm a fejem, mivel az alkatrész gyártók se szeretnék, hogy mi ebből sokat készítsünk, hol ennek, hol annak az alkatrésznek a gyártását szüntetik be és így szinte folyamatosan kell újat keresni. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sajnos, már ami a nyugaton értékesítést illeti, még mielőtt nyélbe ütöttük volna a dolgot, a partnerünk váratlanul elhunyt. :(

Így a külhoni értékesítés nem, de a hazai működik. Most egy új verzión töröm a fejem, mivel az alkatrész gyártók se szeretnék, hogy mi ebből sokat készítsünk, hol ennek, hol annak az alkatrésznek a gyártását szüntetik be és így szinte folyamatosan kell újat keresni. :)

Rakhatnál be pár infót és képet ide:

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/12263-dac-olas/

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Akvapark, ezt most tőlem kérded?

Biztos, hogy jól emlékszel és én igértem ilyesmit?

Ha ezen a néven Te voltál regelve hfifalván, akkor Téged!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ha ezen a néven Te voltál regelve hfifalván, akkor Téged!

No, ezt azért kérdeztem, mert hogy hififalván, nem egyen és nem ketten, de előszeretettel használták a nick nevemet, sőt, nem röstelték időnként az én mail címemet is odamásolni. Már persze, azok, akik engem akartak égetni.

Vettem a fáradtságot, mert nem találtam meg azt a gyógyszeremet, ami elgurult és egyesek szerint szednem kéne, és átnéztem hififalván, a valóban az én nevemhez köthető hozzászólásokat és még csak nyomokban se találtam mindazt, amit számon kértél tőlem.

Már csak ezért se stimmel a dolog, mert én Analog to Digital konverterekkel soha nem óhajtottam foglalkozni és most se.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv,

van belőle újabb verzió.

- több sacd iso-t is kezel, ott lehet hagyni napokra...

- integrált flac encoder.

- dekódolási paraméterek beállíthatóak a saracon-nál és a flac-nál előre.

Hirtelen több változtatás nem jut eszembe, de bizonyosan nagyon különbözik a

régi verziótól a felület. Ha valakinek van építő ötlete vagy kritikája, köszönettel várom.

Két darabban lehetett csak feltölteni, mindkét archivumot egy könyvtárba kell pakolni.

Továbbra is kell a működéshez egy installált weiss saracon.

SACDExtractor.230190.zip

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én bőszen használnám, de van pár dolog, ami miatt a command line-os verziót kell még használom.

A GUI nem tudja a dff fájlokat számonként vágni (nem aktív a checkbox) és nem ajánlja fel, hogy az eredeti könyvtárba bontja ki, az ,hogy nem egyesével kellene indítani mindent egyes lemezt, az pedig nagy előny lenne nekem.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Én bőszen használnám, de van pár dolog, ami miatt a command line-os verziót kell még használom.

A GUI nem tudja a dff fájlokat számonként vágni (nem aktív a checkbox) és nem ajánlja fel, hogy az eredeti könyvtárba bontja ki, az ,hogy nem egyesével kellene indítani mindent egyes lemezt, az pedig nagy előny lenne nekem.

Koszi,javitom.Most dolgozok a sajat sacd converteren,amibe beepitem a gain analizist es a pcm outputot.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok,

most van fejlesztés alatt a saját konverterem, ami képes többfajta konverzióra nativan (külső programok nélkül). Ezeket tudja jelenleg:

sacd iso -> dsdiff (1 bit / 2.8224 MHz)

sacd iso -> dsf (1bit / 2.8224 MHz)

sacd iso -> flac (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

sacd iso -> wav (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

dsdiff -> dsf (1bit / 2.8224 MHz)

dsdiff -> flac (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

dsdiff -> wav (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

dsf -> dsdiff (1bit / 2.8224 MHz)

dsf -> flac (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

dsf -> wav (16|24 bit, 44,1 KHz, 88,2 KHz, 176,4 KHz, 352,8 KHz)

A következő dither algoritmusok lettek bele integrálva (választható és kikapcsolható is):

triangular (TPDF)

rectangular

gaussian

Flac fájloknál a meta adatok írása támogatott, a többinél id3v2 tag-et támogatás tud a program. A flac tömörítést és az id3v2 tag kezelést is integráltam így gyakorlatilag egy futtatható állomány a program. Beletettem az audio jelszint analizálást is, a konverzió előtt kiszámolja a maximum jelszintét és meghatározza azt az értéket, amivel meg kell emelni a hangerőt hogy korrigálja a konverzió miatti jelszint veszteséget, és automatikusan beállítja a konverzióhoz. A dsd -> pcm konvezióhoz egy olyan elég jól sikerült FIR-t szűrőt használ, ami több nagyobb rendszeren és különböző audio programokkal tesztelve és vizsgálva, jobb eredményt produkált mint az etalonnak számító Weiss Saracon szoftver. Persze, még hogy örülni lehessen sok tesztet kellene végrehajtani...

Analyzálással együtt az átlag 15 perc egy sacd->flac konverzió.

Most épp tesztelés alatt van a program. Akit esetleg érdekel a dolog (tesztelés), jelezzen.

Üdv!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv mindenkinek!

Elkészült egy verzió. Csatoltam pár képernyőfotót!

Akit érdekel, magánban! Aki kiváncsi a konverzió

minőségére vagy van kedve tesztelni, annak tudok

adni teszt fájlokat.

post-18245-0-75027900-1353788305_thumb.png

post-18245-0-60837400-1353788314_thumb.png

post-18245-0-58878000-1353788322_thumb.png

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt