Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Mobiltelefonok

• Please log in to reply
872 válasz erre a témára

#1 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 20 - 14:16

csaladban mar leselejtezett samsung galaxy s-lll talan i-gt9300 -hoz jutottam (talan 2 / 16 GB-os).

sim kartya nelkül itthon probaltam mar, gps müködik a keszülekben, maps.google-böl utvonalat is ajanlott.

waze-t is telepitettem.  sim kartya nelkül az is csak aktualis közl.infok nelküli lesz, tehat egyenertekü a maps.google -lel ?

A waze működik wifi-vel, vagy mobil nettel, és ha van ezek közül egyik, akkor mindig aktuális a közlekedési infó vele. Azt nem tudom hány percenkét frissít menet közben, de gyakorlatban elegendő. ha viszont nincs sem wiwi, sem mobilnet akkor vaze-vel nem tudsz szerintem közlekedni. Előre letölthető térkép, amin a google-maps tud vezetni offline, azt a waze-ban nem tudok.

• 0

#2 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 20 - 13:09

akinek SIM kártyája sincs, mint ahogy avl2-nek is ez a szándéka, annak az offline megoldások ideálisak. Otthon letölti az aznap aktuális google maps térképet wifiről, azon a forgalom infó frissessége valamivel öregebb mint a waze-jé. Ezért megnyitja a waze-t is, megnézi a tervezett útvonalon van-e komolyabb akadály. Ok, ez azért nagytávolságú utakra már nem biztosít jó járhatóságot. Aztán bármikor beszerezhet a google-maps navigációnál jobb vezetési asszisztenciát adó valamelyik GPS appot.

Ezzel együtt, én telefon vételt javaslok avl2-nek, az sokkal több minden alkalmas mint egy dedikált GPS. Nekem anno volt egy only GPS kütyüm, de mivel ritkán használtam, nem kell minden utazásnál GPS, ezért a fiókban totál lehalt-lemerült az aksi. Csak szakszervízben lett volna cserélhető, plusz valami szoftver frissítéssel elkérték volna az új ár felét, dobtam a szemétben.

csaladban mar leselejtezett samsung galaxy s-lll talan i-gt9300 -hoz jutottam (talan 2 / 16 GB-os).

sim kartya nelkül itthon probaltam mar, gps müködik a keszülekben, maps.google-böl utvonalat is ajanlott.

waze-t is telepitettem.  sim kartya nelkül az is csak aktualis közl.infok nelküli lesz, tehat egyenertekü a maps.google -lel ?

• 0

#3 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 18:12

Eléggé hálófüggő vagyok, de még soha nem éreztem szükségét a korlátlan adatcsomagoknak, a havi 4 TB-os keretem határát egyetlen egyszer közelítettem meg, mikor 3 hétig külföldön voltam és mobilneten intéztem mindent, amire szükségem volt. EU országban történt, így nem járt semmilyen plusz költséggel. A 4G hasít Budapesten és a nagyobb városokban, sokszor gyorsabb, mint itthon a WiFi. Nehéz elképzelni, mit hoz majd az 5G, de mindjárt érkezik már az is.

Az online navigáció minimális adatforgalmat generál, a legkisebb csomag is bőven elég rá. Az offline navigáció, mint az iGo a XX. század, az online megoldás a XXI. század. Alig néhány napja úsztam meg egy 25 km-es dugót az M7-esen a friss adatoknak köszönhetően. Nagyjából minden 20. autó fordult le a pályáról a kerülő útra, a többi meg kb 1 órát vesztegelt, nekem 8 percembe került elkerülni a lekvárt. Amit még nagyon kedvelek az online navigációban, hogy percre pontosan megmondja, mikor érek célba és ezt nem csak az út hossza és a várható sebesség, hanem az aktuális közlekedési viszonyok alapján számolja ki, útközben is folyamatosan frissíti. Vidéki útjaimnál, mikor 4-5 helyre megyek több megyében, nehezem tudnám nélkülözni ezt a szolgáltatást. Volt rá példa, hogy kalandos útvonal várt rám (pl. Izland), ezekhez itthon előre letöltöttem a térképet, hátha nem lesz Net helyben. Bizony sokszor nem is volt, így jól jött az offline adat, de Izland azért eléggé a világ végén van. Pár száz fős településeken ott is megvolt a 4G, ahogy Európában szinte bárhol. EU-n belül tavalytól már nincs plusz adatköltség, EU-n kívüli országokba szoktam kérni nemzetközi adatcsomagot, végső lehetőségként meg lehet találni WiFi-t és letölteni, ami kell a következő napokra. Afrika eldugott helyein és Indonéziában sem maradtam Net nélkül 1-2 napnál hosszabb ideig. Nem tudom, az USA-ban mi az aktuális helyzet. 10 évvel ezelőtt a lefedettségük erősen elmaradt az Európában megszokott szinttől, de gyanítom, most már ott is 2018-at írnak.

akinek SIM kártyája sincs, mint ahogy avl2-nek is ez a szándéka, annak az offline megoldások ideálisak. Otthon letölti az aznap aktuális google maps térképet wifiről, azon a forgalom infó frissessége valamivel öregebb mint a waze-jé. Ezért megnyitja a waze-t is, megnézi a tervezett útvonalon van-e komolyabb akadály. Ok, ez azért nagytávolságú utakra már nem biztosít jó járhatóságot. Aztán bármikor beszerezhet a google-maps navigációnál jobb vezetési asszisztenciát adó valamelyik GPS appot.

Ezzel együtt, én telefon vételt javaslok avl2-nek, az sokkal több minden alkalmas mint egy dedikált GPS. Nekem anno volt egy only GPS kütyüm, de mivel ritkán használtam, nem kell minden utazásnál GPS, ezért a fiókban totál lehalt-lemerült az aksi. Csak szakszervízben lett volna cserélhető, plusz valami szoftver frissítéssel elkérték volna az új ár felét, dobtam a szemétben.

Szerkesztve istvan01 által: 2018 január 17 - 18:13

• 0

#4 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.882 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 17 - 17:39

Neked, vagy egyáltalán most kishazánkban melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnet használatot is tartalmazó előfizetés csomag? Nekem még eddig nem volt ilyenem. Azt nagyon tudják hirdetni, akár 300Mbit/sec sebességem is lehet, persze garantált a 0bit/sec.

Eléggé hálófüggő vagyok, de még soha nem éreztem szükségét a korlátlan adatcsomagoknak, a havi 4 TB-os keretem határát egyetlen egyszer közelítettem meg, mikor 3 hétig külföldön voltam és mobilneten intéztem mindent, amire szükségem volt. EU országban történt, így nem járt semmilyen plusz költséggel. A 4G hasít Budapesten és a nagyobb városokban, sokszor gyorsabb, mint itthon a WiFi. Nehéz elképzelni, mit hoz majd az 5G, de mindjárt érkezik már az is.

Az online navigáció minimális adatforgalmat generál, a legkisebb csomag is bőven elég rá. Az offline navigáció, mint az iGo a XX. század, az online megoldás a XXI. század. Alig néhány napja úsztam meg egy 25 km-es dugót az M7-esen a friss adatoknak köszönhetően. Nagyjából minden 20. autó fordult le a pályáról a kerülő útra, a többi meg kb 1 órát vesztegelt, nekem 8 percembe került elkerülni a lekvárt. Amit még nagyon kedvelek az online navigációban, hogy percre pontosan megmondja, mikor érek célba és ezt nem csak az út hossza és a várható sebesség, hanem az aktuális közlekedési viszonyok alapján számolja ki, útközben is folyamatosan frissíti. Vidéki útjaimnál, mikor 4-5 helyre megyek több megyében, nehezem tudnám nélkülözni ezt a szolgáltatást. Volt rá példa, hogy kalandos útvonal várt rám (pl. Izland), ezekhez itthon előre letöltöttem a térképet, hátha nem lesz Net helyben. Bizony sokszor nem is volt, így jól jött az offline adat, de Izland azért eléggé a világ végén van. Pár száz fős településeken ott is megvolt a 4G, ahogy Európában szinte bárhol. EU-n belül tavalytól már nincs plusz adatköltség, EU-n kívüli országokba szoktam kérni nemzetközi adatcsomagot, végső lehetőségként meg lehet találni WiFi-t és letölteni, ami kell a következő napokra. Afrika eldugott helyein és Indonéziában sem maradtam Net nélkül 1-2 napnál hosszabb ideig. Nem tudom, az USA-ban mi az aktuális helyzet. 10 évvel ezelőtt a lefedettségük erősen elmaradt az Európában megszokott szinttől, de gyanítom, most már ott is 2018-at írnak.

• 1

#5 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 16:58

nem akarok sürgösen emailt, plane kepet küldeni.  böngeszni sem szeretnek barhol, barmikor.

navigacio a fö cel.

En helyedben akkor egy navigaciot vennek de ez is kerdeses, mert annak eri meg aki gyakran megy mas cimre pl munkahelybol kifojolag naponta mas cimre jar, pl sogorom az tolem szokta elkerni a navigaciot ha kulfoldre megy ami nem gyakori talan evi 3-4 alkalom vagy ha nyaron kirandulni megy szoval neki se eri meg venni egy navigaciot. Olocsobb a navigacio + szoftwarefrissites mint telefon + szofware, az ingyenesek olyanok is de hat ezt is meg kell tapasztalni. :)

Kerj kolcson egy navigaciot es probald ki egy kamucimre milyen lesz, a navigacional is a beszed a fontos en pl csak komolyabb keresztezodeseknel pillantok a navigaciora.

• 0

#6 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 16:06

Meg annyit hozzatennek,hogy minden egybe dolog, olyan nem letezik ha navigaciot akarsz akkor navigaciot kell venni ha telefonalni akkor okostelefon is lehet de azt mar tobb mindenre ki lehet hasznalni pl ha surgos email vagy esetleg egy kep kuldese vagy fogadasa a cel akkor arr jo de ha repulon bongeszni szeretnel a neten akkor mindekeppen tablet minimum 10 colos. Pl nekem van regebbi iPod kb 5 eves es azon vannak olyan weboldalak amiket mar egyszeruen nem huz be es egyszeruen nem jon be semmi. pl 24.hu pedig az csak egy egyszeru oldal.

A legjobb az lenne ha elotte kiprobalnal parat par percre hogyan mukodik.

nem akarok sürgösen emailt, plane kepet küldeni.  böngeszni sem szeretnek barhol, barmikor.

navigacio a fö cel.

• 0

#7 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 16:04

En sok eveg probalkoztam mobilos navigaciokkal mert akkor meg erdekelt a hekkerkedes es ment is de ma mar erre a celra navigaciot vennek ami ha fontos ossze lehet kotni mobil-al ha a rogtonos kozlekedesi informacio kell bar ezt a funkciot sosem hasznaltam. Bar ha evente csak ketszer hasznalod ahogy irtad USA-ban akkor lehet nem kell olyan hardware ami ha varosben el kezd tokolodni ujratervezni stb akkor nem leszel ideges.

En tobnyire I-Go szoftware-t hasznaltam mert az itteni fejlesztesu es jobban kepben vannak az itteni utszabajozasokrol. Okostelefont ha elfogadsz egy jo tanacsot akkor a magasabb osztalybol vegyel es akkor nem fogsz csalodni ha nem mukodik elsore ha rateszed az ujad. Nekem volt mindenfele okostelefonom a legkisebb osztalytol a legmagasabb-ig de mar nem ternek vissza a kicsire ha egyszer megszokod a jot es ez alatt nem azt ertem, hogy draga lehet vele villogni hanem azt, hogy ugy mukodik ahogy kellene egy okostelefonnak, persze aki meg nem probalta az nem tudhatja.

Persze ha alig hasznalod akkor talan nem erdemes dragat venned de akkor nem esz lesz a kedvenc eszkozod es inkabb ugy fogod csinalni, hogy ne kelljen kezbe fogni. Akkor inkabb egy regebbi navigacio amit lehet gyarilag frissiteni.

HA bongeszes is fontos akkor jobb a nagyobb kijelzo akkor jobb az erosebb hardware a telefonalashoz es sms-hez nem kell eros telefon.

köszönöm.

igen, nem lennek atlagos felhasznalo, tudatosan szeretnek tavol maradni az örökke böngeszestöl, nagyon ritkan es nagyon keveset, csak feltetlenül szükseges praktikus segitsegkor hasznalnam a mobil eszközt (ilyen egy idegen helyen vezetes, eddig - 2 het munka USA-ban esetet kiveve - mindig navi nelkül mentem, sok eve Trabanttal Zürichben is, terkep a kormanyon; nyilvan valtoznak az idök, igenyek)

értem, hogy egy felsöbb kategorias cucc mas, mint egy alsobb, en az egyszerüseg, olcsosag fele törekszem. a megbizhato müködes az fontos (pl. kis Hondam van es nem nagy akarmim)

Samsung Galaxy Slll GT-i9300 valami ilyesmit ir ki a keszülek, ami kezem ala került es mondjuk 20 percig nyomkodtam

• 0

#8 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 15:25

Meg annyit hozzatennek,hogy minden egybe dolog, olyan nem letezik ha navigaciot akarsz akkor navigaciot kell venni ha telefonalni akkor okostelefon is lehet de azt mar tobb mindenre ki lehet hasznalni pl ha surgos email vagy esetleg egy kep kuldese vagy fogadasa a cel akkor arr jo de ha repulon bongeszni szeretnel a neten akkor mindekeppen tablet minimum 10 colos. Pl nekem van regebbi iPod kb 5 eves es azon vannak olyan weboldalak amiket mar egyszeruen nem huz be es egyszeruen nem jon be semmi. pl 24.hu pedig az csak egy egyszeru oldal.

A legjobb az lenne ha elotte kiprobalnal parat par percre hogyan mukodik.

• 1

#9 tottyi

tottyi

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.564 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 15:17

Ok, de navihoz koránt sem kell korlátlan. Alig használ adatot.
Telenor elég jól műödik, nem nagyon van vele probléma.

En sok eveg probalkoztam mobilos navigaciokkal mert akkor meg erdekelt a hekkerkedes es ment is de ma mar erre a celra navigaciot vennek ami ha fontos ossze lehet kotni mobil-al ha a rogtonos kozlekedesi informacio kell bar ezt a funkciot sosem hasznaltam. Bar ha evente csak ketszer hasznalod ahogy irtad USA-ban akkor lehet nem kell olyan hardware ami ha varosben el kezd tokolodni ujratervezni stb akkor nem leszel ideges.

En tobnyire I-Go szoftware-t hasznaltam mert az itteni fejlesztesu es jobban kepben vannak az itteni utszabajozasokrol. Okostelefont ha elfogadsz egy jo tanacsot akkor a magasabb osztalybol vegyel es akkor nem fogsz csalodni ha nem mukodik elsore ha rateszed az ujad. Nekem volt mindenfele okostelefonom a legkisebb osztalytol a legmagasabb-ig de mar nem ternek vissza a kicsire ha egyszer megszokod a jot es ez alatt nem azt ertem, hogy draga lehet vele villogni hanem azt, hogy ugy mukodik ahogy kellene egy okostelefonnak, persze aki meg nem probalta az nem tudhatja.

Persze ha alig hasznalod akkor talan nem erdemes dragat venned de akkor nem esz lesz a kedvenc eszkozod es inkabb ugy fogod csinalni, hogy ne kelljen kezbe fogni. Akkor inkabb egy regebbi navigacio amit lehet gyarilag frissiteni.

HA bongeszes is fontos akkor jobb a nagyobb kijelzo akkor jobb az erosebb hardware a telefonalashoz es sms-hez nem kell eros telefon.

• 1

#10 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.971 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2018 január 17 - 11:12

A kérdésem nem ez volt. Neked, vagy egyáltalán most kishazánkban melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnet használatot is tartalmazó előfizetés csomag? Nekem még eddig nem volt ilyenem. Azt nagyon tudják hirdetni, akár 300Mbit/sec sebességem is lehet, persze garantált a 0bit/sec.

Ok, de navihoz koránt sem kell korlátlan. Alig használ adatot.
Telenor elég jól műödik, nem nagyon van vele probléma.
  • 0

#11 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 10:58

Azért van egy Garmin navim is, ahogy írtam. Egy ismerősöm, pedig azt csinálja, hogy az egyik régebbi telefonjába, ami független, vesz, az adott országban egy adatkártyát. A navi nagyon kevés forgalmat bonyolít, a legkisebb is elég szokott lenni.

Én spóroltam már órákat németországban azzal, hogy az online navi jelzett egy balesetet és időben tudtam útvonalat váltani, nem álltam be a 10-14 km-es dugóba. 1200 km-nél ez priceless. ;)

A kérdésem nem ez volt. Neked, vagy egyáltalán most kishazánkban melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnet használatot is tartalmazó előfizetés csomag? Nekem még eddig nem volt ilyenem. Azt nagyon tudják hirdetni, akár 300Mbit/sec sebességem is lehet, persze garantált a 0bit/sec.

• 0

#12 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.971 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 09:36

melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnetet is magában foglaló eőfizetés, ami az  eu-ban is rouming díj menetes? És ha Svájcba akarsz menni ott ahogy nézem 527Ft/perc a rouming, ha Szerbiába tévedsz, ott 393Ft/perc.

Azért van egy Garmin navim is, ahogy írtam. Egy ismerősöm, pedig azt csinálja, hogy az egyik régebbi telefonjába, ami független, vesz, az adott országban egy adatkártyát. A navi nagyon kevés forgalmat bonyolít, a legkisebb is elég szokott lenni.

Én spóroltam már órákat németországban azzal, hogy az online navi jelzett egy balesetet és időben tudtam útvonalat váltani, nem álltam be a 10-14 km-es dugóba. 1200 km-nél ez priceless. ;)
  • 0

#13 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 17 - 07:39

Szerintem az online navinál nincs jobb. Mindig friss a térkép, tmc informaciók alapján dinamikusan valtozik az útvonalterv és, ami nekem spec fontos, hogy trafiinformációk kb oercre készek. (Wazze)
Biztonsági okokból van fent egy igo is (ezt a szülinAPP-kor ingyen) le lehet tölteni, ez offline cucc, de a wazze. 100x hasznosabb. Van eg lifetime terképfrissítéses Garmin navim is, ha külföldre utopazom, ezt is viszem magammal, sosem lehet tudni alapon, de lassan semmi ertelme az EU-s raoming szabalyozás miatt.

melyik a legolcsóbb korlátlan mobilnetet is magában foglaló eőfizetés, ami az  eu-ban is rouming díj menetes? És ha Svájcba akarsz menni ott ahogy nézem 527Ft/perc a rouming, ha Szerbiába tévedsz, ott 393Ft/perc.

• 0

#14 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.971 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 20:05

Szerintem az online navinál nincs jobb. Mindig friss a térkép, tmc informaciók alapján dinamikusan valtozik az útvonalterv és, ami nekem spec fontos, hogy trafiinformációk kb oercre készek. (Wazze)
Biztonsági okokból van fent egy igo is (ezt a szülinAPP-kor ingyen) le lehet tölteni, ez offline cucc, de a wazze. 100x hasznosabb. Van eg lifetime terképfrissítéses Garmin navim is, ha külföldre utopazom, ezt is viszem magammal, sosem lehet tudni alapon, de lassan semmi ertelme az EU-s raoming szabalyozás miatt.
  • 0

#15 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 15:49

köszi ez túl gyors volt. szerintem nem lattad/nezted, hogy beideztem Töled: "GPS-hez nem kell SIM, lehet anélkül is. Offline GPS térkép és szofver (app) kell hozzá"

e a kerdes tehat erre vonatkozik: erdemes valami navigacios app, mert valamelyik nagyon kiralyabb, vagy siman google map - ezt kiprobaltam itthon ülve (wifi, sim kartya nincs), es tenyleg mar lökte is: menjen 100m-t es forduljon ....

USA-ban, Kaliforniaban hasznalnam

nekem ez van, Sygic Voucher, még az első tabletemmel együtt vettem, akkor ez kb +5eFt volt. Elvben csak egy készülékre telepíthető, de nekem sikerült 3 eltérő kütyümre is telepíteni. mindhármon él. A Sygic vezetési asszisztense jobb a google-maps-énál, és abszolult offline.

https://play.google....a_voucher&hl=hu

A térképfrissítési ingyenesek, országonként választható.

Én két gyenge pontját tudok említeni. Van Sávasszisztense, ahol ugye segít kisorolni a soksávos úton, de ez lehetne szemléletesebb.

A másik az már nagyobb baj. Két pontot, indulót és cél állomást jól köt össze, de ha te mégis más fele akarsz haladni, akkor nagyon macerás közbülső áthaladási pontokat megadni, azt csak grafikusan lehet.

Szerkesztve istvan01 által: 2018 január 16 - 15:50

• 1

#16 Shimano

Shimano

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.472 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 15:00

es melyik az ajanlott, melyik a "legjobb" ? vagy erdemi különbseg nincsen ?

Sygic Car Navigation.Egyszerű,és nagyszerű.Könnyen letölthető,személyre szabható,és ingyenes a prémium funkciók nélkül,de azokkal sem fájdalmasan drága,az egyik legjobb navigáció.Kell hozzá elég tárhely hogy pl az egész európát le tudja tölteni a teló,vagy a tablet,de ki lehet egy egy országot is választani a sok közül.Napi szinten frissül,szerintem jó,de biztos van más is.

Ja bocsi,most nézem hogy a telóra irányult a kérdés.Na mindegy.:)

Szerkesztve Shimano által: 2018 január 16 - 15:03

• 1

#17 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 14:58

eszméletlen nagy a választék. Tudás beli eltérések is árnyalatnyiak. A márka bevezetettsége sokat emel (az áron is). Nem szabad elfelejteni, bármit is választasz, 3-4-5év alatt vagy kifárad (tervezett élettartam) vagy elavul, most a legegyszerűbbet nem említem, a telefon pofára ejtését, amikor a kijelző törik, reped. Mivel az okos telefon gyártás 70%-a vagy lehet még több Kínában folyik, eredeti kínai márkák emiatt is csúcsra jutottak, nyugodtan lehet kínait választani.

Lényeges paraméter a RAM, ami ne legyen 3GB-nál kisebb, ROM 64GB célszerű vagy több.. Ezenkívül legyen azért SIM kártya független, továbbá hasznos ha még bővíthető is a ROM SD kártyával. (Apple ezt a felhasználó általi bővítést nagyon utálja, ő akarja előre beépíteni a SD memóriát többszörös áron)

köszi ez túl gyors volt. szerintem nem lattad/nezted, hogy beideztem Töled: "GPS-hez nem kell SIM, lehet anélkül is. Offline GPS térkép és szofver (app) kell hozzá"

e a kerdes tehat erre vonatkozik: erdemes valami navigacios app, mert valamelyik nagyon kiralyabb, vagy siman google map - ezt kiprobaltam itthon ülve (wifi, sim kartya nincs), es tenyleg mar lökte is: menjen 100m-t es forduljon ....

USA-ban, Kaliforniaban hasznalnam

• 0

#18 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 14:55

eszméletlen nagy a választék. Tudás beli eltérések is árnyalatnyiak. A márka bevezetettsége sokat emel (az áron is). Nem szabad elfelejteni, bármit is választasz, 3-4-5év alatt vagy kifárad (tervezett élettartam) vagy elavul, most a legegyszerűbbet nem említem, a telefon pofára ejtését, amikor a kijelző törik, reped. Mivel az okos telefon gyártás 70%-a vagy lehet még több Kínában folyik, eredeti kínai márkák emiatt is csúcsra jutottak, nyugodtan lehet kínait választani.

Lényeges paraméter a RAM, ami ne legyen 3GB-nál kisebb, ROM 64GB célszerű vagy több.. Ezenkívül legyen azért SIM kártya független, továbbá hasznos ha még bővíthető is a ROM SD kártyával. (Apple ezt a felhasználó általi bővítést nagyon utálja, ő akarja előre beépíteni a SD memóriát többszörös áron)

• 0

#19 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.455 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 16 - 14:40

...

GPS-hez nem kell SIM, lehet anélkül is. Offline GPS térkép és szofver (app) kell hozzá. ...

• 0

#20 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.284 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 12 - 17:25

köszi. 

persze láma, mert sosem volt 1 percig sem kezemben egyik sem. kicsit most kezdek utanaolvasni.

"okostelefon gond nélkül működik SIM nélkül is"  erre lanyom - akinek szinten nincs ilyesmi eszköze, de mondjuk 2 orat volt mar kezeben -, azt mondja: a regi okostelefon a csaladban csak azt irja ki SIM kartya nelkül: csak segelyhivasra hasznalhato.

müködes SIM nelkül lehet modelfüggö, vagy valamit nyomogatni kell majd rajta ?

es ha a telefonfunkcio a mellekesebb, akkor inkabb tablet ?

Tehát okostelefon gond nélkül működik SIM nélkül is

csak segély hivás, azt jelenti, hogy hívhatsz pl 112-t, de anyóst nem GSM, G3, G4 mobil kapcsolattal. A tablet szinte csak abban különbözik ma már, hogy nagyobb, 7"-tól felfele. Persze azért van jó pár hardvere funkció amiket variálnak, de ez igaz telefonra és tabletre is.

Nekem két kiemelkedő szempontom van, nem szupergyors proci, megjelenítő, hanem az ergonomikus, jól olvasható kép, ezt az amoledek szebben csinálják, és a méretes aksi/fogyasztás funkciónként, ne keljen minden tölteni. Persze ha csak asztalon van, nem nyomkodod, nem játszol vele, de be van kapcsolva, akkor kibírnak 3-5napot. De speciel nejem Samu 4j-je, nem telefonál, nem játszik, nem netezik vele, mégis 2 naponta kell tölteni. Pedig két hónapja kapott samsung gyári új aksit.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó