Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Műszaki segítség

• Please log in to reply
67 válasz erre a témára

#1 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.919 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 február 11 - 11:04

Hú, ha kihúzod a végcsöveket és úgy kapcsolod be az erősítőt, akkor azért legyen a kezed ügyében egy poroltó :-)

Félretéve a tréfát: soha ne kapcsolj be semmilyen csöves készüléket úgy, hogy nincsenek benne a csövek.

A Pointe Sima Jubilee nem alkalmas előerősítőnek. Vonalszintű kimenete van, azaz egy fix jelet ad ki, amit nem lehet a hangerőszabályozóval szabályozni. Például a magnóknak van szükségük felvételkészítéskor ilyen fix kimenetre, hogy ha felvétel közben lehalkítod/felhangosítod az erősítőt, a felvétel szintje ettől ne változzon.

azért ez így nem teljesen igaz gondolkodik.gif > (amennyiben persze van ilyen egység a készülékben) a fonó-fokozat csöveit nyugodtan ki lehet húzni egy csövesből, ha nem használja az ember azt a részét, s így nem csupán nem öregszenek fölöslegesen az oda-való csövei, de még ráadásként a hang is jobb lesz (kisebb terhelés jut a tápra) leborulunk.gif

• 0

#2 Pato

Pato

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 11 - 07:31

Hú, ha kihúzod a végcsöveket és úgy kapcsolod be az erősítőt, akkor azért legyen a kezed ügyében egy poroltó :-)

Félretéve a tréfát: soha ne kapcsolj be semmilyen csöves készüléket úgy, hogy nincsenek benne a csövek.

A Pointe Sima Jubilee nem alkalmas előerősítőnek. Vonalszintű kimenete van, azaz egy fix jelet ad ki, amit nem lehet a hangerőszabályozóval szabályozni. Például a magnóknak van szükségük felvételkészítéskor ilyen fix kimenetre, hogy ha felvétel közben lehalkítod/felhangosítod az erősítőt, a felvétel szintje ettől ne változzon.

Köszönöm a segítséget.

Soha nem foglalkoztam ezzel ,de mostmár nyilvánvaló hogy tanulnom kell.Belevetem magam a műszaki irodalomba,hogy ne kérdezzek ekkora hülyeségeket.

Úgy tűnik,István készülő "tananyagában" lehetnék egy fejezet,ezzel a kérdéssel.

• 0

#3 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 919 Hozzászólás:
  • Interests:csöves erősítők és lemezjátszók

Elküldve: 2018 február 10 - 23:43

Adott egy Pointe Sima Jubilee erősitő amit a közeljövőben előerősitőként szeretnék használni egy darabig.Kérdésem hogy a végfokcsöveket kivegyem vagy inkább ne?

• 0

#4 Rotox

Rotox

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 303 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 18:35

A konkrét kérdéshez ugyan nem tudok hozzászólni, de nekem eszembe nem jutna a Jubilee vonalkimenetére végfokot kötni...  gondolkodik.gif

Csatolt képek:

• Jubilee_back.jpg

• 0

#5 Gomeez

Gomeez

• Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 17:24

Szerintem a jubilee erösitőnek nincsen előfok kimenete
  • 0

#6 Gomeez

Gomeez

• Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 17:22

Sziasztok
Ha nagy marhaságot kérdezek ne kövezzetek meg érte..(kezdő vagyok).
Adott egy Pointe Sima Jubilee erősitő amit a közeljövőben előerősitőként szeretnék használni egy darabig.Kérdésem hogy a végfokcsöveket kivegyem vagy inkább ne?

• 0

#7 Pato

Pato

• Pipa
  • 14 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 10 - 15:05

Sziasztok

Ha nagy marhaságot kérdezek ne kövezzetek meg érte..(kezdő vagyok).

• 0

#8 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.919 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 28 - 14:01

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Azért tettem fel a kérdést mert évekig a 4Ohmos kimeneten használtam a dobozokat, talán abból a megfontolásból hogy ha a 6Ohm alá csúszik az impedancia akkor a 4Ohmos kimeneten jobb az illesztés,de most néhány alkalom erejéig a 8Ohm-os kimeneten hallgatva úgy hallom hogy kis hangerőn jobb a felbontás és a tér is talán szélesebb,lehetséges ez vagy adjak el mindent és öntsek forró ólmot a fülembe?

bár általában a 4 Ohm-os kimeneten szoktak 'jobban' szólni 8 Ohm-os hangfalakkal a (főleg kis-teljesítményű) csövesek, de ha másként hallod, akkor az a te hangfalaiddal és erősítőddel úgy van :smile53:

• 0

#9 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.500 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 28 - 07:39

Azért tettem fel a kérdést mert évekig a 4Ohmos kimeneten használtam a dobozokat, talán abból a megfontolásból hogy ha a 6Ohm alá csúszik az impedancia akkor a 4Ohmos kimeneten jobb az illesztés,de most néhány alkalom erejéig a 8Ohm-os kimeneten hallgatva úgy hallom hogy kis hangerőn jobb a felbontás és a tér is talán szélesebb,lehetséges ez vagy adjak el mindent és öntsek forró ólmot a fülembe?

Simán lehet.

• 0

#10 -whitefül-

-whitefül-

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 15:47

• 0

#11 pferi

pferi

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 756 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 13:26

Én az AZ2-őt a Pointe sima mkII. erősítő 4 ohmos csatlakozójára kötve használtam.

• 0

#12 timcs

timcs

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 654 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 12:42

Sziasztok,
Kérdezem a szakértőket,hogy 6Ohm-os impedanciájú dobozokat(konkrétan AN AZ3) melyik kimenetre( kell ,érdemes javalott,) kötni a pointe Sima esetében(4 vagy 8Ohm ugye)
Köszi

A 6ohm az a nominalis impedancia, ettol bizonyos frekvenciakon lehet magasabb es alacsonyabb erteke is. Nem tudom mennyi az AN min impedanciaja, de sok hangsugarzonak mikozben 8ohm-os a nominalis a min neha 4ohm ala esik. Probald ki mindket kimenetet, a 8 ohmosnal ovatosabban a volumevel mivel hamarabb clipelhet az erosito igy a biztonsag szempontjabol en a 4ohmosra kotnem.
  • 0

#13 Ear

Ear

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.500 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 10:09

Sziasztok,

Kérdezem a szakértőket,hogy 6Ohm-os impedanciájú dobozokat(konkrétan AN AZ3) melyik kimenetre( kell ,érdemes javalott,) kötni a pointe Sima esetében(4 vagy 8Ohm ugye)

Köszi

Próbáld ki mindkettőt. Némileg eltérő hangzást fogsz kapni, ami jobban tetszik, a mellett maradj. Tudom, ez elsőre nem tűnik túl precíz válasznak, de ilyen esetben rengeteg függ a használt kábeledtől, annak hosszától, a doboz elhelyezésétől, amik mind befolyásolják, hogy terheli a trafót a az AZ3 és nálad melyik megoldás lesz a jobb.

• 0

#14 fff

fff

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.156 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 09:42

Sziasztok,
Köszi

. Sztem 4 .
  • 0

#15 -whitefül-

-whitefül-

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 69 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 27 - 09:24

Sziasztok,

Köszi

• 0

#16 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 919 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 16 - 16:36

Érdeklődöm, a TPC (600/1200) tápszűrő fizikai paraméterei után. Elsősorban a teljes magassága érdekel... Triviális de  kérdés, beférne e a hifi polcom alá.

A leválasztó trafókat kb három éve nem forgalmazzuk. Akkoriban sajnos nem mértük le, most pedig nincs mit lemérnünk :-(

De szerintem lesz majd jótét lélek errefelé, akinek van ilyenje otthon, és előkapja a collstokkot :-)

• 1

#17 Taarzan

Taarzan

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 136 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 16 - 14:38

Érdeklődöm, a TPC (600/1200) tápszűrő fizikai paraméterei után. Elsősorban a teljes magassága érdekel... Triviális de  kérdés, beférne e a hifi polcom alá.

• 0

#18 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 660 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2016 április 15 - 18:57

Köszi szépen! A többit majd jövő héten személyesen megbeszéljük!

• 0

#19 Pointe

Pointe

pointe.hu

• _POI
  • PipaPipa
  • 919 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 április 14 - 16:41

Urak! Mint új Pointe Amplifica erősítő tulaj kérdezném, hogy csak banándugós vagy  sarus rögzítésű hangfalkábelt is fogad-e.  Köszi a válaszokat előre is !

Sarusat is fogad.

• 1

#20 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 660 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2016 április 14 - 16:28

Urak! Mint új Pointe Amplifica erősítő tulaj kérdezném, hogy csak banándugós vagy  sarus rögzítésű hangfalkábelt is fogad-e.  Köszi a válaszokat előre is !

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó