Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Digitális fényképezőgép

• Please log in to reply
4053 válasz erre a témára

#1 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.791 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 január 13 - 20:56

Szerinted ezzel mi a baj?

Nincs vele baj, ez egy műfaj, ami valakinek tetszik, másnak nem.

• 0

#2 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.207 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2018 január 13 - 20:48

Ez valamivel jobbnak (mi a jó kép fogalma??) tűnik nekem elsőre. De másodikra? Nagyon, de nagyon hasonlatos beállítás a kislányos képpel, már már kaptafa. De, van egy másik, nekem nem tetsző, sztereotip, sőt inkább már giccsnek mondható megjelenés, mégpedig az élet nehézségeivel szabdalt öreg ember ráncos, szőrös, itt ápolatlan bajuszos arc. nyakon öntve keménységgel, amitől az életbarázdák még súlyosabbnak látszanak. Ilyen keményráncos fotók tömegével készülnek nap-mint nap. Itt persze nem hobbifotós telefonnal összevissza kattintgatott fantáziátlan, látásmódhiánytól szenvedő fotójáról beszélünk, hanem 300xszoros díjakat bezsebelő "profi" fotósról.   

• 0

#3 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.679 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2018 január 13 - 20:35

A jó fotónak a jó hangzáshoz és a jó borhoz hasonlóan továbbra sincs receptje és definíciója. A bemutatott kép számomra érdekes, tehát jó kép, de ez erősen szubjektív. Én szeretem a lassan fogyasztható, gondolkodós fotókat is, de a pályázatokon ezek nem élnek meg. Ott 3-5 másodperc figyelem jut egy képre és ha ennyi idő alatt nem képes célba érni, akkor nem kap pontot. Persze a pályázati világ nem az egyetlen mérce egy fotós előtt, sokan távol is tartják magukat tőle. Kerekes Istvánt beszippantotta és pont olyan képeket készít, amik abban a rapid környezetben működnek. Egy másik példa tőle:

lphotodij20802174c1-636x600.jpg?mwfmv=15
Kerekes István - Gábor cigány

• 0

#4 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.791 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 19:40

ennyi éves kislánynak ez nem természetes arckifejezés. Erős idomítás után sikerülhetett ez a kifejezés. Viszont az ítészeknek ez a természet ellenesség tetszett meg. Másképpen az az érdekes, ami művi, művészieskedve művi.  nekem ez jön le.

A jó fotónak a jó hangzáshoz és a jó borhoz hasonlóan továbbra sincs receptje és definíciója. A bemutatott kép számomra érdekes, tehát jó kép, de ez erősen szubjektív. Én szeretem a lassan fogyasztható, gondolkodós fotókat is, de a pályázatokon ezek nem élnek meg. Ott 3-5 másodperc figyelem jut egy képre és ha ennyi idő alatt nem képes célba érni, akkor nem kap pontot. Persze a pályázati világ nem az egyetlen mérce egy fotós előtt, sokan távol is tartják magukat tőle. Kerekes Istvánt beszippantotta és pont olyan képeket készít, amik abban a rapid környezetben működnek. Egy másik példa tőle:

lphotodij20802174c1-636x600.jpg?mwfmv=15

Kerekes István - Gábor cigány

• 0

#5 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.207 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 18:02

A lány pillantása számomra zseniális, nekem a mosollyal van bajom. A fény-árnyék viszony számomra zseniális, maga a harmónia. nem tudom, hogy mennyi ebből az utómunka, ehhez nem értek, de az kétségtelen, hogy a kép beszél.

ennyi éves kislánynak ez nem természetes arckifejezés. Erős idomítás után sikerülhetett ez a kifejezés. Viszont az ítészeknek ez a természet ellenesség tetszett meg. Másképpen az az érdekes, ami művi, művészieskedve művi.  nekem ez jön le.

• 0

#6 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.679 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 17:40

Szép, kedves, harmonikus. Finom árnyalatok, varázslatos fény. Szűk. A leány pillantása mesterkélt, megrendelésre készült. Nálam nem díjnyertes kép, viszont amilyen túltolt fotók mostanában nyernek portré kategóriában, azokhoz képest rendben van.

A lány pillantása számomra zseniális, nekem a mosollyal van bajom. A fény-árnyék viszony számomra zseniális, maga a harmónia. nem tudom, hogy mennyi ebből az utómunka, ehhez nem értek, de az kétségtelen, hogy a kép beszél.

• 0

#7 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.791 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 15:54

Ok! De mi a véleményetek róla?

Szép, kedves, harmonikus. Finom árnyalatok, varázslatos fény. Szűk. A leány pillantása mesterkélt, megrendelésre készült. Nálam nem díjnyertes kép, viszont amilyen túltolt fotók mostanában nyernek portré kategóriában, azokhoz képest rendben van.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 január 13 - 15:54

• 0

#8 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.679 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 14:45

Ok!

De mi a véleményetek róla?

istvan01, nem csalódtam benned! :) azért mondanál róla konkrét véleményt is?

• 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.791 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 11:42

35 országban, több, mint 200 díjat nyert ez a kép. Mit gondoltok róla?

Tegyük hozzá, hogy Kerekes István Yelena című képéről van szó! 43 országban 300-nál is több díjat nyert különféle pályázatokon, ezzel tudtommal világrekorder, de ettől függetlenül is ő az egyik legsikeresebb magyar fotós, idehaza ő kapta meg először a FIAP legmagasabb szintű szakmai elismerését, az EFIAP Platina fokozatot. A honlapján érdemes körülnézni. Fogalmam sincs, miként képes ennyi pályázaton indulni, de mindenhol ott van.

Szerkesztve ​fapaci által: 2018 január 13 - 11:56

• 0

#10 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.207 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 10:43

35 országban, több, mint 200 díjat nyert ez a kép.
Mit gondoltok róla?

attachicon.gifD448B379-DFCF-401E-A6D6-21ABE085557C.jpeg

sok helyre beküldte. a kép jó, de portréban százával lehet hasonló színtűeket találni neten is.

• 0

#11 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.679 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 13 - 10:10

35 országban, több, mint 200 díjat nyert ez a kép.
Mit gondoltok róla?

D448B379-DFCF-401E-A6D6-21ABE085557C.jpeg
  • 0

#12 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 05 - 08:58

A héten a piros pénteket megharcolva jártam be a Media Marktot, és utána ismét hagytam kényeztetni az esztétikai érzékemet...

IMG_20171103_154833.jpg

• 0

#13 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 23 - 16:26

Ezt nem is figyeltem. Köszi! Úgy nézem, hogy ilyen fialakocaellikatehén és egyéb fotózásra jobb lesz nekem a Sony. :D

És tehetsz rá ilyet is:

http://www.220volt.h...kito gyuru Sony

m42es átalakító, ha nemcsak AF-fel akarsz lövöldözni, és jól jön manuálban a jó fényerős üveg olcsón.

Sztem Kari környékén lesz ilyen cucc (Sony cropos váz) akcióban, a Sony gyorsan fejleszt és az új, nagyon modern típusok letolják a már a palettán lévő régebbi modellek árát.

Szerkesztve lehoako által: 2017 október 23 - 16:26

• 0

#14 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.323 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 23 - 10:01

Hali!

Azt mindenképp vedd figyelembe, hogy az Olympus 4/3 képarányú ( papírkép készíttetésénél óhatatlanul alul-felül levágnak belőle) a mai 16/9 képarányú monitorokon, TV-ken nagy lesz a kép melletti üres felület.

Ezt nem is figyeltem. Köszi! Úgy nézem, hogy ilyen fialakocaellikatehén és egyéb fotózásra jobb lesz nekem a Sony. :D

• 0

#15 hidrokinon

hidrokinon

Újonc fórumos

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 44 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 23 - 09:29

Nem kell nekem teljes fotós élmény, csak egy normálisan használható masina ami videót is jól rögzít és ne legyen nagy. Mindkét  gépet dicsérik a komolyabb fotósok is, de a vélemények megoszlanak... Kinek mi a fontosabb.

Hali!

Azt mindenképp vedd figyelembe, hogy az Olympus 4/3 képarányú ( papírkép készíttetésénél óhatatlanul alul-felül levágnak belőle) a mai 16/9 képarányú monitorokon, TV-ken nagy lesz a kép melletti üres felület.

• 0

#16 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.323 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 22:12

Hali!

Nem vágom a 2 gépet, nagyon felszínesen átfutva a tech spec-et, az tűnt fel, h az Olyban nincs mátrix fénymérés, csak spot és középre súlyozott, ami azt jelenti, h a teljes képmező helyett csak a legközepét, vagy csak picivel nagyobb "kört" vesz tekintetbe. 

Ha a torkomon lenne a kés, inkább a Sony mellett döntenék, de sztem, ha nem zárkózol el a használttól, akkor inkább egy full-frame méretű gép garantálná a teljes fotós élményt, bár a Sony 24 MP-je már croposban több mint jó, sztem.

Nem kell nekem teljes fotós élmény, csak egy normálisan használható masina ami videót is jól rögzít és ne legyen nagy. Mindkét  gépet dicsérik a komolyabb fotósok is, de a vélemények megoszlanak... Kinek mi a fontosabb.

• 0

#17 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 16:26

Cserélném öreg Fuji bridge gépemet egy MILC-re és ebben kérném segítségeteket. Eddig 2 masinát néztem ki, de mivel nem vagyok otthon az objektívekben  (ár, minőség stb,), így nem tudom melyikkel járnék jobban. 

Ezekről lenne szó, de bármilyen ötletet szívesen fogadok. 

https://www.arukeres...0mm-p220323650/

https://www.arukeres...J0aAg1TEALw_wcB

Köszi!

Hali!

Nem vágom a 2 gépet, nagyon felszínesen átfutva a tech spec-et, az tűnt fel, h az Olyban nincs mátrix fénymérés, csak spot és középre súlyozott, ami azt jelenti, h a teljes képmező helyett csak a legközepét, vagy csak picivel nagyobb "kört" vesz tekintetbe. 

Ha a torkomon lenne a kés, inkább a Sony mellett döntenék, de sztem, ha nem zárkózol el a használttól, akkor inkább egy full-frame méretű gép garantálná a teljes fotós élményt, bár a Sony 24 MP-je már croposban több mint jó, sztem.

• 0

#18 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 6.486 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 16:17

A fotóművészek nagy részét soha senki nem nyilvánította művésszé, az általam tisztelt alkotók nagy részét sem. Úgy tűnik, van benned egy látomás, amit harcot sejtet az amatőr és a profi kategóriák között. Én ezt kevésbé érzékelem, sőt fotós barátaim között egyáltalán nem látom, így általában nem is értem az ezzel kapcsolatos hozzászólásaidat. Napok óta két profi, két amatőr fotóssal és egy festőművésszel vagyok egy fedél alatt és semmilyen harcot nem látok. A rostálást sem hivatalos eljárásként értettem, csak nem kell azt hinni, hogy bárkiből válhat jó fotós. Akinek a Salgado film unalmas, szenvedős, abból vélhetően nem is lesz. Jól van ez így. Mi tegnap este néztük meg és 3 órán át beszélgettünk róla, ami számomra rendkívül hasznos volt. Ja és még valami: az elmúlt 3 napban egyszer sem kerültek szóba technikai, műszaki kérdések, pedig mindenkinek elég komoly cucca van és sok éve fotózunk.

Akkor egyetértünk, csak néha a terminológiád megtéveszt.  :smile32:

" csak nem kell azt hinni, hogy bárkiből válhat jó fotós" - ezt is teljesen adom, erről írtam a Westendes sztoriban. 

• 0

#19 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • 12.323 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 10:35

Cserélném öreg Fuji bridge gépemet egy MILC-re és ebben kérném segítségeteket. Eddig 2 masinát néztem ki, de mivel nem vagyok otthon az objektívekben  (ár, minőség stb,), így nem tudom melyikkel járnék jobban. 

Ezekről lenne szó, de bármilyen ötletet szívesen fogadok. 

https://www.arukeres...0mm-p220323650/

https://www.arukeres...J0aAg1TEALw_wcB

Köszi!

• 0

#20 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.791 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 10:20

Nekem a hivatalosan "művésszé válás" vagy az ezelőtti "kirostálás" erre utalt. 

Emiatt is írtam, h a hivatalosan művésszé nyilvánítottak behúzhatják fülüket-farkukat a Világot az ujjuk hegyén pörgető "kispályás amatőrök" előtt. 

A fotóművészek nagy részét soha senki nem nyilvánította művésszé, az általam tisztelt alkotók nagy részét sem. Úgy tűnik, van benned egy látomás, amit harcot sejtet az amatőr és a profi kategóriák között. Én ezt kevésbé érzékelem, sőt fotós barátaim között egyáltalán nem látom, így általában nem is értem az ezzel kapcsolatos hozzászólásaidat. Napok óta két profi, két amatőr fotóssal és egy festőművésszel vagyok egy fedél alatt és semmilyen harcot nem látok. A rostálást sem hivatalos eljárásként értettem, csak nem kell azt hinni, hogy bárkiből válhat jó fotós. Akinek a Salgado film unalmas, szenvedős, abból vélhetően nem is lesz. Jól van ez így. Mi tegnap este néztük meg és 3 órán át beszélgettünk róla, ami számomra rendkívül hasznos volt. Ja és még valami: az elmúlt 3 napban egyszer sem kerültek szóba technikai, műszaki kérdések, pedig mindenkinek elég komoly cucca van és sok éve fotózunk.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó