Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Digitális fényképezőgép

• Please log in to reply
3779 válasz erre a témára

#1 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.015 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: Tegnap, 12:44

Ezeken a képeken egyáltalán nem is lehet digitális utómunka?? Mmint amik fotópályázatra készülnek.. (biztos van olyan fotópályázat is, ami pont a PS-ról szól, de most tekintsünk el tőle)

Van olyan pályázat, ahol be kell mutatni az érintetlen képet és a végeredményt is, ezek között minimális különbség lehet (20-30 % cropolás, vágás engedélyezett). Gyakorlatilag az összes természetfotós pályázat ilyen, de vannak szabad kategóriák is, ahol csak az alkotó fantáziája szab határt.

Szerkesztve ​fapaci által: Tegnap, 12:44

• 0

#2 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.193 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: Tegnap, 11:23

Én a fűben térdeltem, mellettem egy nagy derítőlap volt. A felvétel hajnali 5 körül készült egy őserdőben Indonéziában a felkelő Nap első sugarainál.

Ezeken a képeken egyáltalán nem is lehet digitális utómunka?? Mmint amik fotópályázatra készülnek.. (biztos van olyan fotópályázat is, ami pont a PS-ról szól, de most tekintsünk el tőle)

• 0

#3 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:12

A kemény ellenfény kompenzálásra valami erős derítés látszik kamera felől. Ez vaku, vagy valami más trükk?

Én a fűben térdeltem, mellettem egy nagy derítőlap volt. A felvétel hajnali 5 körül készült egy őserdőben Indonéziában a felkelő Nap első sugarainál.

• 0

#4 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.606 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 06:36

Bocs a dicsekvésért! A New York Manhattan nemzetközi fotópályázaton Open Color kategóriában a Young Rays c. képemért különdíjat, diplomát kaptam.

attachicon.gifYoung Rays.jpg

A kemény ellenfény kompenzálásra valami erős derítés látszik kamera felől. Ez vaku, vagy valami más trükk?

• 0

#5 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 900 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 április 26 - 20:22

Óriási gratula!

Nagyon tetszik a kép, tényleg fődíjat érdemlő alkotás!

Üdv.

Imi

Bocs a dicsekvésért! A New York Manhattan nemzetközi fotópályázaton Open Color kategóriában a Young Rays c. képemért különdíjat, diplomát kaptam.

attachicon.gifYoung Rays.jpg

• 0

#6 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 18:41

Young Rays.jpg

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 26 - 18:42

• 5

#7 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 18:36

A 20-40 cm-t összecsukott állapotban értettem. Ez már úgy ahogy elférne egy hátizsákban. 90%-ban esti fotózáskor használnám, városi fényekben.

Sajnos ekkora méretben nincs normális tripod. Nekem Benro IT25 van, ami kimondottan pici utazó állvány, de még ez is 46 cm összecsukva. Az igazán masszív példányok 55-60 cm-nél nem tudnak kisebbek lenni.

• 1

#8 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.193 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 16:09

Kérdés, mire akarod használni és a 20-40 cm összecsukott, vagy kinyitott méret-e. Némelyik félprofi állvány egészen kicsire összecsukható, nekem is van egy pici Benro állványom hosszabb gyalogtúrákra, de ezek jellemzően nem túl stabilak. Ha nem tripodot akarsz, esetleg egy Joby Gorillapod? Bár ez erősen másra való. Néha egy monopod is elég, ráadásul túrabotként is használható. Stabil alátámasztásra azonban csak egy masszív tripod alkalmas.

A 20-40 cm-t összecsukott állapotban értettem. Ez már úgy ahogy elférne egy hátizsákban.

90%-ban esti fotózáskor használnám, városi fényekben. Sajna nem vagyok olyan rutinos, hogy hosszabb záridő esetén képes legyek jól megtartani. Eddig mindig kerestem egy stabil állást, (pad, kő, korlát, stb..), s erre egyszerűen ráraktam a gépet. Időnként még a vízszintet is sikerült eltalálni. :)  

Gondolkodtam monopod-on, de félek, hogy én még azt is képes lennék bemozdítani. A Joby Gorillapod nem lehet rossz. Igaz, ez is igényelhet valamiféle plusz emelvényt, de ettől még szimpatikus. Köszönöm, keresek egy bemutató darabot, és megvizslatom! 

• 0

#9 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 13:18

Tudnátok ajánlani tükrös géphez, mely alap objektívvel rendelkezik olyan állványt, mely hátizsákos utazásokkor praktikus eszköz? Van egy olcsóbb manfrotto tripodom, de összecsukva is túl nagy. Nem szívesen utazok vele. Egy 20-40cm-es eszköz talán ideális lehetne.  

Kérdés, mire akarod használni és a 20-40 cm összecsukott, vagy kinyitott méret-e. Némelyik félprofi állvány egészen kicsire összecsukható, nekem is van egy pici Benro állványom hosszabb gyalogtúrákra, de ezek jellemzően nem túl stabilak. Ha nem tripodot akarsz, esetleg egy Joby Gorillapod? Bár ez erősen másra való. Néha egy monopod is elég, ráadásul túrabotként is használható. Stabil alátámasztásra azonban csak egy masszív tripod alkalmas.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 április 26 - 13:19

• 0

#10 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.193 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 12:04

Tudnátok ajánlani tükrös géphez, mely alap objektívvel rendelkezik olyan állványt, mely hátizsákos utazásokkor praktikus eszköz? Van egy olcsóbb manfrotto tripodom, de összecsukva is túl nagy. Nem szívesen utazok vele. Egy 20-40cm-es eszköz talán ideális lehetne.  

• 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 11:50

... mi lesz idén április 21-én??? :-)))

Várjuk, de sajnos nem fogadnék rá, hogy nálunk beszerezhető lesz a nyár közepe előtt.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 március 25 - 11:50

• 0

#12 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 09:52

Ez a jó kép egyik definíciója. Itt nem a lencse képességeiben, meg a bokéh karikákban merülsz el, ráadásul nem is penge éles a fotó, kicsit bemozdult, mégis működik...

Nyilván brékelt a bohóc, meg sötét is van, de ahogy a feltartott ujj félig eltakarja a mikrofont, (felfelé mutatva, a mikrofonállvány meg lefelé), és az egész a centrumban, csúnyán odabax... Másrészt azért nyilván profi cuccal lőtték, bazi gyors, talán követő AF-fel, sorozattal, fényerős üveggel, persze a vaku meg ki-kihagyott talán... Ez már önmagában definiálja  a lencse minőségét, legalábbis SZVSZ. 

Meg sajtófotó, itt nem kell a bokeh, meg a full háttér fekete, ráadásul a bohóc a kép felét foglalja el, a másik fele, ahova egyébként kiabál, a totál sötétség, a feje is gyönyörűen keretezve, nyami-nyami, na. 

Na, túl kevés volt a technika régóta, de mi lesz idén április 21-én??? :-)))

http://thenewcamera....non-6d-mark-ii/

Szerkesztve lehoako által: 2017 március 25 - 10:02

• 0

#13 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 09:05

Húúú, Srácok, most reggel olvasgatom a híreket és kicsit megütött, milyen erős ez a kép. Minél tovább nézem, annál többet fedezek fel benne...

Ez a jó kép egyik definíciója. Itt nem a lencse képességeiben, meg a bokéh karikákban merülsz el, ráadásul nem is penge éles a fotó, kicsit bemozdult, mégis működik...

• 0

#14 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 25 - 05:50

Húúú, Srácok, most reggel olvasgatom a híreket és kicsit megütött, milyen erős ez a kép. Minél tovább nézem, annál többet fedezek fel benne...

DT.jpg

Szerintetek...?

• 0

#15 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 19:45

A mobiltelefonnal történő fotózás pont olyan nekem, mint a műanyag hordókon zenélés. Nem lehetetlen, csak erősen korlátos, így engem nem érdekel.

Igeeeen, aszittem, zokniban lábmosás jön... :-)))

• 0

#16 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 11:42

A mobiltelefonnal történő fotózás pont olyan nekem, mint a műanyag hordókon zenélés. Nem lehetetlen, csak erősen korlátos, így engem nem érdekel.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 március 20 - 11:43

• 0

#17 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 10:58

Az én autóm olajbetöltőjének kupakján Ferrari embléma van.

OFFolsz :-)))

Lényegre: szted kamu ez a Leica-hype?

Amit amúgy szerettem volna kihozni a posztból, h már a telefonban is van optikai STABI, részletek a cikkben. Nyilván nem fog tudni mindent, de ha épp akkor csak a telcsid van Nálad, mert játszótéren, ligeti pikniken, állatkertben vagy és egyik kezedben roller, másikban a gyerek szendvicse/kulacsa/bukója/keze, stb, és nem tudsz közben vesződni a nagy vázzal+nagy obival, amit úgyis el kell dobnod a kezedből, ha bármi van, akkor kvázi "tökéletesen utómunkanyers" képet csinál.

(Tudom, h nem szíved csücske közepe a telefonnal fényképezés, de sztem szükség esetére, jobb híján értékelhető.)

"A duál kamera 12 megapixeles példánya a színeket örökíti meg, 12-ről 20 megapixelesre növelt társa pedig a részletekért és a nagy dinamikatartományért felel. Tesztünk szerint a képek igen részletgazdagok, még low-light körülmények mellett is, ha pedig kicsit kreatívkodnánk, akkor ott az egyedi fekete-fehér, vagy a teljesen manuális üzemmód. A DxOMark a maximálisan adható 100-ból 87 pontot adott a P10 kamerájának képminőségére – ez még a közismerten jó iPhone (7) fényképezőjénél is jobb egy ponttal."

• 0

#18 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.015 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 20 - 00:06

Az én autóm olajbetöltőjének kupakján Ferrari embléma van.

• 1

#19 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 19 - 23:21

Neszeneked, STABIS LEICA tripla kamera a Huawei p10-ben :-)))

stabis leica.jpg

Egyéb érdekes részletek itt:

http://hvg.hu/tudoma...droidos_telefon

• 0

#20 lehoako

lehoako

Dynológus

• V.I.P.
  • 5.379 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 17 - 19:23

A kontraszt kevésbé múlik az objektíven, inkább a vignettálás szól bele. Az ehhez hasonló jellemzők kevésbé érdekelnek egy objektívnél, mivel ezekbe úgyis belenyúlok utólag, illetve ezek jellemzően nem az objektíven múlnak. Élesség eloszlás, maximális rekesz (fényerő), rajzolat, pontosság, stabilizátor hatékonysága, megbízhatóság, időjárásállóság, kompatibilitás... ezek az alap dolgok, amik egy objektívet számomra meghatároznak. A néha emlegetett, de leginkább szubjektív jelenségeket általában nem tudom hova tenni és úgy tűnik, nem is hatnak rám (lásd bokeh karikák szabályossága), nem ezektől lesz jó egy kép számomra.

A két demonstrációs képből nem lettem okosabb, mivel eléggé eltérnek sok szempontból (még a színük is más, aminek sok oka lehet). Fotózz le velük egy hús-vér modellt azonos beállítással, képkivágással, változatlan körülmények között, abból hátha kiolvasható valami, de azt hiszem, utómunkánál az is eltűnne két kattintással.

A színek különbségének oka, hogy különböző üvegből/kristályból vannak a lencserendszerek, illetve a bevonat is különböző rajtuk. Amit látsz, ahogy írtam, két 25 kB-os kép, lebutítva egy 8Mp-esből. Nyilván filmen, 24mx36m-es nagyításban megjönnek a különbségek, akárcsak digiben, nagyobb felbontásban.

Mindkét üveg f/2-es és tele vannak, 30-40 éve megbízhatóak, pontosak, nulla holtjáték, (a manuális fókuszhoz bazi nagy pontosság kell, pláne f/2-es mélységélességnél), 

A kontraszt praxisom tapasztalatai szerint nagymértékben függ az obitól, pláne a filmes korú obik között vannak nagy különbségek, érhető okokból (utómunka más típusú lehetőségei). A digis obiknál a digi utómunka feleslegessé teszi az obi sajátosságainak túlzott érvényesülését, sőt, néha inkább rossz, mert nehezebb esetleg másfelé utómunkázni. A vinyettálás nyilván létezik, de sztem szexi egy képen, de ki lehet utómunkázni gyorsan.

https://www.flickr.c...ol-1345868@N21/

Ez a bokeh karika ez negyon Benned maradt, sztem tudod, mi a különbség egy randa, ötszögletű bokehkarika, meg egy 8-9-12-"szögletű" között :-))) Tudom, h távol áll Tőled ez a kép, de képzeld el ötszögletű karikákkal, brutál randa lenne... (Ez mellesleg a Pancolar 1.8-as 50mm-es, teljesen tele... :-)))

Hús-vér modellre talán holnap megyek, de sajna a fórummotor nem fog kegyelmezni... :-(((, flickr-t meg nem nyitnék egyelőre, egyrészt idegenkedek egy yahoo-s email megcsinálásától egyelőre, meg nem is nagyon lenne mit kitenni. Majd, ha lesz pár jó képem, talán... De addig még inkább sokat szeretnék olvasni, mint írni...

Szerkesztve lehoako által: 2017 március 17 - 19:26

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó