Jump to content
AVX Café Rebat
fakopáncs

Fakopáncs dobozai

Recommended Posts

Gyönyörű dobozok és munka!

De ebben nincs semmi meglepő, mimden munkád klasszis!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Azta, az a Grand Enigma paliszander furnerral nem semmi!

Ha szeretnek egy fa mediaallvany fedlapjat csinaltatni Veled, kulonbozo bemarasokkal, azt mikent tudnank leegyeztetni? Rajzoljam meg kulonbozo metszetekbol, meretezessel eloszor es kuldjem at mail-ben? Vagy van arra lehetoseg, h az anyagvalasztas miatt 10 percben atbeszeljuk szemelyesen? Termeszetesen latom, h el vagy temetve munkaval rendesen, ezert kerdeztem mi a megfelelo ut.

Koszi,

W

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kérdésem lenne mester úr,

van egy általam készített hangfal, aminek a basszus doboza karbonszövet és lakk felületű. Ha visszacsiszolom a fényes felületet, van-e rá lehetőség, hogy furnérral borítsam? Van olyan ragasztó amit tudnál ajánlani egy ilyen nem mindennapi felülethez? Vagy inkább csináljak másik ládákat? (nem nagyon fűlik a fogam hozzá :) )

post-30129-0-95730400-1501511347_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kérdésem lenne mester úr,

van egy általam készített hangfal, aminek a basszus doboza karbonszövet és lakk felületű. Ha visszacsiszolom a fényes felületet, van-e rá lehetőség, hogy furnérral borítsam? Van olyan ragasztó amit tudnál ajánlani egy ilyen nem mindennapi felülethez? Vagy inkább csináljak másik ládákat? (nem nagyon fűlik a fogam hozzá :) )

Epoxi ragasztóval lehetne,a láda is abból készülhetett,a lakkozást durvább papírral meg kell csiszolni,hogy legyen tapadási felület. Szerintem nem lesz könnyű feladat,nem biztos,hogy megéri neki esni.

Én a helyedben új dobozt csinálnék.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Igen megkésve - elnézést érte -  megköszönöm válaszod.

Hosszas tervezgetés után magam is az új láda mellett döntöttem.

A sablonok már megvannak a legyártásnál tartok per pill és kérdezném a lenti képen ezeket az elemeket és társait (6mm) ha lekerekítem 6-os maróval vajon rá lehet-e hajlítani a furnért az élre? Nem mind a négy oldal, csak az ívelt felületekről van szó.

Konkrétan, ha minden legyártottam és kész van hozzá (még bő egy hónap, mert várnom kell míg megjön a furnér), elvinném és lefurnéroztatnám Veled. Meg persze a lakkozás is...

A furnér keresztben lenne az elemeken lángnyelvek formájában. Pár kép az elképzelésről:

post-30129-0-19318900-1504435620_thumb.jpg

post-30129-0-19871300-1504435636_thumb.jpg

post-30129-0-78973900-1504435648_thumb.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A sablonok már megvannak a legyártásnál tartok per pill és kérdezném a lenti képen ezeket az elemeket és társait (6mm) ha lekerekítem 6-os maróval vajon rá lehet-e hajlítani a furnért az élre? Nem mind a négy oldal, csak az ívelt felületekről van szó.

Konkrétan, ha minden legyártottam és kész van hozzá (még bő egy hónap, mert várnom kell míg megjön a furnér), elvinném és lefurnéroztatnám Veled. Meg persze a lakkozás is...

A furnér keresztben lenne az elemeken lángnyelvek formájában. Pár kép az elképzelésről:

Kicsit off, de bőrre nem gondoltál?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kicsit off, de bőrre nem gondoltál?

Mindenre gondoltam már. :)

Akkor akár hagyhatnám a mostani karbonszövetet is. Pont a mostani elütő színt akarom leváltani.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sajnos az ívelt élekre pont nem lehet ráhajlítani ilyen kicsi rádiusszal,nem nyúlik úgy mint a dekor fólia.A hosszú íven még csak csak,de ahogy befordul,ott szétszakadna. A 6-os lekerekítés is elég kicsi, nem mindegyik furnér bírja ki.

Csak úgy működne, hogy az éleket külön kell furnérozni.

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sajnos az ívelt élekre pont nem lehet ráhajlítani ilyen kicsi rádiusszal,nem nyúlik úgy mint a dekor fólia.A hosszú íven még csak csak,de ahogy befordul,ott szétszakadna. A 6-os lekerekítés is elég kicsi, nem mindegyik furnér bírja ki.

Csak úgy működne, hogy az éleket külön kell furnérozni.

:(

Akkor valami mást kell kitalálnom. Ennek a vékony élnek a fóliázása nem hinném, hogy tartós lesz, ugyanis a lenti elem, még meg is lesz hajlítva (igaz teljes hosszon csak 4cm-s ívben) attól tartok leugrik róla a feszültségtől. Bár ki tudja? Én nem. :)

Köszönöm a türelmed és megkérnélek privátban küldj egy elérhetőséget. Pár percre feltartanálak, ha tudsz annyit szánni rám.

Üdvözlettel; Attila

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Láttam az elkészült dobozokat és tökéletes munka! Még a doboz belsejében is látszik, hogy mennyire profi a MESTER! Ezzel a szép elmunkálásra is gondoltam.Ezúton kívánok neked és minden fórumtársnak Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet.

• Upvote 4

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

DM70 fórumtárs kérésére az elkészült dobozáról pár kép. Kőris furnér, fekete festék.

Én is láttam őket, valóban profi munka, de ez a mestertől alap!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Láttam az elkészült dobozokat és tökéletes munka! Még a doboz belsejében is látszik, hogy mennyire profi a MESTER! Ezzel a szép elmunkálásra is gondoltam.Ezúton kívánok neked és minden fórumtársnak Sikerekben Gazdag Boldog Új Évet.

Drága jó Uraim !

Ne tessenek mán' annyira lelkesedni, ez csak ujjgyakorlat. Amolyan extra méretű gyufás doboz. Meg még zenél is, már ha lesznek benne hangszórók. Mondanám, alsó kategória. De !!! Erre felé ez a megszokott. De tessenek vissza nézni, volt itt már terhes viziló is lefurnérozva, már ami a formát illeti.

Meg lesz is ! Amúgy rendben van.

TEAC

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt