Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hangsugárzó Építés

• Please log in to reply
14583 válasz erre a témára

#1 Barkács

Barkács

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 618 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 június 18 - 10:18

Ugyan bass box pro-m nincs most a gepem, csak az unibox xls-e, es azzal teljesen mas terfogat jon ki a ket tipusra. Ha szerzek egy bass box prot ranezek majd ott is a meretekre.

@Sonny: Koszi a tipust, nem tudtam hogy ez az utodja.

A doboz térfogatát nem lehet egy fix konkrét számként értelmezni pl 25liter akkor se több se kevesebb.Inkább azt mondanám hogy az SB 17 NAC(8 Ohm) 23-30 liter között különböző hangolási módokon is jól működhet.Ahány szimulációs programot használsz annyi különböző eredményt fogsz kapni .Érdemes figyelembe venni a szoba akusztikáját és a doboz  elhelyezését .És az sem biztos hogy a papírforma hallgatva is jó lesz.A Satori elvileg 25-30 litert igényelne mégis a legtöbben 18-20 l -ben használják.Itt egy oldal lehet kisérletezni a működési módokkal.http://sbp.softica.dk/2.0/en/?id=

• 0

#2 lng

lng

Lefelé a lejtőn

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 18 - 07:48

Valóban van eltérés a fekete és a natúr SB között de az arányok nem változtak a fekete nagyobb Vas de kisebb teljes jóság az ezüstnél fordítva az Fs hasonló magyarul egyforma doboz térfogatot feltételezve nem nagyon van eltérés.

Ugyan bass box pro-m nincs most a gepem, csak az unibox xls-e, es azzal teljesen mas terfogat jon ki a ket tipusra. Ha szerzek egy bass box prot ranezek majd ott is a meretekre.

@Sonny: Koszi a tipust, nem tudtam hogy ez az utodja.

• 0

#3 Rottel3D

Rottel3D

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.811 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 14 - 20:30

Szia,

Ez nem lesz egyszerű, ismi írt a morel-nek hogy nekik van-e még, De már nem gyártják, azt írták ez van helyette: 

Morel ET338-104 'Elite'

Olyan 150 EUR volt darabja anno,  úgy emlékszem....

Üdv.

Imi

Szia Imi :)

Köszönöm az infót. Igen, azért írtam, hogy használt is érdekel (persze csak ha működik és szép esztétikai állapotban van. ;)

Üdv,

Laci

• 0

#4 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 910 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 június 14 - 19:55

Szia,

Ez nem lesz egyszerű, ismi írt a morel-nek hogy nekik van-e még, De már nem gyártják, azt írták ez van helyette: 

Morel ET338-104 'Elite'

Olyan 150 EUR volt darabja anno,  úgy emlékszem....

Üdv.

Imi

Keresek új vagy használt MOREL MDT-33 magassugárzót.

Ajánlatokat privátban kérném, köszönöm!

• 1

#5 Rottel3D

Rottel3D

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.811 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 14 - 18:19

Keresek új vagy használt MOREL MDT-33 magassugárzót.

Ajánlatokat privátban kérném, köszönöm!

• 0

#6 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.328 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 14 - 17:01

CAT308 ugyan az . . .

https://loudspeakerf...ctgroep_A_ID=93

SB magasak is jók, nyugodtan használhatod őket.

S

• 0

#7 Barkács

Barkács

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 618 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 13 - 18:05

Lett egy kis idom ugyhogy ujra elovettem ezt a projektet, talan jovo januartol lesz helyem barkacsolni is. Szemezgettem a SB NAC-al, de kozben lett NBAC ami Alu radasul fekete de a parameterekben jelentos elteres van, amit igazabol nem nagyon ertek, mert felteteleztem hogy csak egy reteg festek kerult fel ra.

Arra jutottam hogy maradna az alu mely kozep hogy a sorround es centerben ne usson el a hang nagyon, es majd egy kovetkezo projektben egy masik frontot. Az amugy is dragabb projektnek indulna majd. Viszont a olyan hangszorot keresnek ami a mostani frontjaimat kicsit upgradelne hamar bontok. Esetleg lenne mas otlet alu membranosra ebben a meretben.

Tovabba a Morel MDT 32 melle milyen magasat ajanlanatok a rendszer tobbi elemebe, mivel az MDT32 mar nem kaphato?

Koszi

Valóban van eltérés a fekete és a natúr SB között de az arányok nem változtak a fekete nagyobb Vas de kisebb teljes jóság az ezüstnél fordítva az Fs hasonló magyarul egyforma doboz térfogatot feltételezve nem nagyon van eltérés.

• 0

#8 lng

lng

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 05 - 10:24

Az SB- nek is vannak  alu  hangszórói SB 17 NAC amik baromi jók pl.Troels is nagyon dicsérte meg a srác az Audioexcite-ról.Kb 2-2,3kHz körül lehet váltani.Ami  mellette szól hogy egy picit jobb mély átvitel várható és tisztább közepek.

Gondolkozom meg mindig a megepult frontjaim tovabb fejlesztesen, es erdekelne a velemenyetek. Szoval adott az epitett 2x Hivi M6N + Morel MDT32 41 literes allo frontom 2,5 utban valtva. Mivel ez egy  5.1 rendszer elso darabjakent indult ezert epitenem a tobbi hangsugarzot is. De sajnos M6N mar nem nagyon van jo arban, illetve zenehallgatasra ugyis csak a frontokat hasznalnam ezert az az oteletem tamadt hogy nem veszek inkabb meg negy darab M6N vagy M4N plusz Morel magasakat, hanem a meglevo M6N eket kicserelnem valami jobb melykozepre (szerintem a Morel magasak egeszen jok) es ezekbol megepitem a ket sorroundot es a centert. Igy zeneben feljebb tudnek lepni kicsit.

Adott ket problema, az egyik a meglevo kivagas a melykozepeknek, ahogy nezegettem beferne ez a ket hangszoro eddig:

SB Acoustic SB17NRX

Seas CA18RNX

Elobbinel 1 mm-t kellene boviteni a lyukon, utobbi kisebb egy picivel, ezert az utobbi lenne a konyebb megoldas, arban nem nagyon van elteres. Mondjuk esetemben a szallitasi koltseg tetemes osszeg. ScanSpeaek meretei total nem passzolnak.

A masik problema hogy az alu HiVik hangja mennyire utne el  a tobbitol.

Elore is koszi.

Lett egy kis idom ugyhogy ujra elovettem ezt a projektet, talan jovo januartol lesz helyem barkacsolni is. Szemezgettem a SB NAC-al, de kozben lett NBAC ami Alu radasul fekete de a parameterekben jelentos elteres van, amit igazabol nem nagyon ertek, mert felteteleztem hogy csak egy reteg festek kerult fel ra.

Arra jutottam hogy maradna az alu mely kozep hogy a sorround es centerben ne usson el a hang nagyon, es majd egy kovetkezo projektben egy masik frontot. Az amugy is dragabb projektnek indulna majd. Viszont a olyan hangszorot keresnek ami a mostani frontjaimat kicsit upgradelne hamar bontok. Esetleg lenne mas otlet alu membranosra ebben a meretben.

Tovabba a Morel MDT 32 melle milyen magasat ajanlanatok a rendszer tobbi elemebe, mivel az MDT32 mar nem kaphato?

Koszi

• 0

#9 Jani81

Jani81

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 89 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 04 - 13:35

Van esetleg valakinek elfekvőben visaton mox, jantzen vagy esetleg mundorf ellenállása? 1-1,5 ohm körüliekre szükségem, olyan 4 db-ra. 

Köszi! 

• 0

#10 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 08:50

XV. Kerület, el vinném persze, és nagyon meg is köszönném. Írok pü-t.
  • 0

#11 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.328 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 19 - 08:27

Hol laksz? (neved alá a települést beírhatnád)

Ha a XIII kerületbe elhozod, megmérem neked.

S

• 0

#12 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 23:10

Picit játszottam a calculatorral. Egyvalami úgytűnik teljesen biztos: ismereretlen TS paraméterekkel kb olyan dobozt építeni, mintha lottozna az ember. Innen adódik a következő kérdés, tud esetleg valaki TS paramétereket mérni?
  • 0

#13 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 21:53

Ja amugy igen, ez van a 609-es dobozban is, ami egy 16literes reflex és 46hz-et adnak meg a -3db also hatarnak.
  • 0

#14 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 20:28

Amugy nemtudom, én épp a magas és kozeptartomanyatol vagyok elajulva ennek a hangszoronak. Lehet hogy izles kerdese, de szerintem -ha nem is teljesen hibaktol mentes, de- csodalatos, szerethető hangja van.
  • 0

#15 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 20:24

Tannoy 2046-osrol talaltam infokat, az van a 635-ösben. Annak a Qts-e 0.45, fogalmam sincs sok vagy keves. Mindenesetre annak az adataibol szamoltam valami onlány szamoloval reflexdobozt, es kijott 50literre 35.5hzes -3db also hatarfrekvenciaval. Hozzateszem a 635 az reflex doboz, tehat nem kizart hogy belevalo hangszorobol epitettek ami tokmas mint ez a 2033-as, ami nekem van. Amugy a 150literes dobozt sem vetnem el, ha abban jó, az vegulis csak 100x40x37,5centis belsejű lenne, már ha sima teglalap. Ettől akár mégnagyobbat is el tudok viselni. Most egy stirling van, az sem kicsi.
  • 0

#16 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.328 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 19:51

Ha picit is hasonlít az általam mért tannoyhoz, akkor zártba jó.

Hiába teszed reflexbe, csak a kiemelést növeled 80-100 Hz körül, amitől az "olcsó autóhifis" hangzásod tényleg meglesz  :D

A térfogatod hiába növeled, 20-50 literig nem lesz sok változás.

150 literes dobozt meg kár lenne neki csinálni. Akkor valami értelmesebb hangszóróval próbálkozz!

Kösz musclismick! Igen tudom, van egy tannoy 611-esem, amiben elegge meggyőző. Most sikerült szereznem egy párral belőle, gondoltam össze diy-kedek valamit belőle. A váltóhoz megvan neten a rajz, azzal nem lenne gond. Azt nem tudom mennyire lehet hasonlo ez a driver ahhoz, mint ami a profile 635-ösben van, de ranezesre eleg hasonloak. Persze ettol még lehet tökmás. Eleve a 611-es zárt doboz, raadasul ott van +1 melynyomo és gondolom nem teljesen hulyek dolgoznak a tannoynal. Szoval a kerdesem az, hogy mondjuk ha ez egy zart dobozhoz optimalizalt driver, akkor total eselytelen reflexdobozba rakni a több mély reményében? ( Vagy esetleg valami böhöm nagy zártba ). A helyzet az, hogy érintőleg sem értek hozzá, tehat tök hulye vagyok, ezert kerdezem. Gondolom valami olyasmi van, hogy ha tul konnyen jar a membran, akkor reflex vagy nagy urtartalmu dobozban tulmozoghat es emiatt total pontatlan lesz és csak olcso autohifis döngest fog produkalni. Ha van esetleg mégis valamennyi esely, hogy mukodjon egy nagyobb vagy reflex dobozban, akkor hogy erdemes nekiallni?

• 0

#17 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.328 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 19:45

Hazaértem.

Ez olyan, mint a rovar + a bogár  :D

Rövidebb a tölcséres megnevezés, de a nyomókamrásokra gondolok ilyenkor.

A tapasztalatom nem túl jó velük: emelés közép sávban. Lejjebb lehet engedni, ennyit ér talán . . .

Magas Fs, irányítottság, fémes hang. Talán 1"-osokban magasan vágva van használható . . .

A JBL doboznak 12cm-es lyuka volt. Találtam egy 14cm-es kerek tölcsért, de már nem gyártják, így maradt a Monacor. Volt mellette ugyan olyan Seas magas, nem volt jelentős különbség. Máshol volt a váltás, az is lehetett az oka.

Tannoy: amit mértem, az használhatatlan volt.

A 19mm-es magas 5k fölött szól talán. Irányított és nem is szól szépen.

A mélyközép Qts-e magas, zárt dobozba való.

Igazából egy kérdés akart lenni.  Tudom, akkor is ....   :D

Kíváncsi lennék egyszer egy olyanra, ahol egy "rendes" dóm előtt van tölcsér, mint pl Odeonoknál, az milyen lehet? Ki kéne próbálnod, Sanyi. :D Mered? :D

• 1

#18 sutemenyx

sutemenyx

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 18:44

Kösz musclismick! Igen tudom, van egy tannoy 611-esem, amiben elegge meggyőző. Most sikerült szereznem egy párral belőle, gondoltam össze diy-kedek valamit belőle. A váltóhoz megvan neten a rajz, azzal nem lenne gond. Azt nem tudom mennyire lehet hasonlo ez a driver ahhoz, mint ami a profile 635-ösben van, de ranezesre eleg hasonloak. Persze ettol még lehet tökmás. Eleve a 611-es zárt doboz, raadasul ott van +1 melynyomo és gondolom nem teljesen hulyek dolgoznak a tannoynal. Szoval a kerdesem az, hogy mondjuk ha ez egy zart dobozhoz optimalizalt driver, akkor total eselytelen reflexdobozba rakni a több mély reményében? ( Vagy esetleg valami böhöm nagy zártba ). A helyzet az, hogy érintőleg sem értek hozzá, tehat tök hulye vagyok, ezert kerdezem. Gondolom valami olyasmi van, hogy ha tul konnyen jar a membran, akkor reflex vagy nagy urtartalmu dobozban tulmozoghat es emiatt total pontatlan lesz és csak olcso autohifis döngest fog produkalni. Ha van esetleg mégis valamennyi esely, hogy mukodjon egy nagyobb vagy reflex dobozban, akkor hogy erdemes nekiallni?
  • 0

#19 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.328 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 18 - 18:43

Jbl 18-as dobozt vettem magas nèlkül. Ez fèrt bele a lyukba
  • 0

#20 asebestyen