Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hangsugárzó Építés

• Please log in to reply
14836 válasz erre a témára

#1 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 15.480 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 december 08 - 01:49

Másról van szó. Ha egy adott reflexdobozban rövidebbre és kisebb átmérőjűre cserélik a rexlexcsövet, az mit okoz?

A hangolási frekvencia elmászhat, de növekszik a reflexcsőben az áramlási sebesség, ami zajokat okozhat.

• 0

#2 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2017 december 07 - 17:44

Másról van szó. Ha egy adott reflexdobozban rövidebbre és kisebb átmérőjűre cserélik a rexlexcsövet, az mit okoz?

Mi lenne a beavatkozás célja, ha nem titok?

• 0

#3 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 17:37

Arányosan nézd.

A 7cm R2*pí : 38,465 cm2

Az 5cm: 19,625 cm2

Ha az arány alatt van, rövidebb: feljebb hangol.

Ha hosszabb, akkor lejjebb.

S

• 0

#4 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 17:24

Szia!

Kisebb átmérő, rövidebb cső.
pl. ha 7 cm * 20 volt
akkor
5 cm * 9 elég

Dayton RS225-höz kell, vagy teljesen más?

• 0

#5 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.480 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 17:00

Adok értük piezot-t cserébe   :D

Legyen licit! Darabjáért adok 5 kg piezot. A karácsonyi piacon 600 Ft darabja.

• 0

#6 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 15:59

Adok értük piezot-t cserébe   :D

Persze minden ízlés kérdése, de nekem ennek a konkrét gyártmánynak tetszik a magasa. Már féléve meg van a kisebb Lambda, ami a bal oldali csatolt képen látható. Az gyári. Mielőtt elmentem meghallgatni, én is olvastam minden rosszat fórumokon a piezo magasakról. Előítéletekkel felvértezve mégis meg jónak ítéltem meg a hangját és megvettem. Az Infinity Emit ribbonja félóra után fárasztott és van Ess-em Heil Air Motion magassal, de az is pihen a sarokban...

• 1

#7 asebestyen

asebestyen

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 259 Hozzászólás:
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2017 december 07 - 15:43

Persze minden ízlés kérdése, de nekem ennek a konkrét gyártmánynak tetszik a magasa. Már féléve meg van a kisebb Lambda, ami a bal oldali csatolt képen látható. Az gyári. Mielőtt elmentem meghallgatni, én is olvastam minden rosszat fórumokon a piezo magasakról. Előítéletekkel felvértezve mégis meg jónak ítéltem meg a hangját és megvettem. Az Infinity Emit ribbonja félóra után fárasztott és van Ess-em Heil Air Motion magassal, de az is pihen a sarokban...

gondolkodik.gif

• 0

#8 Sonny

Sonny

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.555 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 15:38

Szia!

Kisebb átmérő, rövidebb cső.

pl. ha 7 cm * 20 volt

akkor

5 cm * 9 elég

Dayton RS225-höz kell, vagy teljesen más?

Sziasztok!

Rövid, láma kérdés :)
Ha egy reflex doboz reflexcsövét rövidebbre és kisebb átmérőjűre cseréljük, akkor az merre tolja el a doboz hangolását?

Köszi, Speedy

• 0

#9 Balage78

Balage78

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:
  • Interests:A modernkori alkímia, a tökéletes(ebb) hang örök keresése...

Elküldve: 2017 december 07 - 15:35

Bocs a rossz hírért, de ezek a magassugárzók a létező legborzalmasabb megoldások a hangkeltésre.

• 0

#10 Speedy Gonzales

Speedy Gonzales

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.850 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 13:06

Sziasztok!

Rövid, láma kérdés :)
Ha egy reflex doboz reflexcsövét rövidebbre és kisebb átmérőjűre cseréljük, akkor az merre tolja el a doboz hangolását?

Köszi, Speedy
  • 0

#11 ​fapaci

​fapaci

Otthon vagyok

• Luxor kábelek
  • 15.480 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 11:33

Sziasztok! Talán ide tartozó kérdés. Vettem egy pár Lambda Minarett utánépített dobozt, jó magasakkal, csere érett mélyközepekkel. 157 cm magas négyzet alapú (34x34cm) oszlopok, melyek felfele nyitottak és hangváltó nélküli a konstrukció. Milyen szélessávú hangszórót javasolnátok beépíteni? A magassugárzók tölcséres Motorola piezo-k. Köszönöm a segítséget! Üdv, Balázs.

Bocs a rossz hírért, de ezek a magassugárzók a létező legborzalmasabb megoldások a hangkeltésre.

• 0

#12 Balage78

Balage78

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 2 Hozzászólás:
  • Interests:A modernkori alkímia, a tökéletes(ebb) hang örök keresése...

Elküldve: 2017 december 07 - 10:38

Sziasztok! Talán ide tartozó kérdés. Vettem egy pár Lambda Minarett utánépített dobozt, jó magasakkal, csere érett mélyközepekkel. 157 cm magas négyzet alapú (34x34cm) oszlopok, melyek felfele nyitottak és hangváltó nélküli a konstrukció. Milyen szélessávú hangszórót javasolnátok beépíteni? A magassugárzók tölcséres Motorola piezo-k. Köszönöm a segítséget! Üdv, Balázs.

Csatolt képek:

• minarett_2_862011.jpg
  • minarett_4_861999.jpg

• 0

#13 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 29 - 16:31

Én elsősorban a hátérben lévőkre gondoltam :D  :smile53:

:D ja,az se rossz :)

• 1

#14 Tctronic

Tctronic

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 29 - 08:41

valóban jók :) meglepő,hogy egy ilyen, akkor 2500Ft/db hangszóróval mit lehet építeni :) ma már biztos van 4ezer is :)

Én elsősorban a hátérben lévőkre gondoltam :D  :smile53:

• 0

#15 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 november 29 - 08:38

Jó kis tőccsérek. Nagy Upp nekik. A jó tőccsértől nem sok jobb van.

valóban jók :) meglepő,hogy egy ilyen, akkor 2500Ft/db hangszóróval mit lehet építeni :) ma már biztos van 4ezer is :)

• 0

#16 Tctronic

Tctronic

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 483 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 28 - 20:32

Keresem ennek a hangsugárzónak az építőjét. 2003-2004 körül került hozzám. Visaton frs 8 van benne. A doboz elég igényesen lett megépítve + furnér. A belső tölcsér is hajlított,nem simán ferdelapú. Persze a kis vörösről van szó :)

Jó kis tőccsérek. Nagy Upp nekik. A jó tőccsértől nem sok jobb van.

• 0

#17 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 28 - 09:07

A szellemidézés a HiFi-ben elfogadott teória, de a felkunkorodás oka a még pluszban ott lévő jó kis puha szőnyeg, ami a nemkívánatos "csillapítást" adja:-)))
Üdv: TJ.

óó,de jó szemed van, és vág az eszed. sejhettem volna,hogy kiszúrod,hogy aszőnyegtől is konkorodik :) egyébként jó az ott. lehet ennél a tömegnél már nem nagyon szémít,vagy épp kell hozzá,de azért nem is piszkáltam,mert bekötöttem és pont jó lett. Persze lehet,leheten jobb is,de félek,csak elrontom :D azért jártma már úgy,hogy na,még kicsit toljun krajta,aztán tőltoltuk :)

• 0

#18 tunerman

tunerman

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.191 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 28 - 08:33

A szellemidézés a HiFi-ben elfogadott teória, de a felkunkorodás oka a még pluszban ott lévő jó kis puha szőnyeg, ami a nemkívánatos "csillapítást" adja:-)))
  • 0

#19 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 28 - 08:00

revi!
Azért a HiFi Magazin számával megtámogatott LP játszó rendszer nem semmi - bearanyoztad a napomat:)))

annak története van :D

először csak a lemezjátszót vittem haza és szerves egészét képező állványt nem. ennek olyasmi okai voltak,hogy az állványt két ember is nyögve bírja cipelni. Aztán elég nehezen tudtam megítélni a lemezjátszót magában. mutatta,hogy lesz itt valami,de nem tudtam,hogy mi lesz a vége,így csak elmentem az állványokért. ketten cipeltük és tettük le oda,ahova,de a parkettát óvandó alátoltam a hifimagazinokat. Talán a súlyt jól szemlélteti,hogy felkunkorodnak a terheléstől :)

szóval leraktam az állványt,rá a futóművet,kivízszinteztem, bekapcsoltam és megdöbbentem. annyira megtetszett, azonnal életbe lépet az a szabály,ha jól szól,ne piszkáld. mivel elég sok idő volt kivízszintezni, illetve a kapott hangban benne vannak a hifimagazinok is,mint csillapítás, úgy döntöttem,ez így marad,majd egyszer,ha lesz időm,valahogy arrébrakom. ami azóta se következett be :D de lehet ettől jó,hogy Darvas szelleme átjárja. szívja magába az audiofíliát a lábain keresztül és repít a hifi mennyországba :D

• 0

#20 revox

revox

• V.I.P.
  • 4.132 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 28 - 07:53

Azért egy rendes belső kábel jól esne neki, mert talán cat5/cat7 van most benne...

igen,ezt én is néztem,de amikor először meg akartam bontani,első megrőkönyödésemben visszatettem a hangszórókat :D mocskosul tele van tömve és a hátlapra fel vannak fúrva a csatlakozók. aztán, mivel nem volt így se borzalmas,kiegyeztem,hogy ez így maradt. de vélhetően Cat madzag van benne,de csak egy szál emlékeim szerint. nagyin nem vészes, plusz a doboz értékét egy jófajta belső kábel megkétszerezné. bár ez így ebben a formában nem igaz,de amikor eladásról volt szó,nem akartak túl sokat adni érte. egyszer talán el is bótoltam egy haverommal,míg nem volt hangsugárzója,de visszavettem. de az is lehet,csak kölcsönadtam neki :D

Szerkesztve revox által: 2017 november 28 - 08:04

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó