Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

fodesz moziszobája

• Please log in to reply
4145 válasz erre a témára

#1 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:H Á Z I M O Z I
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 augusztus 22 - 15:06

Talán nem haragszol meg érte. :-)

Nem igazán értem,miért haragudnék meg. :) Frankó ez a mozi ,itt aztán le lehet fújatni a korpát a vállról :D

• 0

#2 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.446 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 20 - 21:33

Talán nem haragszol meg érte. :-)

Csatolt képek:

• IMG_0245.JPG

• 1

#3 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 25 - 19:43

Az az állvány kimondottan jól néz ki, nagyon ötletes, de az egész szobáról és házról elmondható ugyanez. A Pinterest tényleg ajánlott oldal, sok jó dolog van ott, legyen szó házról, kertről.

Azzal a whiskey-s állvánnyal óvatosan, én inkább fixre raknám, nehogy egy "bátrabb" pillanatban leboruljon :D.

Köszi,hogy így látod! A polc amit tervezek egészen más lesz.Még nem 100% ez a téglakő,csak egyelőre abban gondolkodom.

Annak kivitelezése már nagyobb precizitást igényel majd. A tervek már megvannak, viszont egyelőre még képlékenyek.

A készülék állvány azért nincs ragasztva, mert így átalakítható később, amit írtam is, de egy magas oszlopos polcrendszernél már nem lehet ilyen módon elkészíteni. :)

A whiskey tároló polconként meg lesz világítva,még egy csipetnyi steampunk fűszerezést is lehet beleviszek ,hogy még autentikusabb legyen.

Nem egészen az uralkodó csőidom tartókra gondolok,de még ezen fogok elmélkedni.

Én is gratulálok, nagyon jól néz ki a szoba.  ;peace;

Menő a hifi állvány is. :D Én is hasonlót gondoltam, ha összejönne a moziszoba. 

Könnyen alakítható az adott rendszerhez, meg költséghatékonyabb is, mint egy rendes állvány. :)

Még egyszer gratula!

Köszi! Szerintem 10000ft alatt kényelmesen kihozható ,sokféle variációban is, pláne ha nem olyan túl sok eszköznek kell építened és nem akarod magasra pakolni.

Szerintem ebben a stílusban nem is mutatós ha nagyon magas az állvány.

Egyébként az instabilitástól nem kell tartani,mindenféle ragasztás nélkül megállnak a helyén a téglák. De sziloplaszttal két három helyen lehet rögzíteni is őket.

Érdemes felépítés előtt egyesével a téglákat hígított vízüveg oldattal finoman átecsetelni.

Színtelenek maradnak és nem fénylenek,vagy ilyesmi, de lekötik azt a kis porréteget ami esetleg száradás után marad rajtuk és eltömik a legkisebb porózusokat.

Bár ez a barabás kő betontermék, így nehéz,tömör,nem törik és nem porlad.Tehát nyersen is építhetők.

Egyszer találtam a neten egy szép moziszobát ,ahol Rotel eszközök voltak látszólag Ytong elemekből készített állványon.

Már nem találnám meg, a moziszoba építés topikban "mentettem" róla képeket,valahol a sokadik oldalon lehet. Akkor azt mondtam magamban, hasonlót egyszer csinálok én is.

Így az ötlet innen indult. A lényeg,hogy nem akartam már többé használni unalmas átlagos állványt,amilyenek eddig voltak...:)

• 1

#4 Spiky03

Spiky03

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 592 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 18:37

Én is gratulálok, nagyon jól néz ki a szoba.  ;peace;

Menő a hifi állvány is. :D Én is hasonlót gondoltam, ha összejönne a moziszoba. 

Könnyen alakítható az adott rendszerhez, meg költséghatékonyabb is, mint egy rendes állvány. :)

Még egyszer gratula!

• 1

#5 thxfan

thxfan

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.714 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 18:32

A tégla és egyéb blokk elemek szerintem elég sok formában jól mutatnak a lakásban,az állvánnyal úgy voltam,miért ne? Kipróbálom .

Bevált,ráadásul olyan mint egy Lego, bármi cserélődne a későbbiekben,könnyen átvariálható.

Tervben van egyébként egy nagyjából 150 üveg whiskey kapacitásához egy jó kis vintage polcrendszer is, ugyanez a barabás téglakő lesz a függőleges tartóoszlop ,mint az állvány elemei. :)

Az az állvány kimondottan jól néz ki, nagyon ötletes, de az egész szobáról és házról elmondható ugyanez. A Pinterest tényleg ajánlott oldal, sok jó dolog van ott, legyen szó házról, kertről.

Azzal a whiskey-s állvánnyal óvatosan, én inkább fixre raknám, nehogy egy "bátrabb" pillanatban leboruljon :D.

Szerkesztve thxfan által: 2017 július 25 - 18:34

• 1

#6 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 25 - 15:40

A projektorról nem is írtam még. A Life és a Gost in the shell voltak az alanyok eddig,tehát nem sok órát pörgettem eddig a projit.

Mindkét film képminősége remek volt, a fényerő és a kontraszt magasan jobb a HD100-tól,illetve megszoktam picit a HD100 picikét szürkés fehér színét, ebben is van változás rendesen.Szinte világít a fehér és a színek is tökéletesek,dinamikusak. Hozzá kell tenni,hogy az új lámpa is rátesz egy lapáttal.Nem vagyok egy nagy vetítő gurman,de szerintem sikerült jól belőni. Az biztos,hogy ha valamiért nem lehetne projektorom,jóval kevésbé izgatna a házimozizás.

Bár sajnálom,hogy az utóbbi film csak azért pörgött végig,mert érdekelt a kép, maga a sztori lapos volt ,semmitmondó és gyenge.

De hát mindíg elő lehet venni a régebbi kedvenceket is.:)

Doki,bocs,majdnem elfelejtettem válaszolni! A THX embléma egy műanyag 3mm vastag arany színű lap, David-X-tól kaptam egyszer. Lézerrel lett kivágva a logo teljesen azonosan az eredeti arányokkal.

Hátoldala öntapadós.

Illetve a keretet még megcsinálom és fogok feldobni pár képet ,majd figyelek valahogy,hogy jobban sikerüljön a fotó.

JVC 015.JPG

• 4

#7 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 25 - 15:12

Köszi srácok! :smile53:

Bár a nappali valójában nem annyira a mozi témához kapcsolódik,csak egy picit,mivel ott is van egy 2.0 és egy árva TV. Ők a hétköznapokon vannak használatban.

A tapéta a lakásban már a harmadik Komar márkájú tapéta,két New York kép a moziban van,első a Brooklyn híd volt pár éve,a másik pedig az Empire.

Az Empire State Building számomra mindíg egy igazi ikonikus látvány volt,képeken,filmekben...

Mikor megláttam,hogy kapható (apró 5990ft-ért) és méretében pontosan arra a falszakaszra illik,nem is gondolkodtam hogy megvegyem-e..:)

A lakás egyéb alakításai,a design is régóta érdekelnek,Sok éve megvesszük a legtöbb lakberendezéssel kapcsolatos magazinokat is.

Nem a bennük található berendezések lemásolása volt sosem a cél,hanem csak az ötleteim egészítem ki.

Leginkább azt tartom/tartjuk a párommal szem előtt,hogy a lehetőségeinkből kihozzuk a maximumot..Nem vagyunk nagyra vágyók ilyen téren.

Méginkább kedvelem a DIY dolgokat.Amit csak lehet el is készítek,persze mindenhez én sem értek,de megpróbálom és általában sikerül is.

Tonyka, a neten a Pinterest.com igazán bővelkedik a legjobb "csináld magad" ötletekben,bármilyen stílusban keresel.Gondolom ismered. Nagy segítség ha kedvet kapsz és nekivágsz valaminek.

Szepi! A régi box teljesen jó volt,csak a 950-esnek az oldalán vannak a csatlakozói így nem fért volna be, középre elrendezve,kivágni nem akartam oldalt,vizuálisan magasan is volt,nálad ugyanez az alacsony menyó miatt jobban mutat.

illetve inkább kiszabadítottam onnan,batyó javaslatára hallgatva,hogy az alján hagyjak helyet a szellőzésre, ezért került a vetítő fordítva és "csupasz térben",így jól levegőzik és könnyebb takarítani,elmozdítás nélkül.

AAttila,láttam,egyszerű,lényegre törő lett és jól összehoztad az irodai motyót :)

A tégla és egyéb blokk elemek szerintem elég sok formában jól mutatnak a lakásban,az állvánnyal úgy voltam,miért ne? Kipróbálom .

Bevált,ráadásul olyan mint egy Lego, bármi cserélődne a későbbiekben,könnyen átvariálható.

Tervben van egyébként egy nagyjából 150 üveg whiskey kapacitásához egy jó kis vintage polcrendszer is, ugyanez a barabás téglakő lesz a függőleges tartóoszlop ,mint az állvány elemei.:)

• 1

#8 AAttila

AAttila

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 654 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 09:45

Nagyon frankó lett. :smile32:  És igazából olyan jó, amikor magának csinálja az ember. Egészen más a hangulat.

(kicsit hasonló a design, Nálad téglák, nálam kerítésbeton  :D )

• 1

#9 szepi0808

szepi0808

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.076 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 25 - 07:15

Hát, ezt jól meg variáltad :) De végül is a szerepét betölti.

• 1

#10 Tonyka

Tonyka

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.507 Hozzászólás:
  • Interests:Fényképezés, utazás, body, házimozi.

Elküldve: 2017 július 25 - 05:57

Nem semmi, nagyon harmonikus látvány. :smile32:  Mindig irigyeltem az ilyen emberkéket akik ennyire összetudják rakni a dizájnt. Belőlem mindig hiányzott ez a fajta lakberendezői véna. :(

• 2

#11 nadtom

nadtom

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 373 Hozzászólás:
  • Interests:Mozi, Zene, Túramotorozás

Elküldve: 2017 július 24 - 22:36

Gratulálok, használjátok sokáig egészséggel! :-)
  • 1

#12 Fish

Fish

Hazajáró lélek

• PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.364 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 24 - 22:30

Még egy kép a frontoldalról, élesebb szögből:

Illetve még két kép,ami szintén újítás, a nappali falára felkerült egy 386×254cm méretű vintage tapéta ,ami így néz ki: :)

nagyon csecse, látszik ,hogy szakértelem, meg jó ízlés az van bőven!  :smile32: na ez megfizethetetlen ,nagy grat! :smile53:

• 1

#13 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 24 - 22:06

Be lehet "kolompolni" a moziszobába?? :)

Köszi a tippeket doki! Én is keretre gondoltam elsőkörben,minden variáció megoldható,fém,vagy fa is.Szóval az lesz.

A vetítő hadba állítása előnyt élvezett aznap, így szinte egy napon csináltam meg mindent a szerelvényezéstől a kép beállításig.

• 0

#14 dhcodoki

dhcodoki

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.382 Hozzászólás:
  • Interests:Mountain Bike XC

Elküldve: 2017 július 24 - 21:58

Be lehet "kolompolni" a moziszobába?? :)

Szép munka!!! A THX logó matrica, vagy festés? 

Én a nem használt furatokat egy szolid, keskeny kerettel tüntetném el, melyet egyszerűen felragasztanék a bútorlapra. Ezt aluból vágnám ki és a szélessége kb. akkora lenne, mint a proji optika gyűrűjének fényes felülete. Így harmonizálna vele. A keret felületét próbálnám úgy polírozni, vagy kasírozni, hogy hasonlítson a proji gyűrűjéhez. Vagy egyszerűen festeném feketére/fényes feketére. 

A furatok mellett látok csavarokat. Gondolom ezzel rögzítetted a bútorlapot. Mivel nem akarod leszedni, így gondolom a süllyesztése sem megoldható. Vagy megfúrnám a felragasztandó keretet, hogy a csavarok szépen üljenek bele, vagy kihasználnám a helyzetet és amolyan távtartónak tartanám meg. Tehát a csavar fejekre ragasztanám az alu keretet. Ez adna neki némi 3D-s hatást.  

fod.jpg

Vagy egyszerű fekete műanyag gombokkal leragasztanám a lyukakat. 

Vagy fából csinálnám meg a keretet, de ebben az esetben széles lenne. A csavarfejeknek meg csinálnék süllyesztéseket a keret egyik felére, így szépen ráültethető lenne a bútorlapra. Lehet a keret széleit lekerekíteném, vagy megtörném. 

De bárhogy is lesz, tuti jól fog kinézni. :)

(jó hangulatot ad az a deszkamintás tapéta.)

• 1

#15 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 24 - 21:55

Pazar...Gratula!

Ja, küldtem a palackot :-)

Nem szólsz, az meg ott lapul hetek óta a szekrényben. Amikor jött, pont élni sem volt időm, bocs.

üdv.

Imi

Köszi Imi! :smile53:

Nem akartalak zaklatni,ráért a dolog :) De köszi,majd beszélünk!

• 0

#16 Hifilala

Hifilala

Beköltözött

• PipaPipaPipaPipa
  • 2.080 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 24 - 21:55

attachicon.giflakás 2017 050.JPG

Illetve még két kép,ami szintén újítás, a nappali falára felkerült egy 386×254cm méretű vintage tapéta ,ami így néz ki: :)

attachicon.giflakás 2017 020.JPG

attachicon.giflakás 2017 021.JPG

Gratulálok,nagyon jó a hangulata az egésznek!

• 1

#17 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 941 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 július 24 - 21:48

Pazar...Gratula!

Ja, küldtem a palackot :-)

Nem szólsz, az meg ott lapul hetek óta a szekrényben. Amikor jött, pont élni sem volt időm, bocs.

üdv.

Imi

• 1

#18 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 24 - 21:43

lakás 2017 050.JPG

lakás 2017 020.JPG

lakás 2017 021.JPG

• 7

#19 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 24 - 21:28

Nem igazán tudtam ma jó képet készíteni erről a tartóról..

A lényeg,hogy a felső lap ,ami a menyóra van szerelve,annak a felfogatásának pontjait el kellene takarnom valahogy, csak még nem találtam ki hogyan.

Az egészet erre a fekete bútorlapra - amit láttok a menyón - kellett építenem, még anno az első box felső lapja volt ez,amit szepivel szereltünk fel ketten.

Kellett is a segítség,mivel tartani kellett a pontos vízszintet.Szóval ezt nem akartam levenni,mivel pontosan adta a szintet.

Na erre a lapra szűkítettem le a mostani vetítőhöz igazítva egy pillér szerű négyoldalú lapokból álló boxot.

Ennek az alján egy lap van amit kivágtam a proji megfelelő felfogatásához és fúrtam ki a pontokat a lábánál,amit a vetítő saját lábaival rögzítettem vissza.

Meg sem moccan,szépen,tökéletesen sikerült tartanom a vízszintet

Mellesleg takarítani is könnyebb magát a vetítőt, szebb alulról a csinos, fényes burkolatot látni,mint a bútorlapot korábban. :)

A proji alján a felfogató lapnál a kis porszűrőnek is kivágtam a helyét,hogy könnyebben szellőzhessen és kihúzható legyen a kis porvédő szűrő.

Mivel a folyamatokról nem készítettem képeket,így csak most ezekkel szolgálhatok, de piszok rosszak lettek,valójában egészen más látvány,ahogy trónol a mennyezeten élőben,mint így képeken.

JVC 2 002.JPG

JVC 2 016.JPG

Az egyedi téglakőből épített készülék állványról is egy fotó:

JVC 2 023.JPG

...És van néhány májusban készült kép is,még a festést követően lőttem őket,gondoltam akkor már feldobom a topikban  :)

A moziszoba bejárata melletti falszakaszra készítettem a tavasszal egyszerű gallyfából ,egy falidíszt,melyet körfűrésszel vágtam egyforma méretre ,felragasztottam a falra és fenyő kerettel szegélyeztem.

Megnyugtató látványt nyújt, szép és természetes.:)

Itt pedig a nappaliból fotóztam...

lakás 2017 041.JPG

lakás 2017 045.JPG

lakás 2017 043.JPG

• 9

#20 fodesz

fodesz

Bourbon Blooded

• Moderátor
  • 12.747 Hozzászólás:
    Filmek,zene,
    Design,kert,
    Minden ami fa!
    Vintage industrial,
    Kentucky
    Straight
    Bourbon
    Whiskey

Elküldve: 2017 július 24 - 08:23

Kattintottál? 

Igen,nemrég két reklámra,ahogy kell :D

Egyébként még a tartóról nem ,mert nem jutott idő rá a hétvégén.Filmet is csak egyet néztünk meg tegnap este . De pótolom .:)

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó