Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Általában a hifiről

• Please log in to reply
5963 válasz erre a témára

#1 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 11.073 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 október 19 - 09:05

csak a vita kedvéért (pro és kontra a továbbiakban elmaradt):

"kikölcsönöztem" a "vitatott" pawnshop lemezt, naxos lemezrő készült flac, analóg masterről készült hd mastering, és sem mély hiányt, sem más anomáliát nem találtam :)

szerintem rendben van, az hogy a legjobb felvétel-e , nem tudom (a wikipédiát meg bárki szerkesztheti)

a forrás alap dell pc, jriver 19, windows server, fapaci usb kábel, hivox átalakító, hivox dac, hangfal és hfalkábel.

lehet ez az összeállítás szól szarul :P

Szerkesztve GTomi által: 2017 október 19 - 09:05

• 0

#2 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.979 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 06:51

Pawnshop2.jpg

Ezt a beírást nem a vita kedvéért tettem be, nem szoktam válaszolni a piszkálódásokra. De most úgy éreztem kell válaszolni annak bemutatására, hogy milyen alakok osztják itt az észt folyamatosan.

Rudolf, ész oszásban lenne még mit tanulnom, pl kitől is?

A posztod alapján feltettem 4 egyszerű, könnyen megválaszolható kérdést, majd utolsóként leírtam saját, régóta fennálló tapasztalatom a CD-fájlformátumú zenék hangzásminőségéről. Ezt te csak úgy reggeli kávézás közben le "észosztásoztad", ez inkább téged minősít.

Egyetlen kérdésemre próbáltál válaszolni, egy wiki(?) beidézéssel, ami azért elég gyenguci alapot nyújt, de neked ez elegendő háttár infó (tudomány) a múltszázad legjobb jazz felvétel minősítéshez, amit persze félkézből cáfolsz egy másik O.P. felvétellel. Szóval akkor hogy is? mi is? ki is az ész osztó?

• 1

#3 dbrnsk

dbrnsk

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 12.178 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 16 - 06:34

Meghallgattam még egyszer a múlt század legjobb jazz felvételének tartott lemezt, majd közvetlen utána egy másik jazz CDt.

Ki a fene állította, milyen szervezet hogy ez a múlt század legjobb Jazz felvétele?

attachicon.gifPawnshop1.jpg

http://hangzasvilag....t-the-pawnshop/

attachicon.gifPawnshop2.jpg

Ezt a beírást nem a vita kedvéért tettem be, nem szoktam válaszolni a piszkálódásokra. De most úgy éreztem kell válaszolni annak bemutatására, hogy milyen alakok osztják itt az észt folyamatosan.

Például olyan alakok is, mint te...

• 1

#4 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.851 Hozzászólás:
  • Interests:Tanácsadás kábelezési kérdésekben

Elküldve: 2017 október 16 - 06:31

Ki a fene állította, milyen szervezet hogy ez a múlt század legjobb Jazz felvétele?

Meghallgattam még egyszer a múlt század legjobb jazz felvételének tartott lemezt, majd közvetlen utána egy másik jazz CDt.

Pawnshop1.jpg

http://hangzasvilag....t-the-pawnshop/

Pawnshop2.jpg

Szerkesztve cables által: 2017 október 16 - 06:34

• 0

#5 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.870 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 19:33

Bogyiszlói zenekart is javaslom , ha szereted az ilyet. Nagy élmény! Persze Lp-n..:)

Mi máson...? :D
  • 0

#6 SoundMania

SoundMania

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.289 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 19:21

Míg ti itt eszitek egymást addig a Girl Talk-ot meghallgatom lp-ről.;-))

Bogyiszlói zenekart is javaslom , ha szereted az ilyet. Nagy élmény! Persze Lp-n..:)
  • 0

#7 DHT1

DHT1

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 139 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 19:09

Míg ti itt eszitek egymást addig a Girl Talk-ot meghallgatom lp-ről.;-))
  • 4

#8 istvan01

istvan01

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.979 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 18:46

Ki a fene állította, milyen szervezet hogy ez a múlt század legjobb Jazz felvétele? milyen kritérium szerint?

Mindkét lemez tökéletesen karcmentes és él köszörült állapotban került hozzám. Aki nem tudja mi az az élköszörülés elmondanám, hogy ez egy elég drága készülékkel történt eljárás volt 45 fokban leköszörülték a CD külső peremét és feketére lefestették. Jól hallhatóan javított a lemezek hangján ez a nem éppen olcsó tuning.

Nofene, a drágább köszörűgép mennyivel jobb hangot eredményez mint egy olcsóbb?

Pawnshop pedig egy vitathatóan rögzített ad hoc koncert egy svéd kocsmában. Utóbbiban pl. a zongora és a bőgő alig hallatszik.

Mi az egzakt, mindenkinek tetsző zongora és nagybőgő hangerő? Úgy egyébként a "kocsmában" ülő hallgatóság miért is nem panaszkodott a sekélyes zongora és bőgő hangra, bár hol is volt a kocsmaasztaluk?

Az egyik felvétel egy privát koncerten készült, a másik, pedig egy kocsmában, olyan hangulatban amit én személy szerint imádok, de semmikép sem ezzel a lemezzel érdemes rendszereket tesztelgetni.

Imádni való zene-felvétel de ezzel nem tesztelgetünk? /Ergo, tesztelgető zene az amit nem kedvelünk hallgatni?/

Nem tudom, hogy akik összehasonlítják esetleg a két lemezt ezen a beíráson felbuzdulva milyen forráson teszik majd, de az én tapasztalatom szerint a netről levett zenék nem megbízható színvonalúak.

Nekem meg van ez Pawnshop CD-n, van saját grabbelésem, van netről töltött, van FIM XRCD netes letöltésben, és semmi hangzásbeli eltérést sem tapasztalok. Ja, de mégis, a CD vonalam hangzása, saját DAC-jával és úgy is hogy csak drive PIO-PD75 és megy a nagy MSB DAC-omra, nem éri el hangzás minőségben a flac-ape formátumban tárolt fájlok DAC-on keresztüli minőségét, persze nem csupán a Pawnshop-al, majd minden azonos felvétellel.

• 2

#9 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.940 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 15:28

Nem szeretek témákon sokat rugózni, de ez a Pawnshop vita megér még egy kört. Nálam vasárnap van a legjobb hang, főleg reggel, amikor még akusztikailag és elektromos zavar szempontból is csend van.

attachicon.gif044.JPG

Mindkét lemez tökéletesen karcmentes és él köszörült állapotban került hozzám. Aki nem tudja mi az az élköszörülés elmondanám, hogy ez egy elég drága készülékkel történt eljárás volt 45 fokban leköszörülték a CD külső peremét és feketére lefestették. Jól hallhatóan javított a lemezek hangján ez a nem éppen olcsó tuning.

attachicon.gif046.JPG

A másik lemez Oscar Peterson Girl Talk című CDje volt, erről is van önálló Wikipédia rész, amit érdemes elolvasni.

Nem akarok hosszasan írni, de a Girl Talk lemez egy zenei élmény, a múlt század valóban egyik legjobb jazz lemeze a Pawnshop pedig egy vitathatóan rögzített ad hoc koncert egy svéd kocsmában. Utóbbiban pl. a zongora és a bőgő alig hallatszik.

attachicon.gif048.JPG

Az egyik felvétel egy privát koncerten készült, a másik, pedig egy kocsmában, olyan hangulatban amit én személy szerint imádok, de semmikép sem ezzel a lemezzel érdemes rendszereket tesztelgetni.

Nem tudom, hogy akik összehasonlítják esetleg a két lemezt ezen a beíráson felbuzdulva milyen forráson teszik majd, de az én tapasztalatom szerint a netről levett zenék nem megbízható színvonalúak.

Akinek bármennyi kis pénz jön a cédékből, annak sose jó a netről letöltött zene :D No meg vagy nem tudja megfelelően lejátszani, mert nem járt utána a minőségi számítógépes zenelejátszásnak,, illetve nem tudja megfelelően kiírni cédére, ezért legegyszerűbb fikázni. De a karaván halad...

• 0

#10 kaef2

kaef2

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.782 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 10:48

Dieter Ennemoserről van szó, és az ő C37 lakkjáról, nem új dolog. Egy időben én hordtam egy hegedűkészítő rokonomnak belőle Ausztriából. :) 

http://www.ennemoser.com/th8.html

Amit én olvastam az arról szólt, hogy van Ausztriában egy idős tiroli hangszer készítő és annak van egy spéci, természetes anyagokból kevert lakkja, ami csodát tesz hangfalakkal is. Mintha még a membránokat is be kéne kenni vele... Ha valakit érdekel utána olvasok.... de inkább neeee

• 2

#11 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 15 - 09:47

Nem szeretek témákon sokat rugózni, de ez a Pawnshop vita megér még egy kört. Nálam vasárnap van a legjobb hang, főleg reggel, amikor még akusztikailag és elektromos zavar szempontból is csend van.

044.JPG

046.JPG

A másik lemez Oscar Peterson Girl Talk című CDje volt, erről is van önálló Wikipédia rész, amit érdemes elolvasni.

Nem akarok hosszasan írni, de a Girl Talk lemez egy zenei élmény, a múlt század valóban egyik legjobb jazz lemeze a Pawnshop pedig egy vitathatóan rögzített ad hoc koncert egy svéd kocsmában. Utóbbiban pl. a zongora és a bőgő alig hallatszik.

048.JPG

• 0

#12 nor

nor

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 385 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 10:11

Van ott mély, kottázható a bőgő, csupán nincs előtérben avagy "kiemelve", mint sok népszerű 'kompresszoros' felvételen. A kevés mikrofonnal felvett "élő" előadásoknál ez megszokott. Sztem. Ez a korong nem a mélyek miatt lesz szerethető, hanem a füstös klubhangulatért. Parádés tere van a felvételnek. Persze kinek mi a jó...

Én ugyan "csak" CD-ről szoktam hallgatni, de maximálisan egyetértek.

• 2

#13 Dorian

Dorian

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.075 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 08:48

Az említett kiadvány lemezen is mélyhiányos!

Én nem tapasztaltam mélyhiányt, az tény, h nincs az arcba nyomva. Egyébként nagyon jó hangulata van a lemezeknek, én szeretem, annak ellenére, h a zenészek sokszor elbsszák, felvétel is lehetne precízebb, de talán ettől is "élő"

Na banyek, most látom, h 1:1-ben ugyanezt írta audioline előttem :D

Szerkesztve Dorian által: 2017 október 13 - 08:50

• 3

#14 audioline

audioline

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.870 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 08:34

T. Cables!
Üdv. Gyuri :napsut:

Van ott mély, kottázható a bőgő, csupán nincs előtérben avagy "kiemelve", mint sok népszerű 'kompresszoros' felvételen. A kevés mikrofonnal felvett "élő" előadásoknál ez megszokott. Sztem. Ez a korong nem a mélyek miatt lesz szerethető, hanem a füstös klubhangulatért. Parádés tere van a felvételnek. Persze kinek mi a jó...
  • 4

#15 vidor2009

vidor2009

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 08:14

Nyilván a funér is beleszól, mint minden, csak az a kérdés, hogy milyen mértékben. Olvastam szakirodalomban olyan lakkról, ami nagymértékben javít a hangfalak hangján.

audioline beírásához: Én épp pont a mélyet hiányoltam a Pawnshop albumban, mert az utána betett amerikai jazzben szuper mélyek voltak.

T. Cables!

Üdv. Gyuri :napsut:

• 1

#16 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 13 - 06:56

Nyugi, nem "drámai" változásokról van szó, az esetek túlnyomó többségében valamelyest javul a hangzás, mivel a festék/lakk növeli a felület keménységét, és minimális mértékben csökkenti a rezgéseit. (bár a rezgések spektrumát a magasabb frekvenciák felé tolja)

A furnérozás szinte minden esetben javít, ha rétegelt lemezre teszed,akkor gyakorlatilag adsz egy plusz fa réteget a dobozfalakra. 

Előfordulhat az ellentéte is, de az szerintem ritkább, jelentős változásra tényleg nem kell számítani.

• 1

#17 zoli73

zoli73

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 813 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás, rakósbotos horgászat

Elküldve: 2017 október 12 - 16:06

Bármilyen bevonat, festék, lakk,  furnér, a furnér ragasztásához használt anyag is változtat a doboz sajáthangján, mivel -ha kismértékben is- de megváltoztatja a lapok rezonanciafrekvenciáit, annak spektrumát.

Azért nyugtass meg, hogy itt nem drámai változásokra kell számítani! A rétegelt lemezből készült hangsugárzóim funérozását/funéroztatását tervezem, remélem amit az esztétikával nyerek, azt nem veszítem el a hangminőségből? gondolkodik.gif

• 0

#18 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 12 - 14:43

Több DIY fórumon említik ezt az anyagot, dobozfalak, és -módjával használva- membránok bevonására. Alapvetően papírmembránokhoz, és natúr fa bevonatú dobozokhoz ajánlott, műanyagon nem tapad túl jól. A DAMAR-hoz hasonló, de annál jobb tulajdonságú szerves oldószeres gyantaszerű anyag.

Membránon történő alkalmazásnál figyelembe kell venni, hogy a bevonat megnöveli annak tömegét, a hangszín megváltozása mellett a T-S paraméterek is változhatnak.

https://www.amazon.c...l/dp/B000HF4GR6

• 1

#19 cables

cables

Beköltözött

• cables
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.851 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 12 - 13:11

Amit én olvastam az arról szólt, hogy van Ausztriában egy idős tiroli hangszer készítő és annak van egy spéci, természetes anyagokból kevert lakkja, ami csodát tesz hangfalakkal is. Mintha még a membránokat is be kéne kenni vele... Ha valakit érdekel utána olvasok.... de inkább neeee

Szerkesztve cables által: 2017 október 12 - 13:12

• 0

#20 dragonweed

dragonweed

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.326 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 12 - 12:45

Az a bizonyos lakk nem lakk (bár lehet olyan is van), hanem boroszilikát alapú diszperziós bevonat. A Totem Acoustics (is) használta és használja talán most is, a dobozok belső falainak bevonására.

Csökkenti a dobozfalak rezonanciáit, az ezek által okozott színeződéseket. Hatása nem csak szubjektív, hanem mérhető is. Nem tudom itthon lehet-e kapni, de azt tudom, hogy az óceánon túl elég borsos az ára.

Bármilyen bevonat, festék, lakk,  furnér, a furnér ragasztásához használt anyag is változtat a doboz sajáthangján, mivel -ha kismértékben is- de megváltoztatja a lapok rezonanciafrekvenciáit, annak spektrumát.

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó