Jump to content
AVX Café Rebat
Guest Colonius

Hangszóró szervíz help!

Recommended Posts

Sziasztok! Sikerült szert tennem egy nagyon jó állapotban lévő Orion HS 200 -as hangfalpárra. Még az ovál közepes verzió. Működnek, hangszórói hibátlanok. Szeretném kicsit felújítani őket, gondolok itt a hangváltó kondik cseréjére, belső átkábelezésre, és banán aljzat beszerelésére. Kérdésem az lenne, hogy mit lenne még érdemes változtatni, hogy kicsit több élet legyen bennük? Belső akusztikához érdemes hozzányúlni? Vattával van kitömve gyárilag, érdemes-e hangelnyelő szivacsot ragasztani a falaira, stb?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!A következő lenne a problémám!Tegnap vásároltam egy Harman Kardon Sub TS2BQ Aktív mélynyomót!A vásárlás elött próba szépen szólt ment minden rendben!Hazavittem összekötöttem és kb 20 perc után elkezdett nagyon éles durranásokat produkálni!Előfordulhat,hogy zavarja valami vagy a kábellel lesz valami gond vagy maga a subnak van problémája?Előre is köszönöm!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Van egy régi sony stereo hifim. Mindkét hangszóró elöregedett a képek szerint. Elvált a membrán széle. Ezzel lehet valamit kezdeni? Meg lehet javíttatni, vagy kuka? Nagyon szépen szól és szeretjük, ha lehet megmenteném inkább, mint kidobnám.

Köszi a válaszokat!

Képek:

www.dropbox.com/sh/80h40pzrhsx7a6g/AADJDiyic5ksU_X1VF4tN0eVa?dl=0

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Van egy régi sony stereo hifim. Mindkét hangszóró elöregedett a képek szerint. Elvált a membrán széle. Ezzel lehet valamit kezdeni? Meg lehet javíttatni, vagy kuka? Nagyon szépen szól és szeretjük, ha lehet megmenteném inkább, mint kidobnám.

Köszi a válaszokat!

Képek:

www.dropbox.com/sh/80h40pzrhsx7a6g/AADJDiyic5ksU_X1VF4tN0eVa?dl=0

Dehogy, őt hívd fel: http://www.avx.hu/forum/index.php?/user/31942-hangfaltunning/

• Upvote 1
  • Downvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv, Hölgyek/Urak!

Új vagyok itt. Remélem jó helyre írok.

A Videoton DC 2050 E hangfalaim mélysugárzóin a habszél (jól mondom?) beszakadozott. kb 15 éve Székesfehérváron az AlbaVoice újította fel. Állítólag ők voltak azok akik megvették a Videoton gyártósort. Remélem ez nem lesz vita tárgya, most lényegtelen. Lényegében nagyon jó munkát végeztek. (a beszakadozás oka szerintem a párás környezet volt) Őket keresem vagy az utódait elsősorban. Vagy ha tudnátok ajánlani Székesfehérvár -  Veszprém  körzetében olyan céget aki szépen dolgozik azt megköszönném. Legrosszabb esetben Budapest is szóba jöhet, de oda ritkán járok.

Elvileg még a gyári hangszóró van még benne. Nem tudom érdemes-e ezt még felújitani, vagy vegyek inkább egy új hangszóró párt bele?

Köszönök minden hozzászólást/javaslatot

Üdv M.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

h2000 - Székesfehérvár továbba is.

Olcsóbb, mint újat venni.

(+akkor a magasat is érdemes lenne cserélni)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

h2000 - Székesfehérvár továbba is.

Olcsóbb, mint újat venni.

(+akkor a magasat is érdemes lenne cserélni)

Köszönöm a gyors választ.

A magasat viszont cserélni kellene? Abból jobbak az ujabbak? Mert amugy nem látszik rajt semmi hiba. És hangzásban se hallok semmi furát. Szépen csilingel. :-)

köszönöm

Üdv M.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv urak!

Régóta fáj a fogam egy S2-es BW 603-ra. Most itt egy anyagilag kecsegtető ajánlat, azonban nyílván akad árnyoldala.

http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/105671-bw-dm603-s2-frontok/

Kérdésem a javátás esetleg csere költségei, ideje, egyszerűsége, következménye lenne. Mik a tapasztalatok? Ront a hangzáson sokat? Megéri javítani vagy csere a megoldás? Rámenne a pénztárcám?

Előre is köszönöm a megosztott bölcsességeket! :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Üdv mindenkinek! Lenne egy KEF Q szériám! A magas sugárzó alumínium porvédőjét a kisfiam benyomkodta! Hangzásban nem hallani változást de viszont nagyon ronda! Esetleg tudna nekem segíteni valak aki meg csinálja vagy valami esztétikus megoldást tudna létrehozni nem horror áron? A segítségetek nagyon köszönöm előre is!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy nincs e valakinek kapcsolási rajza, infója Videoton DC2012A 8 Ohmos hangváltójáról. Itt van egy részletes leírás, viszont ez a 4 Ohmos változaté (https://robeston.ddns.net/DC2012Ahangvalto.html), én 8 Ohmost szeretnék építeni. 
Ezt a hangszóró készletet szeretném használni az építéshez (H2000 Kft):
Mély: HA 20/8 Ohm -484
Közép: HB 10/8 Ohm -586
Magas: HG2,5/8 Ohm -464

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tisztelt Uraim !

Szükségem lenne egy kedves ismerősöm Infinity hangszóróinak a megjavításához valakire, aki ebben profi. A hangszórók pereme elporladt, nem csoda, hab perem volt, a hangszórók hátoldalán virít a Made in France felirat, nagyon nagy valószínűséggel Audax gyártmányok. Pontos típust nem ismerem, a hangszórók korát szintén nem. Az illető teljesen kívülálló, egy segítő profira lenne szüksége.

Üdvözlettel,: TEAC

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Tisztelt Uraim !

Szükségem lenne egy kedves ismerősöm Infinity hangszóróinak a megjavításához valakire, aki ebben profi. A hangszórók pereme elporladt, nem csoda, hab perem volt, a hangszórók hátoldalán virít a Made in France felirat, nagyon nagy valószínűséggel Audax gyártmányok. Pontos típust nem ismerem, a hangszórók korát szintén nem. Az illető teljesen kívülálló, egy segítő profira lenne szüksége.

Üdvözlettel,: TEAC

Az, hogy lehet, hogy francia? Infinity nem amerikai amit aztan at vett a HK? Es mi az a Audax gyartmany? Bocsi csak nekem is ilyen gyartmanyu hangfalaim vannak es erdekel. :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következőkben: adott egy mordaunt short 904i, melynek a mélyhangszoró membrán közepe eldeformálódott. A hangfalakat szövettel használtam így a sérülés nem tudom mikor keletkezett és a napokban vettem csak észre. A párból csak az egyik sérült.

A kérdésem javítható-e vagy cserélni kell? Ha tudtok bárkit aki tud segíteni kérlek írjátok meg.

Kép

Üdv.

Tamás

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
2 hours ago, béres jános said:

Üdv! Ha a csillag alakra gondolsz középen az gyárilag olyan ! Van amelyiken kevésbé látványos de ott van!

Ez nem így van, teljesen egyenletes, homorú a közepük, csillag nélkül!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A képen látható fekete csillag alakú műanyag elem lenyomatát látod, a hangban nem lesz jelentősége, csak esztétikai hiba.
Nem mindegyik ilyen, ez csak a gyártón múlik hogy mennyire figyel oda a gyártáskor.

post-15830-0-12884200-1466710000_thumb.png

Ezt nem én írtam! Itt megtalálod!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Köszönöm a válaszokat!

Igen a csillagra gondoltam, korábban tényleg utánajártam a dolognak, hogy mi is lehet és szererncsére találtam egy makulátlan állapotbant itt a fórumon...

Most azzal szembesültem hogy használat közben is előjöhet a probléma, mert 2 éve vettem hibátlan állapotban és vigyázva volt ár.

Szerintetek ilyen hangszorócserével foglalkozik valaki és lehet-e még kapni ilyen típust?

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt