Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Genelec

• Please log in to reply
735 válasz erre a témára

#1 Hiccusz

Hiccusz

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.446 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 június 28 - 11:43

Genelec - The Ones review

o2GkMgrRZxETyLmER7pAXd.jpg

• 0

#2 dualcs5000

dualcs5000

Nem Annyira Kezdő Forumlakó

• PipaPipaPipa
  • 1.158 Hozzászólás:
  • Interests:audio fan (taszta)

Elküldve: 2016 május 25 - 21:55

isoacoustics?

Igen. Az!
  • 0

#3 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.594 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2016 május 25 - 20:25

mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kisállvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...attachicon.gifstck_001.jpg

isoacoustics?
  • 0

#4 dualcs5000

dualcs5000

Nem Annyira Kezdő Forumlakó

• PipaPipaPipa
  • 1.158 Hozzászólás:
  • Interests:audio fan (taszta)

Elküldve: 2016 május 24 - 15:00

mondjuk úgy, hogy a Genelec lenyúlás hivi x6-osom váratlan upgrade-je után,
javaslom megfontolásra a Genelec-et hallgató kolléguszoknak is, egy megfizethető kis
állvány beszerzését a gyári gumitalp helyett.

nem picit fognak meglepődni, ahogy én is, a lényegesen definiáltabb basszus, artikuláltabb közép miatt...

stck_001.jpg
  • 0

#5 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 07 - 13:36

Ez a helyzet a Cocktail Audio X40-nel is? 

Nem érzékeltem hangminőség romlást.

• 1

#6 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 07 - 13:33

A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.

Ez a helyzet a Cocktail Audio X40-nel is? 

• 0

#7 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 06 - 15:27

Alto: Van demo darab az x40-ből, amit meg lehet nézni, ki lehet próbálni? Mlyen olyan IOS alkalmazás van hozzá, amivel (többek között) hangerőt is lehet állítani?

Szia,

Most épp nincs, de tudok szerezni 2-3 napon belül.

A Cocktail Audionak saját app-ja nincs, de Upnp Rendererként vezérelhető bármilyen Upnp Controller appal, pl. Kinsky.

Ezenkívül van egy saját webes vezérlő felülete, amin keresztül teljeskörüen vezérelhető, ehhez egy böngészőbe kell csak beírni az IP címét.

• 1

#8 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 06 - 11:36

Alto: Van demo darab az x40-ből, amit meg lehet nézni, ki lehet próbálni? Mlyen olyan IOS alkalmazás van hozzá, amivel (többek között) hangerőt is lehet állítani?
  • 0

#9 AVhelper

AVhelper

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 14:04

ProAudio cuccok között létezik ilyen pl:http://www.aes-hdmi.com/hdmi-2a.html

Ebben ugyan nincs dekóder funkció, mert csak a 8 csatornás HDMI PCM-et alakítja AES/UBU-ra, de több, mint a semmi, ha a HDMI jelforrás képes maga PCM-re dekódolni a műsoranyag hangsávjának bitfolyamát. De köszi.

• 0

#10 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 13:44

De jó is lenne egy olyan AV processzor, ami HDMI bemeneten fogadott Dolby/DTS hangformátumokat dekódolna és többcsatornás digitális audiokimeneteken (AES/EBU vagy ADAT) kiadná azokat.

ProAudio cuccok között létezik ilyen pl:http://www.aes-hdmi.com/hdmi-2a.html

• 0

#11 AVhelper

AVhelper

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 13:32

Mert a nagyobbak képesek 3 pár ASE/EBU bemeneten 5.1-es digitális jelet fogadni (ez nem a otthoni házimozi technikában megszokott AC3, DTS, stb. kódulású sokcsatornás digitális jel, hanem annak 6 csatornára szétválasztott normál PCM kódulású verziója), és azt szétosztani 5 hangfalra (plusz a sub maga).

7260 és 7261 abban különbözik, hogy a 7260 a normál GLM szoftverrel, míg 7260 a GLM.SE szofterrel vezérelhető. A GLM.SE a GLM egy speciális verziója, csak 7261 subbal és 8130A monitorokkal működik együtt, és olcsóbb mint a normál GLM.

De jó is lenne egy olyan AV processzor, ami HDMI bemeneten fogadott Dolby/DTS hangformátumokat dekódolna és többcsatornás digitális audiokimeneteken (AES/EBU vagy ADAT) kiadná azokat.

• 0

#12 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 12:18

Aha. Látom, itt már van aes/ebu be-kimenet. Már csak azt nem értem, hogy a nagyobbakon miért van több ebből (7260)? Nem úgy kell ezeket összekötni, hogy az egyik hangsugárzó aes/ebu in-be jön be a jel, majd az out-bó. megyek át egy másik hangsugárzó in-jébe, s így tovább az összessel?

S mi a különbség a 7260 és 7261 között? Mi az, hogy "small environment" szubbasszus?

Mert a nagyobbak képesek 3 pár ASE/EBU bemeneten 5.1-es digitális jelet fogadni (ez nem a otthoni házimozi technikában megszokott AC3, DTS, stb. kódulású sokcsatornás digitális jel, hanem annak 6 csatornára szétválasztott normál PCM kódulású verziója), és azt szétosztani 5 hangfalra (plusz a sub maga).

7260 és 7261 abban különbözik, hogy a 7260 a normál GLM szoftverrel, míg 7260 a GLM.SE szofterrel vezérelhető. A GLM.SE a GLM egy speciális verziója, csak 7261 subbal és 8130A monitorokkal működik együtt, és olcsóbb mint a normál GLM.

• 0

#13 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 10:58

A 8250-hez ne F two subot vegyél, a Genelec SAM monitorokhoz a SAM subok illenek, pl. 7350A.  

Aha. Látom, itt már van aes/ebu be-kimenet. Már csak azt nem értem, hogy a nagyobbakon miért van több ebből (7260)? Nem úgy kell ezeket összekötni, hogy az egyik hangsugárzó aes/ebu in-be jön be a jel, majd az out-bó. megyek át egy másik hangsugárzó in-jébe, s így tovább az összessel?

S mi a különbség a 7260 és 7261 között? Mi az, hogy "small environment" szubbasszus?

Szerkesztve Zozi09 által: 2015 október 18 - 10:59

• 0

#14 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 10:43

Nagyon köszönöm a választ, de szerintem nem velem beszéltél. A Genelec GLM-mel hogyan tudom a hangerőt vezérelni, ha se táv se app nincs hozzá? És ha veszek egy F two subot? Vagy akkor ugrik az aes ebu digit összeköttetés?

A 8250-hez ne F two subot vegyél, a Genelec SAM monitorokhoz a SAM subok illenek, pl. 7350A.  

• 0

#15 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 10:37

Nagyon köszönöm a választ, de szerintem nem velem beszéltél. A Genelec GLM-mel hogyan tudom a hangerőt vezérelni, ha se táv se app nincs hozzá? És ha veszek egy F two subot? Vagy akkor ugrik az aes ebu digit összeköttetés?

Bocsi, akkor lehet nem te voltál, de ugyanez a probléma volt a téma. 

A GLM alkalmazáson belül van hangerő állítási lehetőség, tehát számítógép kell a vezérléshez. Ezt teszi valamivel kényelmesebbé az említett Griifin USB-es kütyü.

• 0

#16 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 10:05

Szia,

Szerintem erről mi már beszéltünk egymással telefonon.

Nyilván a 8250 digitális bemenetét volna érdemes használni, hogy elkerüljük dupla AD/DA konverziót.

Ebben az esetben 2 lehetőséged van a hangerő szabályzásra:

1.  Olyan forrást használsz amelyiknek van hangerőszabályozott digitális kimenete. Nagyon kevés készülék tud ilyet, de pl. Cocktail Audio X40 ilyen. A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.

2. A Genelec GLM loudspeaker management szoftverével vezérled a hangerőt, ez a 8250 áramköreit vezérli. Erre amúgy is szükséged lesz, ha ki akarod használni a 8250 dsp képességeit. Sajnos ehhez nem létezik  távirányító vagy okostelefonos alkalmazás, de ezzel a kis kütyüvel, valamivel kényelmesebé tehető:  Griffin Powermate Usb.

Az eddig elmondottak sztereó felállásban érvényesek. Házimozin szerintem nincs más megoldás, mint a Genelec analóg bemeneteit használni.

Remélem tudtam segíteni.

Szerkesztve Zozi09 által: 2015 október 18 - 10:06

• 0

#17 alto

alto

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.175 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 18 - 08:22

Egy kis egítséget szeretnék kérni. 8250-t néztem ki magamnak, s érdekelne, hogy lehet a lehető legköltséghatékonyabb módon azt megoldani, hogy a lehető legjobb hangzás tudjam elérni miközben a hangerőt minimum távirányítóval vagy esetleg okostelefonról tudjam állítani. Milyen eszközöket (forrás, dac, előfok, ...?) és milyen kábeleket, összeköttetést javasoltok? Amennyiben lehetséges mindenképpen preferálnám az ase ebu-t. Később egy center is betennék a mozizás miatt. Köszönöm.

Szia,

Szerintem erről mi már beszéltünk egymással telefonon.

Nyilván a 8250 digitális bemenetét volna érdemes használni, hogy elkerüljük dupla AD/DA konverziót.

Ebben az esetben 2 lehetőséged van a hangerő szabályzásra:

1.  Olyan forrást használsz amelyiknek van hangerőszabályozott digitális kimenete. Nagyon kevés készülék tud ilyet, de pl. Cocktail Audio X40 ilyen. A hangerőszabályozott digitális kimeneten alacsonyabb hangerőn romolhat a hangminőség (jelzaj  viszony, felbontás), de ha a digitális hangerőszabályozás megfelelő ditherelő algoritmussal történik, ez elhanyagolható mértékűre csökkenhet.

2. A Genelec GLM loudspeaker management szoftverével vezérled a hangerőt, ez a 8250 áramköreit vezérli. Erre amúgy is szükséged lesz, ha ki akarod használni a 8250 dsp képességeit. Sajnos ehhez nem létezik  távirányító vagy okostelefonos alkalmazás, de ezzel a kis kütyüvel, valamivel kényelmesebé tehető:  Griffin Powermate Usb.

Az eddig elmondottak sztereó felállásban érvényesek. Házimozin szerintem nincs más megoldás, mint a Genelec analóg bemeneteit használni.

Remélem tudtam segíteni.

• 1

#18 Zozi09

Zozi09

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 65 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 17 - 12:33

Egy kis egítséget szeretnék kérni. 8250-t néztem ki magamnak, s érdekelne, hogy lehet a lehető legköltséghatékonyabb módon azt megoldani, hogy a lehető legjobb hangzás tudjam elérni miközben a hangerőt minimum távirányítóval vagy esetleg okostelefonról tudjam állítani. Milyen eszközöket (forrás, dac, előfok, ...?) és milyen kábeleket, összeköttetést javasoltok? Amennyiben lehetséges mindenképpen preferálnám az ase ebu-t. Később egy center is betennék a mozizás miatt. Köszönöm.
  • 0

#19 AVhelper

AVhelper

• Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 október 16 - 11:50

Mint a márka régi és fanatikus híve és ismerője akadtam rá erre a topicra, és nagyon örülök, hogy van.

Szerkesztve AVX által: 2015 október 16 - 12:08
reklám

• 1

#20 Guest_asebestyen_*

Guest_asebestyen_*
  • X

Elküldve: 2015 augusztus 11 - 22:36

Genelec 8040 hez tudnátok ajánlani DACot? MAX 200Kig.

Már sokat olvasgattam de minnél többet olvasgatok annál jobban nem tudom mit kéne venni. Először mindenképp olyat akartam ami tud BTt mert feleségemnek az fontos de BT nagyon leszűkíti a kört.

Jelenleg ezek vannak a listámon:

- Assus Essence One MKII
Van USB bemenet, van rendes XLR kimenet, van W10 drivere. De eléggé általános vélekedés, hogy túl van árazva.

-TC Impact Twin
Nincs USB, kell +FW kártya gépbe és jack->xlr kábel is hozzá.  Nincs W10 es driver állítzólag kifutó termék így sokba nem is kell reménykedni. van akinek megy W10 alatt van akinek nem. Hangra kvázi mindenki dicséri.

-TEAC UD-301 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg lesz. Itt is igaz, hogy változó sikerrel megy W8as driverrel. Kivülről ez a legszimpibb.

-Audio-GD NFB-10.33 Van USB, van XLR, W10 driver még nincs de elvileg mindenkinek megy korábbival. Ez lenne a legdrágább felsoroltak közül.

persze fogalmam sincs melyiket vegyem... btw a W10 drive megléte azért fontos mert nem akarok 1-3év múlva ha átállok W10re szívni vele.

ASUS 1 vicc. Már bocsánat akinek ilyen van. :)

Szerintem ezek közül egyértelműen az utolsó, Audio-gd. Az enyém nem mai darab, de win10 alatt gyönyörűen megy. És hát ezek azér meg vannak építve tisztességgel. :) Igen korrekt a támogatottsága is.

Szerkesztve asebestyen által: 2015 augusztus 11 - 22:38

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó