Jump to content
AVX Café Rebat
Guest GB

Kábelek

Recommended Posts

Guest GB

LSC 2.0 hangfal kábel

OFC (oxigen free copper) alapanyag

56 db 1 mm átmérôjû teflon szigetelésû elemi szál

Nem fonott (fonott szerkezetnél nagy a mikroinformáció veszteség)

10 mm átmérôjû mono kábel (különálló pozitív és negatív ér)

Sarukkal, STANNOL ezüsttel forrasztva

2x2 m / szett) - csatlakozók nélkül.

Ettôl eltérô méretben és különféle - STANNOL ezüsttel forrasztott - csatlakozókkal is

(OFC réz saru, Furutech, WBT, stb.) rendelhetô.

post-84-1266484782.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Talán nem meglepő, hogy ethosz hangfalkábelt használok. De nem minden előzmény nélkül. Volt Audioquest Indigo+ és Cable Talk, amire emlékszem. Ezeket "lelépte". Most utoljára egy Cardassal volt lehetőségem összehasonlítani.

Ízlések és pofonok, nekem az ethosz tetszett jobban. Meggyőzőbb volt a dinamikája, míg a Cardasnak fényesebb a hangképe. Ezzel nem azt mondom, hogy rossz a Cardas, isten ments, de az én rendszeremben az ethosz jobban és szebben muzsikál. Még annyit erről az összehasonlításról, hogy bizony-bizony hónapokig tartott a teszt!!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest vplaca
Volt Audioquest Indigo+ és Cable Talk, amire emlékszem. Ezeket "lelépte".

Ezt csak megerősíteni tudom, én AQ Gibraltart cseréltem le Ethosz hf kábelre.. Éppen most bontottam ki.... :)

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest vplaca
Én ezt használom, de létezik egy komolyabb hálózati kábel is.

Nemsokára én is.. Nálam volt két hétig egy ilyen kábel.. Meg is rendeltem 2db-ot..

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Kibővült a választékunk összekötő kábelekkel is.

Ezek évek óta forgalomban vannak, csak most egységesítettük, s felkerültek a honlapra is.

post-84-1279826118.jpg

• Upvote 1

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Mi a különbség a dugókon kívül az olcsóbb és a drágább IC kábel között?

Szia!

Ahogy én tudom az N kábel "N"irvana-ból készült, míg a C "C"ardasból. A Cardas szintén litze réz, csak durvább/vastagabb a belső érszerkezete. Van nekem mindkettő, most tesztelem őket.

üdv

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Guest vplaca
Mi a különbség a dugókon kívül az olcsóbb és a drágább IC kábel között?

Szia!

Ahogy én tudom az N kábel "N"irvana-ból készült, míg a C "C"ardasból. A Cardas szintén litze réz, csak durvább/vastagabb a belső érszerkezete. Van nekem mindkettő, most tesztelem őket.

üdv

Cardas-t még nem hallottam, de a Nirvana :ohnoohnoohno: Nem hiszem, hogy valaha is megválok tőle..

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Megszületetett az előzetes kábelteszt eredménye. "N" kábeleket használok, de a teszt kedvéért 3 hétre bekötöttem egy vadiúj "C"-t. Nyilván a járatás során eleinte igen nyers hangot hallottam, később kezdett hozzászokni a fülem. Ez a kábel csaknem elhiteti veled, hogy ő a legjobb. Igen jó ár/érték viszonyt képvisel, egyszerűbb rendszerekben bizonyosan jó szolgálatot tesz. :unsure:

Viszont amikor visszakötöttem az "N"-t, rájöttem a különbségre. Nagyobb dinamika, nagyobb tér, nagyobb felbontás. És nyilván nemcsak a WBT dugók miatt! :ohnoohnoohno:

Természetesen nincs akadálya, hogy bárki saját fülével is meggyőződhessen a leírtak valóság tartalmáról. Csak egy telefont kérek.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Hozzám került az ethosz komolyabb hálózati kábele, a Power MAX. Első ránézésre is komoly a kivitele (majd teszek fel fotót). A meghallgatási teszt eredményéről később beszámolok.

üdv

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

A Powermax-ról pár szó. Már a kinézete is komoly. 2x vastagabb az ethosz "kis" kábelénél, más a tapintása, finomabb a burkolata. A dugók (mű)anyaga áttetsző, az érintkezők aranyozottak.

A hangjáról. Kicsit utópisztikus számomra (is), hogy lehet meghallani a hangzásbeli különbséget. Pedig meg lehet. És nem is "éppenhogycsak", hanem határozottan. A magam részéről az ethosz végfokát kötöttem be vele a hálózatba és mondhatom, megérte. Tisztább, világosabb, dinamikusabb, teresebb hangkép. Ez utóbbira eddig sem panaszkodtam, de a változás jól érezhető.

Aztán cseréltem, az ethosz távos előfoka elé kötöttem a Powermax-ot és a végfok elé a vékony hálókábel került. Nos, ez nem tűnt jó választásnak. De megkockáztatom, ha az előfok elé is Powermax került volna, a hangélmény tovább javult volna.

Így hát kedves hifitársaim, jól gondoljátok meg, hogy kipróbáltok-e egy ilyen kábelt, mert félő, hogy utána nem akartok majd mást használni.

Aki nem hiszi, amit leírtam, jöjjön el és hallgassa meg! Csak egy telefont kérek!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Elkezdtük forgalmazni a Cardas Crosslink 1s jelű összekötő kábelét, természetesen Cardas RCA csatlakozókkal (kép).

Mivel a kábel szimmetrikus felépítésű, ezért Neutrik XLR csatikkal is kérhető.

Mind a két kivitel ára 17.500Ft/pár/3láb (kb 0,96méter).

Az összeszerelést mi végezzük, s a forrasztásnál speciális forr. anyagot használunk (ólom mentes, 9,5% ezüst tartalmú).

Demo példányok vannak Budapesten, s letét ellenében elvihetők.

post-17906-097757700 1312010955.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Ezentúl a Power Min. 2.0 hálózati kábelünket jobb (és drágább) csatlakozókkal szerelve is tudjuk szállítani.

Az ára a standardhoz (aminek 8.800Ft bruttó fogy ára) képest drágább bruttó 14.000Ft.

post-17906-019553200 1312648633.jpg

post-17906-037062500 1312648640.jpg

post-17906-071889100 1312648646.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Milyen bevonattal vannak ellátva? :icon_peace:

Valami szövet szerű anyag, többet nem tudok róla, mivel azt nem mi készítjük :)

Üdv:PJ

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

31_1_21.gif ...a csatlakozókra gondoltam :rolleyes:

Szia, szerintem amilyet rendelsz, lehet aranyozott, vagy ródiumozott...

Üdv.

Imi

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt