Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Hangsugárzók

• Please log in to reply
430 válasz erre a témára

#1 xilop

xilop

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.299 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 17 - 18:27

Nekem a palettáról az EAL7 a kedvencem, szerintem az egyszerű, szögletes megjelenése nagyon adja a kevesebb néha több érzést.

Ez a mostani hangfal nekem nem nyerte el a tetszésemet a külsőt illetően (mintha egy terhes anyuka közeledne velem szemben), persze lehet a hangja feledteti az emberrel. 

Nincs értelme összevetni a "palettán" lévő típusokkal mivel ez egy egyedi rendelésre készült darab, nem valószínü, hogy ebből sorozat lesz, már csak azért sem mert kategóriákkal nagyobb a minősége hangban.( meg árban)

• 0

#2 theo

theo

MEGYER

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.668 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 16 - 10:08

Nalad is ilyen fog zenélni?
Átugranak meghallgatni.

Szia nekem csak volt ilyenem (aktívba) most azt hiszem valahol Szegeden leledzik. Szerintem az egyik legjobb mélysugi(gyors ,feszes , precíz, kontrolált és pince mélyre megy) de, kell neki a térfogat (vagy 95lityi)

• 0

#3 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.856 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 23:57

Nalad is ilyen fog zenélni?
Átugranak meghallgatni.

Pedig az a 11-es Eton nem gyerek játék :-)

• 0

#4 kammerer

kammerer

Újonc fórumos

• Pipa
  • 30 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 15 - 22:16

Hangjáról nekem nem ildomos beszélnem, akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket.

Ha esetleg valakit érdekel akkor ma és holnap (pénteken) meghallgathatja nálam Veszprémben (előzetes időpont egyeztetéssel), mivel szombaton reggel jön érte a gazdája.

Az árról nem tudok nyilatkozni, mivel a hangszórók pontos árát egyrészt nem tudom (persze típus alapján sejthető), illetve a tulajdonos nem hatalmazott rá fel.

Hangszórók:

-C30

-17cm közép

-Eton 11

"akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket."

Én is hallgattam egy bő órácskát délután az "Avalon klónt". Saját lemezekkel, hogy jó összehasonlítási alapom legyen - komolyzenék, jazz, rock, világzene. 

Csatlakozom abban hifidokihoz, hogy az Ethosztól megszokottan szépen kidolgozott magas és középtartományt mutat a doboz. Arányos, részletezős, pontos a prezensze, nem szépeleg, inkább precíz, torzítatlan, nem színez. Hiteles a térleképzés, inkább stabilan állnak a hangszerek, nem szaladgálnak ide-oda a zenészek és az effektusok, mint esetleg bizonyos "látványoskodóbb" típusoknál. Ez a stabilitást persze nagymértékben a komoly hangtest miatt van, sosem üresedik ki a színpad, egyúttal elég háromdimenziós. 

Abban nem értek egyet hifidokival, hogy "nem elég precíz a mély, néha döng is". Precíz az, és nem döng, ellenben igen nagy teste van, még a viszonylag nagyméretű dobozhoz és mélysugárzóhoz képest is nagy teste van a hangnak, egyúttal talán van egy kis kiemelése 100Hz környékén, kb. egy oktávnyi intervallumban. A hangtest szerintem kb. olyan alakú, mint a doboztest alakja, azaz a szubmélyek elég "szélesek", de a középmélyek egy kicsit "szélesebbek". A szubmélyek is testesek, de egy icipicit "takarja" őket a 70-140Hz körüli sáv, ezért nem mindig feltűnő, hogy mennyire mélyre megy a mélye. A középsávra egyébként egyáltalán nem ül rá ez az esetlegesen meglévő 100Hz körüli kiterjedés, csak néha egy kicsit "takarja" a szubmélyeket. A hangfelvételek többségén szerintem nagyon kellemes és helyes, hogy ez a test viszi az egész zenét, azazhogy sosem ürül ki a színpad, és szerintem a mélykiemeltebb hangfelvételeken is elegendően kordában marad, már csak azért is, mert eléggé precíz az a talán kicsit kiemeltebb sáv is. Elbír nagyobb bázistávolságot, mint ahogy Józsinál elfért, bár ott se volt egymás nyakán a páros.

Nem hiszem, hogy a megrendelő változtatni akarna az "Avalon klón" frekvenciabalanszán, mert az körülbelül olyan, amilyen a doboztesthez illik. Még ha egy kicsit csal is az a kitárgyalt mélysáv, valószínűleg megtartanám ezt a frekvenciabalanszot, mert ez tudja nagymértékben kiegyenlíteni a hangfelvételek különbözőségeit. Ez a doboz nem lesz válogatós a hangfelvételekkel, ami nagy érték, még ennél a méretnél és árkategóriánál is ritka. 

Nekem jelenleg sajnos csak egy 11literes kisdobozkához van érkezésem otthon. Máskor, ha Józsinál az "Avalon klónhoz" képest is kétszer "böhömebb" méretű LXS-t, vagy az EAL-07-et hallgattam, hazamenvén nem éreztem mindenáron kardomba dőlendőnek magam a kisdobozom kicsisége miatt. Most, az "Avalon" után azonban eléggé. Most egy-két napig el fog tartani, amíg visszaszokom a sajátomra, ezt elősegítendő, úgy döntöttem, hogy kiszedtem a (Focal TC90 DT5) magassugárzóm fáziskúpját, amely fáziskúp kicsit megmagasítja a magasak (és a felsőközép) magasságát - sikerült így egy kicsit földközelibbé tennem a hangtestet, így jobban hasonlít az "Avalon klónra", már nem elefánt és hangya a különbség, hanem elefánt és pocok. Szóval, nem az "Avalon" balanszán változtatnék, hanem a sajátomét próbáltam közelíteni ahhoz - addig is, amíg nem lesz módom rendes állódobozt csinálni belőle. 

Szerkesztve kammerer által: 2017 december 15 - 22:19

• 0

#5 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.077 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 december 15 - 18:23

Nekem a palettáról az EAL7 a kedvencem, szerintem az egyszerű, szögletes megjelenése nagyon adja a kevesebb néha több érzést.

Ez a mostani hangfal nekem nem nyerte el a tetszésemet a külsőt illetően (mintha egy terhes anyuka közeledne velem szemben), persze lehet a hangja feledteti az emberrel. 

• 0

#6 theo

theo

MEGYER

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.668 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 14 - 20:58

Pedig az a 11-es Eton nem gyerek játék :-)
  • 0

#7 hifidoki

hifidoki

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 135 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 14 - 17:56

Szólítva érzem magam,volt szerencsém hallani az Avalone-t

A magas és a mély tartomány Józsi munkáinak megfelelően messze átlag feletti,mondhatnám,hogy kitűnő!A tere,a szinpadképe példaértékű...

S ha hozzáteszem,hogy amikor és hallottam,akkor a rendszer kb.éppen elkészült,bár a Mester azt mondja,hogy a sugárzók korábban már be lettek járatva...

Ami  számomra a relative kevésbé tetsző rész,az a basszus regio...

Igaz,én eléggé bassz kedvelő vagyok.../igy van felépitve a rendszerem is-jbl 250ti jubilee-t hallgat/ok...

nekem kicsit definiálatlan és nem elég preciz a mély,helyenként kicsit döng is...Nem a mennyiséggel van bajom,hanem a tonalitásával.../Oh Mester,elnézést... leborulok.gif /

Összességéban azonban bátran ajánlom,aki ráér és Veszprém környéki, hallgassa meg,érdemes,nyilván a magas-kp.tartomány miatt.

A Tulajdonos pedig majd erőt gyűjt s nyilván változtat a keresztváltón,ha Ő is úgy hallja,mint én.

/szintetizátoros zenén kitűnően zenélt,rock zenén a bassz szekció olyan-amilyen,a női ének zseniális,a komolyzenén nem volt gond a mélyekkel /ez érdekes,de mégis igy van-szerintem.../

Jazz-fúvósok rendben.

Alapvetően jelen felállásban jazz és komolyzene hallgatására-általam is-ajánlott eccájg.../persze ki vagyok én...? /Hobo után szabadon/

Összességében kitűnő doboz,bár nem volt olcsó mutatvány...(azért én a keresztváltón változtatnék..../ 36_1_11.gif

• 0

#8 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:
  • Interests:http://www.ethoszaudio.hu/

Elküldve: 2017 december 14 - 08:39

Nagyon szép! Gondolom a hangja sem marad el a kivitelezés minőségétől. Mennyi lesz az ára?

Hangjáról nekem nem ildomos beszélnem, akik eddig hallgatták remélhetőleg elmondják (leírják) véleményüket.

Ha esetleg valakit érdekel akkor ma és holnap (pénteken) meghallgathatja nálam Veszprémben (előzetes időpont egyeztetéssel), mivel szombaton reggel jön érte a gazdája.

Az árról nem tudok nyilatkozni, mivel a hangszórók pontos árát egyrészt nem tudom (persze típus alapján sejthető), illetve a tulajdonos nem hatalmazott rá fel.

Hangszórók:

-C30

-17cm közép

-Eton 11

• 0

#9 Lago

Lago

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 118 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 14 - 07:00

Nagyon szép! Gondolom a hangja sem marad el a kivitelezés minőségétől. Mennyi lesz az ára?
  • 0

#10 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 13 - 06:39

Alakul ...

Csatolt képek:

• Kép 10.jpg
  • Kép 11.jpg

• 10

#11 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 07 - 17:13

Nagyon szép lesz ez is.

Köszönöm, az asztalosok nevében is.

Közben lassan, lassan készülget.

+12dB váltások lesznek benne, kompenzáló tagokkal megspékelve.

Csatolt képek:

• Kép 002.jpg

• 3

#12 ANDS

ANDS

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.856 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 23:02

Nagyon szép lesz ez is.

Lassan befejeződik a felület kezelés -eddig 8 réteg.

• 0

#13 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 26 - 21:02

Lassan befejeződik a felület kezelés -eddig 8 réteg.

Csatolt képek:

• Kép 001.jpg
  • Kép 002.jpg
  • Kép 003.jpg

• 3

#14 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 20:29

Avalon clone lesz, amikor elkészül.

Csatolt képek:

• Kép 020.jpg

• 4

#15 Jozef76

Jozef76

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 839 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 07 - 17:53

Még egy kis tuning a Duelund keresztváltónak...

http://www.acoustic-...-capacitors.htm

Ez nem kispályás kondi!

• 2

#16 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 968 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 szeptember 07 - 16:21

Még egy kis tuning a Duelund keresztváltónak...

http://www.acoustic-...-capacitors.htm

Csatolt képek:

• P_20170907_165707.jpg

Szerkesztve petimre által: 2017 szeptember 07 - 16:31

• 1

#17 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 17:48

Az EAL-07-nek milyen elvárásai vannak erősítő oldalon?

Alapvetően az volt a koncepció, hogy egy érzékeny és könnyen hajtható hangfal legyen (ehhez lettek a hangszórók is választva).

Ezért relatíve érzékeny (89dB), s a 12dB váltó elvileg nem terheli be az erősítőt.

Javasolt teljesítmény minimum 10W (tranzisztorosra értendő), 300B és 2A3 SE erősítőkkel nem próbáltam, így arról nem tudok érdemben nyilatkozni.

• 0

#18 lipstick

lipstick

Újonc fórumos

• Pipa
  • 27 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 16 - 11:11

Az EAL-07-nek milyen elvárásai vannak erősítő oldalon?
  • 0

#19 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.388 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 július 09 - 12:20

Az EAL-07 hangfalnál az alábbi változások történtek:

1./ Megszűnt a prémium váltós változat (elfogytak a készletek, illetve ami maradt, az tartalék alkatrészként eltettük).

2./ A magas szekciónál az eddig használt Mundorf EVO/Oil helyett Jantzen Superior Z-Cap kerül beszerelésre. Ez ugyan drágább, viszont a beszerzési források miatt sikerül a fogyasztói árat megtartani -magyarán nem lesz áremelés. Akik ilyent tulajdonolnak, azoknak már átszereltük, s ez az információ már az újakra vonatkozik.

Többen jelezték, hogy a magasat egy kicsit soknak tartják -itt ugye ízlésbeli eltérésekről tudunk beszélni.

Természetesen lehetőség van rá, hogy a magasból visszavegyünk, akár személyre szabottan is. Ez természetesen mindegyik hangfalunkra vonatkozik, újra és használtra egyaránt. A változtatás ingyenes, s külön jelzést kap a hangfal, hogy a későbbiekben ne legyen belőle kavarodás (szériaszám feljegyzésével, kap egyet a tulajdonos illetve egy példány nálam marad).

Viszont ezt csak és kizárólag Veszprémben tudjuk elvégezni, előre egyeztetett időpontban.

• 2

#20 xilop

xilop

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.299 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 30 - 08:20

Jól mutatnak így együtt. :tutiok:

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.