Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

D/A konverterek

• Please log in to reply
192 válasz erre a témára

#1 traction

traction

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 127 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 08 - 17:37

Upgrade után

A közzététel után egyből jelentkeztem ellenállás ügyben ... s valóban hamar megvolt vele Józsi ... közben én hallgatóztam , leskelődtem , hogy milyen dolgok készülődnek HááT.... lesz min csodálkozni a nem is oly távoli jövőben abban biztos vagyok!

Na , de a lényeg bekötöttük a kész DAC-t egy rövid teszt erejéig minden múködik OK autóba bepak majd egész álló nap csak ott utazott velem , alig bírtam kivárni , hogy hazaérjek beköt közzben kisebb sérülések a családi békén és indulhat az audiencia.... Én korai barokk zenét hallgatok meg kevés hangszeres akusztikus jazzt mondjuk abból azért big-band-t is .

1.

Nos ami feltűnt azon kívül amit Józsi írt a felhívásban , hogy a sávszélek kissé nem férnek a bőrükbe minden irányban kitolódtak mivel a felső-közép / felső tartomány hordozza a térre vonatkozó információkat itt nagyon tetten érhetőek a pozitívumok minden kiterjedésében a térnek !

2.

A dinamika / sebesség / ritmika megjelenése , pontossága alapvetően feltételez a a minél jobb precízebb felbontást . nekem ez a pont hozta a legkedvesebb változást az általam kedvelt zenékben gyakran fordulnak elő viszonylag nagy tempónál ütemdíszítések bonyolult lantfutamok hallgatása közben azt vettem észre , hogy szinte csak úgy gurulnak a hangok .. valami hihetetlen finom ritmikai játék vette kezdetét . Gratulálok !

3.

Hangszerhűség / lecsengések  itt is csak pozitívumok vannak a barokk mély fúvós-rezes szekció szokott nehéz ügy lenni mikor meghajtják rendesen akkor már nehezen követhetőek a dolgok , de most akár le is tudná kottázni valaki aki ért hozzá . A másik kedvencem a hegedű pedig

egyszerűen fenségesen szikrázva ragyog vagy épp már-már szinte némán szomorún gyászolva reszketnek a húrjai az ősöreg jávorfa felett....

Utoljára ekkora mértékű változást ennél olcsóbban csak ellenkező irányban tapasztaltam: amikor kiskoromban kikapcsoltam a merülőfélben lévő elemmel küszködő SOKOL rádiónkat.. :D :D :D

Hát ennyi .

Köszönöm Józsi !

És mindannyiunk nevében mondhatom , hogy várjuk a hasonló pozitívumokat !!!

• 2

#2 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:
  • Interests:http://www.ethoszaudio.hu/

Elküldve: 2017 október 26 - 11:59

A csöves D/A konverternél elérhető egy újabb upgrade lehetőség.

Az eddig alkalmazott I/V (jó minőségű) ellenállást cseréljük Vishay foil típusra.

Ára sztereo változatnál 4.000Ft/2db, szimmetrikus változatnál 8.000Ft/4db

Hangra gyakorolt hatása igen-igen pozitív, helyére pozicionálja a zenészeket, a nélkül hogy sterillé válna a zene. S valahogy a zenei futam egységessé is válik. Olyan részleteket mutat meg a zenében, amik eddig rejtve voltak, illetve nem jöttek elő.

• 1

#3 rvm12i

rvm12i

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 654 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, HiFi, Squash

Elküldve: 2017 augusztus 29 - 19:34

Hoppsz, félre értettem a kèrdèst, ráadásul én dac-omrol beszéltem, amúgy minden stimmelt a válaszoommal -,- :D

Szerkesztve rvm12i által: 2017 augusztus 29 - 19:34

• 0

#4 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 208 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 29 - 18:06

Szia!

A koax (BNC, RCA) digit kimenetnél csatlakoztatni igen, használni nem :D
A két koax kimenet ugyanis párhuzamosítva van, s egy digitális áramkörről működnek. A koax (BNC, RCA) és az AES/EBU-t (XLR) viszont igen, mivel külön-külön áramkörökről működnek.
Ilyenkor akár az analóg kimentet is lehet használni mellette.

Köszönöm!
  • 0

#5 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 29 - 17:07

Szia Józsi!

Egy egyszerü kerdest szeretnek feltenni. Azert itt, mert, hatha masnak is hasznos lesz a válasz. :)

A CD jatszo digit kimeneteire szabad-e egyszerre RCA es BNC kabelt csatlakoztatni kabel osszehasonlitas celjabol?

Szia!

A koax (BNC, RCA) digit kimenetnél csatlakoztatni igen, használni nem :D

A két koax kimenet ugyanis párhuzamosítva van, s egy digitális áramkörről működnek. A koax (BNC, RCA) és az AES/EBU-t (XLR) viszont igen, mivel külön-külön áramkörökről működnek.

Ilyenkor akár az analóg kimentet is lehet használni mellette.

• 0

#6 rvm12i

rvm12i

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 654 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, HiFi, Squash

Elküldve: 2017 augusztus 29 - 15:24

Szia,

Én úgy használom, s/pdif ès bnc bedugva egyszerre, egyikén a gép, másikon a cd játszó jel megy. Rosszat nem tapasztaltam,
volt hogy véletlen egyszerre küldtem jelet, akkor csúnya digitalis torzitas jött. Az gondolom nem tesz jót neki.

Üdv R

Szia Józsi!

Egy egyszerü kerdest szeretnek feltenni. Azert itt, mert, hatha masnak is hasznos lesz a válasz. :)

A CD jatszo digit kimeneteire szabad-e egyszerre RCA es BNC kabelt csatlakoztatni kabel osszehasonlitas celjabol?

• 0

#7 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 208 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 28 - 19:12

Szia Józsi!

• 0

#8 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 208 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 19 - 17:02

és milyen a hatása a karbon lapnak?

Jobb ter, nagyobb felbontas, dinamika.
Persze a javulas minden teren eleg kicsi. A CD jatszo mar alap kivitelben is epp eleg komoly, atgondolt konstrukcio, drasztikus javulast egyik kiegeszito eseteben sem tapasztaltam. Vettem hozza a keramiagolyos, muanyag keszulekalatetbol is Jozsitol, az egy kisse meg levegosebbe tette a hangot.
Most Daruma van a CD alatt. Hat, szinte semmi valtozas Jozsi alatetjehez kepest.
  • 1

#9 greenbio

greenbio

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.103 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, természet, gasztro+bor

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 12:11

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, és rendeltem 2db Naim mágneses CD leszorítót.

Itt a fórumon már régebben vettem egy karbonszálas CD leszorító lapot.

A Naim CD leszorító mágnese erősebb, mint a gyári Philips leszorítóé, és érdekes módon központosan tapad fel a hajtótengely adapterére. A gyári leszorító szinte sosem volt központos, karbonszálas lap nélkül sem, mindig kóválygott lejátszás közben.

és milyen a hatása a karbon lapnak?

• 0

#10 trane

trane

elektrobaroCkdzsezzer

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.812 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 10:25

Érdemes a három pici kiemelkedést az alján finoman lecsiszolni - így nagyobb felületen és egyenletesen fekszik fel.

általános tapasztalat a Naim CD-leszorító kütyükkel, hogy ahogyan öregszik a gumibetét bennük és kerülnek egyre közelebb a motortengelyhez, válik instabillá a lejátszás sad.gif . ha kicseréli az ember az összébb-laposodott gumibetétet és visszaáll a 'kupak' eredeti magassága, megszűnik a probléma és ismét tökéletesen lejátszik a CD-játszó mindent :napsut: . ez saját tapasztalat, s pár éve megosztottam a PFM-en is, így kímélve meg jópár felhasználót az új leszorítók vásárlásától - és minden Naim CD-játszónál működik. szóval bármennyire is fura elsőre a dolog, nem biztos, hogy valóban jót teszünk, ha le-kisebbítjük azt a kupak-CD távolságot... gondolkodik.gif

• 0

#11 giotto14

giotto14

Ex zolio

• PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:
  • Interests:Kávézás, hifi, filmek

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 08:27

Megjöttek a Naim leszorítók, valóban jobbak, mint a gyári.

Középpontosabbak, nagyobb a mágneses erejük, viszont kisebb felületen szorítja le mint az eredeti Philips.

Ha valakit érdekel, akkor beszerzési áron tudok küldeni.

Érdemes a három pici kiemelkedést az alján finoman lecsiszolni - így nagyobb felületen és egyenletesen fekszik fel.

• 0

#12 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 18 - 08:17

Köszönöm, vettem is belőle több darabot, kíváncsi vagyok a hatására.

S valóban, az eredeti gyári komolytalan ehhez képest.

Megjöttek a Naim leszorítók, valóban jobbak, mint a gyári.

Középpontosabbak, nagyobb a mágneses erejük, viszont kisebb felületen szorítja le mint az eredeti Philips.

Ha valakit érdekel, akkor beszerzési áron tudok küldeni.

• 0

#13 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 12 - 07:41

Köszönöm, vettem is belőle több darabot, kíváncsi vagyok a hatására.

S valóban, az eredeti gyári komolytalan ehhez képest.

• 0

#14 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 208 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 05 - 16:09

Köszönöm az ajánlatot.

Pár kérdés bennem is felmerült.
Egyrészt milyen hatása van a hangra (nagyjából sejtem).
Valamint mennyi az ára, illetve beszerezhetősége.

A hangra valo hatasat most nem reszleteznem.
Nem vagyok jo passzban.... Voltam a kozelmultben egy-ket zenehallgatason, ahol eleg egyertelmu dolgokat felrehallottam, ill. nem ismertem fel. :(
  • 0

#15 giotto14

giotto14

Ex zolio

• PipaPipa
  • 776 Hozzászólás:
  • Interests:Kávézás, hifi, filmek

Elküldve: 2017 augusztus 05 - 10:00

http://www.ebay.co.u...2-/232225045984

• 1

#16 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 05 - 09:10

Nem hagyott nyugodni a kíváncsiság, és rendeltem 2db Naim mágneses CD leszorítót.

A Naim CD leszorító mágnese erősebb, mint a gyári Philips leszorítóé, és érdekes módon központosan tapad fel a hajtótengely adapterére. A gyári leszorító szinte sosem volt központos, karbonszálas lap nélkül sem, mindig kóválygott lejátszás közben.

Köszönöm az ajánlatot.

Pár kérdés bennem is felmerült.

Egyrészt milyen hatása van a hangra (nagyjából sejtem).

Valamint mennyi az ára, illetve beszerezhetősége.

• 0

#17 frenki485

frenki485

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 284 Hozzászólás:
  • Interests:Music first...

Elküldve: 2017 augusztus 04 - 21:16

Hol és mennyiért sikerült? Miért kettőt?

• 0

#18 Majik

Majik

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 208 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 augusztus 04 - 13:59

Csatolt képek:

• IMG_0405.png
  • IMG_0406-1.png

• 2

#19 PJ

PJ

Ethosz Audio

• PipaPipaPipa
  • 1.344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 11 - 07:11

Készülékek és hangfalak között is léteznek egész komoly súllyal bíró egyedek.

Mekkora a terhetősége ezeknek a rezgéscsillapítóknak ?

A maximumot nem tudom, nálam a közepes hangfalat elbírja, s ennek súlya 45kg/db. Azaz 3db-os szett ennyit (45kg) biztosan bír.

Amint lesz időm kipróbálom a 120kg alatt is.

• 0

#20 Amatőr61

Amatőr61

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 144 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 10 - 19:18

Igen, természetesen mm az a cm :D

Tehát a láb 30mm (3cm), a kerámia golyók 8,5mm illetve 12,5mm

Készülékek és hangfalak között is léteznek egész komoly súllyal bíró egyedek.

Mekkora a terhetősége ezeknek a rezgéscsillapítóknak ?

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó