Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Audio Cd irása

• Please log in to reply
665 válasz erre a témára

#1 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 16.784 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:házimozi, hifi, fotó, kamerák, retro számítógépek

Elküldve: 2017 április 08 - 15:39

Sziasztok!

Audio cd írás témakörében kérek tanácsot. Sikerült szert tennem egy igen ritka veterán cd lejátszóra, ami egy 1983-as Toshiba Aurex XR-Z70. Az eredeti lemezeket gyönyörűen beolvassa, viszont az írott lemezeimmel válogat. A másik, Arcam cd82 lejátszóm még a szétkarcolt söralátétet is lejátssza, annyira nem válogat. Viszont a Toshiba nyugodt, nagyon zenei lágy hangja is elvarázsolt. Némelyik, régebben írt (még asztali pc-vel) cd-met gond nélkül beolvassa, viszont nem tudok már olyan minőségű lemezt írni a Toast cd író progival, hogy a Toshibának az jó legyen. Asztali gépem már vagy 10 éve nincs.

Az íróm egy kb. 7 éves Samsung külső usb dvd író. Mindenféle lenezt kipróbáltam, Verbatim, Sony, Maxell, audio cd-re valókat is, de nem tudom zenére bírni vele az öreg Toshiba gépet. Az Arcam bezzeg mindet olvassa.

Sajnos a Samsung író nem tud írni 1x-es sebességgel, 8x a minimum.

Macbook Airt és mindkét usb portot használom hosszabbítóval a külső íróhoz. Gondolkodtam Apple Superdriveban is, de félek, hogy az sem írna jobbat.

Mitévő legyek? Hogy tudnám utólérni a pár szerencsés régi jól írott lemezem minőségét, amiket a Toshiba úgy olvas be, mint az eredeti lemezeket?

Válaszokat előre is köszönöm.

Bár az írón is sok múlik, de tudnád-e aszerint csoportosítani az írott lemezeidet, hogy mit olvas a Toshiba és mit nem? Pl. 74 vagy 80 perces, milyen márka, alapanyag, írható oldal színe, stb amit tud olvasni és amit nem. Esetleg a régi gépen alacsonyabb sebességgel írtál?

Milyen fájlokat írsz ki a lemezre?

Szerkesztve YvsMad által: 2017 április 08 - 15:44

• 0

#2 NadFan

NadFan

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 17 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 07 - 21:22

Sziasztok!

Audio cd írás témakörében kérek tanácsot. Sikerült szert tennem egy igen ritka veterán cd lejátszóra, ami egy 1983-as Toshiba Aurex XR-Z70. Az eredeti lemezeket gyönyörűen beolvassa, viszont az írott lemezeimmel válogat. A másik, Arcam cd82 lejátszóm még a szétkarcolt söralátétet is lejátssza, annyira nem válogat. Viszont a Toshiba nyugodt, nagyon zenei lágy hangja is elvarázsolt. Némelyik, régebben írt (még asztali pc-vel) cd-met gond nélkül beolvassa, viszont nem tudok már olyan minőségű lemezt írni a Toast cd író progival, hogy a Toshibának az jó legyen. Asztali gépem már vagy 10 éve nincs.

Az íróm egy kb. 7 éves Samsung külső usb dvd író. Mindenféle lenezt kipróbáltam, Verbatim, Sony, Maxell, audio cd-re valókat is, de nem tudom zenére bírni vele az öreg Toshiba gépet. Az Arcam bezzeg mindet olvassa.

Sajnos a Samsung író nem tud írni 1x-es sebességgel, 8x a minimum.

Macbook Airt és mindkét usb portot használom hosszabbítóval a külső íróhoz. Gondolkodtam Apple Superdriveban is, de félek, hogy az sem írna jobbat.

Mitévő legyek? Hogy tudnám utólérni a pár szerencsés régi jól írott lemezem minőségét, amiket a Toshiba úgy olvas be, mint az eredeti lemezeket?

Válaszokat előre is köszönöm.
  • 0

#3 Langesz

Langesz

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 250 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 március 12 - 14:40

Sziasztok!

Valakinek megvan a Plextools 3.13 XL aktivált verziója?

Nagyon nagy szükségem volna rá, sajnos a legutolsó 3.16-os verzió hibás.

Kérem ha bárkinek meglenne, az jelezze nekem privátban! Köszönöm! :)

• 0

#4 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 17:20

Köszönöm szépen a segítséget!

A lejátszó típusa: onkyo c-7030
Az általam használt lemez: Maxell CD-RW 4-12x írási sebesség, sárga-fekete borítójú, mindegy újonnan lett véve, és csak egyszer írtam rájuk. Viszont a régi TDK RW-T, amit 10 éve írtam, szintén laptoppal, 12x sebességgel, Néróval, semmi bajuk. Csak ők nem adatlemezként, hanem audioként vannak készítve. Gondolom ez is probléma, meg a Maxell "minősége" is.
A zenék formátuma mp3 vagy WMA
A lemezeket mp3 adatlemezként írtam meg, a laptop meghajtójával, Ashampoo-val, valószínűleg 12x sebességgel, a címek, amiket a lejátszó mutat egyszerűen a gépen megszerkesztett címek + a display gomb nyomkodásával tudok váltogatni a számok címe, előadója, albumcíme között. Azért adatlemezként lett írva, mert 300 db zenét nem akartam kb 18 cd-re felírni Audio formátumban, de úgy tűnik, muszáj lesz valami új módszert keresni.

Érdemes lenne programot váltani az íráshoz?
Vagy esetleg valami jobb minőségű CD-t venni, ha igen, milyen fajtát?
Gondolom jobb lenne, ha inkább audio lemezként, és nem adatlemezként írnám.
Illetve audio cd-re hogyan lehet feltenni a számok címeit?

Köszönöm előre is!

Az Onkyo használatija szerint audio CD esetén csak időket tud kiírni, CD-Textet nem.

MP3 lemez esetén mutatja az MP3-tag információkat. WMA esetén nem tudom, mit ír ki.

Írhatsz MP3-at is a lemezekre, csak próbálj a lehető legalacsonyabb sebességgel írni, amit a lemez és az író enged.

Ha meg gyakran cserélgeted a lemezek tartalmát, akkor be kell tudni, hogy a nyúzós lemezek élettartama rövidebb lesz, de ez azért nem szokott olyan nagy gond lenni.

Mondjuk a 600 Ft elég durva, ennél lényegesen olcsóbban tudok Verbatimot adni. Ha érdekel, keress meg privátban.

Adatlemez írásához nem kell különleges szoftver. A lényeg az, hogy rendezd be könyvtárba a fájlokat, legyenek logikusan elrendezve és az MP3-tag információ legyen rendesen kitöltve.

Hangminőségre az audio CD-vel jobban jársz, csak éppen az Onkyo nem fogja kiírni a CD-Textet. Te döntesz, hogy mit tartasz fontosabbnak.

Verbatim CD-RW 80.jpg

Szerkesztve YvsMad által: 2017 február 04 - 17:24

• 0

#5 Gergoland

Gergoland

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 14:32

Azért különbséget kell tenni az adatlemez (mp3) és az audio CD írása között.
Valamint a sokszor újraírós CD-RW lemezek, amiket nap mint nap nyúzol és koszolódnak, karcolódnak, meg a ritkábban berakott egyszer írhatók között.
RW lemez esetén az írási sebességgel nem nagyon tudsz játszani, mert elég szűk tartományban választhatók ki egy lemezen belül. RW-ből van a hagyományos 1-4x, meg van a Hi-Speed 8-12x, 12-24x, néha 32x. Az 1-4x lemezeket ugyanolyan hiába próbálnád 8x sebességgel írni, mint ahogy a Hi-Speed lemezeket 1x vagy 4x sebességgel.
A laptop írója meg legalább 10x sebességgel próbál lemezt írni, de legtöbbször a lemez által megengedett maximummal. A max. sebességgel megírt CD-RW adatlemezzel meg ne csodálkozz, ha nehezen boldogul egy asztali CD lejátszó.
Adatlemezeknél vagy fájlneveket, vagy ID3 tag-et mutat a lejátszó, amit neked kell megszerkesztened, csakúgy, mint a CD-Text -et, egyiket sem magától találja ki a készülék. Típusszám nélkül nem tudom megmondani, hogy olvas-e CD-Textet az Onkyo.

Köszönöm szépen a segítséget!

A lejátszó típusa: onkyo c-7030
Az általam használt lemez: Maxell CD-RW 4-12x írási sebesség, sárga-fekete borítójú, mindegy újonnan lett véve, és csak egyszer írtam rájuk. Viszont a régi TDK RW-T, amit 10 éve írtam, szintén laptoppal, 12x sebességgel, Néróval, semmi bajuk. Csak ők nem adatlemezként, hanem audioként vannak készítve. Gondolom ez is probléma, meg a Maxell "minősége" is.
A zenék formátuma mp3 vagy WMA
A lemezeket mp3 adatlemezként írtam meg, a laptop meghajtójával, Ashampoo-val, valószínűleg 12x sebességgel, a címek, amiket a lejátszó mutat egyszerűen a gépen megszerkesztett címek + a display gomb nyomkodásával tudok váltogatni a számok címe, előadója, albumcíme között. Azért adatlemezként lett írva, mert 300 db zenét nem akartam kb 18 cd-re felírni Audio formátumban, de úgy tűnik, muszáj lesz valami új módszert keresni.

Érdemes lenne programot váltani az íráshoz?
Vagy esetleg valami jobb minőségű CD-t venni, ha igen, milyen fajtát?
Gondolom jobb lenne, ha inkább audio lemezként, és nem adatlemezként írnám.
Illetve audio cd-re hogyan lehet feltenni a számok címeit?

Köszönöm előre is!

Szerkesztve Gergoland által: 2017 február 04 - 14:42

• 0

#6 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 13:40

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem CD írással kapcsolatban.

Van kb. 300 darab zeném, amiket két éve, amikor megvettem életem első hifi asztali CD lejátszóját (Onkyo C-7030), kiírtam Maxell újraírható lemezre MP3 adatlemez formájában (6 db CD született így). Egy jó ideig csak elvétve hallgattam őket, viszont már sikerül megbizonyosodnom róla, hogy mind az eredeti gyári CD-k, mind ezek az írottak is jobb minőségben adják vissza a hangot a lejátszóval, mint amikor a Deezer-en hallgatom ugyanezeket, a laptopot vagy mobilt AUX kábellel összekötve az erősítővel. Azóta inkább a CD-ket preferálom, mint a Deezer-t, és egyre több eredeti gyári lemezt veszek.

Viszont itt jött a probléma: míg a gyári lemezek hibátlanul mennek, addig az említett 6 db írt lemezemmel egyre több gond van. Van amikor egyszerűen megáll lejátszás közben, van amikor ugrik, és az Onkyo lejátszómon kívül csak egy újabb Sony mini hifi (CMT-CPZ 3, de sokszor szórakozik vele) olvassa be őket. Illetve legújabban az egyik lemez egyszerűen olvashatatlan lett még a laptop számára is. Több újságírás után rájöttem, hogy hibás a lemez (azért szerintem ciki , hogy 2 évet bír ki egy amúgy 600 forintos lemet). Velük szemben viszont a régi 10 éves TDK rw lemezeim (sajnos már nem nagyon kapható) tökéletesen mennek.

Ezáltal az alábbi segítségkérésem lenne: hogyan érdemes ezeket a zenéket kiírni cd-re? Milyenre kéne őket kiírni: írható / újraírható? Hányszoros sebességgel? Milyen formátumban? Milyen márkájút érdemes venni, milyen programmal írjam?

Eddig Ashampo-val írtam, a laptopom sima meghajtójával ezekre a Maxell-ekre. Azért szerettem őket, mert adatlemez formában a lejátszó a címeket is mutatja, míg gyári lemeznél nem, mert szerintem az Onkyom nem cd text-es?. Ez hogyan lenne megoldható másképpen?

A zenék főket eredeti CD-ről vannak berippelve, vagy netről vannak letöltve (nem jutyubról lekonvertál).

A segítséget előre is köszönöm!

Azért különbséget kell tenni az adatlemez (mp3) és az audio CD írása között.

Valamint a sokszor újraírós CD-RW lemezek, amiket nap mint nap nyúzol és koszolódnak, karcolódnak, meg a ritkábban berakott egyszer írhatók között.

RW lemez esetén az írási sebességgel nem nagyon tudsz játszani, mert elég szűk tartományban választhatók ki egy lemezen belül. RW-ből van a hagyományos 1-4x, meg van a Hi-Speed 8-12x, 12-24x, néha 32x. Az 1-4x lemezeket ugyanolyan hiába próbálnád 8x sebességgel írni, mint ahogy a Hi-Speed lemezeket 1x vagy 4x sebességgel.

A laptop írója meg legalább 10x sebességgel próbál lemezt írni, de legtöbbször a lemez által megengedett maximummal. A max. sebességgel megírt CD-RW adatlemezzel meg ne csodálkozz, ha nehezen boldogul egy asztali CD lejátszó.

Adatlemezeknél vagy fájlneveket, vagy ID3 tag-et mutat a lejátszó, amit neked kell megszerkesztened, csakúgy, mint a CD-Text -et, egyiket sem magától találja ki a készülék. Típusszám nélkül nem tudom megmondani, hogy olvas-e CD-Textet az Onkyo.

Szerkesztve YvsMad által: 2017 február 04 - 13:42

• 0

#7 Gergoland

Gergoland

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 76 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 február 04 - 12:20

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem CD írással kapcsolatban.

Van kb. 300 darab zeném, amiket két éve, amikor megvettem életem első hifi asztali CD lejátszóját (Onkyo C-7030), kiírtam Maxell újraírható lemezre MP3 adatlemez formájában (6 db CD született így). Egy jó ideig csak elvétve hallgattam őket, viszont már sikerül megbizonyosodnom róla, hogy mind az eredeti gyári CD-k, mind ezek az írottak is jobb minőségben adják vissza a hangot a lejátszóval, mint amikor a Deezer-en hallgatom ugyanezeket, a laptopot vagy mobilt AUX kábellel összekötve az erősítővel. Azóta inkább a CD-ket preferálom, mint a Deezer-t, és egyre több eredeti gyári lemezt veszek.

Viszont itt jött a probléma: míg a gyári lemezek hibátlanul mennek, addig az említett 6 db írt lemezemmel egyre több gond van. Van amikor egyszerűen megáll lejátszás közben, van amikor ugrik, és az Onkyo lejátszómon kívül csak egy újabb Sony mini hifi (CMT-CPZ 3, de sokszor szórakozik vele) olvassa be őket. Illetve legújabban az egyik lemez egyszerűen olvashatatlan lett még a laptop számára is. Több újságírás után rájöttem, hogy hibás a lemez (azért szerintem ciki , hogy 2 évet bír ki egy amúgy 600 forintos lemet). Velük szemben viszont a régi 10 éves TDK rw lemezeim (sajnos már nem nagyon kapható) tökéletesen mennek.

Ezáltal az alábbi segítségkérésem lenne: hogyan érdemes ezeket a zenéket kiírni cd-re? Milyenre kéne őket kiírni: írható / újraírható? Hányszoros sebességgel? Milyen formátumban? Milyen márkájút érdemes venni, milyen programmal írjam?

Eddig Ashampo-val írtam, a laptopom sima meghajtójával ezekre a Maxell-ekre. Azért szerettem őket, mert adatlemez formában a lejátszó a címeket is mutatja, míg gyári lemeznél nem, mert szerintem az Onkyom nem cd text-es?. Ez hogyan lenne megoldható másképpen?

A zenék főket eredeti CD-ről vannak berippelve, vagy netről vannak letöltve (nem jutyubról lekonvertál).

A segítséget előre is köszönöm!
  • 0

#8 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 10 - 17:40

erről az apróságról megfeledkeztem, annyira koncentráltam a plusz bitekre :P

Nekem is csak lassan esett le. :)

• 0

#9 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 10 - 07:43

Mert HDCD lejátszója van otthon, nem SACD.

erről az apróságról megfeledkeztem, annyira koncentráltam a plusz bitekre :P

• 0

#10 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 09 - 21:21

miért nem akkor inkább már sacd, miért hdcd?

igazából utóbbi sem bírt elterjedni.

Mert HDCD lejátszója van otthon, nem SACD.

• 0

#11 GTomi

GTomi

Tizezresek klubja

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.879 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 09 - 09:06

miért nem akkor inkább már sacd, miért hdcd?

igazából utóbbi sem bírt elterjedni.

• 0

#12 pöri

pöri

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 09 - 07:00

A HDCD lemezen a 16 bitbe van belekódolva a +4 bit információtartalom is. A futómű 16 bitet olvas ki, de a lejátszóba épített dekóder (vagy a számítógépes plugin) ki tudja kódolni a teljes információtartalmat. A 24 bites anyagot viszont nem tudja a HDCD plugin sem értelmezni.

Itt rengeteg HDCD anyag van: https://rutracker.or...ker.php?nm=hdcd

Köszönöm! Valami ilyenre gondoltam én is de így már tiszta a dolog!! Már csak egy oldalt kellene találnom ahol vannak aktív HDCD torrentek!

• 0

#13 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 08 - 18:24

Akkor amire jutottam eddig! A foobar-ra letöltöttem a HDCD kodeket és eddig akármilyen FLAC-ot végig futtattam rajta /HDCD scanner funkció/ nem érzékelt HDCD tartalmat! A pirate bay -en nem volt olyan letőlhető FLAC ami jó lenne de találtam egy  oldalt ahol igen.

Link:https://torrentz.roc...d81a78724d642d6

Erről letőltöttem ezt forrás anyagot! A foobar rögtön érzékelte a HDCD tartalmat kiírtam cd-re szól is de ez bizony 16 bit mert megnéztem a forrás anyag is az volt! A kiírt anyagon is végig futattam a scannert és OK!

Na de a HDCD 20 bit!! Most nincs több időm foglakozni vele mert dolgom van de megpróbálok valahonnan 20bit-es anyagot letölteni

és újra megpróbálom az egészet!!

Ha valakinek van tippje hogy honnan szívesen fogadom!

Üdv!

A HDCD lemezen a 16 bitbe van belekódolva a +4 bit információtartalom is. A futómű 16 bitet olvas ki, de a lejátszóba épített dekóder (vagy a számítógépes plugin) ki tudja kódolni a teljes információtartalmat. A 24 bites anyagot viszont nem tudja a HDCD plugin sem értelmezni.

Itt rengeteg HDCD anyag van: https://rutracker.or...ker.php?nm=hdcd

Szerkesztve YvsMad által: 2016 december 08 - 18:25

• 0

#14 pöri

pöri

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 08 - 08:47

Akkor amire jutottam eddig! A foobar-ra letöltöttem a HDCD kodeket és eddig akármilyen FLAC-ot végig futtattam rajta /HDCD scanner funkció/ nem érzékelt HDCD tartalmat! A pirate bay -en nem volt olyan letőlhető FLAC ami jó lenne de találtam egy  oldalt ahol igen.

Link:https://torrentz.roc...d81a78724d642d6

Erről letőltöttem ezt forrás anyagot! A foobar rögtön érzékelte a HDCD tartalmat kiírtam cd-re szól is de ez bizony 16 bit mert megnéztem a forrás anyag is az volt! A kiírt anyagon is végig futattam a scannert és OK!

Na de a HDCD 20 bit!! Most nincs több időm foglakozni vele mert dolgom van de megpróbálok valahonnan 20bit-es anyagot letölteni

és újra megpróbálom az egészet!!

Ha valakinek van tippje hogy honnan szívesen fogadom!

Üdv!

• 0

#15 pöri

pöri

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 08 - 08:13

Érdekes a leírása...

Továbbra is azt mondom, hogy a letöltött anyagod SACD vagy DVD-A lehetett eredetileg, CD lemezre lebutítás nélkül nem lehet kiírni.

De ez már nem fontos!! Írtál már ki CD-re HDCD formátumban? Kösz a választ!

• 0

#16 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 08 - 06:36

Hát lehet hogy félre érthető voltam de nincs HDCD anyagom de azt gondoltam hogy valami nagy felbontású FLAC-ból át tudom kódolni.

A kérdés az lenne: 1 A foobar 2000 tud HDCD-t kódolni?

2 Ha nem akkor melyik szoftvert tudnátok ajánlani?

3 Csak HDCD-ből rippelt anyagból lehet dolgozni?

Elnézést de ez a terület teljesen új nekem!

A hardver része ami van otthon az író PlexWriter 48/24/48A

A CD lejátszó ADVANCE ACOUSTIC MCD-200

Ez itt a leírása:http://www.mokandmar...tCode=ADVMCD200

Előre is köszönöm a segítséget!

Érdekes a leírása...

Továbbra is azt mondom, hogy a letöltött anyagod SACD vagy DVD-A lehetett eredetileg, CD lemezre lebutítás nélkül nem lehet kiírni.

Szerkesztve YvsMad által: 2016 december 08 - 06:45

• 1

#17 pöri

pöri

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 104 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 08 - 06:18

Hát lehet hogy félre érthető voltam de nincs HDCD anyagom de azt gondoltam hogy valami nagy felbontású FLAC-ból át tudom kódolni.

A kérdés az lenne: 1 A foobar 2000 tud HDCD-t kódolni?

2 Ha nem akkor melyik szoftvert tudnátok ajánlani?

3 Csak HDCD-ből rippelt anyagból lehet dolgozni?

Elnézést de ez a terület teljesen új nekem!

A hardver része ami van otthon az író PlexWriter 48/24/48A

A CD lejátszó ADVANCE ACOUSTIC MCD-200

Ez itt a leírása:http://www.mokandmar...tCode=ADVMCD200

Előre is köszönöm a segítséget!

• 0

#18 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 07 - 22:55

Csak azt írta, hogy tudja, hogy ez HDCD. De a később leírt adatok szerint nem az. Vagy az volt valamikor, csak más formátumban lett FLAC-ká alakítva

Pöri írta: "Lejátszóm van ami tudja a formátumot pont ezért akarom megcsinálni!Üdv!"

• 0

#19 YvsMad

YvsMad

MAD

• V.I.P.
  • 16.784 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 07 - 22:48

De csak akkor, ha a szubkódokat is olvassa az író, azt írta az elején, hogy van neki gépe, csak nem mondta, melyik.

Egyébként meg nyugodtan használj DAC-t. Ha én most vennék, Gustard A20H lenne. Már bent van az EU-ban is.

Csak azt írta, hogy tudja, hogy ez HDCD. De a később leírt adatok szerint nem az. Vagy az volt valamikor, csak más formátumban lett FLAC-ká alakítva

• 0

#20 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 141 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 december 07 - 21:55

Lemezképfájlon (ISO) keresztül másolható a HDCD lemez házilag is. Trackekre bontva vagy betömörítve már nehezebb visszaalakítani szabványos HDCD lemezé.

Az még nem derült ki, hogy Pöri milyen CD-játszóval akarja lejátszani a HDCD lemezt. Már ha HDCD anyaga van egyáltalán.

De csak akkor, ha a szubkódokat is olvassa az író, azt írta az elején, hogy van neki gépe, csak nem mondta, melyik.

Egyébként meg nyugodtan használj DAC-t. Ha én most vennék, Gustard A20H lenne. Már bent van az EU-ban is.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó