Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Hifi club

• Please log in to reply
1332 válasz erre a témára

#41 gabo01

gabo01

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 január 09 - 15:29

A PC-s zenehallgatás egyik legnagyobb hiányossága, hogy nincs hozzá "alkalmas" lejátszó-szoftver. A Bughead sem az. A kritikaként felvetett "túldimenzionált" közép  és "ideges" magastartomány mind eme szoftver sajátossága. Érdemes azt is megnézni, hogy a szoftverfejlesztő milyen rendszeren hallgatja vissza a "művét".

Nekem a Jriver megfelel! :-)
  • 0

#42 Guest_Háth Izsák_*

Guest_Háth Izsák_*
  • X

Elküldve: 2016 január 09 - 15:17

Ui.: És megint bebizonyosodott, hogy Bug head RUEZ!  ;peace;

A PC-s zenehallgatás egyik legnagyobb hiányossága, hogy nincs hozzá "alkalmas" lejátszó-szoftver. A Bughead sem az. A kritikaként felvetett "túldimenzionált" közép  és "ideges" magastartomány mind eme szoftver sajátossága. Érdemes azt is megnézni, hogy a szoftverfejlesztő milyen rendszeren hallgatja vissza a "művét".

• 1

#43 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.277 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2016 január 09 - 10:51

Ha meg akarod hallgatni a Menyus féle pc-t idegen átalakítóval és dac-al nálam megteheted!  ;)

Köszi, amúgy is adós vagyok egy úttal...

Mondjuk, ha nagyon akarom, akkor itthon is meghallgathatom ;)

• 2

#44 mgus

mgus

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2016 január 09 - 10:22

A technikai háttér ami támogatta a remek produkciót.

Csatolt képek:

• 20160108_141555.jpg
  • 20160108_141603.jpg
  • 20160108_141625.jpg

• 1

#45 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 09 - 10:12

Csak így be szemből.

Csatolt képek:

• 20160108_135606.jpg

• 0

#46 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 09 - 10:07

A hangfal nekem is tetszett.

Csatolt képek:

• 20160108_141741.jpg

• 0

#47 gabo01

gabo01

Kezdő Forumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 09 - 10:05

Köszönöm a szervezőknek a lehetőséget. Nagyon jó hangulatban telt a délután, jó zenékkel jó beszélgetésekkel. (Érdekes látni, hogy a kommunikáció mennyire meg tud változni, ha a mondanivalóhoz egy arc is társul, nem csak egy monitor! És most pozitív értelemben).

Menyus PC-je nem hagy kérdéseket. Jó és kész! Az egy más kérdés, hogy mennyire kell hozzá a saját DAC, USB-SPDIF átalakító, de egy teszteléssel ez könnyen eldönthető. Sajnos egyelőre egy vágódeszkán foglal helyet az elektronika a doboza még várat magára, a hírek szerint nagyon spéci lesz, ha végre elkészül. (VibaVoice mester szerint ennyi alkatrésszel egyszerűen nem lehet jó, de mire megkérdezhettem volna, hogy miért nem, a mester elillant. Talán legközelebb!)

Feri új hangsugárzója kellemesre sikeredett, mind kinézetét, mind hangját tekintve. Saját erősítője szolgálta ki, együtt jó párost alkottak, tudtam volna hallgatni reggelig...

Ami így utólag felmerült bennem, ott elfelejtettem felvetni, az a kábelezés. Az urban legend szerint egy tarnazsadányi parasztház árát képviselte. Azon morfondírozom, vajon kell-e akkora, vagy nagyobb összeget képviselnie a kábeleknek, mint magának az eszközöknek....

Ha meg akarod hallgatni a Menyus féle pc-t idegen átalakítóval és dac-al nálam megteheted!  ;)

• 0

#48 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 09 - 09:58

Csináltam képeket is lehet csemegézni.

Csatolt képek:

• 20160108_141527.jpg

• 0

#49 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.277 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2016 január 09 - 09:51

Köszönöm a szervezőknek a lehetőséget. Nagyon jó hangulatban telt a délután, jó zenékkel jó beszélgetésekkel. (Érdekes látni, hogy a kommunikáció mennyire meg tud változni, ha a mondanivalóhoz egy arc is társul, nem csak egy monitor! És most pozitív értelemben).

Menyus PC-je nem hagy kérdéseket. Jó és kész! Az egy más kérdés, hogy mennyire kell hozzá a saját DAC, USB-SPDIF átalakító, de egy teszteléssel ez könnyen eldönthető. Sajnos egyelőre egy vágódeszkán foglal helyet az elektronika a doboza még várat magára, a hírek szerint nagyon spéci lesz, ha végre elkészül. (VibaVoice mester szerint ennyi alkatrésszel egyszerűen nem lehet jó, de mire megkérdezhettem volna, hogy miért nem, a mester elillant. Talán legközelebb!)

Feri új hangsugárzója kellemesre sikeredett, mind kinézetét, mind hangját tekintve. Saját erősítője szolgálta ki, együtt jó párost alkottak, tudtam volna hallgatni reggelig...

Ami így utólag felmerült bennem, ott elfelejtettem felvetni, az a kábelezés. Az urban legend szerint egy tarnazsadányi parasztház árát képviselte. Azon morfondírozom, vajon kell-e akkora, vagy nagyobb összeget képviselnie a kábeleknek, mint magának az eszközöknek....

• 1

#50 tanczi

tanczi

empirikus hifista - nem elméleti v. ócsároló pköszörű

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.151 Hozzászólás:
  • Interests:A hifin és a boron kívül, szerinted?

Bor-gasztro, hifi, ping-pong, sakk, bicikli.
    Kb. ebben a sorrendben!

Elküldve: 2016 január 08 - 22:50

Én is csak alig fél órára ugrottam be, szerencsére elkaptam az előadást, belehallgattam pár számba, ami alapvetően tetszett.

Jó volt ismerősökkel találkozni, tetszett, hogy többen voltunk, mint múltkor (2 óra körül is!), talán ugyanazt a zenét más forrásról is jó lenne - összehasonlítás végett  - meghallgatni.

Jó volt a hangulat, a zene, az ismerősök, a sós süti, talán még í készülékárak lehetnek érdekesek + aki többet hallgatózott, annak a megalapozott véleménye.

• 2

#51 mgus

mgus

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 775 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 21:06

Én is csatlakoznék, és szeretném megköszönni a vendéglátást, sok zene egy helyen remekül lehet tesztelni  a zenéket, felvételeket , elemezni a számok közötti különbségeket.

• 0

#52 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • 5.820 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 20:47

Kitűnő hangulatú volt ismét a Hifi klub Bodor Ferinél. A Menyus féle audio pc minden kétséget kizáróan átgondolt és jó hangú szerkezet, én is csatlakozom az elismeréssel nyilatkozók táborába. Feri új háromutas hangsugárzója mind árban, mind minőségben kitűnő darab. Jóízű szakmai beszélgetések tarkították a hangulatos zenéket. Köszönöm a szíves vendéglátást.

• 6

#53 Thunder

Thunder

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.128 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 20:02

Ma délután én is megfüleltem Menyus PC-jével és DAC-jával muzsikáló rendszert.

Nagyon jó volt a hallott hang, és tény, hogy nagyon tiszta is.

Érdemes elmenni a HTPC irányába ilyen vagy olyan módon, többféle megoldás is létezik már rá, többek között Menyus-éban is benne van a potenciál.

Persze mivel nem volt közvetlen viszonyítási alap, így nehéz bármilyen ítéletet mondani, vagy pálcát törni a rendszer bármelyik eleme felett.

A lényeg, tetszett, otthonra is elfogadnám.

:tutiok:

Szerk.: A Bughead-en meglepődtem, ezt azért érdemes megemlíteni, elég sokat javít a hangon.

Szerkesztve Thunder által: 2016 január 08 - 20:02

• 3

#54 nehai

nehai

Törzsvendég

• Nehai
  • PipaPipaPipa
  • 1.822 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 19:57

Üdv mindenkinek.

Volt szerencsém a héten a beüzemeléskor is hallani a rendszert, már akkor is sok érdekeset mutatott Menyus a PC-t illetően, kalibrálás stb. de ma az új kábelekkel még jobban muzsikált.

Egy-két ismerős zenén mutatott olyat, hogy szeretném kipróbálni itthon a PC-t és a DAC-ot is :) . Nagyon nyugodt, kiváló felbontású, torzítás és érdesség mentes hang, gratula a fejlesztő(k)nek.

Szerkesztve nehai által: 2016 január 08 - 19:58

• 4

#55 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 18:06

Se baj, holnap én is tesztelni fogok egy ijesmi masinával, és persze majd jól nem fogok róla én se írni semmit, csak célozgatok majd.... :)

Mindenképpen :)

Nem szeretném elvenni a felfedezés örömét a többiektől. Érdemes elmenni és meghallgatni. Később le fogom írni a véleményem.

Szerkesztve enrico által: 2016 január 08 - 18:06

• 0

#56 suminator968

suminator968

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.182 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, autó

Elküldve: 2016 január 08 - 18:03

"Nem fogok spoilerezni, kíváncsi vagyok mit írtok." :)

Se baj, holnap én is tesztelni fogok egy ijesmi masinával, és persze majd jól nem fogok róla én se írni semmit, csak célozgatok majd....:)
  • 0

#57 kimber

kimber

ecce homo

• Adminisztrátor
  • 6.453 Hozzászólás:
  • Interests:szó-kép-zene

Elküldve: 2016 január 08 - 15:54

Én csak alig fél órára ugrottam be, meghallgattam az előadást, és belehallgattam 1-2-3 szám erejéig a láncba, ami tetszett. Többet sajna nem tudok róla írni, de nem a hallottak késztettek rohanásra. :)

• 2

#58 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 14:38

És mi is a tiéd. :)

"Nem fogok spoilerezni, kíváncsi vagyok mit írtok." :)

• 0

#59 suminator968

suminator968

Őslakos

• V.I.P.
  • 5.182 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, autó

Elküldve: 2016 január 08 - 14:33

Ma reggel meghallgattam. Nem fogok spoilerezni, kíváncsi vagyok mit írtok. Szívesen olvasnám sok hallgató véleményét.

És mi is a tiéd.:)
  • 0

#60 enrico

enrico

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 81 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 január 08 - 13:56

Ma reggel meghallgattam. Nem fogok spoilerezni, kíváncsi vagyok mit írtok. Szívesen olvasnám sok hallgató véleményét.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó