Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Harbeth hangsugárzók

• Please log in to reply
2341 válasz erre a témára

#1 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 598 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:SOL Kolibri
    fan club

Elküldve: 2018 február 17 - 19:19

Comapct 7es3 Rosewood

attachicon.gifIMG_0047.jpg

Ezzel a képpel búcsúzom és a továbbiakban nem kívánok írogatni,véleményt formálni (bár az utóbbi időben már elég passzív voltam) . Csupán a háttérben leszek jelen mert érdekel a kollégák tapasztalata :rolleyes: .

Mindenkinek sok jó zenével töltött órát kívánok :guitar: 

Te is a Quad - Harbeth párosnál kötöttél ki? Pedig aztán elég sok mindent kipróbáltál. Valamit tudhat ez a kombináció. Ha Ti nem írtok, aki ki fog? :)

• 0

#2 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2018 február 17 - 19:07

Comapct 7es3 Rosewood

IMG_0047.jpg

Ezzel a képpel búcsúzom és a továbbiakban nem kívánok írogatni,véleményt formálni (bár az utóbbi időben már elég passzív voltam) . Csupán a háttérben leszek jelen mert érdekel a kollégák tapasztalata :rolleyes: .

Mindenkinek sok jó zenével töltött órát kívánok :guitar: 

• 0

#3 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 február 17 - 19:02

High-End show Stockholm 2018

A háromból az egyik szoba ahol lehetett zenét hallgatni.

Harbeth 30.2 40th+Fezz Audio Mira Ceti

IMG_0104.jpg

• 0

#4 komarfamily

komarfamily

Az ellenallas hasztalan

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.964 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz, mozi, hifi, utazás...

Elküldve: 2018 január 29 - 20:46

Nagyon hianyzott es amikor lattam, hogy van elado rogton lecsaptam ra.

Zsolti miben talaltad jobbnak az arterat az elite elofoknal?

Borzasztoan jonak talalom ezt az osszeallitast most. Na befejezem az omlengest;)

Csatolt képek:

• IMG_20180129_29626.jpg

• 0

#5 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2018 január 27 - 21:49

Compact 7es3-ról valaki tud valamit?

Tapasztalatok?

• 0

#6 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 598 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 23 - 08:14

Szia Ákos!  Köszönöm az érdeklődést. Megírtam neked pü-ben. Mást nem akarok vele untatni. Nagyon sok remek embert ismertem meg itt. Akikkel remélem tovább ápolhatom a kapcsolatomat. Úgy érzem nagyjából mindent leírtam amit szükségesnek éreztem. A továbbiakban nem szeretném magam ismételni. A jövőben valószínűleg nem leszek aktív résztvevője a fórumnak. Talán ez idővel változhat, de jelenleg úgy érzem, hogy más felé kell fordítanom a figyelmem. A történet vége a Harbeth M30.2 40th Anniversary Edition lesz. Természetesen ha valakinek kérdése van arra szívesen válaszolok. Egy őszinte kép a megmérettetésről. Misi barátomnak ezúton is köszönöm a közreműködését és az őszinte véleményét. Köszönöm a figyelmet  :smile53:  Üdv. Zsolt

Szia!

A képpel annyi a baj, olyan mintha az M30.2 nagy erőlködéssel se tudná legyőzni a laza SHL5+-t. :D No, viccet félre. Nem vagyok túl boldog ettől amit írsz, bevallom.

Némi tapasztalattal nem olyan nagy kaland normális hangot összerakni. Viszont olyat, amivel hosszan együtt tudsz élni, az már nagyobb falat. Kell hozzá egy jó adag önismeret is, meg őszinteség, meg jó magasról ... sokakra, akiknek fáj, hogy Te odaértél. Ráadásul nem emlékszem olyanra, mikor Te másokat győzködtél, hogy csak a Harbeth és ha nem, akkor süket az illető.  gondolkodik.gif

ákos

Szerkesztve asebestyen által: 2018 január 23 - 08:15

• 1

#7 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.120 Hozzászólás:
  • Interests:Tenisz,fotó,akvarisztika,hi-fi

Elküldve: 2018 január 23 - 00:06

Zsoooooltiiiiiiiii!

Lassan 1 hónap is eltelik, nem írtál semmit. Rá voltunk szoktatva a legalább heti rendszerességű posztokra, elvonási tüneteim vannak!

Nem írtál az összehasonlításról, meg a 30.2-ről se! 

Üdv,

ákos

Szia Ákos!  Köszönöm az érdeklődést. Megírtam neked pü-ben. Mást nem akarok vele untatni. Nagyon sok remek embert ismertem meg itt. Akikkel remélem tovább ápolhatom a kapcsolatomat. Úgy érzem nagyjából mindent leírtam amit szükségesnek éreztem. A továbbiakban nem szeretném magam ismételni. A jövőben valószínűleg nem leszek aktív résztvevője a fórumnak. Talán ez idővel változhat, de jelenleg úgy érzem, hogy más felé kell fordítanom a figyelmem. A történet vége a Harbeth M30.2 40th Anniversary Edition lesz. Természetesen ha valakinek kérdése van arra szívesen válaszolok. Egy őszinte kép a megmérettetésről. Misi barátomnak ezúton is köszönöm a közreműködését és az őszinte véleményét. Köszönöm a figyelmet  :smile53:  Üdv. Zsolt

Csatolt képek:

• IMG_9343 (3).jpg
  • IMG_9344 (1).jpg

Szerkesztve szigony által: 2018 január 23 - 00:08

• 3

#8 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 598 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2018 január 22 - 20:04

Zsoooooltiiiiiiiii!

Lassan 1 hónap is eltelik, nem írtál semmit. Rá voltunk szoktatva a legalább heti rendszerességű posztokra, elvonási tüneteim vannak!

Nem írtál az összehasonlításról, meg a 30.2-ről se! 

Üdv,

ákos

• 0

#9 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.120 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 29 - 22:18

Gratulálok a szép családodhoz! Ez a lényeg, a Harbeth meg a hab a tortán. ;)

Tökéletesen igazad van. Ezek valóban csak másodlagos dolgok. Semmit sem érne az egész ha nem lenne a feleségem és a két gyermekem  :smile53: . Tényleg szerncsésnek érzem magam.

• 1

#10 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 598 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2017 december 29 - 22:17

Megelőzendő a találgatásokat. 

Köszönöm a választ! Tőled nem is számítottam másra, csak őszinteségre!  :smile32:

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy van egy gyönyörű családod, a képről is átjön a harmónia. Aki pedig így él a családban (ami messze nem szerencse kérdése csak), előbb-utóbb megtalálja ugyanazt a nyugalmat, örömöt más területen is. Ha lesz doboz csere, ha nem, itt baj már nem lehet.  :smile32:

Harbeth kérdésben annyit tudok mondani, én nagyon szeretem olvasni a hozzászólásaid. Jó látni, hogy valaki őszintén örül valaminek, tudja értékelni nem csak magát az eszközt, hanem látja mögötte az Embert. És ez így együtt több, mint HiFi. Sokkal.

Én is hasonlóan érzek a kis dobozkáim iránt, mint Te a Harbeth kapcsán, én is ismerhetem aki mögötte van.  :smile53: Sajnos a fan klub, amit egy szűk ömlengésre is alkalmas topicnak képzeltem el, már megkapta a kritikát többektől, hogy ez milyen már... túlzó, visszataszító, ilyen, olyan...Kedvem nem tudják szegni, de bevallom értetlenül állok azelőtt, a mi örömünk miért fáj másnak?  gondolkodik.gif

Sajnos a hifiwikiből nem lesz semmi. Ide összefogás kéne, egymás segítése, hogy valami jó dolog sülhessen ki belőle, ezt 1 v 2 ember nem tudja véghez vinni. Főleg ha olyan hiányos tudással rendelkezik, mint jómagam. Lennének itt akik, csak Nekik ez nem fontos. A különböző álláspontokat se kéne feltétlen kivonni egymásból, össze is lehetne adni őket. :) Szerintem mindenkinek van igaza és senkinek sincs teljesen, de ez már nem ide való...

Várom a beszámolót a meghallgatásról!  ;)

• 1

#11 wittao

wittao

Beszóló

• PipaPipaPipa
  • 1.077 Hozzászólás:
  • Interests:Hegyi bringa, Apple, Airsoft

Elküldve: 2017 december 29 - 21:58

Zsolt ránézésre simán letagadhatnál egy-két hónapot  ;peace;  Gratula a szép kis családhoz! Ez a 40-40 dolog marha jól jön ki, és ha együttállás van kérem akkor együttállás van :)

Megkaptam a leveledet, és remélem ma este még írok részletesen a huzatokról  :hipno:

• 1

#12 szilvás

szilvás

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 403 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 29 - 21:52

Megelőzendő a találgatásokat. 

Gratulálok a szép családodhoz! Ez a lényeg, a Harbeth meg a hab a tortán. ;)

• 2

#13 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.120 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 29 - 21:00

És mi lesz, ha...?  :rolleyes:

Megelőzendő a találgatásokat. Igyekszem őszintén válaszolni neked. Igen akkor valóban lehet, hogy lesz egy eladó SHL5+. Nem azért, mert bármi gond lenne az SHL5+ . Vagy nem lennék elégedett vele. A válasz a birtoklási vágyban keresendő. Január 22.-én leszek 40 éves és van itt a történetben még egy 40 szám ami talán nem lehet a véletlen műve  :rolleyes: . Azt gondolom, hogy igazán méltó zárása lehetne ennek a utazásnak. Az biztos, hogy a Harbethről nem váltanék. Az erősítő+forrás szintén biztosnak tűnő darab. Főként az utóbbi hét Lindemann 25DSD vs QUAD Artera Play tapasztalatai alapján. Természetesen meghallgatom egymás mellett a jelenlegi és a 40th Anniversary modelleket. Valószínűsítem, hogy minimális eltérések lehetnek csak. Igyekszem olyan obijektív döntést hozni, mint a Lindemann vs QUAD esetén. Bár itt az elfogultság és a birtoklási vágy miatt nehezebb dolgom lesz. 

Amennyiben  jelentős összeget kellene ráfiztenem a mostani SHL5+ ra, mint Mac barátomnak. Akkor el sem gondolkodtam volna a cserén. Őszintén szólva év elején is a 40th Anniversary Editiont céloztam meg, de akkor a kereskedő kevésbé volt rugalmas az ár tekintetében. Ezért akkor le is mondtam róla. Azóta a képbe került egy talán még érdekesebb model a legelső Harbethem az M30.1 újabb kiadása. Az M30.1 nagyon szerettem. Ezen emlékek alapján vettem komolyan fontolóra az M30.2 40th Anniversary Edition demoját. Ha nem lett volna az erősítős/szagos történet lehet el sem adtam volna az M30.1-et. Főként így a 2db REL B1 kiegészítve lehet egy számomra hibátlan összeállítás. Az irány egyértelmű. A célom már elértem. Szívesen leírnám akár hetente is, hogy mennyire szerencsésnek érzem magam, hogy rátaláltam a Harbethre és mekkora öröm és élvezet zenét hallgatni velük. Az Alan Shawal való találkozás és üzleti lehetőség még mindíg a hihetetlen kategória. Rengeteket tanultam a HUG-on. Alan személyében egy igaz "mentorra" találtam rá. Nem csak a hi-fi hanem az élet egyéb más területén is számomra követendő példa az életfilozófiája. Igaz így buktam egy hobbit, de sokkal többet nyertem ezzel a szemlélettel.

Szóval a 2017 év egészen álomszerűen alakult. Olyan meglepetésekkel amire legmerészebb álmomban sem mertem volna gondolni. Mindezt megkoronázandó év végén megszületett a második kislányunk Emily-Anne. Amikor rajtam alszik és halkan szól a lágy zene az valami egészen csodálatos érzés. 

Pár gondolat a fórumról. A kezdeményezésed igazán dícséretes  :smile53:  Én is olvasom, de az általában a hifiről topikban semmi kedvem hozzászólni, mert teljesen értelmetlennek érzem. Remélem konstruktív módon valami nagyszerű dolog is kisülhet belőle, de ehhez sok dolgon változtatni kellene. Azt látom ha jön egy pozitív vélemény CD, LP, BBC sound, Genelec vagy bármi más. Vannak emberek akik azonnal szükségét érzik bizonyítani, hogy az miért sz@r. Az SHL5+ kapcsán is a kolléga már linkelte is, hogy ez ennyi pénzért miért ilyen... Nehéz az ilyen hozzáállást megértenem. Igazán szomorú ha valaki mindenben a negatívumot keresi  sad.gif . Nekem már megvan a "HifiWiki" a HUG-on, de ebből sem megosztani sem idézni nem szeretnék semmit, mert az arra a társaságra igaz. Itt biztosan nem lenne érvényes és elfogadott. Sok sikert a kezdeményezésedhez  :smile32: és örülök neki, hogy visszatértél  ;) .

Csatolt képek:

• IMG_9240 (1).jpg

Szerkesztve szigony által: 2017 december 29 - 21:06

• 6

#14 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 29 - 19:04

Akkor lesz egy pár eladó SHL5+
  • 0

#15 asebestyen

asebestyen

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 598 Hozzászólás:
    fan club

Elküldve: 2017 december 29 - 18:47

Harbeth M30.2 40th Anniversary Edition

Januárban egy SHL5+ 40th Anniversary Edition mellett szeretném meghallgatni  :rolleyes:

• 0

#16 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.120 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 29 - 18:41

Januárban egy SHL5+ 40th Anniversary Edition mellett szeretném meghallgatni  :rolleyes:

Csatolt képek:

• 25158382_1743450955688128_1031810323282766557_n.jpg
  • 25299918_1743451105688113_3410188468519070615_o-1.jpg

• 1

#17 szigony

szigony

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.120 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 28 - 18:41

Csatolt képek:

• 22728787_1678083938933361_1800284632824963036_n.jpg
  • 25182057_10159667107505287_1401559817057792757_o.jpg

• 2

#18 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 23 - 15:46

:-) Jó sztori. Tényleg ennyire jó a kis  Harbetz P3ESR?

Igen,nagyon jó!
Bizonyos tekintetben nekem jobban tetszik mint az SHL5+
  • 0

#19 hukkle

hukkle

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 661 Hozzászólás:
  • Interests:gitár

Elküldve: 2017 december 22 - 15:46

:-) Jó sztori. Tényleg ennyire jó a kis  Harbetz P3ESR?

• 0

#20 vazze

vazze

That's all Folks

• PipaPipa
  • 863 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 22 - 08:02

Meg kell osszak egy jelenetet ami tegnap este játszódott nálunk.

Ültünk kint a konyhában és vacsoráztunk , közben a "The Desmond Project" cd ment a nappaliban.

Beszélgettünk közben , majd hirtelen mondom a páromnak : "...figyeld csak ezt a hangot! "

Mire ő :  "...ez a bőgő? Most mit vagy úgy meglepve,ez eddig is rajta volt ezen a cd-n."

Erre én : "igen de most a gyufásdobozból jön (P3ESR) "   :D

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó