Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Orsós magnók "reel to reel"

• Please log in to reply
949 válasz erre a témára

#501 Audi80Avant

Audi80Avant

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:kazettás és főleg szalagos studiomagnók - mechanikus és elektronikus beállításuk

Elküldve: 2009 december 12 - 22:03

és még egy ML motor leborulok.gif

Csatolt képek:

• PICT6932__Medium_.JPG

• 0

#502 NJ_

NJ_

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.627 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2009 december 12 - 21:42

Hogyan szól egy reel to reel magnó egy lemezjátszóhoz képest?

Hát ha 38cms-sel megy és netán félsávos akkor jobban leborulok.gif

Azt azért hozzátehetnéd, hogy csak akkor ha master felvételhez jut, és nem LP-ről másolja...leborulok.gif

leborulok.gif
a dolog ott kezd érdekessé válni, amikor egy olyan szélsőségbe futunk bele, hogy egy Rockporton lejátszott kiváló direct_to _disk.et összehasonlítunk -ugyanannak a d2d lemeznek, a 15ips 1/4" back_up masterszalagjával…mondjuk mod. Ampex ATR-102 vagy Studer A-820 r2r.n.

no erre Ki tenne és Mit nagytételben?? :kiraly:

Szerkesztve NJ_ által: 2009 december 12 - 21:45

• 0

#503 Audi80Avant

Audi80Avant

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:
  • Interests:kazettás és főleg szalagos studiomagnók - mechanikus és elektronikus beállításuk

Elküldve: 2009 december 12 - 19:06

Mechlabor-Hungary leborulok.gif leborulok.gif

Csatolt képek:

• PICT5444__Medium_.jpg

• 0

#504 Audi80Avant

Audi80Avant

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 december 12 - 18:30

Mit jelent az, hogy félsávos? leborulok.gif

tán a kép jobban segít

Csatolt képek:

• BASF_technik_abb_19.gif

• 0

#505 AVX

AVX

avxcafe.hu

• _ATC
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 107.051 Hozzászólás:
  • Interests:Kávé,zene,autó...

Elküldve: 2009 december 12 - 17:38

2x1 hangsáv van a szalagon, 2 mono v 1 sztereo
negyedsávos: 4x1, 4 mono v 2 sztereo

A félsávos magnóknál nem lehet megfordítani a szalagot,hanem vissza kell tekerni.
  • 0

#506 I. G.

I. G.

Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 506 Hozzászólás:
  • Interests:Van benne anyag™

Elküldve: 2009 december 12 - 17:28

leborulok.gif

2x1 hangsáv van a szalagon, 2 mono v 1 sztereo
negyedsávos: 4x1, 4 mono v 2 sztereo
  • 0

#507 gabocza54

gabocza54

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 649 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 december 12 - 14:28

leborulok.gif viszont ha a sajátjánál komolyabb rendszerről származik a felvétel , tán még jobb is lehet az otthoninál. leborulok.gif

Ez így van! leborulok.gif
  • 0

#508 greenbio

greenbio

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.033 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, természet, gasztro+bor

Elküldve: 2009 december 12 - 13:39

leborulok.gif
  • 0

#509 Audi80Avant

Audi80Avant

Kezdő Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 448 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 december 12 - 13:38

Azt azért hozzátehetnéd, hogy csak akkor ha master felvételhez jut, és nem LP-ről másolja...leborulok.gif

leborulok.gif viszont ha a sajátjánál komolyabb rendszerről származik a felvétel , tán még jobb is lehet az otthoninál. leborulok.gif
  • 0

#510 gabocza54

gabocza54

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 649 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 december 12 - 13:08

• 0

#511 I. G.

I. G.

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 506 Hozzászólás:
  • Interests:Van benne anyag™

Elküldve: 2009 december 12 - 11:34

• 0

#512 greenbio

greenbio

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.033 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, természet, gasztro+bor

Elküldve: 2009 december 11 - 21:57

Nagyon szépek ezek a gépek uraim.
Az orosós magnók világában teljesen járatlanul kerdezném:
Hogyan szól egy reel to reel magnó egy lemezjátszóhoz képest? Lehet hogy hülye kérdés, hiszen milyen magnó milyen lemezjátszóhoz. Mégis a lemezek karakterét ismerve a magnó mennyiben más?
Mennyire hallható a szalag "sustorgása", "sziszegése"?
Milyen minőségűek a gyári szalagok?
Honnan lehet beszerezni műsoros szalagokat? Mennyire szabványosak a szalagok (jatekidő, szalagsebesség)?
Az Akai GX-400D milyen gép?

Köszönöm
  • 0

#513 mustang74

mustang74

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 56 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 november 03 - 08:05

Ha kész, szerzek hozzá egy korban hozzáillő mikrofont és mehet a buli :-)

Tessék...:foto:

Igen, ez pont passzolna stílusban, szép darab. Persze először megpróbálok egy Saba mikrofont venni, aztán ha nem jön össze jöhet valami idegen. :-) Az álló magnóról jut eszembe, megpróbáltam felállítani a magnót lejátszás közben. Erre elkezdte nyelni a szalagot. Nem volt hajlandó forgatni az orsót. Persze, a Revox elkényeztetett, mert az álló és fekvó pozícióban is hajlandó zenélni. Szerencsére nem gyűrte, csak rejtegette a szalagot, még időben észrevettem és lekapcsoltam.

Bizony sajnos sok magnó csak fekve játszik le. Pl. az Unitrák közül is a nagy része, a hifisek között van univerzális. Nekem is van most egy javítás alatt álló ZK-140T. Szintén egy fekvő magnóm van még: a BRG M20 SUPER nevezetű. Működőképes, de a szíjakat cserélnem kell mert nyávog kicsit. Meg a külső hangszóró csatlakozót mert azt áthidalva szól a belső hangszórója. Majd az Unitra-project után.
A működőképes, javított álló-fekvő Grundig TK-545 HIFI -ről visszább vannak képek. :kiraly:

Üdv:
Nándi
  • 0

#514 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.469 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2009 október 18 - 22:24

Tessék...B)

Igen, ez pont passzolna stílusban, szép darab. Persze először megpróbálok egy Saba mikrofont venni, aztán ha nem jön össze jöhet valami idegen. :-) Az álló magnóról jut eszembe, megpróbáltam felállítani a magnót lejátszás közben. Erre elkezdte nyelni a szalagot. Nem volt hajlandó forgatni az orsót. Persze, a Revox elkényeztetett, mert az álló és fekvó pozícióban is hajlandó zenélni. Szerencsére nem gyűrte, csak rejtegette a szalagot, még időben észrevettem és lekapcsoltam.
  • 0

#515 gabocza54

gabocza54

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 649 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 18 - 22:04

Tessék...B)

Csatolt képek:

• Philips_mikrofon.1.jpg

• 0

#516 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.469 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 18 - 20:54

Sziasztok,
A héten vettem egy csodaszép Sabafon TK86-os csöves sztereo szalagost.  A visszatekerés nem ment és lejátszáskor az egyik dörzskerék csúszott és csúnyán nyikorgott.  Tisztítás után egy kicsit felérdesítettem a kapcsolódó felüleleteket nagyon fínom papírral. Mindkét probléma megszűnt.  Rákészültem a zenehallgatásra de sajnos néhény perc után a hangtengely szíja elszakadt.  A mechanikát kiemeltem.  Hát ilyen kompakt cuccot még nem láttam.  Ember legyen a talpán aki berakja a szíjat vagy károkozás nélkül meg tudja bontani.  Mivel laikus vagyok elviszem szerelőhöz.

Ez itt a kicsike.  Hát nem gyönyörű?!

http://www.radiomuse...bafon_tk86.html

Gyönyörű darab, ezt én is elfogadnám! Milyen állapotban van?

Nagyon szép állapotban van. Alig kell a külsejéhez nyúlni . Körömkefe és ultra után a vajszínű műbőr felragyogott! A teteje is nehéz vas (17 kilós a szentem), a tető belsejében a burkolatot sok helyen átütötte a rozsda, de egy kalapos majd kibéleli. A korábban említett hibákon kívűl más nem nyilvánvaló. A műszerész barátom majd megnézi az elektronika állapotát és kicseréli a korosabb és már nem üzembiztos alkatrészeket.

Ja egy érdekesség. A készülék sztereó de csak egy hangszórója van. Pedig a helye ott van de az oldala nincs perforálva a másik oldalon. Biztosan nem volt benne, mert a festés a csavarok helyén érintetlen. ???

Üdv,
NL
  • 0

#517 gabocza54

gabocza54

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 649 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 18 - 20:13

Sziasztok,
A héten vettem egy csodaszép Sabafon TK86-os csöves sztereo szalagost. A visszatekerés nem ment és lejátszáskor az egyik dörzskerék csúszott és csúnyán nyikorgott. Tisztítás után egy kicsit felérdesítettem a kapcsolódó felüleleteket nagyon fínom papírral. Mindkét probléma megszűnt. Rákészültem a zenehallgatásra de sajnos néhény perc után a hangtengely szíja elszakadt. A mechanikát kiemeltem. Hát ilyen kompakt cuccot még nem láttam. Ember legyen a talpán aki berakja a szíjat vagy károkozás nélkül meg tudja bontani. Mivel laikus vagyok elviszem szerelőhöz.

Ez itt a kicsike. Hát nem gyönyörű?!

Gyönyörű darab, ezt én is elfogadnám! Milyen állapotban van?
  • 0

#518 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.469 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 18 - 20:04

Sziasztok,
A héten vettem egy csodaszép Sabafon TK86-os csöves sztereo szalagost. A visszatekerés nem ment és lejátszáskor az egyik dörzskerék csúszott és csúnyán nyikorgott. Tisztítás után egy kicsit felérdesítettem a kapcsolódó felüleleteket nagyon fínom papírral. Mindkét probléma megszűnt. Rákészültem a zenehallgatásra de sajnos néhény perc után a hangtengely szíja elszakadt. A mechanikát kiemeltem. Hát ilyen kompakt cuccot még nem láttam. Ember legyen a talpán aki berakja a szíjat vagy károkozás nélkül meg tudja bontani. Mivel laikus vagyok elviszem szerelőhöz.

Ez itt a kicsike. Hát nem gyönyörű?!

• 0

#519 gabocza54

gabocza54

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 649 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 17 - 20:22

Egyedül, a lemezjátszómba, nem úrtammég bele, azo még eddig nem talátam"fogást",szerintem talán az egyik leg sikerültebb típus.(YL-Y55F) egy ortofon xm 20-as pick uppal.

Az ilyen "kompakt" gépekbe, nem is szabad (érdemes) belenyúlni, javítani nem lehet rajta, viszont eladhatatlan lesz! Ha jobbat akarsz, venni kell egy mást...

Ennél jobb,nekem már iegen drága volna, egyenlőre megvagyok vele elégedve. De Pl egy hibás orosz szalagos nem képvisel olyan múzeális értéket, ráadásul mechanikailag rendkívül jól van megcsinálva, érdemes volt bele jó elektronikát építeni,és felpiszkálni 38 cm-re!

Csak a lemezjátszóra gondoltam!B)
  • 0

#520 CRAP

CRAP

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 2009 október 17 - 19:24

Egyedül, a lemezjátszómba, nem úrtammég bele, azo még eddig nem talátam"fogást",szerintem talán az egyik leg sikerültebb típus.(YL-Y55F) egy ortofon xm 20-as pick uppal.

Az ilyen "kompakt" gépekbe, nem is szabad (érdemes) belenyúlni, javítani nem lehet rajta, viszont eladhatatlan lesz! Ha jobbat akarsz, venni kell egy mást...

Ennél jobb,nekem már iegen drága volna, egyenlőre megvagyok vele elégedve. De Pl egy hibás orosz szalagos nem képvisel olyan múzeális értéket, ráadásul mechanikailag rendkívül jól van megcsinálva, érdemes volt bele jó elektronikát építeni,és felpiszkálni 38 cm-re!
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó