Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Linn termékek

• Please log in to reply
246 válasz erre a témára

#1 Linner

Linner

Isten Hozott! :)

• Regisztrált felhasználó
  • Pipa
  • 10 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 december 09 - 17:20

Hülye vagyok, most olvasom vissza és látom próbáltad már.
  • 0

#2 Linner

Linner

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 09 - 17:17

Érdekes amit írsz, mert én pont az ellenkezőjét tapasztaltam Majik I, (Ortofon, AT hangszedőkkel).Szerintem kifejezetten szerethető, a Linnhez méltó a hangja. Pro-ject,  Clearaudio Nano és Heed phono-val hallgattam össze, nem vallott szégyent. Ok, gondolom  ez a belépő szint a LINNnél. Kiváncsi lennék  Limar Mester véleményére....

Örülök annak amit írsz! Ezek szerint inkább a hangszedő illesztés nem volt ok? Igazából én nem MM-mel próbáltam, hanem egy magas kimenetű MB ACE SH-val, illetve egy Clearaudio Concept MC-vel trafón keresztül, de nem volt az igazi.
Akkor kicsit összeomlott az álomképem a Linn-ről, de aztán a hálózati lejátszás, illetve a külső phonon keresztül helyreállt a dolog.

Ha esetleg lesz lehetőséged kipróbálni egy külső phonoval tedd meg, lehet hogy egy "easy" előrelépési lehetőség!
  • 0

#3 ktamas

ktamas

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 151 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 09 - 11:55

Érdekes amit írsz, mert én pont az ellenkezőjét tapasztaltam Majik I, (Ortofon, AT hangszedőkkel).Szerintem kifejezetten szerethető, a Linnhez méltó a hangja. Pro-ject,  Clearaudio Nano és Heed phono-val hallgattam össze, nem vallott szégyent. Ok, gondolom  ez a belépő szint a LINNnél. Kiváncsi lennék  Limar Mester véleményére....

• 0

#4 Linner

Linner

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 08 - 21:59

Alapból MM phono fokozat van benne. Opcionálisan rendelhető volt MC fokozattal is (felár ellenében). A beépített MM phono panel minősége kifejezetten jó.
Az Akurate DSM-ben már a felhasználó választhatja meg, hogy a beépített MM/MC/Line panelt melyik funkciójában használja.

Hmm. Nekem nagy csalódás volt a beépített MM phono.
Nagyon szeretem a DS-i-t mint lejátszót. Viszont ahogy meglett a rég várt lemezjátszó, a beépített MMen minden várakozást alúlmúlt. Végül vettem egy Lehmann Audio Black Cube phonot, ezzel helyükre kerültek a dolgok. Valahogy a Linn-től azt vártam, hogy mégha egy beépített phonóról is van szó, már csak a lemezjátszós hagyományok miatt is egy elfogadható szintet hoz a dolog.
Csak kiváncsi voltam másnak mi a tapasztalata.
Persze most azért az öreg Sondek sok kellemes percet-órát szerez!
  • 0

#5 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 13:11

Értem és sajnálom. Anno olvastam a Linn fórumon, hogy mi a véleményük a dsd-ről. Viszont most már szinte a legolcsóbb lejátszók is dsd képesek és gondolom már piaci elvárás is. Őszintén szólva ezt nem értem. Miért ragaszkodnak ennyire görcsösen a dsd hiányához. Emlékszem mikor megjelentek az első DS készülékek, több típus backorder volt. Szerintem ha kiadnának egy új dsd képes szériát ismét backorder lenne több termék is, akkora igény lenne rá.

Nem lesznek szériák, nem lesznek készülékek.

Van viszont Exakt rendszer.

• 0

#6 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 4.946 Hozzászólás:
  • Interests:42

Elküldve: 2017 december 06 - 12:04

Nem.

Sajnos a Linn nem ment el jó irányba. Amikor kitalálták a Klimax DS-t, majd a DSM-eket, az volt az utolsó számomra értékelhető fejlesztésük. Azok sem tudják a DSD-t, így bár hangjuk kiváló, alulmaradtak a versenytársakkal, pláne a Luminnal. A Lumin mellett nem lehetett eladni egyetlen Linn hálózati lejátszót sem. Így megváltunk egymástól. Néhány bemutató darabunk van még, aztán vége. Van még pár méter K20-as kábel és annak is vége. Kár érte. Én szerettem a Linnt, amíg értelmes és jó dolgokat gyártott.

Értem és sajnálom. Anno olvastam a Linn fórumon, hogy mi a véleményük a dsd-ről. Viszont most már szinte a legolcsóbb lejátszók is dsd képesek és gondolom már piaci elvárás is. Őszintén szólva ezt nem értem. Miért ragaszkodnak ennyire görcsösen a dsd hiányához. Emlékszem mikor megjelentek az első DS készülékek, több típus backorder volt. Szerintem ha kiadnának egy új dsd képes szériát ismét backorder lenne több termék is, akkora igény lenne rá.

• 0

#7 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.349 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 december 06 - 09:02

Nem.

Sajnos a Linn nem ment el jó irányba. Amikor kitalálták a Klimax DS-t, majd a DSM-eket, az volt az utolsó számomra értékelhető fejlesztésük. Azok sem tudják a DSD-t, így bár hangjuk kiváló, alulmaradtak a versenytársakkal, pláne a Luminnal. A Lumin mellett nem lehetett eladni egyetlen Linn hálózati lejátszót sem. Így megváltunk egymástól. Néhány bemutató darabunk van még, aztán vége. Van még pár méter K20-as kábel és annak is vége. Kár érte. Én szerettem a Linnt, amíg értelmes és jó dolgokat gyártott.

Kár.

Tudnak ezek a LINN lejátszók valamit hangban, ami számomra nagyon kellemes. Jobban tetszik, mint a Lumin.

• 0

#8 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 06 - 07:27

Már nem forgalmazzátok a Linn-t ? Nézegettem ma a weboldalt és nem listázza ki a Limart, mint viszonteladót. 

Nem.

• 0

#9 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.946 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 22:36

Alapból MM phono fokozat van benne. Opcionálisan rendelhető volt MC fokozattal is (felár ellenében). A beépített MM phono panel minősége kifejezetten jó.

Az Akurate DSM-ben már a felhasználó választhatja meg, hogy a beépített MM/MC/Line panelt melyik funkciójában használja.

Már nem forgalmazzátok a Linn-t ? Nézegettem ma a weboldalt és nem listázza ki a Limart, mint viszonteladót. 

• 0

#10 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 21:43

Üdv,
Van valakinek tapasztalata a Majik DS-I v. DSM phono bemenetével?
Kösz előre is!

• 0

#11 Linner

Linner

• Pipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 december 04 - 07:05

Üdv,
Van valakinek tapasztalata a Majik DS-I v. DSM phono bemenetével?
Kösz előre is!
  • 0

#12 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 06 - 14:50

Mennyire használható a beépített erősítő 2x50 wattos teljesítménye?
Van nálatok esetleg majik kontrol és hozzá végfok, amit esetleg össze lehetne hasonlítani a majik dsm-mel?

Akurate Kontrol előfok és 2200 végfok van csak.

A saját erősítője teljesen rendben van.

De van egy Majik I integrált, amit aztán átneveztek Majik DSM-re, majd rárakták a HDMI bemeneteket, de a neve maradt Majik DSM.

• 0

#13 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 04 - 16:37

Mennyire használható a beépített erősítő 2x50 wattos teljesítménye?
Van nálatok esetleg majik kontrol és hozzá végfok, amit esetleg össze lehetne hasonlítani a majik dsm-mel?
  • 0

#14 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 04 - 16:34

A Linn Majik DSM HDMI-s verziójából létezik 1-es és 2-es verzió?

Amennyiben igen, úgy tudja valaki, hogy mi a különbség?

A 2-es verzió alkalmas az Exact rendszerbe való illesztésre. A HDMI-t ez nem érinti.

• 0

#15 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 04 - 16:27

A Majik DSM-nek létezik HDMI 2.0 upgrade kittje. Ez alapvetően a HDMI panel komplett cseréjéből áll.
Így a Majk DSM képes lesz a nagyobb adat átviteli sebességre a HDMI bemenetein keresztül.

Fontos, hogy az upgradehez meg kell adni a gyártónak a készülék gyári számát.

Köszi!
  • 0

#16 LIMAR

LIMAR

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 04 - 16:24

Limar biztosan tud segíteni ez ügyben.

A Majik DSM-nek létezik HDMI 2.0 upgrade kittje. Ez alapvetően a HDMI panel komplett cseréjéből áll.

Így a Majk DSM képes lesz a nagyobb adat átviteli sebességre a HDMI bemenetein keresztül.

Fontos, hogy az upgradehez meg kell adni a gyártónak a készülék gyári számát.

MJK HDMI 2.0 upgrade.
During the manufacturing process at Linn, the upgrade board (Pcas 950) is programmed to only
work with the MJK DSM unit it is intended for. This is based on the serial number given to Linn at the point of order.

• 0

#17 HSRT8

HSRT8

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.900 Hozzászólás:
  • Interests:High Fidelity

Elküldve: 2017 május 29 - 15:56

Limar biztosan tud segíteni ez ügyben.

• 0

#18 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 7.349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 13:26

• 0

#19 Jayjay

Jayjay

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 132 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 január 14 - 11:09

Van értelme, lehetséges e egy Linn DSI készüléken a jelet a line out-on keresztül kivinni egy room processor-ba majd vissza a line in-en keresztül az erősítőbe és analóg jelként kivezetni?

Ez egy elméleti kérdési is..

• 0

#20 -KP-

-KP-

Őslakos

• V.I.P.
  • 4.946 Hozzászólás:

Elküldve: 2014 december 01 - 20:44

Ha valakit esetleg érdekel, linn records mostantól minden nap elérhetővé tesz karácsonyig egy dalt ingyen. 

• 0

1 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 1 vendég, 0 anonim felhasználó