Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Stúdió Hangsugárzók

• Please log in to reply
1245 válasz erre a témára

#1 Sami

Sami

Törzsvendég

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.336 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2016 október 02 - 13:40

KRK VXT4

Volt szerencsém ezekhez a dobozokhoz! Bár Magyarországon nem igen divat de külföldön adják veszik és az új áruk drága. Pl ez a monitor 108e ft/db újonnan.
Rettenetesen túl van árazva, a valódi tudásához képest a legjobb jóindulattal is újonnan max 40-50e/db Ft érne szerintem a hangja, se élet se dinamika a magasak részletesek viszont az ahogy szól nagyon eltér a valóságtól, természet ellenes habár elsőre kiegyensúlyozottnak tünik de hamar fárasztóvá válik basszusa sem igazán van, ami van az nem túl jó minőségű és és nem is ott szól ahol kéne.
+ full műanyag az egéssz, ami engem nem zavarna ha jól szólna.

Mivel nem látok rajta rca dugót ezért azt feltételezem hogy profi felhasználásrá tervezték, de egy hangmérnök a haját tépné ha ezen kéne dolgoznia, az biztos.
Otthonra talán elmegy valakinek,...
Persze mondható az hogy csak 4inch a mélyközép a Vxt6 vagy Vxt8 olyan drága hogy nem gondolom hogy ez járható út lenne, megkönyebültem hogy elvitték.

Egyetlen pozitívum amit kiemelnék az a stand by funkció hangja mikor takarékos üzemmódból bekapcsol, nem a megszokott pattanás hallható hanem "krokan" egyet
Gondolom innen a név. Ez nagyon tetszett. :)

Csatolt képek:

• media-share-0-02-04-2d040aee10733026d37cfa5bbd65e25897189a9712ada84c843d6dbcc8105404-Picture.jpg
  • media-share-0-02-04-3ec9b1f60cba53ab814b7ada86607c46b683aa62d3ffe2f44cff83ab91e6a9fc-Picture.jpg

Szerkesztve Sami által: 2016 október 02 - 13:48

• 0

#2 Kurzweil

Kurzweil

Lefelé a lejtőn

• PipaPipa
  • 57 Hozzászólás:

Elküldve: 2016 június 12 - 08:14

Üdv mindenkinek!
Volt szerencsém a Genelec M040 hez. Nem tudnám ajánlani otthoni zenehallgatásra, dúrván kiemeli a közepeket. Ez csak az én véleményem, kinek a pap kinek papné, nekem a lánya.
  • -1

#3 Jalso

Jalso

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 181 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 11 - 13:57

Sziasztok!

Az új lakásban lesz lehetőségem egy külön szobában mozizni, melynek a kialakítására most kerül majd sor.

Azt már eldöntöttem, hogy a projektorhoz és szobához mérten legnagyobb képméretre törekszem ezért a vászon 270cm széles hangáteresztő 21:9-es fix vászon lesz mögé telepített hangtechnikával.

A szoba hasznos alapterülete (miután levonom a vászon mögötti teret a technika miatt) és a hangszigetelést ~ 3,2x 4,2m, a nézési távolság pedig ~3,2m lesz.

Eddig 7.2-ben gondolkodtam de lehet ekkora térbe az 5.2 is elég lenne.

Na és itt jön a képbe miért is írtam ebbe a topicba...

Egyre jobban kacsingatok az aktív hangfalakból felépített rendszer felé. Érdekelne van-e valakinek tapasztalata ebben a témában?

Melyik márka melyik hangfala amerre érdemes nézelődnöm?

Amiket eddig néztem a Genelec 1032a 3db front + centernek (használtan) de sorroundnak nem tudom mi lenne jó, illetve mi van ha azok maradnak valami passzív dipol sorroundok.

Jelenlegi ML FX sorroundokat szívesen megtartanám és ezt néztem még 3db frontnak: http://www.hazimozis...-aktiv-hangfal/

mivel a magassugárzó megegyezik bennük...

Bármi hasznos infó jöhet!

És ha az összes (5.0) emo féle aktív hangfalak lennének és 2 delej szubládával kiegészítenéd? Az XMC-1 tuti villantana az azonos márkás hangfalakkal

• 0

#4 Guest_cecil_*

Guest_cecil_*
  • X

Elküldve: 2015 december 11 - 02:33

Sziasztok!

Az új lakásban lesz lehetőségem egy külön szobában mozizni, melynek a kialakítására most kerül majd sor.

Azt már eldöntöttem, hogy a projektorhoz és szobához mérten legnagyobb képméretre törekszem ezért a vászon 270cm széles hangáteresztő 21:9-es fix vászon lesz mögé telepített hangtechnikával.

A szoba hasznos alapterülete (miután levonom a vászon mögötti teret a technika miatt) és a hangszigetelést ~ 3,2x 4,2m, a nézési távolság pedig ~3,2m lesz.

Eddig 7.2-ben gondolkodtam de lehet ekkora térbe az 5.2 is elég lenne.

Na és itt jön a képbe miért is írtam ebbe a topicba...

Egyre jobban kacsingatok az aktív hangfalakból felépített rendszer felé. Érdekelne van-e valakinek tapasztalata ebben a témában?

Melyik márka melyik hangfala amerre érdemes nézelődnöm?

Amiket eddig néztem a Genelec 1032a 3db front + centernek (használtan) de sorroundnak nem tudom mi lenne jó, illetve mi van ha azok maradnak valami passzív dipol sorroundok.

Jelenlegi ML FX sorroundokat szívesen megtartanám és ezt néztem még 3db frontnak: http://www.hazimozis...-aktiv-hangfal/

mivel a magassugárzó megegyezik bennük...

Bármi hasznos infó jöhet!

• 0

#5 Kalmi

Kalmi

Aktivista!

• AS & AMS Loudspeakers
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 7.711 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 09 - 10:49

Érdemes e az M040 helyett a kimondottan "otthoni felhasználásra" tervezett G Fourban gondolkodni? Gondolok itt a nem kis árkülönbségre, és arra hogy méretre "azonosak" a meghajtók.

Megkockáztatom a kijelentést, hogy otthoni zenehallgatás szempontjából az M040, 8040, és a G4 közül az M040 viszi a pálmát!  És egyben a legolcsóbb is!

Szerkesztve Kalmi által: 2015 december 09 - 10:52

• 2

#6 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 588 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 09 - 10:41

Az biztos,hogy több minden szól az aktív stúdió hangfalak mellett.

Aktív váltás,hangszóróhoz méretezett erősítő.

• 1

#7 suprnova

suprnova

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.924 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 09 - 10:37

Érdemes e az M040 helyett a kimondottan "otthoni felhasználásra" tervezett G Fourban gondolkodni? Gondolok itt a nem kis árkülönbségre, és arra hogy méretre "azonosak" a meghajtók.

• 0

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.888 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2015 december 09 - 10:23

Érdekelne a véleményetek. 200-250e körül milyen aktív hangfalat érdemes venni otthoni zene hallgatásra.

Újonnan semmilyent. Használtan esetleg ki lehet fogni valamit.

Szerkesztve fapaci által: 2015 december 09 - 10:26

• 0

#9 Kalmi

Kalmi

Aktivista!

• AS & AMS Loudspeakers
  • 7.711 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 09 - 09:19

...csak hát az anyagiak miatt nagyon nem akarok mellé fogni :)

Pont amiatt fogsz melléfogni. ;)

Szerkesztve Kalmi által: 2015 december 09 - 09:19

• 0

#10 reveszi

reveszi

Isten Hozott! :)

• Pipa
  • 19 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 07 - 23:09

Köszönöm a hozzászólásokat!

Nekem is a 804

Upsz, véletlenül elküldtem,bocs.

Szóval a 8040 nekem is tetszik, nem kérdés,hogy ez már jó. Az én kezdő-hobbi zenehallgatós fülemnek, csak akad ez alatt is valami , ami előrelépés a jelenlegi  (harman hd980 + JBL studio 180) szintről.

Aztán mondjuk 5 év múlva könnyen lehet , hogy a 8040 nél kötök ki :)

De nem az a fontos, hogy mit érek el, hanem hogy azt milyen úton érem el. (Vagy mifene.) :)

Ezt úgy értem én szívesen kísérletezgetek, hogy aztán később értékelni tudjam a "rendes" monitorokat, csak hát az anyagiak miatt nagyon nem akarok mellé fogni :)

• 0

#11 reveszi

reveszi

• Pipa
  • 19 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 07 - 22:55

Köszönöm a hozzászólásokat!

Nekem is a 804

• 0

#12 Kalmi

Kalmi

Aktivista!

• AS & AMS Loudspeakers
  • 7.711 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 07 - 17:48

Szia!

Ha új aktív monitorról beszélünk, akkor azt tudom neked mondani, hogy jelenleg a Genelec M040, az a szint, ami korrekt, és minőségi zenehallgatást kínál, ez alatt nincs semmi. Illetve van, de nem tudom neked ajánlani. Mackie, M-audio, Alesis, Tannoy, JBL, Yamaha....stb ezeket szerintem felejtsd el. Az M040 párja jelenleg 420 ezer forint.

http://www.bartimexa...lec-m040-detail

Bartimexnél pl meg is lehet venni!

Ez alatt lehet még kapni Genelec 8040-est használtan kb 350ezer/pár áron.

IMG_9836-580x435.jpg

IMG_9842-580x435.jpg

Ezeknél ne érd be kevesebbel, mert nem leszel boldog, hidd el nekem! ;)

Ezeket nem azért mondom mert én Genelec mániás vagyok, hanem mert próbáltam és láttam/hallottam sokmindent!

Sziasztok

Érdekelne a véleményetek. 200-250e körül milyen aktív hangfalat érdemes venni otthoni zene hallgatásra.

Hangfal beszerzését terveztem erősítőhöz, de olvasgatva itt a topicokban

szívesen kipróbálnék egy aktív monitort. Lehetőleg olyat, amihez (az egyszerűség kedvéért)nem kell sub.

Csak autóban próbáltam aktív rendszert ott viszont nagyon szembetűnő :) volt a változás. Mondjuk ott segített a fejegység processor-a is (P88rs2).

Köszi, Imi

Szerkesztve Kalmi által: 2015 december 07 - 17:57

• 0

#13 Tomi

Tomi

Altus-Fidelitas

• AS & AMS Loudspeakers
  • PipaPipaPipa
  • 1.503 Hozzászólás:
  • Interests:Too many to list here...

Elküldve: 2015 december 07 - 09:21

Szia,

Kalmihoz vagy hozzám érdemes betérni, ár/érték arányban nagyon jó dobozok ott vannak és el tudjuk mesélni személyesen mire kell figyelni aktív monitor vásárlásakor.

Írj privátban!

Sziasztok

szívesen kipróbálnék egy aktív monitort. Lehetőleg olyat, amihez (az egyszerűség kedvéért)nem kell sub.

Csak autóban próbáltam aktív rendszert ott viszont nagyon szembetűnő :) volt a változás. Mondjuk ott segített a fejegység processor-a is (P88rs2).

Köszi, Imi

• 0

#14 reveszi

reveszi

• Pipa
  • 19 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 december 06 - 23:36

Sziasztok

Köszi, Imi

• 0

#15 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 588 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 22 - 11:16

Tegnap lepődtem meg,hogy nincs is rajta rca bemenet.

Amúgy milyen előfok passzolna hozzá?

• 0

#16 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 588 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 15 - 14:01

Magad írtad le a választ a kérdésedre. Ahány készülék, annyiféle jelszint, főleg az olcsóbb kategóriában van nagy szórás.

Köszönöm a megerősítést,de erre gondoltam és kicsit ki is vagyok rajta akadva.

• 0

#17 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 15 - 13:45

De ha már középállásban véletlenül rca jelszint van,nem tudom miért nem lehet tényleg megjelölni

az xlr bemeneti jelszintet is.

Mellesleg volt asus essence one is.Ott fel sem merült ilyen probléma mint a dacmagicnél,pedig ott is az xlr-t használtam.

Magad írtad le a választ a kérdésedre. Ahány készülék, annyiféle jelszint, főleg az olcsóbb kategóriában van nagy szórás.

• 0

#18 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 588 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 15 - 10:50

Miért van az autóban gázpedál?

De ha már középállásban véletlenül rca jelszint van,nem tudom miért nem lehet tényleg megjelölni

az xlr bemeneti jelszintet is.

Mellesleg volt asus essence one is.Ott fel sem merült ilyen probléma mint a dacmagicnél,pedig ott is az xlr-t használtam.

• 0

#19 karbantartó

karbantartó

Fórumlakó

• PipaPipa
  • 588 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 14 - 10:34

És a macskát be lehet tenni a mikróba?

• 0

#20 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • 14.888 Hozzászólás:

Elküldve: 2015 november 13 - 17:48

Meg azt sem világos,hogyha a dacmagic xlr kimenetét összekötöm az aktív hangsugárzó xlr bemenetével,

xlr kábellel,miért kell ilyenkor jelszintet állítani.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó