Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Kerékpározás

• Please log in to reply
2679 válasz erre a témára

#1 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 27 - 20:26

Akkor viszont valami hozzáértővel nézesd meg, mert lehet egyszerűen a beállítás rosz.

Muszály lesz,mert ez így nem frankó.Lehet még az derül ki hogy női nyerget ülök meg.:)
  • 0

#2 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.926 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 április 27 - 20:21

Köszi.
Akkor ezek szerint van lehetőség próbára,ez jó.
Az aggaszt hogy nem egy idő után kényelmetlen,ha nem rögtön a ráülés után.
Na mindegy,a héten már úgy sem lesz ebből semmi sem,addig meg próbálkozom,hátha alakul.

Akkor viszont valami hozzáértővel nézesd meg, mert lehet egyszerűen a beállítás rosz.
  • 0

#3 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 20:20

Köszi.
Akkor ezek szerint van lehetőség próbára,ez jó.
Az aggaszt hogy nem egy idő után kényelmetlen,ha nem rögtön a ráülés után.Lehet nem is férfi nyereg ez,ha nem női,nagy szám lenne.:)
Na mindegy,a héten már úgy sem lesz ebből semmi sem,addig meg próbálkozom,hátha alakul.

Szerkesztve Shimano által: 2017 április 27 - 20:22

• 0

#4 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.595 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 április 27 - 19:54

Szinte teljesen egyszerre... ;)

• 1

#5 tonee73

tonee73

Tizezresek klubja

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 10.595 Hozzászólás:
  • Interests:zenehallgatás + bicajozás

Elküldve: 2017 április 27 - 19:52

OK főnök,lesz minden. :)
Ma megint tekertem,de ez a nyereg szerintem nem lesz jó nekem.Egyszerűen nyomja a lágyrészeket rögtön ahogy ráülök.Tegnap még aránylag jó volt,de ma már megint nem.
Gőzöm sincs milyet vegyek.Lehet az lesz hogy felveszem a vastag bőrt,és kihasználva a netes rendelés elállási lehetőségét addig rendelek még nem lesz találat.
Más ötletem nincs,mert próba nélkül vásárolni üzletben nem sok jóval kecsegtet.
De még utánanézek,lehet adnak próbára is egy két helyen,mert szerintem ismerős ez a probléma nekik is,nem én leszek az első.

Bár nem tudom merre laksz, de van egy-két bolt ahol tesztnyerget adnak:

http://www.alpinbike...esztnyergek/51/

Ezen Selle SMP nyergekről sok helyen olvastam jót:

http://bringaland.hu...167/nyereg.html

https://www.k2-bike....yergek-a-k2-ben

• 0

#6 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.476 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 április 27 - 19:50

OK főnök,lesz minden. :)
Ma megint tekertem,de ez a nyereg szerintem nem lesz jó nekem.Egyszerűen nyomja a lágyrészeket rögtön ahogy ráülök.Tegnap még aránylag jó volt,de ma már megint nem.
Gőzöm sincs milyet vegyek.Lehet az lesz hogy felveszem a vastag bőrt,és kihasználva a netes rendelés elállási lehetőségét addig rendelek még nem lesz találat.
De még utánanézek,lehet adnak próbára is egy két helyen,mert szerintem ismerős ez a probléma nekik is,nem én leszek az első.

http://www.alpinbike...esztnyergek/51/

https://www.k2-bike....yergek-a-k2-ben

https://www.pave.co....-italia-idmatch

http://bringaland.hu...167/nyereg.html

• 0

#7 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.926 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 19:49

OK főnök,lesz minden.:)

Semmit. 2-3 hét múlva térjél vissza a kérdése. Addig minden nyereg nyomni fog, ha nincs edzésben az ülep!
  • 0

#8 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 19:43

Shimano (a nicknev is kotelez:) )
Megegyszer, szolok: sisak!
Bonuszkent, csak neked: kesztyu!*
* eleg egyszer letenyerelned, hogy megertsd miert
Zartcipot mar nem is emlitem, nem feltetelezem rolad, hogy strandpapucsban tekersz

OK főnök,lesz minden.:)
  • 0

#9 dualcs5000

dualcs5000

Nem Annyira Kezdő Forumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipaPipa
  • 1.110 Hozzászólás:
  • Interests:audio fan (taszta)

Elküldve: 2017 április 27 - 18:40

Shimano (a nicknev is kotelez:) )
Megegyszer, szolok: sisak!
Bonuszkent, csak neked: kesztyu!*

* eleg egyszer letenyerelned, hogy megertsd miert

Zartcipot mar nem is emlitem, nem feltetelezem rolad, hogy strandpapucsban tekersz
  • 0

#10 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.926 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 27 - 05:48

Hajrá!!! :) 
Holnap én is tekrek lehet :) ideje.
Nyereg: full karbon,nulla borítás :) bár fura mód,miután beállítottam jól,sehol nem nyom. Azért nem ajánlom :) bár való igaz,merev és gyors nyereg,kevesen vállalják be :)

No meg a súly sem mindegy, mekkora ülep nehezedik rá! :D
  • 0

#11 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.560 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 április 26 - 22:26

Hajrá!!! :) 

Holnap én is tekrek lehet :) ideje.

Nyereg: full karbon,nulla borítás :) bár fura mód,miután beállítottam jól,sehol nem nyom. Azért nem ajánlom :) bár való igaz,merev és gyors nyereg,kevesen vállalják be :)

• 0

#12 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 21:29

Nem is homokra való ez a trekking,arra más kell,de ha már ott volt elöttem a homokos földűt,csak ki kellett próbálnom.:)Volt is hú,meg jaj.:)
Kulacs meg egy váztáska amibe befér egy pótbelső a hozzávalókkal mindenképp kell.Sokat tolni tényleg nem lenne olyan élvezet.
Holnap megtaposom,kíváncsi vagyok milyen maxra hangolva.Remélem nem lesz olyan huzatos már az idő.
  • 0

#13 SoundMania

SoundMania

Beköltözött

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.525 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 20:19

Na ma lenyomtan egy hosszabb túrát,jól esett,és szerintem barátom lesz ez a canga mert jó ez. :).A beállításokat kell még finomítani,de ez majd kiforja magát.A nyereggel még ismerkedem,tologálom ide oda.A bicajboltos azt mondta hogy ha most kezdtem még csak kerekezni,akkor adjak még időt ennek a gyári nyeregnek,mert szerinte jó lesz az.Mondjuk ma már jobban is esett,lehet tényleg szokni kell.
Kell rá egy pár kiegészítő még amiket már most is hiányoltam.Kulacs meg váztáska mindenképpen.
Még az első telókon kell szerintem keményíteni,mintha puha lenne egy kicsit.
Később lehet kell egy szélesebb gumigarnitúra is,ezekkel elég izgalmas homokos földúton tekerni,mondjuk nem tudom hogy a szélesebb jobb e lenne,csak úgy tippelek hogy talán igen.
Szóval alakul ez,megy is mint a meszes,pedig még csak a hátsó váltóval játszadoztam,az első középen van.
Megmozgat ez rendesen ha tolja neki az ember,de hát ezt is akartam,jó is ez így. :)

A 3x9-es Trek-et vetted meg ? Kulacs, váztáska jó ötlet . Tekersz este sötétben ? Mert akkor egy SolarStorm x3-at is érdemes beszerezni, azzal tudod tartani a sebességed . :) , meg hátulra is erősebbet mint egy Szentjánosbogár.  Jól jöhet egy magasabb kategóriás spirálzár is. 2db még jobb . Kereket vázhoz lakatolni  . Egy kerékkel nehéz közlekedni . Sajna előfordul, hogy azt viszik el amit tudnak. Szélesebb gumival lehet szereti a homokot, de a láncod, ami ráadásul 9 sebis, az nagyon utálni fogja . Középső lánctányéron nekem az az érzésem mindig, hogy alig haladok . Szembe szélben, meg emelkedőn persze jól jön , hogy van. Nyeregből a régebbi Shelle Alpine elég jó és olcsó . Drágábban meg a BB Anatomic zselés, meg "nyílásos" Szintén kellemes. Sajnos már eléggé fel ment az ára.

Ja és pl egy Tescos nyomásmérős pumpa 2500 körül ! Jó cuccos ! 7barig nyom asszem . Defektjavítókészlet !!!!! Pót szelep, meg hozzá ki-be hajtó.Esetleg egy tartalék belső. Nem szeretem sok kilométert tolni a bicajt !

• 1

#14 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 20:06

Szokni minden nyerget kell, az tény. Ha a csontot nyomja, akkor jó, ha a lágy részek fájnak, nem jó.
Megszokni mindent meg lehet. Ha pofán verik az embert minden nap, azt is megszokja, de attól még nem jó. :D

Nekem először mindent nyomott.Aznap,sőt még másnap is attól a pár km-től amit mentem vele szabályosan fájtak az ülőcsontjaim ha megnyomkodtam őket.Sőt még nyomkodás nélkül is.Ma sokkal többet tekertem,de most nem fáj.Nem mondom hogy tök kényelmes volt,mert nem igaz,de legalább már a tekerés után nem érzem hogy úgy zsibogna,és nem is fáj.
Majd kialakul.Az a gond hogy ha más ülés kell,akkor sem tudok biztosra menni,mert itt nálunk csak olyan nyergeket tudnék próbára elkérni,amit én biztosan nem tennék fel mert egyszerűen rondák.Nem tudom máshol adnak e próbára ha úgy alakul.Azért meg megvenni hogy hátha jó lesz,hát az sem egy jó ötlet.
  • 0

#15 asebestyen

asebestyen

Nyugdijas klub

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.476 Hozzászólás:
  • Interests:Magyar Vocal Jazz

Elküldve: 2017 április 26 - 19:10

Szokni minden nyerget kell, az tény. Ha a csontot nyomja, akkor jó, ha a lágy részek fájnak, nem jó.

Megszokni mindent meg lehet. Ha pofán verik az embert minden nap, azt is megszokja, de attól még nem jó. :D

• 1

#16 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 5.926 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 17:48

Na ma lenyomtan egy hosszabb túrát,jól esett,és szerintem barátom lesz ez a canga mert jó ez.:).A beállításokat kell még finomítani,de ez majd kiforja magát.A nyereggel még ismerkedem,tologálom ide oda.A bicajboltos azt mondta hogy ha most kezdtem még csak kerekezni,akkor adjak még időt ennek a gyári nyeregnek,mert szerinte jó lesz az.Mondjuk ma már jobban is esett,lehet tényleg szokni kell.
Kell rá egy pár kiegészítő még amiket már most is hiányoltam.Kulacs meg váztáska mindenképpen.
Később lehet kell egy szélesebb gumigarnitúra is,ezekkel elég izgalmas homokos földúton tekerni,mondjuk nem tudom hogy a szélesebb jobb e lenne,csak úgy tippelek hogy talán igen.
Szóval alakul ez,megy is mint a meszes,pedig még csak a hátsó váltóval játszadoztam,az első középen van.
Megmozgat ez rendesen ha tolja neki az ember,de hát ezt is akartam,jó is ez így.:)

Hajrá! :)

Bátran használd a váltót, azért van!
A nyeregkérdéssel várhatsz, az első 3-5 alkalom után megszokja az ülep, ha kihagysz pár hetet újra kell kezdeni, de mindegyik nyeregnél, nincs kivétel. Ha nyár közepén sem lesz komfortos, akkor érdemes lehet másikat keresni.
  • 0

#17 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 26 - 16:26

Na ma lenyomtan egy hosszabb túrát,jól esett,és szerintem barátom lesz ez a canga mert jó ez.:).A beállításokat kell még finomítani,de ez majd kiforja magát.A nyereggel még ismerkedem,tologálom ide oda.A bicajboltos azt mondta hogy ha most kezdtem még csak kerekezni,akkor adjak még időt ennek a gyári nyeregnek,mert szerinte jó lesz az.Mondjuk ma már jobban is esett,lehet tényleg szokni kell.
Megmozgat ez rendesen ha tolja neki az ember,de hát ezt is akartam,jó is ez így.:)

Szerkesztve Shimano által: 2017 április 26 - 16:32

• 2

#18 revox

revox

Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.560 Hozzászólás:
  • Interests:Ha kérdésed lenne, aart_kukac_frímél, mert itt ritkán olvasok. hiába küldesz privátot,nem fogom észrevenni :)

Elküldve: 2017 április 24 - 15:37

valaki említette az órát. vettem kínából egy garmin rendszerű komzol+öntapadós "apa" szettet. a telefonhoz egy "back cover"-t,amire felragasztottam az anyát. kormányra fel a konzolt és garmin dokkolással lehet telefont használni. érdemes valmai kicsit beszerezni,pl samsung pocket neo vagy young2. ezen ha fut egy endomondo,4 adatot lehet a képernyőre tenni és logolja is az utat. ha kell, térképen naivgál. na jó,ez az asszonyén van. magamnak garmin dokkolással egy sony smartwatc 3 okosórát tettem fel,de azon is endomondo fut.

érdemes elgondolkodni rajta. főleg ha nem hatalmas a telefonod,nem is kell másikat venni,de azért tegyük hozzá,a túl nagy műszer bénán néz ki  bicajon...

ha nem értheő, és érdekel valkit,kifejtem linkekkel,honna lehet rndelni,csak most rohanok :) a lényeg,ezt amikor garminban kaartam megvenni, 180ezer lett volna. az olcsóbbak nem tudnak adHoc térképet,csak ha előre feltöltöd az útvonalat és akkor is elég béna a térkép rajta. túráknál ez jól jöhet,főleg ha kombinálod,hogy pl wikiloc-ot is használsz, vagy humap-ot

Csatolt képek:

• sony_smw3.jpg

• 0

#19 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.865 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 22 - 20:12

Szia,

NO, akkor igazán örülök, hogy pár perc kereséssel, ilyen jót találtam neked. Kényes vagyok a bringámra, és a bringákra, de ez elsőre is jó vételnek tűnt...

Sok-sok kellemes km-ert vele..

Gratula a nagyszerű cangához!

Üdv.
Imi

Köszi Imi.

Szuper a gép,csak a nyereggel kell majd valamit csinálni,mert így elsőre nem ok.Lehet csak állítani kell,nem tudom,de majd holnap több időm lesz ezzel foglalkozni,ma még csak egy rövid próba volt.
Még a pedál is fura egy kicsit a recéivel,de ehhez még hozzá lehet szokni,vagy cserélni arra amit ajánlottak.
Majd az idő megold mindent.:)
  • 1

#20 petimre

petimre

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 900 Hozzászólás:
  • Interests:Kerékpár, hifi, zene

Elküldve: 2017 április 22 - 19:59

Minap még láttam tekerni, pont szakaszt nyert. Ott mondták, hogy Aru térde nincs rendben, így ő lesz az Astana első embere a Giro-n, gondoltam utolsó óriási lehetésége..

A sors kegyetlen volt vele..

R.I.P.

sad.gif  sad.gif  sad.gif

R.I.P.  sad.gif

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó