Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Kerékpározás

• Please log in to reply
2776 válasz erre a témára

#1 menyus2

menyus2

Fórumlakó

• V.I.P.
  • PipaPipa
  • 503 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi
  • Interests:„Az ember, aki legbelül zenétlen, s nem hat rá édes hangok egyezése, az kész az árulásra, taktikára, s szelleme tompa, mint az éjszaka s érzelme komor, mint az Erebus: meg ne bízz benne. Hallgass a zenére.” (Shakespeare)

Elküldve: 2017 június 23 - 19:24

Kedvencem

Nekem meg ez a kedvenc,hihetetlen hogy egy olyan lusta embert is mint en raszoktat a rendszeres mozgasra  :)

20170517_185808.jpg

• 1

#2 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 23 - 09:54

Tegnap délután én is "kis kitérővel" tekertem haza a munkából.
attachicon.gifIMG_4219.PNG
Vízpótlás tényleg kulcskérdés, főleg hőségben.

Ó hát ezen az úton könnyű,minden sarkon van egy hűs kocsma.:)
Én bekeveredtem egy olyan erdőbe is,amiből alig találtam ki,és nem hogy vízlelőhely nem volt,de még emberrel sem találkoztam.:)
  • 0

#3 Sene

Sene

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 242 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 23 - 09:38

Tegnap elindultam csak úgy céltalanul,lenyomtam 65 km-t,de basszus a vége felé azt hittem lefordulok a cangáról olyan hőség volt.Szerintem kaptam is egy hősokkot,minden bajom lett.
Vittem vizet,csak azt nem számoltam be hogy ezt körülményes lesz pótolni arra amerre voltam.Nagyon észen kell lenni,jó kis tanulópénz volt.
Egyszerűen nem is tud az ember lehűlni kellően ilyen dög melegben,hiába áll meg árnyékban.A kevés víz meg aztán ténylegesen padlót fogat az emberrel.
Rendeltem is egy plusz kulacstartót,és nem is kulacsot teszek majd bele,ha nem másfeles palackokat ha legközelebb ilyen melegben indulok neki ismeretlen terepnek.

Tegnap délután én is "kis kitérővel" tekertem haza a munkából.

IMG_4219.PNG

Vízpótlás tényleg kulcskérdés, főleg hőségben.
  • 0

#4 dualcs5000

dualcs5000

Nem Annyira Kezdő Forumlakó

• PipaPipaPipa
  • 1.126 Hozzászólás:
  • Interests:audio fan (taszta)

Elküldve: 2017 június 22 - 21:26

Kedvencem

Csatolt képek:

• IMG_872.jpg

• 0

#5 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 6.168 Hozzászólás:
  • Interests:Autó, zene, kerékpár, tollaslabda

Elküldve: 2017 június 21 - 19:31

A folyadékbevitelre azért nagyon oda kell figyelni egyébként is. Én alap hangon 3-4 liter vizet iszok minden nap, de van, hogy 5-6 is lecsúszik. Sportolás közben erre rájön még 1-3 liter. Eleinte tudatosan ittam a vizet, de pár éve nem kell figyelnem rá. Melegebb napokon, hosszabb utakon alap a 2 kulacs. Engem nem zavar a meleg, szerencsere jól tűröm.
Ha már érzed, hogy szomjas, vagy éhes vagy, akkor megette a fene sajnos. Figyeljetek oda a megfelelő folyadék es ételbevitelre.
  • 2

#6 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 17:53

"a vége felé azt hittem lefordulok a cangáról"   nekem kedvenc emlekeim amikor a faradtsagtol teljesen hataron vagyok (meg kell allni, hogy ne feküdjek meg, volt, hogy otthontol 300m-re)

hosszu tavon legfontosabb az elegendö ivas es eves, anelkül hamar vege az erönek es marad a mentalis erö, hatarkitolas

melegben persze sokat kell inni, de vigyazni kell a sopotlasra is, ha tenyleg egesz nap csak izzadas es emiatt 4-5 liter folyadek bevitele van

A fáradság az ok,én is szeretek olyan kellemesen kinyúlni,de a nagy felmelegedés a hőség miatt az már nem annyira.Zuhany után még félóra után is folyt rólam a víz a 22 fokos szobában.
Nem jó erős napsütésben tekerni.
  • 0

#7 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 16:40

"a vége felé azt hittem lefordulok a cangáról"   nekem kedvenc emlekeim amikor a faradtsagtol teljesen hataron vagyok (meg kell allni, hogy ne feküdjek meg, volt, hogy otthontol 300m-re)

hosszu tavon legfontosabb az elegendö ivas es eves, anelkül hamar vege az erönek es marad a mentalis erö, hatarkitolas

melegben persze sokat kell inni, de vigyazni kell a sopotlasra is, ha tenyleg egesz nap csak izzadas es emiatt 4-5 liter folyadek bevitele van

• 0

#8 ​fapaci

​fapaci

Tizezresek klubja

• Luxor kábelek
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 14.298 Hozzászólás:
  • Nem:Nincs megadva

Elküldve: 2017 június 21 - 16:40

Tegnap elindultam csak úgy céltalanul,lenyomtam 65 km-t,de basszus a vége felé azt hittem lefordulok a cangáról olyan hőség volt.Szerintem kaptam is egy hősokkot,minden bajom lett.
Vittem vizet,csak azt nem számoltam be hogy ezt körülményes lesz pótolni arra amerre voltam.Nagyon észen kell lenni,jó kis tanulópénz volt.
Egyszerűen nem is tud az ember lehűlni kellően ilyen dög melegben,hiába áll meg árnyékban.A kevés víz meg aztán ténylegesen padlót fogat az emberrel.
Rendeltem is egy plusz kulacstartót,és nem is kulacsot teszek majd bele,ha nem másfeles palackokat ha legközelebb ilyen melegben indulok neki ismeretlen terepnek.

Például ezért nem lettem országútis. Eszembe nem jutna az 50-60 fokos aszfalton tekerni, de valakinek biztosan bejön.

Pár napja 40 km távot és 1200 m szintkülönbséget teljesítettünk a Pilisben terepen 26-28 fokban, 3 liter vizet és 1 sört ittam meg. Gondolom jellemzi a vízháztartást, hogy fél napig egyszer sem vizeltem. Nyári túrák tervezésénél fő szempont a vízvételi hely, mivel már én is megszívtam egyszer a kiszáradást. Ritka sz@r érzés, nem is voltam teljesen magamnál.

Szerkesztve ​fapaci által: 2017 június 21 - 16:49

• 0

#9 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 21 - 11:31

Szerkesztve Shimano által: 2017 június 21 - 11:33

• 0

#10 dualcs5000

dualcs5000

Nem Annyira Kezdő Forumlakó

• PipaPipaPipa
  • 1.126 Hozzászólás:
  • Interests:audio fan (taszta)

Elküldve: 2017 június 17 - 19:50

Amszterdamhoz kepest Londonban szinte nincs bicaj...
Ja, de!

IMG_18937.jpg
  • 1

#11 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 16:01

Hopp,meg van a pontos szám,most leltem rá.:)
  • 0

#12 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 június 02 - 15:54

Feltettem egy computert,sikerült is mindent belőni,de a kerékméret opciónál nem vagyok biztos a dolgomban.
Itt lehet egy négyszámjegyű összeget beütni,2155-öt mutat állítás nélkül,lemértem egy kerékfordulatot és kb ennyi távolságot mérek,akkor ez most jó?
  • 0

#13 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 30 - 11:47

Jók ezek a linkek,köszi.
Van itt még mit tanulni. :)

nemetül csomo oldal foglalkozik evvel, diplomamunka is, stb.

http://othes.univie....-17_8204869.pdf

http://www.radsportb...ittfrequenz.pdf

...

(en most jöttem meg leizzadva, amig van menetszel nincs nagy izzadas (illetve elparolog), de megallas utan folyik)

• 0

#14 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 30 - 11:45

Az eddigi szerény tapasztalataim alapján nekem úgy néz ki hogy a lassabb pedálfordulat lesz a kényelmesebb.Elöl a nagy,hátul a legkisebb melletti.Persze csak sík terepen,ha van egy kis emelkedő már nyomom is a hármasba. :)
A gyors pedálózás nem nekem való,egyelőre ezt mondom.

egyetertek: egyedi (pl. a feher es vörös izomrostok aranyatol, keringesi rendszertöl, ... függ)

ugyanakkor: a profik eleg komoly fordulatokkal tekernek (90-110 /perc altalaban), utobbi idöben nagyobb fordulatuak (talan az könnyebben regeneralodik), akar 130-140 f/perc is egy leszakitasnal !

1 oras vilagcsucsok is 100 f/p felettivel "szoknak lenni"

az izületeket sem art ovni  (nekem ganglionom van/lett a terdemen)

• 0

#15 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 12:49

Az eddigi szerény tapasztalataim alapján nekem úgy néz ki hogy a lassabb pedálfordulat lesz a kényelmesebb.Elöl a nagy,hátul a legkisebb melletti.Persze csak sík terepen,ha van egy kis emelkedő már nyomom is a hármasba.:)
A gyors pedálózás nem nekem való,egyelőre ezt mondom.
  • 0

#16 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 12:36

Jók ezek a linkek,köszi.
Van itt még mit tanulni.:)
  • 0

#17 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 12:31

szerintem erönlet legalabb 90%-ban

a biciklid legnehezebb attetelet (elöl nagy, hatul legkisebb lanckerek, bocs :-)   sik uton tudod forgatni ? nagyon ? mondjuk 110 fordulat/perccel ?  erre a valasz eldönti a kerdest :-)    

az erö, vagy a mozgaskordinacio lesz a korlat ?  a masik veglet: ha könnyü attetelre valtasz (elöl kicsi, hatul nagy lanckerek), akkor nem az erö, hanem a mozgaskordinacio lesz a korlat, egyszerüen olyan gyorsan nem tudod, tudjuk megfelelö palyan mozgatni a labfejet, es icergünk-mocorgunk a nyeregben

persze mondkettö fejleszthetö, fejlesztendö (gyors pergetes a koordinaciohoz, nehez attetel az eröhöz)

esetleg treningezve "der runde Tritt" -et.  pl. egylabbal emelkedön felfele, hogy lassuk: a pedalozas minden fazisaban (nem csak nyomjuk lefele a pedalt) mennyire tudunk eröt kifejteni, tanuljuk ezt

nekem orszagutin van 52x12, nem az attetel adja a korlatot sik uton tartos sebesseghez, ezt az attetelt leginkabb csak lejtön lefele hasznalom (módjaval),             sik uton csak akkor, ha mondjuk 1 percig teljes gazon akarok menni

A körkörös tekerés mozgásfolyamatának és a "pörgetésnek" a fejlesztésében is, (nálam) a legtöbbet a fixi segített.

• 0

#18 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.995 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 11:56

Ezeknek az országúti bringáknak miben más a váltórendszerük egy átlag trekkinghez képest?
Mennek mint a meszes.:)Ez erőnlét kérdése,vagy más a váltó?
...

szerintem erönlet legalabb 90%-ban

a biciklid legnehezebb attetelet (elöl nagy, hatul legkisebb lanckerek, bocs :-)   sik uton tudod forgatni ? nagyon ? mondjuk 110 fordulat/perccel ?  erre a valasz eldönti a kerdest :-)    

az erö, vagy a mozgaskordinacio lesz a korlat ?  a masik veglet: ha könnyü attetelre valtasz (elöl kicsi, hatul nagy lanckerek), akkor nem az erö, hanem a mozgaskordinacio lesz a korlat, egyszerüen olyan gyorsan nem tudod, tudjuk megfelelö palyan mozgatni a labfejet, es icergünk-mocorgunk a nyeregben

persze mondkettö fejleszthetö, fejlesztendö (gyors pergetes a koordinaciohoz, nehez attetel az eröhöz)

esetleg treningezve "der runde Tritt" -et.  pl. egylabbal emelkedön felfele, hogy lassuk: a pedalozas minden fazisaban (nem csak nyomjuk lefele a pedalt) mennyire tudunk eröt kifejteni, tanuljuk ezt

pl. http://bikemag.hu/ma...-vagy-tapossunk

http://bikemag.hu/ma...konyan-tekerni

• 0

#19 Vinkler

Vinkler

Dynaudiophile

• Adminisztrátor
  • 6.168 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 11:13

Ezeknek az országúti bringáknak miben más a váltórendszerük egy átlag trekkinghez képest?
Szerintem mindkettő lehet a válasz,de azért megkérdezem.
Épp most suhant egy el elöttem,szerintem ment vagy ötvennel.:)

Teljesen más áttételt használnak, mint a cross trekkingek. Ezeken a nagy fogaskerék 53-54, időfutamon, akár 56-os sonkaszeletelő is lehet. A trekkingen a nagytányér 48 körül van. Ezt persze meg is kell tekerni ;) szóval az erőnlét sem mindegy, no meg a komplett bringa, a súlya a geometria, de főként az áttétel és az erőnét.
  • 0

#20 Shimano

Shimano

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.960 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 május 29 - 11:01

Szerintem mindkettő lehet a válasz,de azért megkérdezem.
Épp most suhant egy el elöttem,szerintem ment vagy ötvennel.:)
  • 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó