Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Tunerek

• Please log in to reply
1409 válasz erre a témára

#1 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 október 01 - 17:50

Hát, 45e Ftért már nekem jött az Egyesült Államokból egy csöves Sherwood, amiből a szállítás a fele volt, Az első sztereok egyike volt és mesésen szólt beállítás után (a profilképem azóta ez. :-) .  Persze, ha fontos a táv és a programozhatóság, akkor a nagyon régiek nem játszanak, én is ezért váltam meg tőle két év után és vettem egy későbbit.  Érdemes a hozzáértők véleményét elolvasni a vétel előtt.  Pl itt, ami elég részletesen tárgyal több ezer tunert: 

http://www.fmtunerinfo.com/

Ha itt nem szerepel, vagy vélemény nincs róla, akkor vagy iszonyat ritka vagy érdemes átgondolni a vételt.  Szerintem a keretből innen nézzél és ne az alapján dönts, hogy milyen erősítőd van.

Igen, tényleg húzós ár egy tunerért, de aki ilyet elad, úgy van vele, hogy aki fa oldallapos verziót keres távval, az úgyis majdnem mindent megad érte. Egyébként specifikációra nézvést nem rossz ám a 707-es - és még az fmtunerinfo is megemlíti... ;)

• 0

#2 akvapark

akvapark

Törzsgárda

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 8.672 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 01 - 16:33

Volt egy pár tunerem.

A legjobb - ár/érték arányban a Denon Tu-260-as volt. nem tehetek róla. Persze kb 2-3-szor árúak kicsit jobban szólnának, de az áruk, az áruk.

Szerkesztve akvapark által: 2017 október 01 - 16:33

• 0

#3 vidor2009

vidor2009

Törzsvendég

• PipaPipaPipa
  • 1.100 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 01 - 12:46

Hát, 45e Ftért már nekem jött az Egyesült Államokból egy csöves Sherwood, amiből a szállítás a fele volt, Az első sztereok egyike volt és mesésen szólt beállítás után (a profilképem azóta ez. :-) .  Persze, ha fontos a táv és a programozhatóság, akkor a nagyon régiek nem játszanak, én is ezért váltam meg tőle két év után és vettem egy későbbit.  Érdemes a hozzáértők véleményét elolvasni a vétel előtt.  Pl itt, ami elég részletesen tárgyal több ezer tunert: 

Ha itt nem szerepel, vagy vélemény nincs róla, akkor vagy iszonyat ritka vagy érdemes átgondolni a vételt.  Szerintem a keretből innen nézzél és ne az alapján dönts, hogy milyen erősítőd van.

Több tunerem is volt(Denon TU-255,TU-1500,Revox A-76,Kewvood KT-6050-),valamint sokat hallottam a legendás Sansui TU-9900 készüléket.A kiemelkedően legjobb a Kewvood KT-6050-es!(Régebbi német Audio újságokban az első háromban volt,mögötte rengeteg többszörös árú modellel!)

Azt hittem,ennél nincs jobb,leszámítva természetesen a horror árú Marantz 10B és néhány szintén nagyon drága Mc-Intosh-t.

Régóta vágytam egy csöves tunerre,felbukkant egy elérhető árú Fisher KM-60-as.

Ez a készülék hangilag fényévekkel jobb az előzőeknél!

Ha hallottatok csodát,ez az!!!(Pedig vannak ennél drágább, akár Fisher csöves tunerek is.)

Üdv. Gyuri :napsut:

• 0

#4 opel123

opel123

Beköltözött

• Mokka Mester
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.512 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, fotó, régi órák, kávé

Elküldve: 2017 október 01 - 09:38

• 0

#5 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.197 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 07:57

Tegnap este tízkor került pénz a zsebembe. Ilyenkor kell pár nagylevegőt venni, és nem elszórni ...

tenyleg fontos szerintem is !!

• 0

#6 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 07:56

az Onkyo T-4711-em érdekel ?

Tegnap este tízkor került pénz a zsebembe. Ilyenkor kell pár nagylevegőt venni, és nem elszórni valami hülyeségre (persze az én és nem a párom fogalmai szerint :fekverohog:).

Nem titkolom, elsősorban Sonyt nézek, hiszen erősítőből is az van otthon, de nem mindenáron, és nem holnapi határidővel, hiszen most is van még. Evidenciábnan tartom a Te ajánlatod is, tetszett a tuner, és amit elmondtál róla, és mivel nem értek a tunerekhez (annak ellenére sem, hogy így belegondolva legtöbbet azt használjuk), elhiszem, ha azt mondod, ez egy jó minőségű darab.

Azért ha van rá vevőd, ne habozz eladni, ne várj rá, míg kitopogom, mi legyen. :smile53:

• 0

#7 avl2

avl2

ember probal lenni

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipa
  • 2.197 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 29 - 07:32

Hát, jól árazta  be a kolléga úgy tűnik. Már el is kelt.... Bár ez durván extrázott változat volt, megvoltak a fa oldallapok is, meg hát  rendszertáv.... csak a távért van, aki a tuner árát kifizetné... a fa oldallapokat meg 707-es erősítőre valaki itt a fórumon szintén valami 45-ért hirdeti.... szóval végső soron megérte na.

az Onkyo T-4711-em érdekel ?

• 0

#8 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 22:35

Hát, jól árazta  be a kolléga úgy tűnik. Már el is kelt....

Amikor a média foglalkozott a földfelszíni analóg rádióadások unióbeli
megszünésével, annyi jó és olcsó tuner volt, mint a nyű. Szóval kézenfekvő,
kreálni kell egy jó kis hoax-ot...

• 0

#9 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 20:12

Hát, jól árazta  be a kolléga úgy tűnik. Már el is kelt.... Bár ez durván extrázott változat volt, megvoltak a fa oldallapok is, meg hát  rendszertáv.... csak a távért van, aki a tuner árát kifizetné... a fa oldallapokat meg 707-es erősítőre valaki itt a fórumon szintén valami 45-ért hirdeti.... szóval végső soron megérte na.

• 0

#10 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 18:17

Már felvettem vele a kapcsolatot.... Bár az ár még mindig sikításhatáros, ezek az utóbbi időbem 30-35 körül mennek... Vagy a piac volt megbolondulva.

Na igen, tavaly volt itt már 25000HUF-ért is...

• 0

#11 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 17:05

Ha esetleg nem láttad, levi75 tegnap feltett egy 707-est, és ad hozzá
rendszertávot.

Már felvettem vele a kapcsolatot.... Bár az ár még mindig sikításhatáros, ezek az utóbbi időbem 30-35 körül mennek... Vagy a piac volt megbolondulva.
  • 0

#12 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 17:01

Ez jó hír, nem is értettem, hogy gondolták ezt a Sonynál.... Igazából amellett, hogy a net sehol nem hoz hozzá távot, a házon sehol nem látom a távos Sonyk védjegyét, a kis IR feliratot és/vagy a varázsszemet....

Ha esetleg nem láttad, levi75 tegnap feltett egy 707-est, és ad hozzá
rendszertávot.

• 0

#13 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 14:26

Ez jó hír, nem is értettem, hogy gondolták ezt a Sonynál.... Igazából amellett, hogy a net sehol nem hoz hozzá távot, a házon sehol nem látom a távos Sonyk védjegyét, a kis IR feliratot és/vagy a varázsszemet....

• 0

#14 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 08:40

Képek alapján az 505-nek sincs rendszertáv bemenete. Ezek szerint az is távos?

Nyertél. A rajza szerint van szenzorja. Ezekben standby nincs, viszont tegnap
kipróbáltam a sajátomat egy ősrégi univerzális távval. A Sony 50, 51 kód viszi.
Váltja a programhelyeket meg a memória bankot.

• 0

#15 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 28 - 05:52

A 707 rendelkezik IR vevővel, ezek szerint távos. Én úgy csereberéltem a sajátom és nem volt hozzá.
A  szervizkönyvben a tartozékok között sem szerepel. Rendszertáv bemenete meg nincs. Most, hogy 
mondod, megpróbálom valami taníthatóval.

Képek alapján az 505-nek sincs rendszertáv bemenete. Ezek szerint az is távos?
  • 0

#16 La_Valse

La_Valse

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 182 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 26 - 22:47

....illetve jól látom, hogy e közül a kettő közül egyik sem távirányítható...? :o

A 707 rendelkezik IR vevővel, ezek szerint távos. Én úgy csereberéltem a sajátom és nem volt hozzá.

A  szervizkönyvben a tartozékok között sem szerepel. Rendszertáv bemenete meg nincs. Most, hogy 

mondod, megpróbálom valami taníthatóval.

• 0

#17 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 23 - 16:16

....illetve jól látom, hogy e közül a kettő közül egyik sem távirányítható...? :o
  • 0

#18 wwwolfman

wwwolfman

Nincs visszaút

• PipaPipa
  • 232 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 22 - 12:42

Sziasztok!

Két tuner köztt vacillálok. Sony ST-S505ES, vagy ST-S707ES volna a befutó, lévén otthon egy TA-F707ES erősítőm van. Viszonylag sokat hallgatunk rádiót egy viszonylag rossz vételi körülményekkel rendelkező panelban.

Specifikációban nagyon jelentős eltérés nincs a két tuner között papíron (ami igen jelentős lehet a gyakorlatban). A 707 mellett szól az erősítővel tökéletesen azonos formavilág, az 505 mellett sz RDS-képesség szól, a 707 ezt még nem tudja (a csatornák neve beállítható).

Ismeritek esetleg ezeket a gyakorlatban? Milyen képességű tunerek? Melyiket lenne érdemes választani? Ja, az árkülönbözet nagyjából kétszeres, az olcsóbb darab természetesen az 505-ös.

Köszönöm a segítséget, ha valaki tud... :)

• 0

#19 hidrokinon

hidrokinon

Újonc fórumos

• Pipa
  • 36 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 14 - 16:37

Az ST240 rendbetételekor a kötelező körökön túl (táp- és szűrőkondik, néhány zajos zener cseréje) van még javítási lehetőség. A tuner kétnormás, de az OIRT-re már nincs szükség. Ha kivesszük az OIRT-hez tartozó alkatrészeket nagymértékben javul az érzékenység és a szelektivitás. Érdemes a sztereo dekóder utáni és az kimeneti erősítőfokozat előtti csatolókondikat is kicserélni MKT, MKP kondikra. 

Csatolt képek:

• ST240 hangfokozat.jpg
  • ST240 tuner oirt.jpg

• 1

#20 peterson

peterson

Improvizatív

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.070 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 szeptember 14 - 13:35

Köszönöm mindenkinek az építő hozzászólásokat!

A kábel koax lesz, a lenti infók fényében, s mint írtam, ez a legegyszerűbben beszerezhető is.

Az antenna fizikailag még nincs meg, de már megrendeltem, előbb-utóbb ideér... Tudom, hogy elegendő lett volna ide a 3 elemes, de egyrészt, gondoltam a több itt esetleg jobb is, illetve egy későbbi költözés után is használható lesz.

Amúgy szobaantennával is egész jó volt, de egyrészt biztos árnyékolnak a falak, a tető, de főképp nem épületes látvány egy ilyen antenna a nappaliban  ;)

Ha összeraktam, majd beszámolok az eredményről.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó