Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Komolyzenei ajánló

• Please log in to reply
3347 válasz erre a témára

#1 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 november 14 - 18:03

poster01b.jpg

Az Óra és a Lant

• 1

#2 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 01 - 09:09

Szerkesztve chord által: 2017 november 01 - 09:10

• 1

#3 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 november 01 - 09:08

A hangminőség bűvöletében.

cd-005.jpg

SACD belül

cd-011.jpg

És a booklet japánul.

Csak ezen a nyelven.

Hogy kerül egy Hille Perl lemez Japánba, SACD-n??

Megint kiderül, semmit sem tudunk Japánról.

se9c8apeiql0b8xmxu7r.jpg

Szerkesztve chord által: 2017 november 01 - 09:11

• 1

#4 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 30 - 14:04

De most nyilván ne a hifis közelítésből induljunk ki, ez egy youtube, nem a hangminőségéről híres; a hangszert sem halljuk igazán, nekem lemezfelvételem nincs.

Igazából azért raktam fel, hogy íme, ez egy indulás, fiatalon, épp végzősként, hogy milyen a hangszertudás, hasonlítva nálunk, pl. a Kónya, aki a 'lantkirály' Magyarországon, 30 év után is mennyire messze van ettől a lánytól, sajnos lefele. Aki amúgy észt.

Nem véletlen nyomom nektek, hogy ez egy nehéz hangszer, egyszerűt még nehezebb játszani rajta, mint több szólamot, mert a dallam darabolódására igen érzékenyek vagyunk.

Itt egy nagy cápa, Paul O'Dette, a hangszer hasonló, a tudás lenyűgöző.

De.

Hallani, hogy enyhén nyökögős, nem gördül, nehezen bontakozik, minden a helyén, nem is hamis, de akkor is...

Szerencsére a melodikusság valami elképesztő, átnyomja magát a darabosságon.

Meg, Kapsberger, tehát az egyenlő a jó zenével.:)

• 2

#5 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:
  • Interests:Zene, Taiji stb

Elküldve: 2017 október 30 - 10:25

Mást érzünk, hallunk bizonyosan. 

Keskeny sávú az egész interpretáció  :smile33:  

Rettenetes? konkrétabban mi a rettenet ebben?

Ha ez rettenet neked, akkor elég keskeny sávú a befogadó készséged ... szvsz.

Szerkesztve ajkamici által: 2017 október 30 - 10:28

• 0

#6 istvan01

istvan01

Hazajáró lélek

• V.I.P.
  • PipaPipaPipaPipaPipa
  • 3.083 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 30 - 10:18

Hú hát ...ez nem az "igazi" ,bocs.

Rettenetes.(nekem nem jön át ) gondolkodik.gif  :D

Rettenetes? konkrétabban mi a rettenet ebben?

Ha ez rettenet neked, akkor elég keskeny sávú a befogadó készséged ... szvsz.

• 0

#7 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 30 - 09:04

Hú hát ...ez nem az "igazi" ,bocs.

Rettenetes.(nekem nem jön át ) gondolkodik.gif  :D

Piccinini, még mindig.

Az elitista soron. :)

Egy fiatal hölgy, a Királyi Konzervatórium hallgatójaként.

Szerkesztve ajkamici által: 2017 október 30 - 09:08

• 0

#8 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 29 - 16:57

tow01b.jpg

Piccinini húrjai és a középkori felhőkarcolók
  • 1

#9 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 27 - 16:33

Piccinini, még mindig.

Az elitista soron.:)

Egy fiatal hölgy, a Királyi Konzervatórium hallgatójaként.

• 0

#10 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 26 - 13:09

Jó zenék - nem csak a négy évszak van a lemezen,  nagyon jó felvétel , igazi audiophile csemege.

Az MBL referencia felvétele a Concerto Köln zenekarral.

ajánlom meghallgatni.

Csatolt képek:

• A13zQJS5DgL._SL1500_.jpg
  • koln-950.jpg

Szerkesztve ajkamici által: 2017 október 26 - 13:20

• 0

#11 ajkamici

ajkamici

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.533 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 25 - 11:25

Egy jó lemez, egy nagyon jó REQIUEM .

Ajánlom !

Csatolt képek:

• 4906325-origpic-6b5635.jpg
  • 00342ffb.jpeg

• 2

#12 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 24 - 16:23

Még adalék, hogy mennyire nem ismerjük a régi korokat.

Itt egy Kapsberger darab, 1611-ből.

Ez, bármennyire is konvencionális előadásmóddal hallgatjuk, gyakorlatilag a lehetetlenség határán billeg, hogy valaki, az akkori Rómában, ilyen zenét komponált volna.

Mégis itt van, A lejegyzés is megvan.

Csak a kérdőjel óriási.

• 2

#13 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 22 - 08:46

Ez a legrosszabb ajánlatod, mióta ismerlek...bocs

Pedig nagyon sok igazán klassz zenére hívtad fel figyelmemet az utóbbi néhány évben, -és én ezért tisztellek és becsüllek, -hát ez kivétel...

Ja. A kortárs, az egy nagyon nehéz téma.

És valóban, talán a legnagyobb ízlés-szórásokat termeli ki.

Ez a fenti eléggé sok réteget magára húzott, valóban.

A Bach-kedvelők lecsapnak rá nyilván, hogy mi ez a monoton, szerkezet nélküli sz@r, jó hogy már nem rap következik.

A Folia-kedvelők lecsapnak rá, hogy mi ez az elcseszett hangszerelés, hol a variációsorok hőn magasztalt irracionalitása, mert ez inkább egy kocsmazene, mindjárt jön Lagzi Lajcsi.

És akkor jönnek a VígMihálykedvelők, mi meg azt mondjuk, hogy tökéletes zene....

• 0

#14 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.971 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 21 - 19:52

Szerintem elmúlik.

A Bartók mindig egy talány számomra.

Volt olyan nap, hogy számomra majdnem végig hallgathatatlan volt, aztán este meg lenyomnak egy Falvetti oratóriumot, egyben.

De legtöbbször kellően vegyes, a színvonalak is szórnak kissé, de amellett, amiről lejjebb tárgyaltunk, kész csoda, hogy van ilyen.

Bartók nekem is talány, van, amikor módfelett tetszik, és van, amikor pusztán idegesít, a Mikrokozmosz összes darabját anno játszottam, és szinte rajongtam értük, most meg gyakran nyugtalanít, de már tudom, miért, a világégés látomásáért (hallomásáért)...

Egyik titkos célom, hogy a nemsokára elkészülő zenetermemben olyan minőségben szólalhasson meg Bartók, hogy a legszkeptikusabb hallgató is max köhécseljen utána...  :D

• 0

#15 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.971 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 21 - 19:44

Egy kis kortárs.

Víg Mihály meg a híres Lassú Tánc.

A film címe ismerős lehet...

Ez a legrosszabb ajánlatod, mióta ismerlek...bocs

Pedig nagyon sok igazán klassz zenére hívtad fel figyelmemet az utóbbi néhány évben, -és én ezért tisztellek és becsüllek, -hát ez kivétel...

• 0

#16 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 21 - 19:10

Egy kis kortárs.

Víg Mihály meg a híres Lassú Tánc.

A film címe ismerős lehet...

• 1

#17 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 08:47

Nem vagyok nagy wagnerista, de tegnap, kora délután, az a Walkür, az zseniális volt.

1974-ből.

• 0

#18 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.857 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 20 - 08:38

És végezetül egy kérdés: tudja valaki, hogy a Bartók miért játszik egyre több silány filmzenét?

Szerintem elmúlik.

A Bartók mindig egy talány számomra.

Volt olyan nap, hogy számomra majdnem végig hallgathatatlan volt, aztán este meg lenyomnak egy Falvetti oratóriumot, egyben.

De legtöbbször kellően vegyes, a színvonalak is szórnak kissé, de amellett, amiről lejjebb tárgyaltunk, kész csoda, hogy van ilyen.

• 0

#19 juliush

juliush

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 462 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 23:33

És végezetül egy kérdés: tudja valaki, hogy a Bartók miért játszik egyre több silány filmzenét?

Nyilvánvaló: azt hiszik a Klasszikot azért hallgatják többen, mert ott bőven nyomatják a filmzenéket. Pedig valójában a kínai kultúrális, társadalmi és politikai háttérinfókért! ;)

• 0

#20 bitrograde

bitrograde

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 349 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 október 19 - 20:12

Nagyon érdekes, de sajnos tipikusan magyar zenei környezetből származó vélemények.
Nem tudtok elszabadulni attól, amivel felnőttetek, szocializálódtatok, vagy kitekintetek egy másfajta, igényesebbnek gondolt ízlés mögül.

Valahol az viszont őszintén zavar, hogy makacsul képtelenek vagytok elképzelni egy magas zenélési színvonalat 400 évvel ezelőtt,  Európában. És köré szőttök valami nagyon furcsa érvelés-hálót, enyhe filozófiai maszlaggal.
Holott maradhatnánk annyiban, hogy valóban nem tudjuk, hogyan hangoztak el akkoriban ezek a művek.
Én azt nyomom, hogy a mai legjobbak talán karcolgatják a színvonalat alulról, ti az ellenkezőjét gondoljátok.

Ez az én-is-változok-meg-a-kor-is-meg-a-zene-is szerintem rendre félrevezethet.
Hogy a Vivaldi előadások visszatérnek majd a '70-es években megszokotthoz.....? :)

Érdekes, hogy így látod, mert az én komolyzenei szocializációmat pont a régizene jelentette. Hogy azok az értelmezések tényleg beszéltek, és hozzám.

Én ráadásul nem a zenei színvonalat kérdőjelezem meg, hanem hogy az a zenei színvonal ez a zenei színvonal lenne. Abban pedig igazat a klacának, hogy nem tudjuk, hogyan hangozhattak el azok a művek akkor, mert a történeti idő valóban nem lineáris. Amiről Schleiermacher beszél, az azért is lehetetlen vállalkozás, mert nem tudjuk a kortársak fülével hallani a zenét, nem tudunk eltekinteni az ő tudásuk és diszpozíciójuk közötti különbségtől, amit jobb híján azzal az eltelt néhány száz évvel jelölünk. Az viszont kétségtelen, hogy az ILGA-féle Négy évszak után azokat a műveket már nem lehet ugyanúgy játszani, ahogy előtte. És ez csak a történetiség mint áthidalhatatlan különbség tézist erősíti.

Azt azonban nagyon kérdéses, hogy mindez azért lenne érdekes, mert ebből megtudjuk, 'milyen is volt akkor'. Ez sztem a priori naivitás, még akkor is, ha valaha a hemeneutika próbált ebben hinni. Az un. horizontösszeolvadás, ebben az egyszerű olvasatban hamis, legalapvetőbb szinten az idő fogalmának félreértésén alapul. Már csak azért is, mert ugye közben a befogadó is 'elmozdult': még ha idejönne tinódi lantos sebestyén, és játszana nekünk, akkor is mást hallanánk, mint azok, akiknek akkor játszott. Paradox, módon ahhoz, hogy 'ugyanazt' halljuk, nagyon másképpen kellene játszania, és itt persze az 'ugyanaz' megint értelmezésre szorul. Ez sztem megkerülhetetlen, és a hermeneutikától  is naivitás, ha ennek ellenkezőjét hitte. (a hermeneutika filozófiailag amúgy is egy kicsit 'szoft', de ezt hagyjuk, nem akarok senkit megbántani.)  
- a divat persze, hogy nem káros, nyilván valami szükséges rossz, ettől függetlenül nem szeretem, és sztem soha semmi időtálló nem jön a divatból. (A divat definíció szerint valami, amit sokan be tudnak emelni, és ezért eleve csak olyan lehet, ami már egy kiüresedett váza egy vala eredeti jelenségnek: mire valami divat lesz, már nincs benne semmi az éppen keletkezőből, abból ami igazán érdekes lehet.)

Nem akarok nagyon belemenni a hermeneutikai naivitás kérdésébe, de szerintem nem nagyon lehet lemondani a történeti rekonstrukció igényéről, és vannak szakmák, ahol erre léteznek módszertani javaslatok is, még ha kiegészítésre és korrekcióra is szorulnak helyenként. A zenében sem hiszem, hogy kivihetetlen lenne hasonló érveket felhozni a történeti rekonstrukció mellett.

A divat kulturális szerepét is másképp látjuk. Helyettesítsd be a zenei konvenció/műfaj kifejezéssel, és végezz el egy gondolatkísérletet arról, hogy hol lennénk nélküle, és hogy ezek mennyire fontosak az új, az éppen keletkező számára ugródeszkaként.

• 0

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó