Ugrás a tartalomhoz

AVX Café

Fotó

Komolyzenei ajánló

• Please log in to reply
2717 válasz erre a témára

#1 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:
  • Nem:Férfi

Elküldve: 2017 április 22 - 12:18

Ennek a fórumnak van egy oldalági leszármazottja, a Compass.

tree_940_5a.jpg

Aki hajlandóságot érez, a sok nyugodt olvasgatás után, nyugodtan megtámogathatja.

Ez olyan, mint a hifi. Olcsóért nagyon jó hang nincs; kicsi pénzért nagyon jó fordítás nincs.

Ha nagyon muszáj, elfogadok HighEnd berendezést, felsőkategóriás kábeleket, valami BBC dobozt, régi, használt, megúnt AliaVox SACD-ket..... :)

De angol fordítást, azt meg főleg.

Szerkesztve chord által: 2017 április 22 - 12:22

• 0

#2 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 22 - 07:39

Hölgyek és Urak! Tényleg túlmegy minden határon. Nehogy kihagyjátok! Ennyire exluzív muzsikálást ritkán hallani. Nem győzöm ajánlani. 

Évek óta van egy finom másolat belőle, a CD-ről.

De most,, nem tagadom, erősen megkívántam SACD-n.

• 0

#3 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 22 - 07:37

Látom élvezed. :rolleyes: Kettő albumot már le is torrenteltem. Egy ideig pihentetem őket mert most másban utazom. Ecco:

7144513ca77033ffa4322e63f793bee7.jpg

Pikáns borító nincs mit tagadni rajta. Csak remélni tudom, hogy Rolfon nem jött ki Benkő Dániel kórsága. Szóval ezt az albumot hallgatom mostaság. Furcsa a koncepció. Béka hadak fuvoláznak, sáska hadak hegedülnek...tudod miről beszélek...jópofa gegg. Intermaus. Ilyet még úgyse ettünk Pedró! Szóval Rolf tutira nem visz gitárt magával a budiba. Ő ott tart egyet. Vagy kettőt? A stréber. Ez a pasas még Hopkinson Smith-en is túltesz.Tartozom egy vallomással: a fafúvóknál ezt a fajta professzionalitást, zenei intelligenciát, kigyakoroltságot, muzikalitást, az átlagtól való ilyen brutális elrugaszkodást még nem tapasztaltam. Annyira jó az ember, hogy kikészülök tőle. Lassan idegorvoshoz kell járnom analízisbe. Annyira megfogott Rolf, hogy most pár hetet csak neki kívánok szentelni.

Nekem egyik legkedvesebb lemezem.

Kb. innen kezdve írok a díszítések metafizikájáról...

• 0

#4 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• Regisztrált felhasználó
  • PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:
  • Interests:klasszikus zenei felvételek gyűjtése

Elküldve: 2017 április 21 - 23:56

Carmignola ezzel az albummal túlmegy minden határon. Mázli, hogy vele tarthatunk.

7eae7225be52.jpg

https://www.youtube....h?v=EkSuDn6QvusR

Hölgyek és Urak! Tényleg túlmegy minden határon. Nehogy kihagyjátok! Ennyire exluzív muzsikálást ritkán hallani. Nem győzöm ajánlani. 

• 0

#5 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 23:07

Segítettem...? :)

Látom élvezed. :rolleyes: Kettő albumot már le is torrenteltem. Egy ideig pihentetem őket mert most másban utazom. Ecco:

7144513ca77033ffa4322e63f793bee7.jpg

Pikáns borító nincs mit tagadni rajta. Csak remélni tudom, hogy Rolfon nem jött ki Benkő Dániel kórsága. Szóval ezt az albumot hallgatom mostaság. Furcsa a koncepció. Béka hadak fuvoláznak, sáska hadak hegedülnek...tudod miről beszélek...jópofa gegg. Intermaus. Ilyet még úgyse ettünk Pedró! Szóval Rolf tutira nem visz gitárt magával a budiba. Ő ott tart egyet. Vagy kettőt? A stréber. Ez a pasas még Hopkinson Smith-en is túltesz.Tartozom egy vallomással: a fafúvóknál ezt a fajta professzionalitást, zenei intelligenciát, kigyakoroltságot, muzikalitást, az átlagtól való ilyen brutális elrugaszkodást még nem tapasztaltam. Annyira jó az ember, hogy kikészülök tőle. Lassan idegorvoshoz kell járnom analízisbe. Annyira megfogott Rolf, hogy most pár hetet csak neki kívánok szentelni.

Szerkesztve gt40alpha által: 2017 április 21 - 23:07

• 0

#6 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 21 - 08:37

Theorba? Eddig csak kíséretként hallottam. Erre írtak szólódarabokat? Netán versenyművet? Persze utána is nézhetnék, de itt vagy te ugyebár... :rolleyes:

Theorba.

Ezzel szép hifis analógia van.

Nézzük.

Kitaláltak valamit, egy adott méretben (pl. SP2 méret), egy normál méretű szobába. Ez a reneszánsz lant. Tónusgazdag, bélhúrokkal, vagyis jó hangszórókkal álomszép, gyönyörű, stb...

Néhány helyzetben hangerőfokozás kellett, és a mélytartomány kiterjesztése. Nőtt a zenekar létszáma, abnormálisan nagy helyeken kell prezentálni. Jött a barokk lant, a plusz basszushúrjaival, ezek a nagyobb, állódobozok. Tolják a kakaót derekasan, középtartományuk már csak 'szép', basszus mérhetően több, fülre inkább furcsa, nem egészen oda való, de még mindig nagyon jó dobozok és megnyerő hangszerek léteznek.

Aztán még-még, még nagyobb doboz, jönnek a 30 cm-es lavórok, mert romantikus nagyzenekar jön a 120 hegedűjével, a theorba, még falun is, 1,5m, csak forogni ne kelljen, vagy legyen ismerős Herenden...:)

A hang szépen kezd elsz@ródni, a hosszú húrok hangja, mint egy elektromos gitár, középen már ritka a 'szép' hang.

Hifiben, itt már vészesen kevés létszámú az a klub, amire nem húzzuk a szánkat, az pedig, amire azt mondjuk, hogy húdejó, talán egy kézen meg lehet számolni.

Lemezekről nem ilyen vészes a helyzet. Ha valaki nem ismer régi pengetősöket, a theorba felvételek attraktivitásának örülni fog.

Itt a francia vonal erős, pl. de Visee, a zene nagyon jó.

170405889821.jpg

51F34NCNR5L.jpg

Van, aki barokklantos szerzőket játszik nagy hangszeren, a zene ismét brutál jó, a hang, azt szokni kell.

51%2BiTW1AuML._SS500.jpg

És, végül, ott van a nagyágyú, aki személyes kedvencem, Kapsberger.

Sok műve nagyon könnyen átírható theorbára, és akkor vissza az egész, amit mondtam, mert ez meg varázslatos.

Segítettem...?:)

• 1

#7 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 09:51

Pavel Haas Quartet, Schubert ‘Death and the Maiden’ and the String Quintet  (2013)

8072420171-300x300.png

Naponta 40000 gyermek hal meg csak éhség és szomjúság következtében. Amikor a Halál és a lányka 2. tételét hallgatjuk ők is jussanak eszünkbe! J.S. Bach is sok gyermeket veszített el. Talán ezért sem írt operát. 

Ugye-ugye? Iszonyat jó zene iszonyat jó előadásban. A vonósötöst is úgy odateszik, hogy csak úgy csörren. Szeretem a fiatal előadókat. Ők még ambíciózusak és minden nap gyakorolnak.

• 1

#8 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 09:46

Van, amit nem szeretek....

Ez a mandolin-cucc engem még nem talált meg..

Theorba? Eddig csak kíséretként hallottam. Erre írtak szólódarabokat? Netán versenyművet? Persze utána is nézhetnék, de itt vagy te ugyebár... :rolleyes:

• 0

#9 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 08:18

Van, amit nem szeretek....

Ez a mandolin-cucc engem még nem talált meg..

• 0

#10 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 07:39

Rétegzene?

Legyünk réteg.

Már azok vagyunk egy ideje hála a jó Istennek! És remélem, hogy gyarapodni fog a klubtagok száma. De ha már írtál, tudnál vmi jó mandolin muzsikát ajánlani amiben nem Avi Avital penget? Ajánlásodat előre is köszönöm.

• 0

#11 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 07:14

Na, most már jó lesz.

Tímea kolléganő blogja, a Ráhangoló.

Ki az a Schein?

Expresszív madrigalista stílus.

Szófestés.

Alkalmazott disszonancia.

Micsoda finom dolgok...

Szerkesztve chord által: 2017 április 20 - 07:18

• 0

#12 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 20 - 07:09

Rétegzene?

Legyünk réteg.

• 0

#13 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 22:08

Kolléganő írása.

Ki az a Schein?

Gyanítom, hogy Johann Hermann Schein-re gondoltál.

Johann Hermann Schein 1586‑ban született Grünhainban, és 1630‑ban hunyt el Lipcsé­ben. A zeneszerzés mellett költőként is tevékenykedett, hosszú éveken át pedig a lipcsei Tamás‑templom karnagya volt. Akárcsak J.S.Bach. Volt közöttük 55 év. Elég sok tud ám az lenni. Ez az album kísérletet tesz arra, hogy Schein-től  rekonstruálja az utat Bach-hoz. Engem nem győztek meg, de azért ügyes próbálkozás. Csupa remek előadó - közöttük van nagy kedvencem a született evangélista Van Mechelen. Igazat megvallva ő volt a vonzerő az album megszerzésekor és nem a zeneszerző(k). Jó kis zenék ezek bár nem hinném, hogy bárki is csengőhangnak fogja őket a mobiljához használni. Megkockáztatom, hogy rétegzene. Erősen haladóknak. Viszont ők nagyon fogják értékelni.

982ae710e35b2f8a9e29059d43f34612.jpg

https://www.youtube....h?v=lLRgIcrwKsU

• 0

#14 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 19 - 10:18

Pavel Haas Quartet, Schubert ‘Death and the Maiden’ and the String Quintet  (2013)

8072420171-300x300.png

Naponta 40000 gyermek hal meg csak éhség és szomjúság következtében. Amikor a Halál és a lányka 2. tételét hallgatjuk ők is jussanak eszünkbe! J.S. Bach is sok gyermeket veszített el. Talán ezért sem írt operát. 

• 2

#15 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 18 - 16:18

17390365_774274509398126_445584963721945

Szombaton este hétkor, Tihany.

Barokk cselló; lesz Bach, nyilván, de lesz dall'Abaco is.

Gyertek, nagyon különleges élmény ennyire közelről hallgatni.

• 0

#16 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 17 - 21:42

Carmignola ezzel az albummal túlmegy minden határon. Mázli, hogy vele tarthatunk.

7eae7225be52.jpg

https://www.youtube....h?v=EkSuDn6Qvus

• 0

#17 suprnova

suprnova

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.915 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 17 - 20:33

Még jó, hogy Tidal-on megvan, pazar!

Húsvét, sok nyuszi, tojás, meg sok virág.

frittilariaf.jpg

Kis virághatározó - Frescobaldi zenéje

• 0

#18 gt40alpha

gt40alpha

Kezdő Fórumlakó

• PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 17 - 17:18

Nuszi helyett.

• 0

#19 fülelek

fülelek

Törzsgárda

• _HVX
  • PipaPipaPipaPipaPipaPipaPipa
  • 5.718 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 17 - 10:41

Ēriks Ešenvalds mai lett zeneszerző Passion & Resurrection művét ajánlom a mai napon, szerintem lenyűgöző és elgondolkodtató. nem vagyok elkötelezett híve a kortárs szomorú zenének, de ez a mű remek.

Az első 15 érdeklődő az egészet meghallgathatja innen: http://s4.toldacucco...esurrection.zip

• 2

#20 chord

chord

Törzsvendég

• V.I.P.
  • PipaPipaPipa
  • 1.605 Hozzászólás:

Elküldve: 2017 április 17 - 09:13

Húsvét, sok nyuszi, tojás, meg sok virág.

frittilariaf.jpg

Kis virághatározó - Frescobaldi zenéje

• 1

0 felhasználó olvassa ezt a témát.

0 felhasználó, 0 vendég, 0 anonim felhasználó