Jump to content
AVX Café Rebat
alto

Hálózati médialejátszók

Recommended Posts

A 48kHz-hez tartozó Y2 kristály kiforrasztását nem nevezném hasznos Tweak-nek. Ahogy írja, némely internetrádió vételekor nagyszintű fehérzaj jelenik meg a kimeneten. Ez valami hiba, nem tudom hol, de ezért megölni a 48 és 96kHz mintavételű lejátszási lehetőséget, hát nem tudom. Egyszer kipróbáltam néhány netes rádiót, de átlagban silány minőségben adnak, ez a kütyü mívesebb zenére való.

A többi tweak az hasznos, erősen a belső tápokra koncentrál.

Egy másik tweak trafós SPDIF csatolásra:

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=45330.0

Duett tuning:

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/Squeez...squeezebox.html

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Csökkentek a Popcorn Hour és a DVICO Tvix médialejátszók árai.

Az aktuális árlista a következő:

Popcorn Hour NMT A-110 64 875 Ft

DVICO Tvix 6500 77 500 Ft

DVICO Tvix 6500 + 1TB 99 900 Ft

DVICO Tvix 6500 + 750MB 96 000 Ft

DVICO Tvix 6500 DVR + 1TB 127 500 Ft

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Jó hír, hogy a C-200-as szállítmány jövő héten végre megérkezik. A rossz az, hogy a Popcorn A-110 gyártása megszünt, már nem rendelhető.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Popcorn C-200-asok a jövő héten érkeznek. Sajnos a teljes általunk megrendelt mennyiség előrendelésben elfogyott.

Aki valami hasonlót szeretne karácsonyig, annak a QNAP vadiúj termékét az NMP-1000-es lejátszót ajánljuk 89.875 Ft-ért.

592_1_o.jpg

Mivel a szállítmány az igéretek szerint karácsony elött 2-3 nappal érkezik, kiszállítást már nem tudunk vállalni karácsony elött. A termék hamarosan fenn lesz a webáruházunkban is.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A-200 néven érkezik január végén Popcorn legújabb médialejátszója. Képességei és ára alapján egyértelműen az A-110 utódjának tekinthető, annak minden jó tulajdonságát örökölte, de már több memóriát és napjaink egyik legerősebb és legújabb médiaprocesszorát (SigmaDesigns SMP8643) használja. Szoftver oldalról a C-200 és az A-200 várhatóan egyforma lesz, mind a felhasználói felület, mind a funkciók terén.

popcorna200.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Az A-200-nál a hardverfejlesztés a hangot is érintette, vagy kb. maradt a A-110 szintjén és csak a HD filmek profitálnak majd igazán belőle?

Vagy annyira friss még, hogy idáig nem jutottatok a hang tesztelésével? :(

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Az A-200-nál a hardverfejlesztés a hangot is érintette, vagy kb. maradt a A-110 szintjén és csak a HD filmek profitálnak majd igazán belőle?

Vagy annyira friss még, hogy idáig nem jutottatok a hang tesztelésével? :(

Én továbbra sem ajánlanám zenehallgatásra, de vannak számosan akiknek megfelel erre is. Nem tapasztalunk hangban semmilyen pozitív változást.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Segítsen már nekem valaki. Van egy Popcorn A-110-em, hol találok olyan leírást, hogy hogyan kell háttérprogramokat feltelepíteni rá. Pl.: Movie Jukebox, stb. Ha valaki tud ilyen leírást, segítsen már. Nagyon hülye vagyok hozzá. Előre is kösz.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Segítsen már nekem valaki. Van egy Popcorn A-110-em, hol találok olyan leírást, hogy hogyan kell háttérprogramokat feltelepíteni rá. Pl.: Movie Jukebox, stb. Ha valaki tud ilyen leírást, segítsen már. Nagyon hülye vagyok hozzá. Előre is kösz.

Például itt.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon
Thank U. And muh'phukin' hungarian laguage?

Bár a "muh'phukin'" kifejezést nem ismerem, de gondolom magyar nyelvű leírásra gondoltál, sajnos ilyennel még nem találkoztam.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Dune Remote - Dune távirányító iPhonera

Az iTunes AppStoreból ingyenesen letölthető egy remekül használható iPhone alkalmazás bármely iOS 4.0 vagy újabb operációs rendszert futtató iPhone, iPod Touch és iPad készülékre. A Dune Remote névre keresztelt program gyakorlatilag az infra távvezérlő valamennyi gombját emulálja az Apple mobil eszközök kijelzőjén.

Letöltés

mzl.gunceivz.320x480-75.jpg

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

A Popcorn C200 vagy a Dune HD max lehet a jobb? Ismerősöm az előbbi előnyeire esküszik. NZS

Régebben a Popcornnak volt némi előnye, mostanra nagyjából kiegyenlített a helyzet. A Dune viszont kétségtelenül szebb, és sokaknak ez is számít.

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Sziasztok!

Erősen mozgatja a fantáziámat egy médialejátszó - elsősorban a jó zenei minőség volna a cél, másodsorban a film. Viszont jó lenne egy dobozban, nem volna baj, ha nem feltétlen kell PC-t bekapcsolva tartani zenehallgatáshoz.

E 2 lejátszót néztem ki: Logitech Squeezebox (slim devices) v. valamelyik Dune Smart (H1 v. D1).

Nem hallottam még soha egyik lejátszót sem (közeli ismeretségemben sincs), ezért némi segítséget kérek Tőletek a kiválasztáshoz. E két cucc közül tapasztalatotok/véleményetek szerint melyik alkalmasabb a (zeneminőséget tekintve) egy audiofil láncba?

Köszönöm a választ!

Hozzászólás megosztása

A hozzászólás linkje:
Oszd meg más oldalakon

Regisztrálj vagy jelentkezz be!

Regisztrált felhasználónak kell lenned, hogy hozzá tudj szólni a fórumhoz.

Regisztráció

Regisztrálj a fórumra. Csak pár lépés.

Regisztráció

Bejelentkezés

Regisztrált felhasználó vagy? Jelentkezz be!

Bejelentkezés

• Jelenleg olvassa:   0 felhasználó

Egyetlen felhasználó sem olvassa ezt az oldalt